Pokazuje rezultate 1 do 50 od 50

Tema: kupaće gaćice, pelene za kupanje - u čemu na plažu?

  1. #1
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno kupaće gaćice, pelene za kupanje - u čemu na plažu?

    Kao što naslov kaže, molim iskusnije mame (i tate ) za savjet što je bolje za plažu.
    Eva je danas dobila na poklon kupaće gaćice, pa me to potaklo na razmišljanje - kupiti još koje ili kupiti pelene za kupanje.
    Nikako nisam pobornik gole guze na plaži, ne zbog nekakvog srama nego čisto iz higijenskih razloga.
    Dakle, da vas čujem, kakva su vaša iskustva.

  2. #2
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Moji su bili gologuzi. Ne sjećam se da mi se sin ikad pokakao na plaži, a njemu smo na plažu uredno nosili i kahlicu, a piškiti je najviše volio po ručniku. Kćer je sve voljela obavljati u plićaku, tako da smo mm i ja uvijek za badić imali zataknute papirnate salvete i najlon vrećicu, pa smo lovili kuglice po plićaku. No, baš se posložilo da smo na moru bili na kraju sezone i nikad u vremenu između 11 i pola 5, i na plaži je bilo malo ljudi, bilo bi stvarno nezgodno 'loviti kuglice' u plićaku punom djece.

  3. #3
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ja prošle godine nadobudno kupila pelene za kupanje (babylove u dm-u) i iskreno - ne preporučujem jer na suhom ne znače ništa - propuštaju skroz (među nogama imaju trakicu veličine papirnate maramice), a u moru se smoče i opet bez veze, onda možeš staviti i obične gaćice, ako baš hoćeš
    Patrik je u moru bio gologuz, a vani sam mu stavila običnu pelenu - tako mi je nekako bilo najbolje

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    mi smo bili u kupaćim gaćicama...imamo ih 5-6 kom i uvijek sam dva komada nosila u rezervi na plažu jel je piškio pa mi je bilo bezveze da ima popišane gaće na sebi

  5. #5
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    ja prošle godine nadobudno kupila pelene za kupanje (babylove u dm-u) i iskreno - ne preporučujem jer na suhom ne znače ništa - propuštaju skroz (među nogama imaju trakicu veličine papirnate maramice), a u moru se smoče i opet bez veze, onda možeš staviti i obične gaćice, ako baš hoćeš
    Patrik je u moru bio gologuz, a vani sam mu stavila običnu pelenu - tako mi je nekako bilo najbolje
    Potpisujem potpuno. Te pelene ne služe ničemu, eventualno za ukras, a i to je upitno jer su ukusi različiti.

  6. #6
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Ajmusa prvotno napisa
    Citiraj Stijena prvotno napisa
    ja prošle godine nadobudno kupila pelene za kupanje (babylove u dm-u) i iskreno - ne preporučujem jer na suhom ne znače ništa - propuštaju skroz (među nogama imaju trakicu veličine papirnate maramice), a u moru se smoče i opet bez veze, onda možeš staviti i obične gaćice, ako baš hoćeš
    Patrik je u moru bio gologuz, a vani sam mu stavila običnu pelenu - tako mi je nekako bilo najbolje
    Potpisujem potpuno. Te pelene ne služe ničemu, eventualno za ukras, a i to je upitno jer su ukusi različiti.
    da i to što kažeš, meni je Patrik u onim žutima bio ko curica, bar su mu se svi tako obraćali, a još su malo i nabrane, pa izgledaju ko da imaju volane, smijeh

  7. #7
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Janko je prvo ljeto, znači sa 10 mjeseci bio gologuzi cijelo vrijeme, a prošle je godine bio gol u moru, a vani imao uvijek suhe gačice samo zato da gologuz ne sjeda svuda unaokolo.
    Meni su te pelene bezveze. Baš sam ih vidjela jučer u DM-a i uopće ne kužim u čemu je njihova svrha :?

  8. #8
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Baš sam ih vidjela jučer u DM-a i uopće ne kužim u čemu je njihova svrha :?
    ni u čemu - nema je - ne postoji - ok dobro mislim da ste shvatili

  9. #9
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Baš sam se pitala za te pelene iz DM-a...
    Sad ih sigurno neću kupiti.
    Što se tiče gole guze, nije mi toliko ni zbog kakanja, nego zbog sjedanja na pijesak. Ni ja ne bi sjedila na pijesku bez gaća.
    Ova ideja s nekoliko pari kupaćih gaćica mi se čini ok. Jedino što me muči je kako prati te gaćice nakon kakanja, a da ne postanu rasadnik bakterija.
    Jer platnene pelene perem na 60 stupnjeva, a kupaće se peru mislim na 30. :?

  10. #10
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    ja i kupace perem na 60 skupa sa svom ostalom tamnom robom i platnenim pelenama.
    i ja imam obicaj nositi im kupace jer ne volim da sjede svugdje gologuzi.iako nije mi se do sad niko pokakio na plazi valjda ih voda nagna na piskenje samo

  11. #11
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj vanjci prvotno napisa
    ja i kupace perem na 60 skupa sa svom ostalom tamnom robom i platnenim pelenama.
    Obične kupaće? Zar se ne raspadnu? :?
    Znam da postoje i platnene kupaće (ima ih kod nas Kamaris), ali ne da mi se u to investirati, jer se nadam da ćemo uskoro ostaviti pelene.
    Kupila bih one obične, jeftine kupaće gaćice.
    Ja sam kao mala imala platnene kupaće, još ih se sjećam, bile su onako malo napuhnute, tako da nisu nigdje stezale. Ne znam mogu li se gdje još kupiti takve.

  12. #12
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    A da mu kupiš obične tamne pamučne gaćice, njih možeš prati na 60? Ili čak obične bijele, ako ti nije bed, nekako meni na maloj djeci to ne izgleda tako strašno biti u rublju na plaži.

  13. #13
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa
    A da mu kupiš obične tamne pamučne gaćice, njih možeš prati na 60? Ili čak obične bijele, ako ti nije bed, nekako meni na maloj djeci to ne izgleda tako strašno biti u rublju na plaži.
    Ma bijele su mi nekako bez veze. Znam da sam komplicirana, ali ne mogu si pomoći. Nekakve šarene bi mi bile ok.
    Ali problem je i taj što nisam još nigdje vidjela za kupiti tako male pamučne gaćice (obične). A nije da nisam gledala. Trebao bi mi u vrh glave broj 74. Interesantno je što kupaćih ima i manjih brojeva.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Andrej je prvo ljeto na moru (10 mjeseci) imao prave kupaće gaćice (imali smo i te DM-ove pelene za kupanje, ali već svi znate da ne služe ničemu). I prošlo ljeto ih je imao. Za informaciju, još uvijek koristi pelene. Nismo imali nikakvih problema, jer, iako ima stolicu u prosjeku 3 puta dnevno, nijednom se nije pokakao na plaži niti u vodi. Čak je pazio i da ne piški po prostirkama za plažu, što mi se i dan-danas čini nevjerojatnim (s obzirom da još uvijek nosi pelene).

  15. #15
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Baš sam ih vidjela jučer u DM-a i uopće ne kužim u čemu je njihova svrha :?
    Ja ih nisam koristila, ali koliko sam shvatila, svrha im je da ne propuštaju sadrzaj pelene u more/bazen. Ne znam da li u tome uspijevaju.

  16. #16
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Baš sam ih vidjela jučer u DM-a i uopće ne kužim u čemu je njihova svrha :?
    Ja ih nisam koristila, ali koliko sam shvatila, svrha im je da ne propuštaju sadrzaj pelene u more/bazen. Ne znam da li u tome uspijevaju.
    Kajs e tiče piškenja bebe u more to me stvarno ne zabrinjava, a pokakao se nije nijednom.

  17. #17
    Mali princ

    Početno

    Dobro, sad znam da ove u Dm-u nećemo kupovati. A jel zna netko di u Zagrebu ima tih malih kupačih? Mi sada nosimo 86!

  18. #18
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Mali princ prvotno napisa
    Dobro, sad znam da ove u Dm-u nećemo kupovati. A jel zna netko di u Zagrebu ima tih malih kupačih? Mi sada nosimo 86!
    Imaš u Iani, Benetonu...

  19. #19
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj Mali princ prvotno napisa
    Dobro, sad znam da ove u Dm-u nećemo kupovati. A jel zna netko di u Zagrebu ima tih malih kupačih? Mi sada nosimo 86!
    Ima ih u Turbo Limaču na Slavonskoj. Koštaju nešto više od 10 kuna. 8)
    Kolegica s posla kupila je mojoj "velikoj" djevojčici u ponedjeljak broj 86, a bilo je i manjih brojeva. Danas idem škicnuti ima li ih još pa ću kupiti par komada.

  20. #20
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Mi imamo ovakve
    http://minishop.t-com.hr/babyshop/Pr...rrpid=7&cid=40
    Nosimo ih na bebe ribe i jako smo zadovoljni.

  21. #21
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    Mi imamo ovakve
    http://minishop.t-com.hr/babyshop/Pr...rrpid=7&cid=40
    Nosimo ih na bebe ribe i jako smo zadovoljni.
    Pusa imenjakinji!
    Gaćice su preslatke. Sve me svrbi Diners. Najradije bi iz ovih stopa naručila 3 komada. Pa onda jedno 5 Fuzzi Bunz na slici ispod (kakve su krasne ljubičaste). Brzo bi mi košarica bila puna.
    Ali, da se ne bi dijete kupalo u lavoru, mama će samo sanjariti, a Eva će nositi obične kupaće i stare Kamarisice

  22. #22
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    U turbolimaču je znalo biti malih pamučnih gaćica za dečke, ja sam doduše prije dvije godine kupila paket 3 komada: tamnoplave, sive i bijele.

  23. #23
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa
    U turbolimaču je znalo biti malih pamučnih gaćica za dečke, ja sam doduše prije dvije godine kupila paket 3 komada: tamnoplave, sive i bijele.
    A za curke?

  24. #24
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ups, sorry, sad tek gledam potpis i ime, ne znam zašto sam tvoj nick nekako povezala s dečkom, bit će da sam te zamijenila s nekim. Godine su tu...

  25. #25
    Mali princ

    Početno

    Super...otići ćemo ovih dana u Turbo Limač.....on nam je blizu!

  26. #26
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Evo mene iz TL. Kupile smo 3 komada kupaćih po 9,99!!!!
    Kod odjeće za bebe, u bazenu su na sniženju. Ima ih i za curice i za dečke. :D

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Baš sam ih vidjela jučer u DM-a i uopće ne kužim u čemu je njihova svrha :?
    Ja ih nisam koristila, ali koliko sam shvatila, svrha im je da ne propuštaju sadrzaj pelene u more/bazen. Ne znam da li u tome uspijevaju.
    Točno. U bazenu mi se baš nije svidjelo kad sam vidjela punu jednokratnu pokakanu pelenu na bebi u bazenu i cool mamu... Ela se tamo nije kupala...
    No, more je ipak druga spika. Mi ćemo u vodu u DM-ovim za kupanje (štimaju) a na plaži u mićinim kupaćima ili platnenim pelenama bez zašt. gaćica jer se ove DM-ove jako napuhnu u vodi. Šteta što nema Alaninih za kupanje.

  28. #28
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa
    Ups, sorry, sad tek gledam potpis i ime, ne znam zašto sam tvoj nick nekako povezala s dečkom, bit će da sam te zamijenila s nekim. Godine su tu...
    Ma ja ti to ne doživljavam kao nešto loše. S obzirom da moje dijete nema puno kose, a i ja baš nisam pobornik volančića i cvjetića, često je zamijene za dečka. Više puta mi se ne da ni ispravljati, nego pustim ljude da misle što im paše.

  29. #29
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj sunašce prvotno napisa
    S obzirom da moje dijete nema puno kose, a i ja baš nisam pobornik volančića i cvjetića, često je zamijene za dečka. Više puta mi se ne da ni ispravljati, nego pustim ljude da misle što im paše.
    Izgleda da su sve Eve ćelavice Kod nas nije često nego uvijek!

  30. #30
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    H je u vodu isla gola, a za setnju po plazi ili igru na rucniku sam joj obukla obicne kupace gacice. Na putu do plaze i natrag je imala Pampersicu. Kakala nije nikad, a ako se i popiskila, oprali smo se doma.

  31. #31
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj sunašce prvotno napisa
    Evo mene iz TL. Kupile smo 3 komada kupaćih po 9,99!!!!
    Kod odjeće za bebe, u bazenu su na sniženju. Ima ih i za curice i za dečke. :D
    U kojem TL?

  32. #32
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj iki prvotno napisa
    U kojem TL?
    Na Slavonskoj (Žitnjak). Koliko sam vidjela, ovih na sniženju bilo je do broja 86.
    Inače su imali i nešto novih modela, ali cijena je oko 50 kuna.

  33. #33
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    Izgleda da su sve Eve ćelavice Kod nas nije često nego uvijek!

  34. #34
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj sunašce prvotno napisa
    Citiraj iki prvotno napisa
    U kojem TL?
    Na Slavonskoj (Žitnjak). Koliko sam vidjela, ovih na sniženju bilo je do broja 86.
    Inače su imali i nešto novih modela, ali cijena je oko 50 kuna.
    Joj znala sam, niš bum vidla možda i u kcrossu ili cityone-u imaju nekaj.

  35. #35
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Gačice +potkošuljica u Spartaku na kvatriću po 10kn.
    Preslatko i može proć za na plažu

  36. #36
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ja sam u DM-u u Ljubljani vidjela nešt što izgleda zgodno. Nešto između platnenih pelena i kupaćih gaćica. Izvana je materijal kao od kupaćih a unutra imaju umetak kao platnene. Nažalost nije bilo Nurine veličine pa nismo kupili. Možda nešto slično postoji kod nas? :?

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa
    Ja sam u DM-u u Ljubljani vidjela nešt što izgleda zgodno. Nešto između platnenih pelena i kupaćih gaćica. Izvana je materijal kao od kupaćih a unutra imaju umetak kao platnene. Nažalost nije bilo Nurine veličine pa nismo kupili. Možda nešto slično postoji kod nas? :?
    imaš u DM-u u Brežicama, 20min od zagreba

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Kupaće pelene samo za bazen! I inače ne savjetujem pelene na plaži. Sunce , vručina, znoj, krema, sol, i zatvorena pelena- ne ginu vam gljivice. Svakako gačice, pogotovo na pješćanoj plaži.

  39. #39
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj iki prvotno napisa
    Gačice +potkošuljica u Spartaku na kvatriću po 10kn.
    Preslatko i može proć za na plažu
    A gdje je to na kvatriću?
    Ne mogu se sjetiti da sam vidjela takvu trgovinu.

  40. #40
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj sunašce prvotno napisa
    Citiraj iki prvotno napisa
    Gačice +potkošuljica u Spartaku na kvatriću po 10kn.
    Preslatko i može proć za na plažu
    A gdje je to na kvatriću?
    Ne mogu se sjetiti da sam vidjela takvu trgovinu.
    Pitat ću sutra moju mamu, ona je to našla, pa javim di je točno dučan.

  41. #41
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Pardon, nije spartak na kvatriću nego na trgu u anić holdingu.
    No kaže moja mama da je ostalo još samo 10-tak kompletića.

  42. #42
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Onda ništa, neću tako skoro do trga.

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10

    Početno

    Ja sam proslo ljeto i cijelu zimu u bazenu koristila kupace pelene Huggies (kupila sam ih u Mercatoru) i super su mi. Lucija nije dobila ni gljivice ni nista drugo a ja nisam nista hvatala po plicaku ili po bazenu. Ovo ljeto se mislimo skinuti s pelena ali svejedno cu kupiti jedan paket za more.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Zna li netko ima li još onih kupaćih gaćica po 9,99 u TL na Žitnjaku? To mi je na sasvim suprotnom kraju grada pa da ne idem bez veze (u TL u City Centru ih nemaju)

  45. #45
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Ja se moram nadovezat na temu. Ali ne odjeće na plaži, nego kakanja na plaži!

    Lovre se gotovo redovno pokaki na plaži. Znači - dalje od nas!

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    jesam li ja dobro zapamtila da je netko ovdje pitao za pamučne kupaće gaće (ne da mi se sad opet sve iščitavat...)?

    uglavnom, ima ih u ipercoopu u king crossu za 19,99kn - materijal je nalik na frotir, komotnije su i ima raznih veličina (i za veliku djecu)

  47. #47
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj mamanatali prvotno napisa
    Zna li netko ima li još onih kupaćih gaćica po 9,99 u TL na Žitnjaku? To mi je na sasvim suprotnom kraju grada pa da ne idem bez veze (u TL u City Centru ih nemaju)
    Ja sam ih kupila prije 12 dana, pa nisam baš sigurna da ih još ima.

  48. #48
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    jesam li ja dobro zapamtila da je netko ovdje pitao za pamučne kupaće gaće (ne da mi se sad opet sve iščitavat...)?

    uglavnom, ima ih u ipercoopu u king crossu za 19,99kn - materijal je nalik na frotir, komotnije su i ima raznih veličina (i za veliku djecu)
    Ma ja pitala, ali sad je gotovo. Već smo kupili obične kupaće.
    Ali tko zna, možda naiđem u ipercoop....

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Evo i nas friško s mora. DM ove kupaće pelene su nam se pokazale kao dobre za bazen, jer uopće ne želim eksperimentirati da li će se N pokakati u bazenu. Inače, van bazena je uglavnom bila u jednokratnim pelenama ili tim DMovim kupaćim. Promijenili bismo ih svako toliko kad bi se smočile. Kupila sam i preskupe kupaće gaćice Liscine i mtč te jedan badić, ali to mi je nekako više za šminku i možda za kupanje u moru, ali i to uz ogradu da dijete nema običaj pokakati se u moru.
    Načelno mi možda sada i ne bi bio takav bed da se neko dijete popiški pored naših ručnika na plaži, ali mi to baš i nije fora! Da ne kažem kak bih bila s tim "oduševljena" prethodnih godina kad nisam bila u ovom "điru". Mislim da to treba imati na umu i ne očekivati nužno razumijevanje drugih ljudi na plaži za takve nezgode. Ako imaju razumijevanja super, ali ne bih im osobno zamjerila da nemaju.

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    I da, nemojte uzalud hodati do kamarisa (kao ja u visokim petama ) tražeći platnene kupaće jer prema riječima tete koja tamo radi, nisu ih nikada imali niti ih sada imaju!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •