Stranica 4 od 25 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 1249

Tema: Što kad naši teenageri puše?

  1. #151
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    sto se trave tice, i razgovora, negdje sam na Bubicinom tragu
    neprihvatljivo, stetno, ilegalno

  2. #152
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sad ja se nisam skitala, nego putovala s namjerom ( a putobala sam badava,što ti je kad si dete želježničara i prednost), moji su znali kud idem, čak dobila i ultimatume kod koga smijem ić ( da nisam vjerovatno do tog mjesta nikad ni nebi otišla-jug Italije)i, ali to su kod mene priče daleko iza 19,20 godina

  3. #153
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    e sad jedno pitanje za vas.
    dakle, mi stvarno puno pričamo, zezamo se, svašta pita. nedavno smo imali temu baš o drogama, kako djeluju i tako.
    i pita on mene i mm-a - jeste vi zapalili joint.
    ne, di bi mi.
    onda je on navaljivao - a jesi, jesi, lažeš sto posto. a ja ne bih ni da me muči priznala. uvjeren je da mu lažem, al nema potvrdu.
    kad me pitao jesam se napila, rekla sam mu da, al s 18, ne sigurno s 15. nije isto 15 i 18-20.

    kako biste vi?
    Cvijeta , pa što ne priznaš? (ti ko onaj muž s druge teme)
    Ja bih (da imam što ).
    Poroci me nisu privlačili, ali i društvo mi je bilo takvo... pa mi smo još na faksu tulumarili uz gramofonsku Juliette Greco i Platters u finim građanskim stanovima zg-domorodaca. Domaća višnjevača, finije cigarete i pokoja veza bile su nam vrhunac "štete".

  4. #154
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kad priznaš nešto odrasloj osobi, to ima drugačiju težinu i prizvuk u glavi te osobe, nego kad nešto priznaš pubertetliji. Njima to skroz krivo sjedne na mozgić.

  5. #155
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Kad priznaš nešto odrasloj osobi, to ima drugačiju težinu i prizvuk u glavi te osobe, nego kad nešto priznaš pubertetliji. Njima to skroz krivo sjedne na mozgić.
    Upravo tako.

    Ima stvari koje stignete priznati i puuuno kasnije. U ovoj dobi to bi se lako moglo okrenuti kako ne treba.

  6. #156
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ok a kak je vama koji imate djecu s razmakom godina, ak jednom veliš (ak imaš kaj) to bude kad tad a opet prerano reklo mlađem

  7. #157
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Cvijeta, djelomično nam je odnos ok ali on je buntovnik bez razloga koji silom prilika želi potkopati moj autoritet. Stalno je bezobrazan, odgovara, prelazi granice..ja se nedam ali teško mi to ide. sad mu je ćaća autoritet i njega tolerira a i boji ga se malo. Eto, borim se s tim da ne izgubim autoritet a da ne userem odnos. Idem mu na živce, i to mi jasno daje do znanja. Nije to baš tako bajno, sad je u najgoroj dobi dosad, što je i za očekivati.
    Što se tiče priznati ili ne, definitivno ne ali ja sam zeznula stvar i kad sam počela s tom pričom o drogi i alkoholu..on je iz svega što sam rekla zaključio da sam ja pušila travu. Nisam priznala niti ću. Ali ja sam ta koja je osjetila miris, ja sam ta koja je pronašla rizle za travu i naravno, netko tko nema veze s tim nebi ništa primjetio. Nekidan su sva djeca išla van i došao me tražiti plastičnu bocu. Ja popizdi.la i rekla da nema. (znat će zašto oni koji znaju). Kasnije mi je došlo da lupnem glavom o zid jer kad on sazna čemu služi boca, bit će mu još jasnije. MM smatra da nebi bilo loše sve na otvoreno. Meni je sumanuto i glupo. Ali opet s druge strane, stojim iza onoga što sam rekla. Njima mora biti jasna razlika između trave i ostale droge. Jer ako postaviš stvari na način da je sve to ista stvar, i saznaš da je zapalio joint a ne pošalješ ga u komunu automatski, u glavi si mu maknuo barijeru droge, odnosno probao je to pa može i sve ostalo. Drugačije je kad se radi o 20-godišnjaku kojem je sve jasno i o 15-godišnjaku kojem ništa nije jasno

  8. #158
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Evo link gdje lijepo objasnjava sto je sinteticka marica spasilo me objasnjavanja.

    https://drogeiovisnosti.gov.hr/djelo...nabinoidi/1011

    Za one koji su pogledali listu proizvoda za stash meni cetka za kosu ne bi izazvala sumnju ali limenke juhe bi. To je za starije ljubitelje old skul metode.


    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
    Khm, dobro si ti meni upucena u ovo

  9. #159
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Trina, probaj sinu na miran način reći da neke (zapravo mnoge) tvari izazivaju trajnu štetu u organizmu. I alkohol isto. http://www.centarzdravlja.hr/zdravlj...nje-alkoholom/

    Uostalom, to je istina.

    * * *
    Predloži mu pročitati ovo: http://booksa.hr/knjige/teen/mi-djeca-s-kolodvora-zoo ili od malo novije literature ovo: http://www.mvinfo.hr/knjiga/5458/zeleni-pas

    Možda ima još literature, moj sin je lani čitao neku užasnu... možda se sjetim kako se zove.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 30.08.2016. at 14:15

  10. #160
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    sto se trave tice, i razgovora, negdje sam na Bubicinom tragu
    neprihvatljivo, stetno, ilegalno
    I što bi napravila da saznaš da povremeno zapali? Baš me interesira jer ovo je bila situacija o kojoj smo ja i mm puno pričali ranije a kad je došlo do toga nismo uopće znali što ćemo. Pa sam pitala prijatelje. Neki su mi savjetovali da ne pravim veliki cirkus, ono, razgovor i to je to jer je najgora varijanta napraviti neprijatelje jedno drugom. Drugi kažu napravi mu scenu, budi stroga, ne smije se ponavljati ali ionako neće prestati jer si mu ti rekla da prestane. Jedna moja prijateljica, bivša ovisnica mi je rekla, sjedi i zapali s njim S djecom treba biti prijatelj i postaviti jasne granice što je prihvatljivo a što nije. A ovo kao je (?!). Moj prijatelj inspektor u policiji kaže da ne pravim cirkus jer je to pizdarija. Kaže da toliko nove droge ima među djecom da mogu biti sretna da moj puši travu i da ne budalim bezveze dok god sam sigurna da je to samo to. Ali u tome i je poanta, da se ja bojim da ne ode dalje. Hebate, napravila sam čitav intervju s ljudima. Bliskim, naravno, da ne ide dalje

  11. #161
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ok a kak je vama koji imate djecu s razmakom godina, ak jednom veliš (ak imaš kaj) to bude kad tad a opet prerano reklo mlađem
    Čekaš da najmlađe doraste, hehehe...

  12. #162
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja mome nemam što priznat tako da tih dilema nemam
    zna da smo pušili oboje dok nisam ostala prvi put trudna, oboje, pazi, zbog njega! prestali
    ja cu prije od oca mu popiti pivu uz pizzu ili čašu vina uz ribu ali nas nikada nije vidio pijane, tj. nismo se nikada niti napili od kada njega imamo - tako da smo vjerodostojni u svojim pričama i mislim da oni to osjete
    zna jedino da smo u njegovoj dobi već debelo izlazili, ali bez ikakvih štetnih posljedica...

    mene su dosta utješila predavanja o istraživanjima koja sam slušala, a koja govore da djeca iz stabilnih obitelji (ok, što god da to je), nakon faze eksperimentiranja ipak puno više drže do mišljenja i pravila roditelja nego vršnjačke grupe, znači, neće zastraniti baš skroz...valjda...

    i da, nemam pojma čemu boca služi, daj Trina, da znam što to znači ako me pitaju

  13. #163
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Za valjanje štrudle ili makovnjace

  14. #164
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Za valjanje štrudle ili makovnjace
    Da, ali za to mora biti staklena, ravna. Plastične služe za otkup - 50 lp.

  15. #165
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    I što bi napravila da saznaš da povremeno zapali? Baš me interesira jer ovo je bila situacija o kojoj smo ja i mm puno pričali ranije a kad je došlo do toga nismo uopće znali što ćemo. Pa sam pitala prijatelje. Neki su mi savjetovali da ne pravim veliki cirkus, ono, razgovor i to je to jer je najgora varijanta napraviti neprijatelje jedno drugom. Drugi kažu napravi mu scenu, budi stroga, ne smije se ponavljati ali ionako neće prestati jer si mu ti rekla da prestane. Jedna moja prijateljica, bivša ovisnica mi je rekla, sjedi i zapali s njim S djecom treba biti prijatelj i postaviti jasne granice što je prihvatljivo a što nije. A ovo kao je (?!). Moj prijatelj inspektor u policiji kaže da ne pravim cirkus jer je to pizdarija. Kaže da toliko nove droge ima među djecom da mogu biti sretna da moj puši travu i da ne budalim bezveze dok god sam sigurna da je to samo to. Ali u tome i je poanta, da se ja bojim da ne ode dalje. Hebate, napravila sam čitav intervju s ljudima. Bliskim, naravno, da ne ide dalje
    Zabraniti ne možeš
    ako budeš dosadna s prodikom, opet ništa
    meni je naravno još to daleko, ali kako sad gledam na te stvari - jako bih pazila na to da sačuvam povjerenje djeteta, dakle ne bih napravila frku, dala mu do znanja da je sad polako on koji o tome odlučuje, ali bih govorila i o posljedicama, samo bih morala naći neki način da budem zanimljiva

  16. #166
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja nekako ne mislim da klince može prestrašiti da će im alkohol ili marihuana oštetit mozak. Mislite da može? Da oni to mogu tako dugoročno razmišljati?
    ja bi prije igrala na kartu zašto je važno potpuno se oduzeti da bi ti bilo lijepo, zašto je važno tako bježati od stvarnosti? KOliko se sviđaš sebi i drugima kad si pijan, bljuvaš? Što o tom misle cure?
    Na oproštajki na kraju osmog razreda nekoliko se dečki toliko opio da se mome fešta svela da je trčao od jednog do drugog i pomagao mu (mamin sin ), dosta mu se zgadilo, na kraju se nisu ni pijani ni trijezni zabavljali. TO im je zapravo bila dosta dobra škola, makar za jedno vrijeme...

  17. #167
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Cvijeta, djelomično nam je odnos ok ali on je buntovnik bez razloga koji silom prilika želi potkopati moj autoritet. Stalno je bezobrazan, odgovara, prelazi granice..ja se nedam ali teško mi to ide. sad mu je ćaća autoritet i njega tolerira a i boji ga se malo. Eto, borim se s tim da ne izgubim autoritet a da ne userem odnos. Idem mu na živce, i to mi jasno daje do znanja. Nije to baš tako bajno, sad je u najgoroj dobi dosad, što je i za očekivati.
    Što se tiče priznati ili ne, definitivno ne ali ja sam zeznula stvar i kad sam počela s tom pričom o drogi i alkoholu..on je iz svega što sam rekla zaključio da sam ja pušila travu. Nisam priznala niti ću. Ali ja sam ta koja je osjetila miris, ja sam ta koja je pronašla rizle za travu i naravno, netko tko nema veze s tim nebi ništa primjetio. Nekidan su sva djeca išla van i došao me tražiti plastičnu bocu. Ja popizdi.la i rekla da nema. (znat će zašto oni koji znaju). Kasnije mi je došlo da lupnem glavom o zid jer kad on sazna čemu služi boca, bit će mu još jasnije. MM smatra da nebi bilo loše sve na otvoreno. Meni je sumanuto i glupo. Ali opet s druge strane, stojim iza onoga što sam rekla. Njima mora biti jasna razlika između trave i ostale droge. Jer ako postaviš stvari na način da je sve to ista stvar, i saznaš da je zapalio joint a ne pošalješ ga u komunu automatski, u glavi si mu maknuo barijeru droge, odnosno probao je to pa može i sve ostalo. Drugačije je kad se radi o 20-godišnjaku kojem je sve jasno i o 15-godišnjaku kojem ništa nije jasno
    Kad je već njemu jasno da je tebi sve jasno, pa bolje je da razgovarate otvoreno
    Neće biti ništa ako tu i tamo proba, može biti problema ako bude prečesto, a pogotovo ako je društvo nezgodno
    meni bi bilo bitno u ovoj situaciji da mu razjasnim da s ozbiljnijim drogama nema zezanja - ne što bi se trebao mene bojati, nego su jednostavno posljedice takve kakve jesu

  18. #168
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Zabraniti ne možeš
    ako budeš dosadna s prodikom, opet ništa
    meni je naravno još to daleko, ali kako sad gledam na te stvari - jako bih pazila na to da sačuvam povjerenje djeteta, dakle ne bih napravila frku, dala mu do znanja da je sad polako on koji o tome odlučuje, ali bih govorila i o posljedicama, samo bih morala naći neki način da budem zanimljiva
    Ako počneš govoriti o posljedicama kad dijete ima 15 godina, onda je gotovo. Kasno Marko na Kosovo stiže.

    Mi smo sinovima znali onak usput, kao slučajno u prolazu, pokazati pijance koji su sjedili ispred kvartovskog diskonta s pićem, imamo i jednog susjeda koji je dobar primjer što alkohol i nikotin može učiniti zdravom čovjeku. Još dok sam djecu vodila iz vrtića znala sam im pokazati takve scene (baš je bilo oglednih primjera).

    Koliko će to biti uspješno - nemam pojma. Moj stariji kategorički odbija svakakav alkohol. Mlađi je probao (doslovce okusio) uz nas vino i pivo i kaže da mu se ne sviđa okus. Efekte još nije probao, ali kod nas se alkohol u kući nikad nije skrivao - ima domaćih likera, vina, rakije, žestica.... mogli bi otvoriti birtiju. Ali ne pijemo osim u prigodama kad se nešto slavi.

    Ja mislim da tu nema neke velike filozofije nego djeci pokazati primjerom kako treba živjeti. Upravo ono što Bubica kaže - zbog djece su prestali pušiti. I mi smo zbog djece definitivno postali bolji, popravili smo i prehranu i navike, tako da valjda bude i neke koristi od toga. Vide uz nas da se može uživati i na drugačije načine. Ne pokazujemo im prstom. Samo živimo onako kako nam se čini ok.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 30.08.2016. at 14:40

  19. #169
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    recimo, ja mome ne branim psovati, mrko ga pogledam ali ne radim frku od toga iako mi je ružno za čut
    prestali zanovijetati kada smo skužili da mi sami ne možemo prestat, ne ide...
    njega se primilo, male uopce ne...jakooo puno ovisi i o karakteru djeteta

  20. #170
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Mislim da tu ne treba previše titrati oko njega, i pustiti da nama zapravo u takvoj situaciji upravljaju strahovi, da ne bi on onda ovo ili ono.
    Jasno i čvrsto izraziti svoj stav, a i ukinuti novce ako od njih kupuje cigarete ili jointe. Nema smisla da financirate da se uništava. 15 godina je apsolutno prerano
    i da samo proba travu.
    A najbolje bi definitivno bilo da i vi prestanete pušiti.
    Samo ja imam neki osjećaj da nekako i prelaziš preko cigarete i trave, a "samo" te strah da ne bi prešao na teže stvari. Ali i da ne prijeđe, i ovo je sasvim dovoljno štetno.
    Nekako je danas u modi libiti se "sukoba" s djetetom, da nam ne bi slučajno nešto zamjerilo jednog dana. A neminovno će zamjerit, bili mi ovakvi ili onakvi.
    Ali bi morali učiniti stvarno sve, da barem dok su maloljetni, ostanu čitavi i zdravi,

  21. #171
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ako počneš govoriti o posljedicama kad dijete ima 15 godina, onda je gotovo. Kasno Marko na Kosovo stiže.
    Ja već govorim, odnosno odgovaram na sve što me se pita. Sad ima 9 godina i već smo pokrili dobar dio te teme. Ali pretpostavljam da ćemo razgovarati i dalje, vjerojatno više u detalje kako bude starija.
    Za sada puštam nju da diktira temu, odnosno ona dođe da joj objasnim što je negdje načula. Imamo i mi susjeda koji služi kao ogledni primjer.

    I ja se slažem da je 15 godina prerano da se krene s travom. Opet ne mora značiti da će završiti loše. Zaustaviti ih u toj dobi ne možemo, samo usmjeravati iskrenim razgovorom. Ako vidim da je vrag odnio šalu i ja bih ukinula džeparac (kako kaže Dijana), ali jasno je da je to samo prepreka koju dijete može prijeći na razne načine. Bitno bi mi bilo ostati smirena i održati komunikaciju s djetetom.

  22. #172
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ali što znači: vrag je odnio šalu: za mene je to kada petnaestogodišnjak puši, napije se ili proba travu (ne 17.godišnjak)
    u tome se razlikujemo

  23. #173
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    A tko kaže da bi, ako cijelim svojim bićem izraziš negodovanje, ukineš pokoji izlazak, ukineš lovu koju troši na to, sve to popraćeno sa zašto i zbog čega, to značilo prekid komunikacije?

    Ali, da, to znači da treba pričati, ne puno, jer onda postaješ dosadan, ali ako znaš objasniti zašto i zbog čega nešto braniš, i stojiš iza toga jer ti je stalo, barem si zauzeo proaktivan, a ne defetistički stav kao da ti tu ništa ne možeš, jer on onda može i ovo i ono. Nisu roditelji u toj dobi, a nisu zapravo ni u jednoj dobi, baš tako nebitna stavka.

  24. #174
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    i ja sam stajališta da se ne treba libiti sukoba s djetetom. u situaciji da mu nađem rizle i travu, on bi vjerojatno taj sukob itekako očekivao. možda bi bio i razočaran da do njega ne dođe :D
    rekla bih mu da je prerano i da ima vremena za sve probati i da za par godina zaboravi na sve te pi*darije. dok ga ja hranim :D a tako bih i za cigarete i za alkohol.
    njemu bi, bar trenutno, dovoljna kazna bilo suočavanje s tim razgovorom.

    a dalje, uzdat se u ovo od bubice i nema druge.

    mene su dosta utješila predavanja o istraživanjima koja sam slušala, a koja govore da djeca iz stabilnih obitelji (ok, što god da to je), nakon faze eksperimentiranja ipak puno više drže do mišljenja i pravila roditelja nego vršnjačke grupe, znači, neće zastraniti baš skroz...valjda...

  25. #175
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da tu ne treba previše titrati oko njega, i pustiti da nama zapravo u takvoj situaciji upravljaju strahovi, da ne bi on onda ovo ili ono.
    Jasno i čvrsto izraziti svoj stav, a i ukinuti novce ako od njih kupuje cigarete ili jointe. Nema smisla da financirate da se uništava. 15 godina je apsolutno prerano
    i da samo proba travu.
    A najbolje bi definitivno bilo da i vi prestanete pušiti.
    Samo ja imam neki osjećaj da nekako i prelaziš preko cigarete i trave, a "samo" te strah da ne bi prešao na teže stvari. Ali i da ne prijeđe, i ovo je sasvim dovoljno štetno.
    Nekako je danas u modi libiti se "sukoba" s djetetom, da nam ne bi slučajno nešto zamjerilo jednog dana. A neminovno će zamjerit, bili mi ovakvi ili onakvi.
    Ali bi morali učiniti stvarno sve, da barem dok su maloljetni, ostanu čitavi i zdravi,
    Ali ne titram oko njega i jasno sam postavila ranice. Džeparac mu ne dajem otkad je završila škola jer je počeo raditi. Uvjetovala sam mu da dio novaca mora potrošiti na ono što mu treba, da ne moramo mi a ovo ostalo ostaje njemu, za marendu u školi i za onako. Ne mogu mu uzeti ono što je zaradio, nebi bilo fer. Nije me strah samo da ne prijeđe u jače stvari, ne želim da puši travu, nisam toliko liberalna. Pod pojačanom kontrolom je, ja dobro znam kako izgleda nadimljena osoba. Odonda sigurno nije.
    S cigaretama je drugačija priča. Stalno mu pričam kako bi mu bilo pametnije prestati jer se truje bezveze ali što imam od zabrane? Pa znam da puši i znam da neće prestati ako ga kljucam s tim stalno.

  26. #176
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Stvarno ne bi bilo fer da mu uzmeš što je sam zaradio, iako sigurno od toga kupuje cigarete. Ali kad ta lova istekne, ja mu ne bi više davala (ukoliko i dalje dimi).
    Za travu nije dobio zeleno svjetlo, ali za cigarete izgleda jest. Pa ako ćemo zapraf, gore je da konstantno puši "obične" cigarete, nego da jednom u mjesec dana poduva.
    Ali vjerojatno je problem kao i kod apsu, teško ti je biti vjerodostojna kad ga špotaš za to jer si i sama strastveni pušač, hebi ga.

  27. #177
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Trin a evo ti prilike da prestaneš pušiti
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 30.08.2016. at 15:47

  28. #178
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ali ne titram oko njega i jasno sam postavila ranice. Džeparac mu ne dajem otkad je završila škola jer je počeo raditi. Uvjetovala sam mu da dio novaca mora potrošiti na ono što mu treba, da ne moramo mi a ovo ostalo ostaje njemu, za marendu u školi i za onako. Ne mogu mu uzeti ono što je zaradio, nebi bilo fer. Nije me strah samo da ne prijeđe u jače stvari, ne želim da puši travu, nisam toliko liberalna. Pod pojačanom kontrolom je, ja dobro znam kako izgleda nadimljena osoba. Odonda sigurno nije.
    S cigaretama je drugačija priča. Stalno mu pričam kako bi mu bilo pametnije prestati jer se truje bezveze ali što imam od zabrane? Pa znam da puši i znam da neće prestati ako ga kljucam s tim stalno.
    Meni je komicno da roditelji strastveni pusaci drze bilo kakve prodike o stetnosti duhanskog dima.
    Tako da se toga bolje suzdrzati.
    Sto se tice ostalog, prodaja cigareta i alkohola maloljetnicima je zabranjena.
    Ocito su klinci u nekom prekrsaju kad nabavljaju nedozvoljena sredstava. Ja bih se u prodici drzala toga jer je to jedino uporiste ( moj jako voli logiku) .
    mislim, potpuno je jasno da te nece poslusati, ali nesto moras reci.

  29. #179
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    A cisto iz znatizelje i da mozda jednog dana upotrijebim u svadji
    Kao njihovi skrbnici do 18. Rodjendana, imamo li zakonsko pravo oduzeti im njihove novce iako su ih sami zaradili, ako oni te novce koriste za ocito ugrozavanje svog zdravlja?

  30. #180
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    U teoriji bi mogli. Pa neka te probaju tuziti.

  31. #181
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ovo je bilo pitanje, ak da onda ne znam odgovor
    U toj dobi sam radila i plaćala si pokaz i sve kaj sam trebala, džeparac nismo dobivali

  32. #182
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Ja bih Dijaninim pristupom definitivno.

  33. #183
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    I tko ono kaze da se ne moze zabraniti?!
    Pa naravno da se moze zabraniti.
    Da li ce poslusati je drugi par cipela.

  34. #184
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Kad priznaš nešto odrasloj osobi, to ima drugačiju težinu i prizvuk u glavi te osobe, nego kad nešto priznaš pubertetliji. Njima to skroz krivo sjedne na mozgić.
    pricaj mi o tome.
    Neki dan je MM pred M. provalio kako je popusio sa prijateljem travu kad je bio u Amsterdamu prije x godina.
    M. ga je gledao sav u cudu , jedva sam spasila situaciju sa pricom da je marihuana tamo legalna i kontrolirana u malim kolicinama, te se kupuje na posebnim kontroliranim mjestima uz dokumente.

  35. #185
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Očito moraš dat mužu da pročita temu i da počne držati jezik za zubima

  36. #186
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Očito moraš dat mužu da pročita temu i da počne držati jezik za zubima
    MM da cita forume. Taj film necu gledati.
    Kod nas je sve zabranjeno do punoljetnosti, a trava je zabranjena i tada osim ako nisi u Amsterdamu da ju kupis legalno.
    Posljednje uređivanje od sirius : 30.08.2016. at 18:16

  37. #187
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a isto mi baš nije jasno, što to točno znači zabranjeno do punoljetnosti.
    jel to znači da ga uvatiš da puši ili pije da ćeš ga kazniti? zabrana izlazaka, policijski sat, oduzimanje džeparca? kako to ide? :D

  38. #188
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a isto mi baš nije jasno, što to točno znači zabranjeno do punoljetnosti.
    jel to znači da ga uvatiš da puši ili pije da ćeš ga kazniti? zabrana izlazaka, policijski sat, oduzimanje džeparca? kako to ide? :D
    pa zatvoriti cu ga u podrum do punoljetnosti.

  39. #189
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    naravno

  40. #190
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Nemam plan u konkretnoj situaciji, ali otvoreno kazem da do punoljetnosti ne zelim da pusi i pije (ok, ekperimentiranje sa sumnjivim supstancama nema dobni limit).
    Što posljedicno znaci da mu necu kupovati pljuge i cugu do 18 godina, necu tolerirati cugu i pljugu po sobi do 18 godina, a ako ce dolaziti pijan doma vjerojatno cu i dodatne mjere poduzeti.
    Jasno, ne ocekujem da ne zapali i ne pije nikad do 18 godine. To bi bila utopija.

  41. #191
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    znas ono : ocekuj najgore, nadaj se najboljem.

  42. #192
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a da, tako i ja nekako, štaš drugo.
    ono što znam da neću, kao mama mom frendu, spremati rasol za mamurluk u špajzi. a on 17

  43. #193
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam plan u konkretnoj situaciji, ali otvoreno kazem da do punoljetnosti ne zelim da pusi i pije (ok, ekperimentiranje sa sumnjivim supstancama nema dobni limit).
    Što posljedicno znaci da mu necu kupovati pljuge i cugu do 18 godina, necu tolerirati cugu i pljugu po sobi do 18 godina, a ako ce dolaziti pijan doma vjerojatno cu i dodatne mjere poduzeti.
    Jasno, ne ocekujem da ne zapali i ne pije nikad do 18 godine. To bi bila utopija.
    I ja sam imala u glavi što kad..ono, popizdit ću, napravit ću scenu, bit će svega...Na kraju a što možeš? Možeš zaprijetiti, razgovarati, staviti pokoju kaznu, biti ljuta par dana i vrlo ozbiljna i to je to. nećeš ga izbaciti iz kuće, strpat ga na psihijatriju, zvati policiju. Mislim, koje su to krajnje mjere kad ono stvarno poludiš na alkohol, cigarete i travu?

  44. #194
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam imala u glavi što kad..ono, popizdit ću, napravit ću scenu, bit će svega...Na kraju a što možeš? Možeš zaprijetiti, razgovarati, staviti pokoju kaznu, biti ljuta par dana i vrlo ozbiljna i to je to. nećeš ga izbaciti iz kuće, strpat ga na psihijatriju, zvati policiju. Mislim, koje su to krajnje mjere kad ono stvarno poludiš na alkohol, cigarete i travu?
    pa nemam pojma , citamo se kroz neko vrijeme.
    Ne ocekujem dramu sa svoje strane jer ocekujem da proba nekad cigaretu i alkohol. Kad bude sto stariji , nadam se. Isto tako ostavljam mogucnost i marihuane, nekad u dalekoj buducnosti. Ne zanosim se idejom da je to apsolutno nemoguce.

  45. #195
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a gledaj, krajnje mjere koje bi poduzela bile bi kućni pritvor. ono, kuća, škola, trening i planinarenje s roditeljima :D. i to ne bih poduzela ni za cigarete ni za alkohol ni za travu, osim ako vidim da ide ka tome da se ponavlja prečesto, i da ne hebe uopće ove prethodne mjere i da popušta u školi i na treningu. valjda tako, ne znam.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 30.08.2016. at 20:42

  46. #196
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ajme, da vidis kad mm krene, maltene mu i disanje zabrani, sve u jednoj recenici...naravno, jedva 24 sata izdrzi...nis koristi od toga...ja sam perfidnija

  47. #197
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    ajme, da vidis kad mm krene, maltene mu i disanje zabrani, sve u jednoj recenici...naravno, jedva 24 sata izdrzi...nis koristi od toga...ja sam perfidnija
    hahaha, i MM tako. Identicno.

  48. #198
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Trenutno svi tu na poslu prolazimo kroz obiteljsku krizu ovog tipa. Sin (ne moj, jel) i nekoliko prijatelja puse travu, prave browniese i slicno, skupljaju se kod kolegice doma dok su ona i muz na poslu. Muz je istaknuti lijecnik u gradu, ona je relativno visoko pozicionirana tu kod nas. U svakom slucaju su dosta poznati po gradu. Svakako nije do odgoja; krasni su roditelji i djeca su super, ali eto, dosao sin u te godine. I sad postoje problemi na tisucu i jednoj razini. Em zezancije ovakvog tipa, u principu, povlace puno stroze posljedice nego kod nas, em mali polaze voznju uskoro (ili je polozio, zaboravila sam) pa to dolazi s dodatnim problemima, s obzirom da se legalno moze naci i za volanom.

    Obavijestili su roditelje ostalih djecaka, pozvali policajca na razgovor, ukljucili nekoga iz nekog centra za ovisnost (netko obiteljski im poznat, ali ga djeca ne znaju)... i tako, krecu nekamo puzevim koracima. Djeci i dalje nije jasno u cemu je problem, na primjer. Ne samo oko toga da roditelji ne odobravaju eksperimentiranje s drogama sa 16 godina, nego i to da, ako djeca zaglave kao krsitelji zakona, roditelji snose ozbiljne posljedice, sto svakako nije nesto sto lijecniku ili kolegici treba. Zapravo oboje imaju zanimanja poprilicno nespojiva s ovakvim situacijama.

    Sad je vec proslo mjesec, dva, a jos uvijek svi skupa eksperimentiraju i isprobavaju razne nacine rjesavanja problema. Vjerujem da nista pametno jos nisu postigli... Skola pocinje za par dana, a to moze biti i dobro i lose.

  49. #199
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja nemam baš mnogo novog za dodati...ovako načelno, ovo mi sad jest doba za pretežno prijateljski odnos i komunikaciju. Ne sasvim, jer i dalje smo mi odgovorni za njega, a on nije odrastao. Dakle, i dalje mu treba vodstvo, ali to ne može biti ista vrsta odnosa kao prije 5 godina. Zasad nijednom nismo osjetili tragove alkohola ili bilo kakvih opijata, znao bi doći sav nadimljen cigaretama, ali tako je to ako ideš gdje se puši.
    Ali imali smo mi prošlog ljeta jednu vrlo ozbiljnu epizodu sasvim druge prirode. I nismo ni urlali, ni vikali, ni prijetili, ni odredili kazne i zabrane. Bilo što od toga se činilo sasvim deplasirano. Nismo krili da smo šokirani i zabezeknuti, otvoreno smo pokazivali i što mislimo i što osjećamo - to je ono što ja zovem prijateljski odnos. Poduzeli smo i neke korake koji spadaju u roditeljske ovlasti (dakle, ne bi ih mogao prijatelju propisati, ali bili su više nego logični u tim okolnostima i prihvaćeni bez pomisli o protivljenju). I tako, to je ostao izdvojen eksces, i jedna škola da kao roditelj možeš stvarno očekivati da ti se bilo što dogodi (a da to ne znači nužno opću katastrofu).
    Sve u svemu, ja sam negdje na Trininom i Zuskinom tragu.

  50. #200
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ajde javi ishode

Stranica 4 od 25 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •