Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: Operacija krajnika

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno Operacija krajnika

    Mozete li mi malo opisati kako izgleda priprema , koliko traje operacija, koliko se u bolnici lezi , mogu li roditelji biti uz dijete u bolnici (ne na operaciji , nego poslije), koliko boli nakon operacije , kako se jede i bilo sto vazno vezano za temu.Koliko je zdravlje bilo bolje nakon operacije?

    Ja jos imam traume iz djetinjstva. bila sam jako mala i ne sjecam se svih detalja, a sad bih trebala poslat sina (5i 1/2 g)

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Moj je sin bio na operaciji krajnika s navršene dvije godine. Znam da se čini rano, ali je bilo opravdano, jer je nakon operacije došla kirurginja i rekla mi da su joj se njegovi krajnici doslovno raspali u rukama koliko su bili gnojni i propali.

    Ja sam bila cijelo vrijeme s njim u bolnici, bili smo ukupno 5 dana (dva dana prije operacije, dan kad je bila operacija i dva dana nakon toga).

    On je bio relativno mali i nije baš skužio što se oko njega događa, ali znam da ga nije baš dugo boljelo nakon operacije (sljedeći dan je već htio jurcati okolo, malo je, doduše, teško gutao kod pijenja i jedenja, ali već treći dan je bio sasvim O.K.) Jedino je imao temperaturu dva dana, ali imali su i drugi klinci nakon te operacije i dobivao je svakih 6 sati čepić Voltarena.

    Krutu hranu počeo je jesti tek nakon 10 dana, do onda samo čajeve, sokove, čokolino, griz i slično. Na sreću, kasnije nije imao nikakvih komplikacija (čula sam da se nekima rana inficirala i slično, ali su navodno počeli prerano s krutom hranom).

    Što se tiče zdravlja PRIJE operacije - koma! Bili smo 2-3 puta mjesečno na antibioticima. Antibiotik, 3 dana O.K, antibiotik, 3 dana O.K... Užas!

    Nakon operacije - preporod! Niti jednom nije bio bolestan, niti jednom zakašljao. Dok nije krenuo u vrtić. Ali, to je već druga priča...

    Uglavnom, ako je operacija opravdana (kao što je bila kod nas, jer su krajnici umjesto svoje zaštitne funkcije bili samo stalni izvor bolesti), možeš očekivati samo poboljšanje. Sretno!

  3. #3
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    mogu ti reći samo ono što sam čula vezano za smještaj i boravak roditelja u bolnici.
    od mojih poznanika (prijateljicin brat) curica je bila neki dan na operaciji trećeg krajnika na firulama. njena mama je samo jednu noć (prvu) ostala s njom u bolnici, a ostale dane ju je posjećivala preko dana, ali nije ostajala preko noći. curica je slične dobi kao i tvoj filip (predškolska dob).
    za jednu noć boravka u bolnici mama je platila 580 kn.
    ako te zanima nešto više mogu se raspitat.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno

    Paulo je lani operirao krajnike, i mogu ti reć da sam iznenađena kako je sve to super prošlo, s obzirom kolika je kukavica .
    puno sam mu pričala o tome, da će tamo bit još djece, da će leć na krevet di ima svakakvih aparata, da će mu stavit maskicu, pa će zaspat i sanjat mamu, a kad se probudi sve će bit gotovo! tako je i bilo!
    doveli smo ga to jutro neposredno pred operaciju, dogovorili smo se da bude prvi na redu, odvela sam ga u sobu gdje su bila djeca, uzeo je svoje stvari : svoju zebru, svoj omiljeni jastuk, novu piđamu koju je sam odabrao...oduševio me pristup sestara na odjelu, soba je oslikana dječjim motivima, kreveti su spojeni po dva i ograđeni ogradicom. Paulo se oduševio što dijeli krevet sa dečkićem njegove dobi.
    sam mi je rekao da odem kući :shock:
    ja sam zvala 550 puta i svaki put su mi rekli da je sve super, kad se probudio iz narkoze pitao je di mu je mama i da mu donese poklone -šta sam mu obećala
    posli sam povirila u sobu dok su spavali, sestra je stalno sa njima u sobi, nitko ne plače, a sutradan su svi na noge i čekaju mamu i tatu da dođu po njih.
    na odjelu postoji i jedan apartman gdje može mama bit sa djetetom, ali meni je sad drago da je paulo bio sa djecom u sobi, mislim da je to lakše podnio.
    dečko koji je bio sa mamom stalno je plakao

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    Bas ste me utjesile , cure!Dobro je da mogu bit i roditelji, ja jos ne znam kad ce i kakva operacija biti. Navodno , ako se skida samo 3. krajnik , ide se doma isti dan.
    Filip ima odredjeni strah od bolnice jer je s 2 i 1/2 g. bio 15 dana na Salati u ZG. Dobro je on to tada podnio , ali ne voli bolnicu..._(npr.bio je strasno zabrinut kad sam ja bila u rodilistu).
    Jos imamo vremena , nismo gotovi sa svim pretragama. Mozda ce morat ugradjivat i cjevcicu za drenazu uha jer ima ostecenje sluha od cestih upala..
    Je li tko bio na endoskopiji 3. krajnika kod dr.Kurtovica ili Racica (navodno samo oni to rade)?Kako to izgleda?

  6. #6
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    nuna, bas mi je zao sto filip mora na operaciju
    bas jutros mislav kaslje i kaze, ovako kaslje i filip p.

    nadam se da ce brzo proci, da se necete morati odvajati i da ce sve biti bezolno za filipa!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Podizem malo topic, da ne otvaram novi
    Molim vas savjet. Gdje da odem sa Lukom na pregled krajnika? Pedijatrica nam je dala izbor hocemo li u Vinogradsku, Novu bolnicu (tu ne bih ni pod razno), Salatu ili Klaicevu.
    Luka ce u 9. mj. navrsiti 4 godine.
    Ove godine je bio 5 puta na antibioticima i ona se vise ne usudi davati mu antibiotike. Ukupno je 4 puta pokupio streptokok i kaze pedijatrica da joj se cini kako su krajnici u komi.
    Iduci tjedan moram negdje obaviti pregled da specijalist vidi sto cemo dalje, da li cemo ih vaditi ili ne.
    I sad sam u trilemi, gdje da ga odvedem. Ja bih najradje na Salatu, ali nekako bih se htjela prije s vama posavjetovati koji imate iskustva.
    Moramo to hitno obaviti, sad je konacno ozdravio i ne ide u vrtic dok se to ne rijesi (jer ako pokupi opet neku bakteriju morat cemo na zaraznu da odrede dopustenu terapiju).
    Molim vas pomozite nam da se odlucimo.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    U autu
    Postovi
    298

    Početno

    Oriana imaš divnog dr u Klaićevoj dr.Borut Marn.Ja sam Marka vodila k njemu jer je imao frenulum-onu kožicu na jeziku i Marko se oduševio s njim,a kako kažu jedan je od najboljih dječijih otorinaca ako ne i najbolji.U ostalim bolnicama nisu otorinci pedijatri i automatski imaju drukčiji pristup djeci.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Ifi, treba li se naruciti kod njega?
    Moram sutra nazvati i naruciti ako se narucuje

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    U autu
    Postovi
    298

    Početno

    Oriana moraš se naručiti,ne znam jeli on šef i radi li svaki dan,ali mi nismo dugo čekali,od petka nas je naručila za srijedu.Meni je jako važno kako komunicira s klincima a on se ponaša kao da ti nisi došla nego samo dijete i baš ga gleda kao osobu.Nadam se da ćeš biti zadovoljna

  11. #11
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    moj Tino ide u utorak u bolnicu na vadenje krajnika...
    uzasno me je strah pa ako neko ima kavu informaciju o splitskoj bolnici nek se javi

  12. #12
    sonjika

    Početno

    Oriana, baš me zanima jesi li obavila pregled?
    Meni je pedijatrica rekla da i ne pokušavam kod dr.Marna jer neću doći na red 100 godina i preporučila mi je Dr. Gulam (žena). Odvela sam Vikija k njoj i bila je OK. Naručila nas je s nalazima na kontrolu i rekla da trebamo operirati sva tri krajnika. Meni je zlo od straha, već sada i ne mogu naći nikakve informacije o tome kako to izgleda u Klaićevoj? Molim one koji su to prošli da mi pomognu savjetom.. Kako do apartmana i koliko košta?
    Prijateljica mi je rekla da je njen mali bio davno, još prije 12 godina tamo i nije mogla biti s njim, ali da je on nakon operacije i boravka tamo počeo piškiti u gaće i stalno pričao o nekoj sestri koja mu je bila jako stroga..[/quote]

  13. #13
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    danas je 7 dana kako je moj Tino operiran
    iz našeg iskustva ne bih vam preporučila apartman ni u kojem slučaju
    Moj tINO je to sve odlično podnio
    bio je u sobi sa još 5 djece, igrali su se, gledali crtiće, slagali puzzle...bili su super.
    Mismo ga odveli u utorak navečer u bolnicu i smjestili ga u sobu...on je sve to prihvatio sasvim normalno....
    sutra ujutro u 10:30 je operiran..tu srijedu ga nisam mogla vidjeti, sestre su nam rekle da im to samo škodi jer kad vide roditelje samo plaču. tako je i bilo....
    operacija je super prošla, ja sam zvala svaka tri sata i sestre su bile odlične, svaki put kad sam nazvala sve što sam pitala ljubazno su odgovarale...
    u četvrtak ujutro u 8:00 smo već bili u bolnici po njega...preko puta njihove sobice bio je apartman i jedno dijete unutra...kaže mama djeteta da joj je to najveća greška što je uzela apartman jer dijete od kako su došli u bolnicu nije se maklo od nje i nije prestalo plakat, to je sve pogoršalo stanje poslije operacije tako da je to što je amma bila tu samo sve pogoršalo...cijena jednog dana u apartmanu je 800kn...
    evo 7 dana poslije, moj Tino sve normalno jede, danas u 12:00 mu je pregled kod dr.a koji ga je operirao, u ponedjeljak već može u vrtić....
    moj savjet, ne uzimajte apartman...djeca sve puno bolje podnesu u igri s drugom djecom....

  14. #14
    sonjika

    Početno

    :D Hvala punoooo Brane... Pretpostavljam da se radilo o Klaićevoj bolnici i sva tri krajnika?
    I bravo za Tina!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj brane prvotno napisa
    danas je 7 dana kako je moj Tino operiran
    iz našeg iskustva ne bih vam preporučila apartman ni u kojem slučaju
    Moj tINO je to sve odlično podnio
    bio je u sobi sa još 5 djece, igrali su se, gledali crtiće, slagali puzzle...bili su super.
    Mismo ga odveli u utorak navečer u bolnicu i smjestili ga u sobu...on je sve to prihvatio sasvim normalno....
    sutra ujutro u 10:30 je operiran..tu srijedu ga nisam mogla vidjeti, sestre su nam rekle da im to samo škodi jer kad vide roditelje samo plaču. tako je i bilo....
    operacija je super prošla, ja sam zvala svaka tri sata i sestre su bile odlične, svaki put kad sam nazvala sve što sam pitala ljubazno su odgovarale...
    u četvrtak ujutro u 8:00 smo već bili u bolnici po njega...preko puta njihove sobice bio je apartman i jedno dijete unutra...kaže mama djeteta da joj je to najveća greška što je uzela apartman jer dijete od kako su došli u bolnicu nije se maklo od nje i nije prestalo plakat, to je sve pogoršalo stanje poslije operacije tako da je to što je amma bila tu samo sve pogoršalo...cijena jednog dana u apartmanu je 800kn...
    evo 7 dana poslije, moj Tino sve normalno jede, danas u 12:00 mu je pregled kod dr.a koji ga je operirao, u ponedjeljak već može u vrtić....
    moj savjet, ne uzimajte apartman...djeca sve puno bolje podnesu u igri s drugom djecom....

    Brane super da se tvoj Tino tako dobro oporavio. Ipak bi preporucila roditeljima da budu uz djecu ako mogu. Svako djete sve to dozivljava drugacije a i svaki roditelj to dozivljava drugacije.

    Ja sam sa svojim Noah ostala bila sad u bolnici i ne bi ni mogla zamisliti kako bi to bilo da mi nisu dali. Ovdje su jednostavno pametniji nego kod nas. Ostave roditelje pa oni imaju manje posla oko djece i ne moraju ih vezati i onda svi happy i dokovi i djeca i roditelji.

  16. #16
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    sve je stvar pripreme djeteta....
    mi smo u prvi mjesec doznali da će morati na operaciju i od tada smo ga i pripremali na sve to...
    priprema je jako važna
    on je odlazak u bolnicu shvatio kao nešto ok...nešto što treba obaviti i to je to...bolnicu ne doživljava kao bauk, nema strah od doktora, nema strah od injekcija...općenito od bolnice nema straha....
    sasvim normalno je tati rekao "aj ti doma ja ću te zvat kad budem gotov da dođeš po mene " riječ je o četverogodišnjaku....
    kad smo došli po njega doktor nas je pohvalio da je to najpripremljenije dijete koje je do tada operirao...da suzu pustio nije i da je sve prihvatio kao nešto što se trebanapraviti, nije se bojao niti infuzije, niti krvi....
    pravilna i dobra priprema djeteta čuda čini...
    želim Vam svima da Vam operacija prođe odlično kao i nama

  17. #17
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    trebam savjet!!!!

    sin mi je upravo kući u krevetu sa temperaturom 38,5, i ništa ne bi bilo čudno da trije tri tjedna isto nije prošao.
    zadnjih 2 i pol godine temperatura skače bar jednom mjesečno, iznenada i jako visoko, ponekad čak do 40 C, isti trenutak s pojavom temperature mu se ugnjoje krajnici.
    pedijatar nam da antibiotik i onda je za dva-tri dana "zdrav".
    sumnjali smo na streptokok, al smo svi bili u obitelji negativni na klice.
    ne ide u vrtić, samo na plivanje. ovu jesen ide u školu.
    sad me zanima slijedeće:
    1. vadit krajnike ili ne?
    2. jeli sad kasno? (kažu mi da po ljeti i zimi nije baš pametno ići na takvu vrstu operacije?
    3. koliko traju sve te pripreme - od dolaska pedijatru na dogovor za operaciju pa do operacijskog stola?

    živim u Splitu.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno Klaićeva

    Oriana i co.
    Mi smo bili u Klaićevoj kod dr. Tolića- super je
    Bili smo u apartmanu i drago nam je zato što je Grga želio da budemo uz njega.
    Ugl. dijete moraš prijaviti u bolnicu dan prije operacije- ali to možeš bez klinca jer tek ujutro na dan operacije dolaziš s njim (na tašte). Na odjelu ga presvučeš u piđamu. Mi smo onda otišli u apartman i čekali da nas pozovu. Sestra je došla po Grgu, a nas dvoje smo nervozno gledali tv u apartmanu. Nakon operacije te opet pozovu na odjel, Grga je dugo spavao (što je dobro), nakon što ga je pogledao doktor vratili smo se u apartman, on je ugl. spavao, tek navečer je pogledao jedan crtić. Sutradan ujutro kontrola, odjava i plaćanje apartmana (to ti je zgodno da netko otfura klinca, a netko to sve obavlja da ne cukaš dijete po bolnici).
    Eto, nama je bilo drago da smo bili u apartmanu (imali smo svoj prostor i ja i mm, a ja sam preko noći i kratko popodne otišla doma Marti).
    Grga je sve to super podnio, vjerojatno bi bilo i bez većih trauma i bez apartmana, ali to nikad ne znaš.

  19. #19
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Andora prvotno napisa
    trebam savjet!!!!

    sin mi je upravo kući u krevetu sa temperaturom 38,5, i ništa ne bi bilo čudno da trije tri tjedna isto nije prošao.
    zadnjih 2 i pol godine temperatura skače bar jednom mjesečno, iznenada i jako visoko, ponekad čak do 40 C, isti trenutak s pojavom temperature mu se ugnjoje krajnici.
    pedijatar nam da antibiotik i onda je za dva-tri dana "zdrav".
    sumnjali smo na streptokok, al smo svi bili u obitelji negativni na klice.
    ne ide u vrtić, samo na plivanje. ovu jesen ide u školu.
    sad me zanima slijedeće:
    1. vadit krajnike ili ne?
    2. jeli sad kasno? (kažu mi da po ljeti i zimi nije baš pametno ići na takvu vrstu operacije?
    3. koliko traju sve te pripreme - od dolaska pedijatru na dogovor za operaciju pa do operacijskog stola?

    živim u Splitu.
    sve ovo sto se bolesti tice mi smo prolazili 3,5g tj. od kad je Tino imao tri mj. prvi put je imao gnjojnu anginu ,ne pitaj kako nikome nije jasno...

    mi smo isto u Splitu,ja bih ti preporučila vađenje angina pod obavezno, dijete će ti se preporodit....
    preporučila bih ti i dr.Tafru u bolnici, ona radi srijedom od 12o do 15:00 na Firulama a četvrtkom od 9:00 do 12:00 na Križinama, znaš da je kod ans rijetkos naični na dobru dušu i dobra dokotra...ona je odlična...ima toliko takta s djecom, djeca ga obožavaju...moj Tino samo o njemu priča kad mu se spomene doktor i bolnica....

    kao što vidiš iz prethodnih postova Tino je svježe operiran...
    nama su rekli da se operacoije obavljaju na proljeće i to najkasnije do 1.6. tako da imate još vremena za akciju....
    sretno

  20. #20
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    brane,

    HVALA TI DO NEBA!!!!



    (popodne idem do pedijatra na razgovor)

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Mi smo se na kraju naručili na Šalati i imamo pregled 12.05.
    Vidjet ćemo što će reći specijalist. Inače imam dobro iskustvo sa doktorima tamo zbog Josipove upale uha i nadam se da ćemo naletjeti na dobrog doktora.
    u vrtić nije uopće išao od zadnje bolesti jer su nam rekli da bi trebao zdrav doći na pregled

  22. #22
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    brine me šta mi mali 19.05. ima testiranja u školi i sad..... može li se sve ovo izorganizirat za pred kraj mjeseca (pročitala sam već da je pametno operirat do 01.06.)


    Oriana - koliko to sve u Zagrebu traje?

  23. #23
    sonjika

    Početno Re: Klaićeva

    Hej mama Ana!
    Konačno netko s informacijom o apartmanu u Klaićevoj !!!
    Možeš mi molim te reći koliko je ranije potrebno rezervirati apartman jer se užasno bojim da mi ne kažu da nema mjesta!!!
    Hvala i sretno s oporavkom! Nadam se da ste dobro i da to nije ništa prestrašno...

  24. #24
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    uh, evo jućer sam bila u pedijatra i nakon što popije dvije boce :shock: antibiotika mora hitno na operaciju bez obzira na vrućine!
    koliko god me strah toliko sam i sretna......

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno sonjika

    Čim s docom dogovorią termin operacije rezerviraą i apartman.
    Doc nam je promijenio termin da imamo slobodan apartman (otprilike 2 tjedna prije op smo rezervirali).
    Apartman ti treba na dan operacije (ja sam se zeznula s onom prijavom u bolnicu- to je samo formalno)

  26. #26
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    8)

  27. #27
    sonjika

    Početno

    hej Oriana!

    kako je prošao pregled na Šalati i kad idete?
    Mi još čekamo pregled...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Dižem temu jer mi treba pomoć: ima li netko iskustva (novija) gdje se najjednostavnije moze ostati s djetetom nakon operacije krajnika?
    Kad je kcer bila prije 5 godina bili smo na Rebru, u posebnoj sobi. Ali Rebro nam nazalost nije opcija. Pa trazimo dalje. Zagreb.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    Dižem temu jer mi treba pomoć: ima li netko iskustva (novija) gdje se najjednostavnije moze ostati s djetetom nakon operacije krajnika?
    Kad je kcer bila prije 5 godina bili smo na Rebru, u posebnoj sobi. Ali Rebro nam nazalost nije opcija. Pa trazimo dalje. Zagreb.
    na sv duhu se može biti s djetetom ali ne u apartmanu već u sobi na stolici ili s djetwetom na krevetu.... kbc Dubrava iliti poznatija kao Nova bolnica ima mogućnost apartmana i čujem da su roditelji jako zadovoljni sa otorinom tamo, navodno je jako dobar neki dr Ožegović. svi ga hvale.

    i nas to uskoro čeka al mi smo se odlučili za SD

  30. #30
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    josipal, odgovorila sam ti na pp

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Josipal ja sam s K. bila u Klaićevoj u apartmanu, jedina je mana što se malo duže čeka, mi čekali termin 4 mjeseca. Mana je i visoka cijena cca 100 eura, no za tu svrhu mi nije bilo žao. Operirao ju je dr. Marn, imam samo riječi pohvale.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa Vidi poruku
    Josipal ja sam s K. bila u Klaićevoj u apartmanu, jedina je mana što se malo duže čeka, mi čekali termin 4 mjeseca. Mana je i visoka cijena cca 100 eura, no za tu svrhu mi nije bilo žao. Operirao ju je dr. Marn, imam samo riječi pohvale.
    Poslala sam vam inbox poruku molim vas javite mi se hvala

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    što znači zamućeni i jako slabo pokretni bubnjići?

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Znači da ima tekućine u srednjem uhu. Kandidat za cjevčice.

  35. #35
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Operacija nam je zakazana za 10. 07. Sad vidim da se ne preporucuju operacije ljeti. Zasto? Radi se o vadenju sva tri krajnika

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Operacija nam je zakazana za 10. 07. Sad vidim da se ne preporucuju operacije ljeti. Zasto? Radi se o vadenju sva tri krajnika
    Ma rade se ako se moraju raditi. Vi ste očito u toj grupi gdje je bitno da operacija bude sada. Nema tu nikakve frke.

    Službeno objašnjenje je da ljeti ima više bakterija i da je veća mogućnost postoperativne infekcije. Ono što ja mislim je neslužbeno - da osim što ima više bakterija, ima i manje osoblja (godišnji odmori).

  37. #37
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mm je morao operirati krajnike u sred ljeta....sjecam se da je govorio da mu fali hladnog zraka ... medjutim on je imao preporuku da ne jede ni vruce ni hladno. Ne znam jel to ovisilo o operaciji ljeti, no uspio je pokupiti meningitis....

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    moja sestra je operirala krajnike ( samo 2) usred ljeta i mogla je jest hrpu slatkaća, ja sam operirala usred zime i dobila samo šnenokle

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Znači da ima tekućine u srednjem uhu. Kandidat za cjevčice.

    Marn je rekao da nema govora o cjevcicama, nego sve tri mandule van... Bas me zanima kaj ce nam na sv duhu reci ...

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    možda se može i tak sve srediti

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Zna li netko koliko dugo se ceka na red za operaciju mandula na sv duhu?! Dijete mi se opet gusilo ovu noc, nos pun a sve stoji izmedju grla i nosa, samo cekam da zakuri

  42. #42
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Pitaj ti NJIH, ako procijene da je situacija takva da dijete hitno treba operaciju, uzet će ti ga relativno brzo.

  43. #43
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    Iva za kada imate zakazan termin za pregled?
    naša starija je vadila treću u kolovozu. Dr. Jug sa Sv.Duha ju je operiralo čim se vratio s godišnjeg.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj Mia and me prvotno napisa Vidi poruku
    Iva za kada imate zakazan termin za pregled?
    naša starija je vadila treću u kolovozu. Dr. Jug sa Sv.Duha ju je operiralo čim se vratio s godišnjeg.
    mia iduci tjedan, 9.7. Kod dr parazajdera. A koliko vam je vremenski proslo od pregleda do,operacije, kakva je tamo procedura da li odmah doktor odredi datum operacije ako procijeni da je potrebna?

  45. #45
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    mi smo bili na pregledu početkom 6 mj. i dr. odlučio da treba operacija, odmah nam je dao i termin. Kad su mali klinci u pitanju prakticira da su taj dan prvi na redu za operaciju.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Sve me strah kako ce to zgledati mali je osjetljiv, tesko mu je nesto objasniti jer ima problema sa razumjevanjem i ne prica zbog te nagluhosti, ma koma, ali s druge strane molim boga da sto prije rijesimo te mandule jer je dijete iscrpljeno do kraja!

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    nos u svakom slučaju moraš sanirati uzmi fiziološku i arianu i puno puta na dan čisti

    mia kolko je dete tad bilo staro?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.06.2014. at 16:19

  48. #48
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nos u svakom slučaju moraš sanirati uzmi fiziološku i arianu i puno puta na dan čisti

    mia kolko je dete tad bilo staro?
    imala je 3g i 3mj. nama su uz fiziolosku rekli da koristimo i prospan cepice da rijesimo sekret koji se slijeva u grlo. Za operaciju mora biti zdrav

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •