Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 154

Tema: bolne bradavice

  1. #101
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Sanja_S, žao mi je da ti nije ništa bolje.

    Možeš pokušati još sa Multimum kompresama koje pomažu bržem zacjeljivanju ragada.

    I, daj pliz nazovi SOS telefon za dojenje da još jednom provjeriš položaj.
    Nekako mislim, ako je položaj dobar, ragade bi trebale ipak zacjeljivati, a ne da još dolazi i do zastoja i mastitisa

  2. #102
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    imaš li možda simptome soora (probadajuća bol tijekom i između podoja u dojkama, vaginalnu infekciju, beba bijele naslage u ustima koje gazicom ne možeš skinuti, pelenski osip)?

  3. #103

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Mimah, nista od navedenog na svu srecu..

  4. #104
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    ako je položaj dobar, trebalo bi se stanje popraviti.

    štedi je što više, makar održavala laktaciju ručnim izdajanjem, samo da prođe, a dijete neka doji samo na drugoj. ako baš ne ide, ja bih na tvom mjestu liječniku da pogleda pa da propiše neku mast, antibiotsku, antigljivičnu.

  5. #105
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Mene zanima vezano za Multimum komprese, ako nastanu ovakvi problemi kao kod Sanje, da li ih držati cijelo vrijeme na dojkama između podoja ili samo povremeno?

  6. #106
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    što piše na njima?

  7. #107
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Pise da se mogu drzati koliko zelis, a najmanje 5 minuta.

    Nisam imala ranice niti sa jednim djetetom, ali sam ih koristila preventivno u razdobljima navlacenja mlijeka (citaj: kontinuiranog 12 satnog cicanja). Bradavice su mi bile osjetljive i krajnje iziritirane od tolike, a nagle upotrebe i beskrajno su mi pomogle.
    I drzala sam ih stalno, prvih par dana nakon poroda tj. dok nisam osjetila da su bradavice ok.

  8. #108
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ja sam ih mislila kupiti ako mi zatrebaju, tj. ako dođe do problema, tako mi je i žena u ljekarni savjetovala. Pa sad kad tebe čitam maco, ne znam dal da ih i prije kupim i stavim u torbu za rodilište ili ne?

  9. #109
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sara, nemoj kupovati unaprijed. Lako moguce da ti nikad nece trebati, a ako zatrebaju, vjerujem da ti netko moze donijeti (ili ce neko prirucno sredstvo biti sasvim ok).

    Sanja_S, nadam se da ce rana brzo proci. Slazem se s Mimah, pokusaj postediti ranjenu bradavicu sto vise mozes i, ako stvarno ne prolazi, razmisli o pregledu i nekoj kremi na recept. (I nazovi SOS zbog polozaja. Ponekad patronazne stvarno ne znaju dovoljno da bi ocijenile hvat.)

  10. #110
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja bi ih uvijek uzela i koristila
    Ali kazem, moji su oboje bili novorodencad od preko 4 kg, sa povelikim zelucicima i prvi je cicao 7-8 sati u komadu, a drugi punih 12.
    Mislim da bi mi bradavice bile otpale od tolikog nasisavanja da ih nisam stavljala.

  11. #111
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Prodje li ta bol ikad??

  12. #112
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Prođeeee, stvarno! I onda postane najljepše na svijetu

  13. #113
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    U početku dojenja sam imala rane na obje bradavice. Ajme kad se sjetim te boli
    Cijeli dan sam bila u toplesu, nisam mogla pomisliti da mi nešto ide po bradavicama. Dojenje me tako nerviralo da sam htjela lupati glavom u zid. Pomoglo je luftanje i lanolin, ali najviše popravljanje položaja. Jedan dan nisam više mogla i svaki puta kad beba nebi dobro raširila usta i uhvatila, gurnula sam prst sa strane i otpustila usta i davala da iz nova i iz nova prima sisu dok nije uhvatila kako treba!
    Za dva dana je dojenje postalo predivno, savršeno!
    Ista stvar i kod mene, mi koristimo nastavke ali obje bradavice su mi bile u ranama i danima je sisala krv... hvala bogu izborili smo se i proslo je... ali smo ostali na ovom dijelu popravljanja polozaja... desnu super uhvati i ni ne osjetim ju skoro osim na pocetku, a lijevu (koja mi je malo zadebljana prirodno) kad sisa ko da me netko bocka u mozak.

    Sanja suosjecam s tobom, meni je mama istiskala grudi da sam vristala i plakala, topli oblozi, izdajanje poslije dojenja, masaze... plavice sam imala... ali proslo je, nadam se da ce brzo i tebi a sto se kraste tive meni otpale nakon 10tak dana, isto sam mazala i luftala, i davala sam joj normalno da sisa iako je bolilo

  14. #114
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ja sam kupila MultiMum komprese, bome su i skupe i stavila ih u torbu za rodilište. Sad ne znam dal da ih počnem odmah stavljati preventivno, kao ti maco , kad počnem dojiti ili ako dođu problemi. Al vidjet ću valjda u hodu kako će to sve ići.
    Maco jel bi njih stavljala na dojke i onda preko njih grudnjak?

  15. #115
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Da. Ili samo potkošulju, dok mi grudi nisu buknule od navale mlijeka pa sam prešla u grudnjak.
    I, ja ih stvarno nisam koristila preventivno, kao ono, čim sam rodila hop komprese.
    Nego kad su se bebani probudili od postporodnog drijemeža, skužili da su gladni i otpočeli Cicanje.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Evo da javim da se situacija poboljsala. Odmorila sam desnu bradavicu tri dana tako da sam je lijecila mm kompresama i jedan dan bepanthen masti (izdajala sam ju rucno da se ne upali) i evo dva puna dana jede na toj cici i bol mi se smanjila za nekih 80 posto. Boli me jos samo na pocetku podoja pa prestane. Presretna sam i prezadovoljna Bebac ce u subotu mjesec dana, na kilazi dobivamo kako treba i jede svaka dva sata otprilike. Hvala vam puno svima na savjetima. Nazalost, ne mogu reci sto mi je tocno od svega pomoglo jer sam koristila i svoje mlijeko za mazanje i susila bradavice i stavljala komprese za rane i mazala bepanthenom (ne sve u isto vrijeme, haha).
    Mozda nekome pomogne ovaj moj nacin "zacijeljivanja"
    Posljednje uređivanje od Sanja_S : 20.08.2015. at 12:52

  17. #117
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Sanjo, imala sam sličnu situaciju kao ti. Moj bebač je star tek 10 dana, al već u rodilištu 3 dan mi je izgrizao desnu bradavicu i baš me bolilo. Pa sam ju štedila par dana, davala mu samo lijevu da sisa, a iz desne sam se izdajala je rmlijeka stvarno imam. Čak mi se desna bila počela stvrdnjivati i onda sam se uplašila da ne dođe do neke upale, pa sam se cijelu jednu noć oko nje zabavila, masirala je i izdajala. Sada je to ok. Sad mu dajem naizmjenično u jednom podoju jednu, a u drugom drugu dojku, s tim da me desna ipak malo više boli od lijeve kad on uhvati, al isto samo na početku.
    I na tu desnu dojku ja sam isto stavljala mm komprese (maco p. hvala na savjetu, ne bi znala za njih bez tebe) i lanolin ponekad i kao što sam već napisala štedila je par dana.

  18. #118
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Pitanje...
    Nemam nikakvih rana ali bradavice me uzasno bole... pogotovo lijeva... svijetlo roskaste su i bole na dodir, dok ona sisa, u grudnjaku, bez grudnjaka... nekad me probada, nekad ko da me bockaju iglice... svakako! Ne do bog da slucajno rucnikom prodjem po nekoj poslije tusiranja.. ajme! vec sam pomalo luda od toga. Kad pocne sikit na toj lijevoj oci mi ispadaju, ko da me neko jako stipa... da ne pricam da me glava rastura od trpljenja bolini naprezanja i stiskanja zubi dok ona sisa.
    Hvat joj je dobar jer na tome bas puno radimo posto joj je donja usna uvucena i vec mi je bila izranjavala sve u pocetku tako da na to jako pazim... jedino se bojim da nije soor

    Kako si pomoci?

  19. #119

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Imala si rane, ali su prosle? Ili?
    Ja vjerujem da su ti bradavice jos uvijek osjetljive. Koliko ima malena? Treba neko vrijeme da one otvrdnu, tako su i rekle cure.

  20. #120
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Prosle su, da... imala sam ih u pocetku... njoj sad evo 4 tjedna...
    Pa nemam pojma danas sam tu lijevu izdojila i dala joj na bocicu pa ju mazem i zracim... mal cu je probat odmorit

  21. #121
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ima li ikakvih naznaka soora? Bijele naslage u bebinim ustima, coktanje? Ima li ijedna od vas vaginalnu infekciju?

  22. #122
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Imala je bijele naslage koje smo skinuli gazom i vise se nisu vracale (mozda naslage mlijeka? Ili treba duze da se opet pojave?) i ima osip na guzi koji izgleda ko candida...
    Dobili jesmo daktarin (bez pregleda, samo telefonski) ali joj nisam mazala jer pise da bebe ispod 4mj ne smiju, nisam ni sebe namazala jer pise ne stavljati na bradavice... pa cekam pregled u utorak 25.da dr.to pregleda ipak posto nisam sigurna 100% jel je soor ili nije

    Vaginalno nista i coktanja nema

  23. #123
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Eh da i nekad mi se poslije dojenja zna pojavit bijelo na bradavici, ko neka naslaga u brazdi onako, i ne da se oprat, dost gusto bude. Tek kad se sasusi pa obucem nesto onda se skine tj "ostruze/otpadne" i ostane u komadicu tak...

  24. #124
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sad naravno nitko ne moze dijagnosticirati ni ovako, preko foruma, ali ja bih rekla da je soor, ako se naslage pojavljuju, a uz to imas i ovakve simptome. Mislim da su rojazol i daktarin standardna terapija za soor u HR (nisam 100% sigurna). U svakom slucaju, kad pocnes koristiti, morate koristiti obje.

  25. #125
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Njoj stavljam u usta 4 puta/dnevno, to znam, a sebi mazem bradavice? Obje il sam onu koju posisa poslije podoja? Kolko puta? Osip na guzi mazem isto daktarinom ili njega ne diram?

    100 pitanja imam... zato sam kao odlucila cekat pregled kod pedijatra

  26. #126
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    bradavice maži poslije podoja. kako piše na uputstvu. možeš i u 2,5 dl vode otopiti žličicu sode bikarbone pa time ispirati dojke nakon podoja. isperi prije podoja. iz prehrane izbaci slatko i krušasto, ubaci lgg jogurte. osip na guzi tretiraj uobičajeno, povući će se kad se riješite gljivica.

  27. #127
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    šta su ti rekli na pregledu jučer? jel soor?

  28. #128
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Meni je desna bradavica od samog početka osjetljivija od lijeve. Ponekad napravim pauzu od par dana ako me baš puno boli kad sisa) pa ga ne dojim na desnu već samo na lijevu, a na desnu se izdajam. I koliko god ja odmarala tu desnu dojku, svaki put kad mu ponovo dam opet me malo boli, na početku uvijek. Al sam isto primjetila da kad mu nakon duže vremena dam tu desnu da s ebaš lijepo najede od nje jer koliko god se izdajala ipak je dijete najbolja izdajalica. Imate neki savjet za tu desnu dojku kako da je tretiram?

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Sara10 identicno je i meni. Ta desna bradavica mi je od pocetka problematicna. Na lijevoj dojim tako divno da si mislim kako bi bilo blazeno da mogu tako i na desnoj. Mazala sam svime i svacime, susila, sad probavam s Bepanthenom i nekako mi je sve bolje, ali sve to ide jako sporo i nikako da postane bezbolno. Tako da nazalost ne znam odgovor ni ja :S
    Posljednje uređivanje od Sanja_S : 03.09.2015. at 19:22

  30. #130
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Postoji li razlika u polozaju djeteta od dojke do dojke? Pokusajte dojiti na bolnoj dojci/bradavici isto kao sto to cinite na ovoj koja je manje bolna, ili nije bolna uopce. Ako, npr., dijete super prihvaca lijevu dojku, nakon podoja na toj strani, samo povucite bebu udesno i ostavite je u istom polozaju. Mozda pomogne - najvjerojatnije je stvar u hvatu.

  31. #131
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Sara i sanja isto i kod mene al je meni lijeva bolna! Isto je odmaram par dana pa izdajam pa joj opet dam dok ne proplacem...

    Nisu mi nista rekli na pregledu jer je dr.na bolovanju...

  32. #132
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Bili smo kod zamjene zbog osipa, jer se poceo sirit, rekla je da je to samo klasika pelenski i da nisu gljivice... al je toliko nezainteresirana i nepristupacna dr bila da ju nisam ni pitala za svoje bradavice... cekam svoju dr.

  33. #133
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Vidim ima nas sa istim problemom. Ja sam danas bila u pedijatrice sa malenim koja mi je i grudi pregledala i propisala mi je neku kremu, pravljenu za koju je ona napisala sastav pa ću od večeras počet koristit nju, nadam se da će mi pomoć. Inače i dalje me boli desna, al nisam ni u jednom trenutku posustala, čak sam bila u najtežim trenucima (kad mi je bilo stvarno neizdrživo) razmišljala o nadohrani kao da kombiniram malo dojit malo nadohrana, al nisam to sprovela u djelo već ga i dalje isključivo dojim, mijenjam dojku nakon svakog podoja, pa kad dođe desna na red stisnem zube i trpim. Al mi je veliki poticaj što je maleni dobio 1kg u manje od mjesec dana samo na mom mlijeku. Nadam se da će mi ta krema koju mi je dr-a propisala pomoći.

  34. #134
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Ajde bas javi... mi sutra idemo kod pedice pa cu je i ja pitat za moje sisuljke

  35. #135
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Nema soora, nema rana, nema niceg... kaze dr vjerovatno jako otpustanje mlijeka, da je i njoj tako bilo, i da nazalost neke pomoci nema

  36. #136
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    Ja imam problem bolnih bradavica u nekim periodima. Dojim 6, 5 mjeseci, beba uredno i lijepo prima bradavicu od početka dojenja i iako sam uvijek bila oprezna kako prima, nije se radilo o krivoj tehnici. Ja imam dosta osjetljive bradavice i ona dosta jako vuće. U periodima me jako bole bradvice i ponekada čak dođe do rana na njima. Nije mlječac (imala sam ga prije, uspješno istretiran i bila sam kod doktora na kontroli). Ja imam atopijiski dermatitis i jako suhu kožu pogotovo u ovim zimskim mjesecima. Bradavice sušim na zraku, vodim uredno higijenu, mažem ih s kokosovim uljem i čistim lanolinom i ima dana kada me dojenje ništa ne boli i sve je u redu i onda dana kada mi je za poluditi. Zanima me ima li netko slično iskustvo i je li moguće da je uzrok mog problema osjetljiva koža i bebin jaki vakum? Što mogu učniti da si olakšam problem (osim ovoga što već radim). Unaprijed hvala!

  37. #137
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ja sam primijetila nešto slično, ali nemam ad nego su mi bradavice znale biti osjetljive u vrijeme kad sam trebala dobiti menstruaciju. Zbog dojenja to je bilo kojekako, ali cijeli život mi ta razina osjetljivosti oscilira s hormonima kroz mjesec.

    Pomagalo mi je jojoba ulje, ali kako kažeš - bilo je dana kad mi ništa nije pomagalo. Žao mi je što ti ne mogu pomoći, samo suosjećam. To je neugodno.

    Pada mi na pamet da bi ti možda bol olakšao miradent ili nešto slično (gel za desni kod izbijanja zubića) - to ima lidokain u sebi, pa blokira bol, a namijenjen je bebama za usta, pa im ništa ne može biti.

  38. #138
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Meni su bradavice jako osjetljive i bolne u vrijeme ovulacije. Trebalo mi je neko vrijeme da povežem, mislila sam da mali klipan maltretira bradavicu jer mu je fora usisati ju, a ne normalno uhvatiti, ali nije. Hormoni su.
    Nemam ranice.
    Sa oba sam oko njihovog 6 mjeseca dobila blister na jednom dijelu bradavice koji je kao mali kraterić. Pretpostavljam zbog kombinacije izvučenosti bradavice i faze zvučnog odljepljivanja od cice.

  39. #139
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Joj kad se sjetim prvih mjesec dana dojenja kada me desna bradavica užasno boljela na svaki podoj na desnoj dojci! Ja sam to riješila na način da mi je pedijatrica dala pravljenu kremu koju sam stavljala na bradavice iza svakog podoja i nakon nekog vremena mi je prošlo. Dojim već 5 ipo mjeseci i nemam nikakvih problema, dapače dojenje mi sada predstavlja pravi užitak i odmor.Menstr. nisam još dobila pa ne znam kako je s tim u fazi pms-a.

  40. #140
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    Hvala na odgovorima i virtualnom suosjećanju. Nisam dobila mengu pa mislim da nije od toga jer to traje već neko vrijeme, dođe i prođe. Nije početno dojenje pa je zbog toga, iako sam i tada na početku imala regade i bolilo je za poluditi. Podnošljivo je i kad je neuogdno, ali ima dana u kojima imam podoja koje ni ne osjetim i onih jako neugodnih, dana kada je sve super i onih kada mi ni jedan podoj nije bezbolan. Svuda gdje čitam i tražim odgovore spominje se ili kriva tehnika, ili soor ili R.sindrom, a ja to nemam pa me eto zanimalo ima li tko sličnih isustva. Ja živim vani i ovdje sam našla neke komprese sa balzamom koji bi trebao pomoći bržem zalječenju ranica pa sam to sada uzela kada bude ili ako bude gore. Ne znam više što drugo da napravim.

  41. #141
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Gdje si vani? Imas li La Leche League grupu negdje u blizini? Mozda ima netko iskustva.

  42. #142
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje si vani? Imas li La Leche League grupu negdje u blizini? Mozda ima netko iskustva.
    U Danskoj. Imam, hvala. Vrijedi pokušati pitati.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    25

    Početno

    Zadnjih 5 dana imam problem s desnom cicom i sumnjam na soor. Ona nema nikakve simptome (jezik ok, pelenski nema), ali ja imam jednu veliku ragadu i kao da mi se koža malo guli. Kada krenem da ju dojim užasno me boli da sam večeras odustala s planom da pustim da mi prvo ragada zaraste jer je ovako na svakom podoju ponovo napravi. Uz sve ovo mislim da iz nekog razloga ona loše hvata cicu, večeras sam je pokušavala ispraviti ali bi se svaki put tako gorko rasplakala i ponovo uhvatila cicu tako da bi me i ta lijeva boljela dok je cicala.
    Teško mi je da se prepoznam u svim dijagnozama na koje sam naišla i savjetima jer se radi o malim bebama, moje prase ima 19 mjeseci i osim početnih muka stvarno nam je dojenje bilo prekrasno, a sada razmišljam da prekinemo.

    Koga ja sad prvo da zovem svoju liječnicu opće prakse ili njenu pedijatricu da mi dijagnosticira ako je u pitanju soor?

  44. #144
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako ne vidis promjene kod bebe, tvoja lijecnica bi trebala moci/znati dijagnosticirati soor i propisati terapiju. No terapiju morate uzimati i ti i dijete.

    Zasto mislis da je soor, a ne samo problem s ragadom? Ragade mogu jako boljeti same po sebi.

    S obzirom na dob djeteta, prekini podoj kad osjetis da hvat nije ok. Reci da ti ne valja, objasni kako bi bilo bolje. Velika je beba vec.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto mislis da je soor, a ne samo problem s ragadom? Ragade mogu jako boljeti same po sebi.
    Mislim da je soor zato što sam prvih dana imala onu probadajuću bol, jer se koža u nekom tankom sloju guli i što mi čak i kad kao zaraste malo ragada tako lako ponovo pukne, sve bude crveno i osjetljivo.
    S obzirom na dob djeteta, prekini podoj kad osjetis da hvat nije ok. Reci da ti ne valja, objasni kako bi bilo bolje. Velika je beba vec.
    Mi dojimo pred spavanje i ujutro kroz san prije nego ja odem na posao pa je teško bilo ostvariti neki dijalog jer tada nije baš za razgovor, ali sam danas vratila dojenje po povratku iz vrtića, namještala sam je i vraćala, bilo je nešto ugodnije ali je stanje bradavice bilo svejedno grozno poslije. Čini mi se da je taj osjećaj kao da mi stišće bradavice samo posljedica njihovog stanja a ne uzrok.

    Nisam stigla danas do doktorice, a neću uspjeti niti sutra, planiram u subotu otići dežurnom liječniku u d.z. da vidi o čemu je riječ jer večeras imam ragadu i na lijevoj cici.

  46. #146
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Provjeri onda svakako s lijecnikom. Ako je soor, i ti i dijete svakako trebate terapiju.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    25

    Početno

    bila sam u pravu, soor je.
    jucer njena pedijatrica dala rojazol gel do pon.kad cu svojem doktoru, ali vec je puuuno bolje. samo sto je maloj rojazol odvratan, jedva joj ga dam, a jos gore je sto vise nece cicu cak ni opranu.
    upravo mi je zaspala bez problema bez cike, a ja se rasplakala od tuge sto ne ciki. nadam se da ce ipak mozda za dan dva to cicanje da se vrati. uopce nisam spremna da sad i tako prekinemo, osjecam se kao da sam je iznevjerila.

  48. #148
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mozda ne zeli jer ju boli/svrbi/pece u ustima. Polako, vratit ce se vjerojatno sve na svoje kad se smiri soor.

  49. #149
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    Pomoc. Malena me par puta ugrizla za bradavicu tako da mi je sad na tu stranu dojenje bolno jako. Bas me boli i na sam dodir. Cime da to prode? Imate kakav savjet.

  50. #150
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Imas li ranu na toj bradavici? Grize li i dalje?
    Probaj prije podoja staviti na bradavicu malo leda, da otupi osjet boli.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •