Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: Cvijeće u stanu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    362

    Početno Cvijeće u stanu

    Mali stan, mali balkon, puno cvijeća i 8.5 mj. beba koja se počela dizati na noge i istražuje - koje cvijeće hitno maknuti? Sve sam digla izvan dohvata ruku, ali nisam sigurna što je otrovno, a što nije. :/

  2. #2
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Teško je reći što je otrovno a što ne. Neke su otrovne a da ni neznamo.
    Htijela sam ti skrenuti pažnju na nešto drugo. Pošto si digla cvijeće iznad dohvata djetetu, pazi da djete kad se zatetura ne lupi kakvu policu pa to cvijeće padne na glavu .
    Ja se sjećam da je meni dijete povuklo neki puzavi i pala saksija pored njega, sva sreća da nije na njega.
    Smanji cvijeće i više sigurnosti za dijete.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    362

    Početno

    Uh, mislim da ću početi poklanjati

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Obavezno difembachiu ako je imas! Ona je otrovna cak i na dodir. U principu, mozda bi bilo dobro maknuti sve sto ima nekakvo bijelo mlijeko iznutra, sve sto nije onako "svjeze" i zeleno i iznutra. A sta jos imas po stanu?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj jazzmama prvotno napisa
    Uh, mislim da ću početi poklanjati
    Ja se javljam kao dobrovoljac!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    362

    Početno

    sanseverije, spatifilume, ciklame, ukrasnu koprivu,drvo života, gardeniju, kućne srećice .. difenbachiu nemam srećom, e da imam par ulončenih muškatlova i lotus sa cvjetovima poput plamenova, taj je viseći. Šumicu sam nedavno dobila, pa je mala.

    sbuczkow, otvaramo štand

  7. #7
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Znači Božićna zvijezda je otrovna??? Kvragu, jedva sam je uspjela sačuvati ove godine. Prekrasna je i još je crvena. M. nema pristupa njoj, da je poklanjam ili ne??

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj jazzmama prvotno napisa
    sanseverije, spatifilume, ciklame, ukrasnu koprivu,drvo života, gardeniju, kućne srećice .. difenbachiu nemam srećom, e da imam par ulončenih muškatlova i lotus sa cvjetovima poput plamenova, taj je viseći.
    Ciklame one velike su isto otrovne. Ovo ostalo ne znam. Suoer zvuce ovi lotusi...
    Citiraj jazzmama prvotno napisa
    sbuczkow, otvaramo štand
    Steta da sam tako daleko, a moj jos ne hoda...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj Vodenjak prvotno napisa
    Znači Božićna zvijezda je otrovna??? Kvragu, jedva sam je uspjela sačuvati ove godine. Prekrasna je i još je crvena. M. nema pristupa njoj, da je poklanjam ili ne??
    Nemam pojma, pogledaj po netu sigurno negdje piše..

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    ja sam cula da je oliander jako otrovan
    zna li netko sta o tome :?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    74

    Početno

    i ja sam čula za oleandar da je otrovan čak i da se od njega rade neki čajevi za... :/

    ostalo ne znam

    ja imam puno cvijeća ali moji su veliki i jako vole cvijeće

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Otrovan je sok iz oleandra, npr.berete ga za u vazu, a imate posjekotinu, pa je opasno ako dođe u kontakt sa ranom...tako nekako :/
    Otrovan je i "adam".
    Ruže su bockave.
    Čuvarkuća je dobra za upalu ušiju.
    Tolko se sad mogu sjetit

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Ja mislim (i tako sam radila) da ne treba cvijeć eukljanjati ni poklanjati nego dijete naučiti da ga ne dira i to je to.
    Ok je otrovno maknuti iz videokruga ali nisam za sve sklanjanje s puta nego za odgajanje što se smije a što ne!
    Ja imam džunglu oko sebe i curica ništa ne dira. Eventualno dođe do cvijeća i sama maše prstićem i govori To nee neee! 8)

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    sjetila sam se i đurđica da su otrovne- isto ako stoje u vodi i onda dijete to popije moze se zatrovati.

  15. #15
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Citiraj s_a_n_d_r_a prvotno napisa
    ja sam cula da je oliander jako otrovan
    zna li netko sta o tome :?
    Čitala sam davnih dana neki krimić u kojem je teta skuhala čaj stričeku od oleandera, on krepucnuo, a nitko nije mogao dokazati od čega. Nemam sad više pojma u kojem krimiću je to bilo.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno

    Vidjela sam svojedobno u knjižnici knjigu o uzgoju biljaka gdje je fino pobrojano koje je sve bilje otrovno, koliko je otrovno i je li otrovan samo list ili korijen ili cijela biljka... Naravno, nisam od pomoći jer ne znam kako se knjiga zove, ali mogu provjerit u ponedjeljak pa napišem. I da, oleandar je užasno otrovan, on je negdje u samom vrhu po otrovnosti.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    362

    Početno

    Znam, pričala mi je mama da je naše dvorište u Vk bilo prepuno oleandera, a kada sam se rodila sve su uklonili, jer je jako otrovno.


    sbuczkow, ma nema veze što ste daleko i još ne hodate, ne hodamo ni mi, a možemo se naći na pol puta
    Inače, lotus sam našla kod jedne tete na pijaci, prvi puta ga vidjela u životu i zaljubila se

    bubica27, slažem se sa tvojom metodom, da ne treba sklanjati sve cvijeće,ali ono i barem malo otrovno ide van. Zašto da moram razmišljati hoće ili neće u tom procesu učenja da ne dira slučajno štogod takvo staviti u usta.

    Magdalena, ako si našla, javi naziv knjige ili dajte kakav link gdje se to može provjeriti [/b]

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Moze! Ti reci koji grad. Sto se tice cvijeca i ja bih uklonila one otrovne. Ali u principu ako znas kako se koja biljka zove i utipkas ime u google, sigurno ce ti izbaciti je li otrovna ili ne, IMHO. :/

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno

    Evo knjige: Mayer, Joachim: Cvijeće za balkone i terase

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Ja za sigurno znam da je otvrovno lišće oleandera i ciklame, naravno ako ga pojedeš. Bilo je u jednim Bebama popis otrovnog bilja ali sam samo to zapamtila.
    Inače, ja imam pedesetak kaktusa i nisam ih se riješila. Uvijek sam Tei govorila da je to opasno dirati i da pikaju i nikad ih nije dirala. Još i sad ponekad pokaže na katus i veli: piiiik!
    Mislim da se nije potrebno rješavati cvijeća unaprijed. Prvo provjerite kak bude funkcioniralo.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    362

    Početno

    Magdalena thanx

    E, zaboravila sam na moje kaktuse

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    Ima li netko "vrt u boci" (ili kugli) i koje je cvijeće dobro podnosi takve uvjete?

  23. #23
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Svakako ne imati difenbahiju, kalu, oleandar;
    Poželjno imati sanseverije i klorofite, ne sjećam se točno, ali nešto u vezi sa pročišćavanjem zraka i zračenjem.

    Progooglaj malo, ima dosta o tome napisano.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    evo cure malo o OTROVNOM SOBNOM BILJU

    nadam se da ce vam bar malo pomoci

    e da i si mozete malo potraziti o tom

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    rene zar sanseverije nisu otrovne :? sad se nesjecam tocno ali znam da se od njih dobiva otrov protiv insekata koliko se sjecam iz skole

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    Svakako ne imati difenbahiju, kalu, oleandar;
    Poželjno imati sanseverije i klorofite, ne sjećam se točno, ali nešto u vezi sa pročišćavanjem zraka i zračenjem.
    Difenbahija je inace dobra biljka za imati u sobi ali je otrovna ako je se liže, jede i sl.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj gejsha prvotno napisa
    evo cure malo o OTROVNOM SOBNOM BILJU
    Dakle, bila sam u pravu- sve sto ima "mlijeko" 8)

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    24

    Početno

    jel neko možda zna kako spasiti afričku ljubičicu od medike(mislim da je to lisna uš).Napada mi cvjetove.Prije 15 dana sam morala odrezati 30 -ak cvjetova,mislila sam da sam je se riješila,a kad ono opet.Molim da mi se javite,ako bilo što znate o tome

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    gejsha super link thanx

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    ararita sve vrste usi se sa cvijeća ubijaju tako da uzmesh opuske od cigareta
    stavish u posudu s vodom ostavish preko noci da pozuti onako i onda procjedish i u spricu stavish tu tekuvinu i pošpricash cvijet za sat-dva nema nijedne :D

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Citiraj marinna prvotno napisa
    Ima li netko "vrt u boci" (ili kugli) i koje je cvijeće dobro podnosi takve uvjete?
    evo ti ovdje malo o tome pa si pogledaj

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    sjetila sam se josh jedne super stranice sto bi moglo pomoci sto se tiče bilja
    nase male biljcice

    necu vishe nista pisat obecavam

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj gejsha prvotno napisa
    necu vishe nista pisat obecavam
    Piši, piši, baš mi fali jedan ovakav cvijetni kutak!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj gejsha prvotno napisa
    ararita sve vrste usi se sa cvijeća ubijaju tako da uzmesh opuske od cigareta
    stavish u posudu s vodom ostavish preko noci da pozuti onako i onda procjedish i u spricu stavish tu tekuvinu i pošpricash cvijet za sat-dva nema nijedne :D
    To sam citala i dosada nisam probala ali bome hocu. Ovaj put sam morala svo cvijelc zasuti neopitroidom koliko su se raširile. Je li se riješava time i onaj "crveni" pauk? A one zalijepljene gadure što su prilijepljene na biljku?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Crveni pauk na sobnom bilju uspješno se suzbijaja insekticidnim štapićima koji se utiskuju u tlo u blizini korijena biljke. Zbog mjesta primjene neškodljivi su ... iskreno neznam kak nikotin djeluje na njih :/ probaj ali znam da i ovisi i koji je tip (-Tetranikus ili Panonikus) :/ pitaj u apoteci najbolje.. ako se sta sjetim napishem .. sad mi malo guzva na poslu..

    znam ja da nama fali "cvijetni kutak" al neznam dali ms. ivy fali

  36. #36
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno



    imamo starih topica o cvijeću u stanu i na balkonu, prošvrljajte malo!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa

    imamo starih topica o cvijeću u stanu i na balkonu, prošvrljajte malo!
    Nije poanta o starim topicima nego o pričanju o cvijeću.
    Onda mozemo preimenovati topic u Pričajmo o cvijeću.

  39. #39
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ili otići na neki vrtlarski forum, ako vam je zaista do čavrljanja o vašim zelenim ljubimcima.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    ili otići na neki vrtlarski forum, ako vam je zaista do čavrljanja o vašim zelenim ljubimcima.
    parti brejkerica

  41. #41
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    jazzmama, gdje si kupila taj lotus, na placu u Čk ili gdje drugdje? misliš da bi se dalo opet naći?

    obožavam takve neke biljke, evo, baš mi idući tjedan dolazi strelitzia koju nabavljam dvije godine, ali ih nije tu nitko uvozio, to mi je frendica sredila. jedva čekam. to valjda nije otrovno.

    imam pun stan tih biljaka i već se pitam što ću najesen, kad unesemo adame unutra (imam tri ogromna, dva sa 7 ogromnih listova, jedan samo malo manji) i sve ostalo, a mali slinavac počne puzat....moram proučiti dobro sve ove topiće do tada

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Meni sestra uzgaja strelicije, ali one su oštre na vrhu, ne znam jel samo opasno radi uboda ili ima i otrov :/

  43. #43
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Moja strelicija stigla u ogromnoj kanti, neki listovi su i viši od mene (trenutno nema cvijeta, ali ima dosta izdanaka u kojima ?e biti cvijet, stvarno ima puno biljaka u kanti), MM i ja ostali šokirani kako je ogromna, ja sam mislila da ?e mi biti ispod ramena i manja, išla sam tražit fotku iz Francuske da si potvrdim visinu.

    Onda se sjetila biserka da je to zbog kante, naravno, ja sam o?ekivala visinu od zemlje do vrha, zanemarivši da je ovo u tegli, biserka.

    Vrhovi jesu oštri, ali opet, to je dosta visoko, pa ne bi trebalo biti problema dok to dijete doraste (ako to preživi tako dugo), e sad, o otrovu nisam našla ništa za sada. Pa ako netko slu?ajno ima drugih saznanja, skupljam sve korisne linkove na tu temu.

  44. #44
    bauba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    399

    Početno

    Moram malo OT, ali da ne otvaram novi...
    Dobila sam prekrasnu sobnu palmu ali je budala nisam na vrijeme presadila iz treseta i naravno, počela se sušiti.
    Mogu li je nekako ipak spasiti? Da odrežem suhe listove, prihranim...?
    Ne izgleda mi kao da će se moći oporaviti, makar je presađena...

  45. #45
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Nas je bilo troje djece u kuću i mama je bila luda za cvijećem. Bilo ga je kamogod si se okrenuo, i difenbachia, fikusa, otrovnih, neotrovnih, kaktusa, puzavica...(znali smo se smijati da kad bi kolac zasadila da bi i on procvao ), ali NIKAD, baš nikad, zbog nas (a poslije ni zbog mojih kćeri) nije maknula niti jedan jedini cvijet (a na vaze i ukrase u kući).
    Sjećam se kad sam rodila stariju, i imala sam po kući isto tako puno cvijeća, ukrasa, vaza pa sam ju pitala što ću, a ona mi je rekla da sve ostavim na svom mjestu, malo pripazim i učim ju da se ništa ne dira. I stvarno, upalilo mi je i za stariju i za mlađu. Ni jedna ni druga mi nikad ništa nisu dirale (osim moju šminku i cipele ). , a nikad ništa nisam maknula. Stoji sve još uvijek na svom mjestu (osim što je par lončania pocrkavalo - nisam ih stigla odnijeti mami na rehabilitaciju ).

  46. #46
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Citiraj bauba prvotno napisa
    Moram malo OT, ali da ne otvaram novi...
    Dobila sam prekrasnu sobnu palmu ali je budala nisam na vrijeme presadila iz treseta i naravno, počela se sušiti.
    Mogu li je nekako ipak spasiti? Da odrežem suhe listove, prihranim...?
    Ne izgleda mi kao da će se moći oporaviti, makar je presađena...
    Mislim da to nema veze s presađivanjem - ja nikad ne presađujem cvijeće koje kupim/dobijem odmah. A ni inače se baš ne mogu pohvaliti da to napravim dovoljno često - npr. prošle jeseni, kad sam nešto namjeravala presadit, nisam fizički bila sposobna jer sam teško podnosila trudnoću i jedva da sam se dizala iz kreveta u to doba i sve živi.

    Prošle godine, kad je moje cvijeće bilo većinom na terasi, MM ga je "privremeno na koji dan" sklonio dok se nešto radilo na terasi. Tako je moja velika aracea palma završila u nekom zabačenom kutku dvorišta kraj građevinskog materijala (a da se ni sam nije mogao sjetiti zašto ju je tu stavio), ljeti, po najvećem suncu, bez vode, po njoj je žarilo i palilo nekoliko dana dok ju slučajno nisam zagledala. Srce mi je skoro prepuklo i nisam pričala s njim tu večer jer bi inače bilo žestoko. Uglavnom, porezala sam sve suhe listove i pošišala one gdje su samo neke rese dijelom bile suhe. Čitaj, skratila je na pola.

    Sad je još uvijek živa, neki od tih listova koji su bili dijelom suhi su se tijekom proteklih mjeseci potpuno posušili, koji su bili zeleni, zeleni su i dalje, a nešto je i novo izašlo. Ne znam da li će ikad biti opet "ona stara" ali ne izgleda uopće loše onima koji je nisu vidjeli u originalnom izdanju.

    Probaj sa šišanjem, možda upali.

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj bauba prvotno napisa
    Moram malo OT, ali da ne otvaram novi...
    Dobila sam prekrasnu sobnu palmu ali je budala nisam na vrijeme presadila iz treseta i naravno, počela se sušiti.
    Mogu li je nekako ipak spasiti? Da odrežem suhe listove, prihranim...?
    Ne izgleda mi kao da će se moći oporaviti, makar je presađena...
    Ja sam do sad imala nekoliko palmi i to raznih i uvijek sam ih uspijela dokusuriti i ni jedna nije preživjela. Ja sam zaključila da su to problematične biljke i više ih ne nabavljam.

    Evo što se mojima dogodilo možda ti pomogne:
    1. Jedna je bila zaražena štitastim ušima. nisam je uspjela spasiti.
    2. Jednoj se začepio otvor za vodu, a ja sam je previše zaljevala, a njoj se nije svidjelo živjeti u blatu, pa je istrulila.
    3. Jednoj se nije svidjelo što je premalo zaljevam pa se posušila.
    4. Jednoj se nije svidjelo biti na propuhu.

    Uči iz mojih grešaka:
    Presadi palmu u propusnu zemlju i ne zaljevaj prečesto pogotovo po zimi. Po ljeti ipak povremeno zalij i ne drži je na propuhu.

  48. #48
    bauba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    399

    Početno

    brigita, Hera:
    Probat ću nešto jer mi inače cvijeće super uspjeva pa sam zato zbog ove palmice.
    Drž'te palčeve.

  49. #49
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    brigita, super ti je post!

    sjetila sam se svoje "kokos palme" - one što ide dolje iz ploda, kak mi je bila super i otkačena i fora i sve tako, dok jednom, ne znam kaj je bilo MM-u, odlučio on usred zime malo prozračiti stan, sve otvorio i spustio temperaturu na 15 stupnjeva valjda u manje od 10 minuta.

    ja s posla, a on taman lufta, propuhuje se stan, samo kaj me nije šlagiralo. ne moram reći da sam poslije pobacala nekoliko biljaka...

    baš sad si mislim, pa uvijek MM upleten u neke priče s propastima mojih palmi, moram mu to nekako naplatiti (nekom lijepom palmom )

  50. #50
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    Obavezno difembachiu ako je imas! Ona je otrovna cak i na dodir. U principu, mozda bi bilo dobro maknuti sve sto ima nekakvo bijelo mlijeko iznutra, sve sto nije onako "svjeze" i zeleno i iznutra.
    imam prekrasnu veliku difenbahiju, koju cu morati presaditi uskoro jer joj je stabljika pri dnu postala pretanka za drzati tako veliki cvijet.
    primijetila sam da se pojacano "znoji", tj. s listova kapa prozirna tekucina, kao voda.
    sto je to?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •