Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 390

Tema: bake i beba

  1. #101

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    DUBROVNIK
    Postovi
    21

    Početno ha ha

    Stvarno imamo razna mišljenja ,i meni sveki ide jako na živce kada mi se petlja po sobi ,pa kad je idem kupat i u svaku,mogla si ovo ovako,a zašto ovako,treba ovako,za poludit,a ne mogu joj reći daj pusti nas na miru jer znam da ću je povrijediti i onda trpi i šuti :/

  2. #102
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    Citiraj koalica prvotno napisa
    Fuj, kad se sjetim - sveki gura njene rukice u svoja usta i uvjerava me da ih ona sam gura tamo. I nudi joj svoju kosu da joj dira. A kosa joj ispada bože sačuvaj, nakon njene posjete ima je i u hrani i po podu i po niki - fuj.
    I ono što mi je još gore od svega kad Nikina glavica miriši na neki odvratni parfem kojeg dotična osoba/nosačica ima
    ful te razuijem i meni se isto desavalo. a to sa parfemom je da spalis. ode sveki, a ja bebu kupam i mazem njegovim kremicama! ali bitno da je ona oprala ruke kada je dosla u goste, a to sto pusi i njegove ruke "papa", fuj, bljak!

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Matulji - Opatija
    Postovi
    369

    Početno

    Citiraj Ivanna prvotno napisa
    S nonom se rjeđe viđa nego s tobom, pa ona vjerojatno i više popušta, ne svađa se s njim, uglavnom mu udovoljava
    Sveki živi u kući do naše tako da je L., ukoliko nije u vrtiću, 14 sati s njom. Ujutro kad se probudi pomarenda i trk noni. Doma dođe kad je vrijeme za spavanje, a i tad je borba, i eventualno kad mu se kaka (nona nema daskicu za wc školjku)

  4. #104
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj lailah prvotno napisa
    Citiraj Ivanna prvotno napisa
    S nonom se rjeđe viđa nego s tobom, pa ona vjerojatno i više popušta, ne svađa se s njim, uglavnom mu udovoljava
    Sveki živi u kući do naše tako da je L., ukoliko nije u vrtiću, 14 sati s njom. Ujutro kad se probudi pomarenda i trk noni. Doma dođe kad je vrijeme za spavanje, a i tad je borba, i eventualno kad mu se kaka (nona nema daskicu za wc školjku)
    Ma dobro, kriva "dijagnoza". Znam da nije lijepo za čut "da će se preselit noni", ali ja vjerujem da on to izgovara iz sličnih razloga kao što sam ja. Ono, nana mi je popuštala, davala sve što sam htjela itd., odnosno oni su me više "mazili", a mama i tata "odgajali" (iako su me, naravno, i oni mazili).

  5. #105

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    24

    Početno

    Mene je isto živciralo trpanje ručica u usta,cak mu je uzimala varalicu i stavljala(onaj plaatični dio)u usta,zatim bi mu se približila i zezala ga dok bi on jadan zijevao nebi li uhvatio svoju dudu(govorim naravno o sveki).Srećom da mu je duda bila samo prolazna faza. A sada kad ima dvi godine zna što je najbolje za njega.Od toga kad a ga trebam staviti spavati,pa do toga što i kada treba jesti.Dok sam još bila trudna mi je jednim rekla:Nemojh se iznenaditi ako dijete bude više mene volilo i obraćalo se meni nego tebi.To je sve normalno jer mi bake smo smirenije od vas roditelja. :? :? :? :?
    god help us

  6. #106

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    24

    Početno

    Toliko me iživcirala ova tema da više ne znam ni pisati

  7. #107
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj ararita prvotno napisa
    Dok sam još bila trudna mi je jednim rekla:Nemojh se iznenaditi ako dijete bude više mene volilo i obraćalo se meni nego tebi.To je sve normalno jer mi bake smo smirenije od vas roditelja. :? :? :? :?
    god help us
    ajme, ararita, znam da tebi nije smiješno, al sveki ti je za

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Matulji - Opatija
    Postovi
    369

    Početno

    Da je meni sveki rekla nešto ovako ko arariti njena, mislim da bi mi došlo da se odselim.

    Po neki put mi stvarno dođe da se pokupimo i odemo čim dalje. Vidjeli bi se par puta na mjesec, djecu bih ostavljala koji put preko vikenda i mislim da bi tako bolje sve funkcioniralo. Lakše mi je npr. kad je L. kod nje i da ne vidim šta rade nego kad je kod nas i kad moram sve slušati i gledati. Tad stalno pogledavam na sat i pitam se kad će doma. Baš sam grozna! A šta ću kad nemogu protiv osjećaja.

    Ipak za svu sreću sveki dolazi k nama samo navečer kad dovede L. doma tako da nam se ne petlja u ništa.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    e jeste me isprepadale ... ja sam jos trudna i vec imam bisere sa strane svoje sveki... pa sta me jos ceka?!

    pr. vecera kod njegovih, spremila lignje posebno za dijete u trbuhu ... ona smatra da se to bebi jede bez obzira sto meni nisu isle u tek.. (lijepo mi je napomenula da ih nije spremila meni nego bebi)
    al ja se na to nasmijem pa ako je i bilo zlocestih namjera onda joj je jos gore jer me ne isprovocira (poslije kazem mm da li me pogodila u zivac ili ne, njoj nikada)

  10. #110
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    sada ću ovim postom rospija pokopati sama sebe, i treba mi biti .

    mm i ja živimo sa sveki, zajednička odluka kao privremeno rješenje. od kada se ribek rodio ja sam lavica. ne volim da ga netko uzme (čitaj sveki), svaku njenu rečenicu čujem kao napad na svoje majčinstvo i svaki njen potez vidim kao krivi. pa kako se igra s njim, pa kako ga hrani, pa kako ovo i ono... izluđivala me svim . čak i pelenu idem mjenjati poslije nje. imam sveki u kući, a ribeka sam joj ostavila možda 3 puta u 8 mjeseci i to kada sam stvaaarno morala. krmača. nemam druge riječi.

    sada sam već mjesec dana kod mojih roditelja u osijeku jer rješavam fax, uglavnom sada vidim moju mamu s ribekom...baka je baka a mama je mama, svaka ima svoj način ophođenja i to je dijetetu potrebno i zdravo. kada bolje pogledam, ni mm i ja se s njim ne ophodimo na identičan način. pošto učim, ribeka vode u šetnju i moja i sestra, njen dečko (sam!!), moja mama...i znate što: nije mu se ništa dogodilo! a ja sam imala malo vremena za sebe što si u ovih 8 mjeseci nisam dozvolila jer "ne zna ona s njim". teško mi je kada čujem sveki na telefon kako joj falimo, znam da je to istina. ona je njegova baka, ribek je dijete njenog djeteta i ne mogu dočekati da se vratim doma i dozvolim baki da ima odnos sa svojim unukom. naravno da će se koji puta ponašati drugačije nego što bih ja htjela, ali tko ne bi?!

    priznam da sam definitvno bila preposesivna, i isto kao i vi ovdje govorila o "remečenju njegovog rasporeda" jer se taman zaigrao sam na podu a sveki došla na kat da se malo poigra s njim a ja munje iz očiju jer se taman zaigrao puno toga je definitvno u našim glavama.

    moje dijete ima sreću da ima dvije bake (čak i prabake) i želim da budu u njegovom životu kako treba. to znači da će baka popuštati, pa bake to rade...daj žene prihvatimo to. neće zbog toga biti delikvent...voljeno je i mama i tata će ga naučiti svemu kako treba. još samo jedna stvar: bila sam snajka kakvu se nadam da neću imati . pa ja ženi u 8 mjeseci nisam dala da prošeta dijete kvartom a živimo u istoj kući...
    moramo dozvoliti bakama da budu bake jer našoj djeci i to treba. neće se raspasti ako ga baka izljubi uzduž i popreko, ali nečije srce možda hoće ako mu to ne dozvolimo...

  11. #111
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Tonja i tebe je popustio početni grč. Mislim da većina mama u početku bude malo posesivna pa s vremenom shvati da uskraćuje svom djetetu tuđu ljubav i onda olabavi.

  12. #112
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    bravo dorotea! ta fraza mi je falila, uskraćivanje tuđe ljubavi jer mama ima svu ljubav koja njemu treba... joj da se mogu vratiti natrag...

  13. #113
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ma daj pa nemoj se sada gristi. vjerovatno si imala bar malo povoda za takvo ponašanje, a bila si iscrpljena, pod utjecajem hormona, poroda i ostalo. ništa nije izgubljeno. njemu je ionako do sada najvažnija bila tvoja blizina. tek sada bake postaju zanimljive

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Ovo ne mogu samo tako gledati

    Što se tiče moje stare uglavnom sve štima, iako je ona zna izbucati. Izvrti je ponekad na sve strane pa Zara bljucne Ali ok sad to izbjegava. A što se tiče mame od MM ... Druga priča...Toj ženi nikako da se objasni da joj ruke moraju biti čiste jer ona puši i dira po kvakama i onda ide nju dirati i po ručicama. E tu poludim, pa je pitam jeste li oprali ruke, a ona će da je. Kad je pitaš kad, reće prije nego ste vi došli...A u međuvremenu (osobno se uvjerim) je dirnula milijooon! stvari. I onda kad joj kažem da ruke moraju biti čiste doslovno me ignorira. A to za pušenje... Neću ni komentirati!
    Ali ono nije ju toliko ni za kriviti jer ima i psihičkih tegoba...
    Najjača je stvar kad je rekla kad ću joj je malo ostaviti. Tipa na par dana (jer ne živimo u istom gradu (ovdje moram dodati ovoga :D )) E tu sam A stvarno.... Ma mislim žena je inače super, dobra i sve ali neke stvari nema mjere i ne da joj se dokazati. Danas sutra i kad poraste neću je moći ostaviti jer ne jedemo meso, a znam da bi joj ona namjerno gurala, kao što i meni konstantno nudi... A i zbog ostalih stvari... :/
    Tvrdoglavija stvorenja o nje i MM još nisu viđena u prirodi

    Eto da ne duljim

  15. #115
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Jao koliko toga ima da se napiše...

    Mi živimo sa muževima, imamo sreće pa su njegovi divni ljudi jer inače ne bih ja to mogla- ja na guzicu progovorim ako treba. Stvarno! Moji su 4 sata udaljeni, fali im unučica do ludila. Dajem iskreno do znanja sve što mi smeta, nisam od onih što šute. I ipak moram voditi bitke sa svojom mamom i za vrijeme posjeta i za vrijeme telefonskih razgovora. Svaka moja tvrdnja koja se ne poklapa s onom- kako smo mi vas odgojili!- je strašno kritizirana i samim tonom i riječima. Kad čujem- ma daaaaaaj, svaaaaašta, ma vi izmišljate, kako smo mi vas onda... ???
    Kosa mi se digne na glavi i odmah kreće kontra napad! Sveka je preslika moje mame sa svakodnevnim pristupom, a samo malo drukčijom taktikom. Ona voli svakodnevno "samo pitati" i "samo reći" po milion puta iako već nešto daš do znanja da NE MOŽE (kao što je jesti supice s 3 mjeseca). Tako da sam se ogradila i sad ne dam nikome osim mm-a ništa. Dam, naravno, da ju se uzima i da se s njom igra i druži tko hoće i koliko hoće dokle god paze da ju ne iscrpe previše do plača (što se na početku događalo).

    Ono što NE DAM je sudjelovanje u odlukama što joj treba i što ne treba. No SVE to na stranu, oguglala sam na sve to, više me ne dira. Jaaaaako sam ljuta na ukradene prve riječi/slogove i to sam dala do znanja. Možda sam grozna i razmažena, ne znam, ali sanjala sam da moje dijete prvo kaže mama ili tata, a ne da babeta i dideta po cijele dane. Ja nemam želju visiti nad njom i vikati mama, mama, mama, mama, mama, mama, mama- da bih nadjačala ponavljanje baba u deda. Volim joj pričati, maziti se s njom, pjevati joj, igrati se s njom. No moji svekići (i svekrovi roditelji!, dakle prababa i pradida) samo ponavljaju babababaababababa, dedadedadedadedadedadeda. I naravno, prve riječi koje svakodnevno (radi i daljnjeg konstantnog ponavljanja) slušam su baba i deda. I uuuužasno sam ljuta i povrijeđena radi toga.

    Pa molim vas, jesam li ja kretenka i preosjetljiva ili ima još netko da bi tako reagirao to?

  16. #116
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    Takvo razmišljanje je normalno i ja sam bila takva s prvim djetetom. Al kasnije su mi bake i dede toliko pomogli, čuvali djecu dok smo radili, kasnije kupili u vrtiću, školi. Sad im ništa ne zamjeram, ako mi nešto i smeta jednostavno ignoriram jer su bake i dede nezamjenjivi!

  17. #117
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Rijetko koje kaže prvo mama.
    Obično je prva baba ili tata, mama dolazi na kraju.
    i da, osjetljiva si i imaš pravo na to, tvoje je dijete, ali bake ne rade to namjerno nego to tebi sada jače smeta.

  18. #118
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku

    Pa molim vas, jesam li ja kretenka i preosjetljiva ili ima još netko da bi tako reagirao to?
    Bebe NISU papige. Neće govoriti samo ono što joj se ponavlja. Beba je čovjek, a ljudi razvijaju govor na drugi način, ne pukim ponavljanjem. A možda budeš imala takvo dijete koje ni slučajno neće ponoviti ni jednu riječ koju joj govoriš da ponovi. Namjerno neće, i da nije jedna takva doma mi, ni ja ne bih vjerovala.

    Da sam ti ja svekrva i da ti vidim izraz lica ( koji vjerojatno pokazuje tvoju uuuuužasnu ljutnju i povrijeđenost) kada se brinem o tvom djetetu ili komuniciram s njom, ma makla bih se od tebe najdalje što mogu i potisnula svu ljubav koju bi imala za unuče. Ako ti je ovo preoštro što sam napisala, što mogu, tako razmišljam. Baka ne mora voljeti unuče, ne mora ga ni čuvati, ne mora mu ni kupovati poklone, ne mora ništa. Sve što čini za tvoje dijete je njena dobra volja i mislim da to treba tako percipirati.

  19. #119
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Rijetko koje kaže prvo mama.
    Obično je prva baba ili tata, mama dolazi na kraju.
    i da, osjetljiva si i imaš pravo na to, tvoje je dijete, ali bake ne rade to namjerno nego to tebi sada jače smeta.
    Tako bilo i kod mene prvo baba, pa tata i onda dosta kasnije mama.

  20. #120
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Iskreno , zaista se vise ne sjecam sto su prvo govorila moja djeca . Vjerojatno prvo i nije bilo " mama" , ali kad je rijec " mama " usla u upotrebu bila je ( i danas je ) najcesece izgovarana rijec od svih na svijetu. Cesto ju zamjeni " mamica " ili " mamek " , za istu osobu vrijedi.
    Vjerojatno ti ovo sto pisem u ovom trenutku ne znaci bas nista , ali djeca rastu , a zivot je srecom dug i pun izazova , svaki dan nesto novo. Moja selektivna memorija je vec zaboravila masu toga sto se " prvi put roditeljima" cini kao zivotno vazna cinjenica.

  21. #121
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Da se nadovežem na svoj post, i mene je smetalo puuno, postpor.depr me prala,
    Ali prođe to, dođeš do točke kao ja sad kad bi sve dala da bake mogu pričuvati, ali zdravlje im ne dozvoljava osim minimuma.
    Zato koliko god možes na jedno unutra. a na drugo van jer će te proći kad tad, jer ćete ih kad tad zatrebati i tek onda jaako cijeniti.
    Posljednje uređivanje od oka : 02.11.2013. at 20:41

  22. #122

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Rijetko koje kaže prvo mama.
    Obično je prva baba ili tata, mama dolazi na kraju.
    i da, osjetljiva si i imaš pravo na to, tvoje je dijete, ali bake ne rade to namjerno nego to tebi sada jače smeta.
    I u nas isto, neko mrmljanje ali nesmieno ba-ba pa ta-ta naravno da nije znala sto govori, pa ma-ma. Sad gdje god ugleda moju sliku kaze ma-ma ali mene ne zove mama (ima 1god+1mj za par dana)

  23. #123
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Pa to ti je to sa mamama, nemaju nas potrebe zvati jer smo im 24 sata na usluzi.
    Brzo će se to promijeniti, ja danas govorim nekad od jada, ma imate i tatu što njega ne zovete malo...:mrgren:

  24. #124
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to ti je to sa mamama, nemaju nas potrebe zvati jer smo im 24 sata na usluzi.
    Brzo će se to promijeniti, ja danas govorim nekad od jada, ma imate i tatu što njega ne zovete malo...:mrgren:
    Mi smo neki dan nabasali na video snimljen kad je nase starije dijete bilo oko 4 godine. Snimka je sa ljetovanja , malac jede juhu za stolom , snimka traje 7 minuta . U tih 7 minuta , valjda je 20 puta izgovorio :" mama ono ..." Ili " mama ovo...". Kako se brzo zaborave neke stvari .

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Joj a da meni hoce neka od baka da ga uzme pa makar ga cijelog iscmakala samo da se ja malo odmorim a kad su obe stalno "zauzete". .. Imaju puno posla

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    19

    Početno

    Mi zivimo pod istim krovom..zasebna kucanstva.
    Kad se rodila Laura..svakodnevno me sveki uvjeravala da nemam dosta mlijeka i da prestanem dojiti jer bi najbolje bilo da Lauri dademo AD.
    S tim.me gnjavila do prve kontrole di se ispostavilo da je mala dobila kilu.. Nadalje me filala sa zlatnim.savjetima..da bi naposljetku mom muzu govorila kako ja to radim.krivo..trebala bi ovako..onako itd..

    Nadalje nije ispostivala nijedno nase pravilo..da se ne daje i ne gura silom duda jer ju mala ionako nece..kad god bi okrenula ledja vev joj je turala dudu u usta, da ne ljubi njene rucice jer tek.ima 3mj i podlozna je svim.zarazama.., da ju ne vrti po rukama jer je tek jela a ona radi s njom "akrobacije" pa mala redovito izbljucala pola hrane..

    Sta god bi joj mom mm ili ja rekli kako da napravi jer smo znali da pojedine stvari maloj vise odgovara ili ne odgovara..ona bi se odmah naljutila i digla nos i dramatizirala..
    zavrsila sam u bolnici na par dana a ona je maloj miksala AD po svojem receptu a ne po uputi i to svjesno..kad ju je mm uhvatio i upozorio da to ne radi..jer nisu upute tu bezveze onda nije htjela priznati nego se opet naljutila..malu je natrpavala sa AD vise no sto je mogla pojesti pa je mala znala sve povratiti.
    Ak sam joj rekla nemojte je dizati iz kolica..mobila jer sam je tek stavila i dijete je mirno..zaigrano (a meni to puno znaci da se uci biti sama jer mi je muz dosta po terenu)-cim bi ja otisla do kuhinje..kupaone ona bi je digla..

    U gostima a i kod kuce mi pristupa nacinom : " sad ce mama odmoriti..ti ides k meni; daj ju meni, ides k meni" i krene mi silom uzimati dijete iz krila...ili " mama te presvuce i mi idemo setati, sad ti ides s bakom gore ( u njihov stan) ...bez da mene pita sta mislim o tome..

    Jako se voli natjecati s drugom.bakom (mojom mamom)-sto mi je totalno bezpotrebno jer moja mam zivi 100 km udaljena od nas i vidja malu par puta mjesecno..

    kad mala negoduje kod nje-odmah joj gura dudu ili je usutkava sa sssssss na sto mala jos vise poludi..a ne sjeti se da ju mozda treba presvuci ako.je netom jela..

    sto put sam joj objasnila sta je skok u razvoju, da dojenoj bebi ne treba caj..pogotovo ne zasladjeni..ali ona i dalje zna "najbolje"...
    Dolazila je bolesna vidjeti dijete iako sam joj rekla da ne dilazi..i na kraju je zarazila dihete i mala s 2mj dobila temp..da bi mi kasnije rekla da se mala mogla od bilo.kog zaraziti a ne od nje..iako svi ostali smo bili zdravi u kuci.

    uglavnom sve radi po svome i zato nemam uopce povjerenja u nju..jer i sve sta se kao dogovorimo ona izignoira i napravi po svome..i zbog toga se grozim ako cu morati ici raditi sa 6mj dok taman mala krene s dohranom..jer se bojim sta ce joj sve davati i znam da se nece drzati nasih pravila.

    Zbog svega toga nekako uopce nevolim da je mala kod nje..

    i to nema veze sta je ona sveki..nego s karakterom osobe.. Moja mama isto baka uvijek je sve pitala kako, sto, koliko..i sta god joj rekla nenoj tako-daj ovako..nije se vrijedjala vec povodila za time da djetetu bude bolje a posto sam ja najvise s njom logicno je da sam vec shvatila sta joj nikako ne pase.

  27. #127
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    Kod mene ti je slično. Doduše ja sad imam treću bebu i ne slušam više te komentare. Al ako će baka čuvati malu vidjet ćeš da ćeš biti itekako zahvalna jer je to puuuno bolje od jaslica. A da će je sopat sa slatkišima u to možeš biti sigurna

  28. #128
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    po cemu je ovakva baka bolja od jaslica?

  29. #129
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    Gle, baka sigurno obožava svoje unuke i pruža im upravo ono što im treba a to je neizmjerna ljubav. Sve ostalo se da dogovoriti.

  30. #130
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Da, tko bi kćerkama, snahama, sinovima i zetovima bio po volji, taj bi zaista trebao zaboraviti da je ravnopravno ljudsko biće. Srećom tu su unuci da nas pouće što je važno i bitno. Moje "otkriće" od kada sam baka je da je samo dojenje zaista dovoljna hrana za bebe do 6. mjeseci života i da dijete ne treba biti bucmasto da bi bilo zdravo. Što se bliskog kontakta tiče, to dijete u kasnijoj dobi samo određuje.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj milamaja prvotno napisa Vidi poruku
    Gle, baka sigurno obožava svoje unuke i pruža im upravo ono što im treba a to je neizmjerna ljubav. Sve ostalo se da dogovoriti.
    ne kazem da su jaslice bolje od bake..ali vidis upravo u ovoj tvojoj zadnjoj recenici "sve ostalo se dade dogovoriti" lezi PROBLEM.

    Kako da se dogovorim sa svojeglavom i samovoljnom bakom..kad vec sad ne postuje sta se kaze i radi meni iza ledja upravo ono sto je dogovoreno da se ne radi.

    ne zabrinjavaju me slatkishi jer ih dijete sa 6mj nebude jelo..ali ona je u stanju seceriti sokove, kasice, cajeve-takobda dijete "bolje" jede.raditi nekakvo preprzeno brasno sa secerom (jer se to nekad davalo djeci ) i slicno..
    a sta se ostalih dogovora tice..slicna stvar, jer uvijek radi po svome..

    mi se jedno dogovorimo s njome a ona drugi-treci dan po svome ( jer ipak ona zna bolje od nas).., kad ji uhvatimo i pitamo zasto to radi..uvijek neki izgovori: "ona je mislila da bi ovak bilo bolje, pa ona je svojoj djeci uvijek tak radila-davala itd.., joj pa sta se mi ljutimo-sta sad ima to veze kaj je ona napravila tak.." i onda ak joj kazemo na lijep nacin da neka vise to ne radi-pnda konzra napad na nas i uvrijedjenost do krova.." dobro, onda ona vise nece uopce dolaziti, cuvati itd..jer ona kaj radi nist ne valja, da kaj mo sad dramatiziramo.ko da djetetu nest bude...( a npr kad je radila po svojoj recepturi AD dok sam bila u bolnici..mala je dobila zatvor 7 dana stenjala, grcila se, plakala..nije spavala po noci..) ili dok je bolesna dolazila vidjeti malu i zarazila je s nepuna 2 mj i zavrsili kod doktora, vadili krv, urin i ostale pretrage..jel to bilo potrebno?

    pa ajde se vi sad dogovorite s takvom "razumnom" bakom..

  32. #132
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ljubav baka i djedova je neupitna, ali ja bih radije ostavila dijete na čuvanje osobi koja ga ne voli toliko ali se trudi da radi u interesu djeteta i njegovog zdravlja.

    Dijete od 6 mjeseci bih ostavlila samo nekome za koga sam 100 % sigurna da će brinuti za njegove fizičke i emocionalne potrebe i to u stalnom dogovoru sa mnom i mužem, pa makar u protivnom završili na prosjačkom štapu.
    Život proleti, a oni su mali, ranjivi i ovisni o nama tako kratko...

  33. #133
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Baki s kojom se ne mogu dogovarati i dogovoriti ne bih dala dijete na redovito čuvanje, radije bih uzela čuvalicu ili bih izabrala jaslice, naravno, ako je to moguće (neki nemaju izbora).

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Ja nemam nikakvih problema s bakama.
    Kod bake vrijede bakina pravila kod mene moja.
    Ja mogu baki nešto napomenuti ili upozoriti, ali da li će baka tako postupiti na njoj je da odluči.
    Najčešće ne dajem nikakve upute osim ako treba neki lijek popiti, sve ostalo na volju.
    I ako da djetetu nešto što baš nije najzdravije... ježiga, nije kraj svijeta.
    Ne volim pametovati bakama jer ako je dijete samo kod nje znači da mu je dobro kad želi tamo biti.
    Ako je premalo da bi iskazalo svoju volju znači da baka meni radi uslugu i čuva ga dok ja radim nešto drugo što mi je lakše bez djeteta.
    Najteže je shvatiti da ne možeš imati kontrolu nad svemirom, a onda shvatiš da to nije ni potrebno.

  35. #135
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A da mu da dva deca vina svaki put kad je kod nje? :D

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    A da mu da dva deca vina svaki put kad je kod nje? :D
    pa ne bu ga ni to ubilo, malo će se napiti :D.
    pišem pod pretpostavkom da je baka normalna osoba, ne netko tko pokušava otrovati dijete.
    OT, meni su roditelji uredno točili pivo za nedjeljni ručak od vrlo mladih dana .
    nisu alkoholičari, a nisam ni ja. to je valjda bio nastavak tradicije prema kojoj je moj pradjeda vodio moju mamu od 1. razreda svaku nedjelju na pivu u maksimir.

    ja svojima ne točim pivu (još). probali su pa im nije fino.
    Posljednje uređivanje od gita75 : 06.03.2014. at 09:51

  37. #137
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    E, pa ja baš tu pretpostavku normalnosti dovodim u pitanje. Nije normalnost baš za uzeti zdravo za gotovo :D.
    A naravno, nekad je u pitanju roditeljeva nemogućnost da se otpusti kontrola, ali nije to baš uvijek.

  38. #138
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    Očito da svatko ima svoje mišljenje i bakama a moje se moram priznati promijenilo kad sam s prvim djetetom počela raditi a bake su cuvale. Bilo je puno llakše raditi znajući da je dijete sretno. A da ne govorim o tome da su cuvale i bolesne cure jer kod mene ns poslu bolovanje i nije baš prihvatljivo. Uzmeš par dana godišnjeg i to je to.

  39. #139
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Nije problem u slatkišima i većini pojedinačnih postupaka, naravno ako se ne radi o ovih dva deci vina , ali bake i dede koji ne poštuju roditelje ili roditelji koji ne poštuju bake i dede - to je problem. Moje iskustvo s prvo dvoje je pokazalao da je to nepoštovanje osnovnih odnosa sve veći problem što su djeca veća. Nekako oko beba su svi ipak koliko toliko zaštitnički nastrojeni i nježni pa to ide, rijetki su luđaci koji će baš zanemarit bebu od godinu dana, ali kad dođe do pitanja odgoja i kad ti djeca gledaju kako tvoji roditelji ne šljive niti jednu vašu roditeljsku odluku ili ih još poduče skrivati stvari s kojim se ne slažete e onda više nema kompromisa. Meni je to laganje i muljanje koje je zbunjivalo klince bila kap koja je prelila čašu. Drago mi je da sam ih poštedila jaslica, ali voljela bih i da sam ih ranije poštedila ovih loših odnosa. Ima stvari koje ne možeš riješiti, ali se zato možeš maknuti kad procjeniš da je svatko dobio par puta novu priliku i niš od toga.

  40. #140
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    pa ne bu ga ni to ubilo, malo će se napiti :D.
    pišem pod pretpostavkom da je baka normalna osoba, ne netko tko pokušava otrovati dijete.
    OT, meni su roditelji uredno točili pivo za nedjeljni ručak od vrlo mladih dana .
    nisu alkoholičari, a nisam ni ja. to je valjda bio nastavak tradicije prema kojoj je moj pradjeda vodio moju mamu od 1. razreda svaku nedjelju na pivu u maksimir.

    ja svojima ne točim pivu (još). probali su pa im nije fino.
    oprosti ali meni je ovo prestrašno, ne mogu vjerovati da bi netko maloj djeci davao alkohol
    Nedavno sam čula kako jedan poznanik priča kako je malom od prijatelja koji ima 3 godine dao malo crnog vina s colom i onda je to njima bilo urnebesno smiješno jer se malom svidjelo pa je htio još. Pa su mu dali. Pa je cijelu noć povraćao.
    Užas.

  41. #141
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj milamaja prvotno napisa Vidi poruku
    Gle, baka sigurno obožava svoje unuke i pruža im upravo ono što im treba a to je neizmjerna ljubav. Sve ostalo se da dogovoriti.
    Ne bih se složila da se sve da dogovriti, pa evo i ti si u prethodnom postu napisala da će bake šopati dijete slatkišima bez obzira na sve... ako u takvu sitnicu ne mogu biti sigurna da će (baka ili bilo tko) pratiti moje upute, takvim osobama ne bih ostavljala dijete.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    oprosti ali meni je ovo prestrašno, ne mogu vjerovati da bi netko maloj djeci davao alkohol
    Nedavno sam čula kako jedan poznanik priča kako je malom od prijatelja koji ima 3 godine dao malo crnog vina s colom i onda je to njima bilo urnebesno smiješno jer se malom svidjelo pa je htio još. Pa su mu dali. Pa je cijelu noć povraćao.
    Užas.
    pa sad mu više sigurno ne budu dali.
    crno vino s kolom ne dajem ni sebi, bit će da se dete od kole zbljuvalo :D.

  43. #143
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    A taj šećer u kasicama. Imam doma bebe kuharicu koju sam kupila prije deset godina i u svim voćnim kasicama stavljaju šećer. Sad mi je to cudno i ne sjećam se više kako sam ih radila. Ps nije cudno da bi ga i baka stavila, ovo su prije par godina pedijatri preporucivali

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Nije problem u slatkišima i većini pojedinačnih postupaka, naravno ako se ne radi o ovih dva deci vina , ali bake i dede koji ne poštuju roditelje ili roditelji koji ne poštuju bake i dede - to je problem. Moje iskustvo s prvo dvoje je pokazalao da je to nepoštovanje osnovnih odnosa sve veći problem što su djeca veća.
    Slažem se da je ovo problem, ali elementarno poštivanje druge osobe je meni uključeno pod normalno.
    Ne bih dijete ostavila na čuvanje nekome tko ne poštuje mene niti bih ostavila dijete osobi koju ja iz xy razloga ne poštujem.
    Prvenstveno zato jer je moj odnos s takvim osobama vrlo površan pa takav odnos ne može uključiti čuvanje moje djece.
    Doduše, ne znam puno takvih osoba, bake mi ne spadaju u tu kategoriju.
    Možda bi spadale da sam ovaj post pisala pred 15-ak godina...

  45. #145

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj milamaja prvotno napisa Vidi poruku
    A taj šećer u kasicama. Imam doma bebe kuharicu koju sam kupila prije deset godina i u svim voćnim kasicama stavljaju šećer. Sad mi je to cudno i ne sjećam se više kako sam ih radila. Ps nije cudno da bi ga i baka stavila, ovo su prije par godina pedijatri preporucivali
    Moja baka je mojoj mami objasnila kad je nama klincima počela kuhati (prije cca 40 godina) da mora skuhati da nam bude fino (sol, šećer, češnjak uključeni).
    Objasnila je to vrlo jednostavno: "nemre dete jesti ak mu nije fino" .

  46. #146
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno


  47. #147
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    Gita, tebi baka ni ne treba, najstarije dijete ti može čuvati bebu ova moja najstarija ima 10 i super je babysitter, čuvati će seku cijeli dan samo da zadaću ne mora pisat

  48. #148

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj milamaja prvotno napisa Vidi poruku
    Gita, tebi baka ni ne treba, najstarije dijete ti može čuvati bebu ova moja najstarija ima 10 i super je babysitter, čuvati će seku cijeli dan samo da zadaću ne mora pisat
    baka nam treba za po danu, ako je mali bolestan a ne možemo na bolovanje (ima toga i u državnoj i javnoj službi, ne bi vjerovali ).
    inače veliki bez problema čuva malog, kad nije u školi ili na nekom obrazovanju ili na smucanju po kvartu i šire .
    i srednja zna pričuvat sebe i malog, ali to je na kratko.

    u principu im ne volim malog ostavit na čuvanje jer im to uzrokuje preveliki stres, jako su opterećeni da će se nešto dogoditi.
    onda veliki hoda za malim ko kobac i ne da mu da ništa pipne, a srednja ga ne pušta da siđe s kauča ili ga ubaci u kinderbet i stoji pored njega .
    odgovorna neka djeca...

  49. #149
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Meni se isto čini da u nekim stvarima pretjerujete..ok, nije baš lijepo da netko, pa bila to i baka trpa dječiju ruku u usta, ali neznam zašto vas smeta ako dida kaže: dođi svom didu ili baka kaže: zlato bakino..ili ako baka kaže: dođi ti baki neka se mama malo odmori, pa to je tako lipo za čuti, makar meni..neznam..da se razumimo svaka od nas bi imala nešto zamiriti i svekrvi i mami, ali isto tako i one nama..sutra ćete se vratiti na posao ili jednostavno morati nešto obaviti i biti "primorane" ostaviti dijete didu i baki..svi mi nekad pretjeramo, ali ne mislim da u ovim konkretnim slučajevima baka i dida misle išta loše, dapače..

  50. #150
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    Vidiš nisam znala da se i u državnim firmama ne može na bolovanje onda ipak ostajem u "realnom sektoru"

Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •