Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Netipičan osip

  1. #1
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno Netipičan osip

    Upravo sam se vratila od pedijatrice, već drugi put…H. je prije nekoliko dana dobila raspršeni osip u vidu crvenih okruglih točaka (kao tragovi sitnih kišnih kapi) promjera 2-3 mm sa unutarnje strane bedara. Te crvene točkice nisu izdignute iznad kože, koža nije hrapava i ne svrbi.
    Otišli smo pedici, međutim, kako smo išli drugi dan popodne, osip je već bio vrlo blijed (očigledno se povlačio). U prvi mah sam pomislila da je riječ o Lyme boreliozi jer smo nekoliko dana ranije izvadili krpelja (o tom sam već pisala na onom topicu o krpeljima), međutim dr. je rekla da ona misli da ne može biti borelioza, jer je osip raspršen i apsolutno netipičan za tu bolest, ali joj je ipak preventivno dala Ceporex. Taj se osip s bedara potpuno izgubio, ali se sinoć pojavio isti takav osip na tabanima i na jednom dlanu. Do jutros se osip sa dlana sasvim povukao, a i na tabanima je vrlo blijed. I dalje je ništa ne svrbi, nema temperaturu niti bilo kakve druge simptome…vesela je i razigrana. Ponovo smo otišli pedici, a ona to ne može povezati s ničim i šalje nas dermatologu…

    Jeste li imali takvih iskustava?
    Baš me zanima, obzirom da dermatologu idemo tek slijedeći tjedan (osim ako to eskalira, onda doći preko hitne i ranije – tako su mi rekli kad sam ih nazvala).

  2. #2
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno Re: Netipičan osip

    Nije baš da imam neka iskustva, ali mi to ovak na prvu loptu djeluje ko neka alergijska reakcija :/

    Pusa Hani

  3. #3
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno


    H. inače ima alergijske reakcije na koži (i sad ima jednu po ramenima i vratu), ali to izgleda drukčije...sitni prištići koji je jako svrbe.
    Ali možda je ovo rekacija na nešto sasvim drugo (a ne na hranu ili sunce, što je kod nas obično izvor reakcije).
    U svakom slučaju na tabanima su ostale još sam dvije-tri točke, sve se drugo povuklo .

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Ja sam alergicar i znala sam imati razlicite reakcije na razne stvari. Nekad me jako stiskalo u prsima (valjda naticanje sluznice iznutra), bolove u trbuhu, osip, naticanje. Njacesce bi sve eskaliralo na van ali nekad i ne bi. Recimo, smijesan vid alergije sam imala na hladnocu- naticala bi mi stopala cim bih se malo smrzla.

  5. #5
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno

    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    Recimo, smijesan vid alergije sam imala na hladnocu- naticala bi mi stopala cim bih se malo smrzla.
    Moja mama je, recimo, od hladnoće padala u nesvjest. Ona je to opisivala kao da joj se "zavukla zima pod nokte" i kad bi to osjetila, pala bi u nesvjest.

    Nego, BHany, možda je reakcija na kakvu kemiju (novi šampon, sapun i sl.). Već sam na nekoj sličnoj temi spomenula da jedan moj rođak dobije osip po dlanovima i tabanima kad je u dodiru s određenim metalima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •