Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: dokaz o samohranosti

  1. #1
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno dokaz o samohranosti

    obiteljski zakon nije definirao tko je samohrani roditelj, i sad kad treba dokazati samohranost roditelja - postavlja se pitanje tko je to?
    onaj tko je bio u braku rastao se i ima skrbnistvo na djetetom, a sto s onima koji imaju zajednicko skrbnistvo, sto s onima koji imaju alimentacije...a onda skupina onih koji se nisu ozenili, pa nemaju papir ni da su se rastavili (a djete je priznato od oba rod.) itd...
    kako uspjevate dokazati samohranost?

  2. #2
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    da bih ja recimo dobila popust od 25% na cijenu vrtica kao samohrani roditelj u mom vrticu traze sudsku presudu da sam rastavljena i da ja skrbim za djecu - bez toga mi ne zele dati popust iako ZNAJU da sam fakat solo, al ih to ne benda ni pol posto

    trazili su me jos i kad sam dizala kredit u banci :shock: - dokaz da sam rastavljena - tada nisam imala nis drugo osim rjesenja CZSS da nas pozivaju na procjenu, pa su to uzeli - mislim da je njima u banci bilo bitno samo da doneses neki papir... cim vise papira u zahtjevu za kredit - to valjda bolje

    meni je najzanimljivije od svega sto nije bilo nikakve sanse da dobijem kredit u toj banci dok mi je BM (nelikvidan obrtnik) bio suduznik.. kad sam dosla u banku trazeci da mi vrate procjenu i sve dokumente jer sad nema sanse da dobijem kredit.. pita mene zenska pa zasto.. ja reko, pa rastala sam se... kaze ona... pricekajte malo... ode nekud i vrati se brzo i kaze... ma nema potrebe da uzimate papire... SAD mozete dobiti kredit, a ja :shock: :shock: , pa kak to pitam ja, pa tako sto vise nemate zakonskog suduznika koji je nelikvidan... i nis... fakat sam ga dobila i to bez suduznika, bez drugih jamaca osim police zivotnog koja se racun ako jamac, a do tad su me trazili i jedno i drugu, tj. i muza sudznika i policu zivotnog.. nevjerovatno

    i to je to
    niko drugi me do sad nije trazio nikakav dokaz
    a za djecji djecji doplatak nisam ni pitala jer ga ne mogu ostvariti buduci su nam prihodi po glavi preveliki

  3. #3
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Jedini dokaz je friški izvod iz matične knjige u kojem je naznačeno dole u napomeni da je brak razveden,odnosno ako se nikada nisi udavala onda ne piše ništa i to je dokaz da si još uvijek gospodična,a ukoliko si udana i brak traje onda u toj napomeni to i piše,odnosno piše da je dana tog i tog sklopljen brak sa xy u mjestu xy.Nadam se da se kuži kaj sam htjela reći

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam GOSPODIČNA!


  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb- Velika Gorica
    Postovi
    261

    Početno

    Meni su po pitanju dokazivanja Samohranog roditeljstva rekli u centru za socijalnu skrb da meni to netreba jer dijete u rodnom listu nema navedeno ime oca tj. nije priznato od strane istog pa je to sasvim dovoljan dokaz da sam samohrana mama!

  6. #6
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    u nasem vrticu kao dokaz priznaju rjesenje o razvodu braka, neko drugo rjesenje kojim se reguliraju prava djeteta izmedu roditelja ili izjava od javnog biljeznika kojom se izjavljuje pod krivicnom i mateijalnom odgovorsnoscu da si samohrani roditelj.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ja sam GOSPODIČNA!


  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb- Velika Gorica
    Postovi
    261

    Početno

    J jucer isla odnjet popire za vrtic tj. jaslice i rekli mi da od javnog biljeznika moram donjet ovjerenu potvrdu da dijete u mom slucaju nije uzdrzavano od strane oca!

  9. #9
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    Citiraj vendela prvotno napisa
    J jucer isla odnjet popire za vrtic tj. jaslice i rekli mi da od javnog biljeznika moram donjet ovjerenu potvrdu da dijete u mom slucaju nije uzdrzavano od strane oca!
    ????????????????????

    a da si rastavljena, dakle da imas papire od razvoda kojima je regulirana i alimentacija, onda bi to bio uvjet za ostvarivanja pogodnosti u vrticu????

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj vendela prvotno napisa
    J jucer isla odnjet popire za vrtic tj. jaslice i rekli mi da od javnog biljeznika moram donjet ovjerenu potvrdu da dijete u mom slucaju nije uzdrzavano od strane oca!
    mene nisu tražili nikakav dokaz (u dva vrtića) iako mi je dijete financijski uzdržavano od oca. ne znam samo po kojoj osnovi traže baš taj podatak?

    i kakve veze ima novac ako s djetetom zaposlene samohrane majke nema tko biti doma?!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    mislim da novac ima veze zbog popusta

  12. #12
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    ja vrtić plaćam u punoj cijeni (400,00 kn), bez obzira što sam razvedena, ali mislim da je to zato jel imam dosta dobra primanja (plaća + alimentacija), pa ni nemam pravo na manju cijenu vrtića, barem ja tako mislim....

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj nana prvotno napisa
    ... ali mislim da je to zato jel imam dosta dobra primanja (plaća + alimentacija), pa ni nemam pravo na manju cijenu vrtića, barem ja tako mislim....
    mene nitko nije tražio ni potvrdu o plaći :? ...

    jasno mi je ovo za popust za vrtić, ja ga ni ne tražim, ali prednost pri upisu nemam apsolutno nikakvu namjeru propustiti...

  14. #14
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ja sam GOSPODIČNA!

    i ja:djevojka i gospodična.....već jaaaako dugo

  15. #15
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj vendela prvotno napisa
    J jucer isla odnjet popire za vrtic tj. jaslice i rekli mi da od javnog biljeznika moram donjet ovjerenu potvrdu da dijete u mom slucaju nije uzdrzavano od strane oca!
    :shock:

    na temelju kojeg zakona ili propisa to traže? to nisam nikad čula :? . daj molim te napiši ako saznaš...

    da ne tražim sada... da li je otac upisan u rodni list? ako je, onda možda zbog toga!? :/

    niš mi nije jasno...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb- Velika Gorica
    Postovi
    261

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    Citiraj vendela prvotno napisa
    J jucer isla odnjet popire za vrtic tj. jaslice i rekli mi da od javnog biljeznika moram donjet ovjerenu potvrdu da dijete u mom slucaju nije uzdrzavano od strane oca!
    mene nisu tražili nikakav dokaz (u dva vrtića) iako mi je dijete financijski uzdržavano od oca. ne znam samo po kojoj osnovi traže baš taj podatak?

    i kakve veze ima novac ako s djetetom zaposlene samohrane majke nema tko biti doma?!
    nije ni meni jasno ali to su me trazili ili bi mi molba za jaslice bila ne vazeca
    koma danas sam bila kod biljeznika i obavila duznost i naravno uzeli su mi 47,00 kn na sta je sama sluzbenica komentirala da joj nije nikako jasno cemu taj dokument! :/

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb- Velika Gorica
    Postovi
    261

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj vendela prvotno napisa
    J jucer isla odnjet popire za vrtic tj. jaslice i rekli mi da od javnog biljeznika moram donjet ovjerenu potvrdu da dijete u mom slucaju nije uzdrzavano od strane oca!
    :shock:

    na temelju kojeg zakona ili propisa to traže? to nisam nikad čula :? . daj molim te napiši ako saznaš...

    da ne tražim sada... da li je otac upisan u rodni list? ako je, onda možda zbog toga!? :/

    niš mi nije jasno...
    ma nije otac upisan i u centru za socijalnu skrb su mi rekli da s obzirom na to netrebam nista drugo !
    a kad sam donjela papire za predat teta u tajnistvu mi je rekla da mi fali to od javnog biljeznika! Te kad sam joj rekla sta su mi objasnili u centru ona mi je na prilicno bezobrazan nacin odgovorila da Centar sa time nema bas nista i da to sto dijetetu u rodnom listu ne pise ime oca da njima nije znak da je netko samohrani roditelj! :shock:

  18. #18
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    vendela, ja mislim da oni to nemaju pravo. kad sve riješiš oko vrtića - traži da ti pokažu dokument na temelju čega su te to tražili.

    pa stvarno....

  19. #19
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ej, pisale smo istovremeno...

    možda možeš nazvat još neki vrtić, i pitati o čemu se radi... onak anonimno...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb- Velika Gorica
    Postovi
    261

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ej, pisale smo istovremeno...

    možda možeš nazvat još neki vrtić, i pitati o čemu se radi... onak anonimno...
    mislim da bi mogla
    Pa kad nesto saznam javim!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    16

    Početno

    Ja sam za vrtić donijela samo papir ovjeren od javnog bilježnika da pod materijalnom i krivičnom odgovornošću izjavljujem da sam samohrana majka i to je bilo dovoljno. I automatski plaćaš manje vrtić (u mom slučaju 300 kn umjesto 400). A tražila sam i rješenje za brigu i skrb o svom djetetu u Centru za socijalnu skrb. Otac je priznao dijete, ali još se nismo vjenčali.
    Mislim da je ovo što te traže suludo. Odi direktno kod ravnateljice, jer te tajnice su jako bahate i pune sebe. Zahvaljujući našem tajniku, ja sam čekala na mjesto u vrtiću godinu i pol iako kao samohrani roditelj imam pravo prvenstva pri upisu. A da sam išla kod ravnateljice, vjerujem da bi odmah dobila mjesto.

  22. #22
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    isto kao i igica... kod javnog bilježnika pokupila izjavu da sam samohrana, otfurala to u jaslice i sad plaćam 150 a ne 200. drugih papira nemam...

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj igica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam za vrtić donijela samo papir ovjeren od javnog bilježnika da pod materijalnom i krivičnom odgovornošću izjavljujem da sam samohrana majka i to je bilo dovoljno. I automatski plaćaš manje vrtić (u mom slučaju 300 kn umjesto 400). A tražila sam i rješenje za brigu i skrb o svom djetetu u Centru za socijalnu skrb. Otac je priznao dijete, ali još se nismo vjenčali.
    Mislim da je ovo što te traže suludo. Odi direktno kod ravnateljice, jer te tajnice su jako bahate i pune sebe. Zahvaljujući našem tajniku, ja sam čekala na mjesto u vrtiću godinu i pol iako kao samohrani roditelj imam pravo prvenstva pri upisu. A da sam išla kod ravnateljice, vjerujem da bi odmah dobila mjesto.

    Postovani, vidim da smo u istoj situaciji. Imam dijete sa ocem koji je priznao dijete ali nismo vjencani. Jeste li uspjeli dobiti da ste samohrana majka ili bar jel vam prolazi papir od javnog biljeznika? Posto svi tvrde da samohrana majka mozes biti samo ako je otac preminuo,nestao itd. Hvala

  24. #24
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ovo je definicija samohranog roditelja: Roditelji koji sami skrbe i uzdržavaju svoju djecu.

    Po nekoj logici, ako imaju živog oca (ili majku) koji se brine o njima (provode vrijeme zajedno, vodi ih u vrtic, školu i sl.) te ih financijski uzdržava, drugi roditelj nije samohrani.

    Odnosno da bi roditelj bio samohrani, drugi roditelj mora biti pokojni, nestao ili netko tko se uopće ne brine o djetetu za sto postoji neki pisani trag suda ili centra za socijalnu zaštitu.

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    2

    Početno Help

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Jedini dokaz je friški izvod iz matične knjige u kojem je naznačeno dole u napomeni da je brak razveden,odnosno ako se nikada nisi udavala onda ne piše ništa i to je dokaz da si još uvijek gospodična,a ukoliko si udana i brak traje onda u toj napomeni to i piše,odnosno piše da je dana tog i tog sklopljen brak sa xy u mjestu xy.Nadam se da se kuži kaj sam htjela reći

    Postovani, decko i ja smo dobili dijete, priznao ga je odmah nakon izlaska iz bolnice. Ja i curka smo na adresi nove kuce, a on je ostao prijavljen jos na staroj gdje je prije zivio. Predala sam papire za subvenciju od zupanije ma mlade obitelji. Ja nosioc,a dijete kao clan kucanstva. Fali mi 5bodova da bih prosla. Isla sam na to kao da sam samohrana majka, predala im papir ovjeren kod JB da izjavljujem da sam samohrana majka. Oni tvrde da po svim papirima jesam,ali im treba neki malo "bolji" dokaz,bilo kakav samo da je od neke ustanove. Da bih dobila od Centra za socijalnu skrb privremeno uzdrzavanju treba ici sudski. Imate li neku ideju sto bih mogla napraviti ? Lp

  26. #26
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Ako dobro shvaćam, tvoj dečko živi s vama i samo je ostao prijavljen na staroj adresi? Po čemu bi ti bila samohrani roditelj? Ovjerila si lažnu izjavu, pogledaj si članak 281. Kaznenog zakona. I na tome ću stati, iako bih mogla još mnogo reći, npr. o mužnji proračuna koji svi mi punimo.

  27. #27
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Na koje sve načine ljudi muljaju nevjerovatno...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •