Pokazuje rezultate 1 do 44 od 44

Tema: trajna depilacija

  1. #1
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno trajna depilacija

    Je li tko išao na trajnu, lasersku depilaciju? Zanima me je li učinkovita, koliko je potrebno tretmana i koliko tretmani koštaju. Ako ste ju obavljale gdje ste to učinile i na što je važno pripaziti tijekom i nakon postupka? Već sam nešto malo našla o tome, ali ako tko ima novijih iskustava i saznanja molim neka se javi!
    Hvala!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Isla sam na trajnu ali ne na lasersku pa ne znam je li te to zanima?

  3. #3
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Zanima me bilo kakva trajna depilacija.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Ja sam bila na depilaciji svjetlom. IPL metoda uklanjanja dlacica. Tretmani se ponavljaju svakih mjesec dana. Najefikasnije je ako se tretira 5 puta. Ja sam si skidala dlake s potkoljenice jer sam imala velikih problema s urastanjem dlaka na tom dijelu tijela. Medjutim, isla sam samo na jedan tretman i vise nisam jer sam u mejduvremenu zatrudnila pa nisam htjela riskirati s takvim stvarima dok sam trudna. Bilo je poprilicno efikasno i skinulo mi je jedno 50 posto dlaka taj put. Cijena ovisi o povrsini. Meni je za noge prvi put bilo 1200kn, sveukupno bi platila da sam nastavila 5000kn. Prijateljica mi je skinula dlake s brade i drugih mjesta.. i kaze da joj na bradi vise nikad nisu narasle velike dlake ali da su joj narasle nove mekane, paperjaste dlacice koje se ne vide. U principu, one dlake koje izvadis vise ne rastu, i ako napravis sve tretmane u tom zadanom roku, kasnije mozda jos jedan za koju godinu i trebalo bi ih iskorijeniti.

  5. #5
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Moze na pp di si to radila?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    ja sam IPL ala dlakice sa prepona i pazuha.
    Išla 3 puta pa shvatila da sam trudna i prestala.
    Sad imam 30% od ukupnog broja dlakica i puno su mekanije.

    Ali BOOOOOLIIIIII, to je nešto strašno!
    Više od zuba i poroda zajedno.

  7. #7
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    Mozete li malo opisati kako to izgleda? Zasto boli?
    Molim, i ja bi konkretne informacije na pp.

  8. #8
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Ajd samo mjesto na pp a ostalo javno jer me sve zanima!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    veceras cu, sad sam u zurbi...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Evo me.
    Koliko sam skuzila, radi se o jako fokusiranoj zraci svjetla koja probija do korijena dlake. Tamo prži korijen dlačice i ona umire. Boli radi toga sto je u biti tako fokusirana dlaka jako "vruca" i bol je slicna kao da te netko s uzarenom iglom bode po tijelu. Mene nije tako jako bolilo, iako mi je pojacala u odnosu na prosjek jer sam tamnoputa a to bolje funkcionira na svijetloj puti i tamnoj dlaci. Vjerojatno kolicina boli i ovisi o tome koji se dio tijela tretira. Jedino sto mi je bilo totalno dosadno tih sat i po koliko je trajalo. Dobijes zastitne naocale i onda ti zenska tocku po tocku prolazi po dijelu tijela koji zelis da ti skine. Kad zavrsis s jednom tretmanom, ides doma i cekas da ti se te dlake koje su sad spaljene otpadnu. Osjecaj je ogavan jer budu kao spaljena plastika. Ja sam se bila zabrinula da nece uopce otpast jer trebaju otpasti za 7 dana a meni su tek nakon 15. Kad otpadnu pocnes izbrijavati (noge) da opet sto vise dlaka izraste i za mjesec danan ides opet. I tako dok god imas novaca.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj mara prvotno napisa
    Ali BOOOOOLIIIIII, to je nešto strašno!
    Više od zuba i poroda zajedno.

  12. #12
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Thanks na podijeljenim iskustvima!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj tomita prvotno napisa
    Thanks na podijeljenim iskustvima!
    nicht zu danken. 8)

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    168

    Početno

    podižem, iako ne zanima me laserska već biološko-enzimska epilacija. Je li netko probao i dali je točno da je to jedina metoda za trajno uklanjanje dlačica?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    168

    Početno

    Nitko? Pa i ne čudi me baš, cijena je daleko od sitnice, a i malo mi je sumnjivo da baš nema dlaka kasnije, zvuči previše lijepo da bi bilo istinito.

  16. #16
    bauba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    399

    Početno

    Na žalost, ne postoji "trajna depilacija" jer sve te metode uklanjanja mogu djelovati na trenutno aktivne dlake u tijelu. Dlačice imaju različite faze rasta i nekima je potrebno i do nekoliko mjeseci da izrastu.
    Sve te metode su super višemjesečno riješenje problema. Istina je da se dlake čiji je korjen uništen ne vraćaju, barem je tako meni sa diodnim laserom... no ima novih- svijetljih, mekših ect.
    Čini mi se, negdje sam pročitala, da na cm2 kože ima oko 200-tinjak korjena dlaka- što aktivnih, što pasivnih- zato je potrebno tako puno tremana.
    Osobno, ne vjerujem u bio-enzimsku- samo iglica za manje površine a za veće neki od lasera, ovisno o tipu dlačica- svijetlih ili tamnih.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj mayda prvotno napisa
    podižem, iako ne zanima me laserska već biološko-enzimska epilacija. Je li netko probao i dali je točno da je to jedina metoda za trajno uklanjanje dlačica?

    I mene je ta metoda zanimala prije par godina, pa sam se raspitala u kozm. salonu "Slap" koliko to košta. Oni su inače u Zg, a imaju i u Varaždinu salon. Cijena je bila 9.000,00 za cijele noge, ali koliko se sjećam to je vrijedilo za dlake koje nikad nisu bile nikako tretirane, a s obzirom da su moje godinama brijane i depilirane na sve moguće načine to baš ne bi funkcioniralo.
    Rekli su mi da se dlake normalno počupaju voskom i onda se premazuju s tim enzimima više puta tako da se korijen uništi.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    168

    Početno

    ali koliko se sjećam to je vrijedilo za dlake koje nikad nisu bile nikako tretirane, a s obzirom da su moje godinama brijane i depilirane na sve moguće načine to baš ne bi funkcioniralo.
    to me čudi jer ako netko nema potrebu tretirati ih prije trajnog rješavanja, ne vidim zašto bi davao silne novce za to isto? mislim, ako su tako slabo izražene da ih ne treba brijati, depilirati ... čemu onda trajno uklanjanje :?

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Znam da su mi spomenuli da uklanjanje dlačica iznad iznad usnice (tj. brkovi) košta 800,00 kuna. Ima žena koje imaju s tim problema a nikad ih nisu čupale ni brijale. Valjda za one koje jesu, pa imaju čvršće dlake treba i više tretmana pa i više košta. Onda je ista stvar s nogama i ostalim dijelovima tijela. Nekima narastu dlake zbog nekog poremećaja pa odmah dođu na trajno uklanjanje

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Miami
    Postovi
    35

    Početno

    i ja bila na IPL i prezadovoljna sam. Tretirane su mi cele noge, prepone, ruke, i pazuh. Do sad odradila 2 puta i cini mise da mi je ostalo oko 20% dlaka :D . Ova 2 puta odradih u BG-u gde je cena oko 100$ za cele noge, a sad nastavljam u USA jer tu zivim.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Miami
    Postovi
    35

    Početno

    i ja bila na IPL i prezadovoljna sam. Tretirane su mi cele noge, prepone, ruke, i pazuh. Do sad odradila 2 puta i cini mise da mi je ostalo oko 20% dlaka :D . Ova 2 puta odradih u BG-u gde je cena oko 100$ za cele noge, a sad nastavljam u USA jer tu zivim.

  22. #22
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj tomita prvotno napisa Vidi poruku
    Je li tko išao na trajnu, lasersku depilaciju? Zanima me je li učinkovita, koliko je potrebno tretmana i koliko tretmani koštaju. Ako ste ju obavljale gdje ste to učinile i na što je važno pripaziti tijekom i nakon postupka? Već sam nešto malo našla o tome, ali ako tko ima novijih iskustava i saznanja molim neka se javi!
    Hvala!

    Podižem temu!
    Zanimaju me ista pitanja...
    I možda neki salon za preporuku Zagreb/Varaždin/iliČakovec (u što čisto sumnjam da u ČK.-u ima..)....

  23. #23
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Išla sam na lasersku - nausnice, 4 tretmana, pa sam prestala jer sam se preselila... Dlake ti budu tanje i svjetlije, ali svejedno se moraš depilirat. Tipa ne moram sad svaki dan, nego svakih 4-5 dana. Nedostatak lasera je što moraš pustiti dlake, onda ih obrijat (ili ti oni obriju) i onda ih opet pustit nakon čega ti otpadnu i počnu rasti slabije. Ali barem 10 danas hodaš okolo tako dlakav. I jako je bitno da se niti jedna od depilacija NE SMIJE raditi ljeti! Ne preporučujem, jer sam čula da ima i boljih tretmana. Skupo, a nije toliko učinkovito. za prvi tretman sam dala mislim 700 kn, za drugi 400 ili 500 i onda svaki sljedeći po 250... Ostavila sam skoro 2000 kn, a i dalje imam dlake!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Ja bila na IPL-u nekoliko puta i polako otpadaju iako se oni ogradjuju da na nekim mjestima mozda uopce nece otpasti (to mi rekli nakon 3. puta Idem na bikini i pazuho: nece otpasti izmedju nogu.. e bas!
    Inace prijateljica bila lani i sve pootpadalo do ove godine: ponovno rastu jednake mozda malo rjedje

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Inace platila 5 tretmana 225 kuna (po podrucju) na jednoj od grupnih kupovina

  26. #26
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bila na IPL-u nekoliko puta i polako otpadaju iako se oni ogradjuju da na nekim mjestima mozda uopce nece otpasti (to mi rekli nakon 3. puta Idem na bikini i pazuho: nece otpasti izmedju nogu.. e bas!
    Inace prijateljica bila lani i sve pootpadalo do ove godine: ponovno rastu jednake mozda malo rjedje
    Ja sam išla ma IPL određenog područja, mislim da na 6 tretmana. Sve je izgledalo super, išlo odlično,..., naravno i masno sam platila.
    Sad cca 3, 4 mjeseca od zadnjeg tretmana, sveje totalno jednako izraslo.
    Uglavnom, mogla sam i pametnije uložiti novce.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    266

    Početno

    Znam da nije trajna depilacija, al zanima me imate li iskustva sa dep. šeć. pastom? Ako da, kakva je u odnosu na vosak.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Inace ja sam prije 8 godina bila na laserskom uklanjanju
    Nakon nekoliko godina pocelo polako izrastati ali nikad na punu gustocu (kako ovo smijesno zvuci)

    IPL jos ne znam kako ce biti al zasad otpadaju samo na odredjenim podrucjima

    Srecom nije puno placeno al ako sam se bezveze "lampirala" bit cu jakooo ljuta

  29. #29
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Citiraj dmagi10 prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da nije trajna depilacija, al zanima me imate li iskustva sa dep. šeć. pastom? Ako da, kakva je u odnosu na vosak.
    To u mojem salonu zovu "egipatska depilacija" za razliku od "brazilske" koju mi je radila s onim trakicama (namaže voskom, pa nalijepi trakicu i caaap!). E sad, kažu da sa tom šećernom pastom manje boli (netočno) i da dlakice manje urastaju (točno). No kad se sve zbroji i oduzme, meni je puno lakše voskom, tj. puno manje me boli.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Ja sam isla na egipatsku privatno kod Egipcanke i stvarno je genijalno: nadusnica gotovo da nije bolila (sto inace suze ronim) a sva koza je bila premekana tjednima

  31. #31
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Daš nam kontakt od te Egipćanke

  32. #32
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Jel smijem tu javno? Pošto nemam pojma jel se smije, šaljem ti na pp. Inače presuper je salon.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    266

    Početno

    Ta Egipćanka je u ZG-u, ne? Dal je netko probao u VŽ-u ili ČK-u?

  34. #34
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Samo ću na brzinu, ja sam radila brazilsku egipatsku, nije me bolilo skoro pa nis (al mene nije ni porod , tak da, hehe)
    uglavnom, puno mi je bolje nego vosak; manje crvenila, manje urastanja dlacica....
    Cura koja mi je radila je super, rekla mi da puno ovisi o osobi koja radi depilaciju (neke cure jako cupaju, ili ostave pola dlacica, ili slično)...
    ova moja cura ima salon u Čakovcu pa ako želite preporuku, javitense u inbox....

    A sto se tiče trajne depilacije....; mislim da ću kupit ipl aparat za kućnu upotrebu..... još kalkuliram s ratama....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 30.07.2011. at 10:56

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Bok, prijavila sam se samo da te pitam kod koga ides na egipatsku? Neda mi da ti saljnem pp jer sam se tek registrirala. Jel bi mogla tu poslati kontakt? Hvala ti puno

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Bog,
    Nova sam
    Spomenula si da bih si kupila IPL aparat
    I ja sam ga prije koi dan vidjela u Elipsu
    Navodno neki filipsov od 4000 kn je izvaredan,ne znam nikoga tko je bio na takvoj epilaciji i sl...
    Koliko je taj aparat uopce ucinkovit,koliko je jednostavno sa tim uopce rukovati i sl????
    Puna sam pitanja ,jer ga i ja zelim kupiti, btw inace sam dlakava ko majmun i puna mi je kapa dlaka ))

  37. #37
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Podižem.. IPL tretman i dojenje.. Smije, ne smije?

  38. #38
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Ne smije!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  39. #39
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Bubimitka81 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne smije!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    jesi sigurna da se ne smije zbog bebe ili zbog toga što kao zbog hormona možda neće biti dobri rezultati, samo sam na to objašnjenje naišla, na par mjesta piše da se može uz dojenje ali svejedno oću bit 100% sigurna..

  40. #40
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    vrijedi slično pravilo kao i za ljekove, ne bi se trebalo nista dogoditi ali u slucaju da nesto bude djetetu mogla bi za to optuziti fotoepilaciju...

  41. #41
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Ne znam Apsu, prijateljica se s tim bavi i rekla je da ne mogu trudnice, dojilje i djeca...
    Nisam pitala zasto...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #42
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ma necu, bolje ne riskirat ni malo

  43. #43
    Dilek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Malmo
    Postovi
    140

    Početno

    Ja ne bih isla u trudnoci. Isla sam nakon sto sam prestala dojiti. Rijesila sam bikini, dlacice vise ne rastu. Trebalo mi je 4 tretmana (imam tamnu kosu i svijetlu put). Za noge idem na egipatsku i ne boli me, pa me nije prevec briga, ali bikini me je boljelo pa sam isla na ipl.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    1

    Početno

    gdje ste išle na depilaciju?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •