Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: endemska vrsta,izgleda!

  1. #1
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno endemska vrsta,izgleda!

    Drage cure,moram s vama podijeliti jučerašnji doživljaj kod pedijatrice,jer sam se užasno naživcirala.
    Imali smo dogovoreno redovno cijepljenje i usput redovan pregled razvoja i savjetovalište.Nakon što je doc pogledala u Franov karton,kaže kako je super da on nije nikad bio bolestan.Ja sva ponosna kažem da mi dolazimo u kontakte s drugom djecom i ljudima i da ga ne držim pod staklenim zvonom,ali da ga još uvijek dojim i da to sigurno puno utječe.A ona će sva u čudu,pa koliko je on star?Da se obično djeca doje do najviše godinu dana starosti i da sada sigurno ima manjak željeza jer ga ne dobiva dovoljno preko moga mlijeka.?!?!?!
    Ja sam ostala šokirana.Prvo,izjavom da je on prestar za dojenje,zatim to o željezu.Pa kao da dijete ne jede svu hranu već samo doji.Onda mi je još počela nabrajati što bi mu trebala davati od hrane za željezo.Skoro sam ju poslala u ...
    Ovo je nevjerojatno,ponadaš se da je konačno svijest o dobrobiti dojenja proradila,kad ono, šokira te tvoj vlastiti pedijatar.Pomislila sam na tren da tražim nekog drugog, ali bojim se da su svi isti.Uostalom, hvala Bogu pa sam ipak dovoljno obrazovana i educirana pa mogu sama rasuditi što je dobro za moje dijete.
    Eto curke,ima i toga.

  2. #2
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Joj, nazalost toga ima previse

    Mislim da cemo ovakve price slusati sve dok ne pocnu na medicinskom faksu pricati malo vise o dojenju i dobrobitima dojenja.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    97

    Početno

    Aha, meni je moja ginekologica rekla da ne mogu zatrudniti dok dojim :?
    A to je bilo nakon sto me pitala kad mi je bila zadnja menga :?
    A u tom trenutku sam dojila vec dulje od 2 god i mengu imala vec 8-9 mjeseci.
    A sto se dogodilo mojoj susjedi koja samo doji svoju 2,5 mjesecnu curicu!!!
    Dok su bili na redovnom pregledu kod pedijatrice, mala se pokakala i bilo je malo zelenkasto. Inace dijete sve OK i tezina i vesela beba. Pedijatrica odmah panika, morate na zaraznu i nece je cijepiti. I mama odvela bebu na nekakve pretrage na zaraznu i naravno sve OK i dodje pedijatrici, a ova ne, to treba jos nesto provjeriti, bla bla i nece cijepiti dijete!! A dijete i dalje zdravo i veselo. Na kraju su tu ped zvali iz zarazne da je dijete dobro i nek je cijepi. I opet je rekla ne.
    Eh da, zena je pred penzijom.
    Moja susjeda sad mijenja pedijatricu

  4. #4
    Maggie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    145

    Početno

    Ja sam na kontroli spomenula pedijatrici da nam slabo ide dohrana i da je cika još uvijek br 1, pa se nasmijala i rekla nam ; " Da, dojeća djeca nekad malo teže prihvate dohranu ali neće joj ništa biti osim što joj može falit željeza..."
    Možda je i tvoja doc to htjela reći samo baš nema takta....?!?
    Inače, ja Eli dajem željezo od 5 mjeseca.

  5. #5
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno Re: endemska vrsta,izgleda!

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Da se obično djeca doje do najviše godinu dana starosti i da sada sigurno ima manjak željeza jer ga ne dobiva dovoljno preko moga mlijeka.?!?!?!
    A da pije kravlje mlijeko umjesto tvog onda bi sigurno dobivao brda zeljeza... yeah right I naravno onda nista ne bi bilo upitno

  6. #6
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Bilo bi mi to logično da on ima negdje između 6 i 12 mjeseci i da ne jede još svu hranu.Ovako mi je ta izjava o željezu stvarno smiješna.Doduše sad kad se sjetim,ona je njemu dala željezo Ferum jer je kao slabokrvan kad je imao 5 mjeseci.Ne znam samo na osnovu čega.Možda bljedoće.Ali i ja sam jako blijeda a željezo mi je super.Ja mu to nisam davala.Ona je to možda onako letimično vidjela u kartonu i blebnula.Ništa se ne bi začudila.Ali pobogu,pa on je sad godinu i pol.
    A što se tiče mlijeka,nisam mu još davala kravlje već **** 3 i to unazad 2 mjeseca u kašicama i sa voćem jer smatram da još nije vrijeme da postane "telić".

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    ivancice, pa prosvijetli pedijatricu i reci joj da WHOovci preporucuju dojenje jos barem do druge godine, a da zeljezo dijete vec neko vrijeme dobiva iz hrane koje jede. Ne treba piti adaptirano ili kravlje da ga dobije!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    97

    Početno

    Sto se tice zeljeza:
    Moja Jelena je isto polako prihvacala dohranu i sa 8 mjeseci nije htjela piletinu i nasa ju je pedijatrica poslala na vadjenje krvi jer je mislila da mala nema dosta zeljeza. Inace je Jelena najvise dojila i jednom dnevno samo maalo kasice pojela.

    I sto mislite kakav je nalaz bio?

    Savrsen Zeljezo super!

    Tako kad mi netko kaze da u majcinom mlijeku nema dosta zeljeza

  9. #9
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj sonja prvotno napisa

    Tako kad mi netko kaze da u majcinom mlijeku nema dosta zeljeza
    potpisujem!

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ja sam govorila da, između podoja, Orki dajem čavle da cucla.
    Niste probali?!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Sto samo potvrdjuje da se zeljezo iz majcinog mlijeka, bez obzira na manju kolicinu, puno bolje apsorbira od zeljeza u formulama...
    Small is beautiful

  12. #12
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    Ja sam govorila da, između podoja, Orki dajem čavle da cucla.
    Niste probali?!
    ova ti je dobra!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •