Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 423

Tema: ZPD2004 vol.I na 3-6

  1. #1
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno ZPD2004 vol.I na 3-6

    EVO NAS,nakon Cvrčkovog ročkasa u punom sastavu prelazimo među velike

    Paaaaa evoooo dogodovština little Frana!

    Aaaaaa jučer sam uspjela uhvatiti bitan trenutak.

    Jučer
    U 21:40, kad sam mislila da već poodavno spava, nazvala sam da čujem dojmove, a kad onooo mama mi se nije ni javila odmah je dala Franu slušalicu. Minuticu prije no što sam nazvala počeo je plakati i govoriti kako mi hoće dati pusu u lice. Uglavnom, čim sam nazvala smirio se i nakon par minuta me otkantao, pozdravljajući me i govoreći kako ide spavati i da će mu baka sad pričati priču.

    Danas
    Zovem ja, i maltene smetam. Zapravo kad god sam nazvala jedva je imao vremena reći što radi. Lijepo smo popričali, ali osjećala sam da nestrpljivo cupka guzom.
    Kupili su kremicu za mazanje.Udicu.Loptu.Vozi bickl.pokušava kamenčićima pogoditi ribice, ali one uvijek pobjegnu. Kupio je i hidogen za ranu, pa baka i on rade pjenicu na ruci.Rana mu nije prošla, ali bude, kaže on. Kupao se nije jer mu je more hladno. Nahranio je macu. Bio kod svih susjeda po komplimente kako je narastao i kako je pametan .
    Uživa, što drugo da vam kažem.

    A u meni čemer i jad. Imam osjećaj jedne velike praznine u sebi. Jučer nisam imala snage maknuti niti jednu njegovu stvar. Noćas nisam imala koga pokrivati. Jutros nisam znala kuda bi s vremenom. Na kraju sam u rano jutro brijala noge i na kraju skoro zakasnila zbog odugovlačenja.

    Popodne smo imali roditeljski sastanak i sva su se djeca sjatila oko mene pitajuć' me gdje je Fran. A Bruno mi je rekao:" Zašto si uopće došla, ako nisi dovela Frana.

    I taaakoooo...
    E da, napokon sam natjerala električara da krene u akciju. Nakon njega uletava pitur.....što me podsjetilo da moram nazvati Apriiii.

    Radim i čistku igračaka.
    Eto to je za danas to.....nastavak slijedi.....
    za mog miša

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Evo nas napokonnnnnnnnnn :D
    polako se selimo medju pubertetlije

    jos malo pa smo na 14-18
    Pusa vam svima. Dragi ste mi, nemate pojma koliko

  3. #3
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    Pusa vam svima. Dragi ste mi, nemate pojma koliko
    snorki

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma ne mogu vjerovati da ste mi otišle

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Pa i ex-moderatorica je ovdje.


    Tweety, ne jamraj, brzo će se biciklist vratit, a i znaš da nema smisla da ide dole samo kad ti možeš. Super je da su baka i deda super, super je da je i njemu super, super je da ih voli i da uživaju. Ja sam par puta pustila F-a s mojima na more na dulji vikend i svaki put se vrati pun dojmova. Fabić ih stvarno voli i imaju krasan odnos. Sad je već dovoljno velik da zna reći što želi i ne forsiram išta protiv njegove volje. Ako želi s njima na more ili u šetnju, pustim ga.
    Sretna sam što mi je mama u penziji pa ima vremena, sretna sam što se vole i što može i s bakom i dedom na izlet ili na more, a ne da doma trpi zato što mi zbog prokletog posla mnogo puta ne možemo van grada.
    Kad god čujem kak je to grozno i kak sam nemajka, odšutim al se sjetim svih vikenda koje je Fabi provodio s nama u mojoj bivšoj firmi, kad ga nisam htjela ostaviti kod svojih, a i muž i ja smo radili.
    To više ne želim ni njemu ni sebi.
    Ako odnos štima i ako je djetetu dobro, zašto ne?


    Prošli vikend smo bili solo na moru i bilo nam je predobro, samo što je na Bosiljevu poželio van iz sjedalice i urlao je do doma zašto ne idemo nazad na more.

    Svaku večer imamo morsku priču, on sanja svoju poljevaču za cvijeće i smokvu koju smo zasadili, sam si posprema robicu koju će na moru nositi, sve ga to veseli.

    Tweety, ne tuguj

  6. #6
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ma ne mogu vjerovati da ste mi otišle
    a ja ne mogu vjerovati da nisi zatražila hitan moderatorski premještaj na 3-6

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ma ne mogu vjerovati da ste mi otišle



  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Preselili smo se k velikima, a Pia se slijedeći tjedan seli u veliku grupu u vrtiću ( ona i još 10 klinaca ). Ne mogu vjerovati kako je sve brzo prošlo.


    Za tjedan dana ide u ZOO s vrtićem i totalno je sretna zbog toga. Najviše se veseli sokiću i sladoledu

  9. #9
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    aaa sjećam se ovih mijenjanja grupa u vrtićima. mi smo ina krku imali mlađu, srednju i stariju.u jednoj od tih grupa se ostajalo dvije godine (onaj tko je išao 4g u vrtić). sjećam se i kako smo ispraćali djecu koja su išla iz srednje u stariju grupu, pjevajući im kako se spremaju za prvake.
    svi smo jedva čekali doći su stariju grupu. ja još sad imam flešbekove iz vrtića iako u tu ustanovu nisam ušla 22 godine.hm...zanimljivo kako se jako dobro sjećam ružnih trenutaka, a od lijepih se sjećam jedne divne tople tete (ali ne i događaja vezanih uz nju) i super mi je bilo svako jutro plesati pačji ples

  10. #10
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    ZPD-ići se preselili, a ja još uvijek tražim na 1-3 i pitam se zašto nitko ne piše. Već me lovi nostalgija.

    tweety, iskoristi vrijeme


    Citiraj spooky prvotno napisa
    Pia se slijedeći tjedan seli u veliku grupu u vrtiću ( ona i još 10 klinaca ).
    Zar ih odvajaju? Kod nas nema seljenja, ista djeca i tete sve do škole, i to mi je super.

  11. #11
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    apri, pa nismo daleko otišli! don't be a stranger!

    tweety, joj, ne mogu te tješiti jer znam da ću i sama biti izgubljena kad kucne čas, ali - daj sredi i drugu nogu , opituraj, popij više tu kavu... petak će začas, a onda mogu zamisliti sreću sastanka i uzbuđenje prepričavanja događaja! vidim da fran skroz-naskroz uživa, a sretnice smo mi s dedama i bakama kojima s punim povjerenjem možemo povjeriti naše srećice.

    /u nedjelju andrej i ja gledamo crtić u kojem kravici katki baka kuha pekmez a andrej će, sav ozaren: i meni baka kuha pekmez! /

  12. #12
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Tweety, ajvekica dobro zbori. Bilo bi dobro da se malo baciš u promet dok se dijete banja...

    Marelice, ne tuguj, dođi ti k nama!

    Inače, ova moja beštija ne izlazi iz ljubilica faze...sva naša objašnjenja jednostavno ne pale. Uglavnom danas ulazimo u vrtić i on skuži curku iz grupe i totalno otkine..i kaže: Mama, Tina je došla!!!!
    Ja ga upitam: "Tina? Lijepo se igraš sa njom?" A on odgovara: "DA! Kad je dragam, ona se smije...!"

    A ja...ja sam trenutno u otrovnoj fazi. Naime, na detoksizacijskoj sam dijeti....Otrov izlazi iz mene, samo tako.

  13. #13
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    burza-tretman

  14. #14
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    burza-tretman

  15. #15
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Evo i mene na velikom podforumu!

    Tweetica, tješila sam te na starom, pa ću ti i ovdje ponoviti: maleni uživa, pa se potrudi malo uživati i ti. Sigurno postoji hrpa stvari koje ne možeš napraviti kad je on ovdje ili ti je prilično teško - e, pa sad se lijepo baci na njih i bez grižnje savjesti idi frizeru, kozmetičarki, čitaj novine zavaljena u dubokoj hladovini uz kavu i sok... Da i ti njemu nakon što se vrati budeš jednako svježa, odmorena i sretna kao što će on biti tebi.

    mamma san, i ja bih detoksikaciju! I tjelesnu i verbalnu , jedino kaj si nijednu od te dvije ne mogu priuštiti. Ali doći će i mojih pet minuta. 8) Kaj koristiš, Tonidren ili si na nekoj prirodnoj-vlastitoosmišljenoj kuri?

    A za Lovreka ti nemam kaj reći osim da sam već skužila da je pravi osvajač, što s obzirom na ljepotu i šarm uopće nije čudno.

    Mareličice, samo ti nama dođi. Don't be a stranger.

    spooky, držim fige da preseljenje u veću grupu dobro prođe.

    Ne znam jeste li uspjele pročitati moj post koji je ostao tamo među klincima , pa ću samo ponoviti da nam je jako žao što nismo uspjeli doći Cvrčkićima na rođendan, jer smo tog nama imali puno neodgodivih obaveza.

    Naš tulum bio je jako veseli i puno vam svima hvala na dolasku, prekrasnoj atmosferi i divnim poklonima. Žao mi je što se nismo okupili u većem broju, ali nadam se da su pravi tulumi tek pred nama.

  16. #16
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    tog nama
    Ispravak: tog dana.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Evo, pusa i od nas među - velikima!

    :D

  18. #18
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    fran ne priča samnom
    čekala sam i čekala da me nazovu, ali nisu (sad kužim kako je mojoj mami kad čeka da mi nazovemo), i na kraju nazovem ja, a on neće pričati samnom

    kaže meni tata :" Ne budi tužna, reći ćemo mu da bi se trebao redovito javljati mami, ali sad nije trenutak da o tome popričamo jer se zadubio u igru!". Pa ja ne mogu vjerovati!

    Baš sam prasica, ali tješi me što me se noćas u jedan sjetio (htio me poljubiti u lice a ne preko tel.), pa su me tad zvali.
    idem se sad baciti na pospremanje i sobe i čistku igračaka.

    sutra dolaze električari (ujutro), nevečer idem van, preko dana sam na terenu na Markuševcu.....ah proći će nekako i taj dan.


    Miloc book!

  19. #19
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    O, Tweetičica , pa nije ti se javio zato jer se zaigrao, a ne zato što se ljuti na tebe... Budi sretna što mu je lijepo i što uživa. Znam da ti je grozno i ja bih vjerojatno bila jednako izbedirana kao i ti, ali bolje da ti se ne javi, jer se igra, nego da je tužan i da ti plače na telefon.

    Očekujemo izvještaj s izlaska. 8) (Izlazak? Što je to? )

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa

    Očekujemo izvještaj s izlaska. 8) (Izlazak? Što je to? )
    Uživa malac, uživaj i ti 8)

  21. #21
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ja se samo nadam da nisu frendice u pitanju...

  22. #22
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Ja se samo nadam da nisu frendice u pitanju...
    Pa s frendicama počinje izlazak.

  23. #23
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da moju hoće netko uzeti barem na dva dana

    ja uopće ne bih bila žalosna 8)

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Tweety, znam kako ti je jer je moj bio dva tjedna kod bake u Slavoniji i mislim da se jedva jednom javio na telefon.
    Nije 'stigao'!
    Ne brini, to je znak da mu je super!
    A meni je falilo bar još dva tjedna da sve zaostatke privedem kraju !

    Lijepo se ti nama provedi...

  25. #25
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ma vidi ti njih, preselile se!
    Tviti, nadam se da je izlazak bio uspješan 8) , a Fran uživa u svakoj minuti, sigurna sam.
    Mi smo u nedjelju bili na proslavi jednog okruglog rođendana u seskom turizmu Janković kod Ivanića, uživali smo, klinci su se vozili barkom po jezercu, gazali smo po susjednim stajama da vidimo uživo sve ono što inače gledamo na tanjuru, promatrali jelene i košute (jeste li znali da se njihovo mlado ne zove Bambi , nego - TELE), baš je bilo prekrasno!
    Doma na tuširanju smo vidjeli da je A. skupila krpelja, MM je digao neviđenu paniku , morala sam nazvati 3 (poznata) doktora, jedan kaže natopi uljem, drugi - nikako ulje to se više ne radi, treći me pita imam li pincetu za kućne ljubimce ... na koncu smo se skupili u Klaićevu gdje su ga iščupali . Morat ću izvježbat taj zahvat.

    svima!

  26. #26
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Uh Čoksa...razumijem TM! :/ Krpelji su mi noćna mora!!! (:smajlić koji se ježi i umire od užasa

  27. #27
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    čoksa, jesi vidjela topic na zdravlju djece? kad se sretnemo s krpeljem (još nismo, jupi) pokušat ću ga izvaditi pincetom, a da sam pametna kupila bih već sad pincetu za pse. namijenjena je baš vađenju krpelja i uvijek cijeli izađu, beštije.

  28. #28
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    iskreno..ja nisam mogla svojem psu izvaditi krpelja..meni je to bilo prestrašno. :/ To je uvijek mama radila...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    ja ovih dana planiram odvest djecu na vakcinaciju protiv bolesti koje prenosi krpelj. Ovde ih ima opasnih. Sin od prijateljice je vec imao boreliozu.

    Editu je jucer decko u parku gurno, a ona zviznula u travu. Kako se prepala. Malac joj nije dao da gleda macku, pa ju je udario u prsa i oborio na zemlju.
    Ona mi je odmah uplakana dotrcala sa zahtjevom da je vodim kuci, jer zeli spavat

  30. #30
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Čokolada, i ja se grozim krpelja! Sve je na kraju dobro prošlo, a kako je Ančica podnjela to vađenje i cijelu dramu?

    Ja se isto nećkam oko cijepljenja protiv uboda krpelja - apsolutno sam protiv nepotrebnih cijepljenja, a opet, kad se sjetim boleština koje krpelji prenose (a moje curke su dosta u prirodi)... Nisam pametna. :/

    Tweetica, kako je bilo sinoć?

    Nego, gdje su nam Maria71 i w_m? :?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Haj,
    vrijeme je da se i ja malo ubacim, vidim da se super družite!
    A i Irma mora imati svoju rodinu škvadru ko mlađa sestra joj!

    Pusice svima, neke već znamo a neke ćemo upoznati.
    Dakle, Irma 3 godine i 3 mjeseca, trenutno na bolovanju ( iako sutra me mama vodi u vrtić jer nemam više simptome viroze), ima mlađu sestru, ljubomorna prosiječno, mamu izluđujem "prljavim" riječima koje je naučila u vrtiću (valjda).
    Inače jako lijepa i nježna curica, nepredvidivih, rekli bi pravih "ženskih" reakcija!

  32. #32
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    jesi slučajno ili s namjerom propustila prvih 128 nastavaka?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Moram se i ja nasmijati

    Ma ja sam ti lijena baba

  34. #34
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Nemoj sad opet nestati...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Ma kaj ti je.....

    Imam grižnju savijesti kaj na malom topicu postam redovito a ovdije kod Irmine škvadre štani :/

    Kad bude imala 16 sigurno će mi i to spočitnuti

  36. #36

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    mi smo Editi prosle godine nasli krpelja na glavi :shock:
    kako sam je cesljala, zapela mi cetka za nesto. ja mislila neki madez, kad mm vrisnu "daj pincetu, ovo je krpelj" :shock:
    I nije bila vakcinisana. Srecom pa krpelj nije bio zarazan. Mjesec dana smo pretili jel joj se javlja kakvo crvenilo na mjestu uboda.

  37. #37
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    snorki, meni je ta panika oko krpelja onak... malo čudna.

    mi smo kao klinci svaki vikend bili u prirodi, na povratku je bilo obavezno tuširanje i skidanje krpelja. i uvijek se našao pokoji jer smo se povlačili po grmlju, brali jagode i kajjaznam.

    i nitko se nikad nije razbolio.

    tako da kužim oprez, ali ne i paniku.

    mara - nisi prva koju su brbljavice zbunile. sad smo malo usporile pa se i nevoljki priključuju.

  38. #38
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    S krpeljima je važno izvaditi ih odmah dok su još sićušni i jedva vidljivi, A. nije ni skužila zašto smo došli u bolnicu, rekla sam joj da idemo doktoru pokazati rukice jer su na suncu pocrvenile (stvarno je dobila malo boje). Nije niti osjetila vađenje, a na ruci se baš ništa poslije nije vidjelo.
    Jedino ju je MM izludio svojom šizom, nije joj bilo jasno "zašto je tata nervozan", pa sam joj rekla da je i njega sunce udarilo u glavu 8).

  39. #39
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    jesu li ga izvadili bez zakretanja? što su vam rekli za ubuduće?

    ančici-hrabrici a tati... reci da imamo i mi jednog takvog...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    I kod nas je jedan tata paničar

    Kod njega je sve "past ćeš, razbit ćeš se...." došlo je do toga da moram svojim tijelom čuvati rubove stolova i komoda da ih ne ispili

    Ali mislim da bi na krpelje bio relativno kul, ipak je on prekaljeni planinar

  41. #41
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    a kod nas tata-post paničar i mama- predpaničarka...

    Jučer se Lovras strovalio na asfalt dok je trčao za loptom..jednostavno se isprevrtao i lupio glavicom. Ja sam to gledala sa klupe, a tata je haklao sa njim. SRce mi je stalo. Tata ga je smireno uzeo, izljubio, izmazio, mama preuzela i uglavnom od šoka, stresa, izmorenosti, suza i ostalih ludosti, malac je zaspao.
    nakon toga pričam sa MM, a on u komi...toliko se iznervirao da je morao popiti tabletu za smirenje...

  42. #42

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    snorki, meni je ta panika oko krpelja onak... malo čudna.

    mi smo kao klinci svaki vikend bili u prirodi, na povratku je bilo obavezno tuširanje i skidanje krpelja. i uvijek se našao pokoji jer smo se povlačili po grmlju, brali jagode i kajjaznam.

    i nitko se nikad nije razbolio.

    tako da kužim oprez, ali ne i paniku.

    mara - nisi prva koju su brbljavice zbunile. sad smo malo usporile pa se i nevoljki priključuju.
    od prijateljice cetverogodisnji sin se zarazio boreliozom.
    Danima ga je glava boljela. Poslije je pio neke antibiotike, ali tu se ne zna moze li poslije biti kakvih posljedica

  43. #43
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    obitelji mammasanić kolektivni

  44. #44
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno


  45. #45
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno


  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    od prijateljice cetverogodisnji sin se zarazio boreliozom.
    Danima ga je glava boljela. Poslije je pio neke antibiotike, ali tu se ne zna moze li poslije biti kakvih posljedica
    Sorry, upadam na topic na koji ne spadam , ali ako smijem objasniti:

    snorki, protiv borelioze i nema cjepiva. Možeš djecu cijepiti protiv krpeljnog meningoencefalitisa, ali jedini lijek protiv borelioze su antibiotici - post festum. I ako se odmah prepozna, u prvoj fazi bolesti, onda nema posljedica

    Više o tome ima ovdje

  47. #47
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    jesu li ga izvadili bez zakretanja?...
    eh, to sam zaboravila spomenuti ... MM je odmah skočio za internet i brzinski proučio svu izguglanu literaturu...najvažnije mu je zazvučalo da se krpelj vadi tako da se hvataljka OBAVEZNO zakreće OBRNUTO od smijera kazaljke na satu (sva tri telefonska doktora su to potvrdila!!!).


    U Klaićevoj, pak, polomljene ruke i noge , djeca krvavih glava, neka u polusvijesti, temperature od +41 i slični užasi, a mi stižemo s brbljavim djetetom koje juri hodnicima i mikroskopskim krpeljom. Nervozni doktor u sekundi s nogu izvadi krpelja zakrenuvši ga U SMIJERU KAZALJKE NA SATU, a MM :shock: : zar niste trebali zakrenuti u obrnutom smijeru???


    Doktor ga je tako pogledao da smo se odmah pokupili...

  48. #48
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno


  49. #49
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    mogu zamisliti

    pitam zato što sam na nekoliko mjesta (stavila na onaj topic) pročitala da ga se uopće ne zakreće, a kod nas pak prevladava mišljenje da treba zakrenuti da se oslobode čeljusti (ali nema konsenzusa oko smjera zakretanja ). pa ne znam što bih napravila da andrej skupi krpelja.

  50. #50
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    ni dok sam radila nisam vas mogla uloviti...sad sam doma i opet vas ne stižem...nije čudo da se neki okuraže priključiti nakon 126 nastavaka bok, mara i baš mi je drago da si tu.

    krpelji? mi smo doktorirali na njima. lada se neda počešljati, ali kad joj pregledavam loknice u potrazi za tim nemanima sjedi mirno i strpljivo i prijeti se da će ih nalemati ako nađem kojeg. skinuli ih neznamkolikoveć, sve polako i bez panike i obrnuto od smjera kazaljke na satu, dakako bez pincete za pse, bez ulja, bez ičeg, samo prstima, čak se ni alkohola ne sjetim staviti kasnije. poslije nema ni traga ubodu.
    od cjepljenja odustali iz razloga kojeg je tanjab lijepo opisala pa ne moram ja.
    ukratko, vadimo krpelje po kućama

    tweety, ne tuguj , brzo će proći, a on će sigurno uživati...nadam se i ti

    joj, baš je neobično na 3-6...osjećam da me već počela loviti panika pred upis u školu

Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •