Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 119

Tema: koliko je normalno dobiti kg u blizanačkoj trudnoći

  1. #51
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    zanimljiva tema pa je podižem

    ja sam do 10 tt dobila 3 kila
    10-14 pola kila
    14-16 pola kila (dakle 0-16tt 4 kila)

    čitajući vas, imam osjećaj da je to puno....

  2. #52
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    Pinky to uopće nije puno, ja sam sada imala kontrolu u 20 tjednu i dobila sam 4 kg u 4 tjedna i doktor je bio jako ljut na mene zbog toga, jučer sam i radila radi te velike i nagle kilaže OGTT test ali je nalaz u redu i sada sam na dijeti jer mi je naredio doktor!

  3. #53
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    sbonetic jesi li vidila onu tablicu u linku, stranicu prije? uneseš svoje podatke (možeš i u kg i cm) i obavezno da imaš twinse pa ti izbaci neki optimalni rast težine po tjednima

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Pinkic, nisi vidjela moj prirast uprkos strogoj dijeti 26 kila, ali toliko sma i laksa bila poslije poroda. Pisala sam tamo na trudnoci cini mi se. Tvoj priras tezine je manekenski

  5. #55
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    za sada sam i ja iznenađena kako malo sam dobila. doduše, čudno se osjećam što se jela tiče - ja mesarošica sada nemam nikakvu želju za mesom, čak mi i smrdi, ali natram se s vremena na vrijeme da pojedem koji komad. gušim se u povrtnim varivima i povrću.
    od mesa me zanimaju samo ćevapi i hrenovke u lisnatom
    čini mi se da sam smršala u drugim dijelovima tijela čak.
    nadam se da jedem dovoljno za nas troje.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Ja sam s blizancima dobila 12 kg, ali moja je trudnoća trajala samo 30tj + 4 dana pa ne znam koliko bih dobila do kraja. Nakon poroda sam zadržala nekih 4,5 kila, s trećim djetetom dobila 10-ak.

  7. #57
    weather avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    113

    Početno

    36 TT i 15kg u plusu, ostalo 3kg koje upravo pokušavam skinuti.

  8. #58
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    ja sam dobila 10 kg s time da sam na početku gubila radi povračanje koje je trajalo do 5mj

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja dobila 17 kg što je super s obzirom da sam ležala 24/7, ali zbog anemije nisam imala apetita, sve sam na silu jela

  10. #60
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    + 13 kg, a rodila u 37. tjednu.
    Po onoj tablici ispada da sam bila ispod minimuma, a jedna dr. mi je na kontroli sredinom trudnoće rekla da prebrzo dobivam na težini.

  11. #61
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Evo i mog doprinosa:
    8 tj - na nuli
    10 tj - izgubila 2 kg
    14 tj - vratila 2 kg, opet na nuli
    18 tj - + 2 kg
    22 tj - + 2 kg
    25 tj - + 2 kg

    Dakle od starta sam u plusu 6 kg. Doktor je prezadovoljan, kaže da se za sad debljam idealno, a da bi u blizanačkoj trudnoći bilo ok nakupiti nekih 16-18 kg. Inače, ja znam slučaj žene koja je u blizanačkoj trudnoći čak i smršavila, kaže "pojeli su me živu!"

  12. #62
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    ja sam natukla 15 kg
    u početku sam imala grozne mučnine i živjela samo na paradajz juhi tak da...
    zatrudnila sam već sa plus 8-10 kg
    i dan danas imam šlauf umjesto struka...nikad se toga neću riješiti

  13. #63
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Evo, mene moje cure pojele!
    U trudnoći sam dobila 4 kg - sad imam jedno 15 kg manje.

  14. #64
    maya1982 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    224

    Početno

    tonili zavidim ti...

  15. #65
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Mayo nemaš na čemu---još imam viška

  16. #66
    andrejaaa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    685

    Početno

    Do 35 tt dobila 9 kg,sve u trbuhu i kako sam niska imala sam kako je to jedna dr rekla "zaista impozantan trbuh"

  17. #67
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    8 kg sam dobila s hahavcima. No krenula s 20-tak viška....

  18. #68
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    Dobila 15 kg, a nakon poroda došla doma mršavija nego što sam bila prije trudnoće. Bebe su mi bila dosta velike za blizance, 3050 i 2720g.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    dižem temu s neslavnim izvještajem da sam danas, na 16+2 u plusu 7 kg
    Sada sam vlasnica dijete za trudnice dijabetičarke i žalosno se opraštam od jutarnjeg kroasana i večernjeg sladoleda

  20. #70
    Hrabrica29 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    41

    Početno

    Evo i mene, 24+2 i dobila 10 kg. Većina je u trbuhu a ostalo je u bedrima i grudima. Nakon serklaže u 21. tt sam na strogom mirovanju pa ćemo vidjeti koliko će se kg nakupiti. Poz.
    Posljednje uređivanje od Hrabrica29 : 15.08.2011. at 12:58

  21. #71
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    u trudnoći dobila 13 kila, doma se vratila sa +2.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    nakon mjesec dana dijete, evo mene na 21+2 i plus 8 kg. Nije sjajno, ali je šteta bar malo obuzdana
    Posljednje uređivanje od Sumskovoce : 05.09.2011. at 22:34

  23. #73
    jane79 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    34

    Početno

    +10 kg, rodila s 37 tjedana, kući iz rodilišta se vratila s predtrudničkom kilažom i takva sam i sad nakon 13 mj. Ali jedem abnormalno puno, inače bih se skroz osušila.

  24. #74
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Podižem temu - bojim se zatišja pred buru
    26 tt = 6,5 kg

    Startala sam s velikim viškom od skoro 15 kg, od kojih sam 12 natukla u dva postupka, nisam imala niti mučnina niti povraćanja u trudnoći (a zasad nemam niti žgaravice koja bi me spriječavala u klopanju). Najveći skok od 3,5 kg sam dobila od 17 do 20 tt, ali to mogu zahvaliti francuskoj kuhinji u kojoj sam se tri tjedna davila (doručak + 2 obroka od tri slijeda). Ne mogu si niti lagati da je došlo drugačije nego od mojih zubića Bar je bilo finoooo...

    Radila OGTT i najveći nalaz glukoze je bio 6 i nešto (mislim prvo vađenje nakon 1h), tako da je zasad sve pod kontrolom, ali stvarno se bojim da će kile tek sad krenuti. Polako se mentalno pripremam na muku po vježbanju nakon poroda

  25. #75
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    Ja sam dobila 22 kg i to nije bas normalno :eek:
    Ja jos nisam toliko ni puno jela ali me satralo lezanje u trudnoci
    Kad se krenulo nakupljat dr mi je preporucio da jedem vise proteina i manje ugljikohidrata....
    Negdje sam procirala da je za jednoplodnu ok dobiti do 10 kg a za blizanacku do 15 kg
    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

  26. #76
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    bb, drago mi da si podigla temu, imam osjecaj da ce me krenut dobro, sve fino, nema smetnji, kile se slazu..
    moze neko pliz napisat svoj dijetni dan?

  27. #77
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    A i ja sam krenula s viskom od hormona i tesko mi je sad sve to skinuti...mislila sam da ce briga oko klinaca to sve skinuti ali sad nakon 18 mj umjesto da skidam pocela sam se i debljati

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

  28. #78
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Citiraj nina1 prvotno napisa Vidi poruku
    A i ja sam krenula s viskom od hormona i tesko mi je sad sve to skinuti...
    Moj višak nije toliko od hormona, koliko od stresa od dijagnoze, postupka, itd. jer spadam u one koje planinare po frižideru i kompenziraju hranom kad stvari baš nisu naj, naj. A i jednostavno se onda i više prima, kao da tijelo akumulira za crne dane. U svakom slučaju, znam da me čekaju "krv, suze i znoj" nakon porođaja

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    bb, drago mi da si podigla temu, imam osjecaj da ce me krenut dobro, sve fino, nema smetnji, kile se slazu..
    moze neko pliz napisat svoj dijetni dan?
    Pa ne bih ga baš nazvala dijetnim, ali evo okvirno šta se jede. Za doručak je redovito cijeđena narandža, i 2x tjedno omlet, a ostale dane svaštarenje - voće, pekmezi, od narezaka jedem jedino kuhanu šunku (bilo svinjetina, bilo puretina). Kruh sam već dugo izbacila i zamijenila tostom kojeg ne mogu puno pojesti, mliječno inače uopće ne jedem, osim tvrdih sireva, tako da pijem kalcij od 16 tt.

    Nama je glavni obrok večera i jedemo barem 2-3 puta tjedno ribu, ostale dane meso (ja nisam od bijelog mesa, tako da su ptičurine - piletina i puretina rijeđe). Većina mesa je lešo, osim ako nije biftek, pa odmah imam i juhe, koja mi je većinom za ručak (u raznim kombinacijama - povrće, gljive, buče, ovisi o sezoni - eto danas je brokula s ostacima riblje juhe od mola). Povrće se jede u svim kombinacijama, od običnog lešo do woka i zapečenog sa sirom u pećnici. E da, i jedan dan u tjednu je junk food day Onda je na repertoaru pizza, hamburger, tjestenina, mlati se čokolada, napolitanke.....

    Negdje do 24 tt sam jela tri obroka, sad ih jedem više pomalo jer je ipak pritisak na želudac, ali ipak količina hrane koju ja pojedem...
    Spašava me Dolac, koji mi je blizu, i mogu vam reći da je trbuh velika prednost u ribarnici - ne jednom su mi vadili ribu "ispod banke" ili rekli nemojte uzimati jer je hobotnica već 2x smrzavana ili sl.
    I u konačnici, veselim se stvarima koje u trudnoći ne mogu jesti - tatarski biftek, školjke... Za ovo prvo mm ima narudžbu da donese u bolnicu

  29. #79
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    mene zasad spašava (bar mi se čini) to što imam odavno naviku ne jesti poslije 6, al tih 6 jeeedva dočekam, uz pomoć jabuka, badema, mandarina, i sad nakon raspojasanih blagdana, opet ne jedem slatko pa ćemo vidjet kud idemo...(imam i ja jedan junk food day)
    Posljednje uređivanje od mare41 : 07.01.2013. at 11:37

  30. #80

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Javljam se godinu dana nakon poroda. U trudnoći natukla 25 kg. Sada sam na +4 u odnosu na pred trudničku težinu. A ne pazim se, dapače, jedem kao sumanuta, navečer, kad klince pospremim u krpice - mama hara po fridžu.

  31. #81
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    Sumsko tako i ja...samo ne samo po frizideru nego i po grickalicama...
    onima kojima se i prije nije lovilo lako ce na staru tezinu...ako me sjecanje ne vara mare je mrsavica, ona ce vec iz rodilista sa predtrudnickom kilazom

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

  32. #82
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Hahahaha i kod mene je tako!!! Oni u krevet a ja u frižider!!!!
    A kile... ma sve se to istopi od trčanja za njima!!!

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    nina1 - ma ja sam buco, nikad nisam bila mršava. Ali od moje dječice ne uspijem sjesti 5 minuta, stalno kuham neke kašice, perem igračke, odjeću, nosam ih, pokušavam čistit - ugl cijeli dan randam uokolo. Da ne jedem sve te kekse, pudinge i grickalice, sad bi već bila ispod pred trudničke težine. Ali nije mi žao, skinut ću i to na proljeće.
    Jedino mi je muka trbuha. Ostalo je kože masu, ne salo, baš koža. A za to, bojim se, nema lijeka.

  34. #84
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    nina, šta piješ, ja kad ne pazim (inače)-dođe 3-4 kila za čas, i znam da će se lijepit jer sam uglavnom gladna, i nije me briga zbog mene nego zbog gerijatrijskih tegoba-tlaka, dijabetesa itd
    šumsko, kome malo kože smeta
    (sjećam se te diobe pudinga i keksića s mojim nećakom-griz on, griz ja, ne moš dijete odbit kad nudi, da se ne uvrijedi

  35. #85
    Ela28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    172

    Početno

    Ja sam dobila 20 kg s porodom sam skinula 16 kg ostalo mi još 4 kg

  36. #86
    blizanac avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    104

    Početno

    Ja sam u trudnoci dobila 40kg,mada je tu bilo puno vode jer mi je u 33sedmici voda izlazila kroz kozu isto da me neko iglama probio,u bolnici me zvali Fontana,hehe.Neznam zasto toliko brinete za kg.Bog vam podario trudnocu koju ste jedva cekale pa uzivajte u njoj,a kile ce same spasti kad pocnete oko djece trcati.Cuvajte se pozzzz!!!!

  37. #87
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Ja dobila 13 kg a porodom otislo 25

  38. #88

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    13

    Početno

    amyx kako si toliko puno izgubila na porodu s obzirom da si upola manje dobila samom trudnocom????
    ja sam sad vec na +9, a tek 25. tjedan.

  39. #89
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Pa eto ... Desetak dana nakonporoda stala na vagu i -25 ...

  40. #90
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Citiraj blizanac prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u trudnoci dobila 40kg,mada je tu bilo puno vode jer mi je u 33sedmici voda izlazila kroz kozu isto da me neko iglama probio,u bolnici me zvali Fontana,hehe.Neznam zasto toliko brinete za kg.Bog vam podario trudnocu koju ste jedva cekale pa uzivajte u njoj,a kile ce same spasti kad pocnete oko djece trcati.Cuvajte se pozzzz!!!!
    Ajme, srušila si mi rekord!!! Ja sam u prvoj trudnoći bila +37!!! Ali zato što je mališa sjedio na mjehuru, pa niš nije išlo van. S porodom je otišlo 25!!! A ostatakje pocicao u par mjeseci

  41. #91
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    jeli netko od vas primjetio korelaciju izmedju dobivenih kg (ne racunajuci tu nakupljanje tekucine u tijelu), termina poroda i velicine beba?

    naime kupila sam knjigu od dr barbare luke multiple preganancy po kojoj bi ja trebala do 28 tjedna dobiti sto vise kg kako bi bebe bile sto vece porodjajne tezine i kao spremnije za susret s vanjskim svijetom.

    do sada sam dobila 8 kg a u 23 sam tjednu. znaci startala sam sa 60 kg na mojih 173 cm (od stimulacije sam bila malo napuhana), pa od strogog mirovanja do 14 tjedna pala na 58 i sada imam 66. meni to nekako skroz normalno ne mislim ni da je previse ni premalo. samo me malo muce tablice iz te da naglasim americke knjige.

  42. #92
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ne znam..meni se to cini kao glupost. Mislim da je za svaku trudnicu vazno da jede zdravo, kvalitetno i u normalnim kolicinama, znači da ne gladuje niti preskače obroke, ali da se niti ne prežderava..koliko ce kg pritom dobiti, jako je individualno

  43. #93
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    legal, slazem se s lolamo, da je to tako-doktori bi nas silili da jedemo, a meni 10 tak dana pred porod i dalje ne daju jesti iako je secer ujutro jako nizak

  44. #94
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    hvala lola. hvala mare.

    ma bitno je da bebe rastu, a rastu sigurno jer ja vec izgledam kao neki cudan balun sa tankim rukama i nogama a velikim trbuhom i boobies.

  45. #95
    medonija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    422

    Početno

    legal ne brini to je sve tako individualno, jedino je bitno da bebe dobro napreduju

    ja sam u periodu od cca 15-20 tjedna dobivala kilu tjedno čak neki tjedan i više! i već sam mislila da ću do kraja trudnoće biti ko tenk, a onda je stalo i od onda dobivam 2-max3kg mjesečno i danas smo 31+2tt i imam +14kg

  46. #96
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    medonija, tako si malo uvatila, a bas si obecavala
    ja i moja voda i moje cure guralice na +12

  47. #97
    medonija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    422

    Početno

    Mare samo ti zezaj, stignem ja još natuči ... evo prijavljujeam u 2 dana + 1kg ali sigurna sam da je voda na ovoj vručini- prsti postali čevapi, a i zglobovi na nogama su samo ravna ploha kupila jučer čaj od koprive pa se nadam da se neće pogoršat...
    dakle, ispravak netočnog navoda: jutros +15kg

    Mare, sorry zaboravila sam, ti ćeš na carski ili? imate već zakazani "čvenk"?!

  48. #98

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Bravo cure, kako ste malo kila dobile!
    Ja sam bila natukla + 25 kg
    Sad sam na -27 kg u odnosu na dan poroda.

  49. #99
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    sumsko, znam da ti mislis da sto veca kilaza majke, to veca kilaza djece, al meni ne daju jesti, imam dva kuhana obroka plus dorucak, al to sve nesto tanano pa mislim da valjda znaju sto rade
    nemamo jos fiksni rendes, oko 1.7. ili kako cure odluce

  50. #100
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Ja dobila 25 kg. Imam možda još 2 više nego prije trudnoće. Samo da mi je trbuh srediti. Grozno je mlohav.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •