Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 119 od 119

Tema: koliko je normalno dobiti kg u blizanačkoj trudnoći

  1. #101
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Joooooj...te kile
    Mare, moraš me opet prošvercat kod sebe na odjel da se malo vagnem.
    U ponedjeljak sam stala na neku vagu koja navodno baš i ne radi kak treba pa mi je pokazalo da imam + 7 kg. Al ja bi ipak na onu vašu digitalnu da vidim pravo stanje.
    Nije da se zamaram s kilama dok god moja dječica napreduju kako treba. Pa bilo njih puno ili malo...kila, mislim

  2. #102
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Kako vidim ja sam jumbo jet. Startala sam sa 60 kg na 173 cm, od toga je sigurno bilo litra-dvije tekucine od stimulacije jer mi je stomak bio poveci. U mirovanju sam do 12. tjedna pala na 58 i pod stalnim pritiskom svog gicnica kako se slabo hranim, krv mi je nikakva, secer 3,6, "djeca ce me pojest" itd a i pod pritiskom gurmanske kuhinje sveki do sada sam dogurala na 72 kg, a tek sam u 31. tjednu. Svi kazu da se nista ne vidi jer da mi je sve u stomaku i sisama ali vidim ja da su se guze popunile, butine...Nista ne oticem, znaci nema tu vode sto zenama zna biti vec samo zalihe za zimu

    E da i bebushe su velike, sa punih 30 tjedana jedna je cura imala vise od 1550g a druga vise od 1350g. Kaze doc da su to velicine za jednoplodnu trudnocu.

    Moram napomenut da se hranim izrazito zdravo, znaci skoro nista od procesuirane hrane osim sladoleda. E to mi je stvarno slaba tocka, moram svaki dan smazat bar jedan kornet. Ostalo riba, meso (vecinom divljac i meso domacih zivotinjica lokalno uzgajanih), jaja, povrce, voce, razne zitarice. Ali valjda kako ne radim vec dugo, dosta mirujem i uopce se ne nerviram (inace sam bila zivac ali trudnoca na mene djeluje kao neki veeeliki smirex) kila se lijepo slazu. Dobro sad vec plivam svakodnevno mjesec dva pa sam malo usporila da slaganjem kilica ali ja cu sigurno doci do +20 do kraja. Mislim da je to ipak previse i za blizanacku trudnocu.

  3. #103
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Krenula si s malo kilograma pa onda i ako dobiješ i +20 čini mi se da si ok.
    Ne zbog kilaže nego zbog problema s tlakom...naime blizanačka trudnoća ti je duplo opterećenje, a ako natučeš još gomilu kila tijelo se dodatno muči, masa te pritišće(što blizanaca, što tvoja dobivena..)
    Tako ja s mojim blizancima sam dobila "samo" 9-10 kg, ali sam krenula s 15 previše....tlak je varirao (najvećim dijelom od straha) i nije ni u jednom trenutku eskalirao, ali su me ipak vodili kao preeklamsiju. Ovo zdravo hranjenje je izuzetno važno je sam pokušala i prije trudnoće se max informirati o utjecaju hrane, soli na povišenje tlaka u trudnoći. Istraživanja tada, prije 2,5 g, su govorila da nema utjecaja ukidanje soli na tlak u trudnoći. Vazno je jesti puno voća, povrća i kretati se unutar mogućnosti trudnoće.
    Mirovanje je teško ponekad, ali meni osobno je koristilo jer sam isključila hrpu "nervirajućih" faktora u trudnoći, i ako usporedim prvu trudnoću (gdje nije bilo tako) i drugu, mislim da su malci od toga imali samo korist.

  4. #104
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    legal, ne moraju kile ići dalje kako se brineš, meni nisu
    ja ponavljam stalno-papajte, da imate snage za bebe kad se rode, debljajte se, trebat će vam, ja sam se tek sad malo oporavila, a puno jedem, i još nešto bar iz mog iskustva-puno ležanja također ne koristi za kasnije, znam da se mora ležati, al meni to nakon poroda nije bilo dobr, mišići atrofiraju, iako ni nisam bila na strogom mirovanju i pokušavala sam bar malo hodati, a evo i tu tek sad nailazim kad sam počela šetati s kolicima, možda sam samo ja bila u lošoj formi jer su mi mišići i sad opušteni

  5. #105
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    ma svakako je dobro biti u formi. puno se brze oporavis bilo od vaginalnog poroda bilo od carskog. super je trudnicama koje mogu vjezbati cijelu trudnocu.
    osobno nisam nikad bila u losijoj formi zbog svih komplikacija tijekom trudnoce i problema s koljenom par mjeseci prije postupka. ono mirovanje pa strogo mirovanje prva 3-4 mjeseca su me dotukla. misica nigdje.
    ali vjerujem da cu se vratiti brzo u formu. dr je rekao da mogu plivati i mogu rec da me to spasi, sto od vrucine sto od osjecaja tromosti kojeg stvarno ne volim. ne plivam nista previse, kombiniram kraul i prsno. ledjno mi ne odgovara. mozda otplivam ukupno 400 m dnevno. ali u dva tri puta.
    danas sam dosta i setala, odoh se sada baciti na lijevi bok.

  6. #106
    medonija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    422

    Početno

    legal ne se sekirat, meni se čini da dobivaš kilažu kako treba, evo vidi ovo:
    http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm

    mene kad god je uhvatila panika zbog raznih trudnica- mršavica, provijerila sam si u toj tabeli i dokle god je to tu negdje, znači da je super

    i kao što vidiš u tabeli, ako doguraš u zadnje tjedne normalno je 15-20kg, btw ja sam sad 38+2tt i na +20kg i nitko ni ne vjeruje da sam toliko dobila jer je stvarno sve u trbuhu, a meni se vide rebra(ok, priznam ima nešto i u guzi i nogama)
    inače isto sam 173cm i startala sa 70kg (al sam u stimulaciji dobila 3-4 kg, inače sam bila na 66kg) znači imaš još 10kg fore da me stigneš

  7. #107
    medonija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    422

    Početno

    i da i ja se nadam da ću se brzo vratiti u formu, bila sam prije trudnoće baš "u treningu": bicikl jedino prijevozno sredstvo + teretana 3-4xtjedno... još sam do ca
    33-35 tt bila koliko-toliko aktivna, hodala sam dosta svakodnevno a onda su polako počele vručine, meni sve teže i tu sam stala... sad imam osjećaj da sam skroz zakržljala, nisam bila u tako lošoj formi nikad... već maštam o vježbanju nakon poroda, čim ću moći....

  8. #108
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    jel vi kužite šta ja pišem za formu?, ne izgleda radi i ne radi nas samih nego treba nosati i nunati djecu kad plaču i neće zaspati, a za to treba snage, al ajd valjda sam ja i inače slabičak pa mi je teško, a i imam hahara koji je nasretniji kad je na rukama, inače sirena, srećom pa je seka anđeo, al i njoj treba pažnja i nosanje

  9. #109
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    hvala ti medonija. pa neka sam na nekoj tablici normalna. ma ne brinu me kile toliko koliko to taj osjecaj tromosti.
    mare ma kuzim ja sto ti govoris. treba poslije snage za ishandlat dva bebacha. jos nakon carskog i u mom slucaju jedno 8 mjeseci nerada i izlezavanja...

  10. #110
    Sanna4 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    71

    Početno

    Hej cure da malo osvježim temu. Ja sam dobila 32 kg u trudnoći, što od proždrljivosti, što od bolesne štitnjače koji još nisam dovela u red. Sad sam skinula 22 kg i ostalo mi je još 10 i što god radila nikako da idu dole. Bila sam počela raditi trbušnjake i vježbe ali kad sam doma ne mogu nači pola sata za sebe od posla oko njih, muža i kuće pa sam se upisala na pilates i sad ću ići tri puta tjedno. Moje pitanje je kako ste vi izgubile kg? Znam da je teže kad dobiješ toliko kilograma i poslje carskog reza. Ali ne osječam se dobro, prošlo je 7 mjeseci, ja još nisam svoja. Kako ste vi izgubile kg?? Svi kažu da će otići brigom oko njih ali evo moje još uvijek tvrdokorno stoje na 75 kg. Valjda je dobro mjesto za postaviti pitanje?

  11. #111
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Ja sam dobila 20 I sad nakon godinu dana vratila se na zalost na svoju tezinu od 58kg. Nespavanje I dojenje je moj recept.

    Ja uskoro krecem sa pilatesom I uvodim dodatni obrok oko 17 da dodjem na nekih 60-62. Tako sam sebi najdraza.

    Ako zelis gubiti na tezini bolje ti je neka cardio vjezba tipa trcanje, bica, planinarenje, brzo hodanje dok guras blizanacka kolica...

  12. #112
    Tinich_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    211

    Početno

    huh sanna4 ja sam dobila 24, i na porodu vise manje sve izgubila, ali se stitnjaca malo poremetila i kg su se opet nakupile i isto muku mucim sa 10 kg, nikako ih skinuti. Sto su twinsi veci to je vise posla oko njih pa se nadam da ce i te kg napokon dole. Ipak je proslo skoro 14 mj, i ne pamtim kad sam toliko kg imala, vjerovatno nikad

  13. #113
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    mojih 10 kg otislo u porodu pa sam dobila 5, tek sad ide dole taj visak dok trcim za njima

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Ja dobila 15 kg u trudnoci i to samo u trbuhu..noge,lice sve je smrsavilo jer su me klinci očito isisali. Rodila sam u 35 tt tak da i to treba uzeti u obzir prema vama koje ste rodile u terminu. Iz bolnice izasla +1 kg i nazalost u ovih 9 mj nakupila jos 4. Nije ni cudno kad sam se dizala iz kreveta razmisljajuci sta cu prvo pojesti..pa kavica i tak. Od kako sam se vratila s mora pocela sam vjezbati 3-4 puta tjedno i dobro se osjecam , vratili se malo misici i izdrzljivost , ali treba prestat jesti inace nis od mrsavljenja. Planiram i na neku laganu dijetu kad prestanem s dojenjem jer imam viska i od prije
    Posljednje uređivanje od leeloo77 : 25.09.2014. at 16:46

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    *otkako
    Posljednje uređivanje od leeloo77 : 25.09.2014. at 16:49

  16. #116
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    kod mene slično kao i kod leeloo...
    u trudnoći dobila 14, rodila u 40+3, ali pazila sam malo na prehranu (ali stvarno malo), jer sam u prethodnoj trudnoći imala gestacijski dijabetes.
    iz bolnice došla sa -2, za nepovjerovati, i onda u prva 4 mjeseca dobila 8kg. Dojim ih, ali sam u jednom trenutku rekla dosta i sada pomalo pazim na prehranu i skinula 4 kg od tih 8 dobivenih poslije poroda. ali daleko sam od težine prije prve trudnoće...morala bih više od 15 kg skinuti...kako ih još uvijek isključivo dojim, i pored ovih ostalih, jednostavno ne mogu odvojiti vrijeme za neku fizičku aktivnost, iako bih trebala, jer bole me leđa, koljeno i trne mi palac, za što mi kaže fizioterapeutkinja koja vježba klince da je od kralježnice... dakle, jedino dijeta, a to će očito motrati još pričekati....

  17. #117
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Za trudnoce dobila 10 kg.
    Poslije poroda natukla 15.
    Nespavanje i umor kod mene znaci klopa.
    Nazalost.

  18. #118
    Sanna4 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    71

    Početno

    Da jedino dijeta i pazim na prehranu radi štitnjaće, za planinarenje i biciklizam nemam vremena jel kad sam doma ni ne želim ići budući da sve sama radim neznam kako bi se MM snasao bez mene. Zato sam se upisala na pilates i znam da će mi dobro doći da se malo maknem od doma i radim nešto za sebe. Planiram početi trčati ali se moram natjerati izaći sama iz kuče. Inače sama sam skroz s njima dvojicom cijeli tjedan i ni kg nije išao dole, trčanje po mistu s kolicima i 16 kg beba nije pomoglo, samo mi se babe smiju po selu....tako da ne mislim da će to samo otiči dok trčim za njima. Vidit ćemo...ali sam odlučna da skinem višak ali vidim da će trebati puno više truda nego prije trudnoće. Znaći normalno je da se i poslje poroda dobije par kg??

  19. #119
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    da, sasvim normalno....
    ja sam kao i migulica... napor i umor = klopa .....

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •