Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: lazanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    105

    Početno lazanje

    kako ih radite ja sam prije koristila onu kupovnu tjesteninu,mljeveno meso skuhala kao za toč,i slagala red tjestenine,malo sira za pizzu,besamela(samo mi uvjek bude pregust,stavim samo mlijeko,soli i malo brasna)i zapecem...budu mi suhe,pa molim recepte kako ih vi radite tocan omjer svega..samo da su sočne

  2. #2
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    u bešamel obavezno dodam origano
    ja ti spadam u one odokativne
    ako stavljaš tjesteninu koja se ne kuha moraš bešamel napraviti jako rijetkim , jer će tjestenina "popiti" vodu
    ja obično potopim u vruču vodu prije slaganja, da malo omekšaju i onda stavljam normalne gustoće bešamel i uvijek je sočno

  3. #3
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    2 paketa lazanja
    1/2 l suga od poma
    60dkg mesa
    30 dkg gaude
    60 dkg gljiva
    Prvo kupim lazanje koje ne treba kuhati ! Dno skrovade namastim i polijem sugom od poma, poslozim lazanje, mljeveno meso sa sugom i ribanom gaudom, lazanje, besamel , lazanje, gljive , lazanje...Dok ne potrosim sve satojke. Na kraju polijem sug od poma po lazanjama, pospem origanom i parmezanom. Pecem pokriveno folijom 45minuta , a zatim na par minuta otkrijem!
    Besmel:
    5 g masla
    5 g brasna
    600ml toplog mlijeka, po gustu soli i muskatnog orascica

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Evo kako ih ja radim:

    - 1 paket Barilla lasagne
    - 3 tikvice
    - 1 kg fasiranoga
    - Grand Padano parmezano
    - 1 konzerva pelate
    - Bosiljak, mazuran, indijski orascic, papar, sol itd.
    - Mlijeko, maslac, brasno, indijski orascic, papar i sol (besamel)
    - Kocka za juhu
    - Gruyere sir

    - Narezati tikvice na tanke snite, posoliti i ostaviti da odstoje
    - Dinstati fasano, dodati 1/2 l. temeljca od kocke i ostaviti da se 'krcka'
    - U fasirano dodati pelate, zacinsko bilje, papar i sol
    - Dodati 2 zlice brasna (masa mora ostati 'saftna) u fasirano
    - Naribati Grand Padano
    - Naribati Gruyere
    - Pripremiti besamel
    - Namazati protvan s maslacem
    - Sloziti sloj lasanja i prekriti s 1/2 mase fasiranoga
    - Fasirano posipati s parmezanom
    - Nakon toga posloziti sloj tikvica
    - Sloj lasanje
    - Pa opet fasirano, parmezan i tikvice
    - Na kraju lasanju preliti s besamelom, prekriti folijom i staviti da se peci u zagrijanu pecnicu (180 stupnjeva), 30 min.
    - Nakon 30 min skinuti foliju i lasanju posipati Gruyerom.
    - Jos 10 min u pecnicu i hmmmmmm

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    51

    Početno

    ja lazanje radim sa svacim, od spinata, mesa, drugog povrca, kombinacije....ali obavezno sama umijesim tijesto... neznam... nije mi jednako dobro i ukusno kao kad ih umijesim ili kad ih kupim...
    tako i njoke i fuze i rezance za juhu

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    105

    Početno

    maxime super je taj recept ali sta ce to tikvice kakvu one funkciju imaju kad prevladava meso(fasiranc)jeli oupce osjetiš okus tikvica

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Osjeca se ukus tikvica i razbija okus mesine

  8. #8
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Ispravak! Za besamel 50 g masla i brasna i 600ml mlijeka!

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Maxime, probat ću s tikvicama, super zvuči recept.
    Inače, luce mala, probaj napraviti rjeđi bešamel (stavi više mlijeka, možeš dodati i malo vode ili temeljca) i rjeđi šug, neka bude više tečan, pa dobro natopi lazanje (ja isto koristim Barilla.)

    Bešamel; mlijeko + temeljac + maslac + sol + ribani muškatni oraščić (ponekad stavim i malo šafrana pa bude žut)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    105

    Početno

    tenk ju fritulica,provat ću razrijediti sastojke i napravit vise suga u mesu,dodat cu jos i jaja u besamel ,samo čekam da kupim meso al nikako do mesnice kako su ove vručine već počele nezgodno mi je svugdi i kupovat mljeveno pa čekam priliku i bacam se odma na pravljenje lazanja uzelila sam ih se

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    105

    Početno

    netko stavlja u lazanje i kečap neznam kakvog je to okusa,zna li netko i taj recept

  12. #12
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Nama je jučer bio dan od lazanja.
    2 kg kapule, 3 kg mješanog mljevenog mesa, kila mrkve, kila celera i peršina, nekoliko glavica češnjaka, paradajz, lovorov list...
    Cijelo popodne smo čisitili kapulu, povrće, dinstali, mješali, krčkali....
    Cijela kuća nam je smrdila po kapuli, jutros kad sam išla na delo, žurim, uzmeme jaknu, obučem je, skoro sam pala u nesvjest, a nisam imala vremena mjenjat jaknu, smrdi kao radnička menza, čudi me da cucki nisu zamnom išli po cesti, ljudi su se u tramvaju ogledavali
    Podijelila sam smjesu na 6 djelova, 5 u zamrzivač, od jednog dijela sam složila lazanje za današnji ručak.
    Stavila sam sirove lazanje i malo rjeđi bešamel.
    I stavila sam tikvice, nije loše, samo ih nisam prije posolila tako da su pustile malo više vode, lazanje su bile ful sočne.
    Na površinu po bešamelu obilno ribanog sira.

  13. #13
    Kaća avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    78

    Početno

    bok svima
    ako netko želi probat lazanje kako ja radim, evo recept:
    skuham posebno bešamel i posebno šug kao za paštašutu (dinstana kapula na maslinovom ulju, rajčice, peršin, sol, papar, malo šećera).
    slažem red lazanja, kutalj ili malo više umaka od rajčice koji sam skuhala, par žličica bešamela, par žličica gotovog umaka Pesto genoveze (zeleni umak na bazi bosiljka, maslinova ulja i sira, malo jačeg okusa pa pripaziti s količinom), pospem poprilično sa 2 vrste sira (obično gouda i parmezan), pospem bademima (prvo skuhanim pa bez kore isjeckanim) i ponovno slažem redom. po vrhu pospem malo sira da se zapeče.
    jako su fine i ukusne i sutra ću ih spremati, njammmi..
    pozdrav, nadam se da ste sve razumjeli

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Pozdrav svima,

    moje su isto jako fine, ako neko hoće probati, evo:

    Dinstam luk na maslinovom ulju i dodam mu šampinjone (1 limenka) i sve zalijem s malo bijelog vina. Kad se vino ispari, dodam bešamel u koji inače umiješam parmezan i peršin.
    Na red lazanja stavim red umaka, na sljedeći red tunu iz konzerve, nasjeckanu mozzarellu, grašak i podravkinu crvenu papriku narezanu na trakice, nakon toga opet umak od gljiva itd.

  15. #15
    xenia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    214

    Početno

    evo mog recepta, ali ja uglavnom stavljam "od oka"
    cca 600g mljevenog mesa (ja uvijek stavljam mješano, cca 200 g svinjetine i 400 junetine ili pola-pola), 2 veće glavice luka, oko 1,5 dcl bijelog vina, ostalo kuhani paradajz
    sitno nasjeckam luk, prodinstam na ulju, dodam meso, zalijem bijelim vinom i kuhanim paradajzom, ne dodajem vodu, sol, vegeta, biber po želji, ja volim malo jači okus
    bešamel skuham od otprilike pola maslaca, brašna i mlijeka bez dodavanja vode i temeljaca i obavezno muškatni oraščić
    kad je sve gotovo malo nauljim posudu i slažem tijesto-meso-bešamel-ribani sir (najčešće gauda ili podrave) i tako 3-4 puta ovisno o posudi. Kad se potroši svo meso na gornji red tijesta samo bešamel. Pustim da se sve ohladi i preko noći ostavim u hladnjaku. To je tajna sočnosti ovog recepta jer se onda to sve super upije u tijesto pa nije problem ni ako je bešamel malo gušči. Pečem drugi dan u pećnici i pred kraj naribam još gorem sira da se rastopi i zapeče.
    Dobar tek svima koji se odluče.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    251

    Početno

    UVIJEK SAM LAZANJE SMATRALA JELOM ZA KOJE TREBA ODVOJITI 2 SATA ZA PRIPREMU I NIKAD IH NISAM RADILA.
    NAPRAVILA JEDAN DAN UMAK OD MLJEVENOG, ZAMRZLA PAR PORCIJA I JEDAN DAN NEMAM VIŠE IDEJA ŠTA UZ MLJEVENO I ODLUČIM SE ZA LAZANJE, PRVI PUT AL SU STVARNO BILE SAVRŠENE!

    NAMAZALA PLEH MASLACEM, POSLOŽILA BARILLA LAZANJE, SAMO SA IH PROVUKLA KROZ VRUĆU VODU, PA RED BESCHAMELA, UMAK, PARMEZAN I NARIBANI HAUDA SIR I TAKO DO KRAJA... MA BILE SU TAKO SOČNE!
    UMAK OD MLJEVENOG NAJJEDNOSTAVNIJI: PRODINSTALA KAPULU, NARIBALA MRKVU(NE VOLIM KAD PLIVAJU KOMADIĆI MRKVE, A I UMAK BUDE GUŠĆI) POSLIJE DODALA ZAČINE I KONCENTRAT RAJČICE I TO JE TO!
    SAD KAD SAM SKUŽILA DA SU LAZANJE USTVARI GOTOVE ZA 30 MIN ČEŠĆE ĆE BITI NA MOM MENIJU... MM BIO ODUŠEVLEN :D :D

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    251

    Početno

    skužajte na Caps Lock, ostala upaljena!

  18. #18
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Ja sam ih pravila kao carbonaru: sve isto, bešamel, lasagne + vrhnje a punjenje šunka, sir, malo origana. i njamiiiii je
    jednostavno i brzo.

  19. #19
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Potpisujem....
    P.S. Bolje da nisam na ovom pdf-u...samo slinim po tastaturi...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •