Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Povjerenstvo za bolovanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    216

    Početno Povjerenstvo za bolovanje

    Šalju li vas liječnici opće prakse nakon tjedan dana bolobanja na povjerenstvo za produženje. Upravo sam se vratila, produženo mi je bez problema, ali nije li to gnjavaža. Da li vam liječnici upisuju druge šifre za bolovanje?

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Bez povjerenstva. Druge šifre jer je tako zgodnije, tako su me i u firmi savjetovali jer da je bolovanje na tu dg. komplikacija s isplatom plaće. Nikad nisam dosad ostala doduše više od tjedan dana, jer sam živčenjak, a imam uredski posao. Evo sad nakon laparskopije isto tjedan dana samo, ali takva je bila preporuka, plus obavljeno privatno - ušla u bolnicu u 9 ujutro, operirali u podne, out sutradan ujutro, a mogla sam i navečer jer mi je bilo skroz OK. Doduše, nikad nisam ostala trudna ili imala takvih nekakvih komplikacija.

  3. #3
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    naravno da upišu drugu šifru s kojom dobiješ 3 tjedna bolovanja.

    šifra je KOMPLIKACIJE U IVF POSTUPOKU I mislim da je pod N98 i onda ne treba komisija.

    Mislim stvarno ima nekih doktora koji vole ljudima komplicirati život do besvijesti

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Kod mene traje liječenje 5 godina i uglavnom protiče bez problema a propos bolovanja i dijagnoza, ali vidiš da ja odrađujem maksimalno, moji svi kolege znaju, ali me u kadrovskoj plus moja opća dr. savjetovala da ako ću bit doma samo 2-3 do max 5 dana nakon postupaka (koliko ja uobičajeno ostajem), da pišemo neku drugu dijagnozu i ne kompliciramo. Sve ti ovisi od firme, koliko traje neplodnost, koji si tip - štreber u ležanju ili ne itd. Ja sam zaključila da mirovanje-nemirovanje nema veze jer ne vidim korelaciju uspjeha i neuspjeha oplodnje, plus u Mariboru ne savjetuju mirovanje, plus moj posao je sjedeći tako da mi mirovanje nije issue.

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    I da, imam tu sreću da se liječim ili u svom gradu ili u Mariboru, što se sve stigne odradit u jednom danu i nemam potrebu putovat, curama kojima putuju je skroz druga priča.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    216

    Početno

    Ina33, znači li to manju osnovicu pri isplati plaće za vrijeme bolovanja zbog te šire. Ako je tako mijenjam dr. Inače, bila je puna konstruktivnih ideja da je ne moram na povjerenstvo kao npr. ići će moj muž (ali on je na terenu), poslat ću prijatelje (a oni kao ne rade i jedva čekaju čekati u redu a to može trajati satima - čak sam i ja čekala 2 sata i tek sam onda pitala sestru može li me primiti preko reda zbog FETa), a kao zadnji biser predložila da je pošaljem dostavljača iz svoje firme !!!!!! (hello, mi i nemamo dostavljača a i da imamo oni te obavlju naše privatne posliće). Jel možete zamisliti da sam sa bolovanja zvala na posao i tražila da se netko, onako usput, zaleti do mene po papire, pa onda malo na povjerenstvo. Na poslu ionako samo nadređeni znaju zašto me nema. Iako nemam iluzija da drugi ne kuže.

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    tito, pobogu, di si tu našla, iz kojega je stoljeća, džizs . Ja bih takvim ponašanjem u svojoj firmi navukla na sebe interne kontrole i o meni bi se pisala izvješća koja bi se slala van Hrvatske... Doduše, imala sam ja i jednu profesoricu na magisteriju koja je bila uvjerena da je nama baš idealno iz centra grada dolazit na Ekonomski ondako u turnusima - malo ujutro, pa onda pauzica za ručak i da odemo do posla i tamo se zadržimo kojih pola sata - pa malo popodne, a sve zato jer je njoj pasalo tako zbog schedulea njenog i još je mislim predavala nešto o ljudskim resursima Ovo za osnovicu ne znam, ja sam zaključila da je to kompliciran proces, a i onako me tih 3-4 dana koliko ja uzmem ne znače financijski puno. Znat će ti o tome neko tko koristi dulje bolovanje zbog IVF-a, nadam se da će ti se javiti.

  8. #8
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    plaća ti se naravno umanjuje jer si na bolovanju,ali ako moraš mirovati onda moraš mirovati i pusti sad plaću-meni je bila u ta tri tjedna umanjena na 85%.

    i zaista kakva ti je to doktorica koja ne zna čitati? ajme bože.

    znači još jednom ti ponavljam da se za IVF mogu bez problema dobiti 3 tjedna bolovanja na osnovu šifre N98, a ovo što ti neki doktor piše lažne dijagnoze :shock: -mislim svašta-raditi gluposti, a bez potrebe-svaka čast!

    evo ti link na pavilnik pa pogledaj i sama pod šifru N98 koliko se može dana dobiti

    http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2003/0051.htm

  9. #9
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Bez povjerenstva. Druge šifre jer je tako zgodnije, tako su me i u firmi savjetovali jer da je bolovanje na tu dg. komplikacija s isplatom plaće. Nikad nisam dosad ostala doduše više od tjedan dana, jer sam živčenjak, a imam uredski posao. Evo sad nakon laparskopije isto tjedan dana samo, ali takva je bila preporuka, plus obavljeno privatno - ušla u bolnicu u 9 ujutro, operirali u podne, out sutradan ujutro, a mogla sam i navečer jer mi je bilo skroz OK. Doduše, nikad nisam ostala trudna ili imala takvih nekakvih komplikacija.
    Ina o čemu pričaju tvoji u firmi-kakva komplikacija s isplatom plaće-to se obračunava kao i bilo koje drugo bolovanje pobogu-niti su to komplikacije u trudnoći koje idu preko HZZO niti ikakva komplikacija.
    Jao bože :shock:

  10. #10
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Sa svojom dr. imam sreće, kad krećem u IVF, nazovem telefonom i molim je da mi otvori bolovanje, a kad budem na bolovanju samo tjedan dana, ona se čudi - zar već prekidate bolovanje? Eto, mislim da je to više nego korektno ponašanje jer ionako kad dolazim po doznaku, donosim joj kopiju svog otpusnog pisama iz klinike. Žena očito zna koju šifru treba upisati.

  11. #11
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    rvukovi2, mene su moji u firmi i opća dr. 2x pitali je li želim stvarnu dijagnozu jer bi onda ja morala ići negdje izvan firme nanašat papire za tih 2-3 dana bolovanja koje ja uzmem. Meni je to bilo dovoljno da me ohladi od toga i nisam dalje ni pitala, ovako kako sad šljaka mi je OK, firmi je svejedno, koliko sam shvatila, ali meni nije jer me tjera da odlazim negdje (ne znam gdje) nešto potvrđivat, a to mi se za tih par dana ne da radit.

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    A firma je od par tisuća ljudi pa bi me čudilo da u kadrovskoj ne znaju, a i opća dr. mi je fantazija. Moguće jedino da sam ja polupala lončiće :?. Ja nemam potrebe psihički uzimat više od 2-3 dana bolovanja, poludila bi doma čekajući ishode svih tih mojih silnih postupaka, lakše mi je ovako - prilagodit IVF u svoj život, a ne svoj život IVF-u jer to malo, jel' te, potrajalo kod mene , plus ću sad morat izlazit iz firme zbog posvojenje i tražit razumijevanje, ko zna koliko će to trajat, ako uzmem prosjek od 2,5 godine, ono - vremenski horizont kod mene za dobivanje djeteta već će se u decenijama mjerit pa mi je zbog toga jednostavnije ovako, low-key bolovanje.

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    I da, moje se čude ne što prekidam bolovanje, nego što ja to još uvijek furam MPO, kad sve u redu, a trudnoće nema... već jedno... xy godina, ali pisale bi one sve što ja zamolim, ne bi mi tu one radile probleme...

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    A sve to opet i ovisi od toga di si na MPO-u. Na SD-u preporučaju tu poštedu od 14 dana i to vajlda i uredno napišu, na VV i inače manje pišu, samo koji je dogovor kad će iduća stimulacija, kratko terapiju, što je bilo i napišu 3-4 dana kao mirovanja, ali ne ležanje, nakon transfera se odleži max 20 min i to se sad skraćuje, u Mariboru pišu što zamoliš, ali kao ne treba mirovati itd, nakon transfera hop na noge lagane ideš kući (šokiraju se kad te vide da ideš leć) itd....

  15. #15
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    I ja isto radim u većoj firmi i svih ovih 7 godina (odnosno otkad je donesen Pravilnik), uvijek su mi pisali šifre koje se odnose na MPO, i nikad nisam morala apsolutno ništa drugo, osim donijeti doznake od dr. u firmu pred kraj mjeseca (ili MM).
    Sad, doduše, moja dr. je malo čudna i nikad nije htjela pisati šifru N98, iako sam joj ja rekla da to može, već je pisala ili N97 ili Z31 :/ jer ja kao nemam komplikacije . Obzirom da ja to znam...uvijek sam kombinirala s preostalim godišnjim ili sam jednostavno išla raditi par dana nakon transfera, a kad sam sad zadnji put ostala skroz do bete, MM je otišao po doznake i nema pojma što mu je napisala (jer, nije zlato moje, ni gledao, a ne zna ni gdje bi gledao), ali ona je to očito nekako opravdala (iako mi je bolovanje otvorila na Z31).

  16. #16
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Ma tvoja i dr. i netko u firmi je pomiješao lončiće s komplikacijama u trudnoći zbog kojih bi zaista trebala nositi papire na HZZO jer naknada plaće ide u tom slučaju preko njih.
    To što vas je zaposleno toliko puno uopće ne govori ništa o tome jel oni tamo u knjigovodstvu nešto znaju ili ne.

    Znači kad idete na bolovanje radi IVF postupka na samoj doznaci pod brojem 1-šifre uzroka bolovanja imate navedeno
    AO-BOLEST, A1-TRANSPL. U KORIST DRUGE OSOBE...pa da sad ne nabrajam sve do G0-komplikacije u vezi trudnoće i porođaja i zadnje H1-RODILJNI DOPUST.

    Bolovanje za ivf postupak je pod šifrom A0-BOLEST, a ne G0-komplikacije u vezi trudnoće i porođaja i to bolovanje ide preko firme i obračunava se sukladno Zakonu o radu i Kolektivnom ugovoru kojima je reguliran iznos naknade plaće za vrijeme trajanja bolovanja.

    Jedino da uzmete godišnji za vrijeme dok mirujete plaća vam može ostati ista ili ako u vašoj firmi poslodavac i na bolovanju isplaćuje isti iznos plaće.

    Računovođa nema apsolutno ništa s vašom-ne šifrom bolovanja nego sa ŠIFROM BOLESTI.
    To znači, ako on vidi da je na doznaci zaokružena ŠPIFRA UZROKA BOLOVANJA A0, onda ona plaća ide preko firme i kvit.

    Šifra prema Međunarodnoj klasifikaciji bolesti računovođu NE INTERESIRA, niti on ima išta s tim-s tim ima veze samo doktor koji sukladno toj šifri zaokružuje one kućice gore od A0-H1.

    Ako ostanete trudne nakon postupka pa morate mirovati, onda doktor mijenja tu dijagnozu u neku od trudničkih dijagnoza i tek onda nosite papire , obrazac ER1 na HZZO zajedno s ostalom dokumentacijom koju od vas traže u HZZO-u i onda preko Zavoda za z. osiguranje dobivate naknadu plaće u iznosu od maksimalno 4250 kuna, a koja se obračunava prema iznosu prosjeka vaše satnice u posljednjih 6 mjeseci prije nego je nastupilo bolovanje zbog kompčlikacija u trudnoći.

    Poslodavcu se u tom slučaju svaki mjesec samo dostavljaju doznake o bolovanju i on s vašom naknadom plaće nema ništa-osim ako nije nešto dodatno regulčirano kod vas-npr. da ti ako si jako sretan da radiš u nekoj takvoj firmi još isplaćuju neke dodatke.

    E nadam se da ste razumjele-nemojte zamjerit ako je nejasno-trudnički mozak se skuplja u mirovanju

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    To nama ne knjigovođe nego kadrovski - njima se nosi bolovanje. Sad će tito s ovim što si napisala lijepo moći otići kod svoje dr. i sve joj objasniti . Dr-ovi su valjda reluctant davat dulje bolovanje od onoga što MPO-ovac napiše u slučaju "nekompliciranog IVF-a", iako se ima pravo na dulje, jer to što koji preporuči vaarira - jako, znači nema jedne granitne istine - zbog IVF-a treba toliko i toliko dana bit doma. Evo moje kratke i površne, ne bullet-proof analize, u mom nepreciznom stilu, ali vjerujem ugrubo točno - VV 3 dana, SD 14 dana, MB 0 dana. Pa usporedne analize za laparaskopiju - CITO 6 dana, SD i Petrova mislim 3 tjedna, boravak u bolnici valjda tjedan dana - u CITO-u si sutradan van npr. Ne znam, kad usporedim svoj trodnevni boravak u bolnici Merkur zbog HSG-a i jednodnevni u CITO-u zbog laparo, nekako ne mislim da je to bilo iz medicinskih, nego iz organizacijsko-logističkih razloga.

  18. #18
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    JA mogu samo reći u vezi SD-a da je laparo 3 tjedna, ali meni je kad su mi na laparo vadili tumor i jajnik dr. dao 4 tjedna-sve ovisi koliko kopaju po tebi-ako te samo škicaju-orna si već za tjedan dana-no ako kopaju, režu i vade onda baš i ne i prilično si dugo u bolovima-meni je zadnji puta lijeva strana trbuha do rebara bila otečena punih 3 tjedna.

    Za IVF imam svakavih preporuka-od napravi betu 10. dan nakon et-a, do mirovanje C/c 3 tjedna-do nikakvih posebnih odredbi nego se dogovoriš sam sa sobom.

  19. #19
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    A nama ne isplaćuju neke dodatke na plaću, ali će mi ipak postat relevantno održat što više sadašnji level plaće jer vidiš da se i razlikuje koliko koja državna klinika naplaćuje npr. prirodnjake itd., a kažu mi sad moje VV-ovke da je nakon 38-me počelo naplaćivat ne samo lijekove, nego i participaciju za ICSO postupak - preko 4.000 kn, znači nije to jedan monolitni sustav niti u državnim klinikama, ima brojnih varijanci od preporuke bolovanja, naplaćivanja postupaka itd. Svako treba vidi što njemu u konkretnom slučaju najviše paše . Ja napisala kako ja.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    216

    Početno

    Ina33, Rvukovi2, super ste, hvala na info. Poučit ću malo svoju dr.
    Ma naravno da ću dobit manju plaću za bolovanje. I naravno da ću i cijelu trudnoću preležat ako bude trebalo.
    Inače, meni je preporuka na povijesti bolesti s VV - mirovanje kroz 14 dana. A u usmenom pojašnjenju dr.L. veli što pod tim stvarno misli. A misli da na posao ne treba ići radi psihičkog stresa. Ja to više iskorištavam nego što ne bih mogla raditi. Ali razumijem i tebe Ina33 kada kažeš da ideš raditi. I puno sreće kod posvojenja. Ta me tema i samu škaklja već neko vrijeme.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno

    rvukovi2 sve si super objasnila!

    No, ja bi nešto napisala iz svoje perspektive.
    Kada mi je otkrivena vanmaterična trudnoća nakon IVF završila sam u bolnici i normalno da sam morala otvoriti bolovanje. Kako nije bila moja doktorica nego njena zamjena ona je napisala šifru Komplikacije u trudnoći.
    I onda su svi moji u firmi po šifri vidjeli što mi je i morala sam odgovarati na njihova suosjećajna pitanja. Koji sam tek šok doživjela kada sam došla raditi i kada su mi rekli da će mi dio plaće isplatiti HZZO! Moja plaća je iznadprosječna ali sam taj mjesec dobila mizeriju preko HZZO jer je tamo ograničen iznos! Tako da sam još nakon svih peripetija bila i novčano "kažnjena". Zato sada imam novu taktiku.
    Uvijek za postupke koristim godišnji a kada ostanem trudna i ako ću trebati mirovati sigurno ću se u početku poslužiti(u dogovoru s dr.)svim mogućim šiframa.
    Iako znam da to nije po zakonu ali mnogo toga u ovoj državi nije po zakonu.

  22. #22
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    da svatko ima neki svoj sistem kako mu odgovara

  23. #23
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Of kors da laparo ovisi što ti rade. Ali za HSG da treba ležat tri dana u bolnici, I don't buy it, to je samo organizacijsko-logistički razlog, sumnjam da u normalnom tijeku HSG-a ima potrebe bit tri dana u bolnici. Jesmo izraspravljale nadugo i naširoko na temu "bolovanja u MPO-u" . Super da si ženi pomogla i meni jasnije ovo sa šiframa AO itd., ali ne mislim to istjerivat ako i dajle budem dinamikom 3 dana bolvanja za postupak, tj. dok mi ne bude zatrebalo, a sad sve Rode imaju lijepo referencu što i kako imaju pravo .

  24. #24
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    pa da za HSG ne znam zašto 3 dana u bolnici-možda je to jednostavno neka rutina koja nije promijenjena, a što se tiče ovog da se sad cure imaju na što pozvati (mislim an ovo što sam ja napisala)-drage moje odričem svaku odgovornost u slučaju spora

  25. #25
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Je, biće rutina. A to s odgovornošću, ma of kors, ne brini se, sumnjam da će te koja Roda pozvat da svjedočić u sporu .

  26. #26
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    didicro, a šta se tu može-takvi su nam propisi-tvoji na poslu su svoju suosjećajnost mogli baš i pokazati tako da ti isplate razliku plaće, umjesto da njurgaju po šifri bolesti-ali to ti je naš mentalitet-balcanicus:
    zabodinosutuđeprobelemebeznamjeredapomognešnegod aimašočemutračatizakavom.

  27. #27
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    rvukovi2

  28. #28
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    I još malo crnohumornih epizoda from my side. Ostala ja nakon jednog IVF-a kao 5 dana na bolovanju, odležat ću. Kako sam već u procesu MPO i malo ostarila, dobila osteopeniju itd., od ležanja me uštakla leđa. Pa sam onda zbog tih leđa privatno na masažu išla . Drugi put rekla - ma neću više ležat, kad me leđa bole još i nakon tipa 10 sati spavanja, još ću od osteopenije, tim dvotjednim ležanjem svaku 2 mjeseca, navuć i osteoporozu. U stvari, sve su to faze, imala sam i ja faza ležanja, pa faza neležanja, pa poluležanja samo 3 dana, pa čajeva, pa prirodno itd. Sve je to normalno ako MPO potraje i nek' svak napravi kako mu paše. Ja sam nekako za sebe rekla da ću to ležanje minimizirat, još kad sami nisu suglasni doktori jel' to uopće i koliko treba i ima li to uopće kakav impact na ishod MPO-a, ali svak treba radit po svojoj savjesti. Ja sam sama sebi rekla da zbog zatrudnjivanja neću sad godinama bit u krevetu i život iz kreveta gledat (sjećam se da je L. Boban bila napisala da je i knjigu u tom ležanju napisala). A ako ostanem trudna i kažu mi da moram ležat, onda ću valjda morat, ako budem to fizički mogla zdržat. Sretno svima, s bolovanjima, kolegama, ležanjima i neležanjima!

  29. #29
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    kad ostaneš trudna, a ostat ćeš sigurno , promijeni ti se mentalni sklop i makar kako ti bilo teško možeš sve izdržati samo da beba bude zdrava i donešena što bliže terminu.

    ako treba od seksa apstinirati-mozak se prilagodi i baš nemaš ni potrebe-tako da se sve može kad treba-ispred sebe vidiš cilj i to je to-barem kod mene.

    nekad ti bude bad kad npr. gledaš kako netko drugi obavlja sve umjesto tebe, ali...
    ja imam sreću što mi nije zabranjeno hodanje pa i skuham ručak, stojim dok ne osjetim kontrakcije i dan po dan, tjedan po tjedan ide vrijeme.

    vidjet ćeš uostalom


  30. #30
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Joj rvukovi, potisujem u potpunosti ovo o promjeni u glavi...ja sam bila disciplinirana ko nikad u životu, ali ovo...
    Citiraj rvukovi2 prvotno napisa
    ako treba od seksa apstinirati-mozak se prilagodi i baš nemaš ni potrebe-tako da se sve može kad treba-ispred sebe vidiš cilj i to je to-barem kod mene.
    Cure moje...negdje krajem prvog i početkom drugog tromjesečje uhvatila želja za seksom...isto ko nikad u životu...i tu sam ja bila disciplinirana, ali po noći sam ga sanjala, pa se budila u znoju , pa me pekla savjest da svim tim štetim djetetu...možda izazivam kontakcije, ali nisam si mogla pomoći. Izdržala ja i nakon nekog vremena me prošlo samo od sebe...

  31. #31
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ako sam se mogla odreć kave u svrhu zdravog života - sad me puca na to, a ne na ležanje , moći ću i sexa Iako ga i ja sanjam u onih 2 tjedna apstinencije nakon transfera, toga se još držim .

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    216

    Početno

    za hsg u bolnici 3 dana? ja na merkuru prije godinu i pol otišla doma isti dan i to tramvajem nakon rendgenskog hsg (lokalna anestezija, vozikanje s 3.kata ginekologije po cijeloj bolnci do podruma gdje je rendgen sa svom onom aparaturom u sebi a pokrivena samo plahticom i naravno ne smiješ mrdnut, povratak na teći kat opet kroz cijelu bolnicu i čekaonicu, boli za poludit, žedna ko graba, ne daju pit vode i uz sve to mi se povraća).
    istina, malo mi je bilo loše u tramvaju jer nisam imala gdje sjesti pa sam na par stanica hvatala zrak i moj put kući se odužio. u bolnici sam potpisala papire da odlazim na svoju odgovornost al doc je rekao da mogu. gledajuć iz današnje perspektive trebala sam uzet taksi.
    Usput, merkur kreće u temeljnu rekonstrukciju, nadam se suvremenoj bolnici.

  33. #33
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ajde super!

  34. #34
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Što se tiče šifri bolovanja ja uvijek koristim 2 tjedna i to GO komplikacije u trudnoći i uredno to odnesem na HZZO i oni plate. Nitko nije do sada rekao da to ide pod AO-bolest a i meni je logično da nakon transfera se smatram trudnicom dok se ne izvadi beta. I tako to već godinama funkcionira. Iz principa ne trošim godišnji a niti idem raditi jer nitko ti neće reći fala. Nisam iz mjeseca u mjesec u postupcima pa 1-2 puta godišnje mi to bolovanje dođe i kao odmor od posla.
    A što se tiče mirovanja isprobala sve varijante, a jedini pomak sa nule je bila trudnoća AIH kada sam u 2 tjedna preokrenula kuću (čitaj rintala ko konj). I sad budi ti pametan. Najbolje je raditi ono što ti u svakom trenutku paše i uživati maximalno.

  35. #35
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Ovo je stvarno stvar dotičnog doktora i njegovog tumačenja stvari-no zaista mi nije jasno po kojoj logici se ivf bolovanje tretira kao trudnoća :shockmakar ima neke logike jer ginekolozi računaju tjedne trudnoće prema datumu ZM) -zaista kod nas ne postoji skoro pa nikakvog reda-e da to vidi kontrola u hzzo-u -eto vidite kako se rasipaju novci od osiguranja-pa kad povučemo paralelu s tim koliko se ugovora manje svake godine potpiše za postupke s bolnicama, a u biti samo treba uvesti bolji red i ne bi bilo isprike da se nema love.

    svak tumači kak mu paše

    :/

  36. #36
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Rvukovi2 sad imam grižnju savjesti kad pomislim da ovo moje bolovanje na teret hzzo-a smanjuje broj ugovora sa bolnicama.

  37. #37
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    hebiga zbog grižnje savjesti ko da sam je netko tko je apsolutno moralan i sve radim po PS-u -ja volim malo pikati da ljudi razmisle kad nešto rade jer ne volim stav-i drugi to rade pa mogu i ja-više volim ono-nek se zna da ja to neću raditi, a svak je odgovoran prije svega pred samin sobom pa onda i pred drugima.
    Ne spašava niti šteti tvoje jedno bolovanje sustavu, ali kad bi se povela sustavna briga oko reda i kad ne bi bilo ne samo protekcije nego prije svega POTREBE za protekcijom šta nam ne bi bilo ljepše?
    Ja bih se prva osjećala slobodno u svojoj koži jer ne bih stalno imala osjećaj da sam nekome nešto dužna više od zahvalnosti što je svoj posao korektno obavio /ja osobno ne očekujem od drugih ništa više/.

    znate one stadije morala...u našoj državi morala općenito nedostaje na svim nivoima-srozao se na minimum i izmješan je s lažnim moralom i malograđanštinom, a ako se držiš nekih principa budeš ismijan ili ti kažu-popustit ćeš ti s vremenom ili ma ne vrijedi ti se boriti s vjetrenjačama-gledaj da tebi bude dobro.

    kad si osobno ili netko tvoj maksimalno egzistencijalno ugrožen to su druge priče, ali raditi nešto tek toliko da se okoristiš i da nekome skajlaš...

    ma mogla bih ja sad o tome u nedogled-mislim sad je totalno OT, ali zbog čega bi inače ljudi imali percepciju da nam je država korumpirana do te mjere do koje jest? pa valjda nemamo neko kolektivno iskrivljenje percepcije stvarnosti?

    jel gledate onog Larryija Davida ili kako mu je već ime (radio scenarij čini mi se za Seinfelda)-on se jako dobro ismijava ljudskoj hipokriziji.

    evo sad sam ja sama skrenula s teme, ali mislim da tema itekako prožima i cijeli naš problem neplodnosti-od toga da se mnogi koji nemaju problem neplodnosti razbacuju osudama toga što se idemo liječiti, do samog sustava koji nam kao omogućuje liječenje, ali ne omogućuje da ostvariš to isto pravo zagarantirano zakonom tako što ne želi nabaviti opremu za liječenje i ne želi provoditi zakon nego mi sami sebi skupljamo lovu za opremu pa do toga da na poslu ljudi nemaju razumijevanja za tebe, a bogami ni poslodavci pa čovjek iz neke nužde traži prečace kako bi si olakšao i prikratio muke.

  38. #38
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Inače sad u 6. idem na FET i koristit ću stari godišnji koji ionako moram potrošiti. Znam da moje jedno bolovanje neće sustav spasiti ali tako ti lijepo sve izložiš i bocneš u sridu, ali neka mislim da je to OK i da je potrebno ukazivati na sve nepravilnosti. Jedino što ja nisam odredila sama sebi šifru bolovanja već doktorica opće prakse i sa druge strane kad se sjetim da sam 2 puta sama platilia ljekove i to masne cifre (jer su cijene bile puno puno veće od današnjih - ove danas cifre od 190 kuna po ampuli mi se čini ko dobra rasprodaja) i samo jednom iskoristila postupak preko hzzo-a malo me manje peče savijest
    Ko' mi je kriv kad sam RODE otkrila tek prije godinu i pol a ne od samog početka pa sam bila totalno neinformirana.
    Pusa tebi trudnice

  39. #39
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Žalosno je da čovjek treba otkriti neke RODA-e da bi saznao svoja prava-zar ne?

    Uporna, nek ti se upornost što skorije isplati

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •