Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 109

Tema: dojenje na javnome mjestu?mm okreče očima,kako me nije sram

  1. #51
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Sad sam se sjetila jednog od mojih najljepših podoja: bila je izložba Van Gogha u ZGu, i baš sam ju žarko željela vidjeti. Bembo je još bio mali, pa smo ovako uživali: ja gledajući lijepe slike, a on dojeći u pouchu. Svi su nas gledali, ali bilo je samo osmijeha odobravanja :D

  2. #52
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa
    A da te samo špricnemo mlijekom kao iz onih pištoljčića na vodu?
    ha ha padala je kišica.... nema potrebe za pištoljima...mlijeka?, hvala imamo .... naravno, pred kišom smo se sklonili kod "traperske kuće"

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa
    Meni je svečenik u crkvi nakon krštenja rek'o" pa daj tom čovjeku jesti!"
    i mi se fino nacicali.Ne u sakristiji,baš u crkvi.Pa kome je smetalo,mog'o se križat

    MM,ni meni nikad nije bilo bad izvadit sisu(a od onih sam što su se presvlačile u wc nakon TZK )
    bravo za svećenika!! i za vas :D

  3. #53
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    I mi smo jednom cikili u crkvi, točnije u Katedrali. Meni je beba na maminim prsima baš svet prizor. Pa, i Marija je dojila Isusa i to je ne jednom spominjano u pjesmama (posebno božićnim). Nije mi uopće palo na pamet da bi to ikome moglo smetati, a Bogu najmanje.

    I cicamo svugdje i uvijek kad mala ovisnica poželi. Tata nam je podrška.

  4. #54
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    Prvo i osnovno,nikad si ne bi dozvolila da mi muž određuje gdje ću dojiti.MM je bio ponosan kad sam dijete dojila u javnosti.Ne zbog toga da bi netko mislio krivo, da ja pokazujem svoje grudi već zbog djeteta.Pa ne mogu ja sputavati sebe i dijete zbog drugih.I meni je bilo prvi put neugodno ali kad je bebač primio cicu, zaboravila sam na bilo kakvu sramotu.I dan danas kad vidim mame kako doje svoju djecu na javnim mjestima bez ustručavanja, mislim da je to jednostavno prekrasno.

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    158

    Početno

    Meni je nekak neugodno dojiti negdje vani, a ne znam ni kak bi to funkcioniralo budući da Josip voli mir dok papa, čim nešto čuje, prestaje sisati i okreće se ne bi li vidio što se to tamo dešava .

  6. #56
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Jednom je bilo smiješno kad sam na moru mislila da sam pronašla skrovito mjesto za dojenje, a tek što smo počeli, vidim da prema nama ide cijela grupa turista s vodičem, maltene su mi se očešali o noge, svi su nas skužili, ali su i skroz blagonaklono gledali na nas i smješkali se

  7. #57
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    nemam bas vremena iscitaviti sve teme, a ova mi se nekak cini priblizna a vidim da vec dugo nitko nije pisao...dakle, imam bebu 4 tjedna, super cica i svi sretni...ono sto mene muci je kako u sad u grad?!...isli bi u setnje, shoping a mene je strah da ne bude gladan pa gdje da onda dojim ...mame molim vas napisite mi svoja iskustva, kako i gdje dojite?...ne bih se htjela izdajati i uciti ga na vlasicu kad ovako lijepo cica i svi smo sretni zadovoljni

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    181

    Početno

    Vjerojatno je u većem gradu to normalno vidjeti ženu da doji u javnosti. Meni je to isto baš sveti prizor i kad god smo s nekim tko doji G. i ja stanemo i gledamo i pričam mu kako je tako i on kao mala beba papio siku. Joj, opet me nostalgija hvata...
    Nego, kod nas u selendri je još uvijek negativan stav prema dojenju općenito (uf!), a apsolutno je NEMOGUĆE dojiti u javnosti. Jednostavno svijet primitivan. Ja sam se htjela boriti protiv toga bar na plaži ali MM se užasava i toga. Upozoravao me stalno da će mi naići netko od učenika tinejdžera i snimiti me mobitelom i staviti moje sise na Youtube. Zaključila sam da je i to vrlo moguće i da bi to kod nas stvarno bio skandal i odustala.
    Eto, nažalost.

  9. #59
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Dojis gdje je gladan
    Sad je lijepo vrijeme, sjednete na klupicu i nahranite se.

  10. #60
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja sam i u selendri dojila. I u crkvi.
    Tesko mi je komentirati odnos ucitelj-ucenik nakon snimke dojenja na jutjubu. Iz moje perspektive ni to ne bi bilo strasno, ali ti vjerojatno znas bolje kako bi to utjecalo na tvoj rad.

  11. #61
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    razmisljala sam da ponesem neku veliku gazu ili pelenu i fino ga pokrijem...mislim cak da sam to negdje i na TV vidjela, bio je prilog iz Zg i bas mi je to bilo super...jesmo grad,ali moram priznati da nikad nisam vidjela nikoga da doji... imamo prekrasne parkove s klupicama ...
    ma tako je, bebu u parkic, nabijem suncike i boli me briga bitno da smo moja beba i ja sretni
    eliot u potpunosti te razumije, da sam u svom rodnom mjestu sigurno ne bi mogla dojiti nigdje vani

  12. #62
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj zeljana02 prvotno napisa Vidi poruku
    ali moram priznati da nikad nisam vidjela nikoga da doji...
    Ni ja. Ni u Zg, ni u svom selu ni u selu gdje ljetujem. A bome ni u crkvi

  13. #63
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    mi volimo bit vani pa bi mi nedojenje vani predstavljalo ogroman problem. u parku i na nekim neprometnim mjestima najnormalnije se namjestimo i sikimo, a za kave imamo meni super stvar- prekrivac za dojenje, kao pregaca koja ide oko vrata, a odignuta je zicom pa beba im zraka a i vidimo se. sad kad je sunce super mi je i jer napravi sjenu a i malac ne zvjera okolo nego ima mir. to se da nac kod cura sivalica preko neta, samo uguglajte.
    i bas mi je tuzno sto je u nekim sredinama dojenje "out". mi smo i u zg i u st dobivali smo smjeskove!

  14. #64
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    ja sam klinca dojila u parku ili gdjegod, kako mu se htjelo. inače bi nastao plač i urnebes. zeljana, uzmi neku platnenu pelenu, prekriješ dijete, a jedan kraj pelene zakačiš sebi negdje na ovratniku, dijete i cicku zaštitiš od pogleda, dijete ima svoj mir, a ima i zraka, sve 5. bar sam tako ja radila. probaj prvo doma

  15. #65
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ok, nije ugodno, ali kad gledaj na to na način da ti samo hraniš svoje dijete, a to je najjednostavniji i najprirodniji način.
    S vremenom ti postane sasvim normalno i uopče ne razmišljaš o tome.

  16. #66
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj hatatitla prvotno napisa Vidi poruku
    mi volimo bit vani pa bi mi nedojenje vani predstavljalo ogroman problem. u parku i na nekim neprometnim mjestima najnormalnije se namjestimo i sikimo, a za kave imamo meni super stvar- prekrivac za dojenje, kao pregaca koja ide oko vrata, a odignuta je zicom pa beba im zraka a i vidimo se. sad kad je sunce super mi je i jer napravi sjenu a i malac ne zvjera okolo nego ima mir. to se da nac kod cura sivalica preko neta, samo uguglajte.
    i bas mi je tuzno sto je u nekim sredinama dojenje "out". mi smo i u zg i u st dobivali smo smjeskove!

    najljepse se zahvaljujem za informaciju ...nasla sam na netu i odmah narucila, stvarno odlicno izgleda pregaca...jedva cekam da idemo u grad

  17. #67
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj eliot prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno je u većem gradu to normalno vidjeti ženu da doji u javnosti. Meni je to isto baš sveti prizor i kad god smo s nekim tko doji G. i ja stanemo i gledamo i pričam mu kako je tako i on kao mala beba papio siku. Joj, opet me nostalgija hvata...
    Nego, kod nas u selendri je još uvijek negativan stav prema dojenju općenito (uf!), a apsolutno je NEMOGUĆE dojiti u javnosti. Jednostavno svijet primitivan. Ja sam se htjela boriti protiv toga bar na plaži ali MM se užasava i toga. Upozoravao me stalno da će mi naići netko od učenika tinejdžera i snimiti me mobitelom i staviti moje sise na Youtube. Zaključila sam da je i to vrlo moguće i da bi to kod nas stvarno bio skandal i odustala.
    Eto, nažalost.
    mdajte, stvarno?
    ja sam uredno dojila, a i još uvijek dojim, dvogodišnje dijete, u svom rodnom malom mjestu-kad god dođem.
    I da, uopće me nije briga za negativan stav o koječemu-kakav bi to skandal moglo prouzročiti?
    sisa se u sezoni nagledaju-puno reprezentativnijih, komentirat se nitko ne usudi, poglede ljudi odašiljaju koječega radi.
    ja znam da čovjek nije sam ni otok, al je pitanje zašto nam je relevantno mišljenje nerelevantnih ljudi.

  18. #68
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    mdajte, stvarno?
    ja sam uredno dojila, a i još uvijek dojim, dvogodišnje dijete, u svom rodnom malom mjestu-kad god dođem.
    I da, uopće me nije briga za negativan stav o koječemu-kakav bi to skandal moglo prouzročiti?
    sisa se u sezoni nagledaju-puno reprezentativnijih, komentirat se nitko ne usudi, poglede ljudi odašiljaju koječega radi.
    ja znam da čovjek nije sam ni otok, al je pitanje zašto nam je relevantno mišljenje nerelevantnih ljudi.
    Jedno je doći u malo mjesto i dojiti, a drugo tamo ostati živjeti i da ti dijete sluša svakakve komentare kasnije....

    I ja imam pokrivač za dojenje i super je stvar (iako često dojim i bez njega).

  19. #69
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Jedno je doći u malo mjesto i dojiti, a drugo tamo ostati živjeti i da ti dijete sluša svakakve komentare kasnije....

    I ja imam pokrivač za dojenje i super je stvar (iako često dojim i bez njega).
    hm, ja nisam baš gost u svojem rodnom mjestu u kojem sam živila 18godina i u kojem mi žive roditelji
    ne znam kakve komentare, nikad nikakav komentar nisam čula..

  20. #70
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Kad odem u rodni kraj, radim šta me volja, ali moje rodice to ne mogu... kažu da bi ih "selo pojelo" i ja ih razumijem....

  21. #71
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ja sam eto, uvjerena, da jednaki ljudi žive svuda po RH, pitanje je samo kome je stalo do čijeg mišljenja i zašto.

  22. #72
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Kad odem u rodni kraj, radim šta me volja, ali moje rodice to ne mogu... kažu da bi ih "selo pojelo" i ja ih razumijem....
    to je samo do stava
    vjerojatno ne bi mogle ni u većem gradu

    ja sam dojila gdjegod je trebalo. i u svojoj selendri. i gledala sam kako ljudi bulje u mene i dobacuju komentare. i nije me bilo briga jer sam u tom mjestu živjela 18 godina, u kojima sam naučila da ne želim biti onakva kako svi očekuju da budem, nego baš onakva kakva jesam. a to znači da mi nije bed dojiti moje dijete ako je gladno. ida me apsolutno nije briga za tuđe komentare. osim u slučaju kad pretjeraju, onda sam vrlo opaka na jeziku

    moja rodica, koja se meni tad čudila kako mogu tako nonšalantno dojiti di stignem, kad je i sama postala majka, i ona je dojila svugdje. unatoč činjenici da je to gradić u kojemu živi i unatoč tome što su se neki čudili. kažem, NEKI, jer nisu ni približno svi

  23. #73

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Meni nikada nije bilo neugodno dojiti, ni sada kada Jan ima skoro 21 mjesec i još doji. U parku sam se čak sjela pored drveta i dojila...

  24. #74
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    meni osobno je predivno vidjeti majku kako doji svoje dijete
    i uopće ne razumijem da to ikome normalnom može biti ikako drugačije.
    stvarno ne vidim što to kompromitirajuće ima u prizoru žene koja hrani dijete na najprirodniji mogući način? još više me smeta kad mama "radi sela" neće dojiti dijete, ne mogu se ne zapitati kao bi se zauzela i inače za svoje dijete i li bi joj i u tim slučajevima od dobrobiti djeteta bilo preče što će neka bab reći?

  25. #75
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja planiram dojit bilo kad i bilo gdje. Ali posto imam "raskos" vjerovatno necu bas vadit sisu pred svima nego se malo pokrit, cisto da moja cetvorka ne ubode nekog u oko
    Kad smo kod toga, neki dan ja na kavi kod susjede i dolazi doma njena 14-godisnja kcer i sva zgrozena prica o nekoj zeni koja je dojila pred svima! Fuj! Ja sam joj se samo nasmijala i rekla da joj garantiram da za 10 godina nece tako misliti

  26. #76
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ma meni je moja rodica koja ima troje djece, kad mi je došla u babinje i kad sam joj rekla da dojim, onako zgroženo rekla: samo nemoj predamnom, meni je to grozno kad vidim po ulici kad doje.....
    Eto, svega ima!!
    Posljednje uređivanje od Lotta : 08.06.2011. at 22:36

  27. #77
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Mislim da je stvar u tome kako mi same doživljavamo dojenje.
    Dojke u kontekstu dojenja uopće ne doživljavam kao dio tijela koji se inače skriva od javnosti. Gledam na njih kao na izvor hrane, odnosno "sredstvo za smirenje", ovisno o potrebi. Ako je dijete gladno, naravno da ću ga nahraniti. Ako je tužno, boli ga i sl.. naravno da ću ga utješiti. Nema tu puno filozofije.
    I nema te crkve, selendre ili rodbine pred kojom bih ostavila dijete gladnim ili uplakanim. I baš zato niti ne doživljavam, niti primjećujem bilo kakve negativne komentare.

    Znate onu "u strahu su velike oči".. tako mi se čini da je i s ovim. Kad je nama samima neugodno, vidimo, primjećujemo i čujemo i ono čega možda niti nema ili bar ne u tolikoj mjeri.

  28. #78

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    102

    Početno

    ja živim u vrapču, novo naselje RIS, gotovo isključivo mlade obitelji sa malom djecom. 90% tih mladih mama doji svoje bebače. trebate oko 9 ujutro prošetat alejom koja vodi do ludnice (prekrasan drvored kestena sa hrpom klupica u hladu), nemoguće je naći mjesto za sjest i dojit )) i svi doje, i nikog uopće nije briga ni za šetače, ni za zetov autobus koji tu prolazi...

  29. #79
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Meni je gore vidjeti kako mama s malim bebačem u kafiću, na Korzu, vadi bočicu, ulijeva vodu iz bočice Jane, mjeri mjerice adaptiranog mlijeka iz kutije, i onda mjeri mjerice čokolina isto iz vrećice i sve u istu bočicu!! A bebač ni pet mjeseci. Da sam bar imala snage nešto joj reći na to.
    Koliko je ljepše kad ih doje. Zdravije i prirodnije. Lijepo sjedneš u kut u kafiću i imate mir. Mislim da se tome nitko u mom gradu ne čudi.

  30. #80

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    mislim da je to samo stvar kako tebi pase..ja sam dojila 1 god 9 mj. ali nije mi bilo fora da nas gledaju..ne zato jer me sram sto dojim ili samih cica nego zato sto volim intimnost s bebom, nije mi pasalo ni da nas gleda muz, mama, svekrva i slicno..nemam pojma zasto ali eto, to mi je bio trenutak izmedju nas dvije..u principu sam dojila doma medjutim kad je beba mala ne moze se uvijek tempirati da si doma tako da kad smo bile vani malo bi se zagrnula laganom gazom i to je to, obavile bi to na miru..
    isto tako me ne smeta kad bilo tko doji bez pokrivanja niti gledam na to kao na nesto cudno jer je najnormalnije i prirodno, bitno je da bebe doje sto vise..

  31. #81
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja planiram dojit bilo kad i bilo gdje. Ali posto imam "raskos" vjerovatno necu bas vadit sisu pred svima nego se malo pokrit, cisto da moja cetvorka ne ubode nekog u oko
    Kad smo kod toga, neki dan ja na kavi kod susjede i dolazi doma njena 14-godisnja kcer i sva zgrozena prica o nekoj zeni koja je dojila pred svima! Fuj! Ja sam joj se samo nasmijala i rekla da joj garantiram da za 10 godina nece tako misliti
    jel tokom jutra u Pub-u?
    i ja sam trenutno četvorka, niš se ne pokrivam

  32. #82
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam eto, uvjerena, da jednaki ljudi žive svuda po RH, pitanje je samo kome je stalo do čijeg mišljenja i zašto.
    bravo...lijepo rečeno.... sa malim sam dojila UVIJEK I SVUGDJE .... i obožavala sam to...nemaš brige sa bočicama,kašicama,grijačima,glupostima....kad je dijete gladno, odmah imaš sve spremno.... mi smo dojili posvuda...i u parku, na plaži, u autobusu,tramvaju,vlaku, u velikim gradovima, u selendrama, kod susjeda, u kafiićima, u ambulanti.....
    kao što su i cure napisale,nema svetijeg prizora od majke koja doji dijete....
    a ovi prekrivači za dojenje su mi ..... odvratno nešto! tek tada se privlači pažnja i radoznali pogledi...
    pa ako se već toliko sramim svog djeteta i svoje funkcije majke/dojilje onda ću radije ostati doma i sakriti se u svoja 4 zida...i dojiti....
    ak babuskare od 100 i kusur godina mogu pokazivati svoje cice po plažama pa čak i po dućanima,trgovinama na moru , il nadobudne zvjezdice i selebovi stavit cice na izvolte i pojavljivat se posvuda u bilo koje doba dana i niko ne pravi famu oko toga, čemu se sramiti nečeg tako lijepog i prirodnog kao što je dojenje?

  33. #83
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    ....i da.....i ja živim u selendri.... pa kaj?

  34. #84

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    ne kuzim zasto je uopce stvar da li se cica vidi ili ne..poanta je da dijete doji..mislim da je potpuno pogresno raspravljati o tome kad netko voli intimnost a nekome je svejedno..netko ode na plazu i skine gornji dio a netko ga ne voli skidati..ima nas puno takvih koje ne volimo poglede a to nema apsolutno nikave veze s dojenjem kao takvim i apsurdno mi je reci da takvi ljudi trebaju sjediti doma i ne izici van..ili jos gore, pustiti bebu da place i trcati doma i ne podojiti je u tom trenutku kad trazi papanje..
    ono sto je bitno je da se ljudima ukaze na vaznost dojenja, prije svega su tu kljucni pedijatri, osoblje rodilista i patronazne sestre koje u tim trenucima najvise uvazavamo (barem ja jesam) te da nam pomognu ukoliko dodje do problema..a ovo da li ce netko vaditi cicu ili pokriti je meni osobno sasvim nebitno

  35. #85
    Mingola avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    231

    Početno

    Citiraj Tara prvotno napisa Vidi poruku
    mom muzu ne smeta, ali niti ja ne vadim cijelu cicu nego sam se ispraksirala da to tak diskretno obavim pa se, zapravo, apsolutno nista ne vidi. evo, neki dan sam bila na kavi s par ljudi i dvoje (svi smo sjedili za istim stolom) je mislilo da uspavljujem malca a ne da dojim.
    isto tako

  36. #86
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    dojim uvijek i svugdje i uopće mi nije bed
    ne pokrivam se, nije da imam neku raskoš, al majica i bebina glava su dovoljno da se ne vidi niš
    veći mi je problem što malena zvrkica reagira na svaki zvuk i pokret, pa se cica često lufta bespotrebno
    pobala sam staviti tetru čisto zbog njenog mira, al neda frajerica ni to
    živim u manjem gradu i vidim mame kako doje, neke stave tretru ili sl., neke ne
    i moram reći da ih sada vidim više nego kad sam rodila prvu curku
    inače, mm me stalno zeza da vadim sisu čim izađem u javnost a ja je vadim samo po potrebi, tj. prema zahtjevu malene - a to je često

    i da, prije nego sam rodila, viđala sam žene kako doje i bilo mi je ok, al sam bila uvjerena da bi mene bilo previše sram za to, ono - nema šanse u javnosti
    predomislila sam se onog trenutka kad sam rodila

  37. #87
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    dojim uvijek i svugdje i uopće mi nije bed
    ne pokrivam se, nije da imam neku raskoš, al majica i bebina glava su dovoljno da se ne vidi niš
    i moram reći da ih sada vidim više nego kad sam rodila prvu curku


    i da, prije nego sam rodila, viđala sam žene kako doje i bilo mi je ok, al sam bila uvjerena da bi mene bilo previše sram za to, ono - nema šanse u javnosti
    predomislila sam se onog trenutka kad sam rodila
    isto tako...

  38. #88
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    "a ovi prekrivači za dojenje su mi ..... odvratno nešto! tek tada se privlači pažnja i radoznali pogledi...
    pa ako se već toliko sramim svog djeteta i svoje funkcije majke/dojilje onda ću radije ostati doma i sakriti se u svoja 4 zida...i dojiti...."

    Ne vidim razloga ovakvom žestokom stavu o komadu krpe koja nekome služi da dojenje vani izvede sebi i bebi zgodnije. Je li netko ovdje rekao da mu je grozno vidjeti mamu koja doji u javnosti bez pokrivanja? Nije. Svatko će dojiti kako mu najbolje paše. Meni npr., koja koristim prekrivač i već jako uspješno dojim skoro 6 mjeseci, (a bilo nas je svugdje), uopće ne smetaju niti malo ni pažnja ni radoznali pogledi i više puta sam ušla u razgovor s nepoznatim ljudima baš povodom dojenja na javnom mjestu a i potakla neke "sramežljive" da doje vani.

  39. #89
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    Dakle, ne znam citirati; prva dva reda gornjeg posta su ustvari citat iz posta kojeg je napisala Lucas.

  40. #90
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    I ja sam dosta puta dojila u javnosti i to najčešće pokrivena maramom za dojenje jer mi je tako više pasalo, ja sam bila opuštenija, a onda i beba. Ne vidim u čemu je problem, nismo svi isti, ja ne volim da mi ljudi gledaju gole grudi koju god funkciju one u tom trenu imale, a bome se nisam htjela ni zatvoriti u 4 zida. Meni su te marame genijalne.

  41. #91
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    meni su te marame ok
    ko voli - nek izvoli, vrlo jednostavno
    meni ne treba

  42. #92
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    ja sam dojila mjesec dana samo,jer je nestalo.dojila bi pred mužem,mojim frendicama i pred mamom. ni u ludilu pred svekrvom,i mojom bracom. kod mame sam bila jedno popodne i mali je bia gladan.krenila sam ga dojiti.a moj brat (mislila sam da mu je neugodno) sta pokraj mene i pricaaaaa on ...,prica.baš me iznenadija.ispalo je da je meni više neugodno bilo nego njemu.
    mislim da nikad nisam vidila neku mamu vani da doji.ja nisam imala prilike, ali nemam ništa protiv.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    25

    Početno

    Baš sam se nasmijala na postove Mi smo mladi, i ja sam baš mislila da kad dođu njegovi prijatelji od 19-20 god, neču moć dojit i gdje i kako ču (živimo sa svekrvom..) Ali kad se to dogodilo, L. bila gladna, on je ponosno njima rekao da se sad maknu sa kreveta jel nas dvije moramo leći i papati. oni su se malo čudili prvi put, ali reakcije su bilo ok I sad kad idemo van s njima, ako L. plače, cendra, onda mi čak ti prijatelji viču "vadi sisu i daj djetetu!!"
    (dok moram priznati da mojim frendicama nije svejedno što dojim vani i NJIH je sram :shock:

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    25

    Početno

    A i dojimo svugdje, kad god ona ogladni... Jedino nam je postao problem što je sad več 8. mj. i malo sisa, a malo zurnja okolo, pa se zna desit da se vidi i cijela cica... A neželi ništa preko glave. Ali md-u tone smeta, ako vidi da baš netko bulji, uputi mu "ljubazan" pogled

  45. #95
    kisica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    91

    Početno

    Moj maleni je dojio jako kratko, ali u tih 20tak dana naravno da se privikavao i svako malo je tražio.
    Ljudi su dolazili k nama, mislim nikoga nisam zvala baš te prve dane.
    Ako je plakao, dala sam mu sisu, samo što su obično k nama dolazili svi u sobu jer nemamo boravak.
    Nisam baš primjetila da je nekome neugodno gledati kako mali papa, a na kraju krajeva ako im je smetalo mogli su otić u kuhinju.
    Ni MM se nije bunio nikada.

  46. #96
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Evo sad kad dojimo, dojimo cim mali trazi i gdje god trazi ali moram priznat da se ipak malo pokrijem tetrom ili necim, jednostavno mi nije ugodno ako ima muskih u drustvu. Pred zenama vadim sisu bez problema. Nisam neka sramezljiva, cak suprotno al eto, jednostavno se ne mogu osloboditi tog osjecaja nelagode.

  47. #97
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Moj je isto meni došao s primjerom Romkinje, s cigaretom dok doji.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 21.11.2015. at 14:43

  48. #98
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je isto meni došao s primjerom Romkinje, s cigaretom dok doji.
    Pa nabavi cigarete. Da slika bude potpuna. :D

  49. #99
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Hehe... da me znaš.
    Prije god i pol sam palila jednu za drugom, davila se ...

  50. #100
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Žena mog kumćeta je dojila u tramvaju, rekla je da se osjećala ko romkinja, ali dete je tražilo svoje i ona je dala
    Nisam jedino dojila u objektima javnog prevoza, crkva i sudova, dvugdje drugdje jesam nije tam bilo potrebe, ali su parkići,plaže ...... i ostali javni objekti bili moji

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •