Stranica 13 od 25 PrviPrvi ... 3111213141523 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 1249

Tema: Što kad naši teenageri puše?

  1. #601
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da stvari nisu jednostavne. Koliko smo uspješni u rješavanju istih, eno ti gore rezultata. Pretpostavka je da su rezultati istiniti i točni.
    Hoćeš se sablazniti ako ti kažem da imam 42 godine i da se nikada u životu nisam napila? Ni moj muž isto.
    Nikada nismo probali travu, ni on, ni ja.
    I? Čudaci smo.
    Znam!
    Ali, ponosna sam na te činjenice.
    Sa nekim stvarima se možda ne bi hvalila, ali to nije tema
    Ja imam više, pa se nisam nikada napila, nikada probala droge (valjda se Persen ne računa u njih ) I niš mi ne fali. O mužu neću, znam da je

    Ali, nisam tako uspješna s djecom, ni blizu Već sam rekla da je moja mama imala pravu sreću sa svojom kćerkom (ne smijem ni o ovom iz tvoje zadnje rečenice, tko bi mi vjerovao da napišem)

  2. #602
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    mene kad bi netko počeo nešto nagovarat tek onda se ne bih dala neki su me dečki zvali "tvrdi orah" pa se vi mislite zašto

  3. #603
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Da ne bi bilo zabune znala sam pred kraj faxa nešto pušit tu i tamo na tulumu ili kad učim neki dosadan predmet onako baš mi je pasalo,
    inače sam zakleti nepušač

    a 1.cigaretu sam probala s frendicom s 10 godina, tu jednu radi probe i onda nisma poslije do srednje škole isprobavala

  4. #604
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    nisu svi isti - imam ih samo dvoje doma - isti odgoj, već sada jako različiti - a vidjeti ću što će nam vrijeme donijeti i pokazati

  5. #605
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Već sam rekla da je moja mama imala pravu sreću sa svojom kćerkom (ne smijem ni o ovom iz tvoje zadnje rečenice, tko bi mi vjerovao da napišem)[/QUOTE]

    Beti sad i mene zanima ja svašta mogu vjerovat.

  6. #606
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    istina Nano i moji isti odgoj, al neće biti isti, vidim to već sad u ranijoj dobi a poslije će bit i izražajnije.

  7. #607
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Nema nam druge nego se sramit kak smo lose djecu odgojili. Sram nas bilo kako smo zakazali i zakasnili. Fuj, fuj...
    Odgoj je čista matematika. Dobri roditelji=dobra djeca. Loši roditelji=loša djeca. Pokrit ćemo se po glavi i bojati se budućnosti. Sad kad znam da sam loša mater, očekujem da mi i ostala djeca krenu paklom cigareta i pokojeg jointa.

  8. #608

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ma ja nemam pojma što će biti sa mojim djetetom. Nemam pojma. I pisala sam da ću se truditi i želja mi je da ga uspijem naučiti da koristi pamet i da bude vođen pameću, a ne nagonima. Dopuštam da iz svega doživim fijasko, šta ja znam šta će biti. Moji roditelji na mene nisu imali nekih većih prigovora. Jel stvar odgoja, genetike ili čega, ne znam. Ne smatram se zbog toga posebnom, ni pametnom. Samo konstatiram istinu.
    Zanimljivo je kako se neki ljudi bez ikakvih pametnih povoda i argumenata pokušavaju nametnuti. Nasrtljivci bez pokrića! Takvih se isto treba kloniti. Kokodaću da budu u centru pažnje, a ne zato što imaju što pametno za reći. Važno je valjda biti primjećen. Takve smo u djetinjstvu zvali klaunovi. Svojom glupošću se nameću kao vođe, lideri, pa tko nasjedne, nasjeo je. Uvijek ima labilnih. Onda se nađe par pametnih koji uspješno "tercaju" i tako priča krene.... Pamet zašuti, a rezultate vidimo.
    Meni nije smiješno. Čak me zabrinjava hoće li moje dijete zbog takvih stajati u kutu.
    Nadam se da ne. Valjda će doći vrijeme kada će pamet opet biti na cijeni.
    Do tada, "ugodna" nam zabava.

  9. #609
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Odgoj je čista matematika. Dobri roditelji=dobra djeca. Loši roditelji=loša djeca. Pokrit ćemo se po glavi i bojati se budućnosti. Sad kad znam da sam loša mater, očekujem da mi i ostala djeca krenu paklom cigareta i pokojeg jointa.
    Ali nije uvijek sve o nama..u centru paznje bi trebala biti djeca a ne nas ego..

  10. #610
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja nemam pojma što će biti sa mojim djetetom. Nemam pojma. I pisala sam da ću se truditi i želja mi je da ga uspijem naučiti da koristi pamet i da bude vođen pameću, a ne nagonima. Dopuštam da iz svega doživim fijasko, šta ja znam šta će biti. Moji roditelji na mene nisu imali nekih većih prigovora. Jel stvar odgoja, genetike ili čega, ne znam. Ne smatram se zbog toga posebnom, ni pametnom. Samo konstatiram istinu.
    Zanimljivo je kako se neki ljudi bez ikakvih pametnih povoda i argumenata pokušavaju nametnuti. Nasrtljivci bez pokrića! Takvih se isto treba kloniti. Kokodaću da budu u centru pažnje, a ne zato što imaju što pametno za reći. Važno je valjda biti primjećen. Takve smo u djetinjstvu zvali klaunovi. Svojom glupošću se nameću kao vođe, lideri, pa tko nasjedne, nasjeo je. Uvijek ima labilnih. Onda se nađe par pametnih koji uspješno "tercaju" i tako priča krene.... Pamet zašuti, a rezultate vidimo.
    Meni nije smiješno. Čak me zabrinjava hoće li moje dijete zbog takvih stajati u kutu.
    Nadam se da ne. Valjda će doći vrijeme kada će pamet opet biti na cijeni.
    Do tada, "ugodna" nam zabava.
    A što misliš da sam ja, ležala i češkala onu stvar čekajući da mi djeca narastu pa da vidim rezultate ? Što ne vidite koliko gluposti je ovdje napisano?

  11. #611
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Što ne vidite koliko gluposti je ovdje napisano?
    Masu.
    Uvijek oni koji nemaju problema tvrde da je to zbog njihovog super odgoja.
    A oni koji imaju malu djecu tvrde kako ce oni i njihova djeca drugačije i vec imaju i plan i viziju buducnosti.
    A ti koja imaw problem pokrij se usima, sama si si kriva.

  12. #612
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ja ne vidim di ti Trina vidis da je netko napisao za tebe tako kako tvrdis.

    al puno puta si "natuknula" da ima roditelja koji znaju sto rade i onih koji ne znaju. Opcija da djeca to ne rade i roditelji to znaju za tebe izgleda ne postoji.
    a evo zive rene7, Beti , mene...pa majke ti ne izmisljamo da smo bile takve..ili i u to sumnjas?

    To mi j3 ko ono sto tvrdis da su svi muski isti a nisu i nece bit.

  13. #613
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    uvijek ista prica.
    Od rodenja su super roditelji iskljucivo zasluzni za sve. Od spavanja cijele noci , preko poslusne suradnje u vrticu i kupovini, redovitom pisanju skolskih zadaca i odlicnom uspjehu u školi, NE cigareti, alkuoholu i seksu do zaposlenja na neodredeno i braka.

  14. #614
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne vidim di ti Trina vidis da je netko napisao za tebe tako kako tvrdis.

    al puno puta si "natuknula" da ima roditelja koji znaju sto rade i onih koji ne znaju. Opcija da djeca to ne rade i roditelji to znaju za tebe izgleda ne postoji.
    a evo zive rene7, Beti , mene...pa majke ti ne izmisljamo da smo bile takve..ili i u to sumnjas?

    To mi j3 ko ono sto tvrdis da su svi muski isti a nisu i nece bit.

    Ti si ti. Nisi Trinino dijete , niti moje dijete, niti (ako cemo pravo) tvoje dijete. To smo mi nesto jesmo ili nismo radile ne znaci da ce (ili nece ) raditi nasa djeca.

  15. #615
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Fale gore rijeci: da roditelji znaju da im DJECA nesto rade....

    i ja eto ne mislim da je svim muskarcima isto na pameti i da svi varaju ako imaju priliku i sl.
    jednostavno ne volim generaliziranja.

    inace si mi jako simpa na forumu al na ovoj temi ocito ne dijelimo misljenje.

  16. #616
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    nitko to ovdje nije napisao
    no, po meni, napisane su dvije netočnosti:
    - da niš ne ovisi o odgoju i roditeljima. sad sam i ja pojednostavila ali to naprosto nije tako
    - druga, da djecu odgajamo isto, "isti odgoj", a oni potpuno drugačiji. Ja čvrsto vjerujem da djecu ne odgajamo isto, da drugačije reagiramo na njih ovisno o njihovom karakteru, našim i njihovim životnim okolnostima...ma, milion stvari...

    ja svoju sigurno ne odgajam isto, bazične vrijednosti jesu iste, ali na neke stvari potpuno drugačije reagiram, bolje ili lošije i vidim razliku u rezultatima...

  17. #617

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ma ja valjda najmanje tipkam na forumu, pa samim tim sam odličan materijal za ribanje. Dopuštam da mi se kaže da sam glupa. Ok, poštujem tuđe mišljenje. Ja sam glupa, a rezultati konkretno Trinine pameti se vide. I sam način komunikacije ("češkala onu stvar") puno govori o ljudima, odgoju i odrastanju.
    Ja na taj nivo komunikacije ne pristajem.
    Da moje dijete puši i pije, ja bi se bavila njime. Trina se bavi samnom. Stigli su mi računi za režije. Ok? Može?

  18. #618
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Sirius pptpuno se slazem al na ovoj temi ispada da se pubertet ne moze proci relativno bezbolno nego je sve normalno i opijanja i eksperimentiranje sa svim.i svacim.

    ja kad nisam spavala 4 god sam trazila savjete i pomoc po forumu al nisam se sarkasticno smijala ako nekome beba spava cijele noci. Blago njemu/njoj.

    Ovo govorim opcenito ne odnosi se na nijednu forumasicu posebno. Valjda je to jasno
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.09.2016. at 17:03

  19. #619
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Edit: sad vidim postove od Bubice i rene.

  20. #620

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    uvijek ista prica.
    Od rodenja su super roditelji iskljucivo zasluzni za sve. Od spavanja cijele noci , preko poslusne suradnje u vrticu i kupovini, redovitom pisanju skolskih zadaca i odlicnom uspjehu u školi, NE cigareti, alkuoholu i seksu do zaposlenja na neodredeno i braka.
    Ali Sirius, nisu krivi roditelji čija djeca cijele noći spavaju što tuđa djeca ne spavaju. Zar ne? Nadam se da si me shvatila. Pa nisam ja kriva što nečije dijete pije. Niti o tome pišem na način da likujem nad time, niti što drugo. Samo kažem da se ja nikada nisam napila. Hoće li moje dijete, a šta ja znam!??? Smijem li to napisati ili je to uvreda za one koji jesu i čija djeca piju? Zašto nekome ne vjerovati? Eto, ima nas koje se nikada nismo napile. U manjini smo. I što? Ne smijemo pisnuti, jer ako to kažemo, nekome trljamo sol na ranu. Nevjerojatno.

  21. #621
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne vidim di ti Trina vidis da je netko napisao za tebe tako kako tvrdis.

    al puno puta si "natuknula" da ima roditelja koji znaju sto rade i onih koji ne znaju. Opcija da djeca to ne rade i roditelji to znaju za tebe izgleda ne postoji.
    a evo zive rene7, Beti , mene...pa majke ti ne izmisljamo da smo bile takve..ili i u to sumnjas?

    To mi j3 ko ono sto tvrdis da su svi muski isti a nisu i nece bit.
    Nisam ja rekla da ne postoje djeca koja nikad nisu i neće probati cigarete, alkohol ili travu. Nego da će većina ipak probati nešto od toga. A to da puno roditelja pojma nemaju što im djeca rade, stoji jer sam se puno puta uvjerila u to.

    Muškarcima mozak radi po istom principu. Sve do jednom. Neće svi varati. Ne čitaš pažljivo ili prevodiš krivo.

    A znaš što još mislim? Da djeca koja ne izlaze, koja NIKAD ne probaju cigarete ili alkohol(travu neću stavljati u isti koš)..možda su malo asocijalna ili nešto tu ne štima sa samopouzdanjem, socijalnim vještinama itd...
    Posljednje uređivanje od Trina : 21.09.2016. at 17:07

  22. #622
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Slazem se s ovim postom od rene7.
    Bas to.

    Ja nemam problem bit u manjini al valjda smijem nesto reci i napisati. Ja uvijek volim cuti razna misljenja.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.09.2016. at 17:08

  23. #623
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja valjda najmanje tipkam na forumu, pa samim tim sam odličan materijal za ribanje. Dopuštam da mi se kaže da sam glupa. Ok, poštujem tuđe mišljenje. Ja sam glupa, a rezultati konkretno Trinine pameti se vide. I sam način komunikacije ("češkala onu stvar") puno govori o ljudima, odgoju i odrastanju.
    Ja na taj nivo komunikacije ne pristajem.
    Da moje dijete puši i pije, ja bi se bavila njime. Trina se bavi samnom. Stigli su mi računi za režije. Ok? Može?

    Ovo je bilo stvarno ruzno. I bezobrazno. Zakljuciti da se neki roditelj ne bavi njime, a trazi iskreno pomoc na forumu ( a vjerojatno se i bavi djetetom osim sto trazi savjet na forumu). Ružno (najblaze receno).

  24. #624
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja valjda najmanje tipkam na forumu, pa samim tim sam odličan materijal za ribanje. Dopuštam da mi se kaže da sam glupa. Ok, poštujem tuđe mišljenje. Ja sam glupa, a rezultati konkretno Trinine pameti se vide. I sam način komunikacije ("češkala onu stvar") puno govori o ljudima, odgoju i odrastanju.
    Ja na taj nivo komunikacije ne pristajem.
    Da moje dijete puši i pije, ja bi se bavila njime. Trina se bavi samnom. Stigli su mi računi za režije. Ok? Može?
    Koji su to rezultati moje pameti? Da imam inteligentnog sina od 15,5 godina koji je omiljen u društvu, zabavan, ima istančan sluh i talent za sviranje, koji je ovo ljeto radio po čitave dane da bi zaradio za garderobu i za džeparac, koji nam pomaže u poslovima oko kuće, koji se sam izvukao iz loše situacije s ocjenama i prošao razred, koji je samostalan, sposoban, komunikativan, kulturan, pristojan, kojeg svaka baba u selu zna jer je svakoj bar jednom otišao u dućan kupiti spizu ili joj odnio do kuće punu vrećicu stvari, da joj eto, pomogne, koji je usput lijep po slika i hrpa cura ga ganja? (nije višak i to spomenuti). I probao je travu i ne valja?

  25. #625
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Trins slazem se s tvojom zasnjom tvrdnjom i to mi je koma .

    al vidis da si kod muskih napisala"sve do jednom" ne vjerujes ti njima i gotovo
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.09.2016. at 17:13

  26. #626
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ajme koliko ste natipkale slagala sam se s tvrdnjom u onom postu o asocijalnima.

  27. #627
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Trins slazem se s tvojom zasnjom tvrdnjom i to mi je koma .

    al vidis da si kod muskih napisala"sve do jednom" ne vjerujen ti njima i gotovo
    A gle, to je moje mišljenje i nemam problem s tim da se ne slažu svi s tom tvrdnjom.

  28. #628
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja valjda najmanje tipkam na forumu, pa samim tim sam odličan materijal za ribanje. Dopuštam da mi se kaže da sam glupa. Ok, poštujem tuđe mišljenje. Ja sam glupa, a rezultati konkretno Trinine pameti se vide. I sam način komunikacije ("češkala onu stvar") puno govori o ljudima, odgoju i odrastanju.
    Ja na taj nivo komunikacije ne pristajem.
    Da moje dijete puši i pije, ja bi se bavila njime. Trina se bavi samnom. Stigli su mi računi za režije. Ok? Može?
    Ja tebi nisam rekla da si glupa, ti si meni. Rekla sam da je na ovoj temi napisano previše gluposti.
    Ma daj mi molim te reci koliko su ti djeca stara?

  29. #629

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    A što misliš da sam ja, ležala i češkala onu stvar čekajući da mi djeca narastu pa da vidim rezultate ? Što ne vidite koliko gluposti je ovdje napisano?
    A gdje sam ja ovdje pisala o tebi da bi ti boldala dio mog posta i konstatirala da pišem gluposti?
    Pisala sam- nemam pojma što će biti sa mojim djetetom. Dakle, ostavljam otvorenu mogućnost da bude i ovako i onako.
    I odakle ti da sam pomislila da si češkala?
    Krenula si nisko, a kada sam ti odgovorila, onda sam bezobrazna.
    Eto, oprosti. Ispričavam ti se.
    Žao mi je.
    Za sve što sam napisala. I kriva sam za sve.
    Jel sada ok?

  30. #630
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a majke ti ga, jeste tankih živaca svi
    potpisujem bubicu i svakako ne mislim da odgoj nema veze. i još mislim da je rena u jednoj stvari u pravu. ovisi o roditeljima koje stvari su im teški no-no, a koje nisu. to ovisi o nama, roditeljima i našoj osobnosti. niste vi nikakvi čudaci, al hbg, ako sam se ja sto puta napila u životu :D automatski u glavi ne očekujem da mi dijete kroz srednju školu prođe, a da se ne napije.
    da me se krivo ne shvati, nit ću poticati, naravno da ću braniti naročito u ovim godinama, al da će mi to sad biti neka velika stvar, a bome neće.
    i tako se i postavljam, nesvjesno, ako me razumijete.
    recimo više bi me streslo sto stvari kojima bi, opet valjda nesvjesno, ozbiljnije pristupila. npr da se priključi hare krišni recimo.

    a ovo, hoće li popit koju, neće, ne mogu o tome razmišljati kao o rizičnom ponašanju. onako iskreno, za sad, a možda i debelo griješim, ne vidim u tome neki rizik za budućnost.
    i samim time vjerojatno ni ne branim tako autentično :D kako bi branila da je u pitanju hare krišna.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 21.09.2016. at 17:37

  31. #631
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Što se u hare krisni ne potice apstinencija od alkohola, droge, cigareta , seksa i mesa?
    nije li to skoro san svakog roditelja pubertetlije?! :hare hare:

  32. #632
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    haha, zasto brizni hare krisna?

    ma, kada se kaze da je rizično ponašanje, onda govorimo o tendenciji, a ne o apsolutnoj istini za svako dijete...
    i, opet naglašavam da govorimo o petnaestogodišnjacima, a ne o, što ja znam, sedamnaestogodišnjacima...(što počnu ranije rizik je veći). Ja u ovoj dobi svaki dan bez sr...doživljavam kao dobitak

    i, Cvijeta, nije ni ovo tvoje mjerilo iskustva roditelja baš pravilo. ima situacija (takva je i moja) da je roditelj koji je "probao sve" (tvari, stvari i iskustva ), stroži, rigidniji i zapravo više u strahu. Rekao bi moj - zato jer znam o čemu pričam

  33. #633
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Cvijeto
    ti si bas taknula u bit i u pravu si.

    kad je roditelju nesto teski no-no drugacije stavove ima i to dijete osjeti.
    Meni je i Hare Hare teski no-no ono ispiranje mozka .

    ja ocito imam problem prepustit se da nesto ovlada mnome, ja moram imat kkntrolu nad sobom :tko mi kriv: al opet ima ljudi koji se istinski znaju opustit i bez ikakvih stimulansa.

  34. #634
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Joj ne znam baš da je i to sa teškom no-no točno. Mislim, ja sam tu u raspravi više na strani onih koji ne bi baš ležerno gledali na cuganje i pljuganje tinejdžera, i užasavajući su mi ovi rezultati anketa što sam danas vidjela u 24 sata - a s druge strane, kad se sjetim sebe i svog bratića kad smo bili klinci, samo da nam je bilo krasti cigarete i pušiti na plaži, a alkohol smo pili kad god bi uhvatili priliku. To sve prije nego što smo postali tinejdžeri, a kasnije smo nastavili A njegova sestra je bila jedna od tih što su prošli pubertet bez cigarete i kapi alkohola - ona valjda nikad nije povukla dim cigarete, a prvi alkohol je bit će popila u tridesetoj. A sve isti roditelji!

  35. #635
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Naravno da je na roditeljima velika odgovornost. Ali bilo bi pre bajno kad bi samo i isključivo o roditeljima ovisila budućnost djece. Naš zadatak je dati sve od sebe, odgajat djecu po nekakvim vlastitim moralnim načelima, postaviti granice, usaditi ono do čega nam je stalo. I onda moliti Boga da bude sve ok. Jer ništa od toga nije garancija da dijete neće skrenuti s puta.
    Ne želim ni ja Hare krishnu ni ništa takvoga. Ali ne ne želim ni samotnjaka koji će život provesti u svom svijetu. Ne želim ni vjerskog fanatika, ni ženskaroša, ni egoistu, ni mušku svinju. Ali ko zna kakvi će ispasti. Ja se trudim (nebi vjerovala Rena, trudim se oko sve svoje djece stalno i konstantno) i zasad sam jako zadovoljna sa svima. Ovaj jedan kiks neću računati ni kao osobni ni kao njegov poraz. Isto kao što sam ja griješila milijun puta u životu i nisam zbog toga bila razapeta, tako neću ni svoje dijete obilježiti tinejđerskim glupostima. Ja sam 6,7 godina svog života bila nadimljena i pijana. (moji to nisu znali, mislili su da sam tratinčica) pa sam odrasla i sve je ok. Jedina razlika je što zbog vlastitog iskustva imam malo istančaniji nos na te stvari. Da nemam, i ja bi ovdje tvrdila kako moj sin ništa od ničega nije probao i da je to zato što sam ga tako dobro odgojila

  36. #636
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    haha, zasto brizni hare krisna?

    ma, kada se kaze da je rizično ponašanje, onda govorimo o tendenciji, a ne o apsolutnoj istini za svako dijete...
    i, opet naglašavam da govorimo o petnaestogodišnjacima, a ne o, što ja znam, sedamnaestogodišnjacima...(što počnu ranije rizik je veći). Ja u ovoj dobi svaki dan bez sr...doživljavam kao dobitak

    i, Cvijeta, nije ni ovo tvoje mjerilo iskustva roditelja baš pravilo. ima situacija (takva je i moja) da je roditelj koji je "probao sve" (tvari, stvari i iskustva ), stroži, rigidniji i zapravo više u strahu. Rekao bi moj - zato jer znam o čemu pričam
    a šta ja znam zašto hare krišna, i izvinjavam se unaprijed pripadnicima, al to mi je valjda nepoznato pa me strah. :D

    a da, i mima je u pravu. ma nema nikakvih pravila na kraju. stalno biti na oprezu i šta ćeš drugo.

    da, ima i to što kažeš, iskustva roditelja i strah.
    rekla sam već, kad se sjetim svoje mladosti, najviše sam mogla stradati u autu, s kime sam znala sve sjest u auto, majko mila. još je stopiranje bilo najmanje riskantno.
    i tu neću imati milosti, bar tako sad mislim. sad u društvu dvoje mu idu na vozački, šta, s 18 već mogu položiti i voziti, to se istinski ježim od pomisli.

  37. #637
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Sa 17 godina i 9 mjeseci mogu se upisati u autoškolu, za auto. Za skuter mogu već sa 16.

    I, vjerujte mi, jer doživjela sam i jedno i drugo, puno je, puno bolje, ako vas sami nazovu: "malo" sam se razbio, nego kad vas službeno nazovu i zamole da odmah dodjete na hitnu.
    Jbg, ja ni to svojoj mami nisam priuštila, iako sam i ja sa 17 godina i 9 mjeseci krenula u vozačku.

    Zašto ja moram s djecom isprobati baš sve pubertetske probleme, sigurno je to zato što ih sama nikad nisam radila
    I da, ogromna je razlika kad počnu piz...u 15. nego u 17.

  38. #638
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne vidim di ti Trina vidis da je netko napisao za tebe tako kako tvrdis.

    al puno puta si "natuknula" da ima roditelja koji znaju sto rade i onih koji ne znaju. Opcija da djeca to ne rade i roditelji to znaju za tebe izgleda ne postoji.
    a evo zive rene7, Beti , mene...pa majke ti ne izmisljamo da smo bile takve..ili i u to sumnjas?

    To mi j3 ko ono sto tvrdis da su svi muski isti a nisu i nece bit.

    Veliki potpis na ovo!

  39. #639
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    A znaš što još mislim? Da djeca koja ne izlaze, koja NIKAD ne probaju cigarete ili alkohol(travu neću stavljati u isti koš)..možda su malo asocijalna ili nešto tu ne štima sa samopouzdanjem, socijalnim vještinama itd...
    ne mora biti
    i ja sam u klubu ovih koje nikad nisu probale cigarete, alkohol svega nekoliko puta, ne pijem ga uopće jer mi se jednostavno ne sviđa, ne odgovara mi
    o travi i sličnom da ni ne govorim
    nisam nikakav frik, ni asocijalna
    to me jednostavno nikad nije zanimalo, i postoje takvi ljudi, a i takva djeca
    a što će biti s mojima, ne mogu drugo nego što i svi ostali - nadati se da će sve biti dobro

  40. #640

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    A znaš što još mislim? Da djeca koja ne izlaze, koja NIKAD ne probaju cigarete ili alkohol(travu neću stavljati u isti koš)..možda su malo asocijalna ili nešto tu ne štima sa samopouzdanjem, socijalnim vještinama itd...
    Rekla bih baš suprotno - da djeca koja se mogu oduprijeti pritisku vršnjaka da probaju cigarete ili alkohol imaju itekako dobro razvijeno samopouzdanje.

  41. #641
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    LOL potpisujem tanju, baš suprotno, treba itekako imati samopouzdanja da se ponašaš drugačije od grupe.

  42. #642
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla bih baš suprotno - da djeca koja se mogu oduprijeti pritisku vršnjaka da probaju cigarete ili alkohol imaju itekako dobro razvijeno samopouzdanje.
    Po mom skromnom iskustvu s par prijateljica i prijatelja koji su se tako ponasali, svi su izrasli u stroge i perfekcionisticki nastrojene ljude, kako prema sebi, tako prema drugima. Ok su oni i mogu se oslonit na njih u puno situacija. Al nisu osobe kojima idem ispricat svoje grijehe i povjerit moralne dileme

  43. #643
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bome po mom iskustvu uopće ne. Ja imam mnoge prijateljice koje nisu ništa pile u mladosti, a sad kao starije gospođe itekako vole zaviriti u čašicu . (i nisu nimalo stroge)

    Generalno, moram reći da ipak jako puno toga ovisi o sredini - kod mene u osnovnoj školi je bilo cool pušiti i piti, a u srednjoj uopće nije, i većina cura s kojima sam se družila u srednjoj nije niti pila niti pušila (izlazila jest)

  44. #644
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    E, al ovi moji i dalje ne piju i ne puse

  45. #645

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    kad bi to kakva će nam djeca ispasti ljudi ovisilo o tome jesu li ili ne pila i pušila u 15. godini, odgoj bi bio jako jednostavan. nažalost, mnogo nepoznanica ima ta formula. ima nas koji to jesmo i ispali smo sasvim ok, ali znamo i one koji nisu tako završili. kao i one koji nisu tada ni pušili ni pili, ali su sve stigli u kasnijim godinama nadoknaditi, i one koji nisu ni tada ni sada...žvot je pun iznenadjenja.
    kada je umrla naša razrednica iz oš, nakon sahrane išli smo na kavu, nas desetak koji smo se jako intenzivno družili u oš i tijekom srednje škole. jedan jedini, onaj kod kojeg smo se stalno skupljali u stanu i svi osim njega pušili, što je znalo stvarno biti užasno, dimne zavjese uh...koji je vodio borbu i propagandu protiv pušenja, uzimao nam cigarete i lomio ih uz neke smiješne parole... je na stol izvadio cigarete i zapalio.
    mi ostali smo tada umrli od smijeha, od svih nas koji smo u srednjoj pušili, sada puši samo on koji to tada nije...

  46. #646
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla bih baš suprotno - da djeca koja se mogu oduprijeti pritisku vršnjaka da probaju cigarete ili alkohol imaju itekako dobro razvijeno samopouzdanje.


    Znači, vi smatrate da su djeca koja u teenagerskim godinama ne izlaze vani, nikad nisu okusila alkohol ni probala cigaretu ustvari karakterno jake osobe s visokim samopouzdanjem?

    Zanimljivo mi je kako različito gledamo na stvari. Ja mislim da su to asocijalna bića sa izrazito niskim samopouzdanjem, što ih i koči da ne izlaze. I da se ne razvijaju u skladu sa svojim godinama ako nemaju potrebu nikad izlaziti vani i družiti se s vršnjacima. Isto tako, isprobavanje cigareta i alkohola-kako će znati da im se ne sviđa ako ne probaju? Mislite da će dobro odgojeno dijete reći NE gucu pive i jednoj cigareti zato što su mama i tata rekli da ne smije?

  47. #647
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ja samo moram izrazit divljenje kolicini divnie djece ,uglavnom vrticke ili nizih razreda os, i njihovih fenomenalno ispravnih,trijeznih i trezvenih roditelja. Bravo za vas.

  48. #648
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ,

  49. #649
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Mislite da će dobro odgojeno dijete reći NE gucu pive i jednoj cigareti zato što su mama i tata rekli da ne smije?
    to ovisi o deteta , ne od roditelja, ali đabe ti sve ako se djete ne može otkhati da padne u to.

    jesi li pročitala kaj sam napisala kak su klinke u manje od 10 min spiskale lovu jer glupo je da imaju lovu na bedastoće, uopće ne razmišljaju, i onda se jadaju jer je jedna mama rekla svojoj da više ne smije gluposti

    trina kod vas je možda i veći problem jer stalno tvojvidi da tak i vi radite, pa ak je vama dobro zakaj ne bi bilo i njemu, jel sam u pravu?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.09.2016. at 07:58

  50. #650
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Pa ja stvarno ne znam u čemu je više problem, kad problema očito ni nema.:mrgreen.
    Ako je trina tražila potvrdu da je propušiti (ne probati jednu/dvije, pa baciti) sa 15, i ostalo, nešto protiv čega se ne može i ne treba boriti, jer je to "sastavni dio odrastanja" mislim da ju je obilato dobila. Mi koji nismo imali baš tako benevolentan stav, smo u jakoj debeloj manjini, a i svaki post u tom smjeru se dočekuje na nož.

    Pa ako je trini sve to ok, a zašto nama odnosno meni ne bi bilo?

    Ako sam nešto krivo shvatila, pa situacija nije takva, ispričavam se.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •