Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: bakterije u ejakulatu

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    istra
    Postovi
    19

    Početno bakterije u ejakulatu

    Bok cure!
    Evo,da vam se i ja pridružim. Pratim vas već dugo na forumu,ali evo sad i po prvi put aktivno. Pa da krenem. Ja skoro 30,MM 31, u braku 5 god,na bebi aktivno radimo skoro 3 godine, i kako vidite ništa.U prosincu 2006 po preporuci mog gin-a MM prvi put napravio spermiogram i nalaz katastrofa-oligoastheno i od onda se borimo sa bakterijama.Jedne smo se riješili, a druge (enterokok fekalis) nikako. I sada, nakon pregleda kod soc.urologa, rečeno mu je opet kontrola nakon tri mjeseca sa nalazom ejakulata, ali bez ikakve terapije. I to me je zbunilo. Inače smo bili i kod priv.urologa i taj je rekao preporuka u IVF kliniku. Drugi nalazi su mu svi u redu (hormoni,UZV testisa, prostate).
    Kod mene za sada sve OK (BT i brisevi a i ovulacija mi je OK,hormone nisam vadila jer mi je moj gin rekao da dok se MM ne riješi bakterija ne treba ništa raditi).
    Molim vas, ako je netko imao nešto slično,nek mi se javi. 3 mjeseca mi je puno za čekati i ništa ne poduzimati (mislim da me razumijete), pa sam čak mislila da se javimo u Rijeku kod dr.Vlastelića.
    Evo,toliko za sada. Zahvaljujem unaprijed na odgovorima.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    192

    Početno

    Ja ti mogu odgovoriti samo na dio tvojih nedoumica! Što se tiče ove druge bakterije, i što nije dobio terapiju za nju. imala sam ju i ja na brisevima i moj mi je gin rekao da je ta bakterija normalna pojava i da je "naš stalni stanovnik". Možeš zaključiti i po imenu gdje najčešće obitava ! Ako je njena koncentracija u brisevima u granicama normale onda nije potrebna nikakva kura lječenja.
    E, sad, zašto morate čekati tri mjeseca, neznam! Možda će ti netko drugi znati odgovoriti.
    Ja ti svakako želim puno uspjeha na putu do bebice!

  3. #3
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    gaia-imaš PP.

  4. #4
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Mislim da ne treba da cekate 3 mjeseca... (moje laicko misljenje )
    MM ima eserihiju u brisu uretre i njegova dr je rekla da ne mora piti antibiotike jer to nema uticaja na plodnost niti djeluje stetno na njegov organizam i da ce se to samo izlijeciti (dok ja vec trebam koristiti antibiotike). Mi samoinicijativno uzimamo brusnicu i to je sve...
    Ne trebate gubiti vrijeme...

    Sretno!

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    istra
    Postovi
    19

    Početno

    hvala na odgovorima.i MM pije brusnicu,čak sam mu i kupila neke tablete za jačanje imuniteta, s obzirom da je stalno na putu (takav posao).mislim da ćemo napraviti još jedan spermiogram,za vidjeti da li ima kakvih pomaka, pa s obzirom na nalaz vidjeti šta i kako dalje

  6. #6
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    podizem

    kod muza je nađena e.coli u ejakulatu 10 na 4 , popio antbt i sad mu je i dalje e.coli prisutna isto 10 na 4 i jos jedna se stvorila bakterija enteroccus faecalis
    sad je dobio klavocin
    u 12mj idemo na ivf , kazu dr. on meni ne moze prenijeti baktrije

    imao netko slicno pred postupak, jel postupak odgođen ??

  7. #7
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    kako ne može prenijeti bakterije??mi se vrtili u krug s ecoli,ureoplazmom...pa sam giniča promijenila i oboje izliječeni,trenutno su brisevi čisti,iako znam da se to sve može vratiti

  8. #8
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Draga moja Crvenkapice, imali smo mi problema s E.coli (tj mm) i nismo mogli u postupak dok se to ne riješi. Mislim da i sama znaš kolko zna biti opasna ako se prenese na ženu tj u trudnoći. Al ne kužim ovo da se ti ne možeš zaraziti?!
    Posljednje uređivanje od špelkica : 19.11.2013. at 09:26

  9. #9
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    nisu u brisu vec u ejakulatu

  10. #10
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    isto je.moj prijatelj ima streptokok u ejakulatu i to mora riješit prije postupka

  11. #11
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    podizem

    kod muza je nađena e.coli u ejakulatu 10 na 4 , popio antbt i sad mu je i dalje e.coli prisutna isto 10 na 4 i jos jedna se stvorila bakterija enteroccus faecalis
    sad je dobio klavocin
    u 12mj idemo na ivf , kazu dr. on meni ne moze prenijeti baktrije

    imao netko slicno pred postupak, jel postupak odgođen ??
    Crvenkapice, jel ti to možda dr. P rekao ne može prenijet bakterije? Ja sam nedavno imala u brisu e. coli (izliječila sam je češnjakom i vinom, samo za info, bez antibiotika) i dr. P. mi rekao da ona nije toliki problem za postupak, da je opasnije ako imam ureaplasmu ili klamidiju. Ali ja se ipak ne bi usudila u postupak sa bakterijom, a dr. u bolnici mi rekao da bolje da su brisevi čisti za postupak.
    Kada muškarac ima bakterije u ejakulatu, znam da je spermiog. lošiji i to je zbog bakterija, sad dal to može utjecat na ishod oplodnje, ne znam. Nazovi gdina Miju Katunića (moja preporuka), on će vam dati sigurno korisne savjete jer e. coli je često imuna na antibiotike i zna se ponavljat.

  12. #12
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    da p. i moja gineko. i geneticarka su tako rekli
    i muz se cuo sa biologom nema frke za postupak samo da sam ja cista, oni to i onako odvajaju kod ivf kaze da ih mogu vidjet te bolesne i odvoje tako da....
    bakterije u ejakulatu je jako tesko istjerati to moze potrajati do godinu dana i duze , to ne mogu cekati
    radim briseve i papu ako budem u redu idem u postupak

    muz pije taj mix mozda upali i kod njega kad moze kod nas , ne znam....

  13. #13
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    sretno draga!!

  14. #14
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Čudna je zvjerka e. coli.
    MM je dosta ratovao s njom, no moji su brisevi uvijek bili sterilni.
    Crvenkapice, to što je biolog rekao je točno, no ovisi kakav je inače sgram tvog muža, jer e. coli smanjuje broj i pokretljivost... Premda vam je vjerojatno već pun kufer čekanja. Sretno!

  15. #15
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    spermiogram je sad asthenozoospermia
    a bio je oligo . varira ta dva

  16. #16
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    konfuzija , kako ste je onda rijesili ? cime, daj savjet
    a vidis i tvoji brisevi su uredni bili, ocito se malo teze prenosi na zenu , meni je nesto ginekologica objasnjavala kako ne moze meni prenijeti ali ja opet nisam skuzila

  17. #17
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Kombinacijom antibiotika u trajanju od mjesec dana, ali to nije definitivno. Začahuri se i vrati kad god mu je oslabljen imunitet.

    Ja ne znam je li se može ili ne može prenijeti na ženu, ali uvijek je samo on pio antibiotike.
    Posljednje uređivanje od Konfuzija : 21.11.2013. at 11:24

  18. #18
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    crvenkapice ,mm je imao enterococus,kad još nismo ni krenuli u postupak,spermiogram je radio na sd,svaki je put bio na antibioticima,onda smo krenuli u postupak na vv i tamo su mu rekli da mu ta baketrija ne smeta,dijagnoza mu je bila teška asteno i apsolutna teratoozospermija..prošle godine je opet ponavljal nalaze i svi su bili uredni,za e.coli ne znam,ona bi možda i mogla smetati

  19. #19
    sanjam avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    70

    Početno

    I moj mm je imao e.coli u ejakulatu, moji brisevi ok. I odgodili su nam postupke dok nismo imali čiste nalaze.
    On je jadan par mjeseci mijenjao antibiotike i ništa, onda smo prestali s tim i prešli na prirodne pripravke - čaj na bazi lista i ploda brusnice i Acidosalus forte. Nakon mjesec i pol su došli rezultati.

  20. #20
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    sanjam , znaci rijesili ste je uz pomoc caja ? za mjesec i pol , i to iz ejakulata , zvuci nevjerovatno ( zbog caja )

    nama je biologica bas o e.coli pricala da ne steti , da nemamo straha , ne znam tako kazu ....

    citajuci vas vidim da vas muz nije bakterijama zarazio, sto opet potvrđuje ono sto dr. kazu, dobro svejedeno se sad pazimo od kako znamo za bakterije
    Posljednje uređivanje od crvenkapica77 : 21.11.2013. at 17:37

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Hm, MM je od kako smo u postupcima (01/2009) imao bakterije u ejakulatu, ponekad E coli, ponekad enterokok...i te bakterije su redovno bile na mojim brisevima. Dr-i su nam govorili da se nas dvoje "loptamo" tim bakterijama, i da ćemo ih teško izlječiti...većinom smo se kupa lječili antibioticima...prije mjesec dana MM napokon ima čist nalaz ejakulata, ja imam čiste briseve, i danas radila biopsiju endometrija u nadi da će i taj nalaz biti čist, ali svjesni smo da čim nam padne imunitet nas beštije mogu napasti, jer ovo je sada vjerojatno trenutno stanje ( a i ja sam se 14 dana lječila antibioticima venozno), i nažalost pitanje je vremena kad će nam se opet vratiti, samo da se ne vrate dok zatrudnim i rodim. I napominjem, JA SAM IZGUBILA TRUDNOĆU U 22TT ZBOG ENTEROKOKA, a E COLI je i veći neprijatelj trudnoće, zato dobro razmislite o čistim nalazima, ili odnosiam uz prezervativ (nama su to dr-i redovno savjetovali, da mi MM ne prenese bakterije), iako nam je to bila ironija, želimo bebu, a morali bi svako malo korisiti prezervative !!!
    Posljednje uređivanje od Mury : 21.11.2013. at 19:11

  22. #22
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    mm je bio i kod urologa koji je potvrdio, nema straha za ivf, ne moze mi muz prenijeti, ne moze meni stetiti,
    istina je da se tesko lijeci i po njemu to je upala prostate
    piti antbt , lijeciti se zbog sebe ....cak je rekao da ne moramo ni zastitu koristiti

    to su 4 dr. ginekolog, mpo dr, biolog, i urolog

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    MM ima ureaplazmu u ejakulatu....popio je antibiotike,12 dana ih je pio....nakon koliko se može ponovit bris??? 4 tjedna kao i mi?????
    (i ja sam je imala , popila antibiotik, nakon 4 tjedna ponovila nalaz, uredan je , odnose imamo sa kondomima)....

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Mravak kad je MM pio antibiotike zbog ureaplazme nije morao ponavljati nalaze jer je teorija od dr da je ona uvjek prisutna u muskaraca samo je stvar kolika je. Mi smo jedno vrime oboje imali ureaplazmu, a kasnije samo on, ali nije imala veliku referentnu vrijednost. Meni je vise nije prenija iako se nismo cuvali.

  25. #25
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    bris ? kako bris zar ne spermokultura ako je u ejakulatu ?

  26. #26
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    sad jedno , mozda cudno pitanje za sve vas kojima je muz imao bakterije sto u ejakulatu sto u uetri ( e.coli, ureaplazme, enterocok itd )

    ako cemo gledati na ovo sto se mury nazalost desilo i drugim zenama,da je izgubila bebe zbog bakterija ,( mozda sam i ja to kod mene nije dokazano uopce )
    i sto je radila biopsiju maternice i nasli su joj bakterije tamo, ....ako cemo gledat tako da muz moze prenijeti bakterije zeni onda postoji mogucnost da svaka zena kojoj je muz imao bakterije da mozda i ona ima u maternici a da to i ne zna jel tako ili nije ?? brisevi uredni npr.
    ako se moze prenijeti ....spermom...i tako zavrse u maternici i onda naprave sr.... u trudnoci

    zanima me sta mislite o tome , eto cisto me zanima jer znam da dosta muzeva ima ili je imalo bakterije ,(a svi se sexamo bez zastite)
    a ne znam bas puno zena da rade bris endometrija, biopsije i sl. i opet hdB zavrsi trudnoca uredna

  27. #27
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    na žalost mislim da je to sve stvar sreće ...svoje sam dijete izgubila radi streptokoka,na biopsiji mi je nađen stafilokok,brisevi ureoplazma i ecoli...mm uk ok,sperma mikrobiološki ok,brisevi ureoplazma...sada sam opet trudna,brisevi su mi ok,biopsiju nisam ponavljala jer mi je dr rekao da nema potrebe,e sad da li sam trebala ili ne ne znam i neću kopati po tome,samo se nadam da ću uspjeti do 35tt doći bar,odnose nemamo iz straha da se njemu nisu bakterije vratile i da ih ja opet ne dobim,izdržat ću cijeli je život pred nama samo da dobijemo svoje jedno dijete i ništa više neću tražiti

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    sad jedno , mozda cudno pitanje za sve vas kojima je muz imao bakterije sto u ejakulatu sto u uetri ( e.coli, ureaplazme, enterocok itd )

    ako cemo gledati na ovo sto se mury nazalost desilo i drugim zenama,da je izgubila bebe zbog bakterija ,( mozda sam i ja to kod mene nije dokazano uopce )
    i sto je radila biopsiju maternice i nasli su joj bakterije tamo, ....ako cemo gledat tako da muz moze prenijeti bakterije zeni onda postoji mogucnost da svaka zena kojoj je muz imao bakterije da mozda i ona ima u maternici a da to i ne zna jel tako ili nije ?? brisevi uredni npr.
    ako se moze prenijeti ....spermom...i tako zavrse u maternici i onda naprave sr.... u trudnoci

    zanima me sta mislite o tome , eto cisto me zanima jer znam da dosta muzeva ima ili je imalo bakterije ,(a svi se sexamo bez zastite)
    a ne znam bas puno zena da rade bris endometrija, biopsije i sl. i opet hdB zavrsi trudnoca uredna
    Svakako - odnosi sa zaštitom.

  29. #29
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Joooj, curke moje drage...kod liječenja e.coli morate uz antibiotike koristiti i nešto od prirodnih antibiotika, jer se ona jako lako vrati!
    Znaci mucila sam se sa e.coli godinama i onda je došla do <10/4 i dr.kaže samo ju treba držat pod kontrolom, ne treba lijeciti ako je manje od 10/5!
    E, ali onda se desilo da smo trebali u postupak i kad je dr.Baldani iz Petrove vidjela te briseve rekla je ništa od postupka dok sve ne bude sterilno!!!
    Ali onda ju je imao i suprug u brisu uretre! Od panike da je se nikad necemo riješiti bacili smo se na te prirodne pripravke (citrofit, crni kim, cisti sok od brusnice, omega, maticna mlijec, probiotici-acidosalus)...i tako nakon 3 mj torture, jer nesto se pije na prazan želudac, nešto prije, nešto nakon jela....nestala e.coli, ali i suprugu se spermiogram od toga svega popravio i došao na normo....(bio između oligo i astheno)...tako da sada cekamo bebicu
    Mislim da je od svih tih pripravaka jako dobar i cesnjak kuhan u vinu (samo ja to nikako nisam mogla) i limun,peršin u medu!
    Za muške koji imaju e.coli u ejakulatu, isprobano na više slucajeva, homeopatski pripravak od mrtvih e.coli bakterija, skup je al stvarno pomaže!

  30. #30
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    da javim stanje
    muz je bio kod urologa i pije jos antb, nalaz nije ponavljao, to ce iza NG
    meni UK i brisevi cisti ko suza,
    Posljednje uređivanje od crvenkapica77 : 07.12.2013. at 17:51

  31. #31
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ja od 2007 imam ciste briseve hdB
    a UK od 11mj 2012

    iako muz ima e.coli u ejakulatu

  32. #32
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    muzu dosao uredan nalaz spermokulture , sterilan
    nakon doze antb bakterije rijesene hdB

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    drage cure, koliko nakon zadnjeg antibiotika se moze ponoviti mikrobiologija ejakulata?
    mm je koristio flexid kao terapiju za e. faecalis, CFU 10 na 4.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4

    Početno

    Drage djevojke molila bih pomoć. Od 12 mj prošle godine mm ima u ejakulatu izoliranu e.coli 104 i sad po novom i enterococcus 104. 4 uzorka u svima izolirane bakterije. Tri kure antibiotika po cca 20 dana.
    Na zadnji nalaz neki dan je urolog dao flexid 6 tjedana i njemu i meni te ponavljanje nalaza dva tjedna nakon lijeka. Više ne znamo što napraviti. Naravno bez sterilnog nalaza nas na VV ne puštaju u postupak.
    Imate kakvu ideju što napraviti uz antibiotike da se riješimo bakterija?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    NestrpljivaV,nek TM uz antibiotik radi jelen vjezbe,izgooglaj,jer antibiotici tesko prodiru u prostatu.I napravi mu lijek:1 litra crnog vina,pola kg cesnjaka,cesnjak malo stuci,neka to sve kuha dok pola ne ispari. Procijediti,drzati u staklenki u frizideru i piti po jednu zlicu ujutro i navecer.I MM je bio na antibioticima skoro dvije godine,zbog istih tih bestija,i kad je poceo raditi Jelen vjezbe,napokon bestije otisle,i spermiogram se jako popravio,ja sad i spontano zacela,i to s jednim jajovidom.Ali plivaci su ocito izvrsni

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala puno Mury! Probat ćemo s vježbama i lijekom uz antibiotike nadam se da će pomoći . Javim rezultate.
    Pratim dugo forum ali sam se tek nedavno pridružila i vidjela sam da ste uspjeli prirodno. Čestitke .

  37. #37
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Pozdrav!
    Prije 2 mjeseca na brisevima mi je otkriven streptokok. MM je u ejakulateu i urinu nađen enteroccocus faecalis (prije toga smo radili spremiogram na kojem piše: teški oblik oligoastenozoospermije). Oboje popili Medazol, nakon 4 tjedna ponovili pretrage. Ja još svoje nalaze čekam, a njemu je sad nađen e.f. samo u ejakulatu. Poslali ga na bris jer kao, taj nalaz iz ejakulata nije tako precizan. Zanima me što bi on mogao uzimati od tih biljnih, prirodnih pripravaka? Svakako ćemo uzeti antibiotike ako treba, ali pokušali bi i sa alternativom. Meni je gin. zabranila ulje crnog kima jer radimo na djetetu, a kao, nije dokazano da ne šteti trudnicama. MM je počeo piti Acidofalus koji košta 130kn??? pa me zanima može li to uopće pomoći ili da uzima nešto drugo??
    Ista je situacija kao svima vama, trebamo na daljnje pretrage jer već 2 godine nikako nismo ostali trudni, a zbog tih prokletih bakterija ne mogu nigdje....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •