Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 207

Tema: Gdje, kada i kako ste čuli za Rodu?

  1. #1
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno Gdje, kada i kako ste čuli za Rodu?

    Evo ja otvaram ovu temu jer me osobno zanimaju kanalim kojima se u široj javnosti saznaje za ovu udrugu i njezin rad.
    Osobno sam prvi puta čula za Rodu prije par godina, ne sjećam se ni jesam li tad još bila udata ili možda na početku braka. Kao kroz maglu se sjećam da sam putem medija čula da Roda organizira potpisivanje peticije za uklanjanje rutinskog klistira, brijanja i epizitomije na porodu, a možda je čak bilo organizirano i potpisivanje u Zadru, na trgu.
    No, moj stvarni kontakt s Rodom dogodio se kad sam u Baby Shopu, krajem 2002. god. u Zadru skupila Rodinu brošuru na kojoj je bila web stranica, a na stranici forum.
    I tako je sve počelo!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja sam prvi put procitala nesto o Rodi preko neta. Ustvari trazila sam neke informacije o dojenju ili odgoju djece, ne znam tocno, i pronasla link na rodin forum

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    42

    Početno

    Ja sam do Rode isto došla preko neta.
    Kad sam bila trudna stalno sam na netu tražila razne informacije o trudnoči i naišla na Rodu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    31

    Početno

    ne sjećam se više da li sam prije nabasala na link na netu ili sam čula nešto na TV-u
    ali me definitivno privukao Rodin forum, pa sam se tako upoznala s radom i ciljevima udruge

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Ja trazila informacije o refluksu na HR jeziku i nabasala na Rodu. Nemam pojma kako jer bas i nije bilo rasprava o refluksu dok se ja nisam pojavila.Ali bilo kako bilo eto imala sam srece da naidjem na Rodu i tu ostadoh i ostacu jos dugo.Nikad prije nisam bila clan nekog foruma jer mi nisu bili zanimljivi ali evo Roda forum a i udruga su mi super i tu sam se nekako nasla.

  6. #6

    Početno

    za rodu sam čula odmah nekako po prvoj akciji šiba za ministre....
    znala sam da je to nešto super, jer nema veze s vladom i ostalim "glavešinama" i da su tu zapravo roditelji(majke, trudnice i svi ostali) koji se samo bore za svoja prava.....
    oduševila sam se ali nisam znala kako do njih....
    onda nisam ni komp imala......
    ali zato kad sam počela postati na M&B forumu i skužila da imaju podforum rode stalno sam tamo visila dok nisam skužila da rode imaju i svoje stranice i svoj forum......
    odonda sam tu kuhana i pečena, a MM dobiva živčani slom od telefonskog računa..........

    RODE obožavam vas!!!!!

  7. #7

    Početno

    Kopala i tražila podatke o trudnoći na Iskonu (onaj vodič kroz tjedne mi je bio najdraži)...i s lijeve strane mi je bio link na Rodine stranice...

  8. #8
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Meni Tajana poslala link na sad vec slavnu Rodinu peticiju za dostojanstveno radanje prosle jeseni i tako ja tu zavrsila ...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Sasvim slučajno. Tražila sam neke informacije na netu u vezi dojenja i došla do RODA-e. Presretna sam što sam našla ove stranice, jer bih sigurno prestala sa dojenjem da je nisam našla. Ko me se sjeća sa starog foruma zna da sam imala užasne probleme sa ragadama i gljivicama, itd, itd. U svakom slučaju sam zahvalna RODi i RODICAMA, a bogami i forumašicama. Živjela RODA!!!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Brod na Savi
    Postovi
    82

    Početno

    Mislim da su se na dnevniku spominjale neke rodine akcije i tada sam prvi put cula za nju (kada je to bilo, nemam pojma). No cim sam u ljeto 2002. ostala trudna, pocela sam se na netu raspitivati o trudnoci i u trazilici nabasala i na rodin forum, pa tako tu i ostala, a isto tako ga i drugima preporucivala.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    supetar
    Postovi
    52

    Početno

    kad sam se suočila s neplodnošću u travnju 03., bolje rečeno endometriozom, počela je moja potraga na netu, mislim da sam RODE našla preko Googla (moja naj tražilica)
    danas sam ovisnik

  12. #12
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam još davno gledala RODE na tv-u, tad još nisam ni bila s MM-om, i ni na kraj pameti mi nije bilo tamo nekakvo rađanje (dapače, govorila sam da ja NIKAD neću rađati jer je to užas i da ću samo posvajati klince :D ), ali sam ih zapamtila :D
    dok sam bila trudna čitala sam o SOS telefonu i sejvala taj broj u mob ako mi ikad zatreba, još ga uvijek imam :D
    a tek nakon poroda sam tražila nešto po netu, ne znam više kaj, i nabasala na forum i eto me sad!

  13. #13
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno Re: Gdje, kada i kako ste čuli za Rodu?

    Citiraj klia prvotno napisa
    Osobno sam prvi puta čula za Rodu prije par godina, ne sjećam se ni jesam li tad još bila udata ili možda na početku braka. Kao kroz maglu se sjećam da sam putem medija čula da Roda organizira potpisivanje peticije za uklanjanje rutinskog klistira, brijanja i epizitomije na porodu, a možda je čak bilo organizirano i potpisivanje u Zadru, na trgu.
    :D :D :D
    prije par godina???? :shock: :shock:

    pa to ti je klia bilo PROŠLE godine u 9 mjesecu, točnije 28.09.2002., ak na istu peticiju mislimo

    kak vrijeme leti a?

  14. #14
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    sad sam zaboravila napisat di sam i kak ja cula


    dobila mejl od frendice s linkom na peticiju
    potpisala
    pa kliknula na forum
    i zakacila se totalno na sve skupa 8) 8)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    60

    Početno

    O Rodi sam cula za vrijeme akcije "Roda za rodilišta" u Studenom 2001. g. na Obiteljskom radiju, jos nisam imala doma komp, ali me to nije zaustavilo da ne okrenem Rodin mob. 8). Pa sam zbog Rode kupila komp i eto me tu :D.

  16. #16
    LedinaMama

    Početno

    Na forumu M&B. I kad sam prvi put otvorila Rodin forum, naletila na Viziju, procitala i uclanila se.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na lopti
    Postovi
    10

    Početno

    Ja sam za RODE cula vec prije, tj. znala sam vidjeti alamamu i Maju na TV u emisijama tipa Dobro jutro ak se ne varam.

    A onda sam frendici rekla da sam trudna, a ona meni ak si trudna onda mars sad lijepo na forum

    Eto, cijelu sam trudnocu provela na ovim stranicama

  18. #18
    Hanna

    Početno

    Od Fortune kad sam zatrudnila :wink:

  19. #19
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    trazila po internetu nesto o kucnim testovima za trudnocu, i pronasla link na rodine stranice. i odmah se "navukla" na forum...

  20. #20
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Kad sam bila trudna, medicinska sestra kod moje ginekologice dala mi je Rodinu brošuricu o trudnoći i pravima trudnice i rodilje, znam da mi je bila super jer je apsolutno sve što treba učiniti za otvaranje porodiljnog, jednokratnu naknadu i sto drugih stvari za koje nisam ni znala pisalo unutra.
    Tad sam prvi put čula za Rodu.

  21. #21
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    2001.g. na forumu Mame i bebe

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG-Dubrava
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ja sam prvi put procitala nesto o Rodi preko neta. Ustvari trazila sam neke informacije o dojenju ili odgoju djece, ne znam tocno, i pronasla link na rodin forum
    i ja

  23. #23
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    jos ni nije bila osnovana udruga...kad su prvi put organizirani prosvjedi na markovom trgu 01/2001. tada sam danima trazila po Internetu i tragovima dosla na stranicu Mame&bebe. stranica je stajala u mom Favoritesu nekoliko mjeseci i posjecivala sam je, ali tek u 11/2001. otkrila m&b forum i konacno nasla rode.

  24. #24
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Mukice, nešto se u Zd zbilja potpisivalo na tu temu prije par godina. Znam 100 posto jer sam u 9. mjesecu prošle godine ja bila trudna i tako nešto mi ne bi promaklo, a ovoga se jedva sjećam.
    Ubr. i meni je jedna od prvih spoznaja o Rodama bila akcija Šibe za ministre

  25. #25

    Početno

    Prvo sam se kačila na portal zbog super tekstova. A onda sam iz znatiželje otvorila forum i ostala paf! Veći forum, sa toliko dobrih informacija nisam u životu vidila! Čitala sam vas mjesecima, potajno, kao gost 8) ,i na novom forumu se odlučila registrirati!
    Super ste i gotovo!
    :D

  26. #26

    Početno

    A čula sam sam za vas negdje u vrijeme akcije: šiba za ministre. Ali nisam imala komp doma, na poslu nije bilo pristupa internetu, i tako ste mi neko vrijeme bile nedostupne.

  27. #27
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Red Irena prvotno napisa
    Ja sam do Rode isto došla preko neta.
    Kad sam bila trudna stalno sam na netu tražila razne informacije o trudnoči i naišla na Rodu.
    Ja takodjer.

  28. #28
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Negdje krajem 2000., čini mi se, dobila mailom od frendice poziv da se pridružim druženju i humanitarnoj akciji Roda u Importaneu, na Iblerovom. Na žalost nisam otišla, ali me odmah zainteresirala ideja udruge, pogotovo zato što se radi o roditeljima, i tak mi ostalo zvonit u ušima. Poslije su se Rode povremeno pojavljivale u medijima i svaki put sam skužila "Pa ove cure razmišljaju isto kao i ja!" :wink:
    Kad sam počela intenzivnije razmišljat o drugom djetetu, otišla sam na portal i čitala tekstove, ali kad sam otkrila forum... to je bilo otkriće!
    Ovih dana se učlanjujem! :D

  29. #29
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Bravo Minnie, samo hrabro naprijed! :wink:

  30. #30
    mišica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    318

    Početno

    Za Rodu sam čula preko tevea, kad se potpisivala ona peticija o uvjetima na porodu. Ja i moje frendice (5 kom ) tražile po gradu gdje to ima za potpisati; ali nismo našle... :?

  31. #31
    ivarica

    Početno

    na cvjetnom trgu, a nas par agilnih i po okolnim ulicama

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    187

    Početno

    Na predavanju u Klubu trudnica od šefice Zrinke.

    Nakon nekog vremena na kavi žalile smo se jedna drugoj na lošu situaciju u kojoj se nalaze mladi roditelji, rodilje..., pa me pitala:
    "Hoćeš biti RODA?"
    Odgovor: "DA!"

  33. #33
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Najbolja su ova spontana uključivanja, no moje prije i poznanice, kad čuju za Rodu kažu - super, ali ja nemam vremena za to!

  34. #34
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam trazila stranice o neasistiranom porodu na hrvatskom i nasla one o prirodnom porodu. Tamo je bio link na rodinu peticiju. Odmah sam potpisala sebe, mamu, muza...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG i okolica
    Postovi
    52

    Početno

    Od marcy.

  36. #36

    Početno u TV emisiji Dobro jutro pred par godina

    Bila je gošća jedna liječnica iz rodilišta u Petrovoj u Zagrebu i jedna mlada Roda (bar je meni izgledala vrlo mlada). Razgovaralo se o uvjetima rađnja i ta je crvenokosa liječnica bila vrlo agresivna. Izjavila je, između ostalog, da to za što se Roda zalaže u rodilištima nije primjereno hrvatskim ženama, jer ne znamo držati intimnu higijenu na zadovoljavajućoj razini.
    Ta mlada članica Rode bila je smirena i djelovala mi je izuzetno zrelo, nije bila isprovocirana takvim izjavama.
    Pomislila sam - ove su cure u Rodi odlučne i pametne.

  37. #37
    NewAge

    Početno

    ja sam dobila peticiju na mail, to su oni bili grupni mailovi sa jako puno primatelja u adresi. i naravno prije nego što sam je potpisala, išla sam je pročitati, pa sam pročitala i dalje sve o rodi... i tako je krenulo :D :D :D

  38. #38
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    ja sam slucajno cula od prijateljice koja pokusava dobiti bebu, rekla mi je da na forumu mozes saznati sve i svasta vezano za trudnocu, porod, dojenje... malo sam isla prosvrljati po stranicama (koje su u to vrijeme bile u obnovi ), ali kad sam napokon dosla do njih navukla sam se
    i eto me jos uvijek tu...
    i bit cu do daljnjega...
    dok vam ne dosadim...
    i super ste mi...
    bravo rodeeeee

  39. #39
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    negdje u 10/2001 sam citala u vecernjaku da clanovi udruge Roda skupljaju igracke za djecu koja su u bolnicama (ili u djecjim domovima, nisam 100% sigurna). Pa sam ubacila u trazilicu i nasla www.roda.hr
    pa sam nastavila do m&b foruma, tamo je tada bio podforum Rode... pa sam se u 4/2002 uclanila
    i jos sam tu :D

    svukusic, ona mlada roda koju spominjes iz DJH koja se razgovarala sa dr. iz Petrove bila je nasa Maja

  40. #40
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    kad je Ingrid A.M u saboru izjavila da je bebama u Burkini Faso dojenje osnovna hrana, pa je svejedno smrtnost velika, tu negdje su mi ukinuli porodiljski koji sam mislila iskoristi, komentirala sam s jednom poznanicom "zasto normalne zene ne mogu doci do izrazaja i nesto promijeniti", ona mi je dala rodinu adresu. a ja pomislila da ipak nemam vremena za mijenjanje bilo cega.
    kasnije sam na internetu trazila informacije da nekog dalekog buduceg dana pokusam nesto mijenjati sa stanjem dojenja u hrvatskoj i nasla rodu i vidjela da otkrivam toplu vodu :D

  41. #41
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    kad sam ostala trudna i trebala mi je pomoć čačkala sam po webu i eto nabasala na rodu i sad me muž skida s pc-ja silom

  42. #42
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Prvi put sam čula na Dnevniku prije par godina (čini mi se 2000.) kad su mlade mame i trudnice sabornicima pokušavale nešto (sram me bilo, ne sjećam se) u te njihove samozadovoljne glave.
    I sjećam se jedne zgodne mlade mame (znam da je završila Matemetiku) a izgubila je posao radi trudnoće.
    A tek sam ove godine preko interneta došla na ove stranice i napokon se odlučila učlaniti, iako su sva događanja meni dosta daleko i mislim da iz mog kraja nema baš članica.

  43. #43
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    mislim da sam za rode prvi puta čula tijekom akcije "moje tijelo-moj izbor", a kad sam ostala trudna čeprkala sam po netu i rode su odmah ušle u favorites. trenutno sam priključena intravenozno...

  44. #44
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Nezadovoljna stanjem stvari zalila sam se muzu da bi ja u Svedsku... On mi je na to rekao da nije fora bjezati, nego stvarati Svedsku oko sebe. I tako sam se pocela baviti mislju da pokrenem neku gradjansku inicijativu za vrtice, poboljsanje uvjeta radjanja, zdrav. tretmana djece i sl., Palo mi na pamet kontaktirati neku udrugu da se raspitam kako to ide, dosla do Rode na internetu i skuzila da je amerika vec davno otkrivena.. Uclanila se i fijuuuuu na zatvoreni forum... po svoju Svedsku!

  45. #45
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    I ja slučajno na netu trazeci nesto o zdravlju. A i vidjela sam Vedranu na TV jednom davno i svidilo mi se sta je pricala. I uvijek sam se zezala da cu i ja u RODE jednog dana. :D :D

    Ali zato sad sve moje prijateljice znaju za RODU preko mene. Što više, skidam stvari sa foruma i portala koje me zanimaju i skupljam u jedan fajl pa im dam. A one sve u cudu otkud ti sve to i tako zapravo shvate sta je RODA. :wink: Ljude to u stvari ne zanima dok ne pronadju nesto za sebe.

  46. #46
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    čula sam za Rodu već prije par godina na Dnevniku, u vezi neke akcije (koje..? hmm sramote... ), ali nisam znala da postoji site dok nisam počela surfati po trudničkim stranicama i našla link na Iskon bebe. ahhh otkrića!! :D sad reklamiram Rodu na sve strane. :wink:

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Joj cure sad ste me tak raznjezile

    Svukusic to je bila nasa Maja, i ja stvarno mislim da nam je to bila jedna od legendarnih diskusija, doktorica je bila stvarno

    Poslid to smo trazili porodiljne, a ova cura je bila na Latinici je Dijana ona je med.sestra sada zivi u Izraelu

    Dijana za Svedsku

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    E Dijana svaka čast tvom mužu. Super su mi takvi ljudi, zato i jesam u RODI.

  49. #49
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Sad mi je jasno da sam za rodu znala već odavno, ali nisam povezivala akcije o kojima sam čitala i podupirala konkretno s ovom rodom na koju sam se i ja intravenozno priključila
    (prvo kao virkalo, jedno 7 mjeseci,nakon što sam dobila link, pretražujući po ključnoj riječi koju sam tad tek saznala: potpomognuta oplodnja , a sad već nekih tri tjedna kao aktivna "navučena" roda )

  50. #50
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ja sam prvi put procitala nesto o Rodi preko neta. Ustvari trazila sam neke informacije o dojenju ili odgoju djece, ne znam tocno, i pronasla link na rodin forum
    Vrlo slicno iskustvo imam i ja.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •