Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Dvojba ili ne?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    19

    Početno Dvojba ili ne?

    Mi jos ne spadamo u produzeno dojenje, ali se iskreno nadam da cemo doc u tu kategoriju, ali pisem ovdje jer bi ovo tu spadalo.

    Naime, jucer je bio neki razgovor o tome di cemo i kako slijedece ljeto ( Ivan ce imat godinu i dva-tri mjeseca, pa veli moja mama da cemo na smjenu cijelo ljeto s Ivanom na more., jer ja cu pocet radit i tako to.

    E pa sad, prvo kaj mi se ne svidja pomisao da bi se odvajala na dulje od njega ( moja sebicnost), a drugo kaj bi u tom slucaju prekinuli dojenje. Na to je ona rekla da ce on vec svasta jest, da ne moze bit na mom mlijeku jer mu to nije dovoljno i jos neke gluposti. Mislim, pa nisam ja blesava da mu ne bi davala jest i drugu hranu ( uostalom ovih dana smo poceli), ali ona ocito ne shvaca.

    No to nije ni bitno za ovu pricu.

    U dvojbi sam zbog toga jer bi mu sigurno koristilo da bude na moru dva-tri mjeseca vise nego da je u ZG, ali kao sto rekoh onda nema dojenja. E sad, kako prevagnuti? Od cega ima vise koristi? Jel moguce izdajanjem odrzati proizvodnju mlijeka u tako dugom periodu? Da li ce nakon toga Ivan htjet cicu? I sve to pod pretpostavkom da cu ja moc bez njega.

    Znam da je tematika trenutno daleko ( vani samo kaj ne zapadne snijeg), ali kaj vi mislite?

  2. #2
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Joj ja ti ne bi mogla bez mog miša ni dva dana.O dojenju ti još neznam jer mama tek trebam postati, ali mislim da je za malene klince dosta traumatično odvajanje od mame dok su u jaslicama a kamoli da su duži period negdje bez mame i tate.Ja se sječam da je moja seka prvi put bila bez mame( sa mnom i bakom) preko vikenda, sve je bilo super dok nije pala večer i dok nije skužila da mama neće doći a kada je i došla seka mi je dobila temperaturu i sa mamom nije razgovarala skoro cijeli tjedan(tada je imala tri godine).
    Ma sve ovisi kako čete se vas dvoje osječati sto se odvajanja tiče pa vidi i izvaži što vam više koristi. :/

  3. #3
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    jako ti je tesko o tome govoriti ovako unaprijed jer ce se i Ivan puno promijeniti do tada a i tesko je reci kako ces se ti osjecati do tada. Definitivno odluka mora biti na tebi, bez ikakvih pritisaka, a i tada mame odlucuju razlicito. Moj je osjecaj uvijek bio da za tako malu djecu (a meni to ide negdje do bar tri godine) je uvijek bolje biti uz mamu nego bilo kakvo more i planine i ljepote. Citala sam, a i sama se tako osjecala, kako mame prvih nekoliko mjeseci bas osjecaju dijete kao jos uvijek fizicki dio sebe i mislim da to nema nikakve veze sa sebicnoscu nego je priroda to tako napravila i to tako mora biti. Tek nakon nekoliko mjeseci pocinje tvoj (i bebin) proces odvajanja, ali to nije preko noci nego vrlo postupno. Drzim da je i "produzeno" dojenje takodjer nacin da mama i dijete ostanu i fizicki povezani i dalje i preko godine dana. Ne mislim da su mame koje posalju djecu u toj dobi na more ili bilo gdje lose mame ili slicno, ali bome me nervira i stav na koji naletim da smo mi, koje se ne odvoje tako rano, sebicne.
    Produkciju mlijeka je moguce odrzati izdajanjem, naravno. Da li bi Ivan htio dojiti i nakon pauze, to je individualno. Neka djeca hoce, neka ne.
    No, po meni je i cinjenica da dijete jos doji, svakodnevno, sama po sebi dokaz da nije jos vrijeme na visednevno odvajanje od mame.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Bas teska pitanja... JA ne bih mogla bez njega niti dana, o sedmicama i mjesecima da ne govorim. Sto se tice proizvodnje mlijeka, mislim da se proizvodnja moze odrzati ako se izdajas u redovnim intervalima, ali o tome ce poblize savjetnice :D Ali na kraju ostaje jos dilema da li ce decko prihvatiti cicu kad se vrati, pa da tvoj trud ne bude uzalud :?

  5. #5
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Maja je to krasno opisala

  6. #6
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    mislim da je to jako individualno i ovisi i o djetetu i mami i tati i okolnostima. maja je to uostalom dobro opisala.
    mi smo imali neku srednju varijantu.
    curica je imala malo manje od godinu i pol. (nije vise dojila sto je vjerovatno olaksavajuca okolnost).
    mi smo te godine bili mjesec dana na moru, a curu smo odveli dva tjedna prije i to u petak, pa mi isli u ponedjeljak natrag. onda je ona bila 3 dana sa bakom i didom, pa smo mi opet dosli u petak i otisli u ponedjeljak, pa je curica opet bila 3 dana sa bakom i didom i onda smo mi opet dosli u petak i onda bili svi skupa mjesec dana na moru.
    naravno mi smo se svaki dan bar 3 puta culi telefonom i da nesto nije stimalo odmah bi isli po curu.
    osim toga nama su prve tri godine bake bile skoro "stalni inventar" u kuci, pa je nasa malena bila naviknuta na bake.
    uz to ona je jako drustvena i presretna da stalno moze salabajzati po vrtu i moru sa djecom, biti bosa, gola, itd..
    mislim da za sada nema smisla puno razbijati glavo o tome, kada vrijeme dode pokazat ce se sto je najbolje rjesenje.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    hm... puno unaprijed razmisljas... a rjesenje ce ti se s vremenom nametnuti samo od sebe. nisam strucnjakinja, ali mi se cini da bi dugotrajno izdajanje najvjerojatnije bilo uzaludan trud, previse je to vremena a da bi on ponovo htio dojiti. a tvoja odluka, naravno, zavisi i o tome koje su ti opcije zbrinjavanja malenog u zg dok ti budes na poslu (ako ostane s tobom), jesi li to vec definirala ili...?
    kako god, mislim da moras biti spremna na odluku dojenje ili more.
    E pa sad, prvo kaj mi se ne svidja pomisao da bi se odvajala na dulje od njega ( moja sebicnost)
    sebicnost? pa posve je normalno da se tako osjecas, to se nikako ne moze nazvati sebicnoscu!

  8. #8
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    ja nisam ni mama, a jos manje dojilica, ali nekako mi se cini da je ovo rano djetinjstvo vrijeme za dojenje, dok ce vremena za more biti i narednih godina

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    samo u se našaliti s obzirom da je dečko rođen kad i ja, pa ću reći da će mu razna klopa i cika biti dugo glavna preokupacija
    kad više ne bude cika naći će se brdo finih stvari i opet će klopa biti glavna zanimacija
    pusa malom bikiću

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    19

    Početno

    Oriana

    Ma znam i ja da je rano govoriti o tome kak bu bilo, ali potakla me ta jucerasnja diskusija. A skroz se slazem da ce za more bit vremena i kasnije.

    Hvala vam, super ste.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Ivana B, i ja imam isti problem kojeg nebi baš nazvala dvojbom, bar ne sada. Od kad se Irma rodila imam presing za to more slijedeće godine. U familiji mm-a to je obiteljska tradicija. Mislim da dijete ide na more sa bakom i dedom a roditelji dolaze prek vikenda. Ja mislim da to nemogu!!!! Još ću vjerojatno dojiti i nezamislivo mi je da sam tak pošaljem svoju curicu sa svekijima na pet mjeseci na more, ma koliko je to zdravo, za male je najzdravije da budu uz mamicu!!!!!

  12. #12
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    potpisujem Maju, bas je to lijepo rekla .
    evo, mi od kad se Klara rodila, a sad ima 4 godine, uvijek idemo svugdje svi zajedno, i na more i s mora.
    Tek mi je ovo ljeto uopce palo na pamet da je mogla otic s bakom ranije na more.
    ono, na 2 tjedna, ali ne duze....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •