Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 119

Tema: koliko je normalno dobiti kg u blizanačkoj trudnoći

  1. #1
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno koliko je normalno dobiti kg u blizanačkoj trudnoći

    eto ako ima netko da mi može otprilike reči ,spasilo bi me.trenutno sam na + 11(30 tjedan).

  2. #2
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    ja sam dobila abnormalno puno +25,6,7,8
    ne znam pred kraj jer me u bolnici nisu vagali... ležala sam od 0-24 od 4. tjedna....a prestala jesti u 25. tjednu jer su mi digle želudac pa su me ubijale žgaravice....

  3. #3
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ja sam isto na strogom mirovanju.zato me i zanima koliko je donekle normalno dobiti jer sam non stop gladna. nekako sam se prisilila da ne jedem kruh i slatko(sad sam u šečernoj krizi )

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Ja sam na strogom mirovanju, samo jedem i spavam, i tu i tamo sam za kompjutorom. Inace sam jaca po gradi tijela, trudna sam 17 tjedana i dobila sam 3 kg za sada. S tim da se prva tri mjeseca nisam udebljala ni gram, iako nisam imala problema, tj.nisam ni jednom povracala...

  5. #5
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj marči prvotno napisa
    ja sam dobila abnormalno puno +25,6,7,8
    ne znam pred kraj jer me u bolnici nisu vagali... ležala sam od 0-24 od 4. tjedna....a prestala jesti u 25. tjednu jer su mi digle želudac pa su me ubijale žgaravice....
    zašto bi +25 bilo abnormalno puno.... ja sam dobila s jednim djetetom više od toga :shock: 8)

  6. #6
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    30 kg!

  7. #7
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Veče uoči carskog sam bila teža od predtrudničke kilaže za celih 27.5kg. Bila bih i teža ali sam 20 dana čekala porođaj na bolničkoj hrani i u bolničkom krevetu pa sam skinula otoke. Ne smem ni da pretpostavim kolika bih bila da sam ostala kući te 3 sedmice

  8. #8
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    uh cure baš vam hvala.
    a ja jadna se pripala da ću dobit previše, jer kad ja krenem sa hranom-nema stajanja.(odnosi se na slatko)
    u prvoj trudnoći sam dobila 28 kg. :shock:
    da li je obaveza ići na ogtt ako nisi dobio previše kg.mislim ako si u okviru normale??? :?

  9. #9
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Ja nisam išla

  10. #10
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    mislim da je ogtt obavezan.

    meni prestrašno što sam dobila toliko kila jer se duplo više krećem, duplo manje jedem a nabilo mi se!/&"%$!&%$ i ne mrda...brrrr

  11. #11
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    idem na pregled idući tjedan pa me baš zanima šta će reći za moju težinu.
    :/

  12. #12
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    ja sam bila na mirovanju, čitaj ležanju, od 10-og tjedna do kraja, i nadebljala se 14kg!! Toliku sam dobila i s prvom curicom.

  13. #13
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ej gemini svaka čast....samo 10????

    ja se samo nadam da ću ići do 15 i ne dalje.odrekla sam se slatkog i kruha.

  14. #14
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    kako samo 10, pa piše 14

  15. #15
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    i na 14 ću reći...SAMO 14!!!!!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    ja sam dobila 16 i nisam sigurna koliko je to realna brojka jer sam bila natecena ko bumbar. kad je tekucina, konacno, otekla, divila sam se svojim nogama rijecima: pa ja imam tanke noge!!!

  17. #17
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    joj gemini sorry pa samo 14??????????????? :D
    ja ako uspijem stati na 15 bit će to uspjeh...
    a kad su se vaši blizanci okrenuli glavom prema dolje?(za one koje su rodile vaginalno)oko kojeg tjedna?
    ja sam sad 29+5 i trenutno su vodoravno.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    ne sjecam se tocno kad su se okrenuli, ali dosta rano. negdje do 25-og tjedna. i, da je bilo sve ok, rodili bi se vagoinalno-ili bi barem pokusali.

  19. #19
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Draga,
    ja dobila u svakoj trudnoći po 13 kila i ni mrvu više, nakon toga je sve išlo u bebe, kolko god sam jela - a jela sam ko blesava!
    Ali ne opterećuj se, samo nemoj preko 20-25 ako ne krene samo tako, a mislim da nećeš (nek se ne uvrijede one koje su dobile više - niste krive, ja samo savjetujem što je zdravo! ).
    Normalno je dobit mislim 12-15 kg u jednoplodnoj trudnoći, onda dodaj još koliko - jedno 5-6 za drugu bebu, posteljicu, vodu - dakle 20-tak je skroz u redu.
    Ogtt se u Rijeci radi svima koji leže na odjelu po defaultu, a teoretski ako si dobila preko 20kg. Meni su ga radili prvi put, iako sam htjela izbjeći, a drugi put nisu stigli jer sam ležala samo dan i pol prije poroda.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    Meni su se bebe konacno okrenule glavicama na dole u 38. nedelji, a ugojila sam se do kraja 40. nedelje ravno 24,5 kg i sa porodjajem otislo 20 kg. Sa ostatkom se jos borim, ali lagano odlazi, evo posle sest meseci. Mislim, ide, ide...

    http://public.fotki.com/brmm/bebebebe/

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    Duplice, sta ti je to OGTT?

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Ja sam jela i jela, muž se znao groziti al dobila samo 17kg, 14kg otišlo na porodu,sad sam iste kilaže kao i prije trudnoće, samo je trbuščić malo naboran od rastegnutosti.
    Al ja imam takav metabolizam, koliko god da pojedem to sve nađe put da izađe van.
    A još ako ćeš ih dojiti, svi viškovi će se sami od sebe otapati.

  23. #23
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    nadam se da neću dalje od 15!to mi je neka granica.izbacila sam slatko i kruh. neželim se udebljat ko prošli put pa da 3 ipo godine skidam ostatke naslaga-ko tuljan
    OGTT-mjerenje glukoze(šečera)u krvi.

  24. #24
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    nadam se da neću dalje od 15!to mi je neka granica.izbacila sam slatko i kruh. neželim se udebljat ko prošli put pa da 3 ipo godine skidam ostatke naslaga-ko tuljan
    OGTT-mjerenje glukoze(šečera)u krvi.

  25. #25
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Ja sam danas tocno 29t i na +10 sam.
    Uggt su nam radili prije par tjedana iako nisam do tad bila uopce hospitalizirana i trudnoca je za sad sasvim uredna. Kao zbog jedne posteljice...

  26. #26
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Ja sam danas tocno 29t i na +10 sam.
    Ogtt su nam radili prije par tjedana iako nisam do tad bila uopce hospitalizirana i trudnoca je za sad sasvim uredna. Kao zbog jedne posteljice...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Poreč
    Postovi
    29

    Početno

    Ja sam dobila 13, isto kao i sa prvim ("samo" jednim djetetom). Dosta sam aktivna, a i pred kraj su mi stiskali želudac pa mi se niti nije htjelo jesti. Ne znam kakva sam ja trudnica bila,ali i u prvoj i u drugoj trudnoći mi nije dolazila volja za slatkim, a na čokoladu mi je išlo slabo. Inače volim popapati koju čokoladicu.
    Ja sam radila OGTT, jer su rekli da je to sa blizićima obavezno.
    MOja dr. je rekla da se dobivanje težine kod duplića ne razlikuje od one gdje je jedna beba, iako mi to baš nije najjasnije s obzirom da su 2 bebe, 2 posteljice itd. I meni se nekako čini da je 15-ak u redu.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    82

    Početno

    Ja sam bila doma na mirovanju i dobila 17 kg, a onda sam otišla u bolnicu i tamo smršavila 2 kg, dakle na 15 kg. To je bilo 1,5 mjesec prije poroda. Kasnije nas nisu vagali, ali mislim da se nisam više debljala jer nisam mogla jesti zbog žgaravice. Sad imam istu kilažu kao prije trudnoće, ali uz povećani trbuh. Ne osjećam se još spremna za vježbanje trbušnjaka, a prošlo je skoro 7 mjeseci od operacije.

  29. #29
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    meni je najgore šta sam na strogom mirovanju,tako da sve šta pojedem nemam gdje potrošitikad se nekrećem. iz kuće izlazim samo kad idem na pregled. baš danas idem.uffff

  30. #30
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    evo me na 12kg u plusu

  31. #31
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    a što kažu malci...jesu skakutavi???

  32. #32
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    uf eto sa zakašnjenjem.....malci su dobro, skaću ko ludi..sad opet idem na pregled ovaj tjedan i nadam se da su se namistili lipo tako da nemoran na carski(bojim ga se ko vraga)!na zadnjoj kontroli (30 tj )
    imali su g1:1380, a g2:1760. baš me zanima koliko će sada imati.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    161

    Početno

    Evo da prijavim u 35+3 na +11 kg
    Kad bi kao kod mici sa porodom otislo 20... Salim se, nego mi mici dade nadu sa okretanjem beba u 38. nedjelji....
    i ja se bojim carskog ...

  34. #34
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ja imam +14kg-33. tjedan---ali uzmite u obzir da strogo mirujem i nisam izašla iz kuće već 5 mj, već samo odem na pregled i natrag.

  35. #35
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Mi smo sad 33 i na +12 smo. dr kaze da je to ok.

  36. #36
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ja na +15(34 tj) i kaže da je to ok jer sam na strogom mirovanju pa se ne krečem.

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Evo mi se vagali na kontroli, nekako ne vjerujem svojoj kucnoj vagi, u 22.tjednu na +4kg

  38. #38
    maya1982 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    224

    Početno

    Cure, evo našla sam ovu staru temu...iako za mene uvijek aktualnu!

    Koliko ste vi kila dobile do sad?

    Ja čak 7kg!!! :shock:
    Prve 4 za vrijeme prvih 2-3 tjedna dok sam bila u postupku IVF-a (valjda od silnih hormona) i sad u zadnjih 2 tjedna još 3.

    Baš sam tužna..kolika ću biti pred porod..

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    ja sam sada u 26 tj na +8kg.
    ma nemoj se zamarati kolika ćeš biti....bitno da s tobom i djecom bude sve ok....ja sam malo škicnula kao neke fotke trudnica s blizancima i prestravila sam se kolike su neke bile :shock:
    ali kao i u jednopldnim trudnoćama to ti je full individualno...

  40. #40
    crow avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    55

    Početno

    ja sam 12,5 kg u plusu (34+2 tjedan). kazu da je to premalo, ali bebice dobro napreduju pa se ne zamaram kilazom

    najvise sam dobila u petom mjesecu trudnoce, nakon sto su mucnine prestale. u 3 tjedna dobila sam 4,5 kg. onda sam malo pazila, umjesto slatkisa uzela bi voce, navecer samo lagana hrana...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    na sunčanoj strani ulice
    Postovi
    156

    Početno

    Ja sam u plusu 8,5 kg (26+3) i iskreno ne znam jel to puno ili malo. Doktor nije ništa komentirao, sestra mi je rekla bravo, pa je valjda to ok.
    Ispada da sam u zadnja dva tjedna dobila 0,5 kg, što i nije čudno jer mi se baš i ne jede ništa. A zadnjih nekoliko dana mi se vratila stara prijateljica- žgaravica, pa i ne mogu baš jesti. Bebice su ok i to je najbitnije.
    Kao što stellita veli, i ja mislim da je to dosta individualno i ovisi o građi, konstituciji i sl.
    Trudi se jesti kvalitetno, puno voća, povrća, prirodnih voćnih sokova, smanji unos slatkoga, pa ako se kile i lijepe, barem znaš da si sve napravila i da to beboline rastu, a ne debljaš se ti.
    Ja se trudim, ponekad doduše prekršim. S vremena na vrijeme i mene uhvati panika, pa koliko je to kila (!!!), ali je bitno da su maleni dobro, da se dobro razvijaju. Ako ću biti debela zbog njih neće mi biti žao, a uvjerena sam da nam poslije poroda slijedi "dijeta+intenzivan kondicijski trening" dok se budemo za dvoje mališana brinule.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    ali je bitno da su maleni dobro, da se dobro razvijaju. Ako ću biti debela zbog njih neće mi biti žao, a uvjerena sam da nam poslije poroda slijedi "dijeta+intenzivan kondicijski trening" dok se budemo za dvoje mališana brinule. Laughing
    X ovo....

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    9

    Početno

    ja sam kad se sve oduzme, po izlasku iz bolnice, imala + 15 kila...solidno
    rodila sam prije 2,5 mjeseca, no, ginekolog mi ne da da krenem skidatzi kile jer mi se maternica jošp nije spustila...bila je ogromna...

  44. #44
    curka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    181

    Početno

    Curke
    ajde ako nije problem da napišete kako je vaša kilaža izgledala kroz tjedne ( od početka ), a ne samo trenutna ..
    Ja sam u prvom tromjesječju dobila 1kg, a onda nakon tog u 10 dana još +1 :shock: sad si već izgledam ogromno ...

  45. #45
    maya1982 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    224

    Početno

    Curka....ja sam s 12 tjedana bila već na +4kg (mislim da je to malo i od hormona) s 5 mjeseci bila već 10 kg u plusu..., i to sam u tjedan dana dobila 3-4 kg, zatim mjesec dana ni kilu nisam dobila i onda su se kile počele ljepiti pomalo...sa 34 tt sam bila na +22kg kada sam zaprimljena u bolnicu...onda sam natukla vodurine jedno 6-8 kg, toliko da više nisammogla hodati i dizati se iz kreveta...tako da sam u konačnici došla do kojih +30kg!
    Od kojeg 5mj trudnoće sam počela oticati...a tih zadnjih 2 tjedna pogotovo...strašno....
    Uglavnom kad sam došla doma 9-ti dan nakon poroda, bila sam na +3, a 2 tjedna nakon poroda na 0. :D

    Od onda se nisam vagala....ali mislim da sam sad za Božić natukla par kilica...

  46. #46
    curka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    181

    Početno

    Hvala ti puno - utješila si me , iako moram priznati da bi na moju visinu od 162 cm +30 kg bilo malo teško za iznjeti ...
    Ja sam imala hiperstimulaciju tako da već kad smo dobili vijest da sam trudna ja sam već imala trbuh kao ženkica koja je ležala do mene i bila 5 mj trudna s blizancima ... no splasnuo je
    Ove 2 kg mi se ne čine previše, nego mi je malo nesrazmjeran porast kilaže s veličinom trbuha ( on mi se čini velik ) - no budući da uglavnom mirujem mišići su mi omlohavili ... A ovaj porast 1 kg u nešto više od tedan dana mi je bio malo ups - al blagdani su pa se papa svašta i previše )

    Jel netko mjeri obujam trbuha ( onim krojačkim metrom ) ???

  47. #47
    maya1982 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    224

    Početno

    A ja sam visoka 166cm, pa si misli kako sam izgledala..ali samo nožurde pune vode i trbušina...ruke i lice ko da nisam trudna.
    Joj pabiti će ti perioda kad buš dobila par kila u tjedan dana i onda mjesec dana nikaj..bar je tako meni i večini koju znam..

  48. #48
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    Evo i mog doprinosa temi za one koje to zanima, startala sam sa 56 kg:

    14 tt/ +1,5 kg
    18 tt/ +5 kg
    22 tt - 30 tt/ +10 kg
    33 tt / +12 kg

    Ne osjećam se uopće debelo, imam osjećaj da je sve u trbuhu, jedino sam se možda malo u nogama zdebljala ili sam natečena, ali ne jako...Ja sam zadovoljna

  49. #49
    andrejaaa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    685

    Početno

    Evo i mene, startala s 56
    13 tt = +1kg
    17 tt = +3kg
    22 tt = + 5kg
    26 tt = +7kg

  50. #50
    curka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    181

    Početno

    Evo link http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm na kojem daju vrijednosti dobivanja kg u trudnoći

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •