Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: povišeni trombociti

  1. #1
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno povišeni trombociti

    sad sam dobila nalaz krvi od mog petomjesecnog V. i neke vrijednosti su izvan granica normale, hemoglobin i hematokrit malo ispod donje granice, a trombociti su 588 a gornja granica je 450. Dali se to vec smatra trombocitozom? Moze li to imati veze s prehladom i upaljenim grlom zbog cega su mu i vadili krv? Ili to ima veze sa iskim hemoglobinom? Nalaz leukocita smo dobili prije nekoliko dana jer je to bilo najvaznije za dijagnozu, i oni nisu bili poviseni. Ne znam dal je ovo tolko bitno da bi trebala odmah doktorici ili mogu pricekati jer ga ionako vodim na redovnu kontrolu za 4 dana.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Trombociti su uvijek viši nakon infekta, osobito kod djece.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    to je normalan broj trombocita za bebu. ova referentna vrijednost od 450 se, mislim, odnosi na odrasle.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Zanima me YoungMummy kako se dalje razvijala situacija s tvojim sinčićem? Moj Ivan je jučer vadio krv. Sve su vrijednosti u granicama normale, osim trombocita koji su 610!!! Gornja granica je 450. Poslala sam MM-a odmah pedici. Vratio se kući sa Lekovim Ferrum sirupom (željezo), kaže da ga zbog gužve doktorica nije mogla primiti, ali je sestra rekla da nije ništa zabrinjavajuće. Ja sam ipak zabrinuta. Bio je u posljednje vrijeme dugo prehlađen uz kašalj i temperaturu, a te je viroze pokupio u prvim jasličkim danima.
    Što je to trombocitoza (ovih dana su mi internet veze jako slabe pa ne uspijevam guglati)?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •