Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 88

Tema: djecje ulje ili zastitna krema za suncanje

  1. #1
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno djecje ulje ili zastitna krema za suncanje

    Jucer na plazi: Lovre namazan Avenovom kremom za bebe 50, u hladu i iza 17.00 sati. Dolazi prijateljica, vidi kremu i kaze da ne bih smjela koristiti ikakve zastitne kreme za suncanje! :shock: Rekla je da u svemu tome je samo kemija, da to nije zdravo za bebinu kozu i da je najbolje mazati dijete djecim uljem ili jos bolje maslinovim uljem! A kasnije sam cula da najbolje koristiti kantarijonovo ulje... I sta sad? :/ Tko je u pravu?
    Moje je misljenje da danas svugdje ima kemije i to se ne moze izbjeci. A tesko mi povjerovati da tako ozbilje tvrtke kao Aven, Vichy, Mustela i dr. prave djecje kreme koje u stvari stete...
    Ostat cu na Avenovoj kremi...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Svakako moraš koristiti zaštitu za bebu (a i odrasli se moraju čuvati od prekomjernog sunčanja).

    A za savjete prijateljice mogu samo reći: :shock: , pa barem se zadnjih godina naveliko govori o zaštiti od sunca, a bebi ulja i sl. ne daju nikakvu zaštitu. Od kantarionovog ulja se navodno malo bolje potamni.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Aneta, ne daj bože da dijete namažeš baby uljem, maslinovim ili kantarionovim i pustiš na sunce! Ja se svime time mažem kad želim dobrano potamniti. Ulja nemaju nikakve zaštite, a samo pojačavaju kako ja to zovem "prženje kože".

    U kremicama jasno da ima kemije, ali kad je dijete malo, najbolje je ne izlagati ga jakom suncu a ako već mora na sunce - rađe beby kremica sa vrlo visokim zaštitinim faktorom, nego opekline ili nešto gore.

    BTW. prošle godine su u Francuskoj roditeljima govorili da djecu do 2 godine ne izlažu jakom suncu i pozivali su roditelje čija su djeca bila izlagana jakome suncu (kroz neki duži period, jasno) da dođu kod dermatologa na pregled kože.

    Svake godine sunce sve više "grize". Ja sam bila dijete mora i vječito sam bila izložena suncu i uvijek sam bila crna ko mala Afrikanka. Danas smatram da je bolje zaštititi se. A pogotovo zaštititi djecu i njihovu osjetljivu kožu.

    Avene je i meni super. Isto kao i Eucerin. A trenutno koristimo Chicco.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Ni ne pomišljaj na bebi ili maslinovo ulje! Kantarionovo je OK kod opekotina, ali nijedno od tih ulja ne odbija UV zrake pa time nije ni prikladno za sunčanje.

    Traži zaštitu za sunce koja u sebi ima mineralne, a ne kemijske filtere (npr. Dr. Hauschka, Mustela...)

    Spektar sunčevog zračenja uključuje vidljivo svijetlo kao i nevidljivo koje se zove i ultraljubičasto zračenje.

    Terminološki UV zrake se dijele na:

    UVA (315-400 nm)

    UVB (285-315 nm)

    UVC (200-285 nm)

    Zrake UVA su pigmentogenetski dio spektra koji uzrokuje direktnu pigmentaciju, ali je odgovorna i za kasnija fototoksična i fotoalergijska oštećenja kože. Mobilizira postojeći melanin izazivanjem direktne fotokemijske pigmentacije. Djeluju na pigment kože i omogućuju njeno tamnjenje, oni su krivci za stvaranje slobodnih radikala, visoko reaktivnih molekula koje oštećuju stanice kože i dovode do prijevremenog starenja. Te zrake prodiru dublje u slojeve kože mijenjajući pri tome strukturu DNK.

    UVB zrake uzročnik su eritema (crvenilo kože) kao posrednika melanogeneze. One uzrokuju indirektnu pigmentaciju kože, a prodiru u stanice stratum spinosum i razgrađuju ih, posljedica toga je hiperkeratoza i intenzivno stvaranje melanina. Melanin je u obliku malih pigmentnih zrnaca. Melanin pigmenti putuju nakon 2-5 dana sunčanja u najviši sloj kože. Pretjerano izlaganje tim zrakama dovodi do dehidracije kože, izaziva opekline i crvenilo.

    UVC za sad ne prodiru na površinu našeg planeta, one ne štete samo koći već cijelom organizmu, jer uništavaju stanice u našem organizmu. Već u manjem kontaktu s čovjekom izazivaju konjuktivitis oka i eritem kože.

    Zaštita od sunca

    Iako ljudski organizam ima samozaštitne mehanizme, potrebni su pri sunčanju i ultravioletni filteri. Filteri za zaštitu kože od eritema trebaju apsorbirati valne dužine 290-310 nm, a propuštati zrake 310-320 nm. Suvremeni UV-filteri su tako prilagođeni da skoro potpuno apsorbiraju zrake u području 290-310 nm, a nakon toga im apsorpcijska sposobnost naglo opada. Filteri u preparatima su kemijske supstance koje štite od UVA i UVB zraka. Zaštita od UVB zraka određena je brojem zaštitnog faktora najčešće od 2-30.

    Kemijski filteri mogu izazvati alergije pa osjetljivi ljudi moraju koristiti preparate na bazi minerala. Oni reflektiraju UV zrake.
    Vrijeme u minutama koje nezaštićeni možete provesti na suncu puta broj faktora je broj minuta koje možete provesti na suncu.


    Članice Europske unije uvode jedinstveni faktor zaštite UPF (ultraviolet protection factor) koji se odnosi na odjeću i definira stupanj zaštite kao faktor vremena koje se može provesti na suncu bez opasnosti od opeklina. Tako noseći odjeću sa UPF 50 na suncu možemo u kontinuitetu provesti 50 puta duže bez opasnosti. Pređa takve tkanine napravljena je od pamuka i poliamida u koji su prilikom proizvodnje utisnute i fino raspršene čestice i molekule titanij dioksida veličine 500 nm . One gotovo u potpunosti sprečavaju prolaz UV zraka. Treba naglasiti da je takva tkanina aktivna tijekom čitavog perioda upotrebe jer nema kontakata između kože ili deterđenata sa titan dioksidom. On djelomično odbija IC (infracrvene ili toplinske) zrake, pa je pod šeširima i odjećom temperatura kože i do 10 stupnjeva niža nego pod običnom. Tamna odjeća obično štiti kožu poput SPF faktora 4-5, dok mokra bijela majica uopće ne.

    SPF faktor odnosi se samo na zaštitu od UVB zraka.

    SPF (SOLAR PROTECTION FACTOR) govori nam koliko prosječno možemo ostati na suncu uz primjenu kreme s određenim faktorom, a da ne dobijemo opekline. Prema tipu kože odredimo svoj tip i npr. ako

    Na suncu možemo ostati 20 minuta bez zaštitnog faktora, zaštitni faktor 15 će nam omogućiti da na suncu ostanemo 5 sati (20 x 15(SPF) = 300 min. Ili 5 sati) , a da ne izgorimo. Povećanje zaštitnog faktora ne znači i proporcionalno povećanje dužine sigurnog izlaganja suncu. U nekim zemljama gdje je opasnost od sunčevog zračenja velika u dnevnu prognozu ulazi i podatak o UV indeksu. UV indeks predstavlja dnevnu dozu očekivanog rizika prekomjernog izlaganja suncu , predviđa jačinu UV zračenja za određeno područje u sljedećem danu.

    PREPORUKE ZA ZAŠTITU DJECE


    - ne izlagati djecu suncu u razdoblju 10-16 sati
    - djecu do 6 mjeseci nikako ne izlagati suncu
    - kod djece do 6 mjeseci ne upotrebljavati kreme sa zaštitnim faktorom(jedino Microsun preparat možete)
    - kod djece starije od 6 mjeseci neophodna je primjena krema sa zaštitnim faktorom SPF 15 i više
    - obavezno nositi kapu
    - obavezno nositi sunčane naočale koje imaju zaštitu od UVA i UVB zraka
    - nanijeti kremu za sunčanje i kad ste u sjeni
    - odjenuti ih u laganu, svijetlu odjeću

  5. #5
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Evo odgovora od jedne mame i magistre iz ljekarne ti savjetuje slijedeće: sunce je koliko opasno da ne bismo smjeli djecu izlagati uopće suncu. Sunčanje na plaži bi trebali zaboraviti (ali, znamo da svi jedva čekamo ići na more ). To ti vrijedi i za odrasle, a kamoli ne tek za dječicu. Koža osobito nježna i svjetla kao što je bebina MORA se zaštiti visokim zaštitnim faktorom (barem 40 pa naviše). Kantarionovo, maslinovo ulje i slično NISU nikakva zaštita. Dijete se mora mazati i kad idete u dućan i park, a kamoli ne tek na plažu. Obavezan je i šeširić. Idealno bi bilo obući pamučnu prozračnu majicu (bijelu!) bebi kako bi što manje bila koža izložena. Osobito mazati stopala jer su vrlo osjetljiva i lako izgore. Ako se dijete kupa, obavezno po izlasku iz vode ponovo namazati. Ima preparata koji pišu da je dovoljna jedna primjena (npr. Daylong)- ZABORAVI.
    Treba računati i na refleksiju sunčevih zraka s površine vode, dakle i suncobran je dobar ako nema prirodnog hlada. Problem je u tome što koža "pamti" i kasnije kroz život je pojačan rizik od ....(ne želim te sad nepotrebno plašiti).
    Ne želim propagirati niti jedan proizvod, ali preparati koje kupujemo u ljekarni velikim su dijelom dermokozmetički preparati. To znači da su proizvedeni po strogim farmaceutskim standardima i da su prošli klinička ispitivanja, slična ispitivanjima lijekova. Preporučuju ih i dermatolozi. U pravilu ne sadrže konzervanse, boje i mirise koje su visoko na listi alergena. Dakle, takvi su preparati hipoalergeni. Za bebače su najbolji Avene, Mustela i Uriage. Avene i Uriage imaju u sebi ljekovitu termalnu vodu. U pravilu nemaju kemijske zaštitne faktore, već su to bijela mineralna zrnca koja reflektiraju sunčevu svjetlost.
    Ja osobno malog od početka mažem Avene mlijekom s SPF 40. Fino se razmazuje i upija, ne ostavlja boju.
    Mustelini su proizvodi isto dobri, ali su puno skuplji. Imaju varijantu s SPF 50 (za bebače do 18 mj.) i s SPF 50+ (od 18 mj naviše).

    Evo, bila sam opširna, ali uvijek volim pričati o ovoj temi jer moramo biti svjesni koliko nam svima koža stradava od sunčevih zraka.
    Ako te još nešto zanima, piši, tu sam.

  6. #6
    Goge avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    na morskome plavom žalu...
    Postovi
    347

    Početno

    Lukina mama, hvala Bogu da te imamo

  7. #7
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ma meni je dosta bilo kad sam prije cetiri godine bila u australiji, pa tamo lijepo u svakoj ulici, na svakom cosku (ko kod nas kafici i kladionice) - skin cancer center

    posljedica jane-fonda-tamno-tijelo-zdravo-tijelo-sedamdesetih i ovecih ozonskih rupa... :/

  8. #8
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Ja sam za "proljeće"(za lice i ručice) uzela Chicco 50,pastast je i teže se razmaruje,a za ljeto ću nešto šta se lakše maže...jer curka se ne voli mazat(ćemo vidit za 15 god.ako će volit kremice i šminkice )
    ps:Chiccovi proizvodi su zatvoreni prozirnom folijom preko čepa,pa znam da nisu otvarani.Pazite na to kojugod da kremu kupujete 8)

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da se sve te kreme s mineralnom zastitom teze razmazuju.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    sve potpisujem.obavezno zaštitna krema!!!!

    ja sam odrasla pa pocrvenim odmah!!

    Ema ima Roc spf 50 bebe s mineralima-super je.

  11. #11
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    lukina mama je sve super objasnila
    a ja osobno mog mažem sa eucerinom 40 ili lerbolariom

    i mala napomena za one koje žele pocrniti pa se mažu uljem šta naravno ni u kom slučaju nije dobro,nakon sunčanja da ali ne tokom
    kantarionovo ulje zna ostaviti fleke po tijelu tako da ne samo šta nije zdravo za sunčanje nego nije ni lijepo ako nemate sreće pa poflekavite

  12. #12
    shogi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    285

    Početno

    Lukina mamma
    gdje kupujete Avene mlijeko SPF40?

  13. #13
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj shogi prvotno napisa
    Lukina mamma
    gdje kupujete Avene mlijeko SPF40?

    Ima u ljekarni gdje ja radim, ali nije u redu da se reklamiram.
    Mislim da ti svaka dobro opkrbljena ljekarna koja drži Avene mora imati. Ili traži da ti naruče Avene dječje mlijeko za sunčanje SPF 40. To je duguljasta narančasta kutija, 150ml.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vg
    Postovi
    194

    Početno

    a što s bebama mlađim od 6 mjeseci? samo hlad, šeširić i majica?

  15. #15
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Tako malu djecu što dalje od sunca. Avene se preporuča od 6 mj. nadalje, ali ja sam svog švrću mazala s Avene mlijekom dok je bio mlađi pa je bilo sve u redu. Ako trebaš zaštitu za bebu mlađu od 6 mj, imaš Mustela mlijeko SPF 50 (na deklaraciji piše od 0-18mj). Imaju i mlijeko SPF 50+, ali je ono za starije od 18mj). Isto tako, Mustela ima i stick s SPF 50 za 0mj nadalje za brzo nanošenje na osjetljiva mjesta (čelo, nos, obraščići...). Mustela je dobra, samo dosta skupa.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    68

    Početno

    Moja Lara ima mjesec i pol i već ju mažem kremicama. mi smo se odlučili za mustelu (faktor 50) jer smo u ljekarni dobili info da je samo ona primjenjiva za novorođenčad. mustela ima samo mehaničku zaštitu pa je zato bebica bijela kao mlinar!
    kupili smo još i microsun (isto primjenjiv i na novorođenčadi), švicarski proizvod za kojeg smo čuli od frendice s foruma. on je isto super i sadrži isto samo mehaničke filtere za sunce. njegov faktor je 30, a od mustele mi je draži jer se lakše razmazuje i bebica nije "mlinarica"!
    mustela 50ml 200kn, a microsun 50ml 100kn.
    Mislim da se u ove stvari isplati uložiti jer ta nježna kožica lako izgori (što je trenutni problem), a štetnost akumulacije uv zraka u organizmu se tek kasnije vidi!

  17. #17
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Bravo, micika, potpisujem se ispod tebe.

  18. #18
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Hvala cure! Sad imam strucne argumente protiv bilokakvih ulja Mozda cu isprintati vasa objasnjenja da je nosam uvijek uza se i pokazujem svima koji daju "dobre" savjete da me ne gnjave

  19. #19
    albaalba

    Početno

    Inka ja hodam s Matijom(3 mjeseca) k dermatologici zbog atopijskog dermatitisa. I baš sam ju pitala za kreme i zaštitu beba. Rekla je: u principu do 6 mjeseci nikakava krema, body, šeširić, ne na Sunce poslije 10 i prije 6, ako da onda duboki hlad.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vg
    Postovi
    194

    Početno

    to sam si i ja mislila. ali se često nosimo u klokanici i ako nosi kratke rukave, a ne možemo baš uvijek izbjeći sunce od 10 h nadalje, kako onda zaštiti tu nježnu kožu? kupila sam mvg šeširić, pazim koliko mogu, ali opet...

  21. #21
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Cure,

    bez obzira na sve, najvažnije je zaštititi bebinu kožu. I najmanje bebe treba mazati jer njihova koža je najugroženija. Za novorođenčad kupite Mustela bebe losion SPF 50. On je od rođenja na dalje. Ostali proizvodi za djecu protiv sunca su za starije. Obavezno na deklaraciji pročitajte za koju starost djeteta je preparat.
    Dakle, Mustelu slobodno mažite.
    :D

  22. #22
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    imam i ja jedno pitanje na istu temu
    jesu l isve mineralne kreme za male bebe iste jer mi se čini da je mustela blago žučkasta ili smečkasta i ostavlja trag na svijetloj odjeći?
    jel stvar u tim mineralima ili u proizvođaču?

  23. #23
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj ivaa prvotno napisa
    imam i ja jedno pitanje na istu temu
    jesu l isve mineralne kreme za male bebe iste jer mi se čini da je mustela blago žučkasta ili smečkasta i ostavlja trag na svijetloj odjeći?
    jel stvar u tim mineralima ili u proizvođaču?
    Mineralne kreme su sve u pravilu bjelkaste do žutkaste upravo zbog mineralnih zrnaca koji su u stvari zaštitni filtri protiv sunčevih zraka. Oni su bijele boje jer tako najbolje odbijaju sunčeve trake. Zato nažalost, ostavljaju barem malo trag na odjeći i na koži, pogotovo ako se mažu u debljem sloju.
    Važno je naglasiti da treba redovito treba provjeravati rok trajanja preparatima i svake godine kupovati novi, a ne trošiti onaj otvoren od lani. (pogotovo jer se radi o proizvodima za djecu. Ja sebe mažem kremama od prošle godine, ali djetetu kupim uvijek novu).

  24. #24
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    lukina mama tnx na ekspresnom odgovoru

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Špansko
    Postovi
    147

    Početno

    Danas smo u potrazi za kremicama naisli na Vichy proizvode za djecu.
    Paket sadrzi kremu , sprej i neku zastitu nakon suncanja, SPF 50+,
    Rekla je teta da je trenutno nestasica Microsun-a.
    Lukina mamma, reci sto mislis o ovim Vichy proizvodima, vidim da se nisu spominjali do sada...

  26. #26
    mišura avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    51

    Početno

    Koliko se sjećam, na jednom sam predavanju slušala dermatologicu kako je mustela naj za bebe, ali ipak treba izbjegavati sunce do 6 mj. i izbjegavati mazanje čak i njihovim kremama za sunčanje jer je to opterećenje za bebinu kožu, barem do 6 mj. Ja isto tako mislim, pa ni sa običnim bebi losionima i kupkama ne bih svaki dan mackala bebu! Samo voda i sapun sa cold kremom, te ulje na pregibe. Što manje kemije tim bolje. A ona prirodna ulja su fotoaktivna, što znači da reagiraju sa sunčevim svjetlom - dakle suprotno od UV zaštite, potiču tamnjenje, a ulje gospine trave (kantarionovo ulje) stvarno može izazvati mrlje na koži!

  27. #27
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj suzana_s prvotno napisa
    Danas smo u potrazi za kremicama naisli na Vichy proizvode za djecu.
    Paket sadrzi kremu , sprej i neku zastitu nakon suncanja, SPF 50+,
    Rekla je teta da je trenutno nestasica Microsun-a.
    Lukina mamma, reci sto mislis o ovim Vichy proizvodima, vidim da se nisu spominjali do sada...
    Ej, suzana, vidim da smo susjede!
    Sorry, jučer nisam pisala jer nisam bila kraj kompjutera.
    Ovako, vidim da ste još mali. Vichy proizvodi spadaju u dermokozmetiku, to znači da su proizvodi namjenjeni osjetljivoj koži. Bazirani su na ljekovitoj termalnoj vodi. Ne bih htjela nikoga reklamirati ili reći nešto loše o nekom od proizvoda, ali ovo što pišem mi je pokazalo iskustvo i rekli ljudi koje stalno srećem. Što se tiče krema za zaštitu bebine kože, konkretno za Vichy. Oni imaju dječje mlijeko SPf 30, 50+, u spreju SPF 50. Na deklaraciji im ne piše za koju dob, ali prema informaciji iz Vichy-ja može za 6mj+. Osobno mislim da za male bebe ima boljih kremica baš zbog tog što je deklaracija nepotpuna. Osim toga, mislm da oni uz mineralnu zaštitu imaju još neke kem. filtre. Gore smo već o tome i pisali, ali ukratko, ja bih predložila ili Mustela SPF 50 (piše da je za 0-18mj), ali je dosta skupa cca200kn. Druga opcija je i Microsun (bivši Microban). Ima SPF 30, vodootporan je i na bazi mikropigmenata (dakle, nema kemijskih filtara). Cijena cca100kn. Ja sam osobno koristila i dalje klinca mažem s Avene SUn za djecu mlijeko SPF40. Jako sam zadovoljna. Ali,on je za klince 6mj+. Toplo preporučam kad navršite 6 (što nije tako daleko )
    Evo, dakle Mustela ili Microsun. Sa tako malom dejcom ne bih eksperimentirala. I kad mi kažu da se skroz male bebe ne mažu jer da su premala za sredstva za sunčanje, mene to naljuti jer je sunce užasno agresivno. Čim s bebicom idete u šetnju, morate je nečim namazati jer je žalosno kako izgleda opečena koža. I kod velikih, a još gore i kod malenih.
    Evo, nadam se da sam malo pomogla. SLobodno piši ako te još nešto interesira. Šaljem ti veeeeeeeliki

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Moja bi bila da preko beba u klokanici, pa i u kolicima, stavite tetra pelenu koju maknete kad ste u debelom hladu.

    Ja imam dvogodišnjakinju, pa ako mi naša magistra može odgovoriti; može li do 9 ujutro i poslije 18/19h bez zaštitnih krema, samo dugi bijeli rukavić, šeširić itd.?

  29. #29
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj ovca_i_janje prvotno napisa
    Moja bi bila da preko beba u klokanici, pa i u kolicima, stavite tetra pelenu koju maknete kad ste u debelom hladu.

    Ja imam dvogodišnjakinju, pa ako mi naša magistra može odgovoriti; može li do 9 ujutro i poslije 18/19h bez zaštitnih krema, samo dugi bijeli rukavić, šeširić itd.?
    To je doba dana kad je meni vani najugodnije, sunce je relativno slabo i nije opasno. Sve ovisi kakve ste puti i koliko vam treba da "uhvatite" boju, ali mislim da uz šeširiće, rukaviće... ne treba ništa mazati. Neka koža slobodno diše.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    hm hm ...

    mi idemo uskoro na godisnji sa 3 mjesecnom bebom. Planiramo biti na plazi do 9 ujutro i poslje 6 popodne, bez ikakve kreme i eventualno pod suncobranom. Moj sin je izlagan suncu jedino u setnjama poslje podne, a vec sada ima takvu boju kao da ga svaki dan suncam.. Savjeti koje ste pisali u mnogocemu ovise o boji koze i prirodnim sklonostima takodjer. Npr. vidim da je moj sin u tome potpuno na mene. Ja nikada u zivotu nisam pocrvenila, a da ne pricam gulila se poslje sunca., iako sam cijeli zivot na suncu i to po cijele dane. Imam tamnu put, a tako i on. Izgleda kao mali baustelac sada hehe; ono, kada ga skinem ostane mu bijelo od rukava i oko vrata hehe Barem ce kao i ja dobivati besplatan sladoled od siptara lol uvijek su mislili da sam i ja "njihova" lol ) Mi smo kupili kremu od mustele spf50, ali mislim da cu ga radije cuvati od sunca kada nije preporucljivo, nego ga mazati sa tim krecem

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    sorry ak je već spomenuto, ali što je sa vichyevim sun-blockom? može to za bebu od 3 mj?
    meni mama kaže da me mazala s ribljom mašću...

  32. #32
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    sorry ak je već spomenuto, ali što je sa vichyevim sun-blockom? može to za bebu od 3 mj?
    meni mama kaže da me mazala s ribljom mašću...
    Ne bih mazala. Na deklaraciji ne piše da smiju tako mala djeca, a u Vichy-jeva predstavnica je rekla da su svi proizvodi za djecu iznad 6mj.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Špansko
    Postovi
    147

    Početno

    Lukina mamma hvala na opsirnom odgovoru...
    Uzeli smo Microsun, a kada navrsimo 6 mj. poslusat cemo tvoju preporuku...
    OT, kupili smo i aloe veru da nam posluzi kod uboda komaraca, sto bi jos bilo dobro kod tako malih beba s obzirom na to da ce biti puno komaraca...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    da li Eucerin nije spomenut sa razlogom ili slučajno (mislim na one preporučene tri kreme, Avene, Mustela i Uriage)?
    moja malena ima 7 mjeseci (napunila danas ) i mislila sam uzeti Eucerin za bebe, dvoumila sam se između faktora 25 i 40. obzirom kako bježimo od sunca, skoro da mi neće ni trebati, ali ipak. ako je sa razlogom, voljela bih znati.

  35. #35
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj Lapis prvotno napisa
    da li Eucerin nije spomenut sa razlogom ili slučajno (mislim na one preporučene tri kreme, Avene, Mustela i Uriage)?
    moja malena ima 7 mjeseci (napunila danas ) i mislila sam uzeti Eucerin za bebe, dvoumila sam se između faktora 25 i 40. obzirom kako bježimo od sunca, skoro da mi neće ni trebati, ali ipak. ako je sa razlogom, voljela bih znati.
    Nisam osobno probala Eucerin, ali i on dolazi naravno u obzir. Imaju dobra mlijeka za sunčanje za klince iznad 6 mj u spreju.
    Mislim da tu ima još proizvoda koji se nisu spomenuli, a dobri su. Ovdje se više razgovaralo o vrlo maloj djeci (ispod 6mj) gdje treba biti oprezan. Za sve ostale je izbor vrlo širok.

  36. #36
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    a što je s običnim nivea,johnson,copertone mlijekom za bebe?dali se one smiju koristit za 7 mjesečne bebe?recimo faktor 30?

    Lukina mama,unaprijed se zahvaljujem i na odgovoru i strpljenju s nama neznalicama 8)

  37. #37
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    A jeli netko cuo za BABE(na e je ona crtica)? Mi koristimo neku njihovu kremu: very high 40, sun screen, fotoprotector i pediatric.
    Kostala je opako i cini mi se ok jedino se poprilicno tesko razmazuje.. :/

  38. #38
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj Rayna prvotno napisa
    a što je s običnim nivea,johnson,copertone mlijekom za bebe?dali se one smiju koristit za 7 mjesečne bebe?recimo faktor 30?

    Lukina mama,unaprijed se zahvaljujem i na odgovoru i strpljenju s nama neznalicama 8)
    Joj, vidim da bi moglo otići u krivom smjeru. Ne bih htjela da ispadne da ja zagovaram dvije ili tri kreme a ostalo "niš ne valja". Isprika ako sam dala to naslutiti. I zato kažem: nivea, johnson, copertone.... sve je dobro . I pogotovo ako je koža lijepa i zdrava. Osjetljive i atopične kože moraju paziti što koriste, ali ostali slobodno kupujte kreme za sunčanje i u drogerijama, DMovima isl.
    I nema neznalica.
    Rayna, slobodno kupi neku od ovih krema koju si spomenula. I uživajte!

  39. #39
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    ja sam danas ušla u ljekarnu sa namjerom da kupim nešto za sunčanje za jednomjesečnu bebu...
    i izašla van bez ičega!!!
    Osim Mustele, a Microsun nemaju (ne znam da li ima koja ljekarna u Osijeku, ako netko zna nek me prosvjetli), ništa nije za tako male bebe...
    ako na avene mlijeku za bebe ne piše za koji je dob...
    šta da kupim???
    ajd nek mi netko kaže konkretno9 jer sam ja zbunjena,
    onaj mustelin stick mi se čini bez veze jer je samo za najizloženija područja, a ja bi nešto za cijelo tijelo...
    jel tragedija ako namažem Uriageon ili aveneom... ili baš mora bit ta mustela???

  40. #40
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj Lukina mamma prvotno napisa
    Citiraj Rayna prvotno napisa
    a što je s običnim nivea,johnson,copertone mlijekom za bebe?dali se one smiju koristit za 7 mjesečne bebe?recimo faktor 30?

    Lukina mama,unaprijed se zahvaljujem i na odgovoru i strpljenju s nama neznalicama 8)
    Joj, vidim da bi moglo otići u krivom smjeru. Ne bih htjela da ispadne da ja zagovaram dvije ili tri kreme a ostalo "niš ne valja". Isprika ako sam dala to naslutiti. I zato kažem: nivea, johnson, copertone.... sve je dobro . I pogotovo ako je koža lijepa i zdrava. Osjetljive i atopične kože moraju paziti što koriste, ali ostali slobodno kupujte kreme za sunčanje i u drogerijama, DMovima isl.
    I nema neznalica.
    Rayna, slobodno kupi neku od ovih krema koju si spomenula. I uživajte!
    hvala ti Lukina mama,nije uopće ispalo da zagovaraš neke od firmi,barem meni ne,samo nitko ih ne spominje,pa sam mislila da one idu možda za bebače od godinu dana na dalje.
    svejedno,puno ti hvala što nam pomažeš,znaš ono kad dođem u dučan,pa nznam vjerovat ženi il ne,jer si uvijek mislim da priča samo da proda...
    tako mi je drago što te imamo. tebi i Luki!

  41. #41
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    a zašto opterećivat nekolikomjesečne bebe faktorima :shock:

    pa niej da će vam istrčat na sunce. u kolicima su ili marami i zaštite ih od sunca pobogu

  42. #42
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    a zašto opterećivat nekolikomjesečne bebe faktorima :shock:

    pa niej da će vam istrčat na sunce. u kolicima su ili marami i zaštite ih od sunca pobogu
    a za brčkannje u moru ujutro oko 9h recimo?iako je sunce slabo,ipak ga ima.

  43. #43
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    a zašto opterećivat nekolikomjesečne bebe faktorima :shock:
    Slazem se!
    Mi smo kremu poceli koristiti (i to u malim kolicinama) kad je Buba napunila 7 mj.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Hrvatska
    Postovi
    191

    Početno

    Dosad Karla nisam ničim mazala (ima 5mj) i sad ste me uplašile..Trčim u apoteku odmah sutra! A da li je onda potrebno koristiti i neki losion tipa "nakon sunčanja" , mada se naravno neće sunčati? Jel to uopće potrebno? I da li ga trebam otuširati nakon svakog kupanja u moru ?

  45. #45
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj ivaa prvotno napisa
    ja sam danas ušla u ljekarnu sa namjerom da kupim nešto za sunčanje za jednomjesečnu bebu...
    i izašla van bez ičega!!!
    Osim Mustele, a Microsun nemaju (ne znam da li ima koja ljekarna u Osijeku, ako netko zna nek me prosvjetli), ništa nije za tako male bebe...
    ako na avene mlijeku za bebe ne piše za koji je dob...
    šta da kupim???
    ajd nek mi netko kaže konkretno9 jer sam ja zbunjena,
    onaj mustelin stick mi se čini bez veze jer je samo za najizloženija područja, a ja bi nešto za cijelo tijelo...
    jel tragedija ako namažem Uriageon ili aveneom... ili baš mora bit ta mustela???
    Ja ne bih jednomjesečnu bebu mazala. Stvarno je jako mala......Idite van na sunce rano ujutro ili kasno poslijepodne i ne treba nikakva krema. Ako ste inače van po jakom suncu, stavi preko kolica pamučnu pelenu, suncobran ili slično i to će biti dovoljno.

  46. #46
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Citiraj Rayna prvotno napisa
    Citiraj ninochka prvotno napisa
    a zašto opterećivat nekolikomjesečne bebe faktorima :shock:

    pa niej da će vam istrčat na sunce. u kolicima su ili marami i zaštite ih od sunca pobogu
    a za brčkannje u moru ujutro oko 9h recimo?iako je sunce slabo,ipak ga ima.
    brčkaj ju u majici. ili u bazenčiću na terasi. ne vidim kako dvomjesečnjak uživa umo ru i vidi razliku u bazenu i moru.

  47. #47
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    ima 7,a ne 2 mjeseca.

  48. #48
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ok, sorry. onda se na tebe ni ne odnosi moja opaska jer kreme i jesu za 6mj+

  49. #49
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    tnx,
    idemo vam ujutro do 11 i popodne iza 6,
    Greta je u košari od kolica i ima suncobran, no svejedno me bilo frka...
    znaći- dovoljno je!!!
    naravno da ju nisam mislila izlagati suncu ili voditi na plažu,
    ali me bilo strah da i ovako ne pokupi crvenilo od sunca...

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    189

    Početno

    Moj će idući tjedan 6 mjeseci. Idemo sutra na more. S čime bi ga trebala zaštititi?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •