Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: prva menstruacija nakon poroda

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    303

    Početno prva menstruacija nakon poroda

    beba mi je prošla devet mjeseci,dojim,prošli mjesec sam imala krvarenje kao menstruacija,ali jako oskudno,ovaj mjesec ništa,
    jel moguće da prve mnstruacije budu ne redovite
    zabrinuta sam,nemam jednog i pol jajnika

  2. #2
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    lako je moguća neredovitost prvih menstruacija

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Lako moguće, ali ja nisam bila te sreće...

    Prva menstruacija mi je došla 8,5 mjeseci nakon poroda (isto vrlo oskudna, neka 2 dana), i onda (do sada) 2 menstruacije svakih 23 dana, ko sat (a traju 7-8 dana). Ja sam se nadala da će mi se nakon trudnoće ciklus malo produžiti, a M skratiti, ali ništa od toga .

    S obzirom na tvoju specifičnu situaciju, ja bih ipak otišla gin-u na pregled.

  4. #4
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj kailash prvotno napisa
    lako je moguća neredovitost prvih menstruacija
    i mene je ovo snašlo. tjedan dana prije s. prvog rođendana sam dobila i sad je nema, tj. kasni već 7 dana :/

    napravila sam, kao prava hodajuća neuroza, test neki dan, ali negativan je. vruće mi je i ne da mi se doktoru i mislim da je moja na godišnjem i joooooj.

    jel ima još netko kome se to dogodilo? mislim, da je netko dobio m. i onda je opet nije bilo.
    istina, osjećam da me dere pms, žderem sve pred sobom i stalno čistim, ali ne znam...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    jug Dalmacije
    Postovi
    158

    Početno

    mene muce isti problemi i vec sam pocela razmisljati o kupnji testa. dobila sam prvu m od poroda prije mjesec i tjedan dana. i sad nista. ali isto se dogadja par mojih prijateljica koje isto doje, pa su im m nakon poroda neredovite. tako da se nadam da nema mjesta panici!

  6. #6
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    eda, hvala. sad mi je malo lakše, uf.

  7. #7
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Ja sam nakon 2. poroda dobila menzes nakon 4 mjeseca a slijedeću nakon 6 tjedana. Poludila sam!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    mene zanima izgled prve menstruacije nakon poroda?!
    jucer (2 mj nakon poroda) pocelo curkati smedje ali slabo...toliko da moram imati ulozak ali nedovoljno cak ni da napuni pola uloska...
    danas jos manje nego jucer ali opet da moram imati ulozak...

    to normalno??
    nikakvi bolovi, nikakvi znakovi necega...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    podižem topik. ista stvar kao angelina...samo je kod mene prošlo 13 mj. od poroda. šmečkasto, slabo...jel to normalno?

  10. #10
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    I meni je stigla jučer , 5 mjeseci nakon poroda, isključivo dojim. Nisam ni osjetila, ništa me nije bolilo za razliku od prije kad sam prva dva dana bila na tabletama i jedva hodala. Danas sam čak pješačila nekih 3-4 km i ništa A što se izgleda i količine tiče, boja je jarkocrvena, a količina kao i prije trudnoće, dakle novi uložak otprilike svaka 3 sata

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    ja sam dobila godinu dana nakon poroda, pa sljedeći mj ništa, pa poslije nešto malo isto smečkasto . uglavnom trebalo je jedno 3 mj.nakon pojave prve da mi se sve izregulira i da mi ciklus bude ponovno 28 dana, menga normalna i trajanja 4 dana

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    meni bilo nakon 2 tjedna ista stvar i od tada nista....(5.5mj od poroda)

  13. #13
    Lucijat avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    ĐAKOVO
    Postovi
    63

    Početno

    dogodila mi se slična stvar . prvo dobila, 5 mjeseci nakon poroda i sad mi kasni tjedan dana , ako sam opet trudna pošizit ću..:

  14. #14
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    13 meseci od porodjaja i još uvek ništa od menstruacije. intenzivno dojim, ali ipak...dokle se može desiti da je ne bude? mislim, nije da mi fali, ali...

  15. #15
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    evo podižem temu.
    prvu mens. sam dobila 4 mj nakon poroda. sada mi je sljedeća kasnila 12 dana, i napokon je dobila ( hvala bogu). u međuvremenu sam radila test, bio je fala bogu neg. kada mi je napokon došla, krvarenje je normalne jačine, čak i malo jače, al je jaaako tamne boje. šta to znači, jel se to ikome dogodilo?

  16. #16
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    vishnja, ja sam prvu mentruaciju s drugim djetetom dobila 20 mjeseci nakon poroda, i to samo zato jer sam počela raditi pa se smanjilo dojenje

  17. #17
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,320

    Početno

    Vishnja....mi smo godinu dana i još uvijek ništa, nije da mi fali također....Prije trudnoće imala sam full neredovitu, baš me zanima kako bude sada. Dojimo rjeđe po danu (3,4 puta) i po noći svako malo...

  18. #18
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam dojila dan i noc pa sam svejedno nakon prvog poroda dobila poslije 2 mjeseca, a nakon drugog poslije 3

  19. #19
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,320

    Početno

    Stigla jeeee aaaarghhh...nije mi falila...nakon dugih 25mjeseci, tj. nakon 16mj. od poroda.

    I puno je jača nego prije, jel i vama tako?

  20. #20
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Meni je jako žao što sam brzo dobila menzis a prvo sam dijete intenzivno dojila 2 godine i 10 mjeseci, dobila kad je malecka napunila 4 mjeseca i bila je normalna i redovita i prva 3 dana nešto obilnije a trajala oko 6 dana. Prije poroda sam imala menzis isto 6 dana i krvarenje je bilo normalnog intenziteta.
    MUči me sada nakon drugog poroda sada kad je dečkić navršio 3 mjeseca dobila sam menzis isto prva 2 dana jako krvarenje kao da se čistim nakon poroda i ostala 4 dana normalno znači opet ukuppno 6 dana.
    Danas mi je 33.dan ciklusa i trebala sam dobiti menzis prije5 dana i još ništa.
    Znam da nisam trudna i imala sam pms od 26.- 29.-tog dan ciklusa i sada je sve opet normalno osim što menzis još nisam dobila.
    Jako sam napeta i nisam opuštena već nervozna. Razmišljam čekati do 40.-tog dana te tada nazvati ginekologa da ga pitam dal da dođem da vidi na uzv-u što je.
    Zanima me zašto nije došlo do prsnoća jajašca ako ono nije oplođeno oi mora van u obliku menstruacije ako se dobro kužim, ako ne ispravite me.
    Čekam i dalje.
    Itko?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj lasada prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me zašto nije došlo do prsnoća jajašca ako ono nije oplođeno oi mora van u obliku menstruacije ako se dobro kužim, ako ne ispravite me.
    Čekam i dalje.
    Itko?
    Iako si dobila M, ne znači da je u ovom ciklusu bilo ovulacije. Nakon poroda je dojiljama često poremećen ciklus nakon prve M, nije to ništa neuobičajeno.

  22. #22
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    Stigla je :/ a baš sam se nadala kako će to potrajati sobzirom da isključivo dojim...
    Evo već 2dana curka malo po malo...al sve nekako čudno smečkasto.
    Nakon prvog poroda sam dobila malo prije navršenih sinovih 5miseci al uopće se ne sičam ni boje ni količine...pa me sad malo brine dal je to baš to kad curka samo zericu smečkasto!?!
    Kako je vama bilo?

  23. #23
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    meni je 2 od 3 puta prva bila tako smeckasta. sljedeca je bila normalna.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    2

    Početno

    ja dojim vec 16 mjeseci. stvarima ni traga, ali sam nervozna zadnjih par dana ajme majko. mater mi kaže da su hormoni ali pucan po šavovima. vama? kakvo je stanje bilo prije nego ste dobile prve nakon poroda? meni je i prije poroda stvaralo nervozu, plač...školski primjer pms i kako sam bivala starija simptomi sve gori, al me nikada stvari nisu bolile.

  25. #25
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    ja sam ti uvik nervozna

  26. #26
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kad sam rodila su me prestale boljeti menge a pocela boljeti ovulacija

    sad me vec ponovo pocela boljeti menga, ali me i dalje boli ovulacija

    a zivcane promjene u pms-u nekad imam, nekad nemam, nekad imam simptome pms-a nakon sto mi prodje menga, sve se skroz posemerilo

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Ja jedva čekam da je dobijem, a ona nikako da me posjeti. Malac već ima 7 mjeseci, mengi ni traga. Sa prvim djetetom dobila sam je već nakon 4 mjeseca, predpostavljam zato jer dojenje nije bilo baš pravilno, beba je pila i čaj, a sad idključivo dojim.
    Razlog št jedva čekam mengu je taj, što se bojim ponovne trudnoće,a a niti jedna zaštita nije 100% učinkovita. Kako da znam jesam li ponovo trudna ili ne, ako nemam menstruaciju?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    2

    Početno

    iman osjećaj da bi volila da mi netko kaže(ginić) trudna si već 4 miseca...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    10

    Početno

    Da napomenem da trebate biti oprezne ukoliko pocinjete trenirati i to se poklopi sa prvom menstruacijom nakon poroda. Mogu se desiti ekstremni padovi gvozdja u krvi i takodje i tlaka

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •