Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 560

Tema: mei tai

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno mei tai

    molim iskustva s ovom nosiljkom.
    koje su prednosti, a koje mane?
    imamo dvije klokanice, za obje je prevelik. jedna je mekana pa se previse rastegne, a druga tvrdja u koju vise ne stane.
    imamo pouch sling ali to se ne da podesavati.
    imamo i maramu, ali htjela bih imati jos nesto sto mogu lakse vezati i odvezati kad smo vani.
    dijete ima 5 mj. cvrst je ali velik (preko 9 kg).
    sto biste mi preporucile, sling s ringovima ili mei tai?

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ne, mei hip je za bok, mene bas zanima mei tai.

  4. #4
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    aaa, nisam ni znala da su to dvije različite stvari. može link?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    fora je sto se moze nositi i naprijed i na ledjima. i cini mi se da ju je ipak lakse vezati nego maramu, a kad se slozi da je manja pa stane u torbu za razliku od 4 m marame.
    ma sad ja tu pricam...ali ono sto je mene na prvi pogled osvojilo je prekrasan dizajn. stvarno su predivne. a s obzirom da je planiram sama sasiti bit ce jos ljepsa

    http://www.meitaibaby.com/

    http://ellaroo.com/mei-tai.php

  6. #6
    mamabanana avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    u službi njihovih visočanstava
    Postovi
    287

    Početno

    ja bas nabavljam jedan iz usa :D isto pala na dizajn isto planiram sivat sama, ali sam prvo htjela vidjet jedan uzivo da malo bolje dobijem ideju o cemu se radi.
    koliko sam ja shvatila, vrlo su prakticni, a pogotovo za nosenje na ledjima (a mogu se cak kombinirat i za nosenje na boku)
    da sad tu previse na pametujem, odi na:
    http://www.thebabywearer.com/forum/f...play.php?f=113
    (mozda ces se trebat registrirat), ali tamo imas SVE o mei tai-ima (skraceno MT) i ostalim 'azijskim' nosiljkama...
    a na tom forumu imas i podforum s do-it-yourself savjetima, tamo imas slike kakve si sve mama fantasticne nosiljke sivaju :shock: - za inspriaciju...

    ps jedino je malo bed na tom forumu kaj sve vrvi engleskim skracenicama pa se u pocetku malo teze snaci - npr. DH je ekvivalent nasem MM, DS je sin, DD kćer... MT je mei tai, pod je podegai, ABC je asian baby carrier... ma ufurat ces se. samo paznja, stvara ovisnost jednako kao i roda

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    bas ti hvala na ovom linku

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    24

    Početno

    Mei tai je super stvar! Ja ga upotrebavaljam sa mojom trigodisnjom kcerkom, kad je umorna. Sto se mene tice, Kozy carrier je ZAKON! Sad ga je moguce dobiti i EU.
    Slicno radi kao marama, samo da nemas toliko stofa i zaista je lako vezati.

    Ali ima i puno razlicitih mei taia. Najpoznatiji su
    Kozy Carrier - jednostavni dizajn, jako dobar, iz platna i zaista traje i traje!
    Babyhawk - to ti je tako zvani 'panel' u okviru. Isto super, a meni Kozy vise odgovara. Imala sam oboje
    Napsack (www.napsackbaby.com) - ovaj nema podlozene ramene, nego siroke, vise slicno marami u tehniki vezanja. Super comfort, ali u mom iskustvu bolje je za nosenje spreda.
    Eden Carrier (ti su iz velveta/zameta?, nemam mnogo iskustva sa tim)
    Free hand - super carrier, jako lep! Keltski uzorci meni su najdrazi. Ja sam imala plavu keltsku ruzu. Zaista super!
    Ball Baby Overall - slicno ko napsack.

    Itd itd....

    Ja cu biti u Puli u pocetku sedmog meseca (zapravo u Medulinu), pa mogu donesti koji mei tai ili koji drugi sling (imam Didymos, Kozy, Ellaroo, BB Slen, BB sling, itd. itd.)

    Andreja
    Andreja

  9. #9
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Anita-AZ je to nedavno šivala, vidi ovdje.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    http://www.bradley-etheridge.com/MaeMeiTai.htm

    evo s neta kako napraviti mei tai


    (naknadno vidjeh da je ova gore navedena str. stavljena pod make your own sling )

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Skužih da je bitno napraviti osnovnu konstrukciju a komadiće materijala možeš mijenjati, s čičkom se prikače...ludilo stvar... :D

  12. #12
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    mi kupili mei tai, preko babyshopa. ellaroo osaka. mljac! :D
    super je za uspavljivanje, jer se lako odveze, za razliku od marame, kad ga stavljam u krevet. dobar je ovako za po ljeti, jer ne grije po ledjima. marama je bolja za duze staze, jer se lijepo rasporedi tezina po ramenima. dojiti se moze u oba dva. mei tai se lakse veze i stavlja dijete u njega, posebno na ledja. ne zauzima toliko mjesta u ruksaku kao marama.
    sve skupa, da moram birati, radije bih uzela maramu, ali mei tai svakako ima svojih prednosti (nije vruce u njemu i lako se manipulira) zbog kojih sam ga i kupila.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    266

    Početno

    Mi jučer dobili svoj i baš nam je odličan! :D

  14. #14
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    mi imamo chinado mei tai (http://www.la-ptite-prairie.com/index.php?page=51&lg=2)
    kupila sam ga preko http://81.169.162.205/shop2/index.php?user=tragemaus - zgodna stranica na njemačkom sa puuuuno vrsta nosiljki!
    jako sam zadovoljna - mei tai je super stvar, ali ipak za skroz malu bebu bih izabrala maramu (iako imam kamarisovu koja je ogromna i debela) - dobro, ionako piše da je mei tai tek od 6 mjeseci do 3-4 g.,
    a za brze akcije (kad ga ne nosim dugo) mi je sling (pixie kid) zakon!

  15. #15
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Mama Medo prvotno napisa
    blago vama

    nama je danas dosao mei hip pismo, jos je nazalost na posti jer mi ga postar nije htio donijeti na vrata. isprasila sam ga propisno zbog toga. jadni nasi postari s nama ovisnicama

  16. #16
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    mi kupili mei tai, preko babyshopa. ellaroo osaka. mljac! :D
    Felix, jesi kupila mei tai ili mei hip?
    Gledam njihovu stranicu i ne vidim da imaju i mei tai :/

  17. #17
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Gdje kupiti mei tai, naravno da je što povoljniji?
    i na što treba obratiti pozornost kod izbora te nosiljke(koji su detalji bitni)?

  18. #18
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    sori, tek sad vidim pitanje. kupila sam mei tai i suuuuuper je! :D ne odvajamo se od njega, cak sam i sling spremila u ormar.

    na stranici ima samo mei hip, ali dogovorila sam se s ivom telefonski. bila je narucila dva mei tai-ja pa ju kontaktiraj, mozda jos nije prodala ovaj drugi.

  19. #19
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj paws prvotno napisa
    Gdje kupiti mei tai, naravno da je što povoljniji?
    i na što treba obratiti pozornost kod izbora te nosiljke(koji su detalji bitni)?
    koliko sam vidjela, svi su manje vise isti, razlika je u dezenu i eventualno da li su naramenice potfutrane. ellaroo nema potfutrane naramenice ali mi ne smeta.

  20. #20
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Ja sam sebi i Tyleru morala sve potfutrati - i naramenice i trakice sto idu preko ledja, njemu sam prvo samo onaj dio sto ide oko nogica, a onda sam skuzila da bi i meni i njemu bilo lakse da jednostavno potfutram cijelo "tijelo" nosiljke. Sad ce doci i hladnije vrijeme, a mi od svih nosiljki jednostavno najvise koristimo ovu, pa sam si to odobrila kao izgovor za dva mei tai-ja

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    596

    Početno

    pošto sam tuta mozak za sve vrste marama, slingova itd...od kada bebe mogu u mei tai??????

  22. #22
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Koja je razlika između ramenica koje se šire(kao kod marame) i ramenica koje su podložene?
    Koje od toga je bolje? :?
    Kako je kod nošenja u mei tai-u u zimsko doba, jel dijete i mama mogu najnormalnije nositi jakne?

  23. #23
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Na nekim nosiljkama ima i pojačanje za djetetovu glavu, koja mu je funkcija(jel to za djecu koja još ne drže samostalno glavicu) ili...? :?

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    48

    Početno

    Citiraj paws prvotno napisa
    Koja je razlika između ramenica koje se šire(kao kod marame) i ramenica koje su podložene?
    Koje od toga je bolje? :?
    Kako je kod nošenja u mei tai-u u zimsko doba, jel dijete i mama mogu najnormalnije nositi jakne?
    Ramenice su jednako ugodne za nošenje i široke kao u marame i ove podložene. Razlika je jedino što široke idu preko cijelog ramena kao u marame, a ove druge ne.

    Zimi se dijete bez problema može nositi u mei tai-u uz obučenu jaketu. To ništa ne mijenja na stvari.

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    48

    Početno

    Citiraj paws prvotno napisa
    Na nekim nosiljkama ima i pojačanje za djetetovu glavu, koja mu je funkcija(jel to za djecu koja još ne drže samostalno glavicu) ili...? :?
    Nisam vidjela još i ovo pitanjce.
    Uglavnom je tal dio pojačan da bi npr. kad dijete zaspe mogao se dignuti i bar malo zaštititi glavicu od sunca i vjetra.
    Ulogu za pridržavanje glavice ima jedino ako se krajevi mogu prikačiti za ramenice. Onda to stvarno dobro drži.

  26. #26
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Evo imam još par pitanja o nosiljci.
    Da li se može nositi djete na boku?
    Koliko je ta nosiljka udobna/žulja djete za nogice?

  27. #27
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    na uputstvima pise od 6 mjeseci nadalje
    nisam bas sigurna da moze na boku. doduse, nisam ni pokusala.
    mislim da onaj dio za glavu sluzi cisto kao sjena kad beba spava - definitivno ne sluzi za drzanje bebine glavice. osim toga, mei tai se koristi tek nakon 6 mjeseci starosti, a tada je bebina glava ionako vec stabilna.
    sigurno se moze koristiti po zimi ispod jakne, rekla bih i lakse od marame jer ima manje materijala.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    za mame koje su same šivale: koji materijal kupiti i dal treba neki jači konac ili šta već...? ne znam šivat, ali imam super krojačicu pa će mi ona sredit

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    48

    Početno

    Evo kako se Mei Tai nosi na boku:

    http://www.la-ptite-prairie.com/index.php?page=84&lg=2

  30. #30
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Koliko je bitno da su podmetnuti remeni koji se vežu oko pojasa?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    Citiraj paws prvotno napisa
    Koliko je bitno da su podmetnuti remeni koji se vežu oko pojasa?
    moj je podmetnut i tako mi je punooo udobnije

    imaš pp

  32. #32
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Citiraj nikolicc prvotno napisa
    Citiraj paws prvotno napisa
    Koliko je bitno da su podmetnuti remeni koji se vežu oko pojasa?
    moj je podmetnut i tako mi je punooo udobnije

    imaš pp
    Nemam pp! :?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    Citiraj paws prvotno napisa
    Citiraj nikolicc prvotno napisa
    Citiraj paws prvotno napisa
    Koliko je bitno da su podmetnuti remeni koji se vežu oko pojasa?
    moj je podmetnut i tako mi je punooo udobnije

    imaš pp
    Nemam pp! :?
    možda ti je inbox pun, kod mene je još u odlaznim porukama :?

  34. #34
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Jel ima koja forumašica iz Zg koja šiva mei-tai?
    Molim odgovor na pp.

  35. #35
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Evo i našeg zimskog

  36. #36
    hugolinko

    Početno

    Citiraj Engls prvotno napisa
    Evo i našeg zimskog
    Baš ti je 8)

  37. #37

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj willow_tree prvotno napisa
    za mame koje su same šivale: koji materijal kupiti i dal treba neki jači konac ili šta već...? ne znam šivat, ali imam super krojačicu pa će mi ona sredit
    malo zakasnjeno, ali - dobar konac uvjek je dobra ideja. Isto, upotrebljavati dobar material za osnovu - kao za trak itd. Trakovi moraju biti dobro 'zasidrani' na telo nosiljke - ucvrscivani sa onim dodatnim sivom preko svega materiala, jer moraju ipak nositi tezinu.
    BLAH BLAH< hravtski mi je problem evo engleski :D

    All the straps have to be long and they have to be acnhored into the body of the mei tai. This means doing top stitching over the whole of the body and the straps to acnhor them in (something like as if you would try to make strong handels on canvas bag - with those cross/box stitches). Some mei tais are made so that the straps are anchored onto the middle layer (you have three layers - the middle strong one that is not seen, and two outer ones - both of them can be decorative fabrics, making the mei tai reversible). If the straps are anchored to middle one, then the acnoring stictheswill not be obvious.
    Also, use STRONG thread. Most manufacturer use Guttermann or similar, strong polyester as cotton tends to break.

    The material has to be strong - canvas, twill and similar. The decorative panels do not have to be strong, as long as you have a strong layer to which the straps are anchored.

    I like these instructions:
    http://www.sleepingbaby.net/jan/Baby/man-tai.shtml

    or this one (but I prefer top one!)
    http://thosemartins.com/bmt/index.htm


    Andreja

  38. #38
    hugolinko

    Početno

    Ja ga obožavam jer je jednostavan za monatžu(ne zauzima puno mjesta ) a po udobnosti je odmah iza marame.Promjenjivi ukrasni paneli su mi skroz 8) uvijek se moze naknadno u shoping. :D :D

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Svidio mi se jedan uzorak materijala s ovod sitea http://meitaibaby.com/morefabricsnew.html

    Zanima me jel itko naručio od tamo? Iskustva?

    I ne bih baš naslijepo, na riječ (sliku) uzimala mei tai, pa me zanima gdje u Zg uopće to mogu vidjet uživo? [/url]

  40. #40
    pinokio77

    Početno

    Nedavno sam naletjela na jedan naš shop koji prodaje MT i kažu da jedini u hrvatskoj prodaju MT sa promjenjivim ukrasnim panelo.Sad kupiš jedan a s vremenom uvijek možeš obnoviti MT sa novim panelom.Baš mi je to 8) .Ima li netko iskustva.ipak bi voljela čuti mišljenja prije nego se odlučim na shoping.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    11

    Početno

    pinokio77 gdje se to kod nas može kupiti MT

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    189

    Početno

    Nešto ne kužim. Vi tete šivalice, jel ista stvar šivati mei hip i mei tai, mislim, jel to jedan predmet pa ga samo okreneš kako hoćeš ili.. Nigdje ne nalazim upute za mei hip a on mi se više sviđa.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj pinokio77 prvotno napisa
    ... i kažu da jedini u hrvatskoj prodaju MT sa promjenjivim ukrasnim panelom...
    Krivo kažu, al nakon što sam pročitala post od ms.ivy znam i zašto...Loše...

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Inače, meni za koji dan stiže MT! :D

    Probala sam ga i sviđa mi se više od slinga (koji me odlično služio dok je B. bio malen i ne tako težak....sad je priča, nažalost, drugačija)

  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Hm...

    Ovako, s obzirom da sam malčice zbunjena i ne znam šta je a šta nije dozvoljeno na forumu, evo primila sam preko pp poruku jedne korisnice koja se raspituje di sam uzela MT, no kad sam joj išla odgovorit - ona iz nekog razloga ne prima poruke.

    Jel joj smijem tu odgovorit di sam i kojim putem naručila MT?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj Maari prvotno napisa
    Inače, meni za koji dan stiže MT! :D

    Probala sam ga i sviđa mi se više od slinga (koji me odlično služio dok je B. bio malen i ne tako težak....sad je priča, nažalost, drugačija)
    ja imam sling, ali nekako se nismo za sada našli iako nisam odustala, ali MT mi se baš sviđa, pa ako je dozvoljeno napiši gdje si ga nabavila

  47. #47
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    zašto ne bi bilo dozvoljeno?

    nije dozvoljeno oglašavanje u komercijalne svrhe, dakle ne smijete reklamirati svoj biznis ili bilo koji biznis od čijeg reklamiranja imate korist.

    podrazumijeva se da je razmjena iskustava i savjeta dopuštena.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    11

    Početno

    super!
    Maari javi!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Hm ....ok, onda da odgovorim...

    Prvo sam namjeravala uzet na onom stranom siteu...par postova prije sam tražila informacije, no nažalost niko mi ništa o njima nije rekao, a glupo mi je malo nasljepo uzimat stvari preko neta (meni panel Matisseovog kolaža zapeo za oko), tako da sam došla do domaće tete šivalice (njene slike sam i našla preko ovog foruma). Omogučila mi je da probam MT i meni se svidilo, da ti pravo kažem i više od slinga. Jednostavno "na prvu" mi je to sjelo. Ima podebljane trake tako da nema žuljanja urezivanja i sl...

    Evo točno ovaj MT je uprao sada na putu do mene http://picasaweb.google.com/tabitasl...77645787332002 :D

    I da, cijena od 330 kn mi je prihvatljiva.
    Žena mi je čak mislila napravit sa čičkom tako da mogu mijenjat panel, ali....Ja sam provela sigurno 2 sata na njenim fotkama i kombinirala - crne, crvene ili čak sive naramenice...pa jedan, pa drugi panel...a majko mila.... MM je rekao da sam luda (znam da je ovaj put u pravu )...na kraju sam uzela bez čička

    Inače, cura koju znam namjerava uzet Kozy pa ti mogu reć njeno iskustvo.
    I meni se njihovi čine kvalitetni, al cijena im je malo...hm... :/

    Evo pa baci pogled i kod njih
    http://www.kozycarrier.homestead.com/

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    ja sam uzele svoj mei tai isto od jedne tete šivalice i moram reći da mi je to najkorisnija stvar koju sam kupila :D
    puno se nosimo,u gradu pod obavezno, jer ako moram nešto obaviti, ovdje kod nas je nemoguće jer svaka institucija, dućan, banka, sve je nepristupačno kolicima ili u najmanju ruku otežano
    i na tržnicu je nosim, prije sve obavim što imam
    moj je ovakav
    http://public.fotki.com/nikolicc/mei-tai/img1046.html
    (malo je cura zaklonila pogled misli idemo negdje)

    podstavljena su isto i ramena i struk, ali ovaj naš ima i leđa podstavljena, tako da sam sigurna da Gretu ništa ne žulja

    ali kad ideš birati uzorke, kao što kaže Maari, muka teška, najradije bi sve

    i da, koštao me ipak osjetno manje od ovih 330 kn,a kvalitetan je :D
    točnije 280 kn

Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •