Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: do kada mlijeko nakon prestanka dojenja?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno do kada mlijeko nakon prestanka dojenja?

    Koliko dugo je normalno da se na stiskanje bradavice pojavi mlijeko nakon prestanka dojenja? Kod mene je prošlo već 7,5 mjeseci i još uvijek se mlijeko pojavi.

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    moguće je da tih nekoliko kapljica ima i nakon više godina

  3. #3
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    meni je nestalo vrlo brzo, nakon nekoliko tjedana
    tada sam bila sam trudna, ali mislim da to nema veze

  4. #4
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja ne dojim godinu dana, a ne samo da mi se pojavi kapljica, već mlijeko na pritisak krene u mlazu, i nekoliko puta dnevno samo procuri (par kapi).

  5. #5
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Kod mene nakon godinu ipo ima još pokoja kap. Mene samo rastuži

  6. #6
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    jutros sam sasvim slučajno otkrila da i ja imam još par kapi mlijeka :? (dojenje prestalo prije 5,5 mjeseci)

    da li to znači da bi eventualnim izdajanjem mogla vratiti mlijeko?
    može li se uopće bebu (16 mjeseci) "nagovoriti" na ponovno dojenje (ona neće i neće ni blizu )

    i ima li uopće smisla pokušavati? npr. jednom dnevno izdojiti neku barem malu količinu i dati na šalicu ili bočicu. ima li to utjecaja na imunitet?

    D. je dojila 27 mjeseci i svejedno joj je imunitet bio katastrofa :/ (ali se zato oduševila kad je skužila kapljice :mama, pa N. nije popila sve mlijeko!!!" i hop brže bolje na cicu :shock: )

  7. #7
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    mirjana, kako je to slatkooooo od D.!!!!

    izdajanjem se moze navuci mlijeko i kod zena koje nikad nisu dojile, cak ni rodile!neke mame doje svoju usvojenu djecu! samo pumpaj, mlijeko ce doci...

  8. #8
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Moj slučaj - nakon prestanka dojenja, mlijeka je bilo još 9 mjeseci. Usprkos tome što sam popila dvije kure bromergona jer me nisu htjeli primiti u postupke lječenja neplodnosti dok god imam toliko mlijeka... Inače prolatin mi je cijelo vrijeme bio normalan, pa je doktor pretumačio pojavu mlijeka kao reakciju tkiva dojke (a ne hormonalno uvjetovano).

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Roza prvotno napisa
    Moj slučaj - nakon prestanka dojenja, mlijeka je bilo još 9 mjeseci. Usprkos tome što sam popila dvije kure bromergona jer me nisu htjeli primiti u postupke lječenja neplodnosti dok god imam toliko mlijeka... Inače prolatin mi je cijelo vrijeme bio normalan, pa je doktor pretumačio pojavu mlijeka kao reakciju tkiva dojke (a ne hormonalno uvjetovano).
    Koliko ja znam, bromergon relativno loše prekida već uspostavljenu laktaciju, on je djelotvoran u samom početku (koji tjedan nakon poroda).

  10. #10
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Pa to sam i napisala - da je laktacija nastavljena usprkos dvjema kurama bromergona! I objasnila zašto sam ipak morala koristiti bromergon...

  11. #11
    ivanaos avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek-bilje
    Postovi
    414

    Početno

    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa
    mirjana, kako je to slatkooooo od D.!!!!

    izdajanjem se moze navuci mlijeko i kod zena koje nikad nisu dojile, cak ni rodile!neke mame doje svoju usvojenu djecu! samo pumpaj, mlijeko ce doci...
    stvarno? vau!

  12. #12
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno



    ivanaos, ni za tate nije problem:


    http://www.switch.tv/videos/39


  13. #13
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Od Uskrsa mi dijete neće da doji, sad je svako malo bolestan
    Ne znam da li ima kakve veze s dojenjem, ali ja vjerujem da ima.
    A mlijeka još ima, baš sam žalosna... Prije se nikakva boleština nije kačila na njega, ako je i bio prehlađen, za par dana je bio zdrav. Dok je bio bolestan i nije mogao jesti, uvijek je tu imao i tekućine i hrane.

  14. #14
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    meni je godinu i pol nakon prestanka još špricalo na pritisak 8)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    ivanić grad
    Postovi
    63

    Početno

    Prestala sam dojiti prije 8 mjeseci,imam još koju kapljicu mlijeka iz svake dojke,čak me znaju iznenaditi mrljice na majici,no ciklus mi je poremećen,čak krvarim više nego prije poroda.U jednom sam časopisu pročitala kako mlijeko može uzrokovati poremećaj ciklusa ili čak debljinu,zbog viška prolaktina.Zna netko više o tome?

  16. #16
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Podižem! Prestala som dojiti prije otprilike 14-15 mjeseci i nakon toga sve je bilo ok jedino sam uvijek koju kap uspjela stisnuti, ali u nazad 2-3 mjeseca su mi se malo skratili ciklusi i svaki put nakon ovulacije me grudi bole kao kad se pune mlijekom i tako par dana i onda ostatak mjeseca ne bole. Kapljice uvijek mogu istisnuti, ali baš me bole onako kao kad nadolazi mlijeko. Nema kvrga niti drugih nuspojava.
    Jel mi netko može objasniti jel to normalno i ok?
    Kad će prestati i jel trebam šta napraviti?

  17. #17
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    probaj sa kupusovim listovima...

    inace, ja sam i godinu i 2mj nakon prestanka dojenja (22mj dojenja) imala ponekad dovoljno za kratki mlaz, ali se ne mogu sjetiti da li je to bilo u odredjeno vrijeme ciklusa...onda sam zatrudnila opet i mlijeka je nestalo do poroda...

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    Citiraj Kavin prvotno napisa
    Podižem! Prestala som dojiti prije otprilike 14-15 mjeseci i nakon toga sve je bilo ok jedino sam uvijek koju kap uspjela stisnuti, ali u nazad 2-3 mjeseca su mi se malo skratili ciklusi i svaki put nakon ovulacije me grudi bole kao kad se pune mlijekom i tako par dana i onda ostatak mjeseca ne bole. Kapljice uvijek mogu istisnuti, ali baš me bole onako kao kad nadolazi mlijeko. Nema kvrga niti drugih nuspojava.
    Jel mi netko može objasniti jel to normalno i ok?
    Kad će prestati i jel trebam šta napraviti?


    podižem sva sretna!


    evo kako su ove stranice dragocjene!

    prestala sam dojiti prije 6 mj. i sada se dešava isto ovo što opisuje kavin.
    pred mengu osjetim upravo kao da nadolazi mlijeko i neku napetost a mogu i istisnuti koju kap mlijeka.

    nisam znala šta je u pitanju čak sam se naručila na uzv dojke ali sada vidim da je to normalno i ja sretna.


    stvarno je korisno opisati vlastita iskustva!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •