Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 379 od 379

Tema: remenčići za kukove

  1. #351

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    62

    Početno

    Citiraj TinaB prvotno napisa
    Ana29

    Ena ima displaziju lijevog kuka. Dobila je remenčiće i nakon 3 tjedna stanje se uopće nije popravilo - a vidiš beba mame_28 je s istom dijagnozom skinula remenčiće nakon 4 tjedna. Kako se ništa nije popravilo prof. Vrdoljak je odlučio da mora ostati na istezanju da kost dobro legne u čašicu. I nakon toga ćemo ponovno nositi remenčiće. A moja mala beba ima tek 2 mjeseca i morala sam je ostaviti u bolnici ( smijem biti tamo samo preko dana)...
    znam da ti je teško i znam kako ti je jer sam i ja prošla isto, kao i, sigurna sam, više od pola mama ovdje. nije neka utjeha, ali na istezanje idu i puno manje bebe od naših (moja m. je imala manje od dva mjeseca). ni ja nisam smjela biti preko noći i time sam bila jedina mama koja je dojila a kojoj je to pravo bilo uskraćeno iako je bilo dovoljno slobodnih kreveta. ne znam da li i ti dojiš, ali ako dojiš onda INSISTIRAJ da ostaneš sa svojom bebom jer nitko ti je neće paziti preko noći kao ti. uostalom, nitko ni nema pravo da dijete odvoji od majke, pogotovo kad je u pitanju beba, a pogotovo ako je to dojena beba. meni ni nakon četvrtog puta doslovce moljenja da ostanem sa djetetom, a tri szu kreveta bila slobodna, nije dozvoljeno. čovjek jednostavno ne može vjerovati da si netko, tko umišlja i izigrava boga, uzima za pravo takve stvari! jako sam ljuta i revoltirana kad se sjetim svojih jako ružnih iskustava iz klajićeve. svaka čast nečijoj izuzetnoj stručnosti, ali što se pristojnog i normalnog pristupa tiče, čista nula! (naglašavam, govorim iz svog iskustva, netko drugi možda ima pozitivnu priču).
    dakle, insistiraj da ostaneš sa bebom ako dojiš - govorim ti to jer imam opravdani razlog.

  2. #352

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    202

    Početno

    TinaB

  3. #353
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    TinaB, dobro ti cure kažu, inzistiraj da ostaneš s njom. Ako treba digni bolnicu na noge! Imaš na to pravo!

  4. #354
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Citiraj TinaB prvotno napisa
    Ana29

    Koja je vaša dijagnoza?

    Dysplasio coxae 1.dex.abdukcija kukova simetrična, stabilnost primjerena.

  5. #355
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    sad mi se čini da sam se prerano počela veseliti kako ćemo uskoro skinuti remenčiće.

    Tina B, jako mi je žao...ko zna što nas čeka na sljedećoj kontroli :?
    ne znam o čemu ovisi brži, odn. sporiji oporavak...

    budi jaka. zbog bebe...

  6. #356
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Drage mame!!

    Imam divne vijesti. Ena ide u ponedjeljak doma!!!! :D :D :D :D
    Danas je prof. Vrdoljak napravio UZV i rekao je:"Mama, ovo će biti savršeno!" U biti to istezanje je odmah trebalo napraviti, ali dotični doktor koji nam je radio prvi UZV nije to uočio. Mučile smo se 3 tjedna sa remenčićima, a uzalud. U ponedjeljak će opet dobiti remenčiće, ali je rekao da će ih najvjerojatnije nositi samo po noći, ali da ćemo još to vidjeti. Jeeeeeee!!! :D :D :D :D :D :D

    Svima mamama hvala na podršci!!!

  7. #357
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    :D

  8. #358
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    :D ovo su stvarno divne vijesti :D

  9. #359
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    super! super! sretne smo zbog vas! (i mi poskakujemo :D )

  10. #360
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Jos jednom: prekrasne vijesti !!!

  11. #361
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    :D :D :D

  12. #362

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    202

    Početno

    Baš si nas obradovala :D , trebala sam ranije gledati postove, cijeli dan razmišljam o vama.

  13. #363

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    62

    Početno

    bravo! veselimo se! :D

  14. #364
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    evo da se i mi priključimo.moj V.je star 2,5 mj.i ima displaziju desnog kuka.bili smo na uzv u Klaićevoj i kad su nam rekli da ćemo morati nositi remene ja sam taj dan plakala ko kišna godina.moj prvi sin nije to morao nositi i sad sam u šoku.a vježbali smo kukiće.još me zanima,nisam sestru stigla pitati kad dolazimo na montiranje remenčića da li moram imati uputnicu ili ne?dobili smo doznake koje moramo ovjeriti u hzzo i onda doći k njima.joj tak sam u bedu još i kad pročitam da neke bebe ostaju na istezanju a mame ne mogu s njima biti,srce mi se para.moj mali micek je samo na cici, nemrem si zamisliti da ga ostavim u bolnici,ne daj Bože!

  15. #365

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    202

    Početno

    Za montiranje ne treba uputnica, tako je bar u Osijeku.

  16. #366
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Ni za montiranje u Klaćevoj ne treba uputnica.

    Cisco-kid@net.hr nemoj se brinuti - bit će sve u redu. Malo će mu trebati da se privikne, bit će malo nervozan i tužan, ali sve će proći.

  17. #367
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    curke fala kaj ste me utješile.čujemo se nakon montiranja.

  18. #368
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Citiraj cisko-kid@net.hr prvotno napisa
    curke fala kaj ste me utješile.čujemo se nakon montiranja.
    Mi ih imamo pet dana, dan kad se montiraju i sutradan je N. bio cendrav kad je htio protegnuti noge, ali se brzo umirio, nakon toga kao da ih i nema. Sutra ću ga kupati, i jako se bojim reakcije nakon ponovnog stavljanja. :/

  19. #369
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Jel došla Ema doma?

  20. #370
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    DOMA SMO!!!! :D :D :D :D :D

  21. #371
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Citiraj TinaB prvotno napisa
    DOMA SMO!!!! :D :D :D :D :D
    :D :D što dr dekao za dalje?
    Mi sutra na kontrolu

  22. #372

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    202

    Početno

    Cure uzivajte! Jel Ena nosi i danju remenčiće? Blago vama vi svi redovno na kontrolu a kod nas u Osijeku - kaos, mi smo trebali prvi tjedan a naručili nas tek 22.02. Odlučili smo ići privatno.

  23. #373
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Ona će se još do srijede vditi kao da je u bolnici. U srijedu moramo biti tamo već ujutro i onda će Vrdoljak napraviti UZV i dati presudu do kada trebamo nositi remenčiće i da li ih trebamo nositi skroz ili samo po noći. Ja mislim da ćemo ih nositi cijeli dan. Ali nema veze. Bitno da je Enica doma.

  24. #374

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    62

    Početno

    napokon!
    držim fige za srijedu!!!

  25. #375

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    62

    Početno

    imam pitanje za sve mame koje imaju s time iskustva:

    u čemu vozite svoje bebice s remenčićima po gradu? u auto-sjedalici se ne smije, a mi nismo kupili kolica 3 u 1 već 2 u 1 i nemamo onu ''košaru'' već samo onu u kojoj smo iznijeli m. iz bolnice - tu je već stvarno prerasla.
    žuuuuuudim za odlaskom u grad preko dana (nema me tko voziti, a mm. dosta radi) - u kvartu sam gdje nema baš nikakvih sadržaja...

  26. #376
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    ja sam već dobro razmislila o tome kako ću voziti V. sa remenčićima.kad mu budu namontirali ja ću im reći nek mu to skinu jer ja ne namjeravam dijete voziti u autu a da nije u sjedalici.ja ću mu doma staviti remene.ne želim riskirati da mi dijete bude van sjedalice.

  27. #377
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    [quote="Josephine"]imam pitanje za sve mame koje imaju s time iskustva:

    u čemu vozite svoje bebice s remenčićima po gradu? u auto-sjedalici se ne smije


    izbjegavat ću vožnju u autu osim nužnih, a tada ću mu skinuti remene baš zbog razloga koji sam navela gore.

  28. #378
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Mi danas bili na kontroli, ponovo idemo za mjesec dana, joj kad će toooo?
    U kolicima se vozimo u ležećem položaju , a kad idemo kod dr-tad se moramo voziti cca. sat vremena, idemo u sjedalici, čak sa sjedalicom N nosimo kod dr-a koju to odobrava, jer da je suprotno-upozorio bi nas.

  29. #379

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    202

    Početno

    Mi Lotu vozimo u autosjedalici, onoj u kojoj je u poluležećem položaju.
    Nama je doktor rekao da ona smije i sjediti u remenčićima. Ovdje ti je bilo govora o tome http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...+remen%E8i%E6i

    nastavak teme na: remenčići za kukove- 2. dio
    leonisa

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •