Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 281 od 281

Tema: nuhalni nabor

  1. #251
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Obavili as inabor nam je na vratu 1.6-2mm i sve ostalo je ok nosna kost,rukice,glava,kicmica savjetuje u 16 t napraviti biokemijski to cu jos vidjeti i u 20 t jos jedan veci anomaly scan.

  2. #252

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Bok,

    trebam vaše savjete i iskustva. U 10+3 tj doktor mi je na pregledu izmjerio pozitivan nuhalni nabor 3mm i poprilično me splašio.
    A svugdje čitam do 3mm je normalan?
    Za tjedan dana idem na kombinirani probni. Molim vaša iskustva jel sam sva u strahu

  3. #253
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Mare1985,
    nemoj se bojati, možeš načiniti novo mjernenje kod liječnika koji ima edukaciju i relavantno iskustvo u mjerenju nn.

    ako se ide na kombinirani od izuzetne je važno precizno i točno izmjeriti dubljinu nuhalnog nabora jer je vrijednost debljine nuhalnog nabora jedan od parametara za izračunavanje vjerojatnosti kormosomskih aberacija.

    koliki je bio CRL?
    je li bila vidljiva nosna kost i kolika je? jesu li registrirani trikuspidalni protok i protok kroz ductus venosus?

  4. #254

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Mare1985

    i moj savjet je da se ne bojiš prije vremena...odi opet na mjerenje, možeš i kod drugog ginekologa ......

  5. #255

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Crl mi je 32mm, nosnu kost niti išta drugo mi nije mjerio, već je rekao da dođem sa 11 tjedana ali izvan radnog vremena.

    Dakle, privatno. Prva mi je trudnoća i imam 28 godina.

  6. #256

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    7

    Početno

    Evo ovako, u 13. sam tjednu trudnoće i doktor mi je izmjerio nuhalni nabor 11mm, to je potvrdio i drugi doktor kod kojeg sam morala radi konzultacije, kažu mi da je 99% da ima neki genetički poremećaj tj. sindrom i šalju me tek za 3 tjedna na amniocentezu, dakle nalaz će mi doći za 2 mjeseca, rekli su mi da to nema veze sa životom i da će mi nakon šta dođe nalaz preporučiti pobačaj, a kad sam pitala mogu li sad napraviti pobačaj (kad je već 99% sigurno i slabe su šanse da preživi do poroda, a kamoli da bude zdravo) rekli su mi da kako to mogu reći jer je to živo biće samo je bolesno, imam tek 21 godinu i ovo mi je prva trudnoća i nitko zapravo me ozbiljno ne shvaća niti pokušava razgovarati samnom već svi razgovaraju s mojom mamom.Ja shvaćam da kada mi dođe taj nalaz i ustanove npr. Edwardov sindrom, reći će mi da nema smisla, da će dijete i ako se rodi umrijeti sa 2 godine i da idem na pobačaj, ali u tako visokoj trudnoći pobačaj se izvodi induciranim porodom, dakle ja ću morati roditi još živu, ali bolesnu bebu u krajem 4. mjeseca trudnoće, nemam pojma kako jer je i ženama koje su rodile to prebolno i teško izvedivo, a ja sam anemična i "slabašna", i još najgore neznam ni što će napraviti s tom bebom koja će u trenutku poroda još biti živa. Htjela sam pitati, postoji li ikakva mogućnost da je s bebom zapravo sve u redu i ako ne postoji, da li onda postoji neki bar malo humaniji način za pobačaj?

  7. #257

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Drage buduće majke, odlučila sam se registrirati na ovaj forum
    kako bih s vama podijelila iskustvo i možda nekome pomogla savjetom.
    U 12 -om tjednu trudnoće ginekolog je izmjerio nuhalni nabor od 3,5 mm na vratu bebice. Znajući kako povišeni nabor često upućuje na kromosomsku grešku djeteta, preskočili smo krvne testove i odlučili se za amniocentezu. Pregled u 11 tjednu bio je 23.12, a amnio zakazana 26.1. Užasno dugo, prestrašno je to čekanje bilo, a mi smo bili jako zabrinuti i stoga što liječnik nije sa sigurnošću ustvrdio prisutnost nosne kosti (koja isto upućuje na mogući Down).
    Da bismo skratili čekanje i cijelu agoniju koju ono nosi, odlučili smo se napraviti Harmony, neinvazivni test iz majčine krvi koji daje vrlo precizne rezultate za Down, Edwards, Patau sindrom. (nešto češći među sindromima). Test sam napravila u Zagrebu i košta 5000 kn. Za tjedan dana stigao je nalaz- low risk, 1:10000 na sve trisomije, sindrome i da je naša beba dečkić. Test je skup, ali vjerujte mi, spasio me psihički!
    Obzirom da je povišeni nabor bio 3,5mm, liječnica iz firme koja radi Harmony je rekla da se u takvim slučajevima preporuča (od 3,5 na više) napraviti i amniocentezu , zbog mogućih drugih (doduše rijetkih) anomalija koje ne može otkriti Harmony. I tako sam išla i na amnio, huh!
    Amnio nalaz došao nakon 2,5 tjedna, uredan! Amniocentezu mi je radila prekrasna liječnica u Vinogradskoj, dr. Vesna Košec, nije me boljelo i bila je jako pažljiva, nikakve tegobe nisam imala iza.
    E sad, taj vražji nabor, ako je povišen može upućivati i na problem sa srcem, koji smo isto otklonili pregledom kod specijalistice Jurjević na Srebrnjaku (Zagreb), tako da smo tek sad u 20-om tjednu trudnoće NAPOKON mirni i veseli, bebač lupka, a ja hm, rastem!
    Ali neka :D
    Eto drage moje, zapavo sam vam htjela savjetovati Harmony,jer ako je nalaz dobar možete se smiriti! I ako vam nabor nije 3,5 ili veći, ne treba ni raditi amnio iza toga!
    Puno sreće i pozdrava od jedne okruglaste, napokon mirne trudnice.

  8. #258

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    3

    Početno

    Hello.znam da je ova tema vec stara,al moram vas zamoliti za par rijeci utjehe.izmjeren mi je nuhalni nabor 3,8.nakon toga sam isla na kombinirani probir gdje mi je vjerojatnost za down 1:5..sokiralo me sve ovo,ni jedem ni spavam od muke.ovo mi je treca trudnoca i prvi put sam se susrela s tim.znam da ovo nije 100% tocan nalaz,al zanima me dal ima koja da je imala slicnu situaciju,a da je ipak s djetetom bilo sve u redu?puno hvala

  9. #259

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Lela, ides na amniocentezu? Nazalost, ta dva nalaza u kombinaciji ne izgledaju dobro.

  10. #260
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Nisi napisala tjedan trudnoce. 3.6 i nije jako visoko ako ne raste. Napisi vise

  11. #261

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    3

    Početno

    12+4 tjedana.danas sam bila na 5d uzv u poliklinici Harni i izmjeren mi je 2,8 nn.otkucaji srca odlicni,nosna kost vidljiva,al je na pupcanoj vrpci pronasla neke dvije zilice,a trebaju biti tri.to je jos jedan razlog za sumnju.doktorica mi je preporucila cvs.to idem u pon obaviti.pa cemo vidjeti..ugl,u groznom sam psihickom stanju.nikad se nisam takvom necem nadala.prve dvije trudnoce su mi super prosle.ni godine mi nisu neke rizicne,28 imam

  12. #262
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Vjerujem da jesi. Sacekaj dok ne vide kaj je. Cvs nije bolan, vise je neugodan. Prosla sam isto sto i ti sada prolazis samo sa najgorim ishodom i gorim nalazom...ukoliko se smanjuje, veca je vjerovatnost da ce sve biti ok. Da li su spominjali hidrops/fetalni higrom?Pokusaj biti sto mirnija radi bebe.

  13. #263

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Lela ako te tješi, te dvije žilice kako kažeš, ti je nedostatak jedne arterije. Kroz pupkovinu trebaju ići dvije arterije i jedna vena, tebi očito nedostaje jedna arterija i to se naziva SUA sindrom. To imam i ja. Meni je nuhalni ispod 1, ali sam morala na fetalni uzv srčeka, što je prošlo super, još jednom idem uskoro u 30om tjednu (sad sam 27+5). Tako da što se toga tiće, može biti sve ok. Samo još pripaziti kod razvoja bebe jer sa sua se može roditi sa manjom kilažom. Držim fige da sve bude ok!

  14. #264

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    3

    Početno

    KrisZg,zao mi je zbog vas.ne,nisu spominjali fetalni higrom,nemam pojma sto je to.nebi me brinuo taj nedostatak arterije da mi nisu rekli da je to isto jedan od simptoma koji moze znaciti Down.znam da su djecica sa Downom super draga,puna ljubavi,vesela,al isto tako i znam da se s tim povezuju razne bolesti,srcane mane itd.upoznata sam s par slucajeva gdje su djeca,na zalost,preminula..nikako to ne bih zeljela.nitko ne bi..meni je sad ono najgore u mislima "sto ako se to meni dogodi,sto ako je bas moje dijete jedno od tih pet" jedva cekam da obavim taj cvs pa da mogu mirno zivjeti.nadam se da ce to rijesiti moje probleme i brige.hvala vam na savjetima i podijeljenim iskustvima

  15. #265

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima,

    Moj slucaj je ovakav..imam 35 god i blizi se 36a i u 12 tjednu mi je izmjeren nuhalni 3.2....uz to napravila sam i harmony i nalaz koma...high probability T21...ima li tko ovdje neko iskustvo slicnom mome....ceka me sada amnio i tkozna sta jos.????

  16. #266

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Možeš sad napraviti i CVS, slično amniocentezi jer si u 12 tjednu. Amnio ti neće ni raditi prije 16 tjedna, a čekanje je nešto najgore u takvoj situaciji.
    Svakako probaj otići do dr Hafnera na Sv.Duhu, on je jedan od najboljih na tom području.

    Od srca ti želim ti sretan ishod!

  17. #267

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala ti...inace od jucer sam u 15. tjednu. Bila na sv duhu jucer ujutro, bas me dr Hafner pregledao i napravili su mi ranu amnio...sada cekam i to je ono najstresnije

  18. #268
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Znam da je tema nuhalni nabor,otvorila sam temu sa fizioloskom omfalokelom pa mi se nitko ne javlja.Zato pisem ovdje.
    Dakle,u 10.tt napravljen uzv beba je super,odgovara za 10+4tt,crl 36.8...
    Ali dr je spomenula sa vidi omfalokelu (crijeva se nalaze jos van abdomena)....rekla je da je to normolano za gestacijsku dob ali mora nestat do 12.tt...
    Ja sam anravno u strahu i panici.
    Zasto mi je spominjala to ako je normalno?!
    Na forumima mi se nitko nije javio da se susreo sa tim.
    Jel moguce da drugi ginekolozi ne spominju takve stvari dok god je nalaz u granicama?

  19. #269

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Žao mi je što se osećaš tako uplašeno.
    Verujem da nema razloga za strah i da je sa bebom sve u redu .
    Bebino telo se formira sve do 12. nedelje i normalno je da embrionalni razvoj još nije gotov, pa time i da creva još nisu na svom definitivnom mestu u abdomenu.
    Zašto je dr.rekla to što je videla - možda je prosto taj tip doktora, da voli da informiše pacijente o svemu, i misli da je tako najbolje.
    Nekim pacijentima to odgovara, a nekim ne.
    Moj doktor je bio obrnut, škrt na rečima, i to mi je užasno išlo na živce na početku, a nakon toga sam shvatila da taj pristup ima i svoje prednosti.
    Ipak, ovo je situacija koju bi trebalo da rešiš sa ginekologom i sa sobom.
    Pred tobom je skoro cela trudnoća i trebalo bi da je provedeš što smirenija.
    Trebalo bi da odabereš sebi doktora u koga ćeš imati poverenja. I kada taj dr. kaže da je sve u redu, da mu veruješ. Ili ako te bilo šta u njegovim rečima uznemiri, da o tome možeš sa njim/njom da razgovaraš.

  20. #270

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Hej snelly, ma ne brini!
    I moja ginekologica je komentirala crijeva na uzv, negdje krajem 9 tt.
    Ja sam to shvatila cisto informativno, u smislu da su sada vani jer jos nema mjesta za njih u abdomenu.
    U 12 tt isla sam na kombinirani i isto je bio samo kratki komentar da su se crijeva uvukla u trbusnu supljinu.
    Zao mi je sto si se prepala, ali meni sve to zvuci ok. Drz se!

  21. #271

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    I moja soc ginekologica i privatnik kod kojeg sam isla na kombinirani su oboje tipovi koji informiraju, odnosno navode sve sto vide. Meni je to ok, iako 60% toga sto navode ja ne skuzim na uzv, valjda od uzbudenja
    Ako mi nesto zvuci cudno ili skroz nejasno ja odmah pitam "je li to normalno", a takoder se mozes prije uzv dogovoriti s doktorom da ti jasno i jednoznacno kaze ukoliko mu je nesto cudno

  22. #272
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Hvala vam cure na odgovorima
    Malo ste me smirile

  23. #273

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Cao nova sam ovdje kod mene je nn 3.2 a crl u 10 nedelji bio 33 mm, dok je rekla da nije dobro i odmah sam uradila nifty test cekam rezultat, ali sobzirom na godine sve je moguce pozzzz

  24. #274

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Zdravo prvi put sam ovdje imam 39 i crl je bio 33 mm u 10 nedelji a nn 3.2 tako da .... uradila sam nifty test odmah i cekam nalaze ali ????

  25. #275

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Cure da li je kasno ici na mjerenje nuhalnog s 12+2 tt??
    Nema mi dr prije...na go je.
    Ako je idealno do 12 punih tt da odem kod nekog drugog??

  26. #276

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Libra,nije kasno.Rekla bih idealno.Ja sam isto mjerila sa 12+1 tt.Najkasnije je koliko ja znam do 13+6 tt.

  27. #277

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj aska prvotno napisa Vidi poruku
    Libra,nije kasno.Rekla bih idealno.Ja sam isto mjerila sa 12+1 tt.Najkasnije je koliko ja znam do 13+6 tt.
    Aska hvala ti. Ma procitala sam da nuhalni raste do12 tt i da ga je kao do tad najbolje izmjeriti s recimo 11 + nekoliko dana.
    Al sestra kod dr je isto rekla da je ovo super i da se ne brinem al reko idem trazit i misljenje vas ovdje.

  28. #278

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Procitala sam sva iskustva naravno, jer me nazalost brine ono sto i vas sve. Naime, neplanirano mi je dr mjerila nuhalni nabor kada sma bila 9+5 i rekla je da ju malo brine jer je 1,5mm, a treba jos rasti kao. Dogovorila mi je novi pregled na 11+2 sto je idealno za mjerenje koliko vidim. Ono sto mene muci je jeste li imale iskustva da vam je nuhalni bio veci od ocekivanog u tako ranom mjerenju? Postoji li mogucnost da se ipak smanji ili da uspori svoj rast? Pokusavam se ne zamarati al umirem ipak na rate naime naprvaila sam i nifty odmah, pa cu isti dan dobit i rezultate njega. Nemam inace nikakve indikacije jer imam tek navrsenih 30 god, nitko u obitelji nema nikakav poremecaj ji kod mene ninkod supruga. Jedino sto je on stariji od mene 13 godina. Mogu li njegove godine utjecati na poremecaj kromosoma ili je to iskljucivo stvar majke? Ajme imam brdo pitanja, ali z sada cu stati na ovome dakle, moze li se usporiti ili smanjiti rast nn koji je rano mjeren? ima li itko iskustva? Bilo kakva

  29. #279

    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    3

    Početno

    Znam da je sada puno godina nakon, ali je li se beba rodila zdrava? Mi se trenutno borimo sa zabrinutošću i nuhalnim naborom od 4mm u 11+2.
    Radili smo CVS, kariotipizacija uredna, 46 kromosoma. Bogu hvala.

  30. #280

    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    3

    Početno

    Je li sa bebom na kraju sve ok?
    Mi se trenutno borimo sa 4mm, CVS uredan…

  31. #281

    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    1

    Početno

    Zdravo svima nova sam, mozda nisam temu dobru nasla izvinjavam se, ali imam da vas nesto pitam?
    Prva bi mi bila trudnoca, mamu sam izgubila i iskreno nemam bas koga da pitam, a cekam ginekologa. S obzirom da mi kasni vec drugi dan ja sam dan pred ocekivanu menstruaciju uradila clear blue test obican pojavio se plusic bledi, uradila sam na dan ocekivane men digitalni i taj je bio 1-2+ i uradila sam danas opet plus, sad ne verujem da tri test mogu zeznuti ali naprimer obican test mi polazuje - a clear blie plus sta vi mislite o tome. Hvala vam

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •