Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 142

Tema: koju kremu za bebinu guzu???

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    nama je superrrr alverde kozmetika iz dm-a, prirodna je, a i za bebicu se pokazala fantastična. i jeftina!!! i presladak dizajn!
    imaju kermicu za guzu s pčelinjim voskom (18kn). nakon osipa koji smo dobili od pavlovićeve i sudokrema guza je za tri dana zdravo zablistala!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    26

    Početno

    S dvoje starijih sam koristila biofarmovu pavlovićevu, a sada radim sama, prema recepturi s aromaterre - lanolinska krema, i ta mi je najbolja

  3. #53

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    135

    Početno

    ta alverde stoji u dm tamo gdje i ostali proizvodi za bebe?jer znam da ima ona od dm-a babylove...ali tu nisam koristila još.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    stoji među dječijim proizvodima. imaju dvije, ona u kutiji je za guzu, a ova samo u tubici za ostatak tjela. odlične su obje! žuto pakiranje s malim vilenjakom!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    135

    Početno

    probat ćemo

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    nadam se da će vam pomoći!
    nama je genijalna! razmaziva je i stvara baš fini film kada se nanese u tankom sloju.

  7. #57
    Siena avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    82

    Početno

    Cure, moja malecka je iz rodilišta izašla s tako strašnim pelenskim osipom da mi ju je bilo žao dirati po guzi! Ništa nije pomoglo, pavlovićeva, JGL, mustela, A derma, ma da ne nabrajam dalje...
    Završili u bolnici na rebru s 5 dana starosti i tamo sam doživjela otkriće kaj se tiće pelenskog osipa: RIVANOLI Otopina, imaš je u svakoj ljekarni, košta 17 kuna. Natopiš gazu, naljepiš na guzu i obučeš pelenu preko. U roku 3 dana, NI TRAGA PELENSKOM OSIPU!!

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    24

    Početno

    jgl od prvog dana i super nam je

    u ljekarni je 68 kn ( najveće pakiranje)

    u plodinama oko 50 8)

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj lusilu prvotno napisa
    jgl od prvog dana i super nam je

    u ljekarni je 68 kn ( najveće pakiranje)

    u plodinama oko 50 8)

    još sam dobila savjet od patronažne ako se dogodi da se guza jako zacrveni da pomogne guzu izložiti suncu, tj prinesti prozoru kod svakog presvlačenja ...hehe ...slikicaaaa :D

  10. #60

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    14

    Početno

    od pocetka JGL,odlicna nam je

  11. #61
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    JGL od prvog dana i preeeezadovoljni smo!!!

  12. #62

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    koristimo od pocetka JGL dječju mast i guza mi je super..samo smo na početku imali pelenski osip i to zbog korištenja pampersica...otkad smo prešli na libero sve 5..prije u slucaju osipa bi stavila bepanthen mast..

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    15

    Početno

    da li u dm-u imaju libero pelene? do sada nisam obraćala pažnju, ali kako mi malena ima ojedine, probala bih sa njima. do sada sam koristila pampers i babylove.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj Siena prvotno napisa
    Cure, moja malecka je iz rodilišta izašla s tako strašnim pelenskim osipom da mi ju je bilo žao dirati po guzi! Ništa nije pomoglo, pavlovićeva, JGL, mustela, A derma, ma da ne nabrajam dalje...
    Završili u bolnici na rebru s 5 dana starosti i tamo sam doživjela otkriće kaj se tiće pelenskog osipa: RIVANOLI Otopina, imaš je u svakoj ljekarni, košta 17 kuna. Natopiš gazu, naljepiš na guzu i obučeš pelenu preko. U roku 3 dana, NI TRAGA PELENSKOM OSIPU!!
    Da li netko zna da li se ova otopina smije koristiti u slučaju ojedina i gljivica?

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    nema ti u dm-u, ali imas u mercatoru svakom, intersparu..meni su fakat super...i pise da su skroz od pamuka pa valjda manje djeluju na kozu..i debele su pa ti super upiju

  16. #66
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Koja je to JGL krema? Ja bih ju probala, al ne znam di ima za kupit?

  17. #67

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    u zagrebu ima u milleru, intersparu, neki ljekarnama, mislim da ima i u dm-u i mercatoru..veliko pakiranje ti kosta 50 kn i traje oko 3 mjeseca..Pise JGL djecja mast i proizvodi je rijecki laboratorij

  18. #68
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Nama je ona manja kutija(150 ml=) trajala cca pola godine, dobro nismo baš redoviti

  19. #69
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    I ja sam prije koristila JGL, Biofarm... i odlične su, nikada nikakav osip (sineku time mazala guzu 2godine), a sada se više ne usudim otkad sam pročitala da je jedan od glavnih sastojaka paraffinum liquidum - nije li to čisto mineralno ulje? Nekako to ne mogu curki mazati na guzu (otkad sam shvatila što su zapravo min.ulja :/ ). Alverde i Weleda kremice su zato odlične.

  20. #70
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Mi smo malo veći, ali još koristimo - dječja mast - kupujemo u ljekarni u klaićevoj ( sami ju prave ) veliko pakiranje ima i stvarno smo prezdovoljni - nema osipa kuckucpljucpljuc, ako se zacrveni preko noći bajbaj do jutra.

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    daj nam malo pojasni ovo s mineralnim uljem.. za nas koji se bas ne kuzimo..znam da je sad frka oko broma, to jgl nema al za ovo nemam pojma..ove druge dvije kreme di kupis, u bio& bio?

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    mineralna ulja i parafinsko ulje su naftni derivati. meni parafinsko i smrdi po nafti, da budem iskrena - kad smo bili u rodilištu, N. su kosicu s time mazali.
    Daklem, sve što naneseš na kožu u roku od 5 minuta nalazi se u krvotoku i tako se recimo takve stvari, kao što su mineralna ulja (koja su štetna za organizam, a zašto - zaboravih - bila prije dvije godine na nekom predavanju o prirodnoj kozmetici, ali mi je ishlapilo) nakupljaju u organizmu. Ja nisam tip koji misli da, ako ne koristimo mineralna ulja, da smo sad napravili užasno puno za svoje dijete, ali mislim da, gdje god se može, treba pokušati smanjiti štetne utjecaje, od hrane, kozmetike, okoliša... tako da mi koristimo isto weledu. al kad joj se guza zna upaliti (to je obično samo oko anusa), onda ponekad uzmemo bepanthen, jer on pomogne odmah.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Mi koristimo bademovu kremu koju naše tete iz ljekarne same smiksaju i nemamo nikakvih problema

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    32

    Početno

    U ljekarni kupujem kremu koju oni sami proizvode - vitaminsku i super smo zadovoljni, nema crvene guze ni pelenskog osipa

  25. #75

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    32

    Početno

    U ljekarni kupujem kremu koju oni sami proizvode - vitaminsku i super smo zadovoljni, nema crvene guze ni pelenskog osipa

  26. #76
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj lore prvotno napisa
    daj nam malo pojasni ovo s mineralnim uljem.. za nas koji se bas ne kuzimo..znam da je sad frka oko broma, to jgl nema al za ovo nemam pojma..ove druge dvije kreme di kupis, u bio& bio?
    Sorry što nisam odmah odgovorila, danas sam dobila komp, bio na popravku, neki virus... Matsa je sve odgovorila, ni ja ne znam više. Alverde kremicu za bebe kupim u dm-u, a Weledu sam naručivala iz Austrije, a kod nas je ima za kupiti u Muelleru i u trg.zdrave hrane (npr. garden, a prije je bilo i u bio&bio). S Weledom sam jako zadovoljna

  27. #77
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj mašenka prvotno napisa
    Nama je ona manja kutija(150 ml=) trajala cca pola godine, dobro nismo baš redoviti
    Tak i mi.Prošlo je 5 mj. a kreme u kutiji još ima...

  28. #78
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Citiraj Siena prvotno napisa
    Cure, moja malecka je iz rodilišta izašla s tako strašnim pelenskim osipom da mi ju je bilo žao dirati po guzi! Ništa nije pomoglo, pavlovićeva, JGL, mustela, A derma, ma da ne nabrajam dalje...
    Završili u bolnici na rebru s 5 dana starosti i tamo sam doživjela otkriće kaj se tiće pelenskog osipa: RIVANOLI Otopina, imaš je u svakoj ljekarni, košta 17 kuna. Natopiš gazu, naljepiš na guzu i obučeš pelenu preko. U roku 3 dana, NI TRAGA PELENSKOM OSIPU!!
    Ovo zvući super - samo me zanima od čega se sastoji ta otopina???

  29. #79
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Rivanol je dezinficijens za njegu rana sa antibakterijskim svojstvima, a sadrži i alkohol, uostalom kao i svi medikamenti koji završavaju na -OL !!! o.k., dobar je!

  30. #80
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Citiraj mašenka prvotno napisa
    Nama je ona manja kutija(150 ml=) trajala cca pola godine, dobro nismo baš redoviti
    Tak i mi.Prošlo je 5 mj. a kreme u kutiji još ima...
    evo i nas sa više od pola najmanje kutije.
    dijete - 11 mjeseci.
    pa si mislim... sigurno je već za baciti :?

  31. #81
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Evo i nas sa ojedinama po guzi, već 3 dana pokušavam zaliječiti ali nejde, pa sam kupila Sudokrem i sad imam pitanje da li se ona koristi stalno ili samo kad se pojavi indikacija u smislu ojedina, prištića, osipa i sl.?

  32. #82
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa
    Evo i nas sa ojedinama po guzi, već 3 dana pokušavam zaliječiti ali nejde, pa sam kupila Sudokrem i sad imam pitanje da li se ona koristi stalno ili samo kad se pojavi indikacija u smislu ojedina, prištića, osipa i sl.?
    Mene ovo isto zanima. Mi koristimo Sudokrem stalno jer mici ima osjetljivu kožu. Probala sam promjeniti kremu (JGL, Pavlovićeva, Nivea), ali joj ne pašu, odmah se zacrveni guza. Valjda nije štetno koristti sudokrem. :?

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    43

    Početno

    Mi smo nakon Sudocrema imali goru situaciju nego prije.Počele su se stvarati ranice, pa bih vam iz iskustva preporučila da ga oprezno koristite. Možda bi bilo bolje pokušati s Bepanthenom.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    42

    Početno

    Evo i nas sa crvenilom guze već 5 dana, Bepanten potrošili cijeli, ali nije ništa pomoglo. Sada smo namazali Sudocrem pa čekamo do jutra.

    Ovo s rivanol otopinom mi zvuči dobro, probat ćemo sutra...

  35. #85
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Probajte sa crnim čajem(ruski,indijski).
    Tako su E.tretirali guzu u jednoj njemačkoj klinici nakon operacije kad je dobila ojedine.
    Kod mjenjanja pelena guza se opere čistom vodom i nakon toga natapka čajem(koji je sobne temperature).Dan ili dva povremeno su ju mazali i sa kremom koja sadrži cink,ali kratko i ne kod svakog presvačenja.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    75

    Početno

    mi smo koristili bademovu kremu a i sad je ponekad koristimo.

  37. #87
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Prva nam je bila Pavlovićeva mast, a od onda koristimo Weldinu kremu. Namažem mu možda jednom dnevno, još uvijek koristim tu prvu kupljenu. Joj moram vam ovo reći, micek je jučer kad sam ga presvlačila sjeo i vidio si pimpača. Začuđeno me pogledao i kažiprstom ga poceo zapetljavati i - još svašta, ne mogu to opisati :D :D :D Skoro sam umrla od smijeha.

  38. #88
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Vala prvotno napisa
    Joj moram vam ovo reći, micek je jučer kad sam ga presvlačila sjeo i vidio si pimpača. Začuđeno me pogledao i kažiprstom ga poceo zapetljavati i - još svašta, ne mogu to opisati :D :D :D Skoro sam umrla od s
    mijeha.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Starijeg sam mazala JGL kremicom, a malenu pocela JGL ali je stalno imala nekakvo crvenilo na usminama, bili kod dermatologa i od tada prema njegovoj preporuci koristimo Deflamol i sve je OK.

    Za Sudocrem mislim da nije namjenjena za svakodnevnu higijenu vec za tretiranje osipa.

  40. #90
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Baš nam i ne pomaže taj Sudokrem :/ , guzu peremo s vodom, Sudokrem mažemo tanko (samo na mjesta ojedina), pelenu mijenjamo svaka 2-3h (nekad i češće) i niš...
    Čekam sina da dođe doma i pričuva malecku, pa idem do apoteke po Bepanten i Rivanol...

  41. #91
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    iskljucivo sa kremom za guzu iz ljekarne.
    kupovala sam u 3 ljekarne, manje vise su bile iste.
    iznimno bepanthen.

    u slucaju gljivca plymicol li canesten iako su u ljekarn rekl da moze i rojazol.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    25

    Početno

    koristim samo dječju mast iz ljekarne i zadovoljna sam sa njom

  43. #93

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    35

    Početno

    također koristim dječju kremu iz ljekarne a pravi je moja mama

  44. #94
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    winnerica, probaj s bezpelenastvom. tako nema nikakvog osipa ni ojedina. ja cak ne koristim ni kremu, a guza joj je

    ostale, slobodno mi recite da sam dosadna vise s tim

  45. #95
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    u rodilištu (bili smo 8 dana) su koristili (kršitelj koda)ovu i guza je bila super, a sad kad smo stigli kući već 10 dana koristimo L'occitaneovu maman&bebe - slične je gustoće a na netu smo našli informaciju da je bez opasnih kemikalija (istraživali smo kad smo na telki vidjeli da poznati brandovi sadrže one neke opasne kemikalije).
    za sad je sve ok..

  46. #96

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    far away
    Postovi
    115

    Početno

    meni je Biopharmova nezamjenjiva

    sanira i pokojin mamin lišaj,he he

  47. #97
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Citiraj sanjam71 prvotno napisa
    Starijeg sam mazala JGL kremicom, a malenu pocela JGL ali je stalno imala nekakvo crvenilo na usminama, bili kod dermatologa i od tada prema njegovoj preporuci koristimo Deflamol i sve je OK.

    Za Sudocrem mislim da nije namjenjena za svakodnevnu higijenu vec za tretiranje osipa.
    A da li je taj Deflamol isključivo za ojedine (nešto kao plimikol i to) ili se može korisititi kao zaštitna krema?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Mi mazali malo bademovom ,potrošili jednu kutijicu, sad ne mažemo ničim-peremo svako jutro guzu (pošto se po noći ne presvlačimo ),često mijenjamo pelene,malo se obrišemo i to je to. Guza k'o san
    A prvo dijete sam non-stop trackala...

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    JGL

  50. #100

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    JGL od pocetka i nikad nikakvih problema s guzom. do 11 mj najmanja? mi potrosimo jednu sigurno za dva mj, ak ne i prije, sigurno i prije. mazanje svaki put kad mjenjam pelenu, danas npr. 7 puta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •