Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 142 od 142

Tema: koju kremu za bebinu guzu???

  1. #101

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Mi smo u platnenima i ne koristimo vlažne maramice. Guzu mu perem pod pipom i dobro posušim i to je to.
    Ako dobije ojedine jer je u pokakanoj peleni, a ja prekasno skužim u kadu nalijem vode i maslinovog ulja i pustim ga da se brćka..... crvenilo prođe za dan dva, ovisno koliko je jako bilo.
    Također sam čula da neke mame vaticom mažu maslinovo po ojedinama.
    Može se u maslinovo staviti i gospina trava (ne znam da li svježa ili sušena) i pustiti da odstoji pa to koristiti za ojedine.
    Mi smo u početku isprobavali kremice i jednokratne pelene, a najbolje se pokazalo maslinovo ulje u kombinaciji s korištenjem platnenih pelena i nekorištenjem vlažnih maramica.
    Probali smo i koristiti tutu za kakanje prema uputama s bezbelenaških stranica, ali se J i ja nismo baš skužili.

  2. #102
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Mirtica prvotno napisa
    Može se u maslinovo staviti i gospina trava (ne znam da li svježa ili sušena) i pustiti da odstoji pa to koristiti za ojedine.
    mi to zovemo kantarionovo ulje. moj tata napravi svake godine. to je najbolja stvar za (gotovo) sve probleme s kožom. od ojedina, do grebotina, lišajeva, osipa...ma liječi sve :D

    nedavno je M. imala neke male čudne točkice na jednom bedru. kantarionovo ulje nije puno pomagalo jer bi se odmah upilo u hlačice. onda sam smućkala malo nivea kreme (one najobičnije, u tamnoplavoj kutiji, masne, guste) i koliko god je moglo 'popiti' kantarionovog ulja. dobila sam neku emulziju koju sam mazala 2 dana (nema šanse da se samo tako upije, kod svakog mazanja je još bilo tragova od prethodnog) i sve je prošlo :D

  3. #103

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj Mirtica prvotno napisa
    Može se u maslinovo staviti i gospina trava (ne znam da li svježa ili sušena) i pustiti da odstoji pa to koristiti za ojedine.
    mi to zovemo kantarionovo ulje. moj tata napravi svake godine. to je najbolja stvar za (gotovo) sve probleme s kožom. od ojedina, do grebotina, lišajeva, osipa...ma liječi sve :D
    Možeš li napisati recept? Svježa ili sušena gospina trava? Koliko dugo treba stajati prije upotrebe? Koliko se često može koristiti?

    Ja sve manje vjerujem u kemiju, a sve više se okrećem prirodnim izvorima kozmetike i moram priznati da nam koža svima izgleda puno bolje.

    Još jedna preporuka za tretiranje ojedina: sve ručnike, gaze, krpice i sl. što se koristi za njegu guze prati bez omekšivača. Umjesto industrijskog omekšivača, može se koristiti prirodni, to je alkoholni ocat. U pretinac za omekšivač staviti octa (par žlica) i ne trebate se bojati da će vam veš smrditi po octu!!! Izvrsna stvar!!! Za miris se može dodati i nekoliko kapi eteričnog ulja (ja najčešće zaboravim). Svi ručnici su mi jednako mekani kao kad sam koristila omekšivač (sušim u sušilici).

  4. #104
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Mirtica prvotno napisa
    Možeš li napisati recept? Svježa ili sušena gospina trava? Koliko dugo treba stajati prije upotrebe? Koliko se često može koristiti?
    evo ga: stavi se u staklenku šaku gospine trave (svježe) na 3 dl maslinovog ulja. stoji na suncu 45 dana. nakon toga se procijedi i koristi dok se ne potroši (ne znam jel ima neki rok trajanja :? ) Količina gospine trave može varirati pa onda dobiješ koncentrirani ili blaži oblik. boja bude crvenkasta a miris...prepoznatljiv

    ja koristim kad treba, to nije baš često jer, na svu sreću, koža nam je svima super. koristila danas, ogulila sam si negdje podlakticu pa sam namazala, odmeah je prestalo peći, nadam se da će brzo zarasti...

    sori na ot

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    194

    Početno

    molim vas recite mi di kupujete Weledinu kozmetiku??

  6. #106
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Evo sad baš čitam sastav Masti za djecu: Pročišćena voda, lanolin, vazelin, eterično ulje lavande. Dakle ovdje nema ni traga bornoj
    Moguće da svaka ljekarna ima svoj recept, jer i Pavlovićeva je bila različita u par ljekarni u kojima sam ju kupovala, varirala je od smeđe to žute boje.

  7. #107
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj sunchica prvotno napisa
    molim vas recite mi di kupujete Weledinu kozmetiku??
    weledu imas u zagrebu u gardenu.

  8. #108
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    aha, iz splita si. mogu ti ja kupiti pa poslati postom, ako nemas nekog tko bi ti donio.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    194

    Početno

    hvala, našla sam u biobio imaju :D

  10. #110
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Ja sam se opskrbila sa weledom u Grazu, i tou njihovom dm-u, cijene su 30% niže nego kod nas.
    Kupila sam kupku i šampon u jednom, kremu za lice, kremu za guzu i tijelo. Kod nas sam kupila Rivanol i sudokremu, te JGL.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Meni je sudokrem savršem i zaista za sve. Inače ne volim kreme nikakve, već maslinovo ulje, ali ova je odlična.
    U trudnoći sam dobila tu kremu za sebe, za prištiće i odlična je.
    Sada je koristim za hemeroide,za prištiće, njemu za guzu, kad se jače izgrebe noktičima, kad ga komarac upikne, doslovno za sve i sve nam prolazi

  12. #112
    Danči29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    umirem na uzbrdici
    Postovi
    2,157

    Početno

    I nama je sudokrem super, a koristimo i JGL kad smo u jednokratnim pelenkušama.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Trenutno koristim Pavlovićevu mast, a pre toga Alverde baby kremicu na bazi nevena i babylove isto neka za guzu sa ekstraktima kamilice i nevena.

    I mogu vam reći da je Pavlovićeva izbacila bornu kiselinu iz sastava :D i sad smo na njoj i super nam je guza.

    Osim toga, ponekad preventivno namažem Jekoderm.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    17

    Početno

    weleda od nevena , izvrsna krema.. malo skuplja , ali odlicna..pogotovo za one koji drze do priprodnih proizvoda bez ikakvih stetnih sastojaka

  15. #115
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Chanel prvotno napisa Vidi poruku
    weleda od nevena , izvrsna krema.. malo skuplja , ali odlicna..pogotovo za one koji drze do priprodnih proizvoda bez ikakvih stetnih sastojaka
    X

  16. #116
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    u početku je imao neku malu ranicu blizu čmara i to smo riješili puderom iz apoteke a mažemo samo JGL i nikad ništa nije dobio - koristimo platnene pelene
    Posljednje uređivanje od dorica : 12.04.2010. at 22:28

  17. #117
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    Mi isto koristimo JGL i platnene pelene.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    18

    Početno

    JGL, odlicna je

  19. #119
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ovo mi koristimo, prva liga je krema http://www.kremazaguzu.com/

  20. #120

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Ja koristim pavlovičevu iz ljekarne, misllim da su bolje od ovih markiranih. Guzu mažemo ne uvijek nego samo nakon kakice ako se zacrveni. Rijetko smo imali problema, par puta kad je kakica malo duže stala u peleni. U tom slučaju sudokrem ali u jako jako tankom prozirnom sloju pri jednom presvlačenju, a kod drugog presvlačenja pavlovićeva. I tako dok ne prođe crvenilo. pavlovićeva iz ljekarne na Ljubljanici iako živimo na sjeveru Zg-a.

  21. #121
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    I mi koristimo JGL

  22. #122
    afrodita avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    42

    Početno

    Melem, i to samo onda kad se malo zacrveni nakon kakice ponekad, desilo se par puta do sad. Klinku sam mislim mazala uvijek, čelićevom iz ljekarne al sad vidim da ipak nisam trebala toliko.

  23. #123
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    meni je Pavlovićeva zakon,i "kupovna" i iz ljekarni

  24. #124
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    po rođenju sam kupil jgl od 500ml, ima je još pola
    nisam za kreme ako nisu potrebne, radije češće presvući i dobro posušiti..
    na početku sam ga mazala količinom zrna graška laagano a onda prestala i guza mu je super!

  25. #125
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Mi si sami radimo kremu- od baznih ulja i pčelinjeg voska. To nam se pokazalo super!

  26. #126

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Kombinacija Pavloviceva + vitaminska krema od Mustele, sve zavisi ima li crvenila ili ne.
    Cula sam da se Pavloviceva povlaci sa trzista, da su nasli neke zabranjenje supstance u njoj, barem nam je tako patronazna rekla koja je veliki ljubitelj Pavloviceve, cak ju I sama ona koristi

  27. #127
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Kod crvenila, a i općenito za njegu, mi je ulje za bebe od WELEDA najjjj. Kada bi guza jako crvenila, ja bih na maramicu dala malo ulja i s time guzu brisala, umjesto sa vlažnim maramicama. Nakon dan, dva je bilo opet sve super.

  28. #128
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Nama frendica iz bolnice donese djeciju kremu koju oni sami rade, a koriste je za pacijente.
    Odlicna je, nikad nismo imali problema sa guzom.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Meni se iz iskustva kao najbolja , nakon dugog staža pokazala Baby krema od Biopharma

  30. #130
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Domaću smo koristili kada su imale pelene, divno maziva, super miriši, a skroz prirodno.
    Treba nam 5 min za mučkanje, sastojke kupim u kemigu
    http://www.aromaterra.hr/aromaterapi...nsku_kremu.htm

  31. #131
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Malac ima 16 mj a mi i dalje guzu isključivo peremo vodom i mažemo samo ako treba. Ali je sad par dana imao proljev koji mu je jako, baš jako nagrizao guzu. Bilo je prestrašno za vidjet. Probala sam sve što su mi savjetovali i u ljekarni i u okolini dok nisam jučer kupila Cinkoderm od JGL i napokon sanirali guzu. Eto, čisto ako se netko nađe u sličnoj situaciji pa da vam preporučim kremu. Inače sam probala i domaću nevenovu mast, Sudocrem, neku od Bioderme i Imazol i ništa nije pomoglo.

  32. #132
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Za mame iz Zg, nama se za sve upale kože ali i uopće pokazala najbolja krema iz gradske ljekarne na Zrinjevcu, samo oni rade tu kremu za djecu. I to jako dugo, podsjetila me na miris djetinjstva

  33. #133
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Pozdrav, za par dana ću se uputiti u kupovinu kozmetike i ostalih sitnih potrepština za bebača, i zanima me jeli itko ima iskustva sa Cattier Bebe kozmetikom?
    Našla sam je ovdje: http://minigreeny.com/njega.html
    i ovdje: http://www.prirodna-kozmetika.com/ca...e-i-djecu.html

    Sastav mi se sviđa, bio proizvodnja je, a i veliki sam fan organske kozmetike. Pomagajte

  34. #134
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Što god kupiš, uzmi malu količinu dok ne vidiš kako će tvoja beba reagirati. Nama je JGL mast najbolja.

  35. #135
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    moja ima skoro 8.5. mj. i nikad je nisdam oprala ni ukakvoj kupki ni sapunu
    pere se u čistoj vodi i savršeno je čista, zdrave kože
    kremu imam neku iz dm, biobaza, koristim je u malim, malim količinama i to povremeno
    jednom joj se zacrvenila guza i to nedavno kad je probala bananu - tu je kantarionovo ulje spas

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    14

    Početno

    Nama se najbolja pokazala JGL mast, a guzu peremo samo čistom vodom, nikakve važne maramice! Često joj je guza crvena pa bi mogla probati i maslinovo!!

  37. #137
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    moja ima skoro 8.5. mj. i nikad je nisdam oprala ni ukakvoj kupki ni sapunu
    pere se u čistoj vodi i savršeno je čista, zdrave kože
    kremu imam neku iz dm, biobaza, koristim je u malim, malim količinama i to povremeno
    jednom joj se zacrvenila guza i to nedavno kad je probala bananu - tu je kantarionovo ulje spas
    I ja sama sebe moram uvjeriti nakon svih silnih reklama i ponude u drogerijama da je čista voda najbolja! (možda sa par kapi maslinovog ili bademovog ulja)
    Dali se mažete sa čime nakon kupanja?

  38. #138
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ničim
    samo guzu kantarionovim i to kap dvije i to je to

  39. #139
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    I skoro 9mj nije okipana u nicemu osim dva puta u vodi s par kapi bademovog ulja. i jednom kosu s par kapi sampona nakon sto je starija obrisala toplu cokoladu sa svojih usana po njoj. Nikad ju nism nicim mazala osim guze i to mi je najbolja ispala babasu prirodna krema, guza nikad nije bila crvena, stavila bi kteme na jagodicu prsta i to je to.

  40. #140
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Fali mi dio teksta...i moja takodjer, ima... To fali na pocetku.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    81

    Početno

    mi se trudimo kemiju koristiti sta manje.. sampon 1 put u 7-10 dana. poslije kupanja nikakve kreme ni ulja. kad je bebi bilo 3 mj prestali smo koristiti redovito kremu za guzu. imamo u kuci kremu ali eto stavimo mozda koji put mjesecno. guza nikad nije bila crvena. ovih dana su nam u 7 dasna izasla 4 zuba...guza je bas jako crvena..
    Posljednje uređivanje od alisocka : 28.02.2016. at 14:53

  42. #142

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Nama je guza crvena...
    Na dodir je hrapava cini se ima dosta sitnih pristica...
    niti jedna nam dosad ne pomaže
    Redovito ju prematam i luftam...
    dal joj se to zacrveni od urina? Curica je pa sve to tece nekamo dolje prema guzi...
    Dajte neki savjet.

    Nego kako izgledaju te ojedine? Kod prvog nikakvih problema...

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •