Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 322 od 322

Tema: Bazalna temperatura

  1. #301
    Lois Lane avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    31

    Početno

    Mislim da sam našla odgovor, pa evo linka ako još nekome bude trebao.

  2. #302

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno Bazalna temperatura

    Počela sam mjeriti bazalnu temperaturu u ustima. Prvo mi je nekoliko jutara bilo 36,2-36,3, a sada već 4 jutra 36,6. Međutim, izmjerila sam sinoć temperaturu i pokazala je 36,2. Da li vam se tijekom dana ta temperatura povećava ili snižava...

  3. #303
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Mislim da se snižava kroz dan, ali ne zamaraj se s tim skakanjima temperature...bit će ti svakakva. Zapisuj jutarnju!

  4. #304

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    još uvijek čekam mengu, ali okvirno sam mjerila kroz dane...nadajući se čudu
    jutarnja je bila nekoliko dana 36,2-3, a sada je već par dana 36,6-7...međutim šanse za ovulaciju su mi nikakve. premda sam osjetila sluzavo, rastezljivo i prozirno negdje sredinom prošlog tjedna, ali možda je to bila sam odstajala sperma koja nije iscurila

  5. #305
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Žene, može savjet gdje kod nas naći toplomjer na dvije decimale za mjerenje bazalne temperature?

  6. #306
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Zar nije bolji i pouzdaniji živin od digitalca za mjerenje bazalne? Sorry, ali ja ne znam gdje ih ima.

  7. #307
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    čini mi se da bi mi digitalni bio jednostavniji, i ako koristim samo jednu vrstu da bi pokazalol sve što treba.

    BTW, već kad sam tu, poskinula sam si super aplikaciju za mobitel OvuView. Besplatna je (uglavnom sve možeš koristiti, za 5 USD možeš dobiti ful verziju ali ja još nisam) i sve je lijepo tamo za unjeti sam napravi graf i baš je kul

  8. #308
    NerdyD avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    50

    Početno

    Bok cure....evo tek sada sam se odlučila početi mjeriti bazalnu temp. tj došla sam u posjed živinog toplomjera za mjerenje bazalne. Sve sam ja sad fino pročitala ali mi još uvijek nije jasno nešto, na koji dan počinjem mjeriti, na prvi dan menstruacije ili onog dana kad prestane, i rečeno mi je da mjerim vaginalno, al opet čitam svugdje negdje da se može i u ustima. Pa eto ak ima neko iskusniji da mi pojasni to. Hvala

  9. #309
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Počinje se mjeriti prvi dan menstruacije, Mjerenje u ustima je OK. Bitno je da izmjeriš čim otvoriš oči, prije bilo kakvih pokreta, osim stavljanja termometra u usta. Uvijek isti termometar i uvijek isto vrijeme. I, nemoj zaboraviti odmah zapisati.

  10. #310
    NerdyD avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    50

    Početno

    ok, puno hvala, ovo vaginalno za vrijeme menstruacije mi je bilo malo bljak na prvu

  11. #311

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    478

    Početno

    Hi! Jel' netko zna, jel' obavezna nuspojava pad BT kod implantacije ili je to individualno i je li pad na to jutro ili kad?
    Naime, meni je konstantno 36,7, a jučer 22. dc (8. dpo) osjetila sam nešto, što bih mogla pripisati implantacijskim bolovima, bez spottinga.

  12. #312

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Prije bih rekla da je pad izuzetak, a ne pravilo. Nesto malo cesci je porast temp nakon implantacije. Implantacija nije sekunda vec traje par dana. Temp nakon implantacije moze otici jos gore jer se pojaca lucenje progesterona. Nadam se da sam pomogla, pisem s moba.

  13. #313
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Moje je iskustvo isto kao bubekicino. Nisam primijetila nikad pad. Nakon ovulacije bi skočila za pola stupnja ( od oko 36,3 na oko 36,8 ) i, ako nije bila trudnoća pala bi četrnaesti dan opet za pola stupnja, a ako je bila, ostala bi povišena i 16. dan sam znala da je trudnoća. Poprilično puta sam imala prilike doživjeti i jedno i drugo.

  14. #314

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    478

    Početno

    Ok. Tnx. Naišla sam na one trifazične krivulje pa su me zbunile. Meni kad ni nakon 24. dc temp ne padne, onda je T u pitanju, moram se strpiti još bar dva dana
    Posljednje uređivanje od carmina burana : 06.05.2013. at 20:18

  15. #315

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    trofazne su one kod kojih dodje do drugog skoka nakon implantacije, ali to ne mora nuzno biti tako, ima svakakvih grafova. drzim fige!

  16. #316
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    podižem temu!
    da li bi mi neko mogao reći koji dan BT pada? prije M ili taj dan kada moram dobiti?
    naime danas mi je 29 DC i temp.mi je 36,7,s time da su mi ciklusi 28-29dana.
    28DC mi je bila 36,9
    27DC 36,8
    26dc 36,8
    25dc36,8
    24dc36,9
    23dc36,7 itd
    da li bi današnja temp,bila pad ili je ostala povišena?

  17. #317

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    nekima btt pada tek 2-3dc. moras pratiti bar 3 mjeseca kako bi vidjela koji je tvoj "uzorak".

  18. #318
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    ok,hvala!

  19. #319
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Curke,mala pomoć.Ovaj mjesec sam odlučila počet mjerit bazalnu...par kratkih pitanja.Znači znak da ovulacija nastupa kad je temp najniža?kad se temp povisi nakon pada je znak da je ovulacija bila?

  20. #320
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Ne mora baš biti najnižau ciklusu, ali kada je 3 dana zaredom viša od zadnje temperature to znači da je O bila (na tu zadnju najnižu temperaturu). Treba mjeriti par mjeseci pa da skužiš koji je tvoj uzorak kretanja temperature i simptoma.

  21. #321
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Bitno je mjeriti uvijek u isto vrijeme +/- pola sata i PRIJE bilo kakvih pokreta. Ja držim toplomjer kraj kreveta (navečer ga "stresem") i ujutro imam narihtan alarm i idući za 8 minuta. Kad prvi zvoni samo gurnem toplomjer pod jezik i onda ga nakon 8 minuta očitam. Kad uđe u rutinu to je stvarno čas posla.

  22. #322
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Cure jel mjerite bazalnu digitalnim topl.? Kupila sam jedan samo za to.

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •