Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: moja iskustva s novim centrom za potpomognutu oplodnju

  1. #1
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno moja iskustva s novim centrom za potpomognutu oplodnju

    Bok svima,

    Relativno sam nova na ovom podrucju i jos nisam polovila sav potreban vokabular a kamoli sve skracenice, stoga unaprijed molim za razumijevanje u vezi mozebitnih gresaka :?

    Preko jednog od topica na ovom forumu sam dosla do poliklinike Skvorc Samoboru, jer sam citala da ce od 4. mjeseca poceti raditi i na podrucju potpomognute oplodnje. Nazvala sam polikliniku te dogovorila razgovor s biologicom. To je Tatjana Kniewald koja je skupa s muzem (takoder biologom) radila zadnjih gotovo 25 g. u Njemackoj u jednoj klinici za potpomognutu oplodnju. Razgovor je bio informativan (nista nismo platili) i trajao je gotovo 1 sat. Pokazala je muzu i meni medju ostalim sve prostorije i objasnila sto bi se u kojoj radilo i odvijalo. Cijeli je prostor nov i skoro potpuno uredjen (kaze da nedostaju jos kreveti i poneki aparati, iako sam vidjela i inkubator, mikroskope, itd.).

    Dakle bracni par Kniewald su biolozi a s doktorom sam razgovarala te mi je rekao da bi doktori koji bi radili sve ostale korake u postupku bili Radoncic i Radakovic. Ne znam da li ovdje mogu o imenima!?

    Nije mi mogla reci tocan pocetak rada, ali mi je zena vrlo simpaticna i cini mi se strucna.

    Rekla nam je da se javimo koncem mjeseca pa cemo vidjeti dalje, naravno samo ukoliko smo zainteresirani.

    Moj suprug i ja smo skoro odlucili ici u postupke u ovoj poliklinici, zasto? Ne ceka nam se 1 g. na pocetak postupka u bolnici (u Petrovoj su mi rekli da je cekanje 1 g.) a preko Vas ovdje znam da je u drugim zg. bolnicama slicna situacija.

    Ne pitajte me za cijene, ne znam, zaboravili smo pitati.

    Inace smo vjerojatno kandidati za IVF (neprohodni jajovodi, spermiogram b.o.). Na nase pitanje da li kod njih dolazi u obzir i IVF s blagom hormonalnom terapijom, gdja Kniewald je potvrdno odgovorila i objasnila da bi se to radilo uz davanje klomifena. Ovo sam pitala, jer smo u prosloj godini potpuno prirodno imali 1 biokemijsku te jos jednu (vjerojatno) vanmaternicnu trudnocu.

    Htjela sam podijeliti ove informacije sa svim zainteresiranim osobama.

    Sorry sto sam ovako oduljila.

    Kadauna

  2. #2
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    super, bas dobro da znamo da i oni krecu s radom uskoro (za ove biloge sam vec cula da su dobri, a ocito skupljaju i dobre doktore) :D

  3. #3
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Nisam nazivala još nijednu privatnu kliniku, jer želim prvo provjeriti što će mi biti omogućeno preko zdravstvenog osiguranja.

    Je li mi netko voljan javiti kako se kreću cijene (može i na pp); može i kliknika u Splitu (da možda nešto napravim i za vrijeme GO ). Vjerujem da mi je puno preskupo, ali čisto da imam orijentir ako će zatrebati...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    402

    Početno

    Za ove biologe i dr-ove sam i ja čula od svoje reproduktivke da su izvrsni u svom poslu. Sretno :D

  5. #5
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno Re: moja iskustva s novim centrom za potpomognutu oplodnju

    Ma možeš o imenima. Dapače, korisno je...

  6. #6
    vesna minerva

    Početno

    Kadauna gde se nalazi ta klinika i da li imas telefon klinike da ih pozovem posto sam iz Beograda?

  7. #7
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    POLIKLINIKA ŠKVORC Malinska ul. 1 , 10430 Samobor (kod Zagreba), +385 1 33 85 222

  8. #8
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    o dr.kniewald-ima sve najbolje!!!!! :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    hvala ti kadauna. naime, sve 5 al dr.Radoncic (bar zasad) radi u Poliklinici Vili pa me cisto zanima, jel on misli od tam otici jer sam ja kod njega.

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Hvala ti na javljanju!

  11. #11
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    kontakte ste dobili, a sto se tice Radoncica, ne znam vise nego sto sam rekla. Generalno ne vidim razloga da on radi za obe poliklinike.

    Keep you posted about news - sad najprije moramo ici na nova testiranja (HIV, hepatitis C, etc.)

    Kadauna

  12. #12
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    često se događa da reporduktivni liječnici rade u 2 klinike...to nije ništa neuobičajeno u HR.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    VT
    Postovi
    252

    Početno

    Što se tiče troškova postupka, i ja sam se raspitivala te na Polikinici Vili s lijekovima postupak za IVF stoji oko 7.500 kn, a za ISCI oko 12.500 kn, a visina ovisi o količini hormona- lijekova koje moraš primiti ovisno o tvojoj hormolnalnoj slici, odnosno reagiranju na lijekove.
    Ja sada krećem na treći IVF na koje imama pravo preko HZZO-, znači besplatne lijekove i to kod doc. Radakovića u Petrovoj. Čula sam da doktrori sa područja humane reprodukcije, osim u ovom klinikama tj. bolnicama rade i privatno, no vidjeti ću kako ću dalje. U Petrovoj se prije nije čekao na red, a sada da, jer postoji Program te moraš biti na listi za lijekove, no kada ispucaš HZZO možeš doći, no nisam potpuno sigurana, i prije na red s uputnicom (postupak ne košta) no lijekove sam kupuješ!

  14. #14
    vesna minerva

    Početno

    Kadauna hvala na informacijama.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    105

    Početno

    Drago mi je da se priča o poliklinici Škvorc. Jednom prilikom sam i ja pisala ovdje. Sve je točno što ste ovdje pisale. Fali im aspiracijska pumpa za punkciju i to bi trebalo stići svakog dana. Znam jer MM i ja idemo prvom prilikom u protokol. Pristup je vrlo korektan. Ja dr. Škvorcu već dosađujem s pitanjima ali kako se bliži postupak sve je više pitanja. Strpljivo odgovara na sve i ništa ne naplati. Za gospođom Kniewald smo isto razgovarali oko sat vremena i sve je objasnila vrlo opširno. Pokazala je sve aparate, koji služi za što, a čak i zašto je takav raspored aparata. Iz njene priče sam shvatila da žele stvoriti polikliniku europskog standarda jer su na to navikli vani. Okupljen je dobar tim liječnika i stvarno jedva čekam da krenemo. Ovo nam je prvi pokušaj. Ja sam shvatila da se čak možete dogovoriti koji će vam liječnik raditi punkciju. Ja sam se odlučila za dr. Škvorca jer se specijalizirao u Ulmu ( Njemačka ) u najboljem centru za MPO, a osim toga ulijeva mi neizmjerno povjerenje. No o ostalim liječnicima ne moramo niti govoriti jer se njihovo ime stalno spominje u dobrom smislu. Cijena je ista kao u svim poliklinikama. Dakle, cijena ista, liječnici vrhunski ( kao i drugdje da ne bi bilo ) pristup savršen. By the way, jeste li znali da su Kniewaldi dobili prvu bebu S MPO u Europi ( ne računajući Englesku ) ?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •