Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 207

Tema: Gdje, kada i kako ste čuli za Rodu?

  1. #151
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    za rodu već dugo znam, poznajem neke članice, a ima je i u medijima. no, tek s trudnoćom sam se zakačila na forum

  2. #152
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    za rodu sam čula davne neke godine kad su organizirale neko protestiranje, pa je bilo na telki...
    onda sam stekla dojam da su to neke nabrijane čudakinje
    onda sam tamo negdje 2003-2004 dogovorila kafenisanje sa ines koja je stigla s neke rodine akcije u rodinoj majici...pa sam se pitala ili je i ova moja postala nabrijana čudakinja ( ) ili sam ja istrčala pred rudo....

    kak sam ostala trudna tak sam se i zakačila na rodu, pa sam skužila zakaj je ines zaplivala tim vodama...i eto me...

  3. #153

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    228

    Početno

    od frendice

  4. #154
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Tražila sam nešto u vezi trudnoće na googlu i naišla na rodu :D .

  5. #155
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    kad sam zatrudnila sve me zanimalo..naravno frendice mi rekle za Rodu i od toga dana do dan danas svakodnevno sam ovdje i zauvijek ću biti jer svakim danom sve me više i više zanima o prehrani i odgoju moje curice!

  6. #156

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ja sam čula za Rodu prvi put na jednoj Latinici prije par godina, kad se govorilo o rodilištima u Hrvatskoj. Onda baš nisam imala pozitivan stav jer nisam ništ znala o tome pa su mi se činile ko ekstremističke babe.
    Kad smo MM i ja počeli raditi na bebi, otkrila sam ovu stranicu i skužila da ima puno korisnih savjeta.

    Baš me zanima tko je to bio na toj Latinici....

  7. #157
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    alamama

  8. #158
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    apri, pričate li o istoj latinici?
    Ja se ove o rodilištima ne mogu sjetiti a zvoni mi da je neka bila.

  9. #159

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ne znam da li se radi o istoj Latinici, baš se ne sjećam točno o čemu se radilo jer me u to vrijeme to i nije zanimalo.
    Sjećam se da se mama šokirala s nekim zahtjevima i baš smo neki dan pričali doma o uvjetima o rodilištu i ona se sjetila neke "babe" s latinice koja se bunila zbog brijanja dlaka. Mislim da je baš bila iz rode i tak ju je iznervirala s tim dlakama da ju još danas ne može zaboraviti .

  10. #160
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mislim da je to sa klistiranjem i brijanjem bila alamama

  11. #161
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    2003 kad sam bila trudna švrljala sam po internetu i naišla na stranicu trudnoća.net tak nekaka i imali su par gluposti (za mene) pa sam tražila dalje i otkrila RODU, vauuuuuuu koje osvježenje.. onaj vaš a.p. (zbliž.roditeljstvo) me oduševio.stavovi o dojenju, ....konačno nešto po mojoj mjeri. i onda ste stigle i u dom moje dvije šogorice i moje kume,...
    tada nisam poznavala nikog tko zna za rodu, a sad je to totalno druga priča

  12. #162

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    2003. kada smo MM i ja jednog dana zaboravili da kupimo kondome
    Te noći sam u google prvi put kucala: trudnoća, naišla na neke priče sa poroda na portalu i potpuno se navukla. Iščitala sam sve, a prvo sam čitala Mukičinu kolumnu, čak sam je i sejvala negde u komp, pa onda svaki put kad sam radila noćnu iznova čitala kolumne, priče sa poroda....
    Posle sam otkrila i forum i pitala se gde je bio do tada :?
    Pa tek kad sam povezala mame iz priča sa poroda sa mamama sa foruma!!!! Prva je bila Maja-nju sam prvo skontala

  13. #163

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Zaboravih: Majina priča sa poroda se zove Dok na NY padaju avioni, i ja sam stalno mislila da dok sam ja bila na poslu (radila na televiziji) i prenosila vesti o napadu na NY, neka hrabra žena je rađala. I naravno da sam mislila da ja to nikad neću moći

  14. #164

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    158

    Početno

    Guglajući sam naišla na puno zanimljiviosti na rodinom site-u još kad sam bila prvi put trudna ali nisam se pridružila postojećim forumašicama a ni sam ane znam zašto.
    Onda je Ameli32 ostala trudna i ..... e onda opet ja i tako je krenula moja priča!

  15. #165
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Za Rodu sam cula preko jedne vase clanice koju osobno poznajem.
    Fino sjela za kompic i nasla vasu stranicu,otada reovno posjecujem vas forum.
    Sve za pet. :D

  16. #166

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    vojvodina
    Postovi
    45

    Početno o udruzi

    Ja sam trazila recepte jer moja starija kcerka slabo jede.Htela sam da vidim sta druge mame prave svojoj deci.Sad ja preporucujem svojim prijateljicama ovaj sajt.

  17. #167
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Ja sam prvi put čula za Rodu prije 3 god.u Majinoj emisiji, radilo se o dojenju.
    Registrirala sam se nedavno ali svo sam vrijeme posjećivala Rodu u potrazi za savjetima.

  18. #168
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    za Rodu sam čula nekoliko puta u medijima (kad se radilo o potpomognutoj oplodnji :? i dojenju). A onda sam ostala trudna i kolega s posla mi je rekao da svakako posjetim stranicu na netu, da je njegova žena sve savjete tu tražila. I jesam. I od onda sam svaki dan tu, a pogotovo od kad sam otkrila čari foruma!

  19. #169
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Mislim da sam prvi put čula za Rodu u vrijeme akcije "Šibe za ministre", no tada je roditeljstvo bilo još daleko izvan mojeg fokusa pa sam tu informaciju primila nekako s pola oka ili uha. Sjećam se da sam prije nekoliko godina na internetu slučajno nabasala na neke priče s poroda i iako nisam 100% sigurna o kojoj je stranici bila riječ, velika je vjerojatnost da je to bilo baš na Rodinom portalu. Kako su me te stvari u ono vrijeme više plašile nego zanimale, nisam se dugo zadržala. Tek kad sam prije par mjeseci osjetila snažnu potrebu da postanem mama, počela sam pretraživati internet u potrazi za informacijama o začeću, trudnoći, bebama, roditeljstvu, odgoju... i eto, nekako sam spontano dosurfala ovamo. Sad sam na najboljem putu da postanem ovisnica.

  20. #170
    SweetTweety

    Početno

    :?

    Kao što govori ovaj smajlić .... puna sam pitanja, pomalo zbunjena, a i
    strah me ponekad ulovi ... naime - trudna sam prvi puta

    Za vas sam čula na radiu ali se više ne mogu sjetiti kojom prilikom ...

    Uglavnom, toliko ima stvari koje moram proučiti na ovom forumu,
    i puno hvala svima koji su osnovali ovaj forum, udrugu, puno pomažete

  21. #171
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    više puta u medijima. a kada sam ostala trudna prikopčala sam se kao na infuziju. svaka čast onome tko je izmislio internet. a hvala i vama što postojite, meni ste puno pomogli

  22. #172
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    ja stvarno ne znam kako i kada sam saznala za rodu!
    znam da sam počela čituckati 2006. nakon vanmaterične inekako sam odmah ovdje došla po info!
    ali tek sam u trudnoći saznala da postoje i drugi portali vezani uz roditeljstvo!
    a ja sam stvarno dugo bila uvjerena da je roda jedina!
    ali za mene je!
    tu se ide po informacije, savjete i da jednostavno pročitam da nisam sama!

    sve pohvale rodama i forumu koji mi je olakšao trudnoću i riješio nedoumice u majčinstvu!

  23. #173
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    apri, pričate li o istoj latinici?
    Ja se ove o rodilištima ne mogu sjetiti a zvoni mi da je neka bila.
    mislim da je bila alamama i jos jedna stara roda, koja je kasnije negdje odselila (bia je med sestra, cini mi se :? )...
    sjecam se snimke poroda na toj latinici i nase hrabre i elokventne ale

  24. #174
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Možda emy?

  25. #175
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Čula sam za Rodu kao neku udrugu za roditelje, bebe i sl. (totalno nezanimljivo-prije nego je Enola bila u planu).
    Onda me je frendica počela pilati o Rodi i forumu, da tamo piše ovo, piše ono, bila sam na Rodi sinoć, danas, jutros.... i ja znatiželjna otišla vidjeti u čemu je štos.
    I od tada sam ovisna kao i ona (Kajo thanx ).

  26. #176

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    262

    Početno

    preko neta tražim odgovore na razna pitanja o trudnoći, kako mi je ovo prva, i zahvaljujući rodi i ovom forumu koji je leglo korisnih informacija sve je puno lakše svaka čast svima koji sudjeluju u stvaranju ove stranice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  27. #177

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Zar rode ne postoje oduvijek? Iz moje perspektive tako izgleda jer se stvarno ne sjećam kad sam čula za udrugu. Drugi dan nakon što sam otkrila da sam trudna podnijela sam zahtjev za internet a prvo što sam zagooglala je bila RODA. Cijela obitelj mi živi daleko a niti jedna moja frendica nema djecu, većina ih nije ni u braku. Ne želim ni razmišljati o tome koliko bi mi bilo teže da nema roda.

  28. #178

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    4

    Početno

    Puno puta sam čula da se RODA spominje na radiju i tv-u ali sam tek nedavno doznala da postoji i web stranica.

  29. #179
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    I ja sam čula preko medija...uh davno je to bilo, tada ni u planu nije bila bebica.
    Ali upoznala sam se s rodom i svim njenim projektima tek na jednom seminaru za udruge. Od tad sam fan rode i svih njenih projekata!
    (eto, usmena predaja works)

  30. #180
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    koji seminar, moze i na pp

  31. #181
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    ja ne znam kad sam prvi put cula al onaj znacajni je bio kad san prije vise od godinu dana cula da ima netko tko promovira platnene pelene a ja mastala o tome za svoje dite pa su Rode dosle same do mene preko posla - i platnene pelene

  32. #182

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Od MM-a

  33. #183
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    slucajno od frendice kad je ostala trudna imala je nekih problema pa me uputila

  34. #184
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Za Rodu je "kriv" Iskon i ... moja znatiželja, naravno!
    Bijah duuuugo kao prolaznik u kasnim noćnim satima na forumu, a onda rekoh, zašto ne?
    Prijavih se i evo ... tipkam ... tak, tak, tak ...
    Svima

  35. #185
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    koji seminar, moze i na pp
    Ah Ivarica, pa onaj za CARDS! 8)

    Nadam se da ste neki od cards-ova dobili. Mi smo zamalo ovaj 2004, promakao nam za par mjesta ispod crte!

  36. #186
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Ja sam cula od prijateljice i stvarno mi je drago da sam se pridruzila!

  37. #187
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Ja sam cula od prijateljice i stvarno mi je drago da sam se pridruzila!

  38. #188
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Ja sam rodu skužila surfajući po netu kad sam ostala trudna, tražeći informacije o trudnoći, porodu, dojenju..., a usput sam za rodu još čula i od frendice koja je rodila godinu dana prije mene.
    Inače, kadgod me netko pita nešto u vezi bebača, pogotovo vezano uz dojenje, uputim ih na rodinu stranicu i napomenem koliko je meni pomoglo.

  39. #189
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Za vrijeme trudnoće isčitavala vaše odlične tekstove,a kada je stigla bebica ,cimerica iz rodilišta je rekla budemo li imali problema zvrckati ćemo Rodin telefon. Puno ste mi pomogli savjetom, a čitajući forum oduševljena sam s koliko ljudi dijelim stavove. To mi puno znači jer u okolini nemam istomišljenike pogotovo što se dojenja tiče. Hvala što postojite!

  40. #190

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Ja imam jednu zanimljivu priču i malo se sramim zbog toga .

    Dakle, za Rodu sam čula od jedne kolegice koja je imala problema sa začećem i u tom periodu je stalno surfala po netu, točnije stalno je pričala o Rodi, o curama s kojima komunicira, o savjetima koje dobija, o samim postupcima itd. Meni se činilo da malo pretjeruje, čak sam joj to i rekla, ustvari sam smatrala da je to samo izluđuje da se treba opustiti, ne čitati svašta... Priznajem sramim se do neba, jer danas je ta cura svima vama vjerujem dobro poznata, trudna je uskoro treba roditi, a ja SRAM ME BILO TADA bila sam u zabludi. Od nedavno sam se prijavila na Rodu, nisam još u postupcima, ali već se veselim što ću ove dane koji me čekaju provoditi s vama i vašim članicama. Priznajem da sad kad god imam slobodnog vremena jedva čekam zaviriti na Rodu. Eto toliko od mene pozz!!!

    P.S. Nisam još priznala svojoj kolegici da sam pogriješila i da vas obožavam, ali hoću!

  41. #191
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    mene na ove stranice doveo gubitak mog djeteta...
    očajna nakon dolaska iz bolnice, za vrijeme mirovanja kod kuće surfajući po netu, naletim na Rodine stranice!
    tek tada shvatim koliko cura dijeli nažalost moju sudbinu,
    da nisam sama, i da ovdje uvijek ima netko tko je proživio barem nešto slično što i ja...

  42. #192

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    7

    Početno

    Za rodu sam cula u vrijeme lijecenja od neplodnosti,znaci, prije par godina od zena sa istim problemima.

  43. #193
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Meni je tako lijepo citati sve ove postove

  44. #194

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    123

    Početno

    za rodu sam cula dosta puta u medijima, ali aktivno surfam str od kad sam zatrudnila.....
    sos telefon vam je najhumanija, najjjjnajjj stvar i svaka vam cast na tome... :D
    imate super stajališta, iako su mi poneka malo toomuch, podupirem vas!!!!! :D :D :D

  45. #195
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa
    Ja imam jednu zanimljivu priču i malo se sramim zbog toga .

    Dakle, za Rodu sam čula od jedne kolegice koja je imala problema sa začećem i u tom periodu je stalno surfala po netu, točnije stalno je pričala o Rodi, o curama s kojima komunicira, o savjetima koje dobija, o samim postupcima itd. Meni se činilo da malo pretjeruje, čak sam joj to i rekla, ustvari sam smatrala da je to samo izluđuje da se treba opustiti, ne čitati svašta... Priznajem sramim se do neba, jer danas je ta cura svima vama vjerujem dobro poznata, trudna je uskoro treba roditi, a ja SRAM ME BILO TADA bila sam u zabludi. Od nedavno sam se prijavila na Rodu, nisam još u postupcima, ali već se veselim što ću ove dane koji me čekaju provoditi s vama i vašim članicama. Priznajem da sad kad god imam slobodnog vremena jedva čekam zaviriti na Rodu. Eto toliko od mene pozz!!!

    P.S. Nisam još priznala svojoj kolegici da sam pogriješila i da vas obožavam, ali hoću!
    Da mi je znati koja je to kolegica ja bi se spasila


  46. #196
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj bzara prvotno napisa
    mene na ove stranice doveo gubitak mog djeteta...
    očajna nakon dolaska iz bolnice, za vrijeme mirovanja kod kuće surfajući po netu, naletim na Rodine stranice!
    tek tada shvatim koliko cura dijeli nažalost moju sudbinu,
    da nisam sama, i da ovdje uvijek ima netko tko je proživio barem nešto slično što i ja...
    Najdraža moja, da nema RODE ne bi ja tebe upoznala, hrabrice moja

  47. #197
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Od prijateljice i zaljubila se istog trenutka. Zbog vas dojimo već 29 mjeseci.

  48. #198
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj grace prvotno napisa
    Od prijateljice i zaljubila se istog trenutka. Zbog vas dojimo već 29 mjeseci.

  49. #199
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    ja ću samo još nadodati da zahvaljujući Rodi sam puno osvještenija oko nekih stvari i da se puno bolje znam postaviti prema nekim stvarima vezano za trudnoću, porode, a nadam se jednog lijepog skorog dana i za odgoj mog djeteta

    i naravo upoznala sam tolike divne žene i majke da mogu reći da su mi ove stranice donijele puuuuno lijepoga...

    Pepita

  50. #200
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    saznala sam za Rodu u drugoj trudnoći.
    pričala sam svojoj dragoj prijateljici koliko silno želim i namjeravam dugo dojiti bebicu, pa makar morala dubiti na glavi.
    slijedeći put kad smo se vidjele, donijela mi je isprintane tekstove s vaše stranice, s fotkama na kojima su položaji dojenja
    kada smo nabavili komp, krenula sam posjećivati forum.
    ušla sam na prstima, a sada se osjećam kao u papučama.

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •