Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: propadanje teenovke u malom gradu- help!

  1. #1
    nephthys

    Početno propadanje teenovke u malom gradu- help!

    bok ljudi! inače, nisam mama nego sestra, a trebam pomoć oko mame i mlađe sestre.
    ovako, ja sam u zg i studiram, a majka i sestra u petrinji. i sad, ne znam ima li ovdje ikoga iz petrinje, ali stanje tamo je alarmantno. kad sam ja bila mlađa, istina, pilo se, ali nakon 15, 16; a seksa nie bilo prije 16, 17. droge također, a i tad je u pitanju bila trava i pazilo se kome se šta daje- bili smo zatvoreno društvo, alternativno, i sve šta ide uz to. majka, naravno, pojma niočemu nije imala, znala sam doći doma totalno napušena i normalno pričati s njima- tu joj ništa ne zamjeram, uvijek sam bila super učenica, odgovorna itd, te se nikad takva pomisao u njenoj glavi nije niti rodila.
    e, sad, moja sestra ima 14 god (tek navršenih), i nikad nismo bile u baš najboljim odnosima. prije par tj sam otišla u posjet (da, idem u petr svaka 2 mj na 2 dana), pa smo si malo popričale uz palačinke. skoro sam na dupe pala (ispričavam se) kad mi je ispričala neke stvari. njene frendice su djevičanstvo izgubile s 12-13, ona je skoro za ovu novu godinu kad se nalila i završila s dečkom u nekoj sobi. ali su zaključili da ne žele jer su prepijani. tu večer je u sebe ulila sve što joj je palo pod ruku. snifala je ljepilo. mijenja dečke ko čarape. druži se s klinkama koje izgledaju svakako samo ne tako. jedno vrijeme se htjela ubiti, a i danas tvrdi da je za to imala sasvim realne razloge. pitala me jel imam droge jer bi se ona drogirala. pije kad stigne. nema volje ni za šta.
    nakon razgovora su joj neke stvari bile jasnije. npr- koliko je loše sve to skupa- pogotovo u 14toj!!!! koliko sam pričala s njom, a i frendicama, znam da onog mog društva više nema, u pitanju su gadnije stvari i pokušavaju svašta podvaliti klincima u osnovnjaku. taj grad je propao, i nije su pitanju samo jedno maleno društvo, već čitava generacija, kao i one prije nje. ne preuveličavam, ja to vama ozbiljno. (ako ima koja petrinjska mama- pričajte sa djecom!)
    ako se mene pita- za nju bi bilo naj da dođe u zg- ovdje bi bila pod puno većim nadzorom (u domu), a i ja bih znala šta i s kim radi i mogla bih ju kontrolirati. od vas tražim pomoć u pogledu razgovora s majkom- kako da joj objasnim da dijete usprkos lošim ocjenama mora poslati u zg? da joj sad iskočim s prepričavanjem ovoga gore, ne bi bilo dobro jer je čitava obitelj takva da bi bilo više štete nego koristi.
    ne znam više što napraviti, jednostavno mi je stravična pomisao šta ta djeca tamo rade. imate ideje? :/

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    BiH/HR
    Postovi
    159

    Početno

    Ako tražiš izgovore, mada to i nije najbolje, ali ti sama znaš kakvi su tvoji:
    1. Tebi fali društvo, osamljena si pa bi voljela da ti je neko tvoj tu.
    2. Imaće jači školski program i veću konkurenciju koja će je tjerati na
    učenje.
    3. Sestra neće imati društva osim tebe, koja stalno učiš, pa će i ona jer
    nema s kim izlaziti.
    Isto tako, ako uspiješ pripremi se da će i tebi biti teško, moraćeš biti "roditelj": čistiti, voditit financije, paziti da opet ne nađe takvo društvo jer ni jedan grad nije operiran od droge, provjeravati je,...
    Ne znam, mislim da će ti biti jako teško, ali opet razumijem, sestra ti je.
    Sretno

  3. #3
    nephthys

    Početno

    bez brige, ona će biti u domu, a ja u stanu (svom), neću joj ja postati mama
    hvala na idejama

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •