Stranica 22 od 22 PrviPrvi ... 12202122
Pokazuje rezultate 1,051 do 1,066 od 1066

Tema: odvikavanje od pelena

  1. #1051
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    A imam i još jedno pitanje...stiže zima, kako ste riješavale taj dio ako se djeci još znaju desiti nezgode, a vi idete na sanjkanje par sati, jeste im stavljale pelenu ili? Mislim dal ih to opet zbuni?Jednostavno ih je sad presvući ali ski odijelo, štrample...(pa nemrem kupit 5 rezervnih i nosit ih za svaki slučaj) Ili ste ih skidale, di, vani ili?....a užasavam se javnih WC-a...jel paničarim bezveze mjesecima unaprijed?

  2. #1052
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    I mene ista stvar zanima.

  3. #1053
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    Mene također zanima isto je Kai obožava piškiti/kakiti na tuti tako da se skine skroz (gaćice, hlaćice) i onda kad završi sretan je jer je gol i tako trći po stanu. Ali sad kad dođu štramplice i sve ostalo ne možemo se više skidati.
    I još jedna stvar koju nikako da prelomimo, a to je noćna pelena. Ona je suha, ali nikad ne znaš, sve je to još na početku. E sad zanim me da li ste stavljali one neke gumene plahte ispod djece ili kako ste to rješavale?

  4. #1054
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Leeeaaa prvotno napisa Vidi poruku
    A imam i još jedno pitanje...stiže zima, kako ste riješavale taj dio ako se djeci još znaju desiti nezgode, a vi idete na sanjkanje par sati, jeste im stavljale pelenu ili? Mislim dal ih to opet zbuni?Jednostavno ih je sad presvući ali ski odijelo, štrample...(pa nemrem kupit 5 rezervnih i nosit ih za svaki slučaj) Ili ste ih skidale, di, vani ili?....a užasavam se javnih WC-a...jel paničarim bezveze mjesecima unaprijed?
    Iz svojeg iskustva rekla bih ovako: ono prvo vrijeme dok dijete još samo ne prijavljuje pišanje kako treba, nego se dešavaju i nezgode, ostajali smo doma, blizu kuće, dvorišta (tjedan dana).
    Kad dijete samo prijavljuje pišanje, ubaciš kahlicu u auto i neka piša (govorim o zimi i temp. ispod 0) u autu u kahlicu. Može u kuferu auta, a može se i prvo sjedalo pomaknuti skroz naprijed i mjesta ima kao u priči.

  5. #1055
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj ivana2008 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene također zanima isto je Kai obožava piškiti/kakiti na tuti tako da se skine skroz (gaćice, hlaćice) i onda kad završi sretan je jer je gol i tako trći po stanu. Ali sad kad dođu štramplice i sve ostalo ne možemo se više skidati.
    I još jedna stvar koju nikako da prelomimo, a to je noćna pelena. Ona je suha, ali nikad ne znaš, sve je to još na početku. E sad zanim me da li ste stavljali one neke gumene plahte ispod djece ili kako ste to rješavale?
    Zašto se "bojiš" skidanja noćne pelene, pogotovo ako je suha?
    Skini ju i doviđenja, pa da vidiš konkretno kako funkcionira.
    Možeš staviti gumenu plahtu za svaki slučaj.

  6. #1056
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Citiraj nenaa prvotno napisa Vidi poruku
    kristina može biti i to, ali mislim da su klinci nekad malo zbunjeni našim zahtjevima. jednostavno joj objasniš mirno da treba pitati kad joj se piški i ne reagiraš ali ama baš nikako. Očistiš i za dan dva sredit će se predpostavljam. Moja L. ima 2 god i 4 mj. i isto je 2 mj bez pelene. I dnevne i noćne, ali dogodi se ako jako čvrsto spava da se popiški u krevet. To uopće ne komentiram. Dignem se usred noći promjenim plahte nju presvučem i dok sve uredim nju stavim na bukalin (tutu) uz pitanje "ti se još piški ljubavi?". To ti stvarno neće potrajati više od dana dva. Možda da joj daš malo podrške kad sve napravi ispravno. Pohvalica, ne neka senzacionalna, ali jedan mali bravo. Ja sam kad je naučila sa tim prestala pa sam skužila kad bi se sad popiškila u gaće pa drugi put pitala na vrijeme, ja kažem bravo i ona je sretna.
    Mislim da će ti to prestat već danas.
    evo sadašnje situacije: nakon što je teškom mukom nagovorim da se popiša pred spavanje - nema pišanja, a njezino pišanje usred dana, nakon mog pitanja dal joj se piša, ili kaže NE, ili sjedne na školjku i kaže da je pišala, i eto je 2 min kasnije popiša se na tepih!! srećom, više nije onoliko često..a valjda će uskoro i proći..

  7. #1057
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Anemona, ti si spomenula gumenu plahtu...gdje kupiti gumene plahte?? (ali velike!- za bračni krevet)

  8. #1058
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj kristina_zg prvotno napisa Vidi poruku
    Anemona, ti si spomenula gumenu plahtu...gdje kupiti gumene plahte?? (ali velike!- za bračni krevet)
    Tako velike, pretpostavljam u Hospitaliji. Mada dijete vjerojatno spava na otprilike jednom dijelu kreveta, pa vam je dosta i širina od 90 cm, a takvih ima sigurno u Hospitaliji.

  9. #1059
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    hvala, baš ću otići pogledati imaju li ih..hvala

  10. #1060
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj kristina_zg prvotno napisa Vidi poruku
    Anemona, ti si spomenula gumenu plahtu...gdje kupiti gumene plahte?? (ali velike!- za bračni krevet)
    imaš u kiki za krevet 200x90 140 kn, ili u Prečko šoping centru onaj dole dučan nasuprot Lisce cijena ista.

  11. #1061
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    Taman sam vam htjela postaviti pitanje što kad se desi proljev ili upala mjehura - da li vratiti pelenu, ali odgovor sam dobila sama. Kai je u petak ima proljev i svaki put je to obavi u tutu. Srećom to je trajalo samo taj dan.

    Što se tiće noćne pelene, skinuli smo je prije dvije noći i za sad neuspješno, oba dva puta se popiškio u gaćice i uopće ga to nije probudilo nego je mene probudio miris mokraće (jer spava kraj mene), presvukli smo ga i stavili mu pelenu do jutra (on je to sve odradio u snu). Oćito ta suha pelena i nije tako suha, ali svakako ne piški u nju puno kao prije.

    Inaće kupili smo malu plahtu (nekih 60x80) u TL, i to mu stavimo ispod njegove plahte. No, prvu noć kako se jako vrtio popiški se na onaj dio gdje nije bilo te plahte, ali se madrac brzo osušio.

  12. #1062
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    Molim vas savjet za tu nočnu pelenu: Dakle Kai i dalje super spava i ništa ga to ne budi što je mokar, niti dok ga presvlaćimo. I ne znam šta da radim. Mislim da je bitna blagodat da malo dijete spava čitavu noć u komadu i za njega i za nas. I besmisleno mi se čini razbuđivati ga da bi se dizao piškiti. Ozbiljno razmišljamo da odustanemo od toga i ostavimo mu nočnu pelenu. Daj te mi neki savjet, šta bi vi učinili?

  13. #1063
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Djeca se uglavnom niti ne razbude kad ih se stavlja pišat. Mi smo imali zasad samo jednu takvu situaciju. Spavao mi je na ramenu do WC-a savila sam ga na školjku, popišao se, obukla ga i vratila u krevet (isto je spavao na ramenu za natrag). U krevetu je nastavio spavat koda se ništa nije desilo

  14. #1064

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    Citiraj ivana2008 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas savjet za tu nočnu pelenu: Dakle Kai i dalje super spava i ništa ga to ne budi što je mokar, niti dok ga presvlaćimo. I ne znam šta da radim. Mislim da je bitna blagodat da malo dijete spava čitavu noć u komadu i za njega i za nas. I besmisleno mi se čini razbuđivati ga da bi se dizao piškiti. Ozbiljno razmišljamo da odustanemo od toga i ostavimo mu nočnu pelenu. Daj te mi neki savjet, šta bi vi učinili?
    M se upiskio 7 i 8 dan mislim, pa je po noci trazio. i sad nakon mjesec dana mu se dva puta desilo da se upiskio, ( kad je prije spavanja popio 250 adaptiranog )... spava ko top uvijek.
    i sad za svaki slucaj na njegovu stranu kreveta sam stavila dva ona nepropusna podloska ( velika ) za prematanje i preko toga malu plahtu.

  15. #1065
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Moje svježe bezpelenaško dijete spava u vreći pa nema šanse da je iskrcavam na noćno pišanje. Skinuli smo pelenu 1.8. na moru i tamo je još za noć imala, nakon 2 tjedna došli doma i skinuli i noćnu, jedino je ona tražila da stavimo kad ide kakati. Prije nekoliko dana, kad je počelo hladnije vrijeme 2 noći zaredom se popiškila pa sam po preporuci frendice, koja je teta u vrtiću, vratila noćnu pelenu. Mislim da je to bilo slučajno, ali nemam dojam da je to zbunjuje jer po danu normalno piški i sad već i kaka u tutu, a strah me da se ne prehladi.

  16. #1066
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Nakon 27 strana ključam. Možete nastaviti na ovo temi koja je po smislu postala ista:
    http://forum.roda.hr/threads/57696-M...skinuti-pelenu

Stranica 22 od 22 PrviPrvi ... 12202122

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •