Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 155

Tema: brzo odustajanje od dojenja

  1. #51

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj Serpentina prvotno napisa
    Tamo gdje nema adaptiranog, žene nemaju problema sa dojenjem. I točka. Meni je trenutno dosta, imam neku krizu što se dojenja tiče, ali ću puno radije potrpit nego bebici gurat svakojake gadosti. Vjerujem da će me proći.
    Jedna poznanica je prestala dojiti jer "nije imala mlijeka" ali priznaje sama da je podsvjesno jedva čekala da to prođe, tako da je "neimanje mlijeka" samo izlika, naravno, kao i svaki drugi put...

    ma kako samo znas to tako precizno

    dojila sam vrlo, vrlo kratko, jednostavno 'iz zraka' dok je bila na na trakcijama nije islo i pocela je u gipsu gubiti tezinu rapidno

    nema sanse da to ikada prezalim, i dosadna sam vec svima oko sebe sa pricom o dojenju i autosjedalicama i svime dobrime sto Rode i ovaj forum donesu...

    no ovakav jedan post mi je sasvim dovoljan da se osjetim ko bice drugog reda i prava nemajka jer sam djetetu u usta gurnula svakojake gadosti...

    srecom pa grijeh na usta izlazi, a ne ulazi...

  2. #52
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Ma, Serpentina, ja se slažem s tvojim zadnjim postom. Nisam ni ja dojena (zapravo jesam kratko) i ne smatram se manje inteligentnom, glavatom i sl. I ne osjećam da sam zakinuta za nešto, al ja dojim. Samo mislim da mamama koje ne doje nije baš drago čuti da "bebici guraju svakojake gadosti".
    A i moj zadnji post se nije odnosio samo na tebe, nego na sve koje slično pišu.
    Nemoj se ljutiti!

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj Serpentina prvotno napisa
    hej hej - ako mogu dojiti, onda je prema mom mlijeku adaptirano ipak nešto manje vrijedno, a da ne mogu bi bilo spas. Nisam dojena i ne smatram se manje intelignetnom, sorry na krivom izrazu, nisam mislila da ste TOLIKO osjetljive.
    Polako...
    Ne nerviraj se. Uh, kakve sam ja sve imala krize, ali nema smisla tako razgovarati s ljudima. Moraš ipak imati veće razumijevanje prema onima koje ne doje jer (i sama si napisala) koliko je to dobro i bitno i za bebu i za majku. Prema tome, njima je teže, ma koliko god se tebi tvoja kriza činila velika. Ni meni se ne svidja miris adaptiranog i uvijek mi je bilo zao kad bi mu to morala dati, ali kad ne moze drukcije, onda je i to spas.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Ma dajte ženske, tema je počela u lošem tonu, nemojmo da u takvom i završi! Jer ćete dobiti po guzi!

  5. #55
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    Ma dajte ženske, tema je počela u lošem tonu, nemojmo da u takvom i završi! Jer ćete dobiti po guzi!
    Big Sisters are watching...

  6. #56
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Mene je teško naljutiti :D
    Moja šogorica je napravila glupost i zato mi nećak konzumira adaptirano pa sam malo nabrijana. Naranvno, svatko ima svoje razloge,ali prestati dojiti kako bi se moglo ići po kavama je svakako preblesavo i preidiotski da bi se oprostilo.

    Stoga se ispričavam svima koje sam povrijedila.


  7. #57
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    --- ili uvrijedila.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj Serpentina prvotno napisa
    prestati dojiti kako bi se moglo ići po kavama je svakako preblesavo i preidiotski da bi se oprostilo.
    gle svatko ima svoje prioritete i nemaš što kome opraštati ili zamjerati jer to nije tvoj problem.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    Citiraj Serpentina prvotno napisa
    prestati dojiti kako bi se moglo ići po kavama je svakako preblesavo i preidiotski da bi se oprostilo.
    gle svatko ima svoje prioritete i nemaš što kome opraštati ili zamjerati jer to nije tvoj problem.

    ma mislim da to nikome nije razlog prestanu dojenja... ja u frizideru uvijek imam jedan obrok izdojenog viska, tako da ako se negdje zadrzim MM moze dati sinu bocu, ili kada sam preumorna u rano jutro ili nesto slicno...
    Ja sam sa svojiom familijom ratovala oko tog (kršitelj koda)a tjednima. Pokusali su me uvjeriti kako djetetu "moram" poceti davati (kršitelj koda) jer ce moje mljeko uskoro postati "pre slabo" ?! hm... mislim si ja; jesu vama vase mame pred 60 godina davale (kršitelj koda), pa sta vama fali?

  10. #60
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Citiraj Aphro prvotno napisa


    ma mislim da to nikome nije razlog prestanu dojenja... ja u frizideru uvijek imam jedan obrok izdojenog viska, tako da ako se negdje zadrzim MM moze dati sinu bocu, ili kada sam preumorna u rano jutro ili nesto slicno...
    Ja sam sa svojiom familijom ratovala oko tog (kršitelj koda)a tjednima. Pokusali su me uvjeriti kako djetetu "moram" poceti davati (kršitelj koda) jer ce moje mljeko uskoro postati "pre slabo" ?! hm... mislim si ja; jesu vama vase mame pred 60 godina davale (kršitelj koda), pa sta vama fali?
    Zalosno ali istinito, to je jedan od razloga. Uz onaj: "Pa daj joj bočicu navečer da spavaš cijelu noć!" - onda došao mastitis i eto ti ga na!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj Aphro prvotno napisa
    jesu vama vase mame pred 60 godina davale (kršitelj koda), pa sta vama fali?
    ne (kršitelj koda) nego preprženo brašno razvodnjeno kravljim mlijekom
    (sad će netko reći - dođe ti na isto)

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Meni nije jasno zasto svi slušaju ikoga ako je vrhovni autoritet po pitanju dojenja Roda. Ja sam odmah znala da cu se iskljucivo ovdje informirati po pitanju dojenja i nikoga, ama baš nikoga drugog nisam slušala. I nitko mi se nije ni pokušavao nametnuti sa svojim savjetima, pa čak ni patronažna ni pedijatar. Ako znate kako treba raditi zašto se uopce obazirati na priče iz davnine.

  13. #63
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    "neimanje mlijeka" samo izlika, naravno, kao i svaki drugi put...

    ima mama koje stvarno misle da nemaju mljeka
    ima mama da stvarno uopće nemaju mljeka (to je onaj mali postotak zdrastvenih razloga)
    nemojmo sad napadat tko je kako i zašto odustao od dojenja. Odustala sam i ja zbog svojih razloga.
    Možda je bolje da se malo više pozabavimo time da pomognemo majkama da ne odustaju, i da mljeko nemože nestat. Ja sam pomogla jednoj mami koja i dan danas nevjeruje da joj mljeko nije nestalo i zna da je s njom sve uredu ako je 10 puta prošla prepunjenost i temperaturu iako su joj govorili da je 'bolesna' i da to nije uredu.
    Ljudi neznaju kao što ni ja nisam znala.

  14. #64
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj snoopygirl prvotno napisa
    Možda je bolje da se malo više pozabavimo time da pomognemo majkama da ne odustaju, i da mljeko nemože nestat.
    Ovo je bit svega, jer one žene koje kažu da im je nestalo mlijeko ili da im je dijete poslije podoja bilo gladno, vjerojatno su naletile na skok u razvoju.
    Nedavno sam na jednom rođendanu pričala sa dvije mlade mame i oba dvije su prestale dojiti sa tri tjedna. Naletila sam na plodno tlo, htjele su me saslušat, pričala sam im o skokovima u razvoju i uputila na Rodine stranice za ubuduće.
    Postala sam savjetnica za dojenje u ilegali

    Poznam samo jednu ženu koja nije htjela dojiti i to iz obitelji, njeno obrazloženje je da je ona tako odlučila. Hvala i doviđenja, tu više nisam imala šta za nadodat.
    I da ne bi bilo zabune meni mlijeko nije nestalo, niti mi je dijete bilo gladno. Pijem tri vrste lijekova i to je jedini razlog.

  15. #65
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Kad sam ja bila trudna prvi put, točno sam znala koja od mojih su-trudnih frendica bude dojila a koja ne. A nisam vidovita... One koje su kupile bočice (za svaki slučaj ) i sterilizatore su sve do jedne odustale od dojenja u prvih mjesec dana. Jer im je nestalo mlijeka. Nemam namjeru nikoga osuđivati, niti sam to radila tada, ali stvarno mi se čini da dojenje pada u drugi plan čim postoji u kući bočica i adaptirano. I kad se to zbroji s savjetima generacije koja nije dojila (od izuma adaptiranog nadalje), tada dojenje definitivno pada u vodu. Te generacije uglavnom imaju predodžbu da dijete treba hraniti svaka 3 sata, a ako je češće gladno, tada mlijeka nema dovoljno, nije dobro, nije dovoljno jako itd. Kad se to zbroji s nesigurnošću svake mlade mame, i vječnog pitanja je li mi dijete gladno/sito- čarobni krug je tu zatvoren.
    I ja sam sama dobila takve savjete, pogotovo što je zaista bilo dana kad bi mi dijete visilo na cici. Je li to bio skok u rastu, ili neka emotivna potreba za smirenjem kod mame, ili nešto treće - ne znam, ali ja sam izdržala te dane kao nešto normalno. A najčešći komentar je bio da mi mlijko nije dobro i da se dijete ne može najesti do sita (hm, zato sam je valjda i dojila do druge godine ).
    I stvarno me duboko fascinira uvjerenje moje mame i njenih prijateljica da sam ja zbog dugog dojenja jedan pravi fenomen, jer je to moje dojenje toliko zapanjujući presedan, da one ne mogu vjerovati. Moram priznati da sam više podrške oko dojenja dobila od svoje bake (koja je dojila dok joj djeca nisu napunila 3 godine) i kojoj je to sasvim normalno. I sad malo offtopic, baka me aposlutno podržava za platnene pelene

  16. #66

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    54

    Početno

    Bok
    Ja sam buduča mama(točnije od 14.07)i definitivno želim dojiti mog malog mišeka i psihički sam spremna na borbu s event. problemima(a sad se počinjem i inform. o tome), pa me zanima koliko ima istine u slijedečem: Čula sam to već puno puta, a sad mi je pričala sestrična i svoj slučaj(cura je 29-god. i totalno neinformirana, osim od strane baba sa sela), naime ona je u početku bez problema dojila, međutim malecki je često nakon dojenja plakao, što su babe koment. kao grčevi, dok ona sama nije posumnjala da možda njeno mljieko nije dovoljno hranjivo i probala poslije podoja još sa adapt.mlijekom, i veli da od tada više nije plakao pa je skroz prešla na adapt., daklem dali je stvarno ikako moguče da majčino mlijeko bude preslabo?

  17. #67
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    dali je stvarno ikako moguče da majčino mlijeko bude preslabo?
    apsolutno je nemoguće.

    razlozi plakanja su mnogostruki:
    - možda je stvarno još bio gladan pa ga je trebala još staviti na cicu (pogotovo ako je prakticirala dojenje od maximalno 20 minuta, pa skidaj s cice, kako to neki savjetuju )
    - možda je let down bio prejak pa je zato plakao
    - možda je plakao jer ga je mučilo podrigivanje/ vjetrovi
    - možda je samo htio sisati za utjehu/ maženje, a ona mu nije dala cicu
    - možda je imao soor
    - ..............

  18. #68
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ako već nisi, pročitaj ove članke:

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=111&Show=2113

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=96&Tekst2ID=238&Show=2131[/url]

  19. #69
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    Citiraj Aphro prvotno napisa
    jesu vama vase mame pred 60 godina davale (kršitelj koda), pa sta vama fali?
    ne (kršitelj koda) nego preprženo brašno razvodnjeno kravljim mlijekom
    (sad će netko reći - dođe ti na isto)
    prije 60???
    jao draga,nemamo ti mi još toliko

  20. #70
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    kad ja razgovaram sa ženama koje imaju veću djecu sve su "ostale bez mlijeka" negdje oko 3. mjeseca bebinog života
    a tada se dešava jedan od najjačih skokova u razvoju
    beba bi stalno bila na sisi, al ne zato jer je gladna, nego da osigura veću proizvodnju ubuduće
    sise su tada već manje jer su se ponuda i potražnja donekle izregulirale
    i eto ti dobitne kombinacije: sise prazne + dijete stalno plače = nemam više mlijeka
    uz svesrdnu "podršku" okoline, teško je ne pokleknuti

    i onda mi kažu "e, da sam to onda znala"
    eto, zato educirajte, pa tko želi znati, poslušat će, a tko neće-njegov izbor

  21. #71
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    sise prazne + dijete stalno plače = nemam više mlijeka
    uz svesrdnu "podršku" okoline, teško je ne pokleknuti
    baš tako, nažalost, uvjerene su da zaista nemaju mljeka
    Bez ikakve podrške i znanja, nije jednostavno biti samouvjeren. Pogotovo kad smo onako smantane i nikakve od poroda, prvo dijete i sl.

  22. #72
    znatizeljna avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    347

    Početno

    Citiraj snoopygirl prvotno napisa
    sise prazne + dijete stalno plače = nemam više mlijeka
    uz svesrdnu "podršku" okoline, teško je ne pokleknuti
    baš tako, nažalost, uvjerene su da zaista nemaju mljeka
    Bez ikakve podrške i znanja, nije jednostavno biti samouvjeren. Pogotovo kad smo onako smantane i nikakve od poroda, prvo dijete i sl.
    Tako je bilo kod većine mama koje ja znam, a prestale su dojiti.
    Meni je odmah uletila patronažna i rekla: vaša beba može pojesti 80 ml. Nikad mi nije palo na pamet da se izdojim i 'provjerim' količinu mlijeka. A znam dosta mama koje su tako radile i prestale dojiti (eto što čini jedan 'stručan' savjet).

    I niti mi je u trudnoći palo na pamet da obavezno kupim adaptirano, za svaki slučaj. Isto tako većina mama koje znam su ga upotrijebile i prestale dojiti.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb. Malešnica
    Postovi
    150

    Početno

    Kad sam ja bila trudna prvi put, točno sam znala koja od mojih su-trudnih frendica bude dojila a koja ne. A nisam vidovita... One koje su kupile bočice (za svaki slučaj ) i sterilizatore su sve do jedne odustale od dojenja u prvih mjesec dana. Jer im je nestalo mlijeka.
    I ja sam u trudnoći kupila par bočica, a evo isključivo dojim dok bočice skupljaju prašinu (koristili smo ih jedno vrijeme za adapt ali više ne).
    Ne možeš imati bebu a ne imati bočicu, nije mi padalo na pamet da bebi bočica ne treba...
    Roda mi je u međuvremenu otkrila toplu vodu...

  24. #74
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    e, da, još jedan dokaz da "nema mlijeka" je količina izdojenog
    ja sam mogla izdojiti jako, jako malo i to mi je bio nepobitan dokaz da nema
    a onda sam saznala da to i nije baš tako

    netko ne može izdojiti ništa, a dijete može navući sisanjem koliko god mu treba
    samo to većina žena ne zna

  25. #75

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj Rayna prvotno napisa
    Citiraj k2007 prvotno napisa
    Citiraj Aphro prvotno napisa
    jesu vama vase mame pred 60 godina davale (kršitelj koda), pa sta vama fali?
    ne (kršitelj koda) nego preprženo brašno razvodnjeno kravljim mlijekom
    (sad će netko reći - dođe ti na isto)
    prije 60???
    jao draga,nemamo ti mi još toliko

    znam da nemate to sam ja rekla svom tati kada mi je dao taj "pametni" komentar

    po pitanju bocica; ja sam kupila izdajalicu prije poroda jer sam znala da cu se sigurno morati izdajati tih prvih dana kada naidje mlijeko, a sa njom sam dobila 3 bocice.
    Mislim da bez obzira na sve, u kuci uvijek treba biti adaptiranog mlijeka jer se moze desiti hiljadu stvari, a dijete ne smije biti gladno. moze se desiti npr. da majku na putu iz ducana pobere bicikl ili nedaj boze auto pa mora na hitnu; a tko ce onda podojiti dijete? Moze se desiti da majka dozivi neki sok i u nemogucnosti je da "otpusti" mljeko kada joj je dojence gladno. Pa zasto da bebica pati bezveze? Majka ce rijesiti svoj problem kroz par sati ili koji dan, a sta u medjuvremenu? Mi smo malenom morali dati (kršitelj koda) par puta kada sam ja imala krizu; pojeo bi i jednu i drugu ciku do kraja i dalje bio gladan, pa bi mu morala dati adaptirano. To je proslo nakon par dana, ja sam se trudila i slusala savjete patronazne i mljeko je ponovno navrlo.

  26. #76
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Aphro prvotno napisa
    Mislim da bez obzira na sve, u kuci uvijek treba biti adaptiranog mlijeka jer se moze desiti hiljadu stvari, a dijete ne smije biti gladno. moze se desiti npr. da majku na putu iz ducana pobere bicikl ili nedaj boze auto pa mora na hitnu; a tko ce onda podojiti dijete? Moze se desiti da majka dozivi neki sok i u nemogucnosti je da "otpusti" mljeko kada joj je dojence gladno. Pa zasto da bebica pati bezveze? Majka ce rijesiti svoj problem kroz par sati ili koji dan, a sta u medjuvremenu? Mi smo malenom morali dati (kršitelj koda) par puta kada sam ja imala krizu; pojeo bi i jednu i drugu ciku do kraja i dalje bio gladan, pa bi mu morala dati adaptirano. To je proslo nakon par dana, ja sam se trudila i slusala savjete patronazne i mljeko je ponovno navrlo.
    Uh, kako krivo Djetetu se BAS NISTA nece dogoditi ukoliko nema adaptiranog u kuci i treba otici u dezurnu ljekarnu kupiti ga (ukoliko se mami desilo neznam sto prestrasno).

    A ove krize koje ste imali, naravno da ih bude. I to je NORMALNO da bude takvih trenutaka da izgleda kao da je dijete gladno. I bas zato NE TREBA IMATI adaptirano DOMA.. da ga ne bi dodavali bespotrebno djetetu. Jer vecina tih kriza nije kriza toga da je dijete gladno i da mu je zivot u pitanju, nego kriza psihe, nesigurnosti kod mame/roditelja.

  27. #77
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Aphro prvotno napisa
    Moze se desiti da majka dozivi neki sok i u nemogucnosti je da "otpusti" mljeko kada joj je dojence gladno.
    onda je dobro imati oksicitin u spreju za nos pa će se mlijeko opustiti

    Citiraj Aphro prvotno napisa
    Mi smo malenom morali dati (kršitelj koda) par puta kada sam ja imala krizu; pojeo bi i jednu i drugu ciku do kraja i dalje bio gladan, pa bi mu morala dati adaptirano.
    kad su bili skokovi u razvoju malenu sam premještala s jedne sise na drugu od 17-22 sata ( s kratkim prekidima spavanjem) 4-5 dana jer mi je toliko bilo potrebno da mi se količina mlijeka poveća
    količina mlijeka se regulira količinom sisanja
    ubacivanje adaptiranog komplicira stvar: trebaš koristiti izdajalicu koja nije efikasna kao beba .... beba radi veći razmak između podoja jer je adaptirano teže ... to ti je čisti put ka opraštanju od dojenja i uglavnom tako većina mama i završi na adaptiranom

    nekima posjedovanje kutije adaptiranog pruža osječaj sigurnosti pa ga nikad ni ne upotrebe (eto šta ti je marketing)
    nekima je to dvosjekli mač, pa tako ubace samo jednu bočicu u krizi, ne znaju da moraju izdajati, pa jedna boca postaje dvije ..tri.. četiri .. pa-pa

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Kad se samo sjetim koliko smo bacili toga adaptiranoga ... ajme Lijepu kolekciju AIO-a sam mogla nabavit

    A sve zbog panike "da neću imati mlijeka". Pa bi onda MM navečer napravio bočicu xxx-a, "za svaki slučaj". Pa bi mali svejedno zaspao na prsima, i sve dok mi nije puko film i sve te kutije itnila u koš da ih više ne gledam.

    Ajme, ti hormoni ...

  29. #79
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj la_mama prvotno napisa
    A sve zbog panike "da neću imati mlijeka". Pa bi onda MM navečer napravio bočicu xxx-a, "za svaki slučaj". Pa bi mali svejedno zaspao na prsima, i sve dok mi nije puko film i sve te kutije itnila u koš da ih više ne gledam.

    Ajme, ti hormoni ...
    tako je i kod mene bilo
    koji kupus od hormona, sebe nisam mogla prepoznati

  30. #80

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    ubacivanje adaptiranog komplicira stvar: trebaš koristiti izdajalicu koja nije efikasna kao beba ....


    zasto bi koristila izdajalicu? ja bi mu dala obe cike, a onda dodala jos adaptiranog ako je i dalje gladan ( u glavnom bi pojeo 30/40 ml ).
    Nisam nikada cula za taj sprej koji pomaze otpustanju mlijeka. To sigurno nije stetno?

    Quote Anchie : Uh, kako krivo Sad Djetetu se BAS NISTA nece dogoditi ukoliko nema adaptiranog u kuci i treba otici u dezurnu ljekarnu kupiti ga (ukoliko se mami desilo neznam sto prestrasno).

    mozda je kod vas drugacija situacija. Kod nas smo samo muz i ja, dakle ako nema mene, on ne moze nekoga zvati da pricuva dijete dok on ode u dezurnu, ceka red i tako.. a sa dijetem koje vristi jer je gladno to mora da je prava zabava!

    Ma sve u svemu.. ja vec neko vrijeme nemam adaptiranog u kuci, morala sam baciti jer je stajalo otvoreno, ali sve gledam da ga trebam kupiti za " nedaj Boze". Nema sanse da me samo "imanje" tog mljeka moze navesti na prekid dojenja jer sam se u dojenje zaljubila i planiram dojiti jos jako, jako dugo. Ne vjerujem da drzanje kutije mljeka u prahu moze biti razlog prestanka, ima tu sigurno puno vise razloga.

  31. #81
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Aphro prvotno napisa
    Ne vjerujem da drzanje kutije mljeka u prahu moze biti razlog prestanka, ima tu sigurno puno vise razloga.
    kombinacija razloga: nesigurnost, hormonske nevere, krivi savjeti, nepostojanje podrške od najbližih, stalno optuživanje od bliskih osoba da izgladnjuješ dijete ....

  32. #82
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Mislim da bez obzira na sve, u kuci uvijek treba biti adaptiranog mlijeka jer se moze desiti hiljadu stvari, a dijete ne smije biti gladno.
    marge sad ima 2,5 mjeseca.
    ja u kući nemam niti adaptirano, niti flašicu. nemam čak ni dudu varalicu.
    imam negdje izdajalicu još od zare, ali nemam pojma gdje je.

  33. #83
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Nikad nisam imala adaptirano doma..MM je jednom predložio da kupimo (u stanju očaja, kad sam bila prilično izmučena skokovima, bolnim bradavicama i sl.), ali nisam mu dala..ipak me od svega najviše žalosti kad vidim da dosta ljudi smatra dojenje nekim oblikom mučenja..za mene to nije tako, upravo suprotno...moj dječak uskoro puni 6 mjeseci i kako vrijeme odmiče, ja sve više uživam u dojenju..

  34. #84
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ja mislim da najveci problem lezi u tome sto vecina mama/roditelja ima krivu percepciju kako bi to dojenje trebalo izgledati. Imam dojam da vecina ljudi ocekuje da ce dijete sisati toliko i toliko i onda spontano zaspati.. i tako zadovoljno spavati i satima i onda opet sisati itd.

    I kad ta slika ne izgleda tako, onda vecinom pomisljaju "dijete mora da je gladno, da nije, sigurno se ne bi tako ponasalo". Ne ocekuju da ce se dijete htjeti nositi po cijele dane, da ce htjeti sisati po cijele dane bez reda i rasporeda, da nece dati da se mama makne od njega (odmah ce plakati)... Ni ne pomisljaju da je dijete mozda tako - zahtjevno, da mu se trebaju prilagoditi, prihvatiti ga kao takvog sa svojim specificnim potrebama...

    Kriva predodzba se nabacuje na roditelje u startu, i onda oni siroti kad to nije tako gube tlo pod nogama (i posezu za adaptiranim jer nam se to stalno prezentira kao spasonosno rjesenje) :/

  35. #85
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pa kad gledaš te silne reklame na kojima bebica blaženo spava u kinderbetu a svježa i odmorna majka je raznježeno gleda, što bi drugo pomislila?

    još ti se nađe nekoliko prijateljica i susjeda čije dijete nikad ne plače, cijeli dan leži u kindaču i igra se zvečkicama, spava cijelu noć a danju jede svaka 4 sata...

    malotko zapravo zna što ga čeka kad se beba rodi - ništa te ne može pripremiti na tu ogromnu promjenu i to malo biće sa svojim specifičnim potrebama i zahtjevima toliko različitim od tvojih.

    srećom, formula je uvijek pri ruci da "olakša".

  36. #86
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Baš sam danas posudila od sestre Cosmopolitan (mislim da je novi nisam ziher) jer ima neki članak o trudnoći i kaže:
    "3-6 mjeseci poslije poroda žene često prekidaju dojenje pa se možete vratiti koktelima " :shock:
    Znam da to i nije baš neki referentni časopis, ali napisati tako nešto...

  37. #87
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Aphro prvotno napisa
    zasto bi koristila izdajalicu? ja bi mu dala obe cike, a onda dodala jos adaptiranog ako je i dalje gladan ( u glavnom bi pojeo 30/40 ml ).
    Visiš moj problem je slaba volja, odrastanje na adaptiranom, očita nevjera u moju sposobnost dojenja. To je sve u glavi, moje su omiljene riječi.

    No nikakva mi utjeha nisu bile ničije riječi kad bih ja nakon dojenja od sat vremena na obje cice dala jani bocu jer plače a ona je smaže kao da ništa nije jela.

    I još k tome Mia koja je svojim neraspoloženjem tražila moju blizinu što joj nikako nisam mogla dati uz Janu na cici. Bila sam očajna.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Trieste,Italia
    Postovi
    93

    Početno

    moj sin je proveo celu sedmicu na intenzivnoj,odmah posle rodjenja-nisam ga dojila.par puta sam izdajala mleko i to mu davala,ali mu nije bilo dovoljno pa smo dopunjavali humanom1.kad smo dosli kuci-prica se nastavila,ja sam se izdajala,pokusavala da ga privolim na sisu,ali kad je gladan,bio je mnogo nervozan,vristao je i nikako nismo mogli da se snadjemo..meni je bilo jako zao,uvek sam zamisljala kako cu dojiti svoju bebicu,ali stvarnost se puno razlikovala..prolazilo je i po nekoliko dana,a ja nisam ni pokusala da ga vratim sisi..pedijatar nam je na dvomesecnoj kontroli rekla da nastavim sa izdajanjem,jer je sad kasno i pokusati,posto se on vec naucio na bocicu..ali ja sam nekako imala u glavi sliku kako ga dojim i malo-pomalo ponovo sam pocela da ga stavljam na ciku-kad ej sit,dok smo se mazili,kod uspavljivanja..onda je posikio prvi obrok,pa drugi dan dva,i malo pomalo,moj sin je sa punih tri meseca proveo citav dan hraneci se na maminim prsima..otad vise nikad nije pio na bocicu..i jos uvek sikimo..imamo punih pet meseci.. :D

  39. #89
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    botabal

  40. #90

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb. Malešnica
    Postovi
    150

    Početno

    Botabal, svaka čast :D

  41. #91

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Trieste,Italia
    Postovi
    93

    Početno

    hvala cure!ponosna sam na sebe i svog malog cvrcka,ali sam jos vise od toga srecna..ma definitivno je sve u glavi,u volji i zelji da se nesto postigne..kao i u svemu u zivotu..sad mi je cudno kad cujem da neka majka ne doji jer nema mleka zbog ovog ili onog ili je grize ili sta vec..zaboravila sam da napisem da mi je mleko ponestajalo bas neposredno pre nego je moja bebica pocela da sisa-na rodi sam procitala da je izdajanje bitno za kolicinu mleka pa sam izdajala, na bukvalno,pola sata neka dva dana,i eto..sve pet.. za rode

  42. #92

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Trieste,Italia
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj botabal prvotno napisa
    hvala cure!ponosna sam na sebe i svog malog cvrcka,ali sam jos vise od toga srecna..ma definitivno je sve u glavi,u volji i zelji da se nesto postigne..kao i u svemu u zivotu..sad mi je cudno kad cujem da neka majka ne doji jer nema mleka zbog ovog ili onog ili je beba grize ili sta vec..zaboravila sam da napisem da mi je mleko ponestajalo bas neposredno pre nego je moja bebica pocela da sisa-na rodi sam procitala da je izdajanje bitno za kolicinu mleka pa sam izdajala, na bukvalno,pola sata neka dva dana,i eto..sve pet.. za rode

  43. #93
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ah cure...ljuta sam ko pas...šetam oko kuće s malim...kad li mater vadi iz gepeka 2kutije adpat...ja :? ...reko što će ti to? a ona treba xy bliskoj ženi u obitelji... već pomalo izritirana tim bliskim mi ženama koja nemaju mlijeka pitam "što nema ona 2sise?"...a meni moja mama "ti ćeš nas učit...bla bla..."... reko mama "je OĆU ja ću vas učit, posebno tebe koja imaš 5ero dice a sve skupa nemaš staža više od mene s jednim".... mislim KOMA... a još sam toj ženi dala letke, ispričala joj svoje iskustvo (koje nije bajno)... dala SOS broj uz napomenu da sam zval x puta i da su mi "spasile" dojenje....
    i? eto... njen mali nema ni misec...a već boca, duda... mislim, sad će me netko prozivat da osuđujem..al, stvarno mi se više bljuje na priče o mlijeku, adapt, veličanju istog i sl...

  44. #94
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    i još će netko reć kako je hrabra....eto tila je dojit, al nije uspilo...ma mislim... čovječe ja se osjećam poniženo ono "jadna ona doji...stalno joj visi na sisama...vidi stalno ga nosa"... ma bljuje mi se jer sam svašta prošla, a upale sam imala jednom na mjesec (tako smo slavili minjake-male rođkase )..pa dojim...a njima jednom zakmezi i odma boca

  45. #95
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    zmaj a tebi će vjerojatno netko uskoro reć: "Lako tebi, ti imaš mlijeka i dojiš, a ona jadna nije imala, a jaako je htjela dojiti."

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ja bih samo dodala uz to i cinjenicu da je strasno bitno, ako ne i najbitnije i mamino samopouzdanje, vjera u vlastito tijelo da je u stanju proizvoditi i prehranjivati dijete. Djaba i sva edukacija ako mama ne vjeruje u ovo gore navedeno.
    Ovo je najveća istina,u njoj je sva mudrost,u to sam se itekako osvjedočila na vlastitom primjeru.

    S prvim djetetom nisam uspjela u dojenju,što zbog needuciranosti i vrlo male količine mlijeka na početku dojenja,a što zbog činjenice da ni ja sama sa sobom nisam uglavila želim ja ili ne želim dojiti svoje dijete.Zbog x problema ja sam odustala.

    S drugim djetetom bila je sasvim druga priča;naravno pojavili su se problemi nikakve količine mlijeka,ragada,soor,izuzetno mali prirast težine u prvom mjesecu,no ovaj put je glava odlučila drugačije.
    Odlučila sam dojiti.
    A bilo je teže nego s prvim djetetom,ovaj put sam kraj sebe imala i malog dvogodišnjaka koji traži svoje...sve u svemu bilo je teško,no ja sam inače tvrdoglava ko mazga kada si nešto zamislim,i bome sam uspjela,dojila sam Roka 17 mjeseci.

    A vjerujte mi,ako sam ja uspjela ,može svatko.

    I još samo jedna stvar,najveća je greška kupiti adaptirano i držati ga doma.To ni pod razno.

    (kršitelj koda)i se prodaju i po Konzumima tako da stvarno ne stoji izgovor zlu ne trebalo....

  47. #97
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    svi smo mi na neki način upravu i ko doji i ko ne

    moja priča je ta da uopće nisam ni trenutka pomislila da će mi dojenje biti toliki problem i da dojenje iziskuje odmornost i cjelodnevnu posvećenost dojenju, barem u početku. Međutim rodila sam na carski i to mi je bio veliki šok, tak da nisam odmah dobila mlijeko. A usput sestre u Petrovoj bolnici mi nisu htjele ni a reći šta da radim kako bi prije došlo mlijeko, nego su malu počeli odmah nadohranjivati. Ja sam jako plakala svaki put kad bi mi donjeli dijete a ja vidim u siki nema ništa. Obuzela me totalna depresija. Al nijedna sestra mi nije rekla, smirite se, nebrinite doći će mlijeko, dijete vam nije jako gladno i što se više opustite prije će nadoći. to sve sad znam nakon 2 mjeseca. Dobila sam mlijeko ali normalno ne dovoljno jer su nakon 6 dana moje dijete u Petrovoj već nadohranjivali s 60ml. Umijesto da su mi je nosili na siku svaki put kad je gladna. I tako kad sam došla doma nisam nikako uspjela navući dovoljno mlijeka jel je ona sikala samo dok je išlo brzo i onda počne histerično vrištat i morala sam joj dati nadohranu. I kako je vrijeme prolazilo i evo sad 2 mjeseca moja mala sve više sika i dajem joj minimalnu dohranu.
    Tako da nikoga neosuđujem jer mislim da u puno slućajeva, već u bolnici majke nedobiju stručnu pomoć, a kad je najpotrebnije.

    Dojit ću dijete sve dok bude htjela pa makar i s nadohranom.

  48. #98
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Koliko je mama s dvoje klinaca a s problemima pri dojenju (nema dovoljno mlijeka, pa treba povećati proizvodnju, relaktacijski set itd.) uspjelo dojiti i samo dojiti, nakon uvođenja adaptiranog?

    Inače skliam kapu svakoj jednoj.

  49. #99
    jenny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,centar
    Postovi
    314

    Početno

    ja sam dojila 3 mjeseca i pred kraj 3. mjeseca beba je pocela vristati na ciki,malo bi vukla i onda plakala..ja sam mislila da je to zbog cajeka koji pije na bocicu i uporno sam joj gurala cicu u usta i to je trajalo tjedan dana..onda sam se isla izdojiti pa da joj probam dati na bocicu i ustvrdila da nemam za izdojiti ni 5 ml...ja stvarno nisam imala mlijeka.a nisam kuzila jer kad god sam primila cicu onak je spricnulo iz nje.nije mi bilo na kraj pameti da malena nema sta za pocicati.

  50. #100
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj jenny prvotno napisa
    ..ja sam mislila da je to zbog cajeka koji pije na bocicu
    tu si pogodila
    zbog bočice je izgubila tehniku sisanja, beba više nije znala sisati pravilno i zato mlijeko nije ni išlo .... stara priča

    ako žena nema mlijeka, onda ga nema uopće, jer je to tjelesna "greška", nemoš imati mlijeka 3 mj i onda nemat
    il imaš il nemaš

    ja evo dojim 16 mj i ne mog izdojiti niti 5ml (pokušavala sam za kašice), jednostavno mi ne ide

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •