Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 390

Tema: bake i beba

  1. #51

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Zamišljam kako ćemo za 20-30 godina morati imati forum za bake, na kojem ćemo se ventilirati jer nam djeca neće dati da ljubimo vlastitu unučad. Pitam se kako će nam se forum zvati - Baba Roda možda

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj jošmalo prvotno napisa
    Ma meni nije problem maženje, nego HIGIJENA!!! A kako nekoga s 55 godina naučiti higijeni :?
    Kako ovo ruzno zvuci

    da ružno, diskriminirajuće, ovdje ima i forumašica 40 +, pa da ih pitamo jesu li se prestale prati kad su navršile 40

  3. #53

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    158

    Početno

    Ancica, kako misliš ružno zvuči?

  4. #54

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj jošmalo prvotno napisa
    Ma meni nije problem maženje, nego HIGIJENA!!! A kako nekoga s 55 godina naučiti higijeni :?
    Kako ovo ruzno zvuci

    da ružno, diskriminirajuće, ovdje ima i forumašica 40 +, pa da ih pitamo jesu li se prestale prati kad su navršile 40
    Pa da li bi vi direktno iz štale došle bebi??? To radi moja svekrva

  5. #55
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ja ne mislim da ružno zvuči...jer kontam da je jošmalo to napisala za konkretnu situaciju...a ne za žene il bake 40+ na ovom forumu il bilo gdje drugdje....

  6. #56

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    E već vidim da ću ja biti ovdje jedina drugačija snahica
    Moja svekrva NIKADA nije pričuvala moje prvo dijete, nikada ga nije vozila u kolicima, nikada mu tepala, nikada mu promijenila pelene, nikada mu kuhala.... :shock:
    Ne zato što ja to ne dozvoljavam(dapače) već je takva žena. Ima preko 70 g. ali se jako dobro drži za svoje godine.
    A svi živimo u istoj kući..

  7. #57
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    još se samo trebaju uključit muževi...i punice...punci...

  8. #58
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj jošmalo prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj jošmalo prvotno napisa
    Ma meni nije problem maženje, nego HIGIJENA!!! A kako nekoga s 55 godina naučiti higijeni :?
    Kako ovo ruzno zvuci

    da ružno, diskriminirajuće, ovdje ima i forumašica 40 +, pa da ih pitamo jesu li se prestale prati kad su navršile 40
    Pa da li bi vi direktno iz štale došle bebi??? To radi moja svekrva
    Nekad su bebe maltene zivile u stali. Ma, sto pricam, puno beba i danas zivi sa stalom kao normalnim dijelom njihovog zivota - pitaj samo svakog tko zivi na selu. Neki bi rekli da su cak i zdraviji neg oni koji zive u gradu. Neznam kakve veze ima stala s nehigijenom. Ja, onako kroz slobodnu procjenu, mislim da si ti ta koja ne zna mjeru.

  9. #59
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    Ma ja mislim da vecina ljudi ovdje slicno razmislja, samo su se neki nespretno izrazili. Svi zele da njihova djeca imaju bake i djede i da se druze s njima, ali nitko ne zeli da se te bake i djede petljaju u odgoj djeteta, inzistiraju na netrazenim savjetima, nepostuju majcine odluke i sl. A pitanje higijene je sasvim individualno, kako u vezi bebe tako i u vezi svih ostalih stvari u kucanstvu i opcenito zivotu. I kakav god netko imao stav o higijeni, ima pravo na takav stav i ima pravo traziti druge da ga postuju.

  10. #60
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Meni je super kako na jednom topicu cipele u kuci su bljak jer se po svemu gazi, a sad bi trebalo braniti baku koja direktno iz stale dolazi bebi.
    Jeste li ikad bili u stali? Ja jesam. I ne bih tako usla ni u kucu, a kamoli k bebi. Izjavu o higijeni ne dozivljavam uopce generalizirano, i ja poznajem ljude koji nazalost, bez obzira na godine, s higijenom nisu na ti. Ili je i u ovom slucaju svijet savrsen i nema takvih baka?

  11. #61
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    summer, sigurno postoje takve bake / djedovi... ali na ovom topiku se generalizira (ne)higijena navedenih. :?

  12. #62

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj jošmalo prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj jošmalo prvotno napisa
    Ma meni nije problem maženje, nego HIGIJENA!!! A kako nekoga s 55 godina naučiti higijeni :?
    Kako ovo ruzno zvuci

    da ružno, diskriminirajuće, ovdje ima i forumašica 40 +, pa da ih pitamo jesu li se prestale prati kad su navršile 40
    Pa da li bi vi direktno iz štale došle bebi??? To radi moja svekrva
    Nekad su bebe maltene zivile u stali. Ma, sto pricam, puno beba i danas zivi sa stalom kao normalnim dijelom njihovog zivota - pitaj samo svakog tko zivi na selu. Neki bi rekli da su cak i zdraviji neg oni koji zive u gradu. Neznam kakve veze ima stala s nehigijenom. Ja, onako kroz slobodnu procjenu, mislim da si ti ta koja ne zna mjeru.
    Upravo ovakve stvari me i živciraju! Tako razmišlja i moja svekrva.Ako ti se tako sviđa sve što je bilo prije, zašto onda svom djetetu ne daješ kravlje mlijeko čim se rodi, jer tako se prije radilo. Da te vidim kako bi ti razmišljala kad bi se radilo o tvom djetetu. Ja i živim na selu, ali to ne znači da ću svoje dijete nositi u štalu da bi steklo imunitet ili da će mi kuća biti puna mačjih i psećih dlaka od mačaka i pasa koji su tko zna kuda sve hodali pa onda dolaze u kuću i rastežu se po krevetu! Nekakva higijena i nekakav red se ipak mora znati.

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj jošmalo prvotno napisa
    Ma meni nije problem maženje, nego HIGIJENA!!! A kako nekoga s 55 godina naučiti higijeni :?
    Kako ovo ruzno zvuci

    da ružno, diskriminirajuće, ovdje ima i forumašica 40 +, pa da ih pitamo jesu li se prestale prati kad su navršile 40
    U vezi ovoga, ispričavam se ako se tko uvrijedio jer ja ovdje stvarno nisam generalizirala, već sam govorila o određenoj osobi koja se tako ponaša.

  14. #64
    znatizeljna avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    347

    Početno

    Citiraj jošmalo prvotno napisa
    ili da će mi kuća biti puna mačjih i psećih dlaka od mačaka i pasa koji su tko zna kuda sve hodali pa onda dolaze u kuću i rastežu se po krevetu! Nekakva higijena i nekakav red se ipak mora znati.
    već vidim kako se javljaju ljubitelji pasa i mačaka i reagiraju na ovo

  15. #65
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Nemam ništa protiv da ga bake, djedovi i ostali nosaju dokle god je on miran u njihovim rukama. Mogu ga i ljubiti i maziti i paziti, ali vrebam kao kobac iz prikrajka da ga ne bi nahranili nečim zabranjenim. I njegove rukice ne idu u ničija usta.
    Ukoliko se poštuju moji uvjeti sve je ok.

    ali da li biste htjele biti baka koja je dobra za "odraditi" posao cuvanja, ali kad se zeli pomaziti, poigrati sa unukom, dati mu ljubavi i druziti se njim/njom zato jer joj je to gust, onda je to neprihvatljivo i baka nije normalna.
    Ovakav slučaj imam u široj familiji. Po meni čisti bezobrazluk i iskorištavanje.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    40

    Početno

    moja sveki nezna zapravo niti kako joj se zove unuk (treći po redu-živimo u istoj kući),nikad ga nije primila,pomazila,pitala za zdravlje,dali mu šta treba...
    moji su okret za 180 stupnjeva,u svemu pretjeruju
    blago onima koji znaju za zlatnu sredinu

  17. #67

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    83

    Početno Re: bake i beba

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Ja ovakav stav ne razumijem i mislim da ne mogu razumjet. Mislim, ima svakakvih ljudi i ima teskih baka (kao uostalom i teskih mama) al da se bake tako apriori otkantavaju, to mi je stvarno zalosno. Nije baka neka baba iz sela pa da nema nikakve veze s tvojim djetetom. Kao sto tebe za tvoje dijete vezu osjecaji, tako i baku. Ned'o Bog da tebe tako tvoje dijete otkantava kad ti postanes baka. Stvarno tuzno.
    Ma čekaj da ti pojasnim ))
    Volin ja šta Lana ima žive i bake i dide. I volin je ja i ostavljat s njima. Je da imaju svojih mana (ko ih nema?)...al shvaćam ja da su oni željni svoje unuke pa im ne zamjeram iako se ja radi nekih stvari osjećam loše (npr. kad mi sveki odmah otme Lanu iz ruku a da ja nisam ni kroz vrata prošla).
    Ne smeta mi kad je cmoknu, al mi smeta kad u tome pretjeruju, kad bale po njoj.
    Ne smeta mi kad je ostavim, al zar to baš mora bit ama baš svaki svaki dan po sat vremena?
    Nadam se da sam sad malo pojasnila, jer nisan tila da ispadne da bake nisu potrebne i da ih se želim riješit

  18. #68
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj jošmalo prvotno napisa
    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj jošmalo prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj jošmalo prvotno napisa
    Ma meni nije problem maženje, nego HIGIJENA!!! A kako nekoga s 55 godina naučiti higijeni :?
    Kako ovo ruzno zvuci

    da ružno, diskriminirajuće, ovdje ima i forumašica 40 +, pa da ih pitamo jesu li se prestale prati kad su navršile 40
    Pa da li bi vi direktno iz štale došle bebi??? To radi moja svekrva
    Nekad su bebe maltene zivile u stali. Ma, sto pricam, puno beba i danas zivi sa stalom kao normalnim dijelom njihovog zivota - pitaj samo svakog tko zivi na selu. Neki bi rekli da su cak i zdraviji neg oni koji zive u gradu. Neznam kakve veze ima stala s nehigijenom. Ja, onako kroz slobodnu procjenu, mislim da si ti ta koja ne zna mjeru.
    Upravo ovakve stvari me i živciraju! Tako razmišlja i moja svekrva.Ako ti se tako sviđa sve što je bilo prije, zašto onda svom djetetu ne daješ kravlje mlijeko čim se rodi, jer tako se prije radilo. Da te vidim kako bi ti razmišljala kad bi se radilo o tvom djetetu. Ja i živim na selu, ali to ne znači da ću svoje dijete nositi u štalu da bi steklo imunitet ili da će mi kuća biti puna mačjih i psećih dlaka od mačaka i pasa koji su tko zna kuda sve hodali pa onda dolaze u kuću i rastežu se po krevetu! Nekakva higijena i nekakav red se ipak mora znati.
    Samo sto tvoj koncept higijene i tvoj koncept reda nisu univerzalna istina. Kad vec pitas kako bih ja razmisljala da se radi o mojoj djecu, ja, kad razmisljam o mojoj djeci, jedno sto sigurno znam je da im ne zelim dati/uvaliti sterilan zivot, a posebno ne pod cijenu gubitka odrastanja u okviru sto sire obitelji. Dio smo ovog zivota, dio smo buba iz stale puno vise od zivota kemikalija i slicnih drugih drekova kojim trujemo djecu u ime higijene. I jos vise od toga, dio smo zivota nasih obitelji, makar neki od njih mozda nisu neznam kako revnosni u dezinfekciji svega i svacega, i ne poklapaju se s nasim razmisljanjima u svakom pogledu. Djeca trebaju bake, pa cak i onda kad ih bake maze nakon sto su cistile stalu ili se mazile s mackom ili psom.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    83

    Početno Re: bake i beba

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Ja ovakav stav ne razumijem i mislim da ne mogu razumjet. Mislim, ima svakakvih ljudi i ima teskih baka (kao uostalom i teskih mama) al da se bake tako apriori otkantavaju, to mi je stvarno zalosno. Nije baka neka baba iz sela pa da nema nikakve veze s tvojim djetetom. Kao sto tebe za tvoje dijete vezu osjecaji, tako i baku. Ned'o Bog da tebe tako tvoje dijete otkantava kad ti postanes baka. Stvarno tuzno.
    Ma čekaj da ti pojasnim ))
    Volin ja šta Lana ima žive i bake i dide. I volin je ja i ostavljat s njima. Je da imaju svojih mana (ko ih nema?)...al shvaćam ja da su oni željni svoje unuke pa im ne zamjeram iako se ja radi nekih stvari osjećam loše (npr. kad mi sveki odmah otme Lanu iz ruku a da ja nisam ni kroz vrata prošla).
    Ne smeta mi kad je cmoknu, al mi smeta kad u tome pretjeruju, kad bale po njoj.
    Ne smeta mi kad je ostavim, al zar to baš mora bit ama baš svaki svaki dan po sat vremena?
    Nadam se da sam sad malo pojasnila, jer nisan tila da ispadne da bake nisu potrebne i da ih se želim riješit

  20. #70

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj znatizeljna prvotno napisa
    Citiraj jošmalo prvotno napisa
    ili da će mi kuća biti puna mačjih i psećih dlaka od mačaka i pasa koji su tko zna kuda sve hodali pa onda dolaze u kuću i rastežu se po krevetu! Nekakva higijena i nekakav red se ipak mora znati.
    već vidim kako se javljaju ljubitelji pasa i mačaka i reagiraju na ovo
    Da se razumijemo, nisam ja protiv pasa i mačaka, dapače, volim ih podragati i poigrati se s njima, ali u moju kuću ne ulaze, a oni u čiju ulaze, naravno da trebaju čistiti za njima, a ne im dopustiti ono što im moja svekrva dopušta, i to još kraj male bebe!
    Ta nehigijena mi užasno smeta kod moje svekrve, a ne znam kako joj to reći, a da se ne uvrijedi.

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj jošmalo prvotno napisa
    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj jošmalo prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj jošmalo prvotno napisa
    Ma meni nije problem maženje, nego HIGIJENA!!! A kako nekoga s 55 godina naučiti higijeni :?
    Kako ovo ruzno zvuci

    da ružno, diskriminirajuće, ovdje ima i forumašica 40 +, pa da ih pitamo jesu li se prestale prati kad su navršile 40
    Pa da li bi vi direktno iz štale došle bebi??? To radi moja svekrva
    Nekad su bebe maltene zivile u stali. Ma, sto pricam, puno beba i danas zivi sa stalom kao normalnim dijelom njihovog zivota - pitaj samo svakog tko zivi na selu. Neki bi rekli da su cak i zdraviji neg oni koji zive u gradu. Neznam kakve veze ima stala s nehigijenom. Ja, onako kroz slobodnu procjenu, mislim da si ti ta koja ne zna mjeru.
    Upravo ovakve stvari me i živciraju! Tako razmišlja i moja svekrva.Ako ti se tako sviđa sve što je bilo prije, zašto onda svom djetetu ne daješ kravlje mlijeko čim se rodi, jer tako se prije radilo. Da te vidim kako bi ti razmišljala kad bi se radilo o tvom djetetu. Ja i živim na selu, ali to ne znači da ću svoje dijete nositi u štalu da bi steklo imunitet ili da će mi kuća biti puna mačjih i psećih dlaka od mačaka i pasa koji su tko zna kuda sve hodali pa onda dolaze u kuću i rastežu se po krevetu! Nekakva higijena i nekakav red se ipak mora znati.
    Samo sto tvoj koncept higijene i tvoj koncept reda nisu univerzalna istina. Kad vec pitas kako bih ja razmisljala da se radi o mojoj djecu, ja, kad razmisljam o mojoj djeci, jedno sto sigurno znam je da im ne zelim dati/uvaliti sterilan zivot, a posebno ne pod cijenu gubitka odrastanja u okviru sto sire obitelji. Dio smo ovog zivota, dio smo buba iz stale puno vise od zivota kemikalija i slicnih drugih drekova kojim trujemo djecu u ime higijene. I jos vise od toga, dio smo zivota nasih obitelji, makar neki od njih mozda nisu neznam kako revnosni u dezinfekciji svega i svacega, i ne poklapaju se s nasim razmisljanjima u svakom pogledu. Djeca trebaju bake, pa cak i onda kad ih bake maze nakon sto su cistile stalu ili se mazile s mackom ili psom.
    Pazi, daleko od toga da bih ja svom sinu uskratila baku, pa moj stariji uživa kad ode k baki (a odlazi barem jednom tjedno) i naravno da ide u štalu, igra se s micama, sadi krumpir, ide s bakom i dedom po travu za svinje... i ne pada mi na pamet prisiljavati ga na sterilan život i oduzeti mu takve, njemu prekrasne trenutke. Ali, njemu ne dozvoljavam da dira mlađeg bracu ako nije oprao ruke nakon što je dirao micu, psa ili se hvatao rukama po prljavom zidu štale pa mislim da to ni baka ne bi trebala radit. Beba je ipak beba.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Pozdrav svima
    Mi smo novi ali moram samo reći- imamo baku i dedu koji NIKAD
    podragali, poljubili ili mazili svoju unučad. Oni ih NIKAD nisu niti upoznali
    a žive vrlo blizu. Tako da su me jednostavno uzrujali neki komentari i teške riječi. Dakako, to je njihov izbor. Tako da je nama predivno vidjeti kad bake i dede vole svoju unučad.
    Sve ima granice svakako, ali zbilja preružnih komentara ima. Preružnih.
    I vi budete jednom bake i budete voljele svoju unučad. Malo više tolerancije ne bi škodilo.
    Oprostite, morala sam ovo reći.

    svima

  23. #73

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj Kity prvotno napisa
    Pozdrav svima
    Mi smo novi ali moram samo reći- imamo baku i dedu koji NIKAD
    podragali, poljubili ili mazili svoju unučad. Oni ih NIKAD nisu niti upoznali
    a žive vrlo blizu. Tako da su me jednostavno uzrujali neki komentari i teške riječi. Dakako, to je njihov izbor. Tako da je nama predivno vidjeti kad bake i dede vole svoju unučad.
    Sve ima granice svakako, ali zbilja preružnih komentara ima. Preružnih.
    I vi budete jednom bake i budete voljele svoju unučad. Malo više tolerancije ne bi škodilo.
    Oprostite, morala sam ovo reći.

    svima
    Ovo mi je neshvatljivo za bake i dede! Meni ljubav za unučad spada nekak pod normalno.
    I da se razumijemo, ja iznosim samo činjenice. I usprkos svim navedenim činjenicama, svojoj djeci ne uskraćujem bake i dede, samo se evo vama svima malo jadam zbog nečega što mi smeta i to zato želim promijeniti, a ne znam kako.

  24. #74
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno

    Drage moje, mislim da je osnovno pravilo u ovome i svakom drugom odnosu ne raditi drugima ono što i ti ne bi volio da se tebi radi.
    Ja se ne bojim kad mog sina drže baka i nona, ni njegov jedini djed, ali i dalje ih nadzirem. U čemu je stvar? U tome da mi danas odgajamo djecu drugačije od njih, a njima je to čudno. Naše mame nisu koristile Pampersice, uz dojenje su dodavale vodu, čaj, a dohranu smo jele vrlo brzo, nisu imale Rodu ni mogućnost informiranja kao mi. I to je nešto što ja razumijem, i zato razgovaram o svemu s njima.
    Problem je u sljedećem:
    -ako se prema unučetu ponaša kao da ti je sin/kćer
    -ako se ne poštuju roditeljeve želje glede čuvanja
    itd. itd. najgore je dakako imati indiferentne bake, ali...
    Meni stvarno smeta što moja svekrva već sad planira upisati MOG sina u školu što bliže njoj. I vrtić bi trebao biti bliže njoj. I ona će ga čuvati dok ja radim. I nakon toga ćemo svaki dan svi kod nje ručati i doma biti samo za spavanje. Molim? Od prvog dana sam joj rekla jasno i glasno-NE DOLAZI U OBZIR. Naravno da ga može čuvati, biti s njim, ali mi smo mu roditelji, mi biramo sve a savjete uvijek mogu poslušati. Nitko nema pravo miješati se u naš odgoj, i svakome treba davati do znanja što je najbolje za dijete. Uz sve to treba ipak imati povjerenja u bake i djedove uz jednu važnu pretpostavku-kakvi su oni bili roditelji. Jer ako smo moj mužić i ja sretna djeca, dobro odgojena, zašto bi se bojali da dobra majka neće biti i dobra baka?
    Ja ne odustajem, gradit ću odnos sina prema svoj rodbini, ali zna se tko je mama. Uostalom, samo jedan pogled mog sina prema meni je dovoljan za sve sumnjičave.
    Pozdrav svima.
    I ps. možda sam luda (ovo je predugi post), ali otkako sam rodila, upravo strašna posesivnost moje sveki je ono što me najviše muči, imam more zbog toga. A da se razumijemo, ni moja mama nije savršena, istina je da je najbolji za sad djed (koji je i mene čuvao kad sam bila mala).

  25. #75
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj jošmalo prvotno napisa
    Ma meni nije problem maženje, nego HIGIJENA!!! A kako nekoga s 55 godina naučiti higijeni :?
    Smatram da je ovo malo pretjerano,isto kao što smatram da mi sve volimo malo pretjerivat kad su naše svekrve u pitanju.ja prva!

    Dakle,mislim ako ova žena ide 2-3 puta dnevno u štalu da isto toliko puta dnevno netreba prati kosu,već je dovoljno da preskine robu u kojoj je bila(što vjerujem da radi),jer se u robi zaustavlja sigurno najveći dio smrada.i naravno,da opere ruke,što vjerujem da također radi.

  26. #76
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj jošmalo prvotno napisa
    Ma meni nije problem maženje, nego HIGIJENA!!! A kako nekoga s 55 godina naučiti higijeni :?
    Smatram da je ovo malo pretjerano,isto kao što smatram da mi sve volimo malo pretjerivat kad su naše svekrve u pitanju.ja prva!

    Dakle,mislim ako ova žena ide 2-3 puta dnevno u štalu da isto toliko puta dnevno netreba prati kosu,već je dovoljno da preskine robu u kojoj je bila(što vjerujem da radi),jer se u robi zaustavlja sigurno najveći dio smrada.i naravno,da opere ruke,što vjerujem da također radi.

  27. #77
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ni ja ne bi dozvolila nekome da mi direkt iz štale dolazi bebi, a da se ne presvuče i ne opere ruke. Svi mi imamo svoje higijenske navike i kriterije, a pošto sam ja majka tog djeteta očekujem da će se onda moje poštovati kao što ja poštujem tuđe pa bila to kolegica, susjeda ili baka.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb, trešnjevka
    Postovi
    103

    Početno

    Kod nas je najveći problem moja baka, M prabaka iako ima 81 godinu i dobro se drži želi ga držati na rukama i nosati po sobi. Nemoram reći da je M vrlo živahno dijete od 7 mj i 9 kg kojeg i ja teško zadržim na rukama. Isto tako mu dozvoljava da joj gura prste u usta BLJAK!!!!!

  29. #79
    nely avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Niti jedna krajnost nije poželjna.U ovom slučaju direktan dolazak iz štale k malom djetetu ali niti pretjerana sterilnost.Trebalo bi pronaći neki balans u svemu tome.Jesam u potpunosti za privržen odnos u obitelji,kao i što češći kontakt baka i djedova sa unučadi,ali mora postojati neko poštovanje a u ovom slučaju baka,djedova,stričeva,strina..prema mojoj i muževoj odluci o načinu odgoja djeteta.Mislim da ipak ja prva trebam odlučiti što je najbolje za moje dijete.Znači ako kažem da se mala bebica ne smije uzimati u ruke dok nisu oprane,a pogotovo direktno iz štale,to moraju i činiti.Tako bi i ja poštovala njihova "pravila kućanstva".Znam da se dijete treba privikavati na ovaj svijet ne pretjeranim steriliziranjem svega i svačega,ali se ne mora ni "čeličiti" da isprobavamo na njima dal će se razboliti od prljavštine il neće.Možda sve ovo grubo zvuči ovako napisano al se taktično može obitelj i prijatelji upoznati sa našim i vašim pravilima i da sve bude !

  30. #80
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Vidim da je na ovom, ali i drugim topicima o npr. svekrvama glavni problem u tome sto bake i djedovi imaju drugaciji nacin odgoja (po guzi, pusti da place, stavi djete u vrtic...) pristupa djetetu (ljube ga, sline, stavljaju svoje prste u usta), druge higijenske navike (ne peru ruke prije pristupa djetetu, i sl), druge navike u prehrani (daju slatkise i sl)....Ta razlicitost u pristupu cesto u pocetku naseg roditeljstva dodje u sukob sa roditeljskom posesivnoscu. I onda se bakama i djedovima uskracuju posjeti.

    E sad meni stvarno nije jasno: da li vi kazete jasno i glasno sta vam smeta ili vam te stvari smetaju, ali na njih ne reagirate iz "pristojnosti" i mira u obitelji, pa onda izbjegavate kontakte i druzenja, cuvanje djeteta od strane bake i djedova? Ili su stvarno bake i djedovi toliko nepromijenjivi u svojim stavovima i ponasanju?

    Naime, ni moji ni muzevi roditelji nisu od pocetka postupali s H onako kako smo MM i ja. No, jasno smo im rekli sta nas smeta, upozorili kako ocekujemo da se ponasaju. Kod svakog sam imala drugaciji pristup: mojoj mami dovoljno je reci samo 1x i ona odmah poslusa, i kaze: ti si mama i tvoja je odluka. Mojoj sveki treba ponoviti vise puta, a ako je bilo potrebe, lupila sam i sakom i po stolu: moje djete, moja pravila. Kome ne odgovara ne mora dolaziti. I gotovo - svi su poslusali. Kada sam ja ili MM prisutna, pitaju nas sve: da li smijem sada dati sok, da li smije sada ici s bakom van...Kada sam na poslu, telefon mi je u pocetku dok je moja sveki pocela cuvati zvonio par puta dnevno, jer je provjeravala sta i kako napraviti. Sada se vec nasa pravila znaju i uglavnom postuju. Naravno da nekad naprave po svome, ili drugacije od MM ili mene, ali to ne znaci da su to napravili u losoj namjeri.

    Ali to nije doslo samo od sebe: trebalo je vremena i strpljenja dok nisu prihvatili nasa pravila. Ali stvarno nisam zeljela iskljuciti uzu obitelj iz zivota moje H, samo radi svoje posesivnosti ili zelje za kontrolom.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    ZAGREB, Sesvete
    Postovi
    86

    Početno

    potpisujem Deaedi.
    Iako...moj Dan ima tek 4 mjeseca, i ja sam za to da, sto se njega tice, moja mora biti zadnja. I glasno izgovaram to sto mi smeta, jer mislim da bake i dede u nasim familijama nisu vidoviti i ne citaju misli.
    Nisam od onih koje ne daju da ga se nosi i da mu se tepa, ali isto tako, ne dozivljavam komentare u stilu "pa i ja sam odgojila dvoje...valjda i ja nesto znam...". To kod mene ne pije vodu.
    Naravno da mi je sa mojom mamom lakse nego sa sveki...ali kako imam sina, moja mama mi je samo jednom prisapnula u tijeku moje "intervencije" sa sveki :"cekaj samo...i ti ces biti svekrva.." . Tada sam shvatila da govori istinu...i tko zna kakva cu ja tek biti. I sada NAJBOLJE ZNAM sve, a tek kakva cu biti....
    Probleme rjesavamo ja sa svojima a MM sa svojima, iako...ako je hitna intervencija nije mi problem izgovoriti uputu.
    U svakom slucaju, presretna sam da Dan ima obje bake i oba djeda...i nadam se da ce jos dugo biti tako.
    pusa svima

  32. #82
    ribica tina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    mene muči drugi problem...a to je (ne)voljenje jednako. moja svekrva radi drastične razlike između moje prve dvije kćeri... starija je isti njen sin iliti mm,pa ju od prvog dana obasipa skupim poklonima,zlato,pa za rođendane pokloni od 1000 i više kn,pa beba od 500kn,pa sada garderoba-zadnje joj je kupila haljinicu i cipele za pol plaće,a srednjoj kćeri koja je ista ja(čak ju ona zove prezimenom mojih roditelja) je za zadnji rođendan kupila plastičnu barbiku i još se hvalila kako je samo 8kn u getrou. stariju se uvijek pita što želi jesti,piti,što želi da joj baka kupi za peticu,za bilo šta,a srednju nikad ništa.... svake godine je drama oko ljeta-sveki uvijek hoće voditi na more stariju,jer je manja premala....(a to joj je izgovor svake godine,iako to "mala" starije nego kad je išla najstarija unuka prvi put)
    ja sam joj rekla ili idu obje ili ni jedna,da ih neću dijeliti i tako je svaki put,samo što mi srce puca kada znam da je manja nesretna jer ju se ignorira,jer mora slušati seku,jer čak nekad spava sama,jer seka gleda tv,igra kompjuter navečer(ja i mm pobjesnimo i x puta smo se zakačili i rekli da to ne radi i onda se dogodi da sveki opet sve pusti kad nas nema i nagovara stariju da ne smije reći mami jer će mama biti ljuta-uči mi dijete kako lagati )-te stvari doznam tek kad se cure vrate od bake...
    šta da radim-da im dam ići baki koja ih voli,ali ne jednako,koja im dijeli,ali ne pravedno ili zabranim?? :/

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    138

    Početno

    Ja mislim da je puno gora situacija kad je manjak ljubavi i interesa za unucad nego visak.Meni moja sveki obozava Bruna,voli ga vise nego ista na svitu i nema sta ta zena ne bi napravila za njega a bome i mene!Zna ga izljubit od glave do pete i ja doslovno uzivam gledati koliko mu ljubavi i paznje pruza!
    Hvala dragom Bogu sta imam tako super svekrvu a Bruno super baku.Za higijenu nemam joj sta reci...pazi ga kao i ja!Uz to sve ona mi je primjer kakva svekrva i baka bi ja sutra trebala biti i zato ovim putem svojoj svekrvici saljem bezbroj i porucujem joj da je jaaaako volim i da je ne bi minjala za nista na ovome svitu.Ona je pravi
    ribica tina uuu gadna situacija stvarno!Ja onda ne bih djecu samu ostavljala s njom :/

  34. #84
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Slažem se. Takvoj baki ni ja ne bi ostavljala djecu bez moje prisutnosti. Ako ih tako jako voli, voljet će ih po tvojim pravilima i pod tvojim nadzorom. To nisu sitnice i ja na takve stvari ne bih zažmirila.

  35. #85
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ribica tina, to je grozno. ne znam sta da kazem. mozda stvarno najbolje da joj ne das vise unuke, bar na neko vrijeme. grozno s njezine strane.

    kod mene nitko nije radio nesto sto mi se gadi (cmakanje, slinavljenje i sl.) ali sam imala problem sa (naravno) sveki, jer ona kao da je brijala da je to njeno dijete. non stop mi ga je otimala, htjela sudjelovati u svemu.. ajme, kako mi je to islo na zivce! znala je ujutro prisluskivati pred vratima nase sobe, pa kad cuje plac utrcati unutra, uz obavezno "dodi kod bakice!" :shock: (ona i dalje sebe zove "bakica" ). jednom MD izade iz sobe, i ja cujem ona ga pita jel mali budan, a on kaze je. a ona ce "pa zasto mi nisi prijavio?"
    za riknuti.
    moja majka je pak drugi par rukava-ona ima toliko posla da se jednostavno ne stigne s njim druziti.
    dede su super, oni se ne kuze u bebe i ne pokusavaju, ali super se s njim igraju. jedino mi svekar nedavno probao objasniti da "ce on uskoro morati u svoj krevet", da "nece vise moci spavati sa nama".
    ludilo, cirkus!
    uvijek je problem (jedini/najveci) kad se ne postuju majcine ili oceve zelje. kad netko misli da zna bolje. npr, ja se nadam da svojoj snahi necu, ako odluci ne dojiti, ici stalno tupiti kako ja znam da je dojenje bolje. njena beba-njen izbor. ja sam svoje izbore napravila.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Matulji - Opatija
    Postovi
    369

    Početno

    Ja se već pobojala da samnom nešto nije u redu al sad sam osjetila veliko olakšanje kad sam pročitala koliko vas ima s istim problemom.

    Uopće mi ne smeta kad drugi uzimaju E., nose ga, igraju se s njim itd. al kad je sveki u pitanju ja to ne mogu gledati i slušati. Znam da je to grozno što pričam ali je tako. Žena je duševno dobra, sve bi mi dala, napravila, možeš s njom o svemu i svačemi pričat ali kad mi se približi djetetu počnem se trest. S L. je isto bilo tako, sad s E. ipak malo manje.

    Sveki i ja nismo razvile baš neki odnos što je možda uzrok svega, i znam da je ružno od mene što ju zovem kad mi samo nešto treba. Koliko puta sam htjela da dođe da uzme E. ili da joj ga ja odnesem barem na pola sata - sat vremena i sve ono hoću neću i kad se žena pojavi ja gotova. I da me pitala ako bi ga uzela izmislila bih nešto samo da ga ne uzme. Mislim strašno, prestrašno! Sama sebi nisam jasna. Znam da sveki osjeti da mi smeta iako to nikad nije rekla.

    Za L. sam se bojala da će nonu zavoljeti više nego mene. Al se tješim da je mama ipak mama. Sad sam u takvoj situaciji da mu se ne mogu potpuno posvetiti zbog E. al moj L. svaki dan poslije vrtića direkt noni a da mene ne dođe ni pozdraviti. A to užano boli. Znam da je sve to normalno i da tako mora biti. Možda to osjećam i zbog toga što ja nisam bila toliko vezana za niti jednu od nona pa ne razumijem taj odnos. U drugu ruku mi je jako drago da je L. vezan za nonu.

    Ipak i ja ću jednog dana biti nona i ne bih voljela da mi se ovako nešto dešava. I zato se iskreno nadam da će me to ludilo proć već jedanput.

  37. #87
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    lailah, meni je tužno ovo što si napisala ... poslije će možda sveki raditi razliku između djece (NE svojom krivnjom!) pa će ti to biti problem.

    zašto se ne probaš približiti sveki? opisala si ju jako lijepo. bilo bi vam objema puno ljepše. jer ona sigurno osjeća vibre koje joj ti šalješ... sigurno postoji način...

    budi sretna što tvoje dijete ima tako dobar odnos s nonom... jednog dana nje neće biti - ali ti si tu...

  38. #88
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    moram napisati lailah da te ja jaaako dobro razumijem.
    Ja osjećam da "ludilo" prolazi, puno je manje nego na početku, al još je tu.
    Tješim se da će bit bolje kad dođe drugo dijete.... :/

    U mom slučaju, problem nije u svekijima nego u meni. I jako se trudim promijenit to što osjećam, al mi baš ne ide. A polako! A to su divni ljudi koji obožavaju Mateja, ali i mene.
    Dobro, ima nekih sitnica koje me ponekad iživciraju, al to su ipak samo sitnice (ja sam ta koja od muhe radi slona!).

    Naravno, od prvog dana se zna da MM i ja odlučujemo o svemu i "dajemo dopuštenje" i to se poštuje, i moji i njegovi.

    Ja imam dvije divne nane i ne mogu zamisliti da bi jedan takav odnos, takvu ljubav mogla uskratiti svom djetetu.
    sorciere ima pravo - dijete stvarno treba baku!
    A i pokušavam se zamisliti na njihovom mjestu jednog dana! Ne bih htjela da me se ignorira kao baku.

    ribica tina, užas! :shock: Pa kakva je to žena?!
    Mislim da joj ja baš ne bi više tako često povjeravala djecu! A što ti vrijedi da one obje idu s njom na more kad će mlađa ionako i tamo bit zanemarena? Baš mi je žao! Ne mogu vjerovat!

    Ajme kad jednog dana, za cca 20-30 godina, osvane topic "upomoć-snaha mi ne da viđati unuku/a"!

  39. #89
    ribica tina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    a,meni bude žao,jer svekar obožava obje,ali ona radi razliku,a ipak ih vide svakih mj. ili dva i to na 2 dana,jer stanuju 250km dalje a mi dodjemo na vikend i onda cure mogu biti s njima duže ljeti,a tam di oni imaju kuću-vikendicu-mir,plaže pješćane na 2min. od kuće,cure vole biti s njima...čak i manja hoće uvijek ići baki,ali me nakon 1 dan kad mora na spavanje,zove da bi natrag kući
    zadnja 2 puta smo to riješili da su cure bile 5 dana s njima,a onda smo došli ja i mm po njih i bili još vikend. ja nemogu biti sa sveki i curama sama,jer tada starija iskorištava gužvu i sve radi kontra a onda se ja i sveki zakačimo,pa ispadne da me vlastito dijete uopće ne doživljava i kao da joj je baka-mama,a ne ja...njih 2 spavaju u sobi,a ja i srednja u drugoj,jer opet ide ucjena-baka će te češkati,baka će biti sama ako odeš mami,mama ima seku,pusti ih,ti si bakina....-to je završilo da sam ja plakala mm na tel. pa je došao odma po nas i nismo sa njegovima razgovarali par mjeseci....
    inače,starija kćer mi je divna i sve sluša,pomogne,mazimo se,obožava svoje seke i sa srednjom se svaki dan igra...milina...ali kad je pred bakom-ne prepoznajem ju,ko da ju ova začara... :/
    ta žena me pravi nesposobnom pred vlastitom djecom...svaki dan zove i ispituje stariju kćer šta smo radili,šta sam kuhala,kako je u školi,ko je bolestan...
    pardon,malo sam skrenula s teme,ali da si mnoge bake dozvoljavaju prepreviše i odnose se prema unučadi ko da su im mame-to je istina!

  40. #90

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    ZAGREB, Sesvete
    Postovi
    86

    Početno

    ajme ribice kako tuzno.....
    to je tako nevjerojatno da moze baka raditi takvu razliku. Mislim, koliko se sjecam, i moja je baka imala iznad uzglavlja slike svih unuka zajedno, ali mog brata je posebno izlozila u posebnu ramicu....
    moram priznati da mi je to uvijek bila situacija zbog koje smo ju zezali svi ostali, i barem koliko znam, nitko joj nije zamjerio, ali...istina, razlika izmedju mene i buraza je 11 goodina, pa....mozda da smo bili blizi po godinama, mozda bi me to smetalo.
    Ovo kod tebe mi zvuci bas tuzno. Super je da je TM uz tebe, i da se razumijete. Pretpostavljam da se razgovorom nista nije uspjelo rijesiti???

  41. #91
    ribica tina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    pa ja se spremam reći kad me pita( radi reda) šta treba k. za 5. rođendan -da silno želi my little pony što dođe 400kn,jer ga svaki put grli i ljubi kad dođemo u TL...moram sam skombinirat i fino u celofan kak da to kažem,a da se ne naljuti,već da kroz polu-šalu shvati što sam htjela.... neš u stilu..."pa ja sam joj rekla da će joj bakica sigurno kupiti najdražu igračku,jer je i seki kupila bebu kad je bila mala i motor i svašta....."
    pa ćemo vidjeti...

  42. #92
    vlac avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    302

    Početno

    Vidim da ima još mama koje su kao i ja jako posesivne. Al nema tu pomoći. Meni ne smeta kad moji uzmu D. i kad ju nosaju i igraju se s njom... jer oni ne pretjeruju. Znaju ju staviti u kolica i šetati, stave ju dole da puza i da ih zabavlja. Ali roditelji od MM , druga priča. Čim dođemo uzmu mi D.iz ruku i samo da se ne skrivaju pred menom da ju slučajno ne bih uzela k sebi. Užasno. Nadam se da će se to s vremenom promijeniti. ..

  43. #93
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj vlac prvotno napisa
    Ali roditelji od MM , druga priča. Čim dođemo uzmu mi D.iz ruku i samo da se ne skrivaju pred menom da ju slučajno ne bih uzela k sebi. Užasno. Nadam se da će se to s vremenom promijeniti. ..
    o tome ti ja pricam. jel to sick ili se meni samo cini? naime, ovi se doslovno skrivaju preda mnom. ono "pa nemoj da vidi nju (tak me zovu, a oni su inace diplomati, po zanimanju ), odma ce plakati da hoce kod nje!"

  44. #94
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Nisam čitala topic od početka, ali samo da kažem da su meni rekli da šta se bojim tako za svoje djete, da ga neću sa oka pustiti i itd. a prvo kad ju netko uzme okret i put pod noge, čim dalje s njom, da me slućano ne vidi i poželi k meni!!!! Mislim, ja to ne dozvoljavam , odmah to prekidam i onda sam vještica. Neda mi se opravdavati pa šutim i baš me briga, nek si misle šta hoće.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    DUBROVNIK
    Postovi
    21

    Početno jupiiii

    i ja sam užasno posesivna i nerviraju me kada je svi ljubakaju i kada mi daju neke glupe savjete ali valjda to tako mora biti...

  46. #96

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vg
    Postovi
    194

    Početno

    i mene je opako pucala posesivnost sve dok nisam malo stala nakon čitanja ovog topica i nakon što je svekrva bila na rubu suza jer joj se mala derala kad ju je pokušala okupati. ako sam se ja zaljubila u to dijete, pa kako ne bi i bake?
    eto, nastojim biti tolerantnija i bolja

  47. #97
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Najviše me živcira moja mama kada navali na Adriana, doslovce mi ga otme iz ruku. Do sada nisam reagirala jer ne živimo blizu pa ga rijetko vidi (sva sreća jer bi svađa padala jako često).

    Sveki je po tom pitanju pristojna, ali ono šta ona zna reći je izvan kategorije živciranja, kad to čujem doslovce me želudac zaboli:
    - sine moj
    - sad će tebi mama nešto donesti (primjećujete da je rekla mama a ne nona
    - i najgore od najgorega...ma ko tebe voli najviše na svijetu, nona tvoja

    Ponosna sam na sebe šta nisam odmah počela pljuvati vatru nego sam odlučila ovih dana lijepo i pristojno porazgovarati s njom i objasniti šta mi smeta, vidjet ćemo kako će to ispasti :/

  48. #98
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    Fuj, kad se sjetim - sveki gura njene rukice u svoja usta i uvjerava me da ih ona sam gura tamo. I nudi joj svoju kosu da joj dira. A kosa joj ispada bože sačuvaj, nakon njene posjete ima je i u hrani i po podu i po niki - fuj.
    I ono što mi je još gore od svega kad Nikina glavica miriši na neki odvratni parfem kojeg dotična osoba/nosačica ima

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Matulji - Opatija
    Postovi
    369

    Početno

    Ah cure moje! Neki dan moj L. je bio nešto neposlušan, što je u zadnje vrijeme jako često, i naravno počeli se mi natezati i svađati. I kaže meni on "najbolje bi bilo da ja uzmem kofer sa stvarima i odem živjeti kod none". :shock: Meni grč u želucu i samo što mi nisu suze navrle al nekako sam se uspjela suzdržati. Mislim u čemu griješim :?


    Sorciere je rekla da se probam zbližiti sa sveki al to mi je sad problem. I bi i ne bi. Nekako mi je odbojna al ne samo od kad imam klince nego od uvijek. I naravno nije problem u njoj već u meni. Bilo bi divno i krasno kad bih se u tom pogledu mogla promjeniti.

  50. #100
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj lailah prvotno napisa
    Ah cure moje! Neki dan moj L. je bio nešto neposlušan, što je u zadnje vrijeme jako često, i naravno počeli se mi natezati i svađati. I kaže meni on "najbolje bi bilo da ja uzmem kofer sa stvarima i odem živjeti kod none". :shock: Meni grč u želucu i samo što mi nisu suze navrle al nekako sam se uspjela suzdržati. Mislim u čemu griješim :?
    Joj, koliko sam ja to puta samo rekla mami! Kad god bi se posvađale!
    S nonom se rjeđe viđa nego s tobom, pa ona vjerojatno i više popušta, ne svađa se s njim, uglavnom mu udovoljava i naravno da tako sad kaže. Ništa čudno!
    Nemoj to uzimati tako srcu!

Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •