Stranica 15 od 25 PrviPrvi ... 51314151617 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 1249

Tema: Što kad naši teenageri puše?

  1. #701
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Cvijeto, svašta se promijeni u 2-3 godine.

  2. #702
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    eh, pa nema što se ne da ismijati.

    ne kužim sad... šta trina misli da je netko osuđuje što joj je sin propušio? da je loše odgojila dijete ili ga nije ni odgajala?
    glupost.
    svi nesporazumi idu iz smijera što je nekima čudan i neprihvatljiv naizgled lakonski stav: pa kad je već propušio s 13 ili 15 nek puši, šta sad ja mogu.
    često ne možeš ništa, a ponekad možda i možeš. treba vidjeti šta i kako, svaka obitelj ima svoju priču i svoje vrijednosti.

  3. #703
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Znači, vi smatrate da su djeca koja u teenagerskim godinama ne izlaze vani, nikad nisu okusila alkohol ni probala cigaretu ustvari karakterno jake osobe s visokim samopouzdanjem?

    Zanimljivo mi je kako različito gledamo na stvari. Ja mislim da su to asocijalna bića sa izrazito niskim samopouzdanjem, što ih i koči da ne izlaze. I da se ne razvijaju u skladu sa svojim godinama ako nemaju potrebu nikad izlaziti vani i družiti se s vršnjacima. Isto tako, isprobavanje cigareta i alkohola-kako će znati da im se ne sviđa ako ne probaju? Mislite da će dobro odgojeno dijete reći NE gucu pive i jednoj cigareti zato što su mama i tata rekli da ne smije?
    što podrazumijevaš pod izlascima vani? samo izlaske u noćne klubove gdje se ne može disati od smrada cigareta i gdje je buka tolika da ne možeš čuti vlastite misli?
    izlazak van može biti i kava s prijateljima, odlazak u kino ili kazalište
    ne znam zašto si toliko isključiva i zapravo ne znam što želiš čuti od forumašica
    niti su frikovi svi koji probaju cigarete i alkohol, niti su frikovi svi koji nisu probali ili neće
    a pogotovo ih ne treba sažalijevati jer nisu probali

    i sad mi pojasni, postoji li itko kome se svidjela prva cigareta? ono, da je baš uživao u prvom dimu?

    a vi koji pitate koliko su nam djeca stara, ponavljam: niti ja, niti itko drugi ovdje ne može znati kako će se naša djeca ponašati u budućnosti
    ali imamo vlastite primjere, jer smo i mi bili djeca od, koliko rekoste, 15 godina nadalje?

  4. #704
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Peterlin, moja kći je ista kao tvoj sin.
    Ima krug prijateljica u školi s kojima se druži i dijeli slične interese.
    U subotu joj je bio rođendan. 16.
    Pitala sam ju kako želi proslaviti i rekla je da ide s curama u Dubravu u Činkicu.
    Na palačinke.
    Za to je tražila 200kn i potrošila 90. Ostatak je htjelq vratit, ali sam rekla da ne treba, a onda pak cijeli ovaj tjedan ne želi uzeti novac za gablec jer tvrdi da ima.
    Njih pet je jelo palačinke i pilo mlijeko
    Tako su proslavile.
    Otišle su tamo popodne oko 16 sati i ugodno provele dva sata.
    U jednom trenutku me nazvala da pita idemo li zajedno doma jer sam bila u gradu i čula sam u pozadini kako se smiju i uživaju.
    Poslije smo se našle i otišle u Kozmo gdje si je odabrala tri laka za nokte i tekući puder. Nokte redovno lakira, a puder povremeno stavi da zakamuflira flekice od prištića.
    Doma smo pojeli tortu koju sam napravila po njenoj želji od jagoda.
    I to je bio njen rođendan.
    Dakle 16. uz mlijeko i palačinke.
    I da, sve cure su odlikašice
    I da, moja isto ide sa mnom na plažu, kavu...
    I ne zanimaju je cigarete, alkohol, tulumarenje...kao ni njene prijateljice, ali to ne znači da nema svoje interese i da je grozna kako je netko tu napisao za takvu djecu.
    Već sam pisala da planiramo dogodine na Ultru i otići ćemo.

  5. #705
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Pobježe mi post:
    Na Ultru idemo trijezne i nedrogirane.
    I to ne same.
    Ići će i njene frendice.

  6. #706
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a pa da tanci, to ti je ono kad kažu - sviii, baš svi, idu u klub/do 5 ujutro/na koncert/pojma nemam. moš mislit kako svi idu, nikad svi ne idu. ili svi su dobili lošu ocjenu. baš svi. e pa nisu baš svi :D

    kad me pitao za taj prvi izlazak, poslao mi je poruku ovako:

    molim te, sve ću napraviti ako me pustiš, jel mogu? #sviidu

  7. #707
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ne znam što je Činkica, al mi je frendica pričala o nekom sličnom mjestu u NZ i veli da ju je jedna palačinka došla 27 kn. Onak , djeca su odabrala puno različitih dodataka.

    I dobro da smo se dotakli šminke. Mene užasava kak danas te mlade cure izgledaju. onak, imaju fasadu na faci. I pokušavam djelovati na svoju (OK, za sada uspješno) ali se sjetim priče svoje frendice koja je imala stroge roditelje.- Ona bi pristojno izašla iz stana i onda u nekakvom spremištu u haustioru , tam valjda gdje je prozupožarni aparat, je držala "pribor". Uglavnom, starci joj nisu bili svjesni kak je izlazila van.

    A imam i frendice dugogodišnje strastvene pušačice, koje baš nikada nisu pušile pred svojim starcima. Ne znam jesu li oni otišli na drugi svijet u neznanju, ili su se svi pravili da one ne puše

  8. #708
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam što je Činkica, al mi je frendica pričala o nekom sličnom mjestu u NZ i veli da ju je jedna palačinka došla 27 kn. Onak , djeca su odabrala puno različitih dodataka.

  9. #709
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Tanči ista takva je i moja, samo eto-nije odlikašica. Voli se oblačiti, spremati, uređivati , voli izlaziti i družiti se ali 99% ekipe sa kojom se druži ne izlazi u klubove i sl. a maximum alkoholnog pića što je popila je radler za ručkom.
    No,svejsna sam da će doći vrijeme kad će doći izlasci u klubove u sitne noćne sate možda za 1 godinu, možda za 2-to ne možemo spriječiti i istina je da ne mogu znati unaprijed kako će se ona tada ponašati. Prema dosadašnjem ponašanju ok ali sa njima niakd ne znaš kad će ih u glavi okrenuti za 180 stupnjeva.Također-ogromna, ogromna je razlika između cura i dečki i po meni su dečki izloženiji tom nekom recimo"lošijem" ponašanju zbog neke vrste dokazivanja.
    Činjenica je da je okolina roditelje djece koja "skrenu s puta" smatra lošim roditeljima. Činjenica je da ima takvih roditelja kojima se klinci tako ponašaju i nije ih briga, no činjenica je da ima i roditelja koji vode bitke s time i pokušavaju zajedno sa svojom djecom preživjeti pubertet. Roditelj koji dođe na forum, preispituje sebe i traži poneki savjet po meni nije loš roditelj već roditelj koji se suočava sa situacijom, aktivno se uključuje u nju i ide dalje. Pitam vas bi li Trina bila bolji roditelj da je sina zatvorila u kuću, zabranila mu izlaske i kotrolirala mu svaki dan torbu i dah. Mislite li da bi to klinca spriječilo trajno u naumu da pije i puši? Možda bi na neko vrijeme , no iskreno se pitam kakav bi njihov odnos bio u budućnosti.
    Žao mi je što se na temu nije javilo više roditelja koji su imali/imaju sličan problem da se iz prve ruke vide iskustva i neke situacije. U jedno sam sigurna- nije lako odgajati teenagera a posebno onog kojeg poprilično opale hormoni .
    Posljednje uređivanje od dodagoda : 22.09.2016. at 10:03

  10. #710
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    nano, veliš i cijena palačinke može bit ubitačna, hahahaha

  11. #711
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Čekajte, koji ja problem imam?

  12. #712
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    joj, pa nitko ovdje, na ovom topiku, ne tvrdi da je trina loš roditelj.
    i ja bih rekla da se varaš između cura i dečki. isto ti je to.
    plus, sport isto nije nikakva garancija za ništa, kad je riječ o alkoholu, drogama i cigaretama.
    vid ove odbojkašice od spajalice :D

  13. #713
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Marta, sama sam kriva u što sam se uvalila.

  14. #714
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Čekajte, koji ja problem imam?
    trina, ajd nemoj tako osobno shvaćati. svi se možemo naći u istoj dilemi kao ti, svi ćemo joj na drugačiji način pristupiti. pa zato si i postavila temu, zar ne, da čuješ različita mišljenja. a ne ista
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 22.09.2016. at 10:08

  15. #715
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Tanči, ja ne znam što da ti kažem. Tvoja kćer je super. A zašto je želiš voditi na Ultru, misliš da je treba malo potaknuti da se opusti, da izađe?

    Ovo s palačinkama je ok ali s mlijekom mi je čudno. Zašto 16-godišnjakinje piju mlijeko? Što, ni kolu nisu naručile?

  16. #716
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    što podrazumijevaš pod izlascima vani? samo izlaske u noćne klubove gdje se ne može disati od smrada cigareta i gdje je buka tolika da ne možeš čuti vlastite misli?
    izlazak van može biti i kava s prijateljima, odlazak u kino ili kazalište
    ne znam zašto si toliko isključiva i zapravo ne znam što želiš čuti od forumašica
    niti su frikovi svi koji probaju cigarete i alkohol, niti su frikovi svi koji nisu probali ili neće
    a pogotovo ih ne treba sažalijevati jer nisu probali

    i sad mi pojasni, postoji li itko kome se svidjela prva cigareta? ono, da je baš uživao u prvom dimu?

    a vi koji pitate koliko su nam djeca stara, ponavljam: niti ja, niti itko drugi ovdje ne može znati kako će se naša djeca ponašati u budućnosti
    ali imamo vlastite primjere, jer smo i mi bili djeca od, koliko rekoste, 15 godina nadalje?
    Izlasci bilo gdje, druženje s prijateljima bilo gdje, nije bitno.
    Po čemu sam isključiva? Po tome što mislim da sve to ide s tim godinama? I da nije problem kad je teenager teenager, veći problem je kad je teenager baba u klimaksu ili dijete vrtićke vezanosti za mamu.

  17. #717
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    trina, ajd nemoj tako osobno shvaćati. svi se možemo naći u istoj dilemi kao ti, svi ćemo joj na drugačiji način pristupiti. pa zato si i postavila temu, zar ne, da čuješ različita mišljenja. a ne ista
    Jesam. Samo što nisam znala da će se mene stavljati u kontekst loše mame koja se izgubila u odgoju svog ludog, buntovnog, van kontrole teenagera koji je bespovratno uništio svoj život i život svoje obitelji-Bilim Valterom

  18. #718
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Za to je tražila 200kn i potrošila 90. Ostatak je htjelq vratit, ali sam rekla da ne treba, a onda pak cijeli ovaj tjedan ne želi uzeti novac za gablec jer tvrdi da ima.
    Njih pet je jelo palačinke i pilo mlijeko

    Dakle 16. uz mlijeko i palačinke.
    .
    S obzirom da mi se neki dan kolegica žalila kak je palačinku platila 27 kn, sada sam išla guglati. Ti Tanči imaš stvarno i skromno dijete.
    Palačinka (prazna) je 11 kn.
    Mlijeko je 6 kn. Njih je bilo 5

    Znači 5 praznih palačinki košta 55 kn
    5 čaša mlijeka košta 30 kn.

    To je 85 kn. Tančina kći je potrošila 90. Znači, 5 kn fali.

    Sorry al meni nije normalno da rođendan slaviš uz prazne palačinke. ili su uzele jednu porciju nutelle ili džema, pa to razmazale na 5 palačinki.

    Ovo je samo dobar i karikiran primjer pretjerivanja na forumu.

  19. #719
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Zašto 16-godišnjakinje piju mlijeko? Što, ni kolu nisu naručile?
    Pa možda jer nije fino? Meni pizza nije fina ako nema cole, ali ne bih nikad pila colu uz palačinke, tu bi mi fakat bolje pasalo mlijeko, štajaznam..

  20. #720
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A možda je koja na dijeti ..

  21. #721
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Izlasci bilo gdje, druženje s prijateljima bilo gdje, nije bitno.
    Po čemu sam isključiva? Po tome što mislim da sve to ide s tim godinama? I da nije problem kad je teenager teenager, veći problem je kad je teenager baba u klimaksu ili dijete vrtićke vezanosti za mamu.
    a ja ti opet kažem da nisu takvi svi koji ne puše i ne piju
    po tome si isključiva, nemaš sredinu, sve gledaš iz krajnosti u krajnost

  22. #722
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno



    tanci, stvarno nešto ne štima u toj računici

    a inače, i meni uz palačinke samo mlijeko ide.

  23. #723
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    a ja ti opet kažem da nisu takvi svi koji ne puše i ne piju
    po tome si isključiva, nemaš sredinu, sve gledaš iz krajnosti u krajnost
    Hm, ja ju dozivljavam ko prilično suvislu, bez zabrijavanja u krajnosti. Mozda su nam te krajnosti drugacije izdefinirane.

  24. #724
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Niti to što teenager ne izlazi u klubove ili kasno po noći ne znači da je baba ili vrtićko dijete, niti znači nešto loše.

    Jednostavno, djeca imaju različite interese.

    Ima veliki broj ljudi koji nikad nisu izlazili u klubove i tulumarili, pa to ne znači da su asocijalni, da nemaju društva ili da su nesretni, ili pak "nenormalni"

  25. #725
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    a ja ti opet kažem da nisu takvi svi koji ne puše i ne piju
    po tome si isključiva, nemaš sredinu, sve gledaš iz krajnosti u krajnost
    Osim što vi pušenje automatski povezujete s pijenjem i odlascima u klubove. Ja ne. Moj puši ali ne ide u klubove i ne pije. Doduše ne pije mlijeko kad jede palačinku i tu istu palačinku kupi vani a donese je kući. Di se druži sa svojim prijateljima.

  26. #726
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Možda je nesporazum u tome što podrazumijevamo kad kažemo da je nešto normalno ili očekivano. Bubica (primjerice) to tumači kao: to mi je čisto ok, neka, neće biti zla. A ja mislim da malo tko od nas koje smo pisale da su ta rizična ponašanja očekivana zapravo tako misli.
    Recimo, da se prebacimo na odrasle, očekivano je da će se nakon dolaska djeteta pojaviti razmirice, ili čak problemi u braku. To je normalno, u smislu da se ljudima često događa. A ne u smislu - mah, koga briga, nećemo se uopće time baviti, nek sve voda nosi.

    Dijanini primjeri kako bi se borila sa ovakvim situacijama s tinejđerima - Trina je bila sarkastična, ja je sasvim razumijem, jer su nabrojene bazične stvari i naravno da ćeš sve to i još puno drugih stvari napraviti za svoje dijete.
    I to će sve skupa možda polučiti rezultat, a možda neće.

    Uz palačinke ide crni čaj s mlijekom.
    Posljednje uređivanje od vertex : 22.09.2016. at 10:29

  27. #727
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Uz palacinke ide pina colada. Ili Baileys.

  28. #728
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, ja ju dozivljavam ko prilično suvislu, bez zabrijavanja u krajnosti. Mozda su nam te krajnosti drugacije izdefinirane.
    bome je meni usporedba teenager ko teenager (koji puši i pije) i teenager/klimakterična baba ili vrtićko dijete upravo to, iz krajnosti u krajnost
    Posljednje uređivanje od n.grace : 22.09.2016. at 10:31

  29. #729
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    No dobro kaj ide uz palačinke. Ali kaj vi fakat jedete prazne ? ono, bez džema, nutelle, meda , vajnšatoa ? oraha, akj ja znam čega sladoleda i šlaga.

    Ono daj me nemoj, vodim frendice na prazne palačinke

  30. #730
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Niti to što teenager ne izlazi u klubove ili kasno po noći ne znači da je baba ili vrtićko dijete, niti znači nešto loše.

    Jednostavno, djeca imaju različite interese.

    Ima veliki broj ljudi koji nikad nisu izlazili u klubove i tulumarili, pa to ne znači da su asocijalni, da nemaju društva ili da su nesretni, ili pak "nenormalni"
    Eto vidiš, ja nisam spominjala ni klubove ni ostajanje vani do ujutro. U nijednom trenu nisam to spomenula. Samo druženje s prijateljima.

  31. #731
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ja trini nisam ništa odgovorila na sarkastičnost, nek slobodno bude sarkastična, moj ego je stvarno vrlo nizak.

  32. #732
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Uz palacinke ide pina colada. Ili Baileys.
    toplo mlijeko, s malo ruma

  33. #733
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    S obzirom da mi se neki dan kolegica žalila kak je palačinku platila 27 kn, sada sam išla guglati. Ti Tanči imaš stvarno i skromno dijete.
    Palačinka (prazna) je 11 kn.
    Mlijeko je 6 kn. Njih je bilo 5

    Znači 5 praznih palačinki košta 55 kn
    5 čaša mlijeka košta 30 kn.

    To je 85 kn. Tančina kći je potrošila 90. Znači, 5 kn fali.

    Sorry al meni nije normalno da rođendan slaviš uz prazne palačinke. ili su uzele jednu porciju nutelle ili džema, pa to razmazale na 5 palačinki.

    Ovo je samo dobar i karikiran primjer pretjerivanja na forumu.
    Pa nije potrošila samo 90 kn, potrošila je 90 kn od love koju joj je mama dala taj dan. Ostatak je imala od ranije, skupila od onih 20kn dnevno koje dobije za gablec. To i moji sinovi rade. Ista slika. Pitam da li trebaju lovu za gablec, a oni kažu da imaju od prošlog tjedna. Ja dam koliko mislim, a ostatak se pomalo skupi i onda štajaznam odu 1x mjesečno u McD ili fakat na palačinke. Stariji ne voli gazirana pića. Mlađi voli kakao. Pa mi uopće nije neshvatljivo da tako naručuju, jer upravo to i rade.

  34. #734
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja trini nisam ništa odgovorila na sarkastičnost, nek slobodno bude sarkastična, moj ego je stvarno vrlo nizak.
    Pa znam da nisi. A nevelik ego je po mom ukus uvijek plus.

  35. #735
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ono daj me nemoj, vodim frendice na prazne palačinke
    ako je to slučaj, meni bi i to bio povod za razgovor s tinejđerom.

    poučiti ga da ne može biti tako škrt, mi bi rekli ovdje u primorju škrban kad slavi rođendan. to ljudi ne vole. to je i moj napravio jednom, kao, hoće biti džek i slaviti nešto, a onda ode sa 100,00 kn da mu ne treba više. ne može to.

  36. #736
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    bome je meni usporedba teenager ko teenager (koji puši i pije) i teenager/klimakterična baba ili vrtićko dijete upravo to, iz krajnosti u krajnost
    Teenager ko teenager=koji će probati zapaliti cigaretu, probati pivu a ne pušiti kutiju duvana dnevno i piti gajbu pive kad izađe. Klimakterična baba i vrtićko dijete koje se drži mami za suknju=teenager koji se ne druži s nikim, zatvoren je u kući i nema potrebu za interakciju s vršnjacima osim u školi. Pa to vam je i Juul opisao u svojoj knjizi "Vaše kompetentno dijete". Svaka dob nosi svoje a svi rezultati lošeg odgoja izlaze na površinu ovisno o karakteru djeteta, prema van ili prema unutra. Što bi značilo, da u dobi kad hormoni divljaju i kad dijete postaje odrasla osoba, rezultat lošeg odgoja bi bio-ekstremno pretjerivanje u izlascima, zloupotreba opijata, alkohola isl, a u "prema unutra slučaju" zatvaranje u sebe i izolacija od društva.

  37. #737
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Osim što vi pušenje automatski povezujete s pijenjem i odlascima u klubove. Ja ne. Moj puši ali ne ide u klubove i ne pije. Doduše ne pije mlijeko kad jede palačinku i tu istu palačinku kupi vani a donese je kući. Di se druži sa svojim prijateljima.
    ali onda stvarno ne kužim
    nisi li se javila na temu jer te muči što ti sin puši?
    ako na to gledaš kao na teenager ko teenager i smatraš da je to normalno, ne shvaćam što konkretno želiš?

  38. #738
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Teenager ko teenager=koji će probati zapaliti cigaretu, probati pivu a ne pušiti kutiju duvana dnevno i piti gajbu pive kad izađe. Klimakterična baba i vrtićko dijete koje se drži mami za suknju=teenager koji se ne druži s nikim, zatvoren je u kući i nema potrebu za interakciju s vršnjacima osim u školi. Pa to vam je i Juul opisao u svojoj knjizi "Vaše kompetentno dijete". Svaka dob nosi svoje a svi rezultati lošeg odgoja izlaze na površinu ovisno o karakteru djeteta, prema van ili prema unutra. Što bi značilo, da u dobi kad hormoni divljaju i kad dijete postaje odrasla osoba, rezultat lošeg odgoja bi bio-ekstremno pretjerivanje u izlascima, zloupotreba opijata, alkohola isl, a u "prema unutra slučaju" zatvaranje u sebe i izolacija od društva.
    pa lijepo si ti to objasnila, ali ne prihvaćaš kad ti se veli da ima skroz normalne djece koja ne izlaze u nekoj velikoj mjeri jer im to ne paše, a da se ne priča da im se ne pije ni jedno, kamoli gajba piva nego mlijeko.
    to da se tinejdžer ne druži baš ni sa kim je problem koliko i onaj koji popije gajbu, pusti krajnosti.

    jasno je da od tebe (ni od mene) neće otpasti tinejdžer koji pije mlijeko
    ali ima ih i normalni su skroz naskroz, nisu babe ni vrtićarci.

  39. #739
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Najprije bih voljela da mi iskreno kažu zašto dime (a to valjda ne bi trebao biti problem ako smo do tada izgradili nekakav iskren odnos), jel se hoće time nekom svidjet, ili žele pobjeći od problema, ili jel im to stvarno fino:mrgreen, pa bi na tome dalje i gradila priču.
    Ne stignem čitat sve
    samo želim dodat da na listi mogućih razloga za pušenje realno može bit i "zato što to roditelje baš živcira"
    bar kad se sjetim svog puberteta, pušila nisam, ali sam par stvari radila baš zato što sam znala da će mama na njih napravit , ili da će se suzdržavat da ga ne napravi, ali ja je poznajem i znam da se tako osjeća
    baš mi je to bilo gorivo jedno vrijeme, nisam htjela bit njena dobra cura

  40. #740
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    taj razgovor gdje će ti oni reći iskreno zašto dime je, po meni, promašaj. ko da oni znaju zašto dime

  41. #741
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    taj razgovor gdje će ti oni reći iskreno zašto dime je, po meni, promašaj. ko da oni znaju zašto dime
    Znaju, znaju, samo ni oni ni sami ne znaju šta sve znaju, jer o tome nikad nisu ni razmišljali..(kao uostalom i svi mi o masu stvari)

  42. #742
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Jučer sam bila na roditeljskom kod mlađeg sina i gledam - čoporetina klinaca izlila se iz škole nakon šestog sata, vidjela sam ih nekoliko da su zapalili, ali nikako to nije većina, nego prije tu i tamo poneka grupica. Ono što svi rade nije hvatanje za cigare nego hvatanje za mobitele, hehehe, zato jer na nastavi to nije dozvoljeno.

  43. #743
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    samo želim dodat da na listi mogućih razloga za pušenje realno može bit i "zato što to roditelje baš živcira"
    Odmah me podsjetilo na moju mlađu; ta je majstor za pit krv na slamku starcima.

  44. #744
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ali onda stvarno ne kužim
    nisi li se javila na temu jer te muči što ti sin puši?
    ako na to gledaš kao na teenager ko teenager i smatraš da je to normalno, ne shvaćam što konkretno želiš?
    Nisam se javila na temu jer me muči što mi sin puši. Javila sam se na temu i pitala što bi napravili da saznate da vam je dijete probalo travu

  45. #745
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od NetkoMiOteoNick : 22.09.2016. at 11:07

  46. #746
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Znaju, znaju, samo ni oni ni sami ne znaju šta sve znaju, jer o tome nikad nisu ni razmišljali..(kao uostalom i svi mi o masu stvari)
    ma da, samo za to bih trebala imati vještine odličnog psihoanalitičara za tinejđere.

    kao da ti ovu svoju pitaš zašto ti pije krv na slamku. il ja svoju (tu su negdje :D ). to ti je isto.

  47. #747
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    I što sad da radim? Da ga tjeram van s društvom iz razreda? Ne pada mi na pamet. Odgovorniji je nego što sam ja bila u istoj dobi, točno zna što ga zanima i kako. To svakako nisu ni cigarete ni cuga. Ako provede veći dio noći negdje za mix pultom - pa neka. Uostalom, i otac mu je takav, a ni ja nisam baš ljubitelj izlazaka, pa čemu onda tjerati dijete da se socijalizira kao drugi? Očito on sam zna bolje.
    a s druge strane zašto ni se moralo izlaziti, ako se izlazak smatra samo ono iza 22 h?

  48. #748
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    evo prvog posta
    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Dižem staru temu jer su mi vaši odgovori baš interesantni. Moj sin (15,5) puši otkad je krenuo u prvi srednje. Otkrila sam ga tako što je došao kod mene i rekao :"Mamo, ja sam počeo pušiti." Nisam poludila, nisam pravila scenu, nisam ništa takvoga ali smo imali dugi razgovor u vezi toga. Ja i mm smo pušači i s jedne strane osjećam da mu nemam pravo soliti pamet, s druge strane troduplo mi je žao što se upustio u to i u tom nekakvom pravcu je išao naš razgovor.
    Htjela sam reći da roditelji uopće ne poznaju svoju djecu, ni ja svoje, da se razumijemo. On ima svoje tri bliska prijatelja i još nekoliko sa strane..sva ta djeca oduvijek se skupljaju u našoj kući. Sva ta djeca trenutno puše, svi su oni probali i travu (slobodni ste za komentirati), sve ja znam, kod mene su svi slobodni, osjećaju se dobro,ja i mm puno pričamo s njima, zezamo se, sviramo gitaru, slušamo muziku i zapravo kroz taj fin odnos saznajemo što rade i s čim se bave. Znači znamo da svi puše (predamnom se nitko ni ne sakriva), znamo da svi piju pivu u manjim količinama i znamo da su znali zapaliti travu. Na ovo zadnje sam naravno digla frku i obavijestila roditelje ove trojice najbliskijih. A njihova reakcija je bila filmska-"A ja sam počela sumnjati da on puši cigarete jer mu ruke smrde po njima". Znači oni su još u fazi sumnje da im dijete puši cigarete a dijete je prešlo taj nivo još prošle godine.
    Ta djeca meni govore kad lažu roditeljima da spavaju kod prijatelja a ustvari idu u noćni klub ili na tulum na koji ih ovi nikad nebi pustili. Pričaju mi takve stvari da postajem sretna što moj mali izgovori sve ono što mu je na umu, bez obzira koliko bolno (ili ilegalno) to meni bilo. Zbrčkan mi je post..nisam htjela otvoriti nvu temu da ne upada u oči ali sam htjela čuti vaše mišljenje u vezi činjenice da mi je dijete od 15,5 godina znalo zapaliti joint. Evo, želim znati što biste vi napravili u mojoj situaciji
    kada bih ja saznala da mi dijete sa 15,5 puši travu (to je, dakle, godinu i pol dana stariji uzrast nego što je sad moja mala koja ide u 7. razred i igra se s bebama), pobrinula bih se da me vrlo ozbiljno shvati da ću slijedeći puta reagirati u skladu sa zakonom. neka si misli što pod tim mislim, posebno što vrlo dobro zna kada se samnom može šaliti, a kada ne.
    da se razumijemo, pričamo o našoj dobro odgojenoj djeci od 15 godina koja nisu rasla sama ko poljski cvjetovi negdje na livadi, nego eksperimentiraju. i na njih se prilično može utjecati iako su ko fol otrgnuti od nas i ne daju se.
    pa ja hoću da zna točno koje je moje mišljenje u vezi toga.

  49. #749
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    naravno da se ne mora izlaziti - evo, ja skoro pa ne izlazim, jer mi se spava. Al sam se naizlazila. OK ne s 15, ali nešto kasnije.

    Imam samo dvoje djece - jedan bi stalno bio vani, druga se zatvara u sobu i izlazi samo do kuhinje i kupaonice. Ja bih da ovaj prvi manje izlazi, a ova druga više.

  50. #750
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a s druge strane zašto ni se moralo izlaziti, ako se izlazak smatra samo ono iza 22 h?
    Pa to i želim reći - mog starijeg sina ne zanimaju bučni klubovi, ali to ne znači da nije nikada proveo vrijeme bez mene negdje iza 22h. Proveo je i to onako kako je želio, mi smo za to znali. Ali to su iznimke. Većina druženja s prijateljima nije noćni izlazak nego dnevni. Za sada je i mlađi tu negdje, a vidjet ćemo hoće li tako i ostati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •