Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 59 od 59

Tema: "Sve je ok ako te razumije..."

  1. #51
    pipi1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    380

    Početno

    A da nemate možda neke crnogorske krvi u obitelji

    znaš onaj vic "Do sad nijesam imo primjedbi"

    šalim se

    moj po cijele dane priča (ima 17 mjeseci) ali pravih riječi ima malo a jučer je npr. izbacio riječ bomba i to nam je danas ponovio nekoliko puta

    isto mu je mmm najčešća riječ odnosno upire prstom u ono što želi i odvede te do onog šta želi i kaže Mmm

    ali zbilja puno toga razumije,odnese gdje treba,donese šta pitamo itd

    kad sam imala samo jednog sina on je u toj dobi mnogo pričao i meni je bilo čudno kad roditelji kažu da im dijete puno razumije a ne priča a sad mi je jasno o čemu su govorili

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Nije prošao ni mjesec otkad sam napisala da Ela jedva nešto izgovara i evo... ovih se dana raspričala, po cijele dane nešto priča 8nerazumljivo), ali i puno osnovnih riječi koji su još uvijek u obliku prvog sloga, eventualno dva i vježba intenzivno ''teške'' glasove. i sad kužim onaj izraz s početka priče ''sve razumije'' jer s njom mogu normalno komunicirati - tipa idemo u dućan (pokušava obuti cipele), ili idemo nazvati tastu (uzima telefon i govori tata), radit ćemo papicu, mama se mora počešljati, idem se našminkati, jesi žedna/gladna, klima glavom ili izgovara ne-ne-ne, sluša kad s nekim nešto razgovaram i sudjeluje donoseći stvari o kojima govorimo i slično... baš sam sad lijepo objasnila, al ... sve razumije i čini mi se da se sad zbilja lijepo družimo...

  3. #53
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Meni je bio :shock: kad smo s nekih 14mj skužili koliko K. razumije... tražimo baterije od daljinskog (on ih je izvadio), a K. se sagne, pruži rulicu ispod frižidera i iskopa ih.... ili kažemo idemo se igrati s loptom, a on u drugu sobu i dofura ju...

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    357

    Početno

    Ja primjecujem da Petar Kresimir dosta toga razumije.
    Npr. ako mu kazem da cemo zvati tatu on krene prema telefonu, kad mu kazem da trebamo mijenjati pelene krene prema krevetu na kojem ga presvlacim, ako MM ili ja u razgovoru spomeneom odlazak van kuce on spremno krece prema vratima. Veceras me iznenadilo kad smo se prije spavanja mazilli i ja sam mu rekla da ima prekrasne okice, a on je pokazao prstom na oko. Onda sam pokusala vidjeti hoce li znati jos koji dio tijela pa sam govorila, a on je pokazivao. Iznenadilo me je da zna gdje su usta, noga, ruka glava, usi, zubi, pupa. Nisam ga ucila dijelove tijela ali kad ga npr. obuvam ja kazem daj mi nogu, ili ako mu brisem nos kazem da cu mu obrisati nos. Negdje sam procitala (ne sjecam se gdje) da s djecom uvijek i o svemu treba razgovarati. Pa drzeci se toga ja kad idemo u ducan dok vozim njemu objasnjavam kamo idemo i sto cemo tamo raditi. Na taj nacin rijeci koje koristim njemu postaju poznate.
    Posljednih nekoliko dana sve mu je be ili ba, osim mame... mama je jos uvijek mama. No skuzila sam da pokusava pricati kao mi pa to njegovo brbljanje izgleda otprilike ovako:"Beii ba baaa beba beeei." I sad se ti misli sta je time htio reci, a on me gleda i ocekuje moju reakciju.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    180

    Početno

    I Adriana puno toga razumije. Razumije kad ju zovem, kad kazem da idemo van, ona dize nogu da joj stavim cipele, kad kazem da se ustane da idemo hodati, ona se digne i pruza ruku, kad kazem da idemo papati, sva se usplahirin i vice "pa-pa", a ako nece da papa onda mase glavom lijevo desno i opet govori "pa-pa". Zove naseg papagaja Antu "Ate", za psa kaze "vau-vau", ali i za macu i gicu i konja isto kaze "vau-vau" . Kad nas zove kaze "ade", kad kazem ide mama na posao, ona mase rucicom. Ima neki mobil sa pticicama iznad kreveta koji sama pali po potrebi (na dugme) i kad ju pitam gdje su pticice, upali ih na dugme. Cesto joj kazem da je ona moja kokica i pocela je govoriti "ko-ka", ucila sam ju da kaze kad treba da kaki (mislim si ko-ka nije tako daleko od ka-ka) i ona nakon nekog vremena kaze "ka-ka", a ja sva sretna, "ma super, pametna curica, bravo".....i nakon 10-tak min nesto smrdi....mala savladala lekciju, ali mama nije Zove "tata", ponekad i "mama", "baba", "dida", dodji kaze "doc", kad kazem hoces da pijes vode, uzme sama svoju kljunasicu, a nekad zine da joj ja dam. Isto kao i Vanchy, puno pricam sa njom i zato vjerojatno i kuzi toliko puno.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj Vanchy prvotno napisa
    Ja primjecujem da Petar Kresimir dosta toga razumije.
    kad mu kazem da trebamo mijenjati pelene krene prema krevetu na kojem ga presvlacim
    Ela kod ove rečenice - brisne u suprotnom smjeru!

  7. #57

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Sretna Mama prvotno napisa
    al moj je jednostavno preljen... sve upire prstom i govori mmmm mmm mmmmmmm
    a kad glumim da ga ne razumjem, onda dođe do mene, uhvati me za ruku i odvede do onog sto je htio tako da moji prsti tucu u tu stvar.
    A od price nula...
    eto, takav je i moj. ima 20 mjeseci i razumije sve!

    čak i uzročno-posljedične odnose tipa: 'ako probaš cipele dobit ćeš sladoled', 'ako budeš zločest nema lale!' i sl.

  8. #58
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    'ako probaš cipele dobit ćeš sladoled'
    vidim da se saga o cipelama nastavlja...

  9. #59
    Buffy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Draga LR ja kuzim pitanje jer se pitam istu stvar.
    Naravno nisam ni ja zabrinuta ali jesam znatizeljna.
    To bi nas dvije rado zeljele da im mozemo citati misli, no ne ide to tako u zivotu.
    Dakle nas stav u kuci je da nas Enea svakim danom sve vise kuzi jer sve vise reagira. Ne bas uvijek onaj tren kad mi ocekujemo da nesto ponovi ili da nas uopce primjeti. Ponekad nas samo iznenadi npr. dodjemo u kupaonu i ptam je: idemo se kupati a ona kaze da i veselo se ubaci u kadicu.
    Na pitanje hoces vide ili hoces papati isto zna reci da ili ne. I meni se cini da je to dosta iako ima jos slicnih primjera. Nismo je naucili gdje su nos oci usta i sl no znamo trubiti po svim nosovima koje vidimo. Kad god je oblacim ja govorim daj desnu ruku, daj sad lijevu ruku ili samo daj ruku pa daj drugu ruku isto tako s nogama. Kad oblacimo majicu preko glave moja mama ju je naucila da govori ču pa sad vise ne urla za to vrijeme
    Nekako mi se cini da svakim danom imamo bolju komunikaciju i verbalnu i sve druge.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •