Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Veto na ciku?

  1. #1
    Maggie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    145

    Početno Veto na ciku?

    Pitanje je zapravo kako da pojačamo dohranu?
    Od kad smo krenuli s dohranom, Eli uopće nije smanjila ni prorijedila dojenje pa tako imamo 2 dojenja po noći i 4-5 dnevno.
    Problem nam je dohrana.
    Osim što brdo namirnica neće ni probati ( žganci, griz, jaje....) i onih par stvari što kao voli, pojede žlicu dvije i nakon toga se počne otimati,
    ,plakati, bacati da bi za par minuta cendrala i trčala za mnom te dizala majicu da ciki.

    Ni u kom slučaju mi nije cilj prestati dojiti, ali se pitam da li da joj pokušam uskratiti jedan obrok dojenja pa umjesto njega ponovno ponuditi hranu jer mi se stvarno čini da bi ona sad već trebala više jesti.

    Ne moram vam ni reći kakav je pritisak okoline .

    Ona inače lijepo napreduje.

  2. #2
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    draga maggie,

    nekoliko prijedloga: pokusaj da ne budes blizu kad treba jesti. nek je hrani netko drugi. ili - pokusaj je hraniti ti, pa onda - otici do ducana u ono vrijeme kad skuzis da bi mogla traziti cicu, pa nek joj netko drugi tada opet ponudi obrok krute hrane...

    mozes pokusati s hranjenjem vani. ne mislim sad da trcis oko kuce sa zlicom u ruci vec da odete u setnju i ponesete zdjelicu. pa negdje sjednete i pokusate pojesti...

    zeli li eli sama jesti? voli li drzati zlicu u ruci ili se hraniti prstima? to isto zna probuditi apetite u djece...

    ili mozda da svi zajedno rucate u isto vrijeme - djeca vole i taj osjecaj pripadnosti grupi kada rade isto sto i ostali... tada je mozes pustiti da skroz sama pokusa jesti, moguce da joj se svidi...

    sretno

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pridruzujem se litali u ovim idejama. Samo bi mozda jos dodala da, ako je beba zdrava i vesela, mozda se ne bi trebala previse uzrujavati oko hranjenja. Jer ako super napreduje, onda u biti problema nema. Beba ce uzeti onoliko koliko joj treba, a sva djeca, prije ili kasnije, prihvate dohranu. Ovo bi isto trebao biti kao nekakav argument za okolinu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Potpisujem gore napisano. Samo vi pratiti ustaljeni redoslijed dojenja, a u medjuvremenu joj daji po koju kasicicu dohrane. 10x3 kasicice = 15 kasicica. Moja djeca uglavnom jos uvijek jedu na taj nacin.

  5. #5
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Držim fige da uspijete

  6. #6
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Ako te tjesi, Leda je prihvatila dohranu sa 13 mjeseci, kad sam ja pocela raditi.

    Vikendom, praznicima i kad bih bila na GO jela je samo cicu.

    Sa 1 godinu i 9 mjeseci je pocela i sama traziti drugu hranu, tj. mogla sam je i ja nahraniti necim sto nije moje mlijeko. Sada (skoro 3 godine) jede stvarno sve. Meni je uvijek bilo najvaznije to sto je ona zdrava, a za komentare okoline nisam previse brinula.

    Ako ti je dijete zdravo i veselo - nema brige, sve ce doci na svoje s vremenom.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Moja Lea sve jede, što god samo joj ponudila, i to jako dobro, ali ponekad imam osjećaj da se dojimo češće sad, s godinu i pol, nego dok je bila novorođenče. Ponekad i nekoliko puta po noći, a po danu uopće ne brojim. Zapravo, to sam uopće prestala smatrati nekakvim obrocima, već samo maženjem, tako da joj dam kad god poželi.
    A hoće li Eli papati ostalu hranu nakon cike? Nekad sam htjela prvo malo isforsirati ostalu hranu prije cike, iz razloga kao što su i tvoji, ali ako nije išlo, dala bih joj cicu i pomirila se s time da ćemo pripremljeni obrok morati baciti ili mama pojesti, ali kad bih joj zatim ipak ponudila tako bi slasno jela kao da je ni nisam dojila. Ali, prvo cica

  8. #8
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Moja Lea sve jede, što god samo joj ponudila, i to jako dobro, ali ponekad imam osjećaj da se dojimo češće sad, s godinu i pol, nego dok je bila novorođenče. Ponekad i nekoliko puta po noći, a po danu uopće ne brojim. Zapravo, to sam uopće prestala smatrati nekakvim obrocima, već samo maženjem, tako da joj dam kad god poželi.
    A hoće li Eli papati ostalu hranu nakon cike? Nekad sam htjela prvo malo isforsirati ostalu hranu prije cike, iz razloga kao što su i tvoji, ali ako nije išlo, dala bih joj cicu i pomirila se s time da ćemo pripremljeni obrok morati baciti ili mama pojesti, ali kad bih joj zatim ipak ponudila tako bi slasno jela kao da je ni nisam dojila. Ali, prvo cica
    Kod nas isto kao i kod vas

  9. #9
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Cure drago mi je da to vrlo opušteno prihvačate. I ja sam bila skroz zadovoljna kad bi Karlo samo dojio i sad s nepuna 23 mjeseca također se zna to dogoditi. Međutim tu i tamo me muči jedan problem pa možda netko ima nekakvu ideju. Karlo zna mirisati ili smrditi jako po acetonu. Pedijatrica mi je rekla da je to zato jer razgrađuje svoju mast pa bi mu trebala dati samo puno piti. Činilo mi se da se to dešava kad samo doji, a ne jede ništa drugo. A sada imam i drugih ideja kao odgovor na to. Karlo inače nije šećeraš.
    Zanima me da li ste i vi imali takvih iskustava?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    I meni je prva pomisao bila dijabetes, miris na ketone. Ja sam u jednom trenutku , kad je Lea imala 8-9 mjeseci počela paničariti jer sam isto mislila da osjećam miris acetona pa smo čak završile i u labosu, ali onda joj nisu mogli naći venu da izvade krv i rekli su da to inače rade pedijatri u bolnicama, a ne sestre niti osoblje labosa i onda sam odustala ne želeći je maltretirati i bosti bez veze jer je naša dr. govorila da je sve u redu.
    Raspisala sam se, a nisam dala nikakav odgovor

  11. #11
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Branka, kako je jela tvoja Lea tada? Da li si dobro jela dohranu ili ju je odbijala?

  12. #12
    ivarica

    Početno

    kad ivara uhvati astm. napad isto mu se u ustima zna osjetiti taj miris po acetonu :/

  13. #13
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Čini mi se kod Karla to pomalo prečesto. Bilo je prošli vikend i sad je opet ovaj vikend pa se brinem...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Koliko se sjećam, normalno je jela dohranu.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    I mi smo imali sličnih problema i s godinu dana i još dugo nakon godine dana. Jela je minijutarne količine. Pokušaji da joj ne dam cicu, pa će bolje jesti nisu prolazili jer bi ona plakala dok ne dobije cicu.
    I u vrtiću je jela jako malo, a tamo nije bilo cice.
    Sad nas je s hranom krenulo, ali najvažnije mi je da se veseli jelu bez obzira koliko pojede.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ketoni se stvaraju kad je potrošnja kalorija veća od onog raspoloživog hranom, pa se moraju koristiti masne rezerve. Kod djece se brže potroši pojedeni obrok (pa moraju jesti češće nego odrasli) i zato ujutro često imaju miris po acetonu iz usta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •