Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 99 od 99

Tema: Moze li BEZ KOLICA?!

  1. #51
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Meni se cini zgodno rjesenje kupiti rabljena kolica za prvih 6 mjeseci, tek toliko, a onda malo bolja lagana kisibran kad dijete moze sjediti. I kad oteza za nosenje u marami 8)

  2. #52
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam mrzila kolica. uff. oduvijek. mi smo bili u marami konstantno do njegovih oko 8 mjeseci. a sada, kad god idem u grad (svaki dan), furam malog u kolicima. zasto? zato jer ga vise ne mogu nositi. u marami se otima, a o tezini necu ni pricati. sa mojih 20 kg viska nakon poroda, plus njegova constant growing tezina, odose koljena, stopala, zglobovi..
    po meni, kolica su najmanje potrebna kad je beba mala i ima malu tezinu i veliku potrebu biti uz majku. tu je marama bogom dana. ali sad, s oko 10 kila, ici s njim u grad nabavljati razne stvari za stan, pa da nosim i njega i stvari... ajoooj, boli me sve samo kad razmisljam o tome!!
    aha, jedino da isfuram onu ruksak varijantu, to je podnosljivo. ali na naprijed.. vise nece ici.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Eh da jednu sam vrlo vaznu stvar zaboravila napomenuti, mi smo trazili, i nasli, kolica koja se u svim polozajima mogu okrenuti prema roditelju, ne volim ona kolica, a takvih je sigurno 80%, koja su okrenuta od roditelja. Mi Emu jos imamo okrenutu prema sebi, stalno se vidimo i ona se ni malo ne buni. Cijelo vrijeme u setnji pricamo, gledamo se. . . . ne volim kad si ne vidim dijete.

  4. #54
    choko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    285

    Početno

    Meni su kolica pomocno sredstvo kada malo odmaramo od setnje-kavica ili sl. onda je N. u kolicima .
    Ostatak vremena je u slingu,a sad po novom i u marami,a kolica vucemo za sobom za torbe i tak to.
    Dok je bio mali se vozio u kolicima,a sad nema sanse!

  5. #55
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno Re: Moze li BEZ KOLICA?!

    Citiraj we&baby prvotno napisa
    evo jedno pitanjce: sto mislite o odrastanju djeteta bez kolica? dal je istina da se danas zaista NE MOZE bez njih?
    Mi imamo kolica. Koristi ih isključivo teta-čuvalica (nakon njenog 15.mjeseca. Mi se i dalje isključivo nosima / odnosno hodamo..

    A da je ponekad teško, nakon višesatne šetnje.. ali obožavam svaki njezin gram..

    I ako ćemo imati još djece, namjeravamo ih isključivo nositi.
    Moje mišljenje je da je djetetu dok je tako malo mjesto uz mamu (ili tatu), a ne u hladnom pomagalu..

  6. #56
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mislim da ne bi nikad koristila kolica da imam nekog ko bi mi pomogao s teretom. ali uglavnom nemam . tako da sam ipak osudena na kolica. pih. tezak je zivot.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    56

    Početno

    Ja sam se najiskrenije spasila otkako sam kolica izbacila iz upotrebe...Sling je zakon.
    1.Nema vise guranja po trotoaru pretrpanim autima,
    2.Nema vise silazenja na cestu zbog poradi gore istog navedenog razloga,
    3.Nema vise tegljenja bebe uz i niz stepenice 3-katnice bez lifta
    4.Nema vise ni grintanja u kolicima, pa vadjenja diteta,pa nosanja jednom rukom a guranja kolica drugom...
    5.NAPOKON NEMA VISE OTUDJIVANJA OD BEBE
    6.I ima jos tu barem duplo toliko razloga koje nisam navela jer ih se ne mogu sjetiti,i sve u svemu da sam znala, sling bi nabavila i ranije
    Hocu rec koliko god kolica bila korisna puno je vise prednosti biti bez njih.Meni su osobno bila jedan veliki kamen spoticanja pri setnji gradom,neobaveznim razgledavanjem po ducanima,jer po svemu sudeci na mame kolicasice niko ne obraca pozornost,pa makar to bio i najobicniji prelaz ceste na pjesackom bez semafora...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    56

    Početno

    Evo ja mislim da bi i mi trebali slijediti Kenijin primjer malo cesce...

  9. #59
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Imamo 2 velika kolica, jedna kišobran, sling, dvije marame i klasičnu chicco nosiljku. Najviše volim maramu. A kolica, isto mi je žao silnih novaca za ovo vruće vrijeme smo mogli nekako posuditi neka pa kupiti samo jeftina kišobran, ali nema veze. Po Ri je jednostavnije zujati sa maramom, dok je u Ck veći gušt šetuckati s kolicima. I koristit ih za teglenje vrećica ali u svakom slučaju, dobra ti je ideja o kupovini kada zatrebaju :D

  10. #60
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Jučer sam prvi put izašla s dubokim kolicima van, do bankomata udaljenosti 10 minuta presporog hoda. Mala je plakala cijelo vrijeme, a ja sam vozila uglavnom po cesti. Ne zbog auta, nego zbog neprimjerenih nogostupa. Osim toga, kako živim u brdovitom kraju, cijelo vrijeme povratka kući je visila naglavačke. Prvo iskustvo voženja nam je bilo negativno, ali odlučila sam da ćemo se pomalo učiti voziti i u kolicima, ali ipak uglavnom nositi.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    32

    Početno

    Ja sam za odu marami. Kupila sam polovnu i to mi je najpametnija investicija za Hanu. A oko kolica sam lomila glavu, kupila na kraju loola koja su najskuplja jer su najlaksa.
    A nas dvije najsretnije kad smo jedna uz drugu. Jedina mana su ove ljetne vrucine za koje marama bas i nije. Probat cu si napraviti tanku, ali opet je to minimalno 2 sloja materijala plus grijemo jedna drugu.
    Ali za ostala godisnja doba je savrsena.

  12. #62
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Citiraj blis prvotno napisa
    ali odlučila sam da ćemo se pomalo učiti voziti i u kolicima
    Kako se dijete uči voziti u kolicima, jer bi ponekad i ja htjela da se malo tako vozi :/ .

    Imam ja maramu, ako je namam ga nosim na rukama...sve je to divno i krasno ali mi već ruke otpadaju :/

  13. #63
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj tonka76 prvotno napisa
    A nas dvije najsretnije kad smo jedna uz drugu. Jedina mana su ove ljetne vrucine za koje marama bas i nije. Probat cu si napraviti tanku, ali opet je to minimalno 2 sloja materijala plus grijemo jedna drugu.
    Nas je prošlo ljeto spasio sling.

  14. #64
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Ja nju stavim u sling i izgleda ful deformirano brižno dijete, sva se savije.

  15. #65
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ne znaš ju dobro staviti :/
    marge je u slingu od svog 7. dana i nije uopće savijena

  16. #66
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj Serpentina prvotno napisa
    Ja nju stavim u sling i izgleda ful deformirano brižno dijete, sva se savije.
    U kojem položaju je nosiš? Pogledaj malo kakvih ima.. i kako nositi tako malu bebu.
    Kad sam K. počela nositi u slingu, već je čvrsto držala i glavicu i kičmu.. I nosila sam je (i još uvijek) u položaju kao da sjedi.. ili kod mog trbuha, ili češće na boku.

  17. #67
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    spustim je da bude kao u kolijevci, nije nikako dobro, prozujat ću i pogledati malo

  18. #68
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    to je baby bag premaxx, može se izgleda nositi samo kao u kolijevci!

  19. #69
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a da, to nije sling

  20. #70
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    e ful nije dobro!

  21. #71
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Citiraj blis prvotno napisa
    ali odlučila sam da ćemo se pomalo učiti voziti i u kolicima
    Kako se dijete uči voziti u kolicima, jer bi ponekad i ja htjela da se malo tako vozi :/ .
    Pa ne znam. Valjda vježbom.
    Mislila sam da je posve normalno da dijete u kolicima leži i miruje jer mi je stariji bio non-stop u kolicima, ali izgleda da nije tako. Češće ću je stavljati i zabavljati da se navikne i prihvati ih.
    Iako mi je marama i dalje broj jedan. Danas sam odradila informacije za sina s Geom u marami. Od izlaska iz kuće do povratka doma trebalo mi je 30 minuta, a još smo i pozirale svakom učeniku koji je prošao pored nas. S kolicima bi mi trebalo toliko od stana do škole, a do učionice nikada ne bi niti stigla.

  22. #72
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Citiraj blis prvotno napisa
    ali odlučila sam da ćemo se pomalo učiti voziti i u kolicima
    Kako se dijete uči voziti u kolicima, jer bi ponekad i ja htjela da se malo tako vozi :/
    Moj se nije volio voziti u kolicima dok je ležao. Otkad sjedi, vožnja mu je super.

    Al jedna mama mi je rekla da se ni njena nije htjela voziti u početku pa ju je naučila jer je malena plakala u kolicima dok nije prestala sama.
    "I tako par dana zaredom i naučit će!" - to je bio njen recept!

  23. #73
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Citiraj ivanna" prvotno napisa
    "I tako par dana zaredom i naučit će!" - to je bio njen recept
    Ajme grozno

    Pa ni moj David ne leži jer se mora voziti u AS ( hipotoničan je ), ma ako se voli nosati i biti u marami neka uživa , makar ću ja probati stavljati ga svako malo u kolica jer ne znam kako ćemo se po ovim vrućinama nosati u marami, a i on će biti sve teži :/

  24. #74
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Ivanna prvotno napisa
    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Citiraj blis prvotno napisa
    ali odlučila sam da ćemo se pomalo učiti voziti i u kolicima
    Kako se dijete uči voziti u kolicima, jer bi ponekad i ja htjela da se malo tako vozi :/
    Moj se nije volio voziti u kolicima dok je ležao. Otkad sjedi, vožnja mu je super.

    Al jedna mama mi je rekla da se ni njena nije htjela voziti u početku pa ju je naučila jer je malena plakala u kolicima dok nije prestala sama.
    "I tako par dana zaredom i naučit će!" - to je bio njen recept!
    meni je najgori savjet koji sam čula po tom pitanju bio - curice se može pustiti da plaču a na dečke treba više paziti jer mogu dobiti bruh od naprezanja. Ne bih komentirala dalje...

    ja planiram koristiti i jedno i drugo, čini mi se da bih po gradu bila pokretnija s maramom a npr u šetnji uz more gdje ima više mjesta mogu dobro doći i kolica da se odmorim. Ali spremna sam na prilagođavanje situaciji, ovisno o djetetovoj težini, i mojoj oduvijek krivoj kičmi. Vjerojatno ću često i ja gurati kolica i nositi dijete u marami - zašto ne, ako nam tako bude odgovaralo.

    Nego gdje se u Puli može kupiti ili naručiti sling? I one višekratne pelene? Ima li netko rabljeno za prodaju?

  25. #75
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    pomikaki u PUli se ne može kupiti sling, ali imaš u Hrvatskoj odakle naručiti, samo pitaj. ili pronađi tu u postovima.
    a platnene nemaš u Puli (možda pokoja Kamaris) ali se isto mogu naručiti u Hrvatskoj (www.babyshop.hr, www.pahuljica.hr, www.smib.com)

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    75

    Početno

    "sad ste me zapravo povukli za jezik....
    bila sam neko vrijeme u civilizaciji drugačijoj od naše gdje mame, sestre, braća, tate....nose bebu dok ne prohoda. tamo kad djeca prohodaju idu ZA roditeljima a ne roditelji za njima. tamo nisam vidjela ono što se kod nas izgleda čini neizbježno, a to je kad dijete prohoda trčati za njim...tamo djeca lijepo ko pačići slijede roditelje...."

    Kailash, molim te, mozemo li otvoriti negdje temu gdje ces nam objasniti kako su ti roditelji uspjeli tako upristojiti djecu

  27. #77
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    ne znam detalje o njihovom odgoju, nažalost, inače bi to objavila u knjizi pa da imamo priručnik

  28. #78

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    O nošenju djece pogledajte text s portala http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...2ID=&Show=2295
    Za mene osobno, otkad imam maramu i sling kolica su postala totalno promašena investicija. Dobro, nije da ponekad dobro ne dođu, no nositi dijete u marami... to je zbilja poseban osjećaj I ne znam tko u tome više uživa, mali L. ili ja, a i tata je iskusio čari "slinganja".
    A do sad sam nailazila samo na pozitivne komentare (doduše, za negativne me baš briga, pa ako ih je i bilo nisam ih zapazila ).

  29. #79
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Mi imamo kolica ali znamo cure koje ih nemaju jer ih ne žele, već bebe furaju u maramama...

  30. #80

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj DixieJone prvotno napisa
    Evo ja mislim da bi i mi trebali slijediti Kenijin primjer malo cesce...
    Podebljavam: antisocial device tako su definirana kolica

    I još jedna stvar-spominje se cijena koja je tamo ekvivalent polovice mjesečne plaće-osim kišobran kolica, i kod nas kolica koštaju oko 2-3 tisuće kuna, što je isto neka polovica plaće :/

  31. #81
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Kako smo razliciti, ali razliciti su nam i uvjeti, potrebe, mogucnosti...
    Ja sam recimo imala pouch, premaxx baby bag i sad Mei Hip. U svemu smo se nosili par puta, u kolicima smo bili stalno. Gdje god sam isla, bilo mi je prakticnije uzeti kolica. Nikad u njima nije plakao, nikad ga nisam nosila gurajuci kolica prazna. Zivimo na visokom katu, imamo lift.

    Ne zivim u centru, ne ulazim u autobuse, svaki dan sam isla u setnje od 3-4 km s njim uz more. Da ga to citavo vrijeme nosim (a bio je sumo beba), no way. Ovako se zabavlja on, ja setam, on zaspi, ja sjednem i popijem kavu s prijateljicom, nahranim ga u njima - meni je bilo izrazito prakticno.

    U shopping u ducan - takodjer. On se zabavlja igrackom ili komunicirajuci s ljudima, ja kupim sto imam, objesim na kolica i guram doma.

    U shopping odjece, udjem s kolicima, izaberem sto imam, parkiram kolica pred kabinu, pjevusim mu ili pricam dok isprobavam... Sve pet.

    Da sam zivjela negdje gdje je puno vise stepenista, potreba koristenja javnog prijevoza i slicno, penjanje doma stubistem, vjerujem da bi mi marama/whatever bila prakticnija. Ovako bas i nije. Kolica su mi bila potrepstina broj jedan, tek sad malo padaju u drugi plan jer ga vani vodim s guralicom ili triciklom.

    Prema tome, naravno da se moze bez kolica, moze se i bez marame, ne znam bez koje se to stvari ne moze - pitanje je samo sto nam se i kako svidja. I ne bih se cudila ni jednima ni drugima.

  32. #82
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Tko nosi maramu po ovoj vrućini?
    Do sada smo nosili dupli križni, nadam se da postoji neki zgodniji vez... kolica nam ne funkcioniraju više jer živim u Ck, gdje je već sada nepodnošljiva gužva...

  33. #83
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Ja. Ponekad je vežem u običnom križnom (valjda se tako zove) zbog manjeg broja slojeva, ali mislim da se njoj više dopada biti čvršće vezana, pa makar bilo i toplije. Nekako sam iz glave izbila pojam vrućine i odlučila ne razmišljati o tome. Vruće mi je i samo u majci, pa stvarno ne znam što se može učiniti da bude u marami podnošljivo.

  34. #84
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    I ja
    dupli križni

    vruće je s maramom ili bez nje

  35. #85
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    nama su kolica bila zakon. pošto smo i ona i ja ko dva lessija, ne virujem da bi mogli upražnjavat svoje skitnje u marami li nečem sličnom.
    a i dan danas ih povremeno koristimo pogotovo kad znam da ću bit vani u vrime kad mala inače spava.

    ko zna, ako jednom budem i imala drugo dite, možda ćemo probat kako to izgleda stavit i nosit bebu u marami. a možda i nećemo. zavisi koliko će mama tražit svoga komoda

  36. #86
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    Evo, mene, da "sama sebi odgovorim":

    kolica nismo kupili, sada nam uopce ne trebaju, a mislim da nece niti u buducnosti....

    marama je ono sto obje obozavamo! Moram samo nabavit ona kolica , kaj furaju bakice, na 2 kotaca za stvari sa placa

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno Re: Moze li BEZ KOLICA?!

    Citiraj we&baby prvotno napisa
    sto mislite o odrastanju djeteta bez kolica? dal je istina da se danas zaista NE MOZE bez njih?

    Jos mjesec do poroda. Kolica nemamo, i nekako razmisljamo (cijelo vrijeme) da ih niti ne bi kupovali. Maramu imamo, i bas bih voljela cuti neke mame , koje nisu imale kolica (na ZGRAZANJE, ostatka svijeta) kako je to bilo kod njih.... Pokusali bi se samo nositi, pa ako se predomislimo ici cemo svi troje po kolica u ducan.
    U trudnoći sam razmišljala vrlo slično tebi. Nabavila sam samo maramu i Baby Bjornicu, a za kolica sam si mislila - ako bude frka, uvijek ih stignemo kupiti.

    Od početka sam nosila K. u marami i oboje smo uživali. Kad je imao par mjeseci, moja je mama kupila kolica (da ga ona vozi u njima) i njoj se htio voziti tih par puta. Ja sam probala izaći s kolicima jednom ili dvaput i osjećala sam se grozno, imala sam osjećaj da je on užasno nezaštićen, ma koma. Ni njemu se nije dopalo.

    I tako smo prvu godinu proveli u marami. Tek iza godine dana počeo se voziti u kolicima, ali onim "kišobran-kolicima", tek toliko do parka ili dućana. Dakle, moje iskustvo je - velika kolica potpuno su nepotrebna.

    U biti, lažem. Koristili smo ih - i još ih koristimo! - za dnevno spavanje kod kuće. Dakle, nepotrebna su za šetnju.

  38. #88
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Sad, nakon 4 mjeseca i dalje smo u šetnji u marami. U kolicima vozimo trke po kući, a rally po vrtu, a za izlazak van (osim što mi je užasno nespretno, uopće ne znam kako sam starijeg stalno vozala u kolicima) u kolicima osjećam kao i Luna Rocco, da mi je dijete golo i nezaštićeno, a ne mogu niti pričati lijepo s njom. Ovako hodam po gradu i meljem, a ljudi se okreću za luđakinjom.

  39. #89
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    Nama kolica nisu promašaj..u početku / čitaj do godine dana /bila sam valjda jedina mama koja je nosila dijete u marami i gurala kolica

    preko ljeta su mi bila super kolica zbog vrućine..a i dok nisam savladala ponovno stavljanje djeteta u maramu...
    sada najviše koristim mei hip nosiljku, koju toplo preporučam, ali je za starije dijete . U njoj šopingiramo i šetamo po gradu...Imamo i kišobran kolica / za 250 kn/ njih nosimo kada putujemo..
    sada kolica koristimo do parkića / za arsenal igračaka/ , ili ih koristi teta čuvalica /svakodnevno/ ili mama tj. ja kada se idemo rolati ..

  40. #90
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mi smo se slingali do 3 godine i kolica nam nisu bas nikad falila.

  41. #91
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Mi smo kupili kolica i sling. Ja obožavam duuuuuuuge šetnje, a inače sam džepna venera od 44 kg (dobro, sad poslije poroda par kg više, ali čini se neću zadugo), i mislim da bih teško nosila bebu od 6 ili 8 kg 3 sata okolo. Ali tko može, super! [/b]

  42. #92
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Može bez kolica, može! Naročito kad se mora. Ja imam vrištalicu koja nakon 10 min. vožnje u kolicima uključi sirenu od 120Db. I ja odustala od kolica nakon n-te šetnje koja se završila sa "u jednoj ruci beba + guram kolica drugom rukom" Nosamo se u slingu, i svima dobro. Mogu hodati dokle me noge izduraju, a i stići gdje god treba. Njoj zabavno, sve vidi, a u zadnje vrijeme ponekad i zaspi. MM se takođe oduševio, pa je nosamo naizmjenice. A kolica sam, srećom "naslijedila", pa mi nije žao što čame u hodniku. Jedino me nervira što za njih redovno zapinjem

  43. #93
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Sanela-Naja prvotno napisa
    Nama kolica nisu promašaj..u početku / čitaj do godine dana /bila sam valjda jedina mama koja je nosila dijete u marami i gurala kolica
    E, nisi I mi smo isto tako, dok nisam odustala.
    Ali onda su nam kolica opet postala zanimljiva otkad je D. mogla frajerski sjediti (negdje s 9-10 mjeseci). Isto smo joj kupili neka jeftina lagana kisobran kolica u kojima se i danas voli voziti. A voli se i nositi.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    101

    Početno

    Mi imamo kolica al bas i nisu u pogonu .preferiramo maramu i mei Tai.

  45. #95
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Ja mislim da cu ja nadobudno imati sve, pa sto bebač izabere! :/

  46. #96
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja sam u međuvremenu nabavila sling, a i bebu... sad ima 2 mjeseca, i zahtjeva moju blizinu ful time, i ja nosam, nosam, nosam... (na primjedbe tipa naucit ce se ili naucila se odgovaram s naucena se rodila - a zbilja je tako)

    ali u slingu je nisam puno nosila, bilo je do sada zbilja vruće, a i ja neiskusna i činilo mi se da joj je kičma dosta opterećena i savijena. imam dugački sling od oko 4,70m bez onih kolutova, i dok ja to nekako križno vežem ona bi već cicala - pa opet odvezuj i tako dalje. tako sam to odgodila za kad bude imala 3 mj. za sad nosim na rukama a kolica koristim kad se uspava, onda pristane biti unutra.

    Moja nova pitanja:

    jel netko zna neki praktičniji način vezanja, tako da npr. ona može cicati dok je u slingu, pa da to mogu obavljati i vani bez da je odvezujem? možete me uputiti i na neku web stranicu!

    Kakva je razlika između marame i slinga?

  47. #97
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    sling je s ringovima i kraći je, marama je to dugo što imaš

  48. #98

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    jel netko zna neki praktičniji način vezanja, tako da npr. ona može cicati dok je u slingu, pa da to mogu obavljati i vani bez da je odvezujem? možete me uputiti i na neku web stranicu!

    Kakva je razlika između marame i slinga?
    Serpentina ti je dobro napisala, a evo i jednog linka: http://www.slingmarama.com/ pa tamo klikneš na upute za vezanje marame. Obrati pažnju na položaj kolijevke, kod njega prvo vežeš maramu, pa onda staviš bebu u nju, a dojiti možeš dok je bebica unutra.
    Isto tako, tamo možeš vidjeti razliku između marame i slinga, jer imaju jedno i drugo.

  49. #99
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    sorry sto ovako ulijecem - kazu da sitna skretanja ne remete pravac kretanja - pa vas pozivam da kliknete na FINALISTI natjecaja za izbor najbolje fotke u rodinoj majici

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •