Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 133

Tema: Kako vaši prijatelji reagiraju

  1. #51
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ovaj topic koji se razvio u raspravu o Rodi, selimo na "o udruzi", ukoliko zelite raspravljati o tome kako vasa okolina reagira na vase roditeljske stavove, otvorimo novi topic.

  2. #52
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Joooj, ja nisam članica i ne pišem često postove ili odgovaram na njih (što mi je žao), ali sam jako često na forumu i čitam, čitam, čitam...isto tako i na portalu i ja sam jednostavno zaljubljena u Rodu i prirodu Naročito zato što sam ja bila istog mišljenja kao i ove koje se neće družiti sa vama i kolutala očima kada bih vidjela da dijete od 2 godine doji i imala stav da se mora odbiti od sise....
    Naučena sam da se MORA raditi epiziotomija ako misliš da dijete izađe (!?) - to pomaže ženi, djetetu itd. Kada sam počela razmišljati o djetetu i slušala priče o rezanju, šivanju, bolovima poslije toga itd. nešto mi se nije slagalo - ipak je tijelo SAVRŠENSTVO za sebe koje nitko još uvijek nije otkrio do kraja. NIje mi bilo jasno zašto je onda rodnica takva da bi je netko morao rezati da dijete izađe? Nekako mi je to bilo jako čudno...
    Isto tako mi je bilo čudno da NITI jedna majka oko mene NEMA mlijeka??? A kako krava, magare, koza imaju??? :D :D :D (malo glupava usporedba, ali na istom principu i mi funkcioniramo)
    I onda sam naišla na Rodu i onda sam dojadila svima sa svojim tekstovima, pričama šta sam pročitala na Rodi itd. Čak me i mm upozorava da ne bih baš morala svakome soliti pamet i govoriti o dojenju, porodu itd. - Ali džabe, ja sam jednostavno ODUŠEVLJENA!!!! Možda mi je malo previše dojenje preko 3. godine...nekako su mi 2,5 taman...možda se i to promjeni...
    Ali zahvaljujem Rodi na naučenom i što me obrazovala i dala informacije za kojima sam tragala... zahvaljujem joj što postoji....
    A onima koje okreću očima sada na moje šta pričam, neka....neće njihova djeca umrijeti na adaptiranom ili u jednokratnim pelenama...neće...svatko ima svoje, pa tako i moja jedna trudna prijateljica koja je već odredila da će dojiti do 6. mjeseca, a ja se pripremam da joj printam tekstove i na taj način probam promijeniti joj mišljenje... i nadam se da će osjetiti onaj neopisivi osjećaj pri dojenju koje sve majke opisuju...
    (i možda kupiti platnene pelene!!!!) :D

  3. #53

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Nemam prijatelja s djecom, ali po onome kaj vidim i čujem u okolini, kolegice s posla itd. baš i nema puno pristalica rode bar što se tiče odgoja.
    Ne da mi se nikom ni pričati da planiram kupiti platnene pelene za bebu jer bi me valjda gledali ko da sam pala s marsa.

    Moja mama je zapamtila rode iz jedne latinice od prije nekoliko godina kao munjene babe koje si ne daju brijati dlake prije poroda. Ne znam točno o čemu se radilo, ali njoj je to od svega ostalo u sjećanju.

  4. #54
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Da ne bude zabune, ono o čemu sam ja pisala je prije svega PR, ne ulazim u Rodine ciljeve. Iz nekog razloga, ljudi koji su vam vrlo blizu u razmišljanjima, ne doživljavaju vas pozitivno, to je ono što sam ja imala prilike primijetiti.
    Je li to Rodi ok ili nije, je li to do vas ili nije, i je li ova moja primjedba (i od mc) uopće važna, na vama je da procjenite.
    tocno ovako bih i ja napisala. vertex, sve si rekla.

  5. #55
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    dibar konj ima 100 mana, loš samo jednu

    mislim da cilj Udruge nije pehar "most popular"

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb, Bukovac
    Postovi
    227

    Početno

    Pravi frendovi, kojih je jako malo, pozitivno gledaju na Rodu. Nisam clanica, ali sam podupiruci clan preko jedne svoje poznanice

    ONi koji me znaju iz privatnog zivota, komentiraju za nju nist novo, stalna preispitivanja i filozofiranja, ali na dobar nacin.

    One koje ne znam, njih niti ne pitam.

    Sreca da Rode postoje, jer da, ne treba sutjeti. NItko ti nece pomoci, ako nije informiran, ako mu ti ne pruzis informaciju i ako ga na to konstantno ne podsjecas.

  7. #57
    luci2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    157

    Početno

    Ljudi moji sta se to dogada sa vecinom roditelja danas
    citam vase komentare a i sama sam u takvoj situaciji i stvarno nemogu vjerovat
    pa sta to sve nije prirodno urodeno kod svakog covjeka da za svoje dijete zeli sve najbolje,strasno sam tuzna i razocarana a bome i ljuta jer imam puno primjera oko sebe i bas mi je zao te djecice(daleko od toga da sam ja savrsena ili bolja od njih)ali dajte malo poslusajte ljude koji znaju,procitajte nesto.. ma stvarno neznam sta bi rekla

    mislim pa nemoraju svi koristit platnene pelene ali rade se strasne pogreske tipa-
    strsenje djece sa psom,sa mrakom
    ili ako mami nedas ruku neko ce ju uzet
    umakanje dude u secer i to ne jednom nego po cjeli dan djetetu od 4 mj-i to PAZI OVO pedijatrica rekla da moze
    strasno

    pa udruga roda ili bilo kakva udruga toga tipa bi trebala bit nesto
    najnormalnije za svih
    pa sta nismo svi na istoj strani

    bitno mi je da je MM uz mene ali nije mi svejedno kad me neko blizak gleda kao vanzemaljca
    jer ja sam jedna obicna mama koja voli svoje djete najvise na svjetu

    ...a voli i RODU

  8. #58
    luci2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    157

    Početno

    Ljudi moji sta se to dogada sa vecinom roditelja danas
    citam vase komentare a i sama sam u takvoj situaciji i stvarno nemogu vjerovat
    pa sta to sve nije prirodno urodeno kod svakog covjeka da za svoje dijete zeli sve najbolje,strasno sam tuzna i razocarana a bome i ljuta jer imam puno primjera oko sebe i bas mi je zao te djecice(daleko od toga da sam ja savrsena ili bolja od njih)ali dajte malo poslusajte ljude koji znaju,procitajte nesto.. ma stvarno neznam sta bi rekla

    mislim pa nemoraju svi koristit platnene pelene ali rade se strasne pogreske tipa-
    strsenje djece sa psom,sa mrakom
    ili ako mami nedas ruku neko ce ju uzet
    umakanje dude u secer i to ne jednom nego po cjeli dan djetetu od 4 mj-i to PAZI OVO pedijatrica rekla da moze
    strasno

    pa udruga roda ili bilo kakva udruga toga tipa bi trebala bit nesto
    najnormalnije za svih
    pa sta nismo svi na istoj strani

    bitno mi je da je MM uz mene ali nije mi svejedno kad me neko blizak gleda kao vanzemaljca
    jer ja sam jedna obicna mama koja voli svoje djete najvise na svjetu

    ...a voli i RODU

  9. #59
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ljudi s kojima komuniciram i druzim se, u pravilu, imaju dosta negativnu percepciju o Rodi. Velika vecina zna sta je to Udruga Roda, no vecina od tih misli da se Roda bavi samo propagiranjem dojenja. No, stavove Rode po tom pitanju dozivljavaju ekstremnim, netolerantnim i pretjeranim. Vise cura je komentiralo onaj spot sa MV, gdje Maja kaze: Nije mi jasno kako neke zene ne doje (ili sl.). Zanimljivo mi je bilo da je ta primjedba ostala zapazena kao soljenje pameti, a izgubio se smisao i poruka spota. Nadalje, nakon izbijanja one afere oko pusenja i dojenja, takodjer sam cula podsmijehe i komentare na izbor MV. Mislim da je ta cijela situacija malo narusila ugled Udruge u siroj javnosti, odnosno, sigurno nije pomogla ni dojenju, a ni propagiranju Udruge.

    Dosta mojih prijateljica i poznanica cita Forum. Iako se u vise vrucih rasprava naglasavalo od strane moderatora i admina da stavovi forumasa na Forumu nisu stavovi Udruge, vecina ih poistovjecuje.

    Neobicno mi je da Udruga nije zabrinuta negativnom percepcijom koju ima u javnosti. Zar ne bi htjela da je sira javnost dozivljava pozitivno, radje nego kao grupicu ekstremista? Osim toga, Udruga je od te sire javnosti (Grada Zagreba) i dobila svoj prostor, u kranjoj liniji i financiran novcima upravo te sire javnosti. Takodjer, Udruga se siroj javnosti (u koju spadaju i pravne osobe – sponzori za neke akcije), obraca za sponzorstva – pa kome ce biti u interesu da sponzorira akcije neke nepopularne Udruge?

    Za kraj, da kazem svoje misljenje: da nemam dobro misljenje o Rodi, ne bi ovdje ni postala.

  10. #60
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moji frendovi (van rode) nisu roditelji pa ni nemaju neko misljenje.
    ne razbijaju glavu s time.
    ostale "nepristase" rode reagiraju tako kako reagiraju jer, moje vidjenje, misle da se napada njih i njihove postupke. misle ako se roda zalaze za iskljucivo dojenje prvih 6mj. a oni su davali djetetu caja da su losi roditelji i da su cinili lose pa je napad najbolja obrana. takodjer ako dijete od 7mj. jos ni ne puze ali se vozi u sjedalici okrenutoj u smijeru voznje misle da im solis pamet i sumnjas u roditeljsku ljubav ako spomenes uvjete koji su potrebni da bi se dijete vozilo u takvoj AS. ili, nedajboze, nasi roditelji koji nas nisu vozili uopce u AS i kako smo svi zivi i zdravi i koji su nam davai grah i spek sa 4mj. i kako je hodalica bila najbolji rijatelj majke i djeteta i kako ne razumiju kako se sve promijenilo. i kako je prije bilo normalno da otac vidi dijete kada dodje doma, ne prije, (no, opet, prije 25 godina moja mama je sa sekom iz petrove izasla 24h nakon poroda, otpustili je, a danas se moras boriti za to) i sta sada ocevi na porodu, to je ponizavajuce.....

    sva sreca MM i moji roditelji su open minde ljudi i imam njihovu podrsku. ne slazu se uvijek i apsolutno sa svime ali znaju koliko je meni bitno pa to cijene.

    a meni je samo to bitno.


    btw- mislim da roda treba dati na glasnija zvona sta je sve ucinila jer ovako dobar dio misli da roda ima samo ekstremne aktivisticke akcije i dosadjuje okolo svima sa dojenjem. a nemaju pojma sta sve ne bi imali da ne kljucaju rode a tvrd je rodin kljun

  11. #61
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa

    btw- mislim da roda treba dati na glasnija zvona sta je sve ucinila jer ovako dobar dio misli da roda ima samo ekstremne aktivisticke akcije i dosadjuje okolo svima sa dojenjem. a nemaju pojma sta sve ne bi imali da ne kljucaju rode a tvrd je rodin kljun
    ja ovo isto mislim. naprosto se za prevec toga ne zna.

    a moji frendovi. oni na mene i na moje stavove gledaju malo zacudjeno ali blagonaklono (uglavnom) a sto se dojenja tice u pšosljednje vrijeme me cak i pitaju za savjet.
    jedino sto nitko ne shvaca su platnene pelene misle da sam malo cuk-cuk

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Prvo bi pozdravila sve majke i one koje će to tek biti.
    Ja još nisam majka, ali se nadam da će me roda jednog dana posjetiti. Na Rodu sam naletjela kroz istraživanje o metodama potpomognute oplodnje i jednostavno ostala općinjena ovim forumom, informacijama koje sam ovdje dobila i naučila. Sada niti jedan dan nije prošao da nisam pogledala što ima novo u svijetu Roda. Nisam još uvijek njen član,ali ubrzo ću i to postati. Ne mogu pisati o odgoju, dojenju i ostalim stvarima koje vi ovdje govorite jedino bi htjela pružiti podršku divnim i hrabrim mamama koje svojoj djeci žele najbolje.
    Gledajući neke svoje prijateljice koje imaju djecu ne mogu a da ne zaplačem kad vidim kako se neke od njih odnose prema njima. Dojenje kod njih je trajalo po 2-3 mjeseca, a navećer je bilo obavezna dohrana jer bilo im je tako "lakše" spavali su skoro cijelu noć. Svaki da se "visilo" po birtijama u zadimljenim prostorijama ispijalo kave hranilo Šlagom sa kave. Meni koja nemam dijete, a toliko ga želim imati je srce pucalo na takve postupke.
    Nisam ništa spominjala jer kad sam pokušala bilo je: A ti nemaš dijete pa neznaš kako je to. Priznajem stvarno ne znam, ali znam da je mog brata i mene mama dojila do naše 2. godine života i nije to gledala kao opterećenje niti problem (a tada nije bilo toliko informacija).
    Oprostite što sam možda pobjegla s teme i javljam se, a nisam majka, ali nisam mogla ne dati svoj komentar.
    Jednom ću biti majka, posjetiti će i mene roda o donijeti maleni zamotuljak i tada ću još više nego sad zahvaljivati Bogu na Rodi i njenom trudu, akcijama, informacijama i svemu što pruža, jer u ovakvom vremenu gdje se živio brzo neki roditelji svoju dijecu uzimaju zdravo za gotovo i kao da zaboravljaju da su ona naš Božji dar.

  13. #63
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Da ne bude zabune, ono o čemu sam ja pisala je prije svega PR, ne ulazim u Rodine ciljeve. Iz nekog razloga, ljudi koji su vam vrlo blizu u razmišljanjima, ne doživljavaju vas pozitivno, to je ono što sam ja imala prilike primijetiti.
    Je li to Rodi ok ili nije, je li to do vas ili nije, i je li ova moja primjedba (i od mc) uopće važna, na vama je da procjenite.
    svakako, hvala na primjedbi

    ono sto sam ja kroz moje sudjelovanje u rodi od pocetka primjetila jest da zaista ljudi cesto apriori imaju negativan stav prema rodi, nesto zbog toga sto imaju negativan stav prema udrugama opcenito, zatim sto ne razmisljaju o volonterizmui/ili aktivizmu i strano im je ali ako samo malo odskrinu vrata prema rodi, pa pocnu citati, educirati se recimo preko portala ili foruma, i uci malo vise u bit, cesto se 'zakace' za rodu i svidja im se...

    svi mi cesto imamo predrasude i stvaramo sliku o necemu bez da imamo sve informacije...
    kako tome doskociti, ne znam...
    da li me zabrinjava, hm, ne znam....nekako, uvijek mislim da ima ljdi koje zanima jos, koji zeli vise znati, koji su zainteresirani za roditeljstvo, koji su zainteresirani za cuti drugacije i da ce oni doci i shvatiti o cemu se ovdje zapravo radi...
    nekima smo aprirori simpaticni kad prepoznaju intuituvno kao svoje ono za sto se mi zalazemo...

    ako nista, na rodi i u rodi smamkoliko nas ima razlicitih, naucila sam tolerirati razlicitost, shvacati to kao prednost, uciti iz toga...u rodi sma otkrila neke svoje osobine z a koje nisam ni slutila da ih imam...
    roda me je upoznala sa predivnim zenama koje mozda ne bi upoznala tek onako......neke vise nisu u rodi, ali nas je roda povezala i nastavile smo skupa ici dalje...

    meni je roda obogatila zivot, otvorila mi je jedan novi svijet, uz rodu sam rasla a i roda je rasla samnom...

    u pocetku sam htjela svima pricati o njoj, a sad bas ako me se pita....svidja mi se naci se s mojim rodama i jednostavno biti, ne treba se puno objasnjavati, kuzimo se, osjecamo se ko doma kad smo skupa...

    i forum mi mnogo znaci, i sad mi sve jako falite, jer sam pocela raditi a na poslu nisam online....fale mi sve divne zene odavde, cije misljenje cijenim pa bilo i dijametralno suprotno od moga....

  14. #64
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Nadalje, nakon izbijanja one afere oko pusenja i dojenja, takodjer sam cula podsmijehe i komentare na izbor MV. Mislim da je ta cijela situacija malo narusila ugled Udruge u siroj javnosti, odnosno, sigurno nije pomogla ni dojenju, a ni propagiranju Udruge.
    pa moram iskreno priznati da je i mene malo iznenadila tadasnja reakcija udruge il bolje reci nekih njenih clanica na tada doticnom topicu. toliko drugih stvari se osudjuje i propagira kako nije dobro za dijete i nastoji se po svaku cijenu izbjeci (ne drip, ne adaptirano, ne duda, ne hodalica, ne ovo, ne ono), a na ovu, po meni najfatalniju stavku, se gledalo prilicno lezerno u usporedbi s drugim stvarima iza kojih stoji big .

    zapitah se postoji li i lista majki nepusacica, kao sto postoji lista djece koja nikad u zivotu nisu stavila dudu u usta?

    sto se tice ostalih roditelja - samo u slucaju ne koristenja AS i nasilja prema djetetu sam spremna se petljati u tudiji zivot i ispasti babetina, ostalo, ako nece na svaki mig nosati dijete, ako ce dijete spavati u svom krevecu, ako ce kupovati pampersice, davati mu dudu, adaptirano, hodalicu, pa i smoki... sve je to irelevantno ako to dijete uz sve to dobije i roditeljsku ljubav.

    zrinka - i ti mi jako falis. na poslu bez interneta? pa to su necovjecni uslovi.

  15. #65
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    pa moram iskreno priznati da je i mene malo iznenadila tadasnja reakcija udruge il bolje reci nekih njenih clanica na tada doticnom topicu. toliko drugih stvari se osudjuje i propagira kako nije dobro za dijete i nastoji se po svaku cijenu izbjeci (ne drip, ne adaptirano, ne duda, ne hodalica, ne ovo, ne ono), a na ovu, po meni najfatalniju stavku, se gledalo prilicno lezerno u usporedbi s drugim stvarima iza kojih stoji big .
    MC, ne bih voljela da sad ovdje o tome raspravljamo, ali mi tada nismo branili pušenje, nego osobu. zapravo, nismo dopustili linč na našem forumu.
    kao što ne napadamo mame koje daju adaptirano, nego adaptirano samo po sebi.
    a to nikako ne treba izjednačavati :/

  16. #66
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ok, razumijem.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    ja se uopce ne osjecam lose kao 'neshvacena'...

    sklona sam pomaknutim politickim, duhovnim, umjetnickim, unameit stavovima otkad znam za sebe (feminizam, anarhizam, vjesticarenje, yoga, vegetarijanizam, kontrakultura, subkultura, antikultura ter nekultura, 'podzemna' glazba, sevdah u svakodnevnom zivotu, autostopiranje, reclaim the streets, skvotiranje, dumpsterdiving, divlji kamping, ples s vatrom i vatreni ples ...)..

    tak da povezati rodu i mene mojima olaksanje - 'aj' konacno se smirila!'

    nego etogac citat za one koji pricaju negativno o rodi bez da znaju pokoju cistu:
    "--- and those who were seen dancing were thought to be insane by those who coldn't hear the music..."

  18. #68
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Negativna percepcija Roda?
    Pravo da vam kažem i ja sam je imala i NISAM znala zašto.... a sada znam - ZATO ŠTO NISAM BILA DOVOLJNO INFORMIRANA O RODAMA....
    Nekoliko puta sam ponovila da sam i ja bila mišljenja, jer sam tako naučena, da, da drip (jer nema poroda bez dripa), da, da epi, mama nema mlijeka itd.

    E onda nabasah na Rodu preko neta i počela sam se educirati, e sada da nisam bila "open minded" ili da ne razmišljam o pročitanom, sigurno bih se i dalje protivila Rodi, ali tekstovi su super, jako lijepo obrazloženo sa znanstvene strane i dosta toga je logično, je li...

    Eh da, opet kažem, mislim da je najveći razlog zašto ljudi promatraju rodu iz negativnog aspekta je neinformiranost o aktivnostima rode, osim ono što vide na TV-u gdje se može vidjeti da su Rode protestirale za ovo ili ono i to je sve što vide.

    Čak i da dođu na portal ili forum zgražali bi se i ne bi promjenili svoje mišljenje, jer je drip zakon, bez epi bi do ušiju popucale, a u njihovim očima nikada nije upitna stručnost doktora... - što je meni lično strašno (jer sam par puta doživjela pogrešnu dijagnozu, a da ne pričamo o ponašanju).

  19. #69
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Negativna percepcija Roda?
    Pravo da vam kažem i ja sam je imala i NISAM znala zašto.... a sada znam - ZATO ŠTO NISAM BILA DOVOLJNO INFORMIRANA O RODAMA....
    Nekoliko puta sam ponovila da sam i ja bila mišljenja, jer sam tako naučena, da, da drip (jer nema poroda bez dripa), da, da epi, mama nema mlijeka itd.

    E onda nabasah na Rodu preko neta i počela sam se educirati, e sada da nisam bila "open minded" ili da ne razmišljam o pročitanom, sigurno bih se i dalje protivila Rodi, ali tekstovi su super, jako lijepo obrazloženo sa znanstvene strane i dosta toga je logično, je li...

    Eh da, opet kažem, mislim da je najveći razlog zašto ljudi promatraju rodu iz negativnog aspekta je neinformiranost o aktivnostima rode, osim ono što vide na TV-u gdje se može vidjeti da su Rode protestirale za ovo ili ono i to je sve što vide.

    Čak i da dođu na portal ili forum zgražali bi se i ne bi promjenili svoje mišljenje, jer je drip zakon, bez epi bi do ušiju popucale, a u njihovim očima nikada nije upitna stručnost doktora... - što je meni lično strašno (jer sam par puta doživjela pogrešnu dijagnozu, a da ne pričamo o ponašanju).

  20. #70
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj nikol2 prvotno napisa
    Prvo bi pozdravila sve majke i one koje će to tek biti.
    Ja još nisam majka, ali se nadam da će me roda jednog dana posjetiti. Na Rodu sam naletjela kroz istraživanje o metodama potpomognute oplodnje i jednostavno ostala općinjena ovim forumom, informacijama koje sam ovdje dobila i naučila. Sada niti jedan dan nije prošao da nisam pogledala što ima novo u svijetu Roda. Nisam još uvijek njen član,ali ubrzo ću i to postati. Ne mogu pisati o odgoju, dojenju i ostalim stvarima koje vi ovdje govorite jedino bi htjela pružiti podršku divnim i hrabrim mamama koje svojoj djeci žele najbolje.
    Gledajući neke svoje prijateljice koje imaju djecu ne mogu a da ne zaplačem kad vidim kako se neke od njih odnose prema njima. Dojenje kod njih je trajalo po 2-3 mjeseca, a navećer je bilo obavezna dohrana jer bilo im je tako "lakše" spavali su skoro cijelu noć. Svaki da se "visilo" po birtijama u zadimljenim prostorijama ispijalo kave hranilo Šlagom sa kave. Meni koja nemam dijete, a toliko ga želim imati je srce pucalo na takve postupke.
    Nisam ništa spominjala jer kad sam pokušala bilo je: A ti nemaš dijete pa neznaš kako je to. Priznajem stvarno ne znam, ali znam da je mog brata i mene mama dojila do naše 2. godine života i nije to gledala kao opterećenje niti problem (a tada nije bilo toliko informacija).
    Oprostite što sam možda pobjegla s teme i javljam se, a nisam majka, ali nisam mogla ne dati svoj komentar.
    Jednom ću biti majka, posjetiti će i mene roda o donijeti maleni zamotuljak i tada ću još više nego sad zahvaljivati Bogu na Rodi i njenom trudu, akcijama, informacijama i svemu što pruža, jer u ovakvom vremenu gdje se živio brzo neki roditelji svoju dijecu uzimaju zdravo za gotovo i kao da zaboravljaju da su ona naš Božji dar.
    nikol

  21. #71
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Nas npr. svi smatraju u najmanju ruku čudnim jer uvijek vežemo Marka u AS i ne dozvoljavamo da se u našem autu nepropisno vozi bilo čije dijete. Jedno vrijeme sam dijelila Rodine letke frendicama o važnosti korištenja AS ali sve skupa nije naišlo na veći odjek. Na kraju je ispalo da solim drugima pamet (!) pa sam manje više odustala. Svi smatraju da smo MM i ja ekstremisti što se toga tiče :shock:
    Dohrane je ista pjesma. Također sam zaključila da se s većinom ne isplati ulaziti u rasprave u vezi kalendara dohrane za bebače i o tome zašto moje dijete nije jadno jer ne tamani čokolade.
    Kao ni u one u vezi tantruma, plakanja itd, itd...

  22. #72
    Mary Ann avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zelina
    Postovi
    173

    Početno

    Već sam otupila na okolinu jer kad uđem u raspravu nedam se smesti i onda to završi loše jer kad smatram da sam u pravu ne odustajem.

    Ukratko u mojoj sredini je općenito svijest majčinstva katastrofa i sve se temelji na bakinim stavovima tj. najviše bake odgajaju djecu (ne govorim generalno) a to uključuje nedojenje (dijete je gladno) dohranu već sa 2 mj. a dalje se nesmijem ni sjetiti jer mi se kosa diže na glavi.

    Ponosna sam na sebe jer sam jednu frendicu uspjela nagovoriti da isključivo doji i da ne čini istu podršku kao i sa prvim djetetom pa sam si za nagradu ispunila pristupnicu za Rode i rekla "možeš ti to!"

    Neću duljiti jer bi o tome mogla napisati cijeli roman

    Uglavnom Rode su

  23. #73
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    nažalost čini mi se da kao i kod većine i ja ne volim spominjat rodu iz čistog razloga što vlada neki negativan stav prema njoj. Volim savjetovat i probat nekome približit neke rodine stavove, ali najčešće to ispada kao da drugima solim pamet. I onda uglavnom odustanem.
    Zapravo moram priznat da je roda ko roda za mene malo preekstremna i preagresivna u nekim stavovima i ne slažem se baš sa time, ali jednostavno se mora priznati da je većina stvari po samoj prirodi i nekoj logici dobra.

  24. #74
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Plaćala sam račune na FINi. I na šalteru me žena pita: "A jel je nosiš u marami? To je super."
    Plaćala sam članarinu za RODE. I ona je jedna od rijetkih pozitivnih.

    MM smatra RODU super, a starci... isto briju da sam se smirila :D

    Serpentina i Tia vole RODU

  25. #75
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Ja sam kao što je jedna već spomenula, često na rodi ali ne pišem puno. Razlog je taj da je toliko toga već rečeno i u pretražniku se može naći skoro sve o svemu te nema potrebe otvarati nove topice i postavljati pitanja.
    Hvala rodi na svemu, ona mi je poput prijateljice koju pitam šta da radim kada uđem u dilemu. U mojoj okolini nema puno roditelja, iako imam 30 godina, nijedna prijateljica nema dijete. Ne znam gdje bih naučila tolike stvari da nije rode, ne znam ni da li bih uspjela s dojenjem jer mi je u početku bio poprilično "pun kufer svega". Ali, uz rodu nema odustajanja. U okolini pričam o rodama, ali to baš nikoga ne zanima. Ovi bez djece, njih to još ne zanima. A ovi s djecom ne vole kad solim pamet jer onda oni ispadaju loši roditelji. I to mi je glupo, nekad bih im i rekla nešto u dobroj namjeri ali ne nailazim na plodno tlo, pa ne forsiram previše. Onaj koga zanima će pogledati i sam.

    Moja jedina zamjerka rodama je isključivost. Npr. ne dudi varalici. Moja ni nema dudu ali nekim rodieljima zlata vrijedi. Ja npr nemam platnene pelene i to mi je bed reći na forumu jer se bojim da će mi reći da nisam normalna. Ali ja sam gadljiva i pomisao na kantu punu vode i zmazanih pelena, i to prati... ne ne ne bih to mogla. Eto, to je moje mišljenje.
    Ali ću i dalje gdje god budem mogla pričati sve dobro o rodi jer možemo biti sretni da je okupila sve te mame (i tate) na jednom mjestu da si pomognemo savjetom.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj emarink prvotno napisa
    Moja jedina zamjerka rodama je isključivost.
    zanimljivo kako je percepcija drugacija - moj luka isto koristi varalicu i ne koristimo platnene... pa nemam uopce osjecaj da je ni forum/forumasi(ce), a kamoli 'roda' kao udruga tu iskljuciva...
    a jos kad imam u vidu da ce se rijetko gdje naci info i izmjena iskustva o platnenima i o mogucim opasnostima koristenja varalice po dojenje i dr. - time mi je jos draze vidjeti da je ovo mjesto gdje toga ima dosta...
    sto se mene tice - moze i vise...

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj emarink prvotno napisa
    Moja jedina zamjerka rodama je isključivost.
    Brkaš Udrugu i forum. Udruga čak ni nema službeno mišljenje o npr. dudama varalicama, niti se time zamara.

  28. #78
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Istina. Nisam ni mislila na službeno mišljenje Udruge, već općenito na savjete koje se dijele na forumu. Stvarno nisam mislila ništa loše. Evo, to je jedan od razloga zašto ne postam puno. Ja sam vas samo htjela pohvaliti. Isprika Udruzi.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj emarink prvotno napisa
    Istina. Nisam ni mislila na službeno mišljenje Udruge, već općenito na savjete koje se dijele na forumu. Stvarno nisam mislila ništa loše. Evo, to je jedan od razloga zašto ne postam puno. Ja sam vas samo htjela pohvaliti. Isprika Udruzi.
    Ma, naravno da nisi. Samo to treba istaknuti jer mnogi brkaju forum i udrugu i mnoge ekstremne stavove pojedinih forumaša pripisuju udruzi, tako da se nerijetko mogu čuti komentari da Roda propagira necijepljenje, dojenje do škole i sl, što je notorna glupost.

    Samo ti postaj koliko ti volja, forum je namijenjen edukaciji i razmjeni roditeljskih iskustava. Oprosti ako si moj post shvatila kao kritiku, nije mi to bila namjera.

  30. #80
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    forum je namijenjen edukaciji i razmjeni roditeljskih iskustava
    Zbog ove mogućnosti razmjene iskustava i stavova naučila sam jako puno.
    Utiješila se bezbroj puta i lakše zaspala tu noć.
    Pomogla nekom drugom i bila ispunjena taj dan.
    Prodala ponešto na burzi i odmah svoje dijete obradovala novim nečim.
    Upoznala predivne žene i roditelje, a tek slatkih klinaca...
    Itd!
    Rode Drage: i

  31. #81
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    uglavnom sam im dodijala. i to ne samo prijateljima, već i poznanicima, susjedima (par ih je našlo zataknute "beba plače.." letke za brisače) i ostaloj raji s kojom dolazim u dodir.


    danas sam čak od jedne prijateljice, mame dvoje djece, od kojih jedno ima atopijski, alergiju na mlijeko i celijakiju, čula da sam ja mama prenabrijana na hranu, tj. prenabrijana u odlukama o tome kaj će odn.neće moj mali jest...
    halo?!?

    jedina koja me "preporuča" uokolo kod friških mama je moja prijateljica koja nit je udana, nit ima djece, nit će uskoro.
    ona misli da nisam nabrijana nego informirana.zahvaljujući rodi.

  32. #82
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Većina mama na moj spomen RODE ima ogroman upitnik iznad glave. Čak me ponekad gledaju kao vanzemaljca, u stilu "kaj se ti nekaj dodatno informiraš u vezi tvog odgajanja djece, tj. kaj sumnjaš u sebe?" (da, sumnjam u sebe i zato sam svakog dana sve bolja mama ).
    MM čim me vidi za kompom veli "kaj opet si na RODI?" i nasmije se jer vidi na licima naše djece da moje surfanje urađa plodom

    Iskreno, mislim da se o djelovanju RODE i o informacijama i podršci koja se od nje može dobiti premalo zna, premalo su roditelji svjesni da nisu sveznajući i da je dobro čuti drugo mišljenje (tu mislim na sudjelovanje u Forumu).
    Nisam u toku - da li RODA ima kakav materijal koji se može naćiu u trudničkim ambulantama, ginekološkim ordinacijama, rodilištima?

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    113

    Početno

    Moram priznati da sam prije nego sam rodila i ja bila vrlo skeptična spram RODE i imala poneku predrasudu. Od kad sam počela redovno pratiti forum i članke moje se mišljenje promijenilo i sada sam vrlo zahvalna na svim savjetima i pomoći koju sam ovdje dobila.

    Samo jedan primjer. Zahvaljujući toni materijala koje smo mm i ja ovdje iščitali dojila sam evo do nedavno, punih 15 mj. :D Kako je bilo krenulo uz svu (ne)podršku od moje mame prvo, a onda i šire (nemaš dovoljno mlijeka, slabo ti je mlijeko, on je gladan, pa ne može ti stalno biti na cici, rashranit će se, itd) mislila sam da neću niti petinu toga izdržati. Upornost se isplatila.

    Danas kad god imam neku dilemu, trilemu, ovdje pogledam iskustva drugih mama, savjete, sve što mi pomaže da donesem bolju odluku.
    Sve one koji me uvjeravaju da su smokići super užina, da ne trebam autosjedalicu jer idemo samo u susjedstvo i sl. nastojim uputiti ovamo iako sam svijesna da je uvjeriti ljude teško. Iako ne i nemoguće

  34. #84

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Iskreno moram priznati da sam se iznenadila kada sam pročitala da ima toliko ljudi protiv roda. Sada čekam prvu bebu i moram priznati da prije nisam puno obraćala pažnju na to što Rode rade ali sam uvijek pročitala ako bi slučajno naletila u novinama i sve mi je bilo toliko logično i ispravno da sam se čudila zašto treba neke stvari toliko naglašavat.
    Kako može biti loše voziti dijete u autosjedalici? Ili dojiti ga? Ili pokušavati mu omogućiti sve prirodno jer je to uglavnom i najzdravije? I naravno da treba omogućiti tatama da budu na porodu ako to žele.
    Koliko je sve to rezultat odogoja ne znam ali....
    Moja mama me morala roditi carskim rezom pa je zato provela neko vrijeme u bolnici. Pričala je kako su morali potkupljivati sestre da me nose njoj na dojenje i kako su skoro sve bile protiv toga. Takav je bio trend. Pričala mi je kako su bili presretni kada su mi iz italije donijeli jednokratne pelene a onda razočarani kada su morali odustati od njih jer mi se guza skroz upalila. Vjerojatno iz istog razloga mogu nosti samo jednu vrstu hig.uložaka.
    Znam i da bi moj tata bio na porodu da se to onda moglo.
    I nikad se nisu suzdržavali od maženja.

    Kakva sam bila beba? Zdrava i sretna. A takva sam uglavnom i danas.

  35. #85
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    Kad sam ja ostala trudna i govorila o Rodi, jedna moja prijateljica je komentirala nešto tipa: 'joj te Rode, ako ne dojiš, stavit će te na stup srama'. Ja lijepo ušutila :/ Kad smo se vidjele poslije poroda, curica mi je tad imala cca 5 mjeseci, pita ona mene: "Kak je hraniš, je u pitanju bočica?" a ja ponosno: " , CICA!!!"

  36. #86
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj ZIMA prvotno napisa
    Iskreno moram priznati da sam se iznenadila kada sam pročitala da ima toliko ljudi protiv roda. Sada čekam prvu bebu i moram priznati da prije nisam puno obraćala pažnju na to što Rode rade ali sam uvijek pročitala ako bi slučajno naletila u novinama i sve mi je bilo toliko logično i ispravno da sam se čudila zašto treba neke stvari toliko naglašavat.
    Kako može biti loše voziti dijete u autosjedalici? Ili dojiti ga? Ili pokušavati mu omogućiti sve prirodno jer je to uglavnom i najzdravije? I naravno da treba omogućiti tatama da budu na porodu ako to žele.
    Koliko je sve to rezultat odogoja ne znam ali....
    Potpisujem!!!

  37. #87

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Evo nakon hrpetine ljudi kojima sam rekla da često koristim rodine stranice za savjete i koji su reagirali pozitivno na to - naletila sam na nekoga tko to nije. I to od strane mog bivšeg. Njegova žena smatra rode sektom. I to nakon što je, po njegovim riječima, surfala po rodinim stranicama pa ''zna o čemu priča jer se uvjerila''. Kada sam tražila da mi pošalje linkove na stvari koje joj se nisu dopale i po kojima je stekla dojam da rode rade nešto loše - naravno da ih nisam dobila. Uh kako ne volim ljude koji zauzimaju stav prema nečemu ili nekome a onda kada ih tražiš na osnovu čega imaju takvo mišljenje ne dobiješ odgovor. U biti odgovor bude njihov bijes jer su 'provaljeni' koliko su površni i ograničeni.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jarun
    Postovi
    188

    Početno

    Ja bih htjela reći, iako je topic star, da sam sretna što Roda postoji.
    Jako sam i sama ohrabrena na poduzetnost i djelovanje. Oduševljena sam što u ovom našem društvu, koje često pljuje a ne čini ništa da bi situaciju promijenilo, ipak postoji grupa koja nešto radi, pridonosi i pomaže sebi i okolini.
    Puno puta se slažem sa onime što pročitam, a puno puta i ne. Svi imamo pravo na svoje stavove.
    Mene žalosti neukost i nedostatak gladi za znanjem i informacijama koje primjećijem kod ljudi u svojoj okolini, ali ću uvijek istaknuti koliko sam zahvalna da su mi ljudi koji ovdje pišu tekstove ili odgovaraju na postove i ne znajući pomogli. To je prava vrijednost i smisao ove udruge. Barem ja to tako vidim. I hvala svima koji pridonosite! Od srca!

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jarun
    Postovi
    188

    Početno

    Ja bih htjela reći, iako je topic star, da sam sretna što Roda postoji.
    Jako sam i sama ohrabrena na poduzetnost i djelovanje. Oduševljena sam što u ovom našem društvu, koje često pljuje a ne čini ništa da bi situaciju promijenilo, ipak postoji grupa koja nešto radi, pridonosi i pomaže sebi i okolini.
    Puno puta se slažem sa onime što pročitam, a puno puta i ne. Svi imamo pravo na svoje stavove.
    Mene žalosti neukost i nedostatak gladi za znanjem i informacijama koje primjećijem kod ljudi u svojoj okolini, ali ću uvijek istaknuti koliko sam zahvalna da su mi ljudi koji ovdje pišu tekstove ili odgovaraju na postove i ne znajući pomogli. To je prava vrijednost i smisao ove udruge. Barem ja to tako vidim. I hvala svima koji pridonosite! Od srca!

  40. #90
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Nezainteresirano. Ali kad negdje zaškripi ajde pitaj ti Rode ili nađi tamo na ONIM TVOJIM RODAMA. Malo mi to smeta jer meni je sve ovdje i na portalu puno pomoglo i ima odgovora baš na sve nedoumice, a na forumu i onih sa iskustvom pa mito malo smeta.
    I danas sam poslala pristupnicu. I baš sam ponosna.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    7

    Početno

    Ja svim prijateljicama i poznanicama koje ce postati mame reklamiram Rodu vec 5 g otkako sam i sama rodila 1 kcer. Pricam im i poticem ih na dojenje i objasnjavam zablude o umjetnoj dohrani...Nemam negativnih iskustava-tu i tamo je netko bio indiferentan al svaka je lijepo i sa zanimanjem saslusala. Uglavnom,mislim da sam ih dosta potakla na dojenje i usput rasvjetlila jos neke pogresne mitove o kojima sam citala na Rodinom portalu. Planiram se uclaniti u Rodu vec godinama a nadam se da cu to napokon i ostvariti i aktivno se angazirati u Karlovcu,gdje zivim. Srdacan pozdrav svima

  42. #92
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Danas sam dobila komentar od jedne frendice, više onako kroz šalu, da sam roda frikuša :?

  43. #93
    toolaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    80

    Početno

    Mislim da je ta percepcija Rode kao «fanatične», ili, bognamdragipomogao «militantne», koja se više puta spominje u ovom topicu, prirodna posljedica zaziranja od aktivizma općenito, koje je duboko je ukorijenjeno u našoj sredini. Mi tek učimo aktivizam u društvu u kojem je netalasanje općeprihvaćen način egzistencije. Također, ljudi generalno svoje stavove ne formiraju na osnovu realnih podataka i njihovog racionalnog procjenjivanja, kako obično volimo misliti, već kombinacijom krhotina informacija, baštinjenih ideologija i popabirčenih medijskih impresija, pa nije čudno da se aktivizam lako može percipirati kao fundamentalizam, šovinizam kao duhovitost, neodgovornost kao slobodoljubivost, korupcija kao poduzetnost... i što sve ne. Roditeljstvo, a u okviru njega posebno majčinstvo, je vrlo vrlo vrlo vrijednosno opterećena i osjetljiva kategorija, istovremeno najosobnija i najpolitičnija ljudska uloga. Konzervativno društvo ne voli da se itko «dira» u teme obitelji. Za to društvo je čak i obiteljsko nasilje «privatna stvar».
    Ispričavam se ako komentar malo baca na sažetak eseja iz sociologije za 4 razred gimnazije, ali čini mi se da je ovo srž problema koji se samo u različitim sredinama zrcali na različite načine.
    Inače, ja svoje poznate često uputim na Rodine stranice, i nitko me još nije opsovao radi toga. Ne guram nepozvana savjete o dojenju i odgoju, kao ni o ičemu drugome, uostalom, ali rado naglasim svoja pozitivna iskustva. Skoro svaki dan čujem kakvu nebulozu vezanu uz to kako mi je dijete žedno je mu ne dam vode, kako će biti razmaženo jer ga se nosi «po rukama», kako je premalo da bi bilo u AS... Sve 4 žene koje su samnom bile u sobi u rodilištu iskreno su bile uvjerene da je žgaravica u trudnoći posljedica činjenice da nose kosmato dijete, a tek nekolicina članova moje šire obitelji pokazuje kakvu takvu vjeru u djetetovu procjenu kada je gladno a kada nije. Mislim... nama fakat treba «militantna» Roda.

  44. #94
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    toolaa, dobro nam došla!

  45. #95
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    toolaa, dobro nam došla!
    X
    I ba mi se svidio tvoj post!

  46. #96
    toolaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    80

    Početno

    hvala, bojala sam se da ću vas upilat. sličan je stav širokih narodnih masa i prema mnogim drugim udrugama, nije to ništa posebno. spomenite, neznam, udrugu koja zbrinjava i udomljuje napuštene životinje, brzo će se čuti - a, one luđakinje s mačkama, ili "čudaci šta ne daju ljudima kožne postole nosit"... o gay ili ženskom aktivizmu da ne govorim... "muškarače šta svakom loncu moraju bit poklopac"... nema se potrebe uznemiravati zbog toga.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    123

    Početno

    Kako tko...

    Uglavnom mi ne prigovaraju jer znaju da to na mene ne ostavlja poseban utisak...Oduvjek se trudim misliti svojom glavom i ne mariti previše za dojmove drugih. No, da primjetim blago negodovanje (bilo po izrazu lica ili uzdahu) - primjetim.
    Mislim da je to prvenstveno zbog toga što ovaj portal percepiraju rigidnim...i prestrogo strukturiranim (s čim se povremeno slažem). Ja osobno mislim da je vrlo koristan, no nije za one koji nemaju želudac i živce za povremeno špotanje, koje, ruku na srce, i nije uvijek toliko prijeko potrebno...ali je dio svakodnevne prakse ovdje za one koji se usude neke stvari modificirati ili ih tumačiti na neki drugi, manje uvriježeni način)

    Kažem, da nije toga, vjerujem da bi bio ponešto omiljeniji većem broju žena.

  48. #98
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Pettite prvotno napisa Vidi poruku
    što ovaj portal percepiraju rigidnim...i prestrogo strukturiranim (s čim se povremeno slažem).
    govoriš o Portalu ili Forumu?

  49. #99
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa Vidi poruku
    A ja valjda imam peh pa non stop nailazim na one nezainteresirane. :/
    Da bar u svojoj okolini imam jednu osobu koja slično razmišlja bilo bi mi lakše.
    RONIN javi seeee jako sam blizu tebe ;-*

    (iako je ova tema krenula 2007.)

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    123

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    govoriš o Portalu ili Forumu?
    Šira masa govori o portalu u cjelosti...a oni koji su se zadržali neko vrijeme i boravili na oba "odjela" primjećuju da postoji bitna razlika.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •