Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Malo me strah

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno Malo me strah

    Drage moje,
    Mi smo ušli u 9. tjedan. Na UZV se jasno vidjela 2 i doktor kaže da je sve super. Ja se osjećam dobro, malo bole cike (manje nego na početku), nemam bolova (bilo ih na samom početku), povremeno mučnine ali nisu strašne ali malo me strah svih rizika višeplodne trudnoće. Svi me upozoravaju na rizike pa me malo hvata panika. Koji su stvarni rizici i kakva su vaša iskustva. Bojim se da se nešto ne desi bebama. Inače dobili smo ih nakon 8 godina neplodnosti, nakon IVF-a pa razumijete da mi je panika. Molim vas recite mi kako da se ponašam, mogu li smanjit rizike i da li su stvarno veliki?

  2. #2
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Koga nije strah :?
    to je valjda normalno stanje u trudnoći.

    Nas nisu plašili rizicima, samo je jednom dr. rekla da se zna dogoditi da jedan blizanac odustane na što su nam se noge odsjekle :/
    Ona je odmah nastavila da smo mi izašli iz kriznog razdoblja, bili smo u 15. tjednu tada, ali mi smo umirali od straha do sljedećeg pregleda.

    Opusti se draga, ionako ne možeš puno toga promjeniti.
    Miruj, nemoj se umarati, zravo se hrani, pij magnezij i misli pozitivno.
    Pronađi dobrog doktora koji zna voditi višeplodne trudnoćame i u kojeg imaš povjerenja.

    I redovitno nam se javljaj

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Imam odličnog doktora. Dr. Poljak u poliklinici Cito i mislim da je najveći stručnjak u Splitu. Rekao je da ništa nećemo poduzimat do 23.tjedna, a onda će možda biti potrebno mirovanje i neki drugi režimi. A do tada da uživam, ne brinem i ponašam se normalno ali laganini.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Pijem samo Folicin po preporuci doktora.Gdje da nađem magnezij i šta je najbolje?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    82

    Početno

    Garfy, dobro nam došla.
    Razumijem sve tvoje strahove. Mi smo naše dečke čekali "samo" 5 godina, ali dočekali smo ih i nema većeg užitka od njihovih osmijeha.
    Meni je dr. preporučio šumeće tablete magnezija od Dietpharma. Ne znam koja je svrha Mg-a osim što poboljšava probavu. Ja s probavom nisam imala problema i od istih sam dobila proljev. Onda sam ih prestala piti. Tebi će vjerojatno odgovarati. Ja sam iznimka.
    Sretno i piši nam jer kad rodiš nećeš imati vremena za forum.

  6. #6
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    pokušaj se što više opustiti, svaka naš trudnoća je individualna,
    netko je mirovao cijelo vrijeme (recimo ja i rodila s
    34+5) a moja prijateljica ni dana ni minute i rodila u 38. tjednu dvije djevojčice.

    kako ti je rekla snješka nađi doktora u kojeg imaš potpuno povjerenje i koji se razumije u višeplodne trudnoće.

    moj savjet je da oko 21 tjedna napraviš 4D kako bi se dobro vidjela srčeka i sve ostalo što se do tada trebalo razviti.

    pusa i sretno

  7. #7
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    e marči zanima me pošto si rodila u 34 tjednu(i ja ću vjerovatno dosta ranije) kakva je procedura s bebačima nakon poroda?

  8. #8
    Zoranova draga avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Balkan & Bliski Istok
    Postovi
    193

    Početno Re: Malo me strah

    Citiraj Garfy prvotno napisa
    Svi me upozoravaju na rizike pa me malo hvata panika.
    A koji su to svi koji te upozoravaju na rizike? Ako su to rodjaci i poznanici, njihova "upozorenja", iako su verovatno dobronamerna, nisu ni umesna niti imaju ikakvu valjanu osnovu. Upozori ti njih da ne zelis da slusas lose stvari i gledaj da provodis vreme sa ljudima koji ce sa optimizmom gledati na tvoju trudnocu i radovati se blizancima.

  9. #9
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    potpuno se slažem sa zoranovom dragom.....vjeruj mi da što manje znaš to bolje.

  10. #10
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Magnezija imaš u svim ljekarnama,
    ja pijem Natural Wealth-ov od 250mg.

    Pijem ga od početka trudnoće da bih spriječila prijevremeno otvaranje i za sada djeluje

  11. #11
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    da li moram pitati ginića za magnezij ili da ga sama kupim????

  12. #12
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    rodila sam 34+5 to je u 35. tjednu

    pošto su imale apgare 9/10 i 10/10 (bile su zdrava nedonošćad) zavšrile su u inkubatoru dok nisu dobile dovoljnu težinu ( 2200-2600, 1800-23009).
    gita je bila tjedan dana u inkubatoru, a tjedan dana na grijanom krevetiću, a neva dva tjedna u inkubatoru i tri dana na grijanom krevetiću...cijelo vrijeme sam se izdajla...

  13. #13
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    hvala marči
    giti i nevi

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    garfy, samo polako i sto je moguce mirnije.
    nastoj sto vise odmarati i ne naprezati se (kao ja, pa zaradila napuknuce ovojnice i hematom).

    ja sam rodila tocno na 34. tjedan. bebe su bile 2300 i 1850 i nisu morale u inkubator. u bolnici smo bili 3 tjedna dok manja nije napunila 2200g.

    sretno

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Svakako pij magnezij- on sprječava kontrakcije. Uživaj u trudnoći i nemoj se previše opterećivati. Komplikacije su moguće i u jednoplodnoj trudnoći, jedino kod dvojčeka je vjerojatnije da češ ranije roditi. Zato više odmaraj , nemoj se previše udebljati, ako osjetiš bilo kakvu bol idi na pregled. Ponekad je moguće da se počneš otvarati ali to se može zaustaviti. Ne brini! Puno sreće tebi itvojim malenim

  16. #16
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ja se nadam da ću izdržati do 34 tjedna.sad sam u 28tj.inaće imam skoliozu pa me strah da neću izdržati još dugo

  17. #17
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    izdržat ćeš, nemoj sjediti, leži, odmaraj, prošetaj i bit će sve uredu (meni su odmah rekli da neću dugo izdržati jer sam visoka 160 cm, pa evo do 34+5 sam nekako dogurala)!!!!


  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    i mene bilo strah svega ali u principu sam shvatila da je najbolje ne opterećivati se sa ničime nego uživati u svakom trenutku trudnoće jer i bebe to osjete,zato uživaj i ne zamaraj se puno sa pričama,trudnoća je prekrasno razdoblje.Ja sam evo 34 tjedna i uživam kad pričam mojim curkama a one se počnu ritati,nezamjenjiv osjećaj.
    Puse od duške i dve srećice u trbuhu.

  19. #19
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    E MARČI i ja sam iste visine kao ti. :D
    ja samo ležim,eventualno sjedim dok sam na kompjuteru,iz kuće nisam izašla već 2 mj, jer sam na mirovanju.

  20. #20
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Ja sam isto visoka 160cm i rodila sam u 36+5 jer sam doslovce pretila da se rasprsnem .

    Sećam se da mi je stomak poslednjih 10-tak dana pred carski bio kao staklo - cimerka je govorila da može da se ogleda u njemu

  21. #21
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    veselo
    ja neznam gdje će stat ova moja 2 mališana za još koji tjedan.
    clumsyda li su ti bebači bili u inkubatoru nakon poroda i s kojom kilažom su se rodili!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    ana-blizanci,u istoj smo poziciji,krevet-kompjuter pa opet krevet,ali bolje i to nego bolnica.Ja sam bila već dva puta po tjedan dana na ležanju i pretragama i sretna sam kad sam doma,samo molim boga da me na idućoj kontroli(u srijedu)doktor opet ne pošalje u bolnicu jer mislim da ću ostati tamo do poroda.(sada sam 34+1)
    A što se tiče veličine ne znam kako ću još izdržati do 38-og tjedna koliko bi po doktorovom trebala dogurati,jer već sad izgledam kao da sam pojela lubenicu.

  23. #23
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ja sam sada 27+5.baš idem za sat vremena na kontrolu...uf cila se tresen.
    duška ,blago ti se ti si dogurala do 35 tjedna :D

  24. #24
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Ja sam se isto užasno bojala na početku,još uvijek se bojim i još uvijek kupujemo isključivo bijeli toalet papir,toliko se bojim.
    Doma sam skoro od početka;u početku sam patila od užasnih mučnina i živjela na paradajz juhi i jabukama tako da nisam ništa pila,sada je sve to prestalo i osjećam se super.
    Nisam prikovana za krevet;prošećem psa,skuham brzinski ručak,odem s curama na kavu,no ništa dugo jer me boli kičma i paše mi da ležim.
    Sve u svemu slušam svoje tijelo i tako se ponašam i evo dogurali smo do 26 tjedna,malci super napreduju,zatvorena sam ful i moja dr kaže da je oduševljena.
    Jedem puno voća i povrća,u stvari jedem sve kaj mi paše i za sada sam u plusu 6 kg.
    Ja se trudim ne razmišljati o svim tim rizicima i sigurna sam da ćemo dogurati jako daleko.
    Slušaj i vjeruj svom tijelu i uživaj u dugoočekivanoj trudnoći.

  25. #25
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Citiraj ana-blizanci prvotno napisa

    clumsyda li su ti bebači bili u inkubatoru nakon poroda i s kojom kilažom su se rodili!
    Kasnim sa odgovorom . Ne, nisu bili u inkubatoru i kući smo pošli svo troje zajedno 6. dana. Imali su 2700g i 2600g na rođenju, po 50g manje na otpustu

  26. #26
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    super... :D
    nadam se da će i meni biti tako
    sad sam 27+6 i svaki ima po 1 kg.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Mene je takodjer strah, nosim blizance i takodjer svatko prica svasta o pobacajima itd. Trudim se ne obracati pozornost, ali u podsvjesti me to dosta muci. Na svakom pregledu mi doktorica kaze, sve je u redu, zatvorena si, bebe su visoko i ne brini, ali tako je to kad ti svatko puni glavu.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    336

    Početno

    Ja sam Vas dosla samo sve

  29. #29
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    Citiraj marica prvotno napisa
    Mene je takodjer strah, nosim blizance i takodjer svatko prica svasta o pobacajima itd. Trudim se ne obracati pozornost, ali u podsvjesti me to dosta muci. Na svakom pregledu mi doktorica kaze, sve je u redu, zatvorena si, bebe su visoko i ne brini, ali tako je to kad ti svatko puni glavu.
    i tako mi je bilo skroz do poroda..a onda krene set potpuno drugačijih strahova...
    ništa...pokušaj se umiriti jer to jedino može
    pomoći i tebi i bebicama...

    dobrodošla!

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Hvala na dobrodoslici! S obzirom da sam na mirovanju (u kucnom pritvoru) cesto cu vam se javljati, postavljati pitanja o svemu sto me zanima, a zanima me puno toga. Npr. sto sve trebam pripremiti za porod, kad ga mogu ocekivati (znam da se obicno radaju prije termina), zanima me treba li kupovati izdajalice, gledala sam (kršitelj koda)ov kazalog i njihova mi se oprema cini ok. Sto vi mislite o tome?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    bol
    Postovi
    93

    Početno

    Evo javlja se još jedna "dupla" trudnica.Jučer sam bila na pregledu,dr.kaže da je za sada sve super,ali kako kaže Garfy ja sam svejedno puna strahova.
    Što se tiče punjenja glave kojekakvim pričama baš sam nekidan sa sestrom komentirala kako su žene čudna bića kad trudnicama prepričavaju kako su imale spontane pobačaje!!!!
    Evo vam jednog primjera koji sam ja doživila:"Koliko si sad trudna?"
    Ja odgovaram 7+2 tjedna koliko je bilo tad.A ona meni:"Ajme samo,ja sam ti imala spontane u 9. i 12. tjednu!"
    Što reći takvoj osobi :?

  32. #32
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno


  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Evo samo da se i mi malo javimo. Malo pomalo i ušli smo u 15-ti tjedan. Jučer smo bili na pregledu. Radili smo i 3D i 4D i doktor kaže da je sve super. Bebice su odlično, dosta su aktivni a ja sam zatvorena. Čak nam je rekao da se možemo malo i okupati u moru ali ja planiram samo malo sunčanja.
    P.S. Imamo 2 muškića

    I još jedno pitanje. Jutros me zabolio jajnik, nešto kao grč, trajalo je vrlo kratko i više se nije ponovilo. Imali razloga za zabrinutost, ili je to uobičajeno rastezanje.

  34. #34
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    garfy to se i meni znalo dogoditi. doc kaže da je to normalno!!! :D :D za dva muškića. ja isto nosim dva dečka!!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    71

    Početno

    Citiraj ana-blizanci prvotno napisa
    vjeruj mi da što manje znaš to bolje.
    u ptpunosti se ne slažem. Žalosno je ali moraš skoro pa sam biti svoj doktor da bi tražio i dobio sve pretrage, njegu i uslugu koja te pripada. Što si informiranija to bolje jer doktori su (čast iznimkama) aljkavi, prezaposleni i.... i sama moraš proučiti sve da bi znala uopče šta pitati.
    Magnezij se pije za sprejčavanje grčeva uključujući grčeve maternice(mnogi doktori ti to neće reći) Folna kiselina se pije poželjno 3 mj prije i prvih 6 mj trudnoće za psrečavanje spine bifide ajde to če ti još i reći ali večina trudnica zakasni na to, Prenatal neki spmenu neki ne, željezo daju ako je krvan slika loša a Omega3 koji je itekako bitan za razvoj neurostanica mozga nitko skoro ni ne spominje.
    Strahovi su normalana stvar, svi se mi bojimo za svoje bebe čak i oni koji tvrde suprotno ali zato treba saznati što više o tome i sam se potruditi spriječiti neke stvari ako je moguće a ne prepustiti se ko ovca na paši. Da je doc bolje ili na 3D uzv gledao našu prijateljicu (Ana znaš koju) možda bi na vrije (sigurno bi) vido da bebe imaju oštečenje na srcu i ona bi rodila u Zg a ne u nekoj zabito bez inkubatora, da je neka druga trudnica pila vitamine i omega 3 možda joj djeca nebi bila neurorizična, možda... ali za sve to moraš imati puno znanja .

    Znanje je zastrašujuće ali je i olakšanje. Ja nisam mirovala uopče, pila sam sve navedene vitamine (na moje inzistiranje -doc je rekla " pa može ako hooočeš ....) i bez dana ležanja u bolnici dečki su se rodili sa 36+4 sa 2300g i apgarima 10/10 i 9/10 izuzetno žilavi (ne hipertonični), ni minute u inkubatoru, bili su samo u toplim krevetićima uglavnom zato što na neonatologiji ni nemaju drukčije a ja sam bila u šok sobi. Nakon toga išli su k meni. Kad vidim neke druge priče sretna sam što sam sama inzistirala na vitaminama, UZV-ima, ...imala kučni UZV (koji je npr bebi moje sestirčne spasio život jer su otkucaji pali, ona je to skužila i na vrijeme su odletili u bolnicu na hitan carski). i ostalim stvarima ali jaa sam ziheraš i ne prepuštam ništa sudbini što ja mogu spriječiti. Koliko je pomoglo nikad nečemo znati ali odmoglo nije sigurno

  36. #36
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    dolphins daj pomozi koja frendica??

  37. #37

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    71

    Početno

    na pp

  38. #38
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    dolphins, opet stari nick?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •