Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 322

Tema: Bazalna temperatura

  1. #101

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Ja mjerim BT vec nekih 3 mjeseca i "testirala" sam 2 razlicita digitalna toplomjera (uvijek jedan za drugim). Ponasaju se slicno, ali na jednom mi je temp. uvijek visa za cca 0.3 C, a na drugom niza :? . Oba su na jednu decimalu, mjerim oralno. Inace, dosta su mi tem. niske (u prvom dijelu ciklusa) od 35.6 do 35.9, tek se u drugom dijelu dignu iznad 36 stupnjeva C. Vidim da na onim chart-ovima na Fertility Friend niti nema tako niskih vrijednosti :/
    Ima li netko iskustva sa ovako niskim temperaturama i sa toplomjerima kojima bas "ne vjeruje"?
    I, jos nesto, citala sam vec, ali ako mi mozete ponoviti -koliki treba biti skok u temp. da se moze potvrditi ovulacija? (onako "školski")

  2. #102
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj annabell prvotno napisa
    Ja mjerim BT vec nekih 3 mjeseca i "testirala" sam 2 razlicita digitalna toplomjera (uvijek jedan za drugim). Ponasaju se slicno, ali na jednom mi je temp. uvijek visa za cca 0.3 C, a na drugom niza :? . Oba su na jednu decimalu, mjerim oralno. Inace, dosta su mi tem. niske (u prvom dijelu ciklusa) od 35.6 do 35.9, tek se u drugom dijelu dignu iznad 36 stupnjeva C. Vidim da na onim chart-ovima na Fertility Friend niti nema tako niskih vrijednosti :/
    Ima li netko iskustva sa ovako niskim temperaturama i sa toplomjerima kojima bas "ne vjeruje"?
    I, jos nesto, citala sam vec, ali ako mi mozete ponoviti -koliki treba biti skok u temp. da se moze potvrditi ovulacija? (onako "školski")
    ja mjerim sa živinim, ali sam probala i sa digitalnim i na digitalnom mi je bt dosta niža, e sad meni ti je skok bt ovisno o ciklusu od 0,2-0,3 stupnja i onda se penje dalje

  3. #103
    luni avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    130

    Početno

    Citiraj annabell prvotno napisa
    Ja mjerim BT vec nekih 3 mjeseca i "testirala" sam 2 razlicita digitalna toplomjera (uvijek jedan za drugim). Ponasaju se slicno, ali na jednom mi je temp. uvijek visa za cca 0.3 C, a na drugom niza :? . Oba su na jednu decimalu, mjerim oralno. Inace, dosta su mi tem. niske (u prvom dijelu ciklusa) od 35.6 do 35.9, tek se u drugom dijelu dignu iznad 36 stupnjeva C. Vidim da na onim chart-ovima na Fertility Friend niti nema tako niskih vrijednosti :/
    Ima li netko iskustva sa ovako niskim temperaturama i sa toplomjerima kojima bas "ne vjeruje"?
    I, jos nesto, citala sam vec, ali ako mi mozete ponoviti -koliki treba biti skok u temp. da se moze potvrditi ovulacija? (onako "školski")
    Pogledaj moj graf. Inače toplomjer je digitalni i uvijek su mi tako niske tepmerature, niske u usporedbi sa drugim curama. Kada bude 36,5 to je fešta

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Hm :/ ... luni, ne 36 nego 35.....
    Ma ni ne muci me toliko razlika između ta dva toplomjera (pretpostavljam da je jedan bolji a drugi losiji tj. skuplji vs. jeftiniji) ali temperature....
    Ipak, mozda najvaznije od svega - koliko treba biti skok da znam da je ovulacija? Strah me ove moje grafove odnijeti doktoru....

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Zasto FF u grafu gdje inace crta tocke (plave ispunjene) spojene linijom, poneke tocke stavi bijele - plavi obrub ali bez ispune?
    :?

  6. #106

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Najvjerojatnije zato jer temp. nisi mjerila u isto vrijeme kao inače - takve dane označi bijelim kružićima

  7. #107
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    ja moram reć da sam jako razočarana digitalnim toplomjerom,što se tiće mjerenja za O ,ok,on će tu pokazati skok iako će Temp biti niža.Hoču reć da ja danima imam temperaturu (zbog upale sinusa) a on mi pokazuje jedva 37.Otišla sam kupit živin i :shock: 38,kad mi je 38,5 digitalac fino pokazuje 37,5,znam da je živin u pravu jer osijetim kad imam jaču kad slabiju Temp.To mi je strašno naprimjer ko ima djecu,izmjerite mu Tem. kad ono ne pokazuje a djete kuri :? svašta

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Aha!
    To znaci ima veze sa vremenom mjerenja.
    Hvala ti.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Ma ja sam isto proucavala te razlike između toplomjera i zabrinjavala se s netocnim digitalnim... Ali jednostavno, ne mogu cekati zivinog ujutro .
    Sad vec duze vrijeme mjerim digitalnim i znam da mi daje zapravo nize temp. nego sto jesu ali, u svrhu određivanja ovulacije, gledam samo skok a ne vrijednosti temperature (iako su mi vrijednosti ponekad jako niske pa si malo mislim...)

    Jos jedno pitanje za sve cure: kako vodite spotting (smeđi iscjedak) u chart-u? Ja ga obicno imam dva tri dana prije M i racunala sam ga kao prvi dan M, ali sad vidim na FF da se to ne racuna kao M, nego se treba gledati prvi dan "crvenog" krvarenja.
    Ima li netko iskustva s ovim?

  10. #110

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    FF ti nudi opciju "spotting" tamo gdje i M pa onda izaberi to i neće ti prekinuti ciklus sve dok ne upišeš "pravu M" (a ona se broji od dana kad krene prava crvena krv; ako to bude iza 8 navečer onda od slijedećeg dana).

  11. #111
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Citiraj annabell prvotno napisa
    Ma ja sam isto proucavala te razlike između toplomjera i zabrinjavala se s netocnim digitalnim... Ali jednostavno, ne mogu cekati zivinog ujutro .
    Sad vec duze vrijeme mjerim digitalnim i znam da mi daje zapravo nize temp. nego sto jesu ali, u svrhu određivanja ovulacije, gledam samo skok a ne vrijednosti temperature (iako su mi vrijednosti ponekad jako niske pa si malo mislim...)

  12. #112
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Cure,imam pcos od kada znam za sebe. Zanima me kako variraju vrijednosti temp. kod pcos? Meni do O bude oko 36,3 stupnja a onda skoči na 36,7 i do M stalno bude 36,7 ili 36,6. Da li je to normalno? Meni se to čini malo niska temperatura?

  13. #113
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    jim-ja mislim da je to sasvim dovoljan skok temperature,ustvari ja se nadam zato što je meni isto tako otprilike sa 36,2 na 36,7.

  14. #114
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Bony - hvala, sad sam mirnija. Kako se kod tebe razvija cervikalna sluz (s obzirom na pcos), da li je savršeno - ono kao kad pokazuju u kakvoj stručnoj literaturi od suhoće do potpuno prozirne veoma rastezljive sluzi?

  15. #115
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj Jim prvotno napisa
    Bony - hvala, sad sam mirnija. Kako se kod tebe razvija cervikalna sluz (s obzirom na pcos), da li je savršeno - ono kao kad pokazuju u kakvoj stručnoj literaturi od suhoće do potpuno prozirne veoma rastezljive sluzi?
    zaboravih reć,ja nemam pcos,kod mene je sve ok,a što se tiće sluzi.....uh škrta je kod mene,ima je ,ali ne rastezljive, ni blizu.eto, a kakti samnom sve ok

  16. #116
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Cure s PCOS kolike su vam vrijednosti bazalne temperature?

  17. #117
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Jim, PCOS ne utjece na vrijednosti bazalne temperature

  18. #118
    luni avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    130

    Početno

    Citiraj Jim prvotno napisa
    Cure s PCOS kolike su vam vrijednosti bazalne temperature?
    Potpisujem pujicu, ali svejedno pogledaj moju. Ja imam PCOS

  19. #119
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Nadovezala bih se na raspravu o digitalnom toplomjeru...
    Ukoliko ga ostavite još malo nakon pištanja ( minut - dva) pokazat ce temperaturu još za 0.2 - 0.3 °višu...kad dosegne najvišu temp. stat ce na njoj...ja ga ne vadim odmah cim zapišti...

  20. #120

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Hm, dobra ideja.
    Ja nekad mjerim vise puta (ili s vise toplomjera) i uzmem kao tocnu najvisu vrijednost, jer...mislim si, nije se moglo nekom greskom previse zagrijati, za razliku od nizih temp. koje mogu biti krive jer se toplomjer zaustavi (i pisti) cim se prestane dizati vrijednost određenom brzinom.
    Ipak, ako ga pustis duze nikad ne znas jel to ta vrijednost il bi mogla jos rasti... :/

  21. #121
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    koliko sam ja uočila, nakon pištanja poraste još do neke vrijednosti i stane...onda se ugasi nakon što je ta vrijednost stajala u mjestu neko vrijeme...tako mislim da ga treba držati sve dok god temp. raste...

  22. #122
    luni avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    130

    Početno

    Citiraj Pepe2 prvotno napisa
    koliko sam ja uočila, nakon pištanja poraste još do neke vrijednosti i stane...onda se ugasi nakon što je ta vrijednost stajala u mjestu neko vrijeme...tako mislim da ga treba držati sve dok god temp. raste...
    Baš sam gledala jutros kad ono :shock: stvarno. Nisam to nikada prije primjetila. A ništa sada ću nastaviti do kraja ciklusa ovako pa od slijedećeg počinjem sa očito višim temperaturama. Meni je pištalo na 35,8 i onda sam pustila da vidim šta će biti kad ono 36,2. Baš i nije mala razlika.

  23. #123
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    i ja sam danas isprobala i ostala :shock: ,stvarno,poslje pištanja još nalo naraste i stane :D

  24. #124
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno 2 dana do men.

    Bok,
    Mjerim 3 mjeseca i zadnja 2-3 dana do men. pokazuje visoku 37.8 tj ne smanji se dao po knjigama. Imam normalan ciklus.
    pozdrav
    L

  25. #125
    yasmina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    69

    Početno

    cure,nikako da se učlanim na ff..
    valjda ima previše članova...
    pokušat ću još navečer, a ako neće ići, trebat ću vašu pomoć..
    kažu na siteu da mi netko može poslati pozivnicu..

    please

    do navečer...pusee

  26. #126

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Pocela sam ovog meseca da merim baz.temperaturu zivinim termometrom.Ako izmerim temperaturu oralno i pod pazuh ,prilicna je razlika.Kupila bih digitalni termometar ali ipak bih da se konsultujem sa vama koji se termometar pokazao kao najprecizniji?Da li je najbolje meriti oralno?

    Hvala unapred!

  27. #127
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    terka,
    bazalnu mjeris pod jezikom,svaki dan u priblizno isto vrijeme,cim se probudis-prije neke druge radnje (ustajanje, govor itd...)
    Sto se tice razlike, ja sam mjerila i sa zivinim , a otkad imam digitalni koristm taj jer mi brze ocita,a sad preciznost :/ , meni je bitan ovulacijski "skok" u temperaturi,bitno mi je da mi to registruje( a to ti pokazu oba), a nije mi toliko bitno jeli to 36.3 ili 36.38 npr...
    A neka me cure isprave ako grijesim...

  28. #128
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    iako je na živinom temp. puno veća nego na digitalnom(do 0,5,barem meni) za O to nije bitno,bitan je taj skok koji se pokaže bez obzira kojim toplomjerom se mjeri.

  29. #129
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Cure koje ste zatrudnile da li ste sve primjetile povišenje BT?

  30. #130

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    I mene to zanima i od kog dc ste to primetile? Pre ili posle očekivane M?

  31. #131
    yasmina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    69

    Početno

    temperatura padne nekad dan prije m, nakad 1dc..

    sretno

  32. #132
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    JIm & Jill, mozete pogledati moj graf u potpisu, ciklus od 29.8. (na grafu svjetlo plave boje), taj ciklus sam zatrudnila (poslije ihihihi cekanja...), a temp. :/ nista posebno nije govorila.., pala je propisno na dan kad sam trebala dobiti m.- vidi se na grafu, a onda je sutra malo porasla, pa jos malo i tako lagano...nista znacajno.E , sad mozda je taj pad oznacio -kasniju-implantaciju...ne znam ,uglavnom bio je missed ab.
    Na FF. mozete popgledati trudnicke grafove i vidjeti kako su se kretale temp. a ima ih nesto postavljenih i ovde na temi "Nase bbt", mislim na strani 2 da su betty i sunce.m. stavile neke trudnicke grafove za poredjenje....Sretno!!!

  33. #133

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Sad kad sam vas procitala, malo mi je lakse. Moj digitalni mi je izmerio 35,0 C :shock: Temp mi ni ne stigne do 36. Od sledeceg ciklusa ga ostavljam bar jos 3 min posle pistanja.
    Hvala

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    25

    Početno

    A koja bi to bila trudnicka temperatura?Da li mora biti veca od 37 C?

  35. #135
    yasmina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    69

    Početno

    ne mora biti iznad 37, ali se vrti usko oko te brojke..
    znači 37,8 pa na više...

  36. #136
    yasmina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    69

    Početno

    ups, 36,8 pa na više...ispravak netočnog navoda

  37. #137

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Molim neku od iskusnijih cura da pogleda moj chart. Mislim da je malo suvise "skokovit" :? Prvi put ovaj ciklus merim BT, pa mi se cini nekako zbrda zdola

    Hvala

  38. #138
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Draga vanesax, saljem ti veliku

    Meni tvoj chart izgleda bas dobro. Koji odlican skok nakon ovulacije i konstantan rast. Nek i druge cure potvrde, ali ja mislim da bas tako treba biti. Istina da je chart skokovit, ali bitno je da vidis odredjenu tendenciju, a tebi je nakon ovulacije definitivno vidljiva tendencija rasta temperature. Takodjer, bitan pokazatelj da si uredno ovulirala je i cinjenica da i kad je temperatura ponovno malo pala nakon ovulacije, nikad nije pala tako nisko kao temperature koje si imala prije ovulacije. Evo, nadam se da ovo tumacenje pomaze.

  39. #139
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    Ako temperatura nakon ovulacije ima pad na temperature prije ovulacije tzv. dip da li to znači da nešto nije ok s ovulacijom!? :?

  40. #140
    yasmina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    69

    Početno

    to bi moglo značiti da je došlo do implantacije
    sretno!

  41. #141

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    37

    Početno

    Drage cure,ovaj ciklus još nisam mjerila bazalnu temperaturu,spremam se od slijedećeg ciklusa.Objektivno ne osjećam nikakve tegobe i smetnje,bar ne zasad:Jučer mi je bio 21.dan ciklusa i temperatura izmjerena u ustima je iznosila 37,1.Danas,tek toliko da provjerim,opet sam ju izmjerila i opet je ravno 37,1.Jasno mi je da to nije ona izmjerena ujutro jer se samo ta uzima kao pokazatelj ovulacije,ali ako imate kakvu ideju,javite se.Kažem,možda se ispostavi da je u pitanju sasvim neš drugo,mada se još uvijek osjećam zdrava ko dren.Javite se savjetom,iskustvom,pozdrav Cool

  42. #142
    fishica

    Početno

    Uobičajeno je da ti preko dana temp u ustima bude 37. Bar meni je tako.
    Bazalna temp je samo ona mjerena ujutro i na temelju nje se može doći do valjanih zaključaka .

  43. #143

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ako ti je za utehu, meni preko dana zna biti 37,3 pod miskom, a zdrava sam 8) ...

  44. #144
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Nemojte se zamarati s dnevnim temperaturama.
    Jedino ispavno mjerenje je ujutro prije nego se ustanete, ništa piti/jesti, pa čak ni razgovarati.
    Nakon što otvorite oči, toplomjer u usta, po jezik i držati ga minimalno 3 minute (čak i ako je digitalni).

    Sve drugo je niškoristi.


    A ja ovaj mjesec shebala već drugi po redu toplomjer. Sad imam još samo onaj jeftinjak digitalac iz DMa.

    Uopće ne znam kako, ali skroz mi ispadaju iz ruke.
    Ovaj zadnji se nije razbio, ali dio žive je zaostao na 36,5°C i kako god mjerim, nisam sigurna, pokazuje li mi točno.

    Ali baždarila sam ovaj DMov sa živinim i pokazuje dobro (uz uvjet da se drži minimalno 3 min u ustima). Ako ga izvadim iz usta čim zapišti, pokazuje za 0,2-0,4 manje.
    Tak da znate.

  45. #145
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Rene možda su polupani toplomjeri dobar znak, sjeti se samo Storm
    ~~~~~~~~~~~~~

  46. #146
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ma, kod mene je već toliko tih znakova vanzemaljskih bilo, da više ni ne obraćam pažnju.
    Ni na toplomjere, ni na razbijene čaše(ono, "bit će muško"), ni...

    Nekako bih voljela malo odahnuti od svega, ali srce mi ne da.
    Ja čak i nedjeljom navijam sat u 6:30 samo da bih si toplomjer stavila u usta :smajlićlupaglavomozid:

  47. #147

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    47

    Početno

    Ja stvarno ne razumijem više ... :/
    Što znači ako su mi tri temperature nakon navodne O, pale na ovu horizontalnu crtu. To mi nije bilo nikad do sad, a pratim već 9 ciklusa.

    Da li to možda znaći da ovulacije nije bilo ........

    Samo to mi treba, a bas smo se "ubili" od hopsanja kako bi pokrili navodnu ovlulaciju.

  48. #148
    luni avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    130

    Početno

    Ne znam Gaja, ali tako ti je bilo i u prošlom ciklusu. Meni nešta tu ne miriše dobro. :/ Jesi išla kako na folikulometriju?

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    47

    Početno

    Ma nisam :?

    Dr. mi je rekao (ovaj mjesec bila na pregledu, sve uredno) da pratim 3 ciklusa BT pa da dođem da vidimo što ćemo dalje.

    Ja mu kažem da pratim već 8 ciklusa, ali to ga nije zadovoljilo, nego kaže dajte vi ipak još 3 mjeseca mjerite ...

    Točno da je bilo nešto slično prošli ciklus, ali je ipak bio nekakav dvofazni chart.

    moram mjenjati doktora. Odo ja u Vili.

  50. #150
    yasmina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    69

    Početno

    gaja, intuitivno osjećam da nemaš razloga za brigu..
    da su ti temp otišle ispod crte onda možda...
    ovako mislim da je sve u granicama normale...
    a prošli ciklus sve 5 !
    sretno!!!!!

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •