Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 322

Tema: Bazalna temperatura

  1. #51
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Ma nemoraš se ustajati! :D
    Ja ti vikendom samo navijem sat, ubacim toplomjer u usta, kad zapišti, nastavim dalje spavati! I čak mi je i gušt, jer se nemoram ustati kad zvoni sat!

  2. #52
    bepina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    77

    Početno

    Problem mi je što teško zaspem nakon buđenja, ali ni izležavanje nije loše...

  3. #53
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Ja svaki dan izmjerim temp u 6 i onda nastavim spavati još satima.

  4. #54

    Početno

    E da mi je bar biti tako kontrolirana... Cijeli (radni) tjedan se budim u 6.30 i odmah mjerim, a vikendom se budim oko 8. Ako bih se probudila ranije ne bih vise mogla zaspati, pa iskoristim to sto mogu bar malo duze dzonjati. Zato mi je na karti dzumbus jer tih sat i pol poremeti temperaturu dovoljno da zbuni FF kad mi treba odrediti dan ovulacije. Eh, a sve zbog sat i pol duzeg spavanja...

  5. #55
    bepina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    77

    Početno

    Kad smo MMi ja bili na zaručničkom vikendu, uputili su nas u simptotermalnu metodu i naglasili kako i muževi moraju sudjelovati, najbolje time da paze na vrijeme i dodaju toplomjer ženi.

  6. #56
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    MM se diže malo prije mene, pa kako tada više ne mogu spavati, samo turnem toplomjer pod jezik i odmaram. Ionako ne mogu više zaspati nakon što njemu zasvira budilica.

    A za vikend imam taktiku - stavila sam si na mobač da zvoni alarm svake subote i nedjelje u 7:30 (tad i preko tjedna mjerim). I nije bed nastaviti spavati. Možda ne spavam tako slatko kako bi da nisam prekidala san, ali ionako subotom i nedjeljom spavamo predugo, ponekad čak do 11.


  7. #57

    Početno

    Uh, uh, jutros mi je temperatura malo skocila, ali sudeci prema proslim ciklusima sasvim dovoljno za O. A tokom cijelog jutra, pa i sada, imam one ovulacijske bolove, tocno osjecam kako se dole nesto zbiva. Ajme, nadam se da sam u krivu i da ce ovulacija pricekati jos dva dana da MD dodje s puta...
    Hm, mozda zapravo i nije lose jedan mjesec pauzirati, bar cemo se malo opustiti 8)
    Ali onda, sljedeci mjesec mora biti prave akcije!

  8. #58
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Dakle, totalno sam zbunjena.


    20 DC mi je skocila temp, sto znaci da sam ovulirala. 29 DC je stigla menga. Prekratka druga faza???

    Zasto se to dogadja? Jel moze to imat neke veze sa manjkom progesterona ili tako sto? Bubam bezveze....


    Napominjem da sam se drzala pravila kod mjerenja, znaci malo je teze da su krive vrijednosti.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    Ima dosta žena koje imaju prekratku drugu fazu ciklusa. Temperatura može, ali i ne mora biti jasan pokazatelj da se ovulacija doista i dogodila, tj. da je folikul prsnuo. Možda bi bilo dobro da jedan ciklus pratiš sazrijevanje folikula kod liječnika, folikulometrijom, te da zatražiš savjet glede lutealne faze.

  10. #60
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Bubonja, kratka lutealna faza obično znači manjak progesterona. :/

  11. #61
    bepina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    77

    Početno

    Poludjet ću s ovim mjerenjem. Danas mi je temperatira opet pala, onaj njihov semafor pokazuje kako više nisam u plodnom razdoblju, a zbog infekcije nema sluzi (možda zati ni temperatura ne valja). Ako sam i gajila neku nadu da je unutra ostalo plivača do pretpostavljene ovulacije, sada je sve propalo. Sutra sam napokon naručena kod ginića, ali mi je već muka od medazola i vaginaleta.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    101

    Početno

    Dakle, neverovatno !!! moja temperatura ima vrednosti kao da sam vec u lutealnoj fazi...

    bepina, ne sikiraj se toliko, nemoj bas do kraja verovati FF, ipak je to samo kompjuterski program

  13. #63
    bepina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    77

    Početno

    Stvarno ti je visoka temperatura, pogotovo se to čini meni kojoj su normalne vrijednosti 35.8-36.0.
    Koliko već dugo mjeriš, da li ti se to već događalo?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    101

    Početno

    Merim T od pre 3 meseca, mislim da mi je na pocetku jednog ciklusa isto tako bila povisena ali samo par dana, pa je posle toga pala na 36,3-36,5. Na FF kazu da je to zbog ''zaostalog'' progesterona u organizmu i da je prolazno, sto je i bilo, ali sad, vec mi je 10. dc a vidi ''lude'' temperature :? ma ko ce ga znati... :/

  15. #65
    Kristina1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    167

    Početno

    Lidija, nisu bitne apsolutne vrijednosti, bitno je samo da se može uočiti skok nakon ovulacije! Meni se isto znalo desiti da imam "visoke" temp. prije ovulacije...

  16. #66

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    101

    Početno

    Kristina, mislim da se vidi na mom grafu od prethodnog ciklusa da su mi T bile znacajno nize u ovo vreme (10.dc)... videcemo kako ce se dalje kretati

  17. #67
    Kristina1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    167

    Početno

    Ja ti u svakom slučaju držim fige za ovaj mjesec, za jedan divan Božićni poklon, sigurna sam da će ti sve biti OK sa ciklusom.
    MM mi je danas rekao super stvar - "nemoj biti tužna, svaki mjesec koji prođe smo sve bliže danu kada ćemo našu bebu donijeti kući"... E pa to je meni apsolutna istina i ja ti stvarno vjerujem da ćemo SVE mi jednog dana donijeti kući našu slatku dječicu. To će biti divan dan. :D

  18. #68

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    101

    Početno

    Draga Kristina, slazem se sa tobom !!!

  19. #69
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Evo, da vam se i ja požalim, i meni je danas promijenio FF dan ovulacije, što mi se nikako ne sviđa :/ . Do danas je bila na 14DC, a danas ju je promijenio! :/ :? Nema njemu veze ni što je sluz bila kakva je bila, ni što je cerviks bio kakav je bio..... samo izgleda gleda temperaturu! :/

    Ak je fakat 16DC bila ovulacija, onda smo fulali.....

  20. #70
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Joj, žene, meni se stvarno čini da se previše opterećujete temperaturom! Treba promatrati svoje tijelo, ali ovako vas FF dodatno iznervira, ne znate ni same što bi mislile. SNOOPY, ja se nadam da se ff vara i da ste strefili!!!!

    Sorry, nemojte mi se uvrijediti, to je samo moje mišljenje. Previše...previše...

  21. #71
    bepina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    77

    Početno

    Cure, kad vi mjerite temperaturu?
    Ja nekim danima izlazim u 6 pa sam odlučila mjeriti u 5.30. Kada ponekad ponovim mjerenje (ako mogu ostati spavati) vrijednosti se razlikuju i do tri-četiri stupnja (npr. danas sa 35.9 na 36.3). Uz sve to nema ništa od ovulacije zabilježeno pa sam mislila da možda ja prerano mjerim ili tako nešto... :?

  22. #72
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Ja mjerim svaki dan u 6 i vratim se spavati. Čak i vikendom. I ne ponavljam mjerenje, ne vidim potrebu za tim.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    101

    Početno

    Ja merim T kad se probudim, znaci, nisam dosledna i ne radim kako treba... :/ mada je to uglavnom u isto vreme 8 - 9 h :? Kad ustanem rano, recimo u 7 h i te kako se razlikuju vrednosti T (niza je !)

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Citiraj SNOOPY prvotno napisa
    Nema njemu veze ni što je sluz bila kakva je bila, ni što je cerviks bio kakav je bio..... samo izgleda gleda temperaturu! :/
    Bas si me nasmijala sa FF. Ma pusti to, kompijuter veze nema. Ja se nadam da si ti ipak potrefila i da uskoro jedno malo bude u tvojoj tibi :D

  25. #75
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Ajde bar da nekog razveselim!
    ma ljuta sam malo na njega, ali ja ipak vjerujem da je O bila 14DC.

  26. #76
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj BubaSanja prvotno napisa
    Dakle, totalno sam zbunjena.


    20 DC mi je skocila temp, sto znaci da sam ovulirala. 29 DC je stigla menga. Prekratka druga faza???

    Zasto se to dogadja? Jel moze to imat neke veze sa manjkom progesterona ili tako sto? Bubam bezveze....


    Napominjem da sam se drzala pravila kod mjerenja, znaci malo je teze da su krive vrijednosti.
    dobro kaze Teddy, a i sama dobro slutis- vrlo vjerojatno manjak progesterona.
    pogledaj ovaj topic http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=6637 , vit. B6 ti mozda moze pomoci da se uspostavi hormonalna ravnoteza, pa da se digne i razina prog. i time produzi lut. faza

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Molim vas recite mi jel vam se ikad desilo da vam temp pocne opadati kako se blizi sredina ciklusa?!? Naime, meni je pocetkom ciklusa bila 36.7 i to sve do 10 dana kada mi je odjednom PALA na 36.5 i to se ponovilo i danas (11 CD), a sluz lijepa prozirna, i ima je ko u prici... :?
    Hvala na podijeljenim iskustvima

  28. #78
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Mala01, ponekad temperatura padne tik pred ovulaciju ili na dan ovulacije.
    A uz tu lijepu, prozirnu sluz, ako je ima puno i jako je rastezljiva, to ti je prilicno dobar znak da ovuliras...prema tome ...

  29. #79
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    pa da, to je sasvim normalno, vjerovatno ti je danas ili sutra dan O
    znachi, u akciju! 8)

  30. #80

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Ma da?! Super, nisam znala da je to normalno. Ali zato imam vas!!
    Bilo je jučer akcije, što bi značilo da nismo fulali!
    Jedino mi nije jasno kad će početi rasti temp? Čitala sam da temp počinje rasti s porastom progesterona, a to je u drugom dijelu ciklusa, zar ne? Znači da teoretski ovulacija može i proći pa da temp naraste?

    Sad sam ga zakomplicirala

  31. #81
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    ovako: u prvom dijelu ciklusa temp. je generalno niza, onda tik pred ovulaciju padne i naglo raste sljedeci dan-dva. ostaje tako povisena cijeli drugi dio ciklusa, sve do dan-dva prije menstruacije ili, u slucaju da je doslo do zaceca ponovno raste i ostaje tako povisena do kraja trudnoce.

    to bi bio skolski, trostruki graf:
    1. folikularna faza - najniza, s padom pred ovulaciju
    2. lutealna faza - prvi porast, s eventualnim padom u vrijeme implantacije
    3. trudnoca - drugi porast.

    nadam se da ti je sad jasnije

  32. #82
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Kad temperatura poraste, znaci da se O vec dogodila.
    Tako da samo mjerenje temperature ti moze reci tek retrogradno kad je bila ovulacija.
    Ako ciljas odnose, onda je jako bitno da pratis i druge simptome, najcesce cervikalnu sluz, a neke zene prate i polozaj/mekocu cerviksa.
    Super da pratis sluz i ako imas puno te prozirne plodne sluzi, to je jako dobar znak , jer u njoj "plivaci" mogu prezivjeti i do 4 dana :D .
    Iskoristi ove dane , sve dok temp. ne poraste.
    Sretno

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Na zalost ne vidim slicicu, ali sam shvatila. To onda i objasnjava lagano krvarenje koje mi se dogodilo jucer (bas je to jutro pala temp!) cemu nisam pridodavala neku osobitu paznju jer nije bilo strasno-vise onak smeckasto nego bas pravo krvarenje...
    Izgleda da je ovaj ciklus kod mene skroz "skolski" :D
    mozda dodje skolski i do trudnoce!!
    tnx cure

  34. #84
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Mala, ma bit će to super, vidjet ćeš! Samo treba dočekati da M kasni i voila!


  35. #85
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Bok svima!
    Prvo, moram pohvaliti ovu stranicu koju vec dugo pratim, ali dosad se nisam registrirala.
    A sad sam nekako osjetila potrebu biti u vasoj/nasoj obitelji.
    Zapravo, sve je krenulo kad sam se htjela malo informirati o toj "famoznoj" bazalnoj temperaturi... Samo, sad vidim da vec dugo nitko nije bio na toj temi, pa sam malo tužna što necu imati s kim pričati o tome, a ne biti dosadna.
    No, ja moram reci, danas je 26.dc i (ne)čekam...
    Mjerila sam baz.temp. i po tome ovulacija je bila 18.dan što me totalno iznenadilo, nekako sam bila sigurna da se to meni događa upravo 14.dan. Možda zato prethodna 2-3 mjeseca nije "upalilo"?

  36. #86
    Nardana

    Početno

    Drage moje!
    Znam pravila kako se mjeri bazalna temeperatura i pridržavam ih se. Samo me nešto buni. Svugdje piše da se mjeri nakon prospavanih 4 sata u komadu. Svako jutro se ustajem u 06:30 A ja sam odredila da mjerim temperaturu između 06:00 i 06:30 jer znam da je to vremenski razmak koji je dozvoljen.Ali što mi se događa zadnje dane? Valjda je već tijelo naviklo da se u isto vrijeme svako jutro budi i onda se sama ponekad probudim oko 5 i nešto, ovisi kako koje jutro, budem budna koji minut do dva,tri i onda odmah zaspim i ponovo se probudim oko 6 i nešto i izmjerim temperaturu. Da li to moje buđenje može utjecati na bazalnu?Nigdje nisam pronašla nešto o tome!

  37. #87
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ma ja mislim da ti to ne bi trebalo utjecati. jer dok god se ti u 5 ujutro ne dizes iz kreveta i ne odes obavljat neke poslove (toalet, tusiranje, bilo kakvu jacu fizicku aktivnost), dotle ti se to sve tolerira.
    ja sam u pocetku isto krivo mjerila jer cim se probudim odmah mi je jaaaaako sila pi-pi pa sam mjerila nakon sto sam to obavila. kasnije su mi cure rekle da je to krivo, medjutim par puta sam cisto iz stosa izmjerila odmah kad otovrim oci i oper ponovila nakon sto obavim pi-pi i temp je bila jednaka.
    bitno ti je, bar ja tak mislim, da se ne gibas je je to temp. tijela u mirovanju (naravno, okretanje i mijenjane polozaja spavanja se ne ubraja u to). dakle, bez neke fizicke aktivnosti koja bi ti povisila temp.

  38. #88
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Evo, danas je 27.dc. Imam svakakve simptome
    I predmenstrualne: lagano bockanje u donjem dijelu trbuha, grudi osjetljive kao i inače u to vrijeme....
    Ali i trudničke (barem kako ih ja zamišljam, jer iz iskustva ne znam): Jede mi seeeeee, pa neka žgaravica, pa podrigivanje, a inače to ne radim, fina sam
    Pa eto onda čekamo...

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Evo da se i ja uključim malo Imam dva pitanja ao mi netko može pomoći Da li je netko naručio digitalni bazalni toplomjer sa neta. Ja sam ga naručila i dobila, ali su vrijednosti tamo od 97-99, mislim da je 97 kao 36 na živinom. Ako netko zna pomagajte!! i drugo pitanje jeli moguće dobit M a da ti temp. ostane 37,0. To mi se dogodilo ovaj mjesec, a nikada prije, obično mi padne pred M na 36,3.? M mi je normalna, bar ja mislim.

  40. #90
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj Garfy prvotno napisa
    Evo da se i ja uključim malo Imam dva pitanja ao mi netko može pomoći Da li je netko naručio digitalni bazalni toplomjer sa neta. Ja sam ga naručila i dobila, ali su vrijednosti tamo od 97-99, mislim da je 97 kao 36 na živinom. Ako netko zna pomagajte!! i drugo pitanje jeli moguće dobit M a da ti temp. ostane 37,0. To mi se dogodilo ovaj mjesec, a nikada prije, obično mi padne pred M na 36,3.? M mi je normalna, bar ja mislim.

    Vjerojatno ti je toplomjer u Farenhajtima, nađi negdje na netu koliko je to Celzijusa, ja sam neki dan tražila, ali ne znam di sad....

    Moguće je dobiti M i da je temperatura još dan-dva povećana.

  41. #91

  42. #92
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

  43. #93
    loris

    Početno

    Meni je prošli mjesec T bila 37 i dobila sam dva dana prije opće neznam kada je bila ovulacija

  44. #94
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Cure, molim Vas za pomoc!
    Sad sam negdje procitala da se bazalna temperatura ne mjeri ispod ruke, i da se te vrijednosti ne uzimaju kao mjerodavne. A ja, seljo, pocela mjeriti ovaj mjesec po preporuci doktora, i to krivo (izgleda).

    Da li znate koliko se razlikuju vrijednosti izmjerene oralno i ispod ruke?

    Ja sam sve do 12.DC imala 36,3, 13.-ti dan se spustila na 36,2, a dan iza toga je skocila na 35,5. Taj dan sam osjetila i lagano probadanje u jajniku, pa se nadam da je to to!!! Sta vi mislite?

  45. #95
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Ispravak: skocila na 36,5 !!!

  46. #96
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    s_iva, nije uopće bitno koja je razlika između između temperature pod rukom i u ustima, jer o ovulaciji ne govori visina temperature, nego temperaturna razlika prije i poslije.
    važno je samo da sad do kraja ciklusa mjeriš pod rukom, a onda idući ciklus možeš krenuti mjeriti u ustima, ili vaginalno.

  47. #97
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Lutonjica, hvala na brzom odgovoru!

  48. #98
    aannkkaa

    Početno

    CURE MOLIM ZA POMOC AKO NEKA ZNA??? :? moja O ovaj mesec je trebala da se desi 26,27 datuma?? i test mi je za O bio 24 pozitivan.medjutim moja BT je 24-36.3 25-36.3 26-36.1 27-36.3 28-36.3 29-36.3 30-36.3 inace je merim svaki dan tacno u 10.00 casova nako budjenja,pod jezik na isto masto(digitalni topl.) al po tim merenjem mislim da O jos nije nastupila il jeste ?????? :? :? :? :?

  49. #99

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    265

    Početno

    Prvo da avs sve pozdravim i evo imam i a jedno pitanje. radila sam inseminaciju prije 6 dana,a zadnja 3 dana kad sam pocela mjeriti BT JE 36,9 ILI 37 nisam bas sigurna u onu jednu crticu. inace temperatura normalna mi je 36,5. Iam li kakve nade da su to znakovi za mogucu trudnocu? Hvala Vam unaprijed

  50. #100

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    lanaaa, u drugom dijelu ciklusa normalno je da je BT povišena zbog progesterona kojeg luči žuto tijelo, a ako uzimaš još i utriće, to dodatno utječe. Ako bi BT ostala povišena do 18dpo to bi moglo značiti trudnoću, ali za sada je još prerano da bi se po BT išta moglo zaključiti. Želim ti svu sreću!

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •