Stranica 10 od 12 PrviPrvi ... 89101112 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 560

Tema: mei tai

  1. #451
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Mi se evo već par dana nosimo u mt. Super je , a mi imamo 3 ,mjeseca i tjedan dana. Čak mi se čini da je puno stabilnija nego u slingu. Lakše ju namjestim i ljepo ju drži na leđima. Inače je vrlo stabilna sa glavicom od svojih 1,5 mj, a zadnjih 2 tjedna je počela jako voljeti vježbe na trbuhu pa je učvrstila položaj glavice i još više.
    Obzirom da je velika beba puno ju je lakše držati u mt na duge pruge. Sling tu pa tam upotrijebim još u kući, kad je nervozna , a meni ruke otpadaju ili kad trebamo papati dok smo nervozni.
    Nikako mi nije jasno kako uspjevate dojiti u mt? Ja bi ga trebala otpustiti i spustiti za 30-tak cm da bi V. došla do cike. Imam ogromne i "domorodačke cike" od kad su pune mljeka, a i V. je velika, pa dok to dvoje uskladim, lakše mi je odmotati nas pa ljepo sjest i u miru podojit.
    Eto neki dan na mostu na Korani morali stat i papat, a mm veli da zgledam ko da prosim za mostarinu!
    Ali morali smo se odvezati i tako papati. U slingu bi ju samo izokrenula u položaj koljevke i sauganje!
    No toliko sam se zaljubila u mt da sam od majke-bake posudila i mašinu za šivanje pa se nadam da ću naći vremena da napravim još koji!

  2. #452
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    da i ovim putem zahvalim zeljki

    danas smo se nosili u mt, zaspala je bez problema, tako da ga definitivno kupujemo (samo kad sjedne porodiljni).

    jedini problem koji vidim je taj sto moram paziti kaj obucem jer joj je glavica direkt na meni (u slingu u kolijevci nismo imali tih problema). danas je tako spavala u kuci, ja sam imala dosta otvorenu majicu, tak da joj se glavica keljila za mene, pa se s vremena na vrijeme malo promeskoljila. i mislim da nista od svih vunenih stvari koje imam (jer ce je to bockati), nego samo cisti pamuk.

    jel imate neki savjet, kak ste to rjesavale? pogotovo po ljeti, kad su vrucine, pa se i beba i vi znojite, kaj ih to nije smetalo?

  3. #453

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    L&L0809, baš mi je drago zbog vas!! :D Samo se vi nosite i uživajte...i nakon što sjedne porodiljni. Nema žurbe!

    Mi smo se dosta nosili ljetos, ali tada je znojenje neizostavan dio nošenja. Budući da je već bio veći, nosila sam ga na leđima pa i nije previše smetalo, a bili smo skroz lagano obučeni.

    možda da staviš gazu između vas pa ako se i znoji, gaza će upiti znoj?

  4. #454
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Znas kako, Izi i ja smo poceli s Mei Tai bas u leto, u junu, 6. mesecu.
    Ok, vruce je, ali njemu smo oblacili samo bodi bez rukava, bez carapica, a ja bih se obukla sto laganije, s dekoltiranom majicom zbog dojenja, i to je to.

    Meni je super Mei Tai kad npr. vodim Novija u vrtic a Izija nosim, jer mi ne moze izvuci nogice kao u slingu, pa mogu da normalno cucnem i ustanem dok pomazem Noviju da se obuce.

  5. #455
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    jos moram par stvari probati s MT, npr. spustiti je kad zaspi, mislim da ce mi to biti puno lakse nego sa slingom, jer ima puno manje promjena polozaja (kad mi zaspi u kolijevci u slingu, onda ima dosta promjena i to je razbudi, ovak s MT samo spustim i to je to!).

    sto se tice znojenja, bili smo u nedjelju vani, na glavici je imala kapu i kapuljacu tako da to nije bio problem, naslonila je glavu bas tam di joj je kapuljaca bila, nismo se doticale (a i ja sam imala zatvoreniju majicu), tak da je to rijeseno.

    al imam jos 1 pitanje - kaj napravite s trakama da vam se ne vuku po podu dok se namjestate? mi smo do sada namjestali MT doma, i otpustali ga doma, al se pitam kak ce to izgledati kad cu morati vani to napraviti? jos dolazi snijeg, kisa, bljuzga...te gornje trake cu onda svaki put morati prati i susiti. ili ima neko rjesenje i za to?

  6. #456

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    Probaj staviti trake u svoje džepove pa kako ti koja treba, vadiš je. iako, možda zimi malenu vani nećeš niti vaditi iz MTa. mislim, vani zimi ne može niti puzati, hodati...

  7. #457
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    pitam, ako cemo duze vrijeme bit vani, onda je nosim u slingu/MT dok spava, pa kad se probudi, da je spustim u kolica, ili dam nekom drugom da je nosi

    ovo nije losa ideja, pamtim za ubuduce.

    a gle, ja sam ti ziheras, padaju mi svakave stvari na pamet, i bolje mi je da rjesenje nadjem prije nego sto se susretnem s problemom, jer je onda frka i panika

  8. #458

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    kužim, kužim. moj je bio mali pa sam ga cijelu zimu u slingu nosila. ali ako idete i s kolicima van, trake staviš na kolica. a ako ideš još s nekim, taj netko ti pridrži trake

  9. #459
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    tak sam si nekak i ja razmisljala, ili na kolica ili na stolicu (ak cemo biti u nekom bircu na kavi). ma, super mi je MT, totalni preporod za moje bolno lijevo rame.
    iako, moram priznati da mi je jos uvijek malo zao, kad uzimam MT, pa vidim sling kako besciljno lezi na stolici...lovi me neka nostalgija dosta smo toga skupa prosli.

  10. #460
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    eh da i ovdje napišem svoje dojmove.

    mi imamo i klokanicu i MT.
    mali je star 4 mjeseca ali je veeeeelik sačuvaj me bože.
    rodio se s 4 kile...sad već ima preko 8 makar je samo na cici..ništa me ne pitajte to je zato jer ja jedem puno slatkiša

    tako da nam klokanica pomalo otpada jer je namjenjena djeci do 10 kila.

    Mei Tai mi je famooozan.
    puno bolji od klokanice.
    nošenje je puno intimnije. bolje osjećam bebu , prisnije i toplije.
    mogu ga pomaziti po guzi i leđima dok ga nosim..ma savršeno..osjećam se kao da sam opet trudna i onda hodam ulicom i sasvim nesvjesno ga diram onako kako sam se dirala po pupici dok sam bila trudna...jaooooo..nostalgija nostalgija....

  11. #461
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Citiraj Death-of-Art prvotno napisa

    Mei Tai mi je famooozan.
    puno bolji od klokanice.
    nošenje je puno intimnije. bolje osjećam bebu , prisnije i toplije.
    mogu ga pomaziti po guzi i leđima dok ga nosim..ma savršeno..osjećam se kao da sam opet trudna i onda hodam ulicom i sasvim nesvjesno ga diram onako kako sam se dirala po pupici dok sam bila trudna...jaooooo..nostalgija nostalgija....
    X

    Došla ja jedan dan kod frendice u njen lokal, a V. u MT i zakopčana ispod moje jakne. Kad me kolegica vidla prvo je šokirano rekla : Pa kaj ti nisi rodila!?!?

    A ja samo: Ja sam ko slonica!

  12. #462
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    evo, samo da javim da je nama MT nazalost otpao, Loreni je ipak sling bio drazi, pa se u MT budila nakon 15ak minuta. ali, pocela je napokon i spavati u krevetu prek dana, tako da nam sling sluzi za prijepodnevne setnje. i sama sebi se divm, kako dijete od skoro 10kg i 70cm uspijem sfrkati u kolijevku, da si odspava cak po sat, sat i pol

  13. #463

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    131

    Početno

    I mi u pripremama šivati ili kupiti i od koga
    Od svih viđenih Pixi mi izgledaju najugodniji, najčvršći i najmekši. Ostali mi djeluju krpasto, tanko .... Možda sam u krivu .... al velike su to pare za zeznuti se.
    Pixi se može probati i kupiti, nemam pojma po kojoj cijeni, i u Tintilinićima. Pa nam je to prvi slijedeći korak Javim...

  14. #464

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    131

    Početno

    Jel mi može neka dobra duša koja ima Pixi MT izmjeriti duljinu krakova, i duljinu zadebljanja na krakovima, pliiiiizzzzzz

    I je li Pixi podfutrana skroz, ili samo kod glavice i dolje?

    Naime, na kraju, odlučila sam šivati MT...

  15. #465
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    sanika, vrlo rado, ali nemam metar. :/

  16. #466

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    131

    Početno

    ako nabaviš pliz možda tm ima onaj majstorski na izvlačenje

    i pitanjce, ima li Pixi kroz cijelo tijelo nosiljke spužvu, odnosno podebljanje?

  17. #467
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Podebljanje je na vezu oko struka, ali samo sprijeda, od boka do boka. I još na naramenicama, prvih cca 60 cm. I naprijed, recimo gornja trećina.

    Jel ja ovo smijem, nije li to kršenje copyrighta?

  18. #468

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    131

    Početno

    Hvala Jelka. Po meni nije, jer isto mogu vidjeti i u Tintiliniću, ali nemam vremena otići tamo.
    Ionako ih ne mislim kopirati i to prodavati, već radim za sebe, jer su mi onu turbo preskupi, i napraviti ću neku kombinaciju svih viđenih pa me zanima.
    Možemo ostalo ako uspiješ na pp. Hvala puno.

  19. #469

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    131

    Početno

    sašila
    jel smijem tu staviti sliku?

  20. #470
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    ej, cure, ajd pliz iskustva - od kad stvarno beba smije u mei tai? vidim neko kaze od 6. mjeseca, neko od 3. ...? ja sam donijela moj sestri, pa da joj znam pouzdano reci kad smije nositi malu u tome. hvala!

  21. #471
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    super pitanje, mene isto zanima kad beba smije u mei tai, naime imamo sling s kojim se baš ne snalazimo, a sad nam je došao naručeni mei tai i počeli smo se nosit u njemu jer nam je fenomenalan, ali joj ja cijelo vrijeme pridržavam glavu jednom rukom, ne znam jel to više potrebno, beba ima 3,5 mj, bila patronažna sestra nedavno u posjeti i rekla je da ona već skoro skroz stabilno drži glavu, e mene muči taj skoro, potrbuške dugo drži glavu sama, ali se još ne odiže rukama od podloge, kad ju nosimo ne želi imat naslonjenu glavu na prsa, osim ako ne spava, već ju sama drži, tako da sam zbunjena

  22. #472
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    negdje je milion puta napisana granica za nošenje u MT, mogla bi moderatorica stickati nekakav tekstić, jer je nezgodno naći konkretan post.

    evo ponavljam- beba mora držati glavu. Bilo to sa 2, 3, 4, 5 ili 6 mjeseci. Dakle ako može bez "kljuckanja" održati vratnim mišićima svoju glavicu, može u Mei tai.
    Zašto svi pričaju o tih famoznih 6 mj- zato što u pravilu svako dijete bez motoričih smetnji u razvoju do šestog mjeseca mora dobro držati svoju glavu.
    Želim reći: motorički razvoj se razlikuje od bebe do bebe, zato ja ne volim tablice koje stručno naglašavaju da beba treba nešto raditi točno, karikiram, 92 dana od rođenja.
    Ne mora, no i može ili je mogla to sve raditi daleko ranije od tabličnih riješenja.
    Vježbajte s bebom pratite je, i to skoro što spominje tina55 je možda za 2-3 dana, stoga nemojte žuriti dok ne budete sigurni da je dijete ovladalo određenom vještinom. (fantastična vježbica za bolji motorički razvoj je postavljanje bebe prsima na ravnu podlogu (krevet, pod ili sl.))

  23. #473
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    josie, ajd' daj mi link na neki pouzdani izvor koji govori o ovome pa ću ga stickati - stvarno je to često pitanje a nekako smo nesigurni oko odgovora.

  24. #474
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    željela bih kupiti mei tai, pa ako ima netko tko želi prodati, neka se javi na pp, za curicu!

  25. #475
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    moja bebica ima 4,5 mj, patronažna je još prije mjesec dana rekla da skoro skroz kontrolira glavu, sa 4 mj smo bili kod pedijatrice, onako ju je povukla iz ležećeg u sjedeći položaj i rekla je samo super, ja sam tad zaboravila pitat jel to super znači da potpuno kontrolira glavu ili, zanima me jer se nosimo u mei tai, ali ja joj uvijek jednom rukom pridržavam glavu

  26. #476
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Nosim P. u mei-tai-u, a tek sutra će napuniti 3 mjeseca. Glavu drži doslovno od rođenja... na dan kad je rođen ležao je na meni na stomku, podupro se na rukice, digao glavu i gleda me. M. je to mogla izvesti s nekih 3 mjeseca.
    Budući da mu glavu ne pridržavamo ni dok ga nosimo na rukama, procijenila sam da momčina može i u sling i u mei-tai.

  27. #477
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    moja bebica dok leži na trbuhu sama može držati glavu jako dugo, ali se ne podupre rukicama još, već samo digne glavicu

  28. #478

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    7

    Početno

    Samo da se pohvalimo i da pohvalimo mei tai naravno
    mi sa 2 godine još uvijek uživamo u nošenju!

    Kovrčava ne prodajemo još

  29. #479
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    negdje sam pročitala da se beba može nositi u mei tai max. 2h, koliko dugo u komadu nosite svoje bebače, mi se nosamo i dulje od 2 sata kad vidim da uživa, da li je duže nošenje nekako opasno za bebu ili?

  30. #480
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    dijete možeš nositi cijeli dan ako za time ima volje ili potrebe. Tih 2 sata znači da uzimate odmore od nošenja, odnosno, pa moraš dijete nahraniti/presvući/sebe istuširati/whatever i tu radiš stankice koje su otprilike u razmaku od 2-3 sata, i najmanje je bitno kod svega gledati na sat

    znači, odgovor je-ne.
    nije opasno

  31. #481
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Cure, bas ste me zagrijale za MT, inace pojma nemam o tim stvarima, tek pocela da se interesujem... ima li neki link na slike rucnih radova teta sivalica -mozda bih narucila, ne treba mi jos uvijek ali da znam sta se nudi.

  32. #482

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    podižem temu

    veteranke MT molim odgovor na jedno pitanje...
    Da li se dijete može nositi leđa na prsa, odnosno da gleda prema van? Kumu i mene mori to pitanje već nekoliko dana a nikako da nađemo odgovor... pa eto...
    Barem neka iskustva, kako ste vi nosile, koliko su bili stari i tak to...

    thx

  33. #483
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    S mi ima 8,5 kg i počelo mi je biti jako teško ga nositi u slingu, vi koji imate iskustva da li je lakeše nositi bebu u MT-u jer je ravnomjernije raspodjeljena težina?

  34. #484
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    mlukacin, nošenje prema van nije baš najbolja ideja. zašto? pogledaj npr. ovdje: http://www.storchenwiege.com/babycarrierresearch.htm

    danci, svakako je lakše nositi teže dijete u nosiljci koja ravnomjerno raspoređuje težinu - marami ili mei-taiju. još nešto - što je dijete čvršće priljubljeno uz tebe, to je lakše.

  35. #485
    RING avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    13. županija
    Postovi
    192

    Početno

    Na koji način stavljate dijete na bok? Gledala sam dvije varijante stavljanja ali nekako mi baš ne ide od ruke.

  36. #486
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Nosili smo se u mt-u,jednom prilikom sam probala maramu i činilo mi se da ga je lakše nositi, tada je imamo 9 mjeseci, no mt mi je bio jednostavniji za stavljanje.

  37. #487
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Ja bih se samo pohvalila, MT stiže idući tjedan! Do sad smo se nosali samo u slingu koji tata ne voli pa je ovo i njemu za gušt.... Čini mi se super i jedva čekam isprobati ga!

  38. #488

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zapruđe - Novi Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Moja malena ima 3.5 mjeseca i poprilično samostalno drži glavicu... dobili smo MT na poklon ali ga do sada nismo baš koristili... inače malena ne voli kolica, tako da ju uglavnom nosamo i sad mi je već postalo malo teže pa sam je krenula stavljati pomalo u MT (za sad samo po kući)... postoje 2 problema: 1. nosi remenčiće zbog kukića pa ne znam jel pametno uopće stavljat ju u MT i 2. voli samo položaj licem prema van, dakle ona mora stalno gledati okolo, ostali položaji su isključeni... Što napraviti???

  39. #489

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    18

    Početno

    Evo i mi cekamo svoj naruceni MT i jedva cekamo da stigne sljedeci tjedan. Nadam se da ce ga moj mali misko prihvatit jer sa slingom nije bilo nikakvih problema, voli se ionako stalno nositi, ali sam se nakon slinga odlucila i za MT jer mi se nekako cini da je bolji za duze relacije. Pogotovo sto volimo setati prirodom i po svakakvim zabitim mjestima. Osim toga, u slingu mu nakon nekog vremena dosadi i cini se kao da mu postane neudobno, dok je meni olakatno to sto je u MT-u tezina rasporedjena na oba ramena, pa mi se zato ipak vise svidja. No, vidjet cemo, glavno da se malom svidi, ipak je to investicija.. ali sudeci po komentarima, visestruko se isplati.

  40. #490
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    josie, ajd' daj mi link na neki pouzdani izvor koji govori o ovome pa ću ga stickati - stvarno je to često pitanje a nekako smo nesigurni oko odgovora.
    Ovo je link na babywearing DVD Tummy2tummy - http://www.tummy2tummy.com/
    ovo je lista tema na DVD-u na sekciji o azijskim nosiljkama (najvise mei taiju) - http://www.tummy2tummy.com/info/images/Kelley-lg.jpg
    izmedju ostalog ima za svaku poziciju i preporucena dob kad se beba moze nositi u mei taiju u toj poziciji-
    npr. tummy to tummy legs in i high back carry legs in su specificirane i kao pozicije koje su podobne za "N" iliti "newborn" - kad beba jos ne moze sama drzati glavu.

    Osim toga, postoji i ovaj dokument s ergobaby u kojem se pokrivaju razlike izmedju pravilnog i nepravilnog stavljanja beba u maramu, sling i mei tai - http://www.ergobabycarrier.com/pdf/c...y_to_carry.pdf koji je takodjer prilicno poucan.

    (Osobno sam nosila svoju bebu od 2 tjedna na ledjima u MT u high back carry (polozaj i nacin stavljanja me naucila nasa voditeljica babywearing grupe koja ima ducan s nosiljkama) - ovo je slika - ali se osjecalo malo nesigurno i nikako ne bih preporucila samostalno savladavanje te pozicije, pa sam pocela zaozbiljno nositi u MT na ledjima tek s 6 tjedana, posto imam i maramu i sling i pouch. Naprijed sam nosila i ranije, ali bi stavila i mali rucnik da ispunim mjesto izmedju MT i glave, kao i visoko vezanje da bebina glava bude na mojim cicama dakle pod malim kutom, da ne moze otic unazad. Mislim da se ne moze naci neki pouzdani izvor u smislu znanstvenog clanka jer se malo znanstvenih clanaka bavi nosenjem djece. Jedini koji postoji je od Evelin Kirkilionis iz Njemacke o pravilnom polozaju nosenog djeteta, koji se citira i ovdje gore u drugom linku. Ali ne odnosi se dozvolu kad se smiju koristiti pojedine nosiljke.)

  41. #491
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ja nikako da se sastavim s mei tai nosiljkom i namjestim malca unutra tako dami je ugodno i udobno nositi ga.
    Malac nije tezak (ako ima 13 kg, ali vjerojatnije nesto ispod), voli se nositi u bilo cemu, ali ja nikako namjestiti mei tai da meni bude ok. I to i ispred i na ledjima.

    Kad je naprijed, uzasno mi ga je tesko nositi, stalno imam osjecaj da mi je predaleko od tijela, da ga moram zatezati, bole me ledja i ramena (po mojoj procjeni, mei tai ima dosta siroke trake).
    Kad je na ledjima, opet imam osjecaj da mi je predaleko i nekako instinktivno se pogrbim prema naprijed da mi ne ispadne i onda mi je, naravno, tesko hodati.

    Je li to do mog neznanja/nespretnosti, mei taija (uzela sam ga davno, tweetie pie baby), kombinacije?
    Da probam drugi mei tai (posudim pa probam)? Da poslikam kako je malac vezan, da vidite gdje grijesim?

  42. #492
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pino, hvala za linkove!

  43. #493
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Ajme Pino koja kolekcija MT i slingova. Kaj si to sama šivala? Prekrasni su. Ona majca sa rupom je super.

  44. #494
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    BusyBee, da, najbolje poslikaj kak ga stavis unutra.
    1. Moze biti da ne zategnes dosta (posebno ak osjecas da je dijete daleko od tebe, meni obicno ne mre niti mrdnut kad ju stavim, jedino rukice idu van da me moze cupat, i nogice da me podbada kao konjica, nikako se ne moze rec da je daleko od mene, dapace). Kao i s maramom, da se sve zategne, treba malo pocupkati kod stavljanja da dijete dobro sjedne unutra. Kao i kod marame, sto je dijete gore vise na tijelu - usta ljube celo bebe - to je udobnije nositi. Princip vezanja je isti i kod MT i kod marame - krakovi koji drze bebu idu ispod guze, izmedju nogu i to sprecava klizanje djeteta prema dolje.
    2. Takodjer je moguce da se misici moraju naviknuti na nosenje. Primijetila sam kod drugog djeteta da su me ledja bolila jedno par tjedana do mjesec dana prije nego sto sam se navikla na nosenje, tj. misici ojacali (ili mi je energija bila jako nisko nakon carskog?!), iako je beba bila lagana. Sad cu vidjet da li je to istina s trecim djetetom (za dva tjedna).
    3. Jos jedna mogucnost je da se tezina ne rasporedi na kukove nego visi samo na ramenima - znaci, donje krakove vezati na tocki na svom tijelu koja je visa od djetetove guze

    Sandra-zvrk, hvala na pohvalama! imam ja toga jos... je, sama sam sivala nosiljke, ali vise mi se ne da... Ova majica s rupom je i meni fora - obicna flis vesta, samo se izreze rupa i ne mora se niti obrubljivati jer se flis ne ofuca. Samo sam kupila premalu, jedva se zakopca - ili sam ja narasla, haha. Treba bit bar 2 velicine veca od normalne velicine koju nosis, i uzeti u obzir da se velicina odjece moze promijeniti nakon trudnoce. Ja sam nakon dvije trudnoce presla s odjece velicine S na velicinu L. Ali zapravo po zimi najcesce koristim poncho, odnosno veliki sal.

  45. #495
    niky88 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    502

    Početno

    molim malu pomoć dobit ćemo mei tai na poklon,malena je stara 2 mj..pa me zanima dali ju mogu staviti u mei tai..
    imam sina od 21mj i u šetnje nemožemo nikako bez ićije pomoći..i ovo mi se ćini odlična stvar...
    dobit ćemo ovakav mei tai..
    http://http://smile4me.net/webshop/m...utterfly.html#

  46. #496

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Molim pomoć! Imam blizance i namjeravam kupiti mei tai...s obzirom da koštaju po 400-500 kuna kod nas gledala sam na ebayu gdje ih ima po cca 200,00 kuna... zanima me na što da obratim pažnju kod kupovine kako ne bih kupila mačka u vreći, da li da se kockam ili ne... da li mogu pogriješiti? Naravno da mi je najbitnije da to bude kvalitetno i ispravno.... vidim da ima žena po oglasniku koje i same šivaju...je li to ok? nemam iskustva, pa molim savjete....

  47. #497
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    Molim pomoć! Imam blizance i namjeravam kupiti mei tai...s obzirom da koštaju po 400-500 kuna kod nas gledala sam na ebayu gdje ih ima po cca 200,00 kuna... zanima me na što da obratim pažnju kod kupovine kako ne bih kupila mačka u vreći, da li da se kockam ili ne... da li mogu pogriješiti? Naravno da mi je najbitnije da to bude kvalitetno i ispravno.... vidim da ima žena po oglasniku koje i same šivaju...je li to ok? nemam iskustva, pa molim savjete....
    Mi imamo od tete šivalice, odličan je! Meni je bilo najbitnije da su naramenice dovoljno široke, ima i podstavljen onaj dio kod njegovih nogu tako da je ful udoban oboma. Ako ćeš javim ti na pp kod koga sam kupila.

  48. #498
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    Molim pomoć! Imam blizance i namjeravam kupiti mei tai...s obzirom da koštaju po 400-500 kuna kod nas gledala sam na ebayu gdje ih ima po cca 200,00 kuna... zanima me na što da obratim pažnju kod kupovine kako ne bih kupila mačka u vreći, da li da se kockam ili ne... da li mogu pogriješiti? Naravno da mi je najbitnije da to bude kvalitetno i ispravno.... vidim da ima žena po oglasniku koje i same šivaju...je li to ok? nemam iskustva, pa molim savjete....
    pogledaj na stranicama od pixiekida, imali mt na akciji, ne znam dal jos ima

  49. #499

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    pogledala sam, sutra ih zovem, imaju dva modela, za jednog kojeg bi ja piše da nemaju na zalihi, pa moram provjeriti da li će uopće više imati, drugi je na neke cvjetiće, a ja imam dečke, pa kaže muž da nije baš prikladno
    u svakom slučaju hvala

  50. #500

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    Molim pomoć! Imam blizance i namjeravam kupiti mei tai...s obzirom da koštaju po 400-500 kuna kod nas gledala sam na ebayu gdje ih ima po cca 200,00 kuna... zanima me na što da obratim pažnju kod kupovine kako ne bih kupila mačka u vreći, da li da se kockam ili ne... da li mogu pogriješiti? Naravno da mi je najbitnije da to bude kvalitetno i ispravno.... vidim da ima žena po oglasniku koje i same šivaju...je li to ok? nemam iskustva, pa molim savjete....
    Moja prijateljica ima blizance i baš mi se nekidan pohvalila da je kupila 2 mei tai za 500 kn. Čini mi se da je marka Tabita. Ona je prezadovoljna sa nosiljkama, a popust su joj dali samo na račun blizanaca.
    Pa eto, probaj i ti pitati za popust.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •