Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: papanje rukica

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    64

    Početno papanje rukica

    Drage moje, da malo vidim kakva su vasa iskustva oko ovoga.
    Nasoj bebici je skoro 4 mjeseca, otkrio je nesto novo i jaaako slatko a to su prstici. Tako ih slasno cucla i mljacak da i ja pozelim da mu ih malo otmem da vidim je li to zaista tako slatko . Medutim od sinoc on te svoje prstice toliko duboko gurne usta da bljucne i ibaci poprilicno hrane. Mislim nista strasno, ali cesto se desi i da se zakocjeni i zakaslje i pocne dah da gubi.
    Sad ne znam da li da mu branim papanje rukica ili ne. Meni je to tako slatko. Dajem ja njemu i igracke da papa ali valjda mu to nekako najlakse i stalno priruci .
    Kakva su vasa misljenja?

    Hvala.

  2. #2
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Najnormalnija stvar na svijetu. Ubrzo će skontati do koje granice se može ugodno gurati ruka u usta. Naša je E. jedno vrijeme jako voljela cuclati tuđe palce :shock: . Svrbe zubići, to je to.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    64

    Početno

    I mi smo iz Sa :D. Ja sve nesto mislim da je rano za zubiće, a bome... mozda i nije .
    Ne mislim da je to nesto nenormalno, čak šta više tako mi je

  4. #4
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    I moj maleni papa prstiće, pa se zagrcne, pa bljucne, ali mene to ne brine...sve trpa u usta, a posebni mu je gušt kad se dokopa mog palca, al baš grize, zubići svrbe, da...njemu ti njegovi prstići u ustima pričinjaju toliku ugodu..roro, don't worry, be happy :D

  5. #5
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Moj David ima 3,5mj a već mu izlaze dva zuba, čak mi se čini da je očnjak izašao.
    Ne moram ni govoriti da su mi ruke stalno u ustima, a tek palac.....ali moram priznati da mi je presladak dok ga onako traži
    Ne branim mu jer mora da ga jako bole zubi, pa ako mu to pomaže onda samo neka sa tim nastavi

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb. Malešnica
    Postovi
    150

    Početno

    I Fran papa ruke, gaze, pelene, plahte, tuđe ruke ili dijelove tijela koji mu se nađu u blizini (brada, nos)... poseban mu je gušt žvakati slinček!
    Igračke za žvakanje mu isu posebno zanimljive.
    Prestala sam se boriti protiv toga, samo pazim da se ne uguši!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    16

    Početno

    I Sara papa rukice i sve što joj dođe pod usta

  8. #8
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    mi sa dva i pol mjeseca guramo sve u usta, od ručica do babarina i plahti valjda nisu zubi :? (naravno da nisu, prerano je!) :D :D ipak misilm dojiti dugo dugo, nisam spremna na zubate šokove!

  9. #9
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Svrbe zubi puno prije nego izađu. Naša je E. balila od 2. mjeseca, a trpala u usta šta je stizala od kad je uspjela potrefiti usta, i prije uz našu pomoć. 1. zubić je dobila sa 6 mjeseci.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Svrbe zubi puno prije nego izađu.
    Da, pocinju nicati duboko u kosti.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    64

    Početno

    Evo izgleda da je razlog papanja ipak bio radi zubica. R sutra puni 4 mjeseca i na mjestu očnjaka se pojavila mala bijela, oštra tačkica :/ . Hm, kako da očnjak nikne prije prednja mala dva :? . Zaista ne znam, nisam znala da i to moze.
    Ili da to nije nesto drugo tipa neka mala fistula :? .
    Šta vi mislite?

    Hvala.

  12. #12
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Red nicanja zuba je jako individualan, prednji niću prvi kod večine djece, ali naglasak je na "večine", dakle nije kod svih. Sumnjam da je fistula ako je tačkica oštra. Neka se djeca čak rode sa zubom.

  13. #13
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Roro i kod nas očnjak izlazi prvi

  14. #14
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Roro i kod nas očnjak izlazi prvi

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    64

    Početno

    Draga Ana ja sam i vidjela to kod tebe samo mi nekako to malo cudno, ali Boze moj sta cemo .

    Ja sam naravno svoju bebu zamisljala sa donja dva zubića kako mi se smjeska, ali eto izgleda da ce biti malo naopako

  16. #16
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Drage mame,
    mene zanima da li je ijedna od vas imala problem koji roro spominje u uvodu, a to je bljuckanje? Alan ima 3.5 mjeseca i spada u ove male prsto-istrazivace, ali me i pored toga sto ste suglasne u dijagnozi da je rijec o nicanju zubica brine sto on te svoje prstice zna gurnuti duboko pa se zakasljati i zagrcnuti. Rijetko, ali dovoljno da mi se to ne svidja.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno Re: papanje rukica

    Citiraj roro prvotno napisa
    Drage moje, da malo vidim kakva su vasa iskustva oko ovoga.
    Nasoj bebici je skoro 4 mjeseca, otkrio je nesto novo i jaaako slatko a to su prstici. Tako ih slasno cucla i mljacak da i ja pozelim da mu ih malo otmem da vidim je li to zaista tako slatko . Medutim od sinoc on te svoje prstice toliko duboko gurne usta da bljucne i ibaci poprilicno hrane. Mislim nista strasno, ali cesto se desi i da se zakocjeni i zakaslje i pocne dah da gubi.
    Sad ne znam da li da mu branim papanje rukica ili ne. Meni je to tako slatko. Dajem ja njemu i igracke da papa ali valjda mu to nekako najlakse i stalno priruci .
    Kakva su vasa misljenja?

    Hvala.
    papanje rukica je nešto u potpunosti normalno. Mali čovjek istražuje. To što ih gurne preduboko nije ništa strašno, bez brige s vremenom će naučiti da ih ne smije preduboko gurnuti...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    64

    Početno

    Ornela_m samo da izvjestim u meduvremenu, dakle prije napunjnog 4 mjeseca smo dobili jedan zubic, poslije 10 dana i drugi :D . Prilicno, zapravo bezbolno su nikli, osim tog pretjeranog guranja rukica u usta. Nakon toga vise ih ne gura tako duboko i kao sto Spooky rece sam je zakljucio dokle duboko. Sad mu je za koji dan 5 mjeseci i opet su ruke u ustima i sad ocekujumo opet zubice.
    Donje jedinice su nikle ne ocnjak kako sam mislila ranije :D .

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    I mom malom je 4 mj ,gura prstiće ,cucla ali se često unutra ogrebe zato trebam paziti na dužinu noktića Cuclanje zna biti tako slatko ali i bolno.Nadam se da neće dugo trajati a od zubića niti z

  20. #20
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    I Petra gura cijele šake u usta pa bljucne kvalitetno ako ih gurne preduboko...ponekad se čak trudi gurnuti obje šake u usta...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    64

    Početno

    Moram jos nesto reci. Sad kad je R dobio dva zubica i kad sad gurne palac u usta tako se ugrize da pocne trenutno da vristi a na prsticima mu sve male ranice :D , valjda se gricne....
    Ali je to sve skupa tako slatko......

  22. #22
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Citiraj roro prvotno napisa
    Ornela_m samo da izvjestim u meduvremenu, dakle prije napunjnog 4 mjeseca smo dobili jedan zubic, poslije 10 dana i drugi :D . Prilicno, zapravo bezbolno su nikli, osim tog pretjeranog guranja rukica u usta. Nakon toga vise ih ne gura tako duboko i kao sto Spooky rece sam je zakljucio dokle duboko. Sad mu je za koji dan 5 mjeseci i opet su ruke u ustima i sad ocekujumo opet zubice.
    Donje jedinice su nikle ne ocnjak kako sam mislila ranije :D .
    Bravo za zubice
    Kod nas je mljackanje i dalje u punom zamahu, pa budno pratim situaciju. Jucer sam pokusala opipati desni da vidim nazire li se sta, ucinilo mi se (ili pricinilo) da nesto dolazi, no jos uvijek nista konkretno. Moj bebac ima 3.5 mjeseca, tu smo negdje blizu vremena kad ste imali svoj prvi zubic.

    Kako vrijeme leti!

  23. #23
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    moja mala od mjesec i pol papa rukicu i mislim da joj je to kao neka zamjena za siku jer je prije često zaspivala uz pomoć sike. evo sad ima 2 mjeseca i non stop papa rukice i mislim da je to normalno. A vjerojatno joj je i fino. Probali smo joj dati dudu međutim neće.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb-Split
    Postovi
    31

    Početno

    moj malecki ce za par dana imati 3 mjeseca i danas su mu izasle doljnje dvije jedinice....inace vec 20-ak dana strasno slini i vec si je pojeo sve prstice....nece zvakati nista osim prstica i sad me strah da si ih ne izgrebe sa tim malim zubicima
    h

  25. #25
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno Žvakanje donje usne

    Ne da mi se otvarati novu temu, a praktički je ista stvar (mislim, nije, ali štos je isti).
    Ona donju usnu žvače i mumlja, i nekad ju valjda to zaboli, ne znam, i onda krene plač.

    Ima li tko još ovo?

  26. #26
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    O, da. I jedan i drugi su papali prvo donju usnu, pa gornju, pa je onda uslijedila faza prdenja ustima, coktanja jezikom, vriske...
    Ne sjecam se da bi se ugrizli i zbog toga plakali

  27. #27
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Nije se ugrizla nego stisne i ne pušta. Kada hoće otpustiti usnu ne zna kako to napraviti pa se javi frustracija.

  28. #28
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Learning curve, rekli bi tu oko mene. Naucit ce pustiti usnu kad shvati da je njezina i da grize samu sebe. Onda ce smisliti nesto drugo sto ce ti izgledati polu nelogicno i polu suludo.

  29. #29
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Kod nas rvanje sa rukama. Toliko glaba ruke i izgleda uziva u tome, da bi i kad sisa da gurne i njih i (.) u usta :/ Pa prekida dojenje i gura ruku... ma haos. Kosntanto sklanjam ruke tokom podoja.

  30. #30
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj lady.x prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas rvanje sa rukama. Toliko glaba ruke i izgleda uziva u tome, da bi i kad sisa da gurne i njih i (.) u usta :/ Pa prekida dojenje i gura ruku... ma haos. Kosntanto sklanjam ruke tokom podoja.
    Tako i moja... gura prst u usta pored bradavice.. komedija borimo se
    A ima chiccovu dudu od gume koja ima kao udubinu u ovom dijelu sto ide u usta i onda ona tu gurne prst i duda i dudu i prst
    Posljednje uređivanje od ivana.sky : 31.10.2015. at 20:34

  31. #31
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Dva u jedan.

    Moja je otkrila da se i jezik može žvakat.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •