Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: veličina bicikla

  1. #1
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno veličina bicikla

    Molim pomoć-kupujemo biciklić i odlučili smo se za schwinn 12", međutim brine me da nam ne bude već iduće godine premali, ili da nam već sad nije premali-imamo 3 godine i visoki smo 105cm.
    Znam da bi bilo najbolje bicikl probati,no ovaj nam i nije baš u blizini, pa ako netko ima taj biciklić molim za savjet- isplati li nam se kupiti taj, ili možda 16" (to mi se čini preveliko).
    Ili netko zna za neku kvalitetniju marku, a da u ponudi imaju 14" bicikliće?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    L. ima 108 cm i morali smo preći sa 12" na 16" ovo proljeće jer se počeo sve jače naginjati, a bogami i padati u zavojima. Jednostavno je bicikl ispod njega bio prenizak.

    Probaj bilo koji sa 12" kotačima - svi su iste visine...
    A moje osobno mišljenje (ne ljuti se molim te) je da zaista nema potrebe kupovat neki ultraskupi bic koji će prerasti za par mjeseci... Bicikl mora biti čvrst i stabilan, s dobrim pomoćnim kotačima (mi smo morali dokupiti jedne čvršće), i imati prednju i torpedo kočnicu...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    sto je torpedo kocnica?

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ono kad možeš zakočiti tako da pedalama kreneš unatrag

  5. #5
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Imga, ne ljutim se naravno i dijelim tvoje mišljenje, ali kad smo gledali bicikliće došli smo do ovog zaključka:
    do 400kn nismo našli niti jedan da ima i zaštitu za lanac i prave gume i torpedo, oko 500kn već ima bicikla s gore navedenim, ali teški ko mlinski kamen (našli smo jedan za 590 u Intersportu), a aluminijski schwinn bi nas došao s povratom poreza oko 700kn (dakle 100kn više).
    Uglavnom još razmišljamo i 700kn je puno ako ćemo ga koristiti samo ovo ljeto, a kako je tvoj L samo pola godine stariji i treba mu 16" ispada da se stvarno ne isplati kupovati ovaj od 12".

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    moje je misljenje da treba djetetu kupiti odgovarajuci bicikl, pa ga onda nagodinu, ako ga i bude vozio samo jednu sezonu, prodati i kupiti novi.

  7. #7
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Moj savjet je 16". Sven ima 4 godine ali je visok 106 i 12" od prošle godine mu je premali. Susjedić od 3,5 godine i malo niži od Svena vozi 16" sa pomoćnim kotačima bez problema

  8. #8
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    moje je misljenje da treba djetetu kupiti odgovarajuci bicikl, pa ga onda nagodinu, ako ga i bude vozio samo jednu sezonu, prodati i kupiti novi.
    Apsolutno se s tim slažem. Baš sam se sada vratila s M. s vožnje biciklom, 16-icom koju vozi kao zmaj. Prije toga je imao onaj najmanji biciklić, to je valjda 14 - njega je vozio s pomoćnim kotačima i isto je brijao na njemu. U parku je bila i njegova prijateljica kojoj su roditelji na nagovor prodavača kupili preveliki bicikl - rezultat je taj da ne može voziti i da će čekati tko zna do kad dok doraste do bicikla, umjesto da se vozi sad i odmah.

  9. #9
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    moje je misljenje da treba djetetu kupiti odgovarajuci bicikl, pa ga onda nagodinu, ako ga i bude vozio samo jednu sezonu, prodati i kupiti novi.
    I ja se s time slažem, no em što nismo u mogućnosti probati željeni bicikl, em nijedno moje dijete ne želi u trgovini sjest na njega iako mislim da bi se doma vozili, ako i nagovorimo kojeg da sjedne to je na otprilike 3 sekunde.
    Čini mi se da ćemo ipak od 12" odustati i najprije probati 16" negdje posuditi da doma probamo.
    Problem je i što mi se čini da nisu svi bicikli od 12" ni od 16" jednake veličine, naime to je samo veličina kotača dok se veličine okvira mogu i razlikovati, ili se varam?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Istina, nisu svi isto visoki.
    Mi smo besramno isprobavali (uz blagoslov malih vlasnika) razne bicikle po parkićima dok nismo našli neki kojim smo i L. i mi bili zadovoljni. Inače je lud za biciklima, ali u dućanima mu se isto ne da isprobavati i svi su mu 'pa dooobar je...'

  11. #11
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Mi smo Vanji kupili 16", ima 4 godine i visoka je 110.
    Ima torpedo, u TL, bicikl je 500 kuma, a na akciji su imali žuto crvenu kombinaciju boja (bili su i rozi, i crveni i plavi isti model 500 k) za 400 kuna. I baš smo naišli u zadnjem vikendu u 4. mj kad je na sve bicikle bio popust 15% tako da smo ga dobili za 340k.
    Nije joj velik, normalno doseže nogicama pedale samo što joj nešto ne ide vožnja, ali to je stvar njene (ne)spretnosti, mamina kći.

  12. #12
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Robi vozi bajs od 16'', moze i od 20'' a redovito je i na onom od 12'' (kao i nekoliko sedmogodisnjaka i starijih iz ulice). Kak mu puhne.

    Ako hoces da nauci voziti bez pomocnih, onda je manji bolji. Kad se dobro spraksa, onda mozes preci na veci sve dok, kada sjedi na sicu, moze s punim stopalima ili vecim dijelom oba stopala stajati na zemlji. Ako to nemre, onda je to prevelik i preopasan bicikl za pocetnika.

    I nemojte zaboravit procitat tekst na portalu: Kako naučiti dijete voziti bicikl.

  13. #13
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Mi smo obišli more dućana...Hani je 12" definitivno bila premala (104 cm i 18,5 kg)- natkoljenice nisu stale između sica i kormana. Probali smo 16", bila joj je prevelika i nije ga htjela voziti jer joj je bio preglomazan i nije mogla vladati s njim. Zato smo sve preokrenuli i našli 14"-icu s torpedo kočnicom. Nismo uspjeli naći neki kvalitetniji, pa smo se poveli za ovim...
    Citiraj marta prvotno napisa
    moje je misljenje da treba djetetu kupiti odgovarajuci bicikl, pa ga onda nagodinu, ako ga i bude vozio samo jednu sezonu, prodati i kupiti novi.
    ...i platili ga 500 kn u Interspaaru...i taman joj je. Nagodinu mi ili za dvije godine neće mi biti žao, bilo da se pokida, bilo da ga preraste, a po veličini joj je taman.

  14. #14
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Definitivno ovisi i o dizajnu bajsa. Evo prije tjedan dana je moja necakinja naucila vozit bez pomocnih na bajsu od 12'', a ima pet godina i visoka je 110 cm. Sad, kad se uhodala, moze i na onaj od 16'' istog dizajna al velim, ovaj od 12'' joj nije bio los za naucit samostalno vozit.

  15. #15
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Danas mi moja dječica nakon što već danima tražim odgovarajući bicikl/e vele da ne žele bicikl već da bi oni romobil

  16. #16
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Definitivno ovisi i o dizajnu bajsa. Evo prije tjedan dana je moja necakinja naucila vozit bez pomocnih na bajsu od 12'', a ima pet godina i visoka je 110 cm. Sad, kad se uhodala, moze i na onaj od 16'' istog dizajna al velim, ovaj od 12'' joj nije bio los za naucit samostalno vozit.
    Upravo me to muči neki 12" izgledaju minijaturno dok su drugi zamjetno veći. Izgleda da ćemo morati na izlet u Zg probati željeni bic, a onda u Sloveniju po njega, i usput pokupiti nekakav romobil.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Ja sam mama-škrta pa bih htjela kupiti bicikl koji će moći i naš dečko voziti za dvije-tri godine (tj. želim imati od iste veličine samo po jedan bicikl dok su mali i dok ih ne voze toliko puno), no zanimaju me nastavci veličine bicikala - postoji li od 18 cola?
    S kojom visinom (godinama) prelaze na 20?

    Imamo onaj od 12, premali je. Kupili bismo od 16 - koliko će ga dugo moći voziti (hoću li za dvije godine morati kupovati još jedan od 16 ili će seka moći prijeći na onaj od 18/20)?

  18. #18
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj suncokret prvotno napisa
    Danas mi moja dječica nakon što već danima tražim odgovarajući bicikl/e vele da ne žele bicikl već da bi oni romobil
    Iz iskustva ti kažem da im romobil ne pruža ni 5% onog zadovoljstva koje pruža bicikl. Mi smo ovaj problem riješili tako da smo kupili kvalitetan bicikl i jeftini romobil i nismo pogriješili - na biciklu je stalno, a romobil tu i tamo poželi.

    Vrijeska, koliko će dugo voziti onaj od 16 cola ovisi o brzini rasta djece - moj M. ga vozi sad drugu godinu i već je vidljivo da će sljedeće godine trebati veći.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Malo OT ali moram se malo pohvaliti , dijete mi je naučilo voziti ovaj vikend bez pomoćnih (po našoj staroj priči - hoću bez tih kotača kao seka)

  20. #20
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Re: veličina bicikla

    Citiraj suncokret prvotno napisa
    isplati li nam se kupiti taj, ili možda 16" (to mi se čini preveliko).
    Mi smo uzeli djecji mountain bike, 16-incni i nije nam prevelik. Curka ima 3g7mj i visoka je cca 112 cm.
    Nakon niti dva mjeseca s njim, vec je spremna za skidanje pomocnih kotaca.

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Proučavam ove teme o biciklima jer planiramo kupnju, premda Lea ne zna još voziti, ali na triciklu je skužila okretanje pedala pa se nadamo .. a ima li tih schwinn biciklića za kupiti kod nas? I gdje da uopće gledamo bicikle?
    Vidim sad neki Giant na webu od TL, isto košta 700 kuna.

  22. #22
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Mi smo sve bicikle kupili u Vlaškoj, na uglu s Vojnovićevom.

  23. #23
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Mima, taj giant u TL (onaj 12") mi je malo čudan-naime razlikuje se od svih giantovih 12" animatora koje sam uspjela pronaći na drugim stranicama.
    Mi smo se jako namučili dok smo pronašli biciklić-u KLC je najbolja ponuda u TL, zvali smo nekoliko trgovina u ZG-isto nevelik izbor, na kraju smo kupili u Sloveniji schwinn 12"-kod nas ga nisam mogla pronaći (stiže nam prekosutra)
    Odlučili smo se ipak za 12"-za ovu godinu će biti dobar.
    Elly ima li vaš bicikl torpedo kočnicu?

  24. #24
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj suncokret prvotno napisa
    Elly ima li vaš bicikl torpedo ko?nicu?
    Sto je "torpedo" kocnica?

    Nas ima dvije kocnice na upravljacu, onako kao klasicni mountain bike.

  25. #25
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    To je nožna ko?nica - ko?i se okretanjem pedala prema natrag. M. bicikl ima ru?ne i nožne ko?nice, to je dobro.

  26. #26
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    To je nožna ko?nica - ko?i se okretanjem pedala prema natrag. M. bicikl ima ru?ne i nožne ko?nice, to je dobro.
    Ima i nas (sad kad ste mi rekle kako se zove ).)

  27. #27
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Evo, Zdenka je razjasnila torpedo, a ja ću samo reći da nam ja stigao naš schwinn i da smo prezadovoljni-sljedeće godine će vjerojatno biti mali, ali je zato sad taman.

  28. #28
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    Patrik ima 3 godine i 3 mjeseca i već 1,5 mjesec vozi bicikl bez pomoćnih točkova.
    Sve mi ga je smiješno gledati tako malog kada se vozimo po naselju, a on šiba kao pravi....

  29. #29
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Bravo Patrik!!
    I moji imaju tri godine i 4 mj, ali ne mogu ih zamisliti da voze bez pomoćnih-kako je Patrik tako rano naučio voziti bez pomoćnih?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Mi isto kupujemo bajk.
    Koje dućane sa kvalitetnim biciklima bi preporučili?...i ne preskupim .

  31. #31
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    u martićevoj preko puta ratkajevog prolaza.

    mi smo gledali ovaj: http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=2181.

    na kraju ga nismo kupili ali bio je najlakši od svih isprobanih i sa svim potrebnim zaštitama, kočnicama etc.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Moj je Josip danas prvi put vozio bez pomoćnih kotača i za pola sata vozio je kao da ga cijeli život vozi.

    Imam osjećaj da sam to mogla napraviti čak i prošlog ljeta...no cijelo vrijeme sam mislila premali je. :/

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    u martićevoj preko puta ratkajevog prolaza.

    mi smo gledali ovaj: http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=2181.

    na kraju ga nismo kupili ali bio je najlakši od svih isprobanih i sa svim potrebnim zaštitama, kočnicama etc.
    ivy, neće mi se otvoriti link, može li malo opisno?
    Zašto ga na kraju niste kupili?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Ajvi tenks. Ni meni neće otvoriti link, ali idemo u dućkas pogledati!

  35. #35
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    uf, link se ne otvara jer sam stavila točku na kraj.

    nismo ga kupili jer andrej nije kužio/želio okretati pedale, za sve bicikle s nožnom kočnicom treba malo snage i volje da ih se pokrene a čini mi se da bi on najradije da ga ja guram. pa smo odlučili pričekati koji mjesec.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Nismo stigli do tog dućkasa, ali nam je usput bio turbo limač.Isprobali sve bicikle, ali imamo istu situaciju, ne zna/želi okretati pedale, i one sa i bez nožne kočnice. Pa smo i mi odlučili pričekati još malo.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Dok mi Josip rastura bez pomoćnih,Roku još ne pada na pamet okretati pedale.
    Tamani kolače kao mali debeli puh kući,nije baš sportski tip.Dok ima papice,dobro je.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    nismo ga kupili jer andrej nije kužio/želio okretati pedale, za sve bicikle s nožnom kočnicom treba malo snage i volje da ih se pokrene a čini mi se da bi on najradije da ga ja guram. pa smo odlučili pričekati koji mjesec.
    Sve se bojim da bi i kod nas moglo biti ovako :/
    MM navaljuje da mu kupimo bicikl što prije, a ja bih radije pričekala povratak s godišnjeg (kolovoz) i prigodno treći rođendan. U tih mjesec dana može još malo narasti i ojačati.

  39. #39
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    I mi smo bili u sličnoj dilemi i odlučili smo s e za ovaj manji (12 inčni)
    A mislim da mu neče biti mali sljedeče godine jer ima jedna mala u ulici godinu dana straija i još ga uviojek vozi. Samo su joj maksimalno povisili sic i guvernal i to je to.

  40. #40
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Kod nabavke bicikla, bitno je da dijete proba bicikl. Pri tome da se vodi briga o tome da dijete u svakom trenutku kad sjedi na sicu, može stopalima (skoro pa punim) stati na čvrstu podlogu (ne vršcima prstiju), da se sjedalo sica može povisiti (a ne da je odmah na najvišoj razini - tada treba probati veću ramu), da djetetova kičmica bude ravna kad se drži za guvernal (rukohvat), a ne da bude povinut na naprijed, jer mu je guvernal predaleko.

    Također, treba paziti da srednja šipka (koja spaja guvernal i sjedalo) djetetu nikad ne dođe do vrha međunožja, jer naglim silaskom sa bicikla se može opasno povrijediti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •