Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Krvna slika kod jednogodišnje bebe

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno Krvna slika kod jednogodišnje bebe

    Kad je V. napunio godinu dana, pedijatrica nas je uputila na vađenje krvi i davanje mokraće na analizu.
    mokraća je OK, ali zbunjuje me nalaz krvne slike. Nalaze sam dobila poštom, a kad sam pitala što je MCV i zašto je niži od referentne vrijednosti, pedica mi je rekla da se ne brinem i da je to u redu nalaz.
    ja se ipak brinem i zanima me da li netko ima takav slučaj i konkretno što znači to MCV 70,7 fl, a referentni interval je 73,8 - 89,4.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Kakvo je željezo?

    Ne sjećam se sad točno (jer je prošlo dosta godina) ali moj E. je imao nisko željezo i eritrocite jer smo kasno počeli s dohranom. To se relativno brzo popravilo čim je počeo jesti više mesa. Ovi vaši nalazi su blizu granice pa zato pedijatrica kaže da ne brineš i vjerojatno ima pravo.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kakvo je željezo?

    Ne sjećam se sad točno (jer je prošlo dosta godina) ali moj E. je imao nisko željezo i eritrocite jer smo kasno počeli s dohranom. To se relativno brzo popravilo čim je počeo jesti više mesa. Ovi vaši nalazi su blizu granice pa zato pedijatrica kaže da ne brineš i vjerojatno ima pravo.
    Željezo mu je dobro, hemoglobin je 121, a piše da je referentni interval 109 - 138, nego ja ne znam što je to točno MCV i koliko je važan?
    Mali jede piletinu i puretinu, to mu skuham, smiksam u umješam u povrće. Malo rjeđe jede govedinu govedinu, većinom u gotovim kašicama. Negdje sam pročitala da se za bolju apsorpciju željeza iz mesa,na meso treba kapnuti malo limunovog soka.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Malo mi je zbrkan post, izvinjavam se na duplim riječima.

  5. #5
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    MCV je vrijednost koja pokazuje velicinu krvnih zrnaca, velika odstupanja mogu pratiti razlicite vrste anemija, kod vas je odstupanje zanemarljivo i mislim da je dr dobro protumacila nalaz.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    MCV je vrijednost koja pokazuje velicinu krvnih zrnaca, velika odstupanja mogu pratiti razlicite vrste anemija, kod vas je odstupanje zanemarljivo i mislim da je dr dobro protumacila nalaz.
    Hvala ti Olja, na tumačenju.

    Mali je isključivo dojen , krenuli u dohranu po svim pravilima raznovrsne prehrane za bebe, tako da me to što sam vidjela malo neugodno iznenadilo. Očekivala sam da će sve biti ok na nalazu u okviru normalnih vrijednosti, ne niže ili više.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •