Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Hod prema unutra, želimo to ispraviti

  1. #1
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno Hod prema unutra, želimo to ispraviti

    Mija hoda prema unutra sa stopalima. S obzirom da joj je 5 godina, a rekoše mi da se do pete neke male deformacije same ispravljaju, sad bi je vodila ortopedu na neke vježbice. Imate li preporuka i iskustava?

    Inače pitali smo doc za njene noge koje su neke blage iks, moje noge , pa mije rekla da se takve deformacije pripisuju građi nogu jer ne smetaju pri hodu, trčanju i takve su od rođenja. Sad ja sam malo hodala unutra sa stopalima kad sam bila mala i to se ispravilo... No ona stopala dosta izvrće pa mi je bed da joj tako ostane.

    Mislim da ćemo na neke vježbe.

  2. #2
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno Re: Hod prema unutra, želimo to ispraviti

    Ne znam otkud si, al toplo preporučam dr. Tiefenbacha u Petrinjskoj ulici u Zagrebu (privatni ortoped). Ako trebaš br. tel., javi, pa ću ti poslat na pp.

  3. #3
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    da, otiđi do dr. Tiefenbacha, on je odličan

  4. #4
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    potpis na andreu i leinu mamu

  5. #5
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno Re: Hod prema unutra, želimo to ispraviti

    Citiraj Leina mama prvotno napisa
    Ne znam otkud si, al toplo preporučam dr. Tiefenbacha u Petrinjskoj ulici u Zagrebu (privatni ortoped). Ako trebaš br. tel., javi, pa ću ti poslat na pp.
    Može, daj.

    Mada mi je danas doktorica rakla da je to takav hod jer se ona ne spotiče o svoje noge. I ne predstavlja joj probleme.
    Vidjet ćemo.

  6. #6
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno Re: Hod prema unutra, želimo to ispraviti

    Imaš pp

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Nama je baš to jako aktualan problem. M isto tako hoda (na MM-a) i kad smo bili prije tri godine u Klaićevoj kod ortopeda rekao je da je to takav hod, da ga treba upozoravati i da će se u starijoj dobi vjerojatno sam korigirati. Prije dva tjedna se je ozljedio pa ga sad još više upozoravamo.
    Budući da se radi o djevojčici, mislim da bi bilo dobro da krene u neku ozbiljniju plesnu školicu kao "Ana Maletić". Ja sam išla tamo kao dijete, dok je još bilo u Bogovićevoj, i sjećam se da su djevojčice koje su došle s iksericama i oksericama za dvije godine imale noge ravne ko svijeće.
    To nije škola za klasičan balet nego ritmiku i ples.

  8. #8
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Vidiš Mija ide na ritmiku i to mi je baš drago zbog tog njenog hoda.

  9. #9
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Budući da se radi o djevojčici, mislim da bi bilo dobro da krene u neku ozbiljniju plesnu školicu
    Hvala za info.

  10. #10
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Cure, malo sam OT, ali viim da je rasprava o ortopedima, pa me zanima:
    Prvi smo UZV i pregled kukova obavili kod dr. Čalage (Kvatrić) -doktor je stvarno jako ljubazan i stručan, naručio nas je za pregled, tj.kontrolu, pa idemo uskoro. Prvi put smo platili 300kn. Zanima me jel svaki pregled isto košta ili ovisi radi li UZV ili ne?
    Pedijatrica je rekla da odemo na pregled -just in case.

  11. #11
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Neki dan sam skužila (valjda nisam ranije obraćala pažnju) da Lucija hoda sa tako da nožne prste blago okreće prema unutra. Nekako mi to slično zvuči kao problem LeeB. Inače nema ikserice.

    E sad, pitanje za LeuB, jeste li išli na pregled i jeste li radili na tome? I ako ima još nekoga sa sličnim problemom, jeste li poduzeli nešto?


    Inače, na sličan način hoda njena polusestra koja sad ima skoro 13 godina i aktivno se bavi sportom, tako da nisam sigurna hoće li se to ispraviti samo od sebe...

  12. #12
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    nama je za takav hod sa 18 mj. (stopala prema unutra) fizijatar rekao da je zbog spuštenih stopala
    Posljednje uređivanje od Stijena : 26.02.2010. at 14:07

  13. #13
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Nama je dr T. rekao da radimo 'Charlie Chaplin' hod i ljuljanje na guzi dok sjedi na podu (dakle, sjedne ,koljena prema bradi, raširi koljena, ruke ubaci između i uhvati se za stopala pa se ljulja lijevo-desno). I preporuča bavljenje sportom, mi također idemo na ritmiku i to je rekao da je jako dobro. Za hod prema unutra je rekao da bi se to trebalo potpuno ispraviti, a za noge ikserice da se protiv genetike ne može (ja ih također imam) ali da se i tu može stanje poboljšati.
    Apsolutno je zabranjen v-sjed, znači kad klekne a potkoljenice odu prema van (zapravo noge onda naprave slovo W ili M, s koje strane se već gleda).

  14. #14
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa Vidi poruku
    nama je za takav hod sa 18 mj. (stopala prema unutra) fizijatar rekao da je zbog spuštenih stopala
    margita nema spuštena stopala, dapače, ima školski primjer zdravog i lijepo formiranog svoda stopala
    a hoda prema unutra

    kod ortopeda smo dobili vježbice, lake i zabavne, i preporučeno nam je da što prije počne voziti bicikl jer će joj ti pokreti pomoći u ispravljanju stopala
    inače, što je starija, to je taj hod prema unutra sve manje izražen, i to se spontano poboljšavalo čak i prije nego smo počeli s vježbicama

  15. #15
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    nama je učiteljica na baletu rekla da ju upozoravamo tako da osvijesti položaj stopala u hodu. pa ju upozoravam, kad osvijestim da bih trebala :senilka:

  16. #16
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    mi smo zbog x-ica i "zabacivanja" nogu bili kod 2 ortopeda.
    1.nam je rekao za vježbice (to "ljuljnje" što je netko opisivao i "muški" vozit biciklu -širit koljena) i smanjit tjelesnu težinu (imala je malo jača bedra),nositi visoka obuću i zabranio spavanje na trbuhu .
    2.nam je dao uloške iako je i sam rekao da nema spuštena stopala,ali kao pomoći će-ništa od onog šta je rekao prvi nije spomenuo.
    Kad to sve zbrojiš djete mi nosi gojzerice s uloškama i vozi bicikl, a ja vičem "širi koljena"

    A kakvu obuću za po ljeti?

  17. #17
    Scila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    19

    Početno

    Pozdrav svima. Moj sin star tri i pol godine ima od jednog ortopeda dijagnozu "toeing in" i preporuku da nosi denis braun aparat (noću dok spava) dok drugi ortoped smatra da je to mučenja djeteta i potpuno nepotrebno , jer je nasljedno i da se s vremenom lagano to ispravlja pri hodu. Imate li iskustva s ovim problemom ??? Ovaj aparat je zaista jako nezgodan i ne bih ga tom izlagala ako je ikako moguće ali opet rado bi da ima ravne noge i da ne uvrće stopala unutra dok hoda, pogotovo jer današnja djeca su okrutna i ne bih da ga sutra zbog tog netko zadirkuje... hvala

  18. #18
    Scila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    19

    Početno

    Pozdrav svima. Moj sin star tri i pol godine ima od jednog ortopeda dijagnozu "toeing in" (uvrtanje stopala prema unutra dok hoda)i preporuku da nosi denis braun aparat (noću dok spava) dok drugi ortoped smatra da je to mučenja djeteta i potpuno nepotrebno , jer je nasljedno i da se s vremenom lagano to ispravlja pri hodu. Imate li iskustva s ovim problemom ??? Ovaj aparat je zaista jako nezgodan i ne bih ga tom izlagala ako je ikako moguće ali opet rado bi da ima ravne noge i da ne uvrće stopala unutra dok hoda, pogotovo jer današnja djeca su okrutna i ne bih da ga sutra zbog tog netko zadirkuje... hvala

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Prvi put čujem za taj aparat, ali koliko vidim, koristi se za korekciju stanja pes equinovarus. S obzirom da tvoj sin ima 3 i pol godine, a tek sad vam spominju korekciju, pretpostavljam da onda njegova deformacija ipak nije toliko jaka (dijagnoza equinovarusa postavlja se pri rođenju i zahtijeva malo više angažmana od "samo" nošenja ortoze ili aparata).
    Mojem sinu su u toj dobi preporučivali vježbe stopala: hod na prstima, na petama, hodanje sa stopalima prema van - mi smo to zvali "hodati kao patkica" - što mu je bilo vrlo teško jer su njemu stopala bila dosta deformirana (prema unutra). Nekako u toj dobi je provozao bicikl (s pomoćnim kotačima), to je isto koristilo za pravilno držanje stopala, a također i penjanje (penjalice i "umjetne stijene" na igralištima). Također hodanje bosih nogu po neravnom terenu (trava, šljunak...).

    Vježbanjem i aktivnostima na otvorenom njemu su se stopala toliko ispravila da se danas više ništa ne vidi (a pri prvom pregledu ortopeda, s manje od mjesec dana starosti, rečeno nam je da nećemo proći bez operacije). Malo je još imao problema sa šutanjem lopte u 1. razredu (šutnuo bi je stopalom prema unutra, pa je lopta letjela kojekuda), ali kako mu je bilo stalo da dobro igra nogomet, i to je ispravio sam od sebe

    Aparati, ortoze i sl. pomažu u tzv. pasivnoj korekciji, ali moje mišljenje (i mišljenje fizioterapeutice kojoj smo odlazili na vježbe) je da je puno značajnija aktivna korekcija - znači, vježbanje i aktivnosti pri kojima rade mišići stopala. Pogotovo u ovoj dobi, kad su tetive već pomalo očvrsnule - ne znam koliko aparat može puno napraviti u ovoj fazi. Moj sin je prvih godinu dana proveo s ortozama na nogama svaku noć i veći dio dana i odahnuli smo kad smo ih se riješili, jer je to zaista bila velika tlaka (iako, njemu su zaista i trebale - alternativa je bila operacija, što smo svakako htjeli izbjeći). Ipak, ne bih prepustila da se to "samo od sebe" rješava pri hodu, vježbice (ovakve kakve sam gore navela) ne mogu odmoći, a mogu puno koristiti.

  20. #20
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Moja manja isto zabacuje stopala prema unutra.Ne smeta joj pri hodu.Ona je dosta aktivna,vozi bicikl,romobil,trči bez problema,prošle godine je išla na gimnastiku,ali ništa se ne popravlja.Naročito je izraženo pri laganom hodu.Probala bih vježbati sa njom kući,neke vježbice koje pomažu.Može li mi neko preporučiti neke vježbe,opisati kako,koliko dugo i sl.(npr.taj hod na prstima,peti...).

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Moja manja isto zabacuje stopala prema unutra.Ne smeta joj pri hodu.Ona je dosta aktivna,vozi bicikl,romobil,trči bez problema,prošle godine je išla na gimnastiku,ali ništa se ne popravlja.Naročito je izraženo pri laganom hodu.Probala bih vježbati sa njom kući,neke vježbice koje pomažu.Može li mi neko preporučiti neke vježbe,opisati kako,koliko dugo i sl.(npr.taj hod na prstima,peti...).
    Hodanje po umjetnoj plaži? http://www.sandi-invent.hr/hodna_staza.html

    Ali bolje ti je pitati ortopeda. Možda ima blago spuštena stopala (ja imam taj problem - ne vidi se, imam uredno lukove na stopalima, ali neka poprečna kost ne stoji kako treba) i tu pomažu ulošci po mjeri. Moj stariji sin ima puno jače spuštena stopala i isto je kao mali tako hodao. Nosi uloške godinama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •